Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема РАК НА ЛАРИНКСАнови  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано03.10.08 00:49



Отварям тази тема ако мога да помогна с опита който натрупах.
-СИМПТОМИ НА ЗАБОЛЯВАНЕТО:
1. Усещане за заседнало чуждо тяло в гърлото, което не можеш да отстраниш или да преглътнеш.
2. Спадане на гласа или загубване на гласа. Продължи ли повече от 2-3 седмици трябва незабавно да се отива на лекар, дори и да няма никакви други оплаквания.
-ЛЕЧЕНИЕ: оперативно . Ако туморът е злокачествен и е в по-ранна фаза се премахва част от ларингса, а ако се хване в самото начало процесът може да се спре и злокачественото образувание да се премахне само с лъчетерапия. Поради бързото развитие на болестта ако се закъснее с диагнозата се стига до премахване на целия ларингс /гръкляна/, което води до загуба на гласа и поставянето на канюла на гърлото през която се диша и се изхвърлят секрети, които иначе човек изплюва, но поради премахнатия гръклян вече е невъзможно. Това не се отразява на храненето. То си е през устата.
Ако се закъснее много с лечението туморът става огромен, подува се шията и е видим като голяма продълговата буца, подуват се лимфни възли и тръгват разсейките, доколкото ми е известно най-често в белия дроб.
По принцип това е операция, която в повечето случаи е успешна, но голяма част от хирурзите предпочитат за по-сигурно да махат целия ларингс. Затова съвет към всеки на когото му е поставена хистологично доказана диагноза РАК НА ЛАРИНГСА да настоява за използване на всяка възможност за спасяване на чат от този така важен орган за да може да запази след операцията си възможността за нормален говор. За тези при които това е невъзможно -НЕ ПАДАЙТЕ ДУХОМ. Аз след операцията бях с "временна канюла" до зарастване на оперираната част и се убедих, че в крайна сметка и така се живее. Животът е даден веднъж и човек не трябва да се предава лесно. Освен това има техника на говор и в този случай, като са изобретени и апаратчета ,които засилват звука ,така че пак може да се контактува.
Поради това, че това обикновенно е болест на пушачите абсолютно задължително условие за всеки ,който има проблем -НЕЗАБАВНО СПИРАНЕ НА ЦИГАРИТЕ. Признавам, че за мен това беше мнооооооооооого трудно.В момента в който се преборих с този гаден навик ми поникнаха криле и бях страхотно мотивиран по време и след операцията. Една от сестрите дори ми каза, че за първи път вижда човек с мойта диагноза с такъв висок дух, а един млад доктор ме попита дали съм наясно от какво съм болен. И за минута не ми е минавала мисълта, че нещата няма да се развият добре. За да не правя реклама на метода който ми помогна, ако някой се интересува за отказването от цигарите да ми пише. Естествено каквито въпроси има във връзка с рака на ларингса ще споделя всичко което съм научил с всеки който го вълнува тази тема.

Редактирано от vesela.bg на 03.10.08 08:47.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНГСАнови [re: arhitekta]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 04:58



Здрасти!

Аз , също след диагнозата-рак на бъбрекът все пак се преборих с тютюндгийският навик и при мен беше мноооооооооооого трудно, макар че опитах и дъвки , и пластири(от тях получавах, някакво идиотско сърцебиене,а от дъвките ми се гадеше...), ала се обедих, че никакъв метод не помага, ако ти лично не си вътрешно мотивиран да ги разкараш тия смрадляци, че и пари даваш за тях....Поздравявам те за силата , че си се справил с тоя навик....!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНГСАнови [re: yraaa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 07:03



Бих ви препоръчала да си купите 2 книги на бълг език Първата е - Лечение на всички болести - от д-р Хулда Кларк, изд Здраве и щастие Също ако можете да направите едно прочистване на тялото със комбинацията зелено орехче, пелин и карамфил Повече информация тук, но тя(фирмата) има представителства в много европейски държави (може би скоро и в България) и можете да се снабдите с продуктите




Най-долу ще скенирам част от книгата, за по-новите които не знаят

Другата книга е Трансдермална терапия с магнезий от Марк Съркъс изд Анхира


[url]http://drclarkstore.com/zinc-30mg-100-capsules.html[/url
тези продукти са изключително качествени

Лекът за всички видове рак - част от книгата
http://www.radionic.hit.bg/thecure.html
http://www.radionic.hit.bg/HClark.html



Тема Re: РАК НА ЛАРИНГСАнови [re: Kaлoянa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 07:08









Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 12:51



Бащами го оперираха от рак на ларинкса през м.март тази година.По време на лъчетерапията махна канюлата и сега си диша направо от отвора на гърлото му.Бихте ли ми казали нещо повече за машинките с които се говори и откъде може да се закупят. ama_68@abv.bg



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА [re: aни]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано20.10.08 20:40



http://www.anka.bg/bg/servox/index.html
Това е фирмата /АНКА/,която знам че внася такива апаратчета /ЛАРИНГОФОНИ/. Доколкото знам ще се наложи и обучение и тренировки за техниката на говор с такова апаратче. В тази връзка мисля ,че може да ви е от полза проф. Досков ,който имаше ако не се лъжа всяка сряда частен прием в ИСУЛ. Не съм подробно запознат, защото при мен не се наложи поставянето на канюла. Дано съм помогнал с информацията. Успех на татко ти и да не пада духом. Отговарям ти тук защото може и друг да се интересува.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: aни]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано20.10.08 22:44



Писах ти по-подробно на посочения мейл, но явно има някаква грешка в него, защото писмото ми се върна обратно.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 23:03



Архитекте, винаги ми е много прятно, когато чета твое мнение....някак си от теб и писанията ти лъха жива интелигентност, чувство за хумор и ако мога да кажа деликатност, спокойствие и всичко това въпреки двете независещи една от друга ракови диагнози(Хм, нея обичам тази дума Рак и туй то, затова може би тък я наричат Big C!Радвам се , когато видя хора , като теб да пишат във Форумът....Това ми повдига духът и ме кара да вярвам, че и в България все още има и читави хора!Бъди дълги години Жив и Здрав и моля те пиши по-често!

Нека другите не се засягат....Просто исках да си кажа мнението!Пък съм истински щастлива, като контактувам със свестни и добри хора!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 23:19



Незнам защо по мекотата ти на изразяване ми напомняш Георги Минчев....имам в предвид Старата муцуна, рокаджията Жоро Минчев...беше много добър приятел на майка ми, били са съученици, често идваше на гости, пийваше бира, невероятен бохем, разкошен човек....





Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /za yraaa/нови [re: yraaa]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано20.10.08 23:49



Благодаря ти за добрите думи. Поласкан съм от сравнението ти с незабравимия и за мен Жоро Минчев.Той действително беше изключителна личност. Но....май нещо малко се поотдалечихме от темата

Отново ти благодаря и най-добри пожелания от мен.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 11:47



Първо да благодаря на всички за вниманието към въпроса ми. Водих баща си на контролен преглед и доктора ми обясни подробно за машинката за говорене. Между другото операцията на баща ми беше в Стара Загора . Ще подавам документи в един от магазините за инвалиди за да се задейства процедурата - казаха ми че е много тромава.
Към всички който са минали през ада на операцията и възстановяването и сега немогат да говорят не се отчайвайте хора бъдете силни .Видях как говори с помоща на машинката опериран преди три години човек и не се притесняваше, беше превъзмогнал всичко и даваше кураж на другите болни. Бъдете живи и здрави.

ana_68@abv.bg



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: aни]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано23.10.08 22:26



Браво, Ани. Радвам се ,че си се справила и си проучила как стоят нещата с ларингофоните. Желая на татко ти много кураж ....Подкрепяйте го и не му позволявайте да изпада в депресивни състояние. Операциите на рак на ларингса са едни от най-успешните онкологични операции. Запечатали са се в съзнанието ми думите на проф. Георгиев: "....Нашите пациенти обикновено живеят дълго..."Присъединявам се към твоето пожелание " към всички, които са минали през ада на операцията и сега не могат да говорят"-НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙТЕ..., БЪДЕТЕ СИЛНИ..., ЖИВОТЪТ Е КРАСИВ И СИ СТРУВА ДА СЕ ИЗЖИВЕЕ ДОКРАЙ...



