Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:58 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: arhitekta]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано20.04.09 12:24



И аз ти казвам добре дошъл и ти пожелавам всичко лошо вече да остане зад гърба ти.Нека Бог ти помогне така както помогна на баща ми и на всички останали.Весело изкарване на празниците.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: maribob]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.09 22:59



Хей, Архитекте!Толкова се радвам, че пишеш пак и си добре , въпреки "новите , стари проблеми"Много, много ми липсваше отсъствието ти...

Дано винаги имаш такъв жив оптимизъм , интелигентност и късмет като дар за предишните две качества...Пращам ти една здрава прегръдка!!!!!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: yraaa]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано21.04.09 04:59



Благодаря за сърдечното посрещане. Радвам се ,че отново съм сред вас. Ще послушам съвета на Jull и ще отворя нова тема. Колкото до честото влизане на храна в "кривото гърло" категорично това не е симптом за наличие на тумор на епиглотиса. Желая хубави дни на всички.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: arhitekta]  
Автор dimva (непознат )
Публикувано24.07.09 16:51



Здравейте!

Баща ми, наскоро го оперираха с диагноза рак на ларингса - в следствие на което го премахнаха целия.

Интересувам се, как се предпазвате от прашния въздух, разболявате ли се по често от по студения въздух който поемате.
Четох в интернет за една фирма provox, която е разработила продукт, който се монтира на канюлата под формата на бутон. Едновременно затопля, овлажняма и пречиства въздуха който се вдишва (Provox micron HME).
Provox Hands Free Sistem - чрез нея може да се възстанови говор. Дори в сайта на пройзводителя имаше видео с хора които използват системата.
http://www.platonmedical.co.uk
Интересувам се, някой използвал ли е подобни системи?
Здравната каса, дали би поела нещо от цената?
Допълнително е осигуряван в Дом Здраве, а може и от там.

Ако имате някакви впечатления, ще ви бъда много благодарен.
Така или иначе, ще напиша писмо до тази фирма в Англия, която ги разпространява.
Ако не друго, то там използват поне данъчни облекчения за покупка на тези неща, а за онкоболни се предоставят безплатно!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: dimva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.07.09 21:16



Здравей, не знам дали ще се включи някой по темата, защото този вид рак процентно е твърде малко представен в Клуба ни.

Благодаря ти за информацията, сигурна съм, че ще е полезна на много хора - имам предвид, че четящите са доста повече от пишещите.

Ще чакаме да продължиш да ни информираш за контактите си с фирмата. Може би трябва да потърсиш мнения в английски форуми...

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: dimva]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано27.07.09 00:32



Здравей "dimva". Аз съм с две операции на ларингса -при едната ми премахнаха едната гласна връзка, а при другата епиглотиса. Поради това, че запазиха част от ларингса, не се наложи да ми поставят канюла и по този начин запазих говора си. Не е същият глас като преди, но нямам проблеми при контактуване. е...не ставам за МЮЗИК АЙДЪЛ, но това да ми е кусурът.Но това което знам е , че действително рискът от разболяване е по-голям и човек трябва максимално да се пази от простуда. През канюлата въздухът постъпва директно в белите дробове и това увеличава опастността от простуда. Аз въпреки че нямам канюла - за да се предпазвам от слънчевите лъчи нося редовно фино шалче /фишу/ под ризата. Виждал съм колеги по участ, но с канюли също да носят шалчета. Все пак те изпълняват ролята и на филтър при вдишването на въздуха. За системата
Provox Hands Free Sistem не съм чувал нищо. Ако успееш да получиш повече информация ще те моля да споделиш с нас наученото. Доколкото съм запознат- у нас оперираните на които е премахнат целия ларингс се полага ларингофон, с който също може да се говори. Гласът който се получава е малко като на робот -равен и с металическо звучене, но какво от това -важното е че човек може да контактува. От все сърце -успех!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 02:58



Хей, Архитекте толкова се радвам, да видя, че пишеш и си ДОБРЕ!Бъди много, много здрав!!!





Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: yraaa]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано27.07.09 08:58



Привет yraaa. Наистина се чувствам много добре /да не чуе дяволът/. Благодаря ти за пожеланието. Бъди здрава и винаги засмяна



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: arhitekta]  
АвторTиxoмиp (Нерегистриран)
Публикувано20.11.09 14:18



Здравейте,

И ние скоро се сбслъскахме с този бич.

Свързахме се с Atos Medical компания която произвежда Provox HME systems за пациенти претърпели ларингектомия ( пълна ).

Те ме дадоха е-майла на др. Добре, румънския и най-близък дистрибутор на тева обурдване ако мога така да го нарека. Информацията е по-долу дано да ви е от полза.

"Dear Tihomir,

We currently do not have a distributor in Bulgaria, the closest country would be Romania. Please contact our distributor there for possible assistance, contact details below.

Dr. Valentin Dobre
valdomedica@clicknet.ro"


За да видите нагледно оборудването може да посетите сайта на Атос Медикал ( atosmedical.com ) или просто гогъл - изображения с търсене на Provox HME. Аз така го открих.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА [re: arhitekta]  
Авторnepoznat (Нерегистриран)
Публикувано01.11.10 16:33



Zdraveite......
Ba6ta mi e operiran ot rak na larinksa!Operaciata e cialostna!( kato spomenavam 4e ima i 4asti4no).
Parvona4alno be6e priet v ISUL za operacia, za vzimane na biopsia(prestoi v bolnicata 3-4dni).....sled koeto se okaza 4e raka e zloka4estven i se nalaga vtora operacia, za premahvane cialostno na larinksa( prestoi 20 dni) sled koeto ni izpisaha za doma6no le4enie - 20 dni , i pak obratno v bolnicata!( do tuk sme , ne se znae kolko 6te stoim)
Prestoia v bolnicata e potresava6t......nikoi ne ti obra6ta vnimanie.....operirat po 10-15 4oveka na den......izsipvat gi na leglata i da se spasiavat.......za da ti obarnat vnimanie medicinskite sestri struva 150lv za 24 4asa, ako ne plati6 sumata i niama6 blizak s teb v bolnicata nikoi niama da te pogledne.....a pacientite sled operacia sa dosta zle....da ne govorim 4e pove4eto gi vadiat sas sondi ......i triabva niakoi da ti pomaga za da se hrani6 i pie6 voda......Ne hodete sami.......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.