Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Рак на шийката на матката - без операция  
Автор Scotiana (най-усмихнатата)
Публикувано26.05.08 10:40



Привет и от мен - престраших се най накрая

април месец 2007 година го открихме след контролен преглед /T2NxMo стадии 2в - невроговяващ плоскоклетъчен карцином с ф5/7mm/ , последваха изсладвания,
комисия в софийската онкология реши че не е необходимо оперативно отстраняване на матката
назначиха ни 30 лъчетерапия и след това 3 химиотерапии
но имаме болки ниско долу и на кръста - консултирахме се лекуващият ни онколог в диспансера - туморни маркери в норма, минахме и ехограф - докторите казват че е от промяната във времето или евентуална преумора

притесненията са ни че не ни оперираха

има ли някой в подобна ситуация
и някой ако има идея къде можем да се консултираме с друг специалист

It's nice to be important, but is most important to be nice...

Редактирано от Scotiana на 26.05.08 10:45.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Scotiana]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 21:52



Според мен се консултирайте с друг лекар.Бих ви препоръчала др- Славчев.Той приема обаче в частния си кабинет!И там е със записване!
02/8596071
Успех



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Hoвa]  
Автор Scotiana (най-усмихнатата)
Публикувано27.05.08 14:25



Благодаря за отговора

всъщност сме записали час там вече - чак за 28 юни

интересно ми е още нещо -
Вие /хората в клуба/ на колко различни места със специалисти /доктори, доценти, професери/ посещавате, и каква е реакцията на един специалист когато искате консултация от него.
Притесняваме се от отношението на бълг. доктори изобщо - на повечето места не обясняват състоянието на болния подробно, какви са плюсовете и минусовете на заболяването, и 100 друго подробности който научаваме по коридорите и форуми.
В нашия случай примерно единият месец туморните маркери бяха извън норма и майчицата ми без малко се поболя - на мен ми пресъхна устата да повтарям че резултата от туморния маркер е 50% диагноза и все пак тя не е спала горката.

It's nice to be important, but is most important to be nice...

Редактирано от Scotiana на 27.05.08 14:28.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Scotiana]  
Авторrehabili (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 15:35



само от биопсията ли ви определиха стадия и инвазията от5мм,защото ми се струва,че това не е достатъчно.аз имам същия проблем и същия резултат от 5мм инвазия,говоря за биопсията,но хистологията след опепацията ми показа 12до15мм включително и един лимфен възел с метастаза



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Scotiana]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано27.05.08 16:05



Аз бих предложила да помислите и за проф. Горчев от Плевен като второ мнение.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: rehabili]  
АвторScotiana (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 17:04



само биопсия,
но казаха че не е необходима операция тъй като има срастване от едната страна
а на вас са ви предложили операция ли?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: lumixx]  
АвторAнн (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 20:07



Можете да се консултирате с доц. Попова от пета градска в София. Много добра е. Приема в частния си кабинет.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Aнн]  
Авторrehabili (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 22:36



най-реални са резултатите от хистологията,а за операцията ми казаха,че е неизбежна ,въпреки че от биопсията имах 5мм инвазия,което си е горе долу в началото ,а сега съм 3 в стадий



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Hoвa]  
Авторdp (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 07:48



При рак на маточната шийка един от начините за лечение е оперативният.Друг начин с равностоен ефект е лъчелечението което ако бъде направено по правилата може да доведе до излекуване на заболяването.Предписаните 30 облъчвания са напълно достатъчни ,но би било добре след 20 облъчвания да се направи нова преценка на състоянието на заболяването,след което да се прецезират възможностите за оперативно лечение или брахитерапия.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: rehabili]  
Автор pepeliaska2 (майка)
Публикувано31.05.08 14:22



Здравейте!
През 2007 година съм оперирана от доц. Попова в V та многопрофилна болница-София със същата диагноза.Препоръчвам консултация с доцентката. Приема в частния си кабинет на Сливница 131 тел.028317671




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.