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано15.01.09 20:47



Здравейте!На баща ми му откриха канцером на ларинкса с белодробни метастази.От утре започва лъчетерапия при доц.Марев в МБАЛ Св.Марина.Бихте ли написали какви хран.добавки,билки,сокове и витамини трябва да приема по време и след лъчетерапията?



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано15.01.09 23:33



По време и след лъчетерапията по съвет на проф.Хаджиева, която проведе лъчетерапията при мен, пиех канадския билков чай FLOR ESSENCE. Продава се в някои аптеки. Той се продава готов за пиене. Има го и като билка, но приготвянето му е доста продължителен процес. Вносител е фирма ЮМК АД София, ул.20 април №6. Ежедневно консумирах много сокове: от цитрусовите -портокали, а от зеленчуковите - предимно моркови /2-3пъти на ден/. Когато имах възможност си правех известната комбинация -100мл. сок от червено цвекло, 100мл. сок от целина /глави/ и 300мл сок от моркови. Пил съм го при възможност и по 3пъти на ден. 2-3 пъти на ден по глътка зехтин /студено пресован/. В общи линии това е и не знам дали поради тази причина, но понесох много добре и без никакви проблеми целия курс на лечение. Не ми стана ясно баща ви опериран ли е, ще го оперират ли или са преценили, че ще го лекуват само с лъчетерапия. Дано съм ви помогнал. Ако ви интересува нещо друго може да ми пишете и на лични. Успех...



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано16.01.09 15:14



Много ви благодаря за информацията!Доктора не е казал,че ще му прави операция,за сега лечението ще бъде само с лъчетерапия.Какви храни може да приема?Можете ли да ми препоръчате някакво лекарство за имунната система понеже е доста отслабнал.още веднъж благодаря!лек ден!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано17.01.09 22:31



Съжалявам, но не мога да съм ти от полза в този случай. Не съм запознат с лекарства, специално създадени за повлияване на имунната система. При всички положения трябва да консумира поне 2л. вода на ден /без да се броят соковете и чайовете/ и добавки които помагат за изчистване на организма от токсини. Поразходи се из темите в клуба и ще събереш достатъчно информация в тази посока. Кураж и успех ....



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано17.01.09 23:30



Да добавя... Модерните напоследък азиатски гъби: шийтаке, мейтаке, рейши, агарик и т.н., както и Иммюнмодулатор, представляващо смес от екстракт на различни азиатски гъби /произведено от "Гочев Начърал Ремеди" ЕООД се рекламират като хранителни добавки укрепващи имунната система и се препоръчват и при ракови заболявания. Но макар че вземам някои от тях, не мога да кажа помагат ли или не. Просто сега /да чукна на дърво/ се чувствам много добре, но доколко за това имат дял и гъбите не мога да кажа.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.01.09 02:01



А има ли апетит, храни ли се?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано18.01.09 15:26



Ами храни се по малко,но на често през 2-3ч.Днес му купих Царски билки за имунната система (пчелен мед,екстрати от златен корен,гинко билоба,ехинацея,кръвен здравец,коприва,бъзак)на маг.фарм. Никола Мангалджиев.Ако някой ги е приемал да сподели дали помагат.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.01.09 15:48



Билките са хубави, ползвала съм комбинациите на Никола Мангалджиев (макар и за друго) и при мен имаха успех.
Но по принцип няма универсални лекове. Съветът ми е да погледнеш и рецептите на П. Димков.

П.П. Много е полезно да му даваш ядки от орехи и лешници!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 27.03.11 10:12.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано28.01.09 13:45



По време на лъчетерапията която проведе баща ми-латото на 2008г. (той е с рак на ларинкса)-всеки ден преди и след процедурата пиеше по глътка зехтин.През целия ден си плакнеше устата с отвара от тетра и пиеше витамин А. За укрепване на организма преди и след лъчетерапията пи Саменто



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: aни]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано29.01.09 20:01



За баща ми вече имаме окончателна диагноза: Карцином на ларинкса T2 N1 M1 хистологичен резултат:Умеренодиференциран плоскоклетъчен,невроговяващ,инфилтриращ карцином на ларинкса.Много сме шашнати.

Ако някой може да ми обясни какво точно означава,ще му бъда много благодарна.Доктора се отказа от лъчетерапия каза,че ще му прави операция на трахеята(трахеотомия) и след това трябва да ходи на химиотерапия.Благодаря на всички!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от silvenka73 на 29.01.09 20:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от silvenka73 на 29.01.09 20:26.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано24.03.09 12:41



Здравей архитекта!Баща ми е болен от рак на ларингса и му предстои операция идната седмица.Много сме притеснени,досега криехме от него страшната диагноза,но днес настъпи момента да му кажем,но се страхуваме ,че той би могъл да откайе операцията заради това 4е ще загуби говора си.Дано да се спражим успешно с това.Друго което искам да те попитам(нали може?):Колко време продължава операцията,колко време е престоят в болницата след нея и какво представлява самия възстановителен процес?



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано10.04.09 09:15



Здравейте maribob,явно архитекта не влиза вече в форума.Ние преминахме през всичко това миналия месец.Операцията на баща ми беше на 09.03. премахнат му е ларингса и ще използва ларингофон.В момента е на лъчетерапия,за сега е добре.Не се отчавайте.Горе главата и успех.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано11.04.09 00:28



Благодаря ти за това че се отзоваваш татко вече е опериран слава на бог всичко мина добре той се чуства добре знаеш ли че трябва за лъчението да използвате зехтин против обгаряния и още нещо което ме изненада те ще могат да говорят без ларингофон ако са упорити ако нещо те интересува пиши ми на лични



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.04.09 08:00



Радвам се, че при вас операцията е успешна! Моля те да да ни информираш за възможността на оперираните да говорят без ларингофон. Това ще даде надежда и кураж на много хора!
Молбата ми е да споделяте всичко, което се отнася до заболяването тук, а не на лични, за да бъдем максимално полезни на хората, които имат същия проблем!

Желая бързо възстановяване на твоя татко!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано11.04.09 14:25



аз нямам нищо против жул но ме е страх да не заключите и тази тема защото виждам че има и много негативно настроени хораа които въпреки болката която изпитват имат сили да се заяждат! след като бях три дни с баща ми в болницата и не оставих човек неразпитан се оказа че с малко повече упорство и инат човек с пълно премахване на ларингса може да говори с диафрагмата си . При професор Досков е имало курсове за тая работа и за да не сбъркам аз няколко пъти попитах хората около мен да ли някой е чувал такъв човек да говори и те ми отговориха че да има такива хора . това мен също страшно ме обнадежди защото татко се притесняваше че внуците няма да го разбират и няма да си говори с тях .за сега това в понеделник се връщам да сменя сестра ми и ще продължа с разпитите и обещавам да пиша .Нека Бог да пази всички тия хора които страдат , а аз ще се чуствам доволна ако мога да помогна поне малко с такава и подобна на нея информации ! Горе главата на всички



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.04.09 15:23



Няма причина да се заключва тема, която е необходима, а на негативно настроените не обръщай внимание!
Надявам се да ги приобщим с нашия позитивизъм и добронамерност.



Информация за говорене чрез диафрагмата, на която си попаднала, наистина е много интересна, предполагам, че става въпрос за т. нар. "вентрология". Има едно упражнение, което човек може сам да прави, но ще е хубаво, ако все пак има кой да го насочва, затова поразпитай дали някъде някой обучава на това.

