Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:50 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: nepoznat]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.11.10 16:46



Здравей, за съжаление това е милата родна картинка...

Може би трябваше да смените болницата, ако не държите на определен екип. След като ви изпишат, може да си изберете друг лекар и съответно лечебно заведение.

П.П. И моля да пишеш на кирилица (тук, както и във всички клубове тя е задължителна). При необходимост, използвай
функцията КРЕДОР - горе вдясно над прозореца, в който пишеш съобщението си.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Авторbatedim4o (Нерегистриран)
Публикувано03.01.11 12:48



Много съм притеснен, днес поставиха на баща ми диагноза -рак на ларингса в Бургаската болница, в понеделник на 10 януари ще му направят биопсия и няколко дни след това ще стане ясно какво ще се случва по-нататък.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: batedim4o]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.01.11 14:14



Че как му определиха диагнозата, без да са му взели материал за изследване?


Освен това, не се връзвайте на първата поставена диагноза, изпратете си после материала за изследване поне в още една лаборатория, за предпочитане в София. Дори и да се окаже злокачествен тумор, много важно е в кой стадий е, защото има възможности за лекуване, това НЕ е смъртна присъда! Много важен е и специалистът-онколог, който ще го лекува. Има и алтернативни средства, които подпомагат лечението (може да разгледаш темата "Алтернативи за лечение на рак" (№ 4
на първата страница).
Така че - кураж и ни дръж в течение, за да помагаме!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: nepoznat]  
Авторdi (Нерегистриран)
Публикувано03.01.11 15:40



как сте сега. по същото време и майка прави операциа в пловдив. да разменяме инфо



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА [re: *jull**]  
Авторdi (Нерегистриран)
Публикувано03.01.11 15:55



След операцията какво правим? Майка си е вкъщи и подадохме документи за ларингофон. Как и къде следи разсейки и развитие на болеста?... Объркана съм от многото инфо в нета!?! ПОМОЩЩЩЩЩ!!!! РАК НА ЛАРИНГСА





Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА [re: di]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.01.11 17:53



Най-добре е, според мен, да разговаряте с онколог. Ако вашият не ви допада, потърсете друг и ако трябва се записвайте на
частен прием, за да ви обърне внимание. Контролните прегледи се правят на 3 месеца през първата година и на 6 месеца през последващите до петата година.
Опасността от метастази обикновено е в първите две години след операцията и те най-често са "близки" (в областта на шията),
но може да се появят и "далечни" (бял дроб, мозък). Затова се прави преглед на лимфите, пълна кръвна картина, снимка на бял
дроб, сцинтиграфия на костите. Напоследък се прави и ПЕТ-скенер като много надеждно изследване, но то също става с направление от онколог.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА [re: di]  
Авторжeни (Нерегистриран)
Публикувано09.01.11 01:30



Здравейте,

баща ми не беше в България през изминалата година и през цялото време беше с пресипнал глас. В крайна сметка отиде на лекар и му казаха че има мялко образование на гласните струни. Преди 2 дни ходихме с ИСУЛ да му правят биопсия, но след нея професора каза че нещата изглеждат зле и че тумора е доста по-голям от това което изглежда. Много съм притеснена - страх ме е че много сме закъснели с лечението. Татко няма много оплаквания и за сега не му казваме какво е казах лекаря - старх ни е да не се предаде. Чакаме биопсия, но професора изглеждаше толкова сигурен че е злокачествено... Моля ви, кажете ми какво следва - операцията много ли е тежка. И какви са шансовете за нормален живот след това?



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА [re: жeни]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.01.11 11:23



Първата ви задача е задължително да направите втора хистология. Взимате си материала и го носите на друг патолог. След това ще се мисли план за действие. Обикновено, ако се докаже злокачествения вид на тумора, се минава на онкологичен комитет, който назначава лечение.
А ето ти линк към един пост, докато чакате резултатите от биопсиите можете да видите за какво става въпрос. Има мейл за връзка.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА [re: Buba67]  
Авторжeни (Нерегистриран)
Публикувано09.01.11 11:32



Благодаря ви за бързия отговор.

Искам да попитам основно следното нещо - хирурзите по време на биопсия, като погледнат тумора, до каква степен могат да са сигурни че е злокачествен. Защото нашия беше почти абсолютно сигурен и се държеше все едно чакаме биопсията само като потвърждение. Каза ми че шанса е мн малък. Искам да знам има ли някакъв шанс да греши хирурга и биопсията да покаже по-добър резултат?!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА [re: жeни]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.01.11 11:49



Гледането на тумора с просто око НЕ може да даде сигурен резултат. Не се доверявайте само на хирурга и патолога. Повтарям, Вземете второ мнение.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.