Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:35 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано28.01.09 13:45



По време на лъчетерапията която проведе баща ми-латото на 2008г. (той е с рак на ларинкса)-всеки ден преди и след процедурата пиеше по глътка зехтин.През целия ден си плакнеше устата с отвара от тетра и пиеше витамин А. За укрепване на организма преди и след лъчетерапията пи Саменто



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: aни]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано29.01.09 20:01



За баща ми вече имаме окончателна диагноза: Карцином на ларинкса T2 N1 M1 хистологичен резултат:Умеренодиференциран плоскоклетъчен,невроговяващ,инфилтриращ карцином на ларинкса.Много сме шашнати.

Ако някой може да ми обясни какво точно означава,ще му бъда много благодарна.Доктора се отказа от лъчетерапия каза,че ще му прави операция на трахеята(трахеотомия) и след това трябва да ходи на химиотерапия.Благодаря на всички!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от silvenka73 на 29.01.09 20:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от silvenka73 на 29.01.09 20:26.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано24.03.09 12:41



Здравей архитекта!Баща ми е болен от рак на ларингса и му предстои операция идната седмица.Много сме притеснени,досега криехме от него страшната диагноза,но днес настъпи момента да му кажем,но се страхуваме ,че той би могъл да откайе операцията заради това 4е ще загуби говора си.Дано да се спражим успешно с това.Друго което искам да те попитам(нали може?):Колко време продължава операцията,колко време е престоят в болницата след нея и какво представлява самия възстановителен процес?



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано10.04.09 09:15



Здравейте maribob,явно архитекта не влиза вече в форума.Ние преминахме през всичко това миналия месец.Операцията на баща ми беше на 09.03. премахнат му е ларингса и ще използва ларингофон.В момента е на лъчетерапия,за сега е добре.Не се отчавайте.Горе главата и успех.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано11.04.09 00:28



Благодаря ти за това че се отзоваваш татко вече е опериран слава на бог всичко мина добре той се чуства добре знаеш ли че трябва за лъчението да използвате зехтин против обгаряния и още нещо което ме изненада те ще могат да говорят без ларингофон ако са упорити ако нещо те интересува пиши ми на лични



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.04.09 08:00



Радвам се, че при вас операцията е успешна! Моля те да да ни информираш