Та ето и самото упражнение:

Първо трябва да се научим да дишаме през диафрагмата (корема).
Лягаме по гръб, слагаме някакъв предмет на корема (напр. книга) и ако дишаме правилно (диафрагмено ), той трябва да се движи нагоре-надолу. Това означава, че въздухът, който вдишваме, се събира в диафрагмата, а не в белите дробове.
Когато го усетим правилно, трябва да започнем да се учим да дишаме по този начин. Ако дишаме правилно (диафрагмено), раменете ни при вдишване остават неподвижни (обратно - когато е с белите дробове, при вдишване те се повдигат).
После започваме следното упражнение: първо вдишваме, а при издишване изговаряме дума или кратка фраза. Повтаряме, докато усетим, че изговарянето става с помощта на въздуха, събран в диафрагмата. Продължаваме така и се концентрираме в това, докато говорим, гласът да резонира в гръдния кош (ако дишаме гръдно, гласът ще резонира по-нагоре – в ларинкса). Звукът ще е дълбок и леко вибриращ.

Тази техника на диафрагмено дишане се нарича освен "диафрагмено" и "коремно", също и "долно". Може да се намери в книгите за йога като една от техниките на дишане. Не е невъзможно да се овладее, изисква се упорство.

Между другото, този тип дишане се използва от певците, изпълнителите на духови инструменти и актьорите - именно на това
се дължи техният дълбок, завладяващ и сексапилен тембър!

Така че - кураж, мила и успех!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано11.04.09 17:24



благодаря след понеделник , вторник пак ще пиша



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано11.04.09 19:23



Здравейте,баща ми започна лъчетерапия на 07.04 ние му даваме по глътка зехтин(extra virgin),геритамин А+Е,сок от моркови,портокали,ябълки и червено цвекло.Освен това преди да започне терапията пи Саменто 3х15капки ,Царски билки 2х2ч.л и рибено масло 3х3кап. Направихме и червено вино,мед и алое,но доцентката каза да използваме само 2 хран. добавки по време на лъчетерапията.И след терапията му слагаме детска пудра на мястото на облъчването,за да неполучи изгаряне.Ами това е засега,ако нещо ви интересува питайте.Заедно ще се справим.Успех!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано12.04.09 14:14



аз чух за някаква билка с която се правела гаргара и е защитавала от изгаряне но забравих как се казва като разбера ще пиша а след колко време след месец ли е лъчетерапията защото не съм попитала



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано12.04.09 21:30



ами може с тетра(смрадлика) да си плакне гърлото по няколко пъти на ден.баща ми го изписаха на 16.03,значи след около 3 седмици започна лъчетерапия.на нас ни казаха 1м но ще продължи повече,тъй като се почива събота,неделя и по празниците.успех





Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано15.04.09 23:22



КЪДЕ Е ОПЕРИРАН БАЩА ТИ ? аЗ ОТНОВО СЪМ ТУК ОЧАКВАМЕ В ПЕТЪК ДА НИ ИЗПИШАТ



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано16.04.09 21:45



Здравей,в МБАЛ Св.Марина гр.Варна на 09.03,а на 16.03 го изписаха.А вие откъде сте?



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано17.04.09 16:24



Ами ние сме от югозападна България,гр.Хаджидимово.Колко пъти седмично е лъчетерапията и колко часа на ден?



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано18.04.09 09:08



Пожелавам на всички ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано18.04.09 21:58



Здравей,лъчетерапията е всеки ден без събота и неделя по 2-3мин. Весело посрещане на празника!

Много здраве,щастие и късмет на всички!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано19.04.09 13:15



ХРИСТОС ВЪЗКРЕСЕ здраве и късмет желая на всички



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: maribob]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано20.04.09 10:01



ВО ИСТИНА ВЪЗКРЕСЕ. Съжалявам за дългото ми отсъствие, но близо два месеца прекарах в болница. Натрупах още опит....този път с рак на епиглотиса. Вече ме изписаха, но още ходя на превръзки. Късметлия съм -пак спасих гласа си. Мисля ,че не съм споделял, но аз си го имах още при първата операция. Тогава се опитаха да го махнат с лъчетерапията. Успяха, но за съжаление ефекта беше временен. След година и два месеца рачето отново изпълзя. Усетих го на 10февруари и на 16 ме оперираха. Но...поради правената лъчетерапия се оказа ,че възстановяването върви много бавно. Не зараства , и туй то. На моменти губех вяра и мислех,че ме будалкат и че нещата отиват на зле, но слава богу оказа се ,че човек може много нещо да понесе. Макар и не напълно, но вече се възстановявам в ускорено темпо. Да поясня: -Епиглотисът е предпазната клапа, която не дава да влиза храна в трахеята. Сега тази така важна част от ларинкса ми е премахнат. Най-големият проблем след такава операция е храненето и поемането на течности. Но .....организмът си изработва защитни механизми и постепенно нещата си идват на мястото. Още съм с временна канюла, но до 20 дена се надявам да се оттърва от нея. На всички желая от все сърце здраве и висок дух. Никакво предаване. КУРАЖ.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: arhitekta]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.04.09 11:56



Здравей и добре завърнал се при нас (имам предвид в добро състояние)!

Много ни липсваше, защото оптимизмът ти и чувството ти за хумор ни действа изключително релаксиращо!

Е, и рак на епиглотиса не сме имали до този момент, но явно ти си по специалните неща! Важното, че всичко е минало и както разбирам от думите ти - върви към подобрение!

В тази връзка исках да попитам дали не искаш да отвориш нова тема, в която да споделиш натрупания опит, защото такава точно нямаме. Като започнеш от симптомите, през изследвания и резултати, терапия, съпътстващи проблеми...
Специално към симптомите ме интересува дали си имал често задавяне при хранене (както казваме "храната да попадне в кривото гърло")? И всичко останало, разбира се!

Пожелавам ти светли празници и нека всичко вече да е зад гърба ти!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: arhitekta]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано20.04.09 12:24



И аз ти казвам добре дошъл и ти пожелавам всичко лошо вече да остане зад гърба ти.Нека Бог ти помогне така както помогна на баща ми и на всички останали.Весело изкарване на празниците.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: maribob]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.09 22:59



Хей, Архитекте!Толкова се радвам, че пишеш пак и си добре , въпреки "новите , стари проблеми"Много, много ми липсваше отсъствието ти...

Дано винаги имаш такъв жив оптимизъм , интелигентност и късмет като дар за предишните две качества...Пращам ти една здрава прегръдка!!!!!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: yraaa]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано21.04.09 04:59



Благодаря за сърдечното посрещане. Радвам се ,че отново съм сред вас. Ще послушам съвета на Jull и ще отворя нова тема. Колкото до честото влизане на храна в "кривото гърло" категорично това не е симптом за наличие на тумор на епиглотиса. Желая хубави дни на всички.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: arhitekta]  
Автор dimva (непознат )
Публикувано24.07.09 16:51



Здравейте!

Баща ми, наскоро го оперираха с диагноза рак на ларингса - в следствие на което го премахнаха целия.

Интересувам се, как се предпазвате от прашния въздух, разболявате ли се по често от по студения въздух който поемате.
Четох в интернет за една фирма provox, която е разработила продукт, който се монтира на канюлата под формата на бутон. Едновременно затопля, овлажняма и пречиства въздуха който се вдишва (Provox micron HME).
Provox Hands Free Sistem - чрез нея може да се възстанови говор. Дори в сайта на пройзводителя имаше видео с хора които използват системата.
http://www.platonmedical.co.uk
Интересувам се, някой използвал ли е подобни системи?
Здравната каса, дали би поела нещо от цената?
Допълнително е осигуряван в Дом Здраве, а може и от там.

Ако имате някакви впечатления, ще ви бъда много благодарен.
Така или иначе, ще напиша писмо до тази фирма в Англия, която ги разпространява.
Ако не друго, то там използват поне данъчни облекчения за покупка на тези неща, а за онкоболни се предоставят безплатно!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: dimva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.07.09 21:16



Здравей, не знам дали ще се включи някой по темата, защото този вид рак процентно е твърде малко представен в Клуба ни.

Благодаря ти за информацията, сигурна съм, че ще е полезна на много хора - имам предвид, че четящите са доста повече от пишещите.

Ще чакаме да продължиш да ни информираш за контактите си с фирмата. Може би трябва да потърсиш мнения в английски форуми...

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: dimva]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано27.07.09 00:32



Здравей "dimva". Аз съм с две операции на ларингса -при едната ми премахнаха едната гласна връзка, а при другата епиглотиса. Поради това, че запазиха част от ларингса, не се наложи да ми поставят канюла и по този начин запазих говора си. Не е същият глас като преди, но нямам проблеми при контактуване. е...не ставам за МЮЗИК АЙДЪЛ, но това да ми е кусурът.Но това което знам е , че действително рискът от разболяване е по-голям и човек трябва максимално да се пази от простуда. През канюлата въздухът постъпва директно в белите дробове и това увеличава опастността от простуда. Аз въпреки че нямам канюла - за да се предпазвам от слънчевите лъчи нося редовно фино шалче /фишу/ под ризата. Виждал съм колеги по участ, но с канюли също да носят шалчета. Все пак те изпълняват ролята и на филтър при вдишването на въздуха. За системата
Provox Hands Free Sistem не съм чувал нищо. Ако успееш да получиш повече информация ще те моля да споделиш с нас наученото. Доколкото съм запознат- у нас оперираните на които е премахнат целия ларингс се полага ларингофон, с който също може да се говори. Гласът който се получава е малко като на робот -равен и с металическо звучене, но какво от това -важното е че човек може да контактува. От все сърце -успех!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 02:58



Хей, Архитекте толкова се радвам, да видя, че пишеш и си ДОБРЕ!Бъди много, много здрав!!!





Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: yraaa]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано27.07.09 08:58



Привет yraaa. Наистина се чувствам много добре /да не чуе дяволът/. Благодаря ти за пожеланието. Бъди здрава и винаги засмяна



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: arhitekta]  
АвторTиxoмиp (Нерегистриран)
Публикувано20.11.09 14:18



Здравейте,

И ние скоро се сбслъскахме с този бич.

Свързахме се с Atos Medical компания която произвежда Provox HME systems за пациенти претърпели ларингектомия ( пълна ).

Те ме дадоха е-майла на др. Добре, румънския и най-близък дистрибутор на тева обурдване ако мога така да го нарека. Информацията е по-долу дано да ви е от полза.

"Dear Tihomir,

We currently do not have a distributor in Bulgaria, the closest country would be Romania. Please contact our distributor there for possible assistance, contact details below.

Dr. Valentin Dobre
valdomedica@clicknet.ro"


За да видите нагледно оборудването може да посетите сайта на Атос Медикал ( atosmedical.com ) или просто гогъл - изображения с търсене на Provox HME. Аз така го открих.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Авторnepoznat (Нерегистриран)
Публикувано01.11.10 16:33



Zdraveite......
Ba6ta mi e operiran ot rak na larinksa!Operaciata e cialostna!( kato spomenavam 4e ima i 4asti4no).
Parvona4alno be6e priet v ISUL za operacia, za vzimane na biopsia(prestoi v bolnicata 3-4dni).....sled koeto se okaza 4e raka e zloka4estven i se nalaga vtora operacia, za premahvane cialostno na larinksa( prestoi 20 dni) sled koeto ni izpisaha za doma6no le4enie - 20 dni , i pak obratno v bolnicata!( do tuk sme , ne se znae kolko 6te stoim)
Prestoia v bolnicata e potresava6t......nikoi ne ti obra6ta vnimanie.....operirat po 10-15 4oveka na den......izsipvat gi na leglata i da se spasiavat.......za da ti obarnat vnimanie medicinskite sestri struva 150lv za 24 4asa, ako ne plati6 sumata i niama6 blizak s teb v bolnicata nikoi niama da te pogledne.....a pacientite sled operacia sa dosta zle....da ne govorim 4e pove4eto gi vadiat sas sondi ......i triabva niakoi da ti pomaga za da se hrani6 i pie6 voda......Ne hodete sami.......



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: nepoznat]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.11.10 16:46



Здравей, за съжаление това е милата родна картинка...

Може би трябваше да смените болницата, ако не държите на определен екип. След като ви изпишат, може да си изберете друг лекар и съответно лечебно заведение.

П.П. И моля да пишеш на кирилица (тук, както и във всички клубове тя е задължителна). При необходимост, използвай
функцията КРЕДОР - горе вдясно над прозореца, в който пишеш съобщението си.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Авторbatedim4o (Нерегистриран)
Публикувано03.01.11 12:48



Много съм притеснен, днес поставиха на баща ми диагноза -рак на ларингса в Бургаската болница, в понеделник на 10 януари ще му направят биопсия и няколко дни след това ще стане ясно какво ще се случва по-нататък.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: batedim4o]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.01.11 14:14



Че как му определиха диагнозата, без да са му взели материал за изследване?


Освен това, не се връзвайте на първата поставена диагноза, изпратете си после материала за изследване поне в още една лаборатория, за предпочитане в София. Дори и да се окаже злокачествен тумор, много важно е в кой стадий е, защото има възможности за лекуване, това НЕ е смъртна присъда! Много важен е и специалистът-онколог, който ще го лекува. Има и алтернативни средства, които подпомагат лечението (може да разгледаш темата "Алтернативи за лечение на рак" (№ 4
на първата страница).
Така че - кураж и ни дръж в течение, за да помагаме!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: nepoznat]  
Авторdi (Нерегистриран)
Публикувано03.01.11 15:40



как сте сега. по същото време и майка прави операциа в пловдив. да разменяме инфо



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Авторdi (Нерегистриран)
Публикувано03.01.11 15:55



След операцията какво правим? Майка си е вкъщи и подадохме документи за ларингофон. Как и къде следи разсейки и развитие на болеста?... Объркана съм от многото инфо в нета!?! ПОМОЩЩЩЩЩ!!!! РАК НА ЛАРИНГСА





Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: di]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.01.11 17:53



Най-добре е, според мен, да разговаряте с онколог. Ако вашият не ви допада, потърсете друг и ако трябва се записвайте на
частен прием, за да ви обърне внимание. Контролните прегледи се правят на 3 месеца през първата година и на 6 месеца през последващите до петата година.
Опасността от метастази обикновено е в първите две години след операцията и те най-често са "близки" (в областта на шията),
но може да се появят и "далечни" (бял дроб, мозък). Затова се прави преглед на лимфите, пълна кръвна картина, снимка на бял
дроб, сцинтиграфия на костите. Напоследък се прави и ПЕТ-скенер като много надеждно изследване, но то също става с направление от онколог.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: di]  
Авторжeни (Нерегистриран)
Публикувано09.01.11 01:30



Здравейте,

баща ми не беше в България през изминалата година и през цялото време беше с пресипнал глас. В крайна сметка отиде на лекар и му казаха че има мялко образование на гласните струни. Преди 2 дни ходихме с ИСУЛ да му правят биопсия, но след нея професора каза че нещата изглеждат зле и че тумора е доста по-голям от това което изглежда. Много съм притеснена - страх ме е че много сме закъснели с лечението. Татко няма много оплаквания и за сега не му казваме какво е казах лекаря - старх ни е да не се предаде. Чакаме биопсия, но професора изглеждаше толкова сигурен че е злокачествено... Моля ви, кажете ми какво следва - операцията много ли е тежка. И какви са шансовете за нормален живот след това?



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: жeни]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.01.11 11:23



Първата ви задача е задължително да направите втора хистология. Взимате си материала и го носите на друг патолог. След това ще се мисли план за действие. Обикновено, ако се докаже злокачествения вид на тумора, се минава на онкологичен комитет, който назначава лечение.
А ето ти линк към един пост, докато чакате резултатите от биопсиите можете да видите за какво става въпрос. Има мейл за връзка.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Buba67]  
Авторжeни (Нерегистриран)
Публикувано09.01.11 11:32



Благодаря ви за бързия отговор.

Искам да попитам основно следното нещо - хирурзите по време на биопсия, като погледнат тумора, до каква степен могат да са сигурни че е злокачествен. Защото нашия беше почти абсолютно сигурен и се държеше все едно чакаме биопсията само като потвърждение. Каза ми че шанса е мн малък. Искам да знам има ли някакъв шанс да греши хирурга и биопсията да покаже по-добър резултат?!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: жeни]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.01.11 11:49



Гледането на тумора с просто око НЕ може да даде сигурен резултат. Не се доверявайте само на хирурга и патолога. Повтарям, Вземете второ мнение.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Buba67]  
Авторжeни (Нерегистриран)
Публикувано09.01.11 11:58



В момента чета материали за кибер ножа в Турция - някой подлагал ли се е на такова лечение и дало ли е резултат? Приложимо ли е въобще при този вид тумори?



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Авторbatedim4o (Нерегистриран)
Публикувано11.01.11 21:28



Вчера взеха материал за изследване, в петък съм на разговор с доктора от отделението за това какво ще става по нататък, но със сигурност следва операция в София може би в ИСУЛ. Страхувам се от това какъв екип ще ни предложат и дали ще се получи добре операцията. ако трябва да избера екипа , кой да е и други такива . Моля посъветвайте ме!!!!!!!!!!





Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: batedim4o]  
Автор PRN ()
Публикувано12.01.11 02:43



Ето съвет:
В 21-ви век лечението на лак на ларинкса (освен в много напреднали случаи) е:
1. лъчерапия с/без химиотерапия (за ранни и малко напреднали раци)
2. лазерна резекция (за много ранните раци, ако има кой да го направи)

Тоталната ларингсектомия обикновено с дисекция на шиините лимфни възли е лечение за много напреднал рак на ларинкса, когато има разрушаване на хрущялите или засегнати големи лимфни възли. Това нормално се последва от лъчетерапия.

Всъщност подхода не се е променил много не само в последните 10, а и в предишните 15 години.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: жeни]  
Автор PRN ()
Публикувано12.01.11 06:41



Лъчетерапията един от основните начини за лечение на рак на ларингса. Това тя да се прави точно на Кибернож е възможно най-скъпия начин тя да се направи. Обикновен линеен ускорител (дори архивна кобалт-60 машина за малки раци) би свършила същата, а често и много по-добра работа.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: PRN]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.01.11 12:32



В тази връзка да помоля за обяснение - защо "обикновения линеен ускорител... би свършил същата, а често и много по-добра работа"? Не е ли важна прецизността на Киберножа? Или в този случай това не е от съществено значение? И има ли друг вид тумори, за които Киберножа е излишно скъпа инвестиция? Този въпрос е важен за изясняване, защото лечението е твърде скъпо
за бедния български пациент, но в името на живота всеки е готов и на невъзможното...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Автор PRN ()
Публикувано12.01.11 22:05



Изглежда пациентите в България се обработват много здраво от маркетинговата машина на някакъв турски център с кибернож.

Най-общо това е обикновен линеен ускорител от по-малките (и по-слаби) на роботизирано рамо. Има известни предимства, когато става дума за тумори много близо до неща като гръбначния мозък или оптичните нерви, защото е малко по-прецизен в позиционирането на лъчите и е по-лесно да бъде докаран лъч от необичайни ъгли.

За да имат значение тези неща, човек трябва да е много сигурен къде точно свършва тумора. Този сигурност обикновено я има само при доброкачествените тумори (напр менингиоми). Киберножа работи с огромни фракции радиация, които помитат всичко по пътя си. В случая на рак на ларингса това са и хрущялите, които държат ларинкса отворен. На практика може да се излекува тумора и в същото време да трябва ларингектомия защото хрущялите са омекнали и ларинкса колабира при дишане. Съществува разбира се и проблема при рак на ларингса, че тумора често не е ясно отграничен и трябва да се облъчат доста големи полета. При това дозата на фракция не може да е много висока, защото не е проблем да прогори човек дупка в големите артерии хранещи мозъка, а и проблема с хрущялите си остава.

Аз лично много сериозно гледах на киберножа като машина, която да купя за моето отделение (не в България) и накрая се отказах. Прекалено скъпа машина (цена на 2-3 нормални линейни ускорителя), много малко пациенти на ден (5-7 само, сравнени с 30-40 за висококачествена лъчетерапия на модерен линеен ускорител), много ограничени показания, при които има някакво истинско предимство. Една единствена фиксирана енергия на лъчите, няма електрони и т.н.

Друг е въпроса, че киберножа трябва да се сравнява с истински модерна лъчетерапия, а не със кобалтовите машини, с които основно се прави лъчетерапия в България в момента поне в доста от провинциалните центрове. Но дори на тях лечението може да е качествено в добри ръце.

ПС: Само за да се погледнат нещата в перспектива - в цяла Австралия (определено богата стана от първи свят) няма нито един кибернож и никой не се чувства особено ощетен.

Редактирано от PRN на 12.01.11 22:40.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: PRN]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.01.11 23:34



Много благодаря за поясненията, изключително полезно!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: PRN]  
Авторbatedim4o (Нерегистриран)
Публикувано14.01.11 18:07



днес взех хистологичната проба - високодиференциран вроговяващ
сквамодноклетъчен карцином е резултатът
доктора ни каза че с тази проба можем да отидем където поискаме за оперативно лечение. Смятам да отида в Пловдив при доц Йовчев, но това не е окончателно -имам около 3-4 дни да взема решението.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: batedim4o]  
АвторJeni (Нерегистриран)
Публикувано16.01.11 15:59



Здравейто отново,
моля ви за съвет - баща ми трябва да постъпи в болница в ИСУЛ за операция. Лекаря, който го лекува, май се чуди какво да прави - само повтаря "Лошо е, голяма операция". Баща ми се чувства добре - яде, жизнен е. Единствените симптоми за сега са дрезгавия глас и леката болка в гърлото и едното ухо. Има ли някакво алтернативно лечение? Не мога да повярвам, че след седмица най- вероятно няма да може да говори, а може и да се получат разсейки... много ме е страх



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Jeni]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.01.11 18:00



Консултирали ли сте се и с друг специалист?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано16.01.11 18:17



с кой?! всички казват, че в ИСУЛ са най добрите - при кого а отидем?! не ни обясняват нищо - само пъшкат по телефона колко е зле и че операцията ще е "голяма"! Какво значи голяма операция - целия ларинкс или още по-лошо?!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Жeни]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.01.11 18:58



Очаквам да се включат тук и други от Клуба с мнение. По епикризата (според стадия)
сами може да се ориентирате за каква операция ще става въпрос. Знае ли се кога ще бъде?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Жeни]  
Автор PRN ()
Публикувано16.01.11 21:09



На знам точно какъв съвет очакваш от тук, встрани всичко което вече е изписано, но ето ти един съвсем директен:
Накарай хирурга, който си точи скалпела в момента да обсъди случая с лъчетерапевта, с който той работи. Не нормално повече от 25% от пациентите с рак на ларинкса да имат ларингектомия като начално лечение. Би следвало поне 75% да се лекуват с лъчетерапия (с или без химиотерапия) и огромната част от тях никога не стигат до операция.

Частичното отсраняване на ларингса пък съвсем е минало от мода във века на лазерните резекции и лъчетерапията. В ИСУЛ мисля, че наскоро инсталираха сравнително модерна лъчетерапветична машина.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: PRN]  
Авторbatedim4o (Нерегистриран)
Публикувано18.01.11 23:00



Това което ми се случи днес е най-страшното нещо за един болен от рак на ларингса, не е истина пропътувах целия път от Бургас до София с нощния влак с един човек в толкова тежко състояние че едва стои на краката си пристигнах в 6.30 в указаната болница след престой от 3. часа най после бяхме приети от онколог, който ни заяви , че на базата на тези изследвания , които носихме хистологична проба, скенер и талон №3 и 7 от личния не може да направи нищо за баща ми , защото видите ли някой си преди него не си бил свършил работата и така налага се да ви върна , защото ................ просто така си искам , не мога да лекувам ................ едва ли не. Така ли трябва да отговори един лекар положил хипократовата клетва.



Тема Re: PRN, ...нови [re: PRN]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано18.01.11 23:53



PRN, защо имам чувството, че у нас хирурзите , лъчетерапевтите и химиотерапевтите си работят самостоятелно, а не в екип, както явно е там където вие живеете и работите? Е, може и да греша, просто от личен опит споделям. Тук пациентите тичат на консултация напр. при хирурга, после при онколога и предават мненията им един на друг, които обикновено са различни, после тичат при друг хирург, друг онколог и така...



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: batedim4o]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.01.11 00:04



Защо не потърсихте друг лекар, дори на частен преглед, така и така сте блъскали този път!
Боже, при тежкото състояние на човека... думи нямам, такава безчовечност!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: PRN, ...нови [re: MamaD]  
Автор PRN ()
Публикувано19.01.11 00:25



Това е много важен въпрос, на който отговор нямам. Не знам защо е така. И това е голям проблем на професията. За съжаление вътре между лекарите нещата са толкова "вълчи", колкото и навън. Поне така беше, когато напуснах България преди 16 години. Едва сега се появяват първите наченки на модерна медицина от лекарите, които се връщат в страната от други места и от други системи.



Тема Re: PRN, ...нови [re: PRN]  
Авторbatedim4o (Нерегистриран)
Публикувано19.01.11 07:55



днес отново започвам ходенето по мъките отначало , нови консултации , нови прегледи, нов хаос,
и ако не успея .........................................баща ми може да стане толкова зле , че да ........................нямам други възможности



Тема Re: PRN, ...нови [re: MamaD]  
Автор vais62 (новак)
Публикувано19.01.11 08:19



То не е чувство, то си е така. Организиран хаос .



Тема полипи на гласните струнинови [re: vais62]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано21.01.11 12:53



Моля препоръчайте ми специалист за проблем с гласните струни ,към проф Кунев се насочих ИСУЛ-или ще ми препоръчате нещо друго??



Тема Re: полипи на гласните струнинови [re: sisi]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано21.01.11 13:25



За съжаление проф. Кунев почина през декември. Иначе него щях да препоръчам и аз. Търсете други пътища, но много внимателно с българските лекари. Използвайте всички възможности, които можете, което по принцип би трябвало да важи за всеки болен човек.



Тема Re: PRN, ...нови [re: PRN]  
Автор p.s. (непознат )
Публикувано20.02.11 17:07



Здравейте .Искам да знам след колко време настъпва "необратимостта" и фаталния край при рак на ларинкса без прилагането на необходимото лечение?



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Jeni]  
Автор Русева (непознат )
Публикувано26.03.11 12:28



Жени ,бягайте от ИСУЛ!!! Там е жива касапница

.Едвам се измъкнахме от там.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: batedim4o]  
Автор Русева (непознат )
Публикувано26.03.11 12:33



И ние сме от препатилите като вас.Не зная къде са ви разигравали,но ние сме разочаровани от ИСУЛ.Пишете какво се случва с вас,може да си бъдем полезни.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Автор Русева (непознат )
Публикувано26.03.11 12:40



Здравейте! Интересува ме къде ви оперираха и как сте сега след изминалите години! Благодаря ви .

Форума е невероятен и много полезен .Аз съм нова и се надявам да ме приемете с разбиране и много полезни съвети.
От 2 месеца бягаме по мъките и все още няма никакво развитие. Съпругът ми е на 49 години и сме с диагноза Карцинома Ларингис T2N0M0, Артериална хипертония, ИБС, СН-II клас. Ужасно съм разочарована от ИСУЛ. Моля помагайте със съвети и препоръки. Незнаем на къде и при кого.
Благодаря ви предварително. Бъдете здрави!

Редактирано от *jull** на 27.03.11 10:33.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Русева]  
Авторnora333 (Нерегистриран)
Публикувано27.03.11 19:54



От книгата на издателство"ЗЕМИЗДАТ"1973г."БИЛКИТЕ В БЪЛГАРИЯ и използването им".Консултирайте се с лекуващтият онколог.Рецепта при рак на гърлото:Свеж бял пелин се с4уква м/у два камъка. След това се поставя в/у марля и в/у него се посипва1лъжи4ка нишадър/взет от аптеката/.Поставя се в/у гърлото,увива се с 3 пласта вестници и с вълнено пар4е плат. Това се прави всеки ден в продължение на 20дни.Освен това се пие 1 път през деня йод/йодна тинктура взета от аптеката/по следната схема:първият ден се взима 1 капка в прясно мляко/1каф.4ашка/,вторият ден 2капки,третият ден3 капки/до20капки/,след това се намаляват-19капки,18капки,17капки и т.н.След по4ивка от 15 дни същото се повтаря 4 пъти.УСПЕХ!!!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: nora333]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.03.11 20:20



Нора, много ти благодаря за рецептата - за този вид рак почти няма народни рецепти, затова веднага я включих в темата
"Алтернативи за лечение на рак" (която е горе на главната страница на Клуба). Моля те да продължиш да споделяш, ако
използвате и други алтернативи и как се отразяват на лечението. Стискам палци за успех!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Авторnora333 (Нерегистриран)
Публикувано27.03.11 21:37



При майка ми проблема е другаде и аз го описах в темата "хемангиоми или метастази" и във"ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ",защото съм нова в клуба и не знам към кого да се обърна.Но нещата,които про4етох и 4ета в темите ми вдъхват сили,надежда и кураж,а и са ми полезни.Затова не мога да кажа какви ще са резултатите,но от все сърце се надявам и аз да съм полезна на някого с нещо,защото от ли4ен опит знам колко е необходимо в такъв момент да полу4иш информация,мнение или просто окуражителна дума!!!В тази книга е побликувана и рецепта при рак на стомаха и 4ервата,която също ще напиша след като /правилно надявам се/се ориентирам къде!!!Благодаря и Успех!!!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Русева]  
Автор chasovnik74-203885 (непознат )
Публикувано04.04.11 21:42



Здравейте момичета и момчета, някъде по форумите прочетох, че д-р Златков в Токуда бил много добър.


Имам нов, неизползван ларингофон и нова пластмасова яка (протектор) за да не влиза вода в дупчицата при къпане при оперирани пациенти. Ларингофон може да получи безплатно всеки пациент, който има нужда, но не знам дали процедурата не е тромава и досадна. Ако някой има нужда, мога да му ги подаря веднага. Късмет на всички.

Редактирано от *jull** на 10.04.11 18:25.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: chasovnik74-203885]  
АвторPavlova (Нерегистриран)
Публикувано10.04.11 18:19



Здравейте, чудесно е че има хора, които са готови да помогнат! За първи път разбирам, че има средство, което да помага оперирани хора да се изкъпят нормално. Бих се радвала да зарадвам мъжа си с този протектор, а ако вече сте го дали да ми кажете къде да намеря. Благадаря!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: chasovnik74-203885]  
Автор petarned (непознат )
Публикувано18.05.11 11:30



Здравейте!
Интересувам се от ларингофона, който предлагате. За баща ми е, на който е отстранен целия ларинкс. Операцията беше декември 2010г. и до момента се блъскам с бюрократични спънки за да получи ларингофон. Днес от НСБАЛО-ЕАД / Ракова болница/ ми отговориха, че на името на баща ми няма протокол за ларингофон и не се знае изобщо къде е. Да отида в ИСУЛ и сам да му подам документите. Това всичкото е след 5 месеца чакане и постоянни разговори по телефона. През това време се наложи и да отида няколко пъти от Варна до София, тъй като нещо в документите липсвало и след като уж всичко беше наред и били подадени към комисията в ИСУЛ, "просто изчезнали".
Оставям ви данни за контакт.
Петър Неделчев
мейл: petar.nedeltchev@abv.bg
тел. 0885272228
Поздрави!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: arhitekta]  
Авторmizugameza (Нерегистриран)
Публикувано26.05.11 14:08



Здравейте, баща ми е с диагноза карцином на ларинкса и му предстои частична резекция.Ще се премахне цялата дясна част.

Той се страхува да не стане по-лошо и не иска да отлага, но аз много се притеснявам дали и как ще може да говори след това и настоявам да търсим други начини в чужбина, лъчетерапия и т.н., но се страхувам заради гласа да не рискувам живота му. Лекарите са много лаконични по този въпрос, защото се очаква, че ако са спасили живота му, това вече е много. Безспорно е така и аз се моля преди всичко да е жив!

Все пак моля, тези които са преживели подобна операция, разкажете ми как се справихте Вие или Вашите близки с проблема с говоренето след нея. До каква степен може да се възстанови гласа след частична резекция и какво се има впредвид под възстановяване, шепнене, прегракнал глас, тих глас.. Чува ли се по телефона, в автобуса...Мисля, че ако имаме реалистични очаквания по този въпрос ще е много по-лесно да го приемем и да вземем решение сега.

Баща ми е на ръководна длъжност. Дали ще може да си върши работата след операцията или още от сега трябва да свикне с мисълта, че трябва да напусне. Освен курсовете в ИСУЛ има ли други начини за рехабилитация на гласа и колко време след операцията човек се връща към нормален начин на живот.

Благодаря Ви предварително! Желая на всички дълги години Живот и Здраве!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Pavlova]  
Автор chasovnik74-203885 (непознат )
Публикувано15.06.11 23:20



Здравейте, извинявам се за късния отговор, но не си бях настроила профила да получавам съобщенията по мейла и едва сега видях. Ако още Ви интересува протектора, напишете ми адрес, за да Ви го изпратя.
Поздрави



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: chasovnik74-203885]  
АвторPAVLOVA (Нерегистриран)
Публикувано16.06.11 15:51



Здравейте!
Все още се интересувам от протектора, но ако не Ви затруднявам предпочитам да се чуем лично.
Оставям телефон за връзка:
08*******-Павлова
Поздрави!


Моля, оставете мейл за връзка.

Редактирано от Buba67 на 16.06.11 16:16.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: PAVLOVA]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.06.11 16:17



Оставете мейл за връзка,
публикуването на лични телефони е
против правилата на клуба.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: PAVLOVA]  
Автор chasovnik74 (непознат)
Публикувано17.06.11 21:57



Здравейте Павлова,

моят мейл е: niya_yakimova@yahoo.com. Пишете ми телефона си там, за да се разберем, тъй като в понеделник ще пътувам за 10 дена и по-добре да ви го изпратя преди това (т.е. утре до обяд) или да го взема с мен и да го пусна по пощaта от Китен. Аз съм от София, ако и вие сте от София и неделя е вариант да се срещнем.
Поздрави, Ния

Редактирано от chasovnik74 на 17.06.11 23:38.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: petarned]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано21.06.11 02:46





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Kaлoянa]  
Автор denicca (непознат )
Публикувано26.06.11 10:04



Здравейте!!!Моля за мнението и помоща ви.На баща ми откриха рак на ларинкса-карцинома ларингис -Т2N0M0.Добредиференциран G1 спиноцелуларен карцином с кератинообразуване.Взет материал от1- лява истинска гласна връзка,2-предна комисура,3-морганиево стомахче.Говорихме с д-р Рангачев от Исул.Той каза,4е е почти сигурен,че ще спаси ларинкса,но това ,ще прецени на самата операция.След това отидохме в Токуда.Там говорихме с д-р Затков.Той много ни успокои и каза,че процеса е хванат на време,че ларинкса ще се запази и после няма да има последващо лечение.Баща ми иска да е оперира в Исул при д-р Раганчев,а аз в Токуда.Може ли ако някой познава докторите да даде съвет.......просто не знам какво да правим.Помогнете.Толкова ме е страх и толкова боли

.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Автор Snezhana Dimitrova (непознат )
Публикувано25.07.12 22:07



Здравейте!
Наскоро оперираха баща ми, като се наложи да бъде премахнат целия ларингс. Днес той се прибра в къщи и иска да се изкъпе, но как с тази дупка в гърлото? Моля, дайте ни савет!
От момента в който му откриха тумора следя блога и от тук научих всичко, което е важно и полезно, за което искам да благодаря





Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Snezhana Dimitrova]  
Автор Crasiva (непознат )
Публикувано26.07.12 00:00



Някой друг да каже, но в

и ако напишеш рак и ще излязат няколко филма. В един от тях съм гледал, че това да си стоят с дупка до края на живота е доста архаично. Вече им правят пластика и даже им възстановяват гласа, та даже в хорове пеят. Как го правят не знам, защото не знам какво се маха при такава операция.
Ако попиташ сестрите от отделението, където е бил сигурно, като им знам мисленето ще ти кажат да слага тънка РАЗГЪНАТА марля отпред като филтър. Но това не е съвет, защото не знам. Важното е НИЩО да не попада вътре.
Това онкохирургията някой ден ще я приравнят с нацизма да знаеш

Редактирано от Crasiva на 26.07.12 00:01.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Crasiva]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано26.07.12 09:40



Не знам как точно става при подобна операция - нашите бяха коремни и ползвахме едни специални лепенки които се продават по аптеките. Те са за къпане след операция, когато раната още не е добре зарастнала, с различни размери са и се подбира подходящия.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: MamaD]  
Автор Crasiva (непознат )
Публикувано26.07.12 13:04



Сакън, ще убиете човека, бе хора. Какви лепенки, какво тиксо. ТОЙ ОТТАМ ДИША !!!
Иди до някой магазин за ВиК и купи два метра китайски маркуч по 1,50 метъра, но попитай дали диаметъра на маркуча става да го нанижеш на чешмата на мивката в банята. И си къпе с маркуча на средна струя.
Ако използваш слушалката на душа много ще пръска, но и с нея става. Ако си бедна и нямаш слушалка, не се харчи и си купи маркуч. Не разпръсква струята.
После се къпе до гърдите със струята да е надолу. А за главата, врата и раменете правиш нещо като геврек от една навита хавлия около дупката, а върху самата дупка филтър от РАЗГЪНАТА марля. Позата за миене на главата е навесен напред върху мивката.
Даже, за да не се нерви, ако ти помагаш, първо до гърдите с маркуча си се къпе сам, после слага банските и ти му помагаш за горната част.
Като стоиш близо до банята и внимаваш и ще стане. Ако нещо от тези съвети противоречи на практическите резултати, зарежи съветите и гледай практически



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Crasiva]  
Автор EFO75 ()
Публикувано30.07.12 15:01



Как можеш, да пращаш хората в ''ВИК''...........



Правилно са ти казали за лепенките от аптеката.+найлон за всеки случай,около сондата/ако има такава/Аз с бащами така правех,все пак един душ набързо,и спокойно си диша.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: EFO75]  
Автор Crasiva (непознат )
Публикувано31.07.12 19:10



Така е. И само с лепенка би трябвало да стане, нали си диша и през устата. А маркуча е за душа, за да не се разпръсква водата от душа, а да е в спокойна тясна струя



Тема Re: Отговор за баня...нови [re: Crasiva]  
Автор EFO75 ()
Публикувано31.07.12 20:31



И аз те разбрах,за маркучите.......Но и говоря от личен опит,така че знам от каде и как се диша. И ти си противоречиш-
''Сакън, ще убиете човека, бе хора. Какви лепенки, какво тиксо. ТОЙ ОТТАМ ДИША !!! ''

При нас,след като го превръзвах, сам си се къпеше,голями хора са все пак и на подвижен душ/не на мивки и ,бански и тн./Щом иска,значи е преценил човека че ще се справи

Успех



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Автор ispania2 (непознат )
Публикувано16.03.13 06:00



Здравеитер,здраве и дълаг живот на всичкил,след тримесечни анализи и проучвания,съм с диагнозата рак на ларинкса на дясна и лява струна.След седмица може би ще разбера начинат на лечение или операциа.До момента неми е дадена голяма информациа,незнам нищто за въпросният тумор,очаквам всичко да разбера на 20 март.Интересуват ме алтеративни начини на лечение ако някои знае да ми пише,заштото деиствително няма из форумите много за този вид рак.Предварително благодаря на всички и най- вече на създателите на този саит



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: ispania2]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.03.13 07:53



Здравей, предполагам, че познаваш добре структурата на сайта, щом пишеш в правилната тема.


Специализираните въпроси можеш да задаваш вън "Въпроси към лекарите" (първата тема на
главната страница", а за алтернативното лечение - в темата за Алтернативите (5 позиция на
първата страница). Там има рецепта за рак на ларинкса:

Пак там могат да се намерят линкове към рецептите на П. Димков:

По рецептите на П. Димков лекува и един негов последовател, от когото много наши клубари са
изключително доволни. Казва се ГЕОРГИ ПЕТРОВ – прави ирисова диагностика и предписва билки.
Живее в с. Радуил, Самоковско (на пътя от Костенец към Самоков). Необходимо е предварително
записване по телефона: GSM - 0887 29 34 26 или стационарен - 07129 20 95.

УСПЕХ и ни дръж в течение!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Автор ispania2 (непознат )
Публикувано16.03.13 17:47



Благодаря ти jull.ОТ 2 месеца съм из саитовете и набирам информациа,Всредата на февруари когато вече знаех с какво съм се сблъскал,направих една гаргара от смрадлика и сода бикарбонат,когато изплюх сместа направо изтрапнах,тя беше в тъмно зелено черен цвят някакви плувашти парцали (преличаше на пресечено млеко),Така продалжи 3 дни по 3 гаргари,като постоянно цветът на оварата се избистряше и сега какъвто го приема такъв го изплювам, Без да се променя леко жълтият цвят на смрадликата,Някой знае ли от какво се получи в началото тази промяна



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Автор ispania2 (непознат )
Публикувано21.03.13 19:32



здравеите отново,днес ми отучниха какво ще следва,На 27 ще се говори с радиолог дали може да се третира с радио лачи,но вератноста той да се сагласи е малка защото туморат е вече голям,хирургът ми обеща че ще направи всичко възможно при операциата да запази част от ларинкса,зада мога да дишам и да се храня по нормален път,но всичко зависи ло когато се отвори и види на место положението,такаче в краина сметка може да се премахне целият ларинкс,Ако настоявам за радио лечение,до ковко то е ефикасно и има ли някакви страншчни ефекти,Някои може ли да ме посаветва какво да правя,Защото искат от мен аз да реша и да дам отговор,Предварително ви благодаря



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: ispania2]  
Автор ispania2 (непознат )
Публикувано25.03.13 02:08



тук май никой не влиза от доста време



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: ispania2]  
Автор stoqnova.86 (непознат )
Публикувано08.05.13 20:47



здравей чак сега прегледах темата,отдавна не бях влизала, какво стана с теб-оперираха ли те и стигна ли се до отстраняване на целия гръклян-баща ми също е с рак на ларинкса, преди три месеца му отсраниха целия гръклян, ако и при теб се е случило това, можем да обменим информация-първият месец е много тежък, но сега баща ми е добре и дори посещава в момента гласова рехабилитация в исул и го учат да говори-пиши как са се развили нещата при теб



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: ispania2]  
Автор ispania2 (непознат )
Публикувано13.06.13 01:32



Здравеите отноворот една седмица съмси вече в къщи.45 дни бях в болница премахнаха ми само една час т.е изрязоха туморът и изградиха отново премахнатата част.Сега съм в процес на възтановяване но не ми е хич лесно.Много трудно започнах да се храня а да пия вода е някакъв ужас.след като преглътна направо си отива в трахеята а от там в белият дроб и започва едно кашляне да не ви разправям.Докторите казват че трябва да се науча отново да се храня и пия вода.нещо което немога да си обесня как защото за в момента е много трудно.Затова ако има някой който да е минал по този път моля да ми пише.ще му бъда много благодарен.На всички пожелавам здраве и много здраве



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: ispania2]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано13.06.13 11:47



Здравейте,

не мога да ви помогна с информация, но се включвам да ви поздравя за успешната операция и ще се радвам да споделите повече за в коя болница сте опериран/а, кой е хирургът, какво се реши за лъчелечението и не Ви ли предлагат рехабилитация, както е писала жената по- горе.

Стабилно и успешно възстановяване!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано13.06.13 18:26



Като след инсулт си. Част от аферентните пътища нагоре към мозъка и част от еферентните пътища надолу към гърлото са прекъснати. Ще се научиш. Няма опериран човек, който да е възстановен на сто процента.
Съседните зони в мозъка и съседните нерви ще анализират новата ситуация и просто ще започнат да отговарят за новите си задачи. Ще станеш толкова добър, колкото и преди. Изобщо няма да се замисляш какво и как да правиш.


Редактирано от Buba67 на 13.06.13 21:29.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор ispania2 (непознат )
Публикувано14.06.13 18:26



Зравейте.оперирах се във Валенсиа-Испаниа.Избрах операциа защото ми дадоха по-големи гаранций.при радиотерапиата ми дадоха също големи шансове.но ми казаха че има възможност туморът да не се премахне на цяло и да се наложи също операциа.при която няма да има същата възможност да се запази говорът и дишането по нормален път.В момента дишам и се храня през устата,нямам отвор в ямката затова не се ниждая от рехабилитация-говорът ми се запази въпреки че е доста тих. Проблемът ми сега е че немога да преглащам добре и съветите и показаниата на докторите са че трябва да хвана начина на преглъщане,защото при всеки пациент било различно.Това също да че ми казаха че трябва да мине доста време докато се възтанови всичко добре.Колко време никой не казва хахахахаха.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: ispania2]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано14.06.13 22:03



Знам, че не ме разбираш, но Сеат, Лада, Доган са все отделни марки, но всичките са произлезли от Фиат.
Операция, лъчетерапия, химиотерапия, онколитични вируси, всичко това са различни видове лечения, но с еднаква философия.
Ако си в ранен етап на болестта е добре, че си се оперирал, щом е било възможно. Махнали са тумора, изградили са доколкото са могли и това е.
Ако беше в терминален стадий алтернативата щеше да е друга. Например, за да стигнеш от Испания до Палма де Минорка, която е до Майорка ти трябва не Фиат, Сеат, Доган или Лада, а самолет или кораб. Самолета е вече нещо като "алтернатива" на колата.
Ако си бил строител в Испания или шофьор ще трябва и да понаучиш за Герсон диетата или да прочетеш книгата Сила за живот първа част. Тоя рак не е паднал от небето, а и не можеш да си позволиш десетина операции и всичко да е наред като при тази. Това е

Редактирано от Crasiva на 14.06.13 22:07.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Crasiva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.06.14 21:25



Питане относно проф. Георгиев-УНГ от Първа Градска- София, тъй като предстои операция при него на пациент. Някой ако има инфо моля да сподели.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Автор evlogg@abv.bg (непознат )
Публикувано17.06.14 08:35



Предстой операция при проф. Георгиев 1МБАЛ -София, но съм силно притеснен от възрастта на професора! Някои мойе ли да каже нещо за него, има ли познати които са се оперирали при него през последната година? И изобщо всякаква информация свързана с его.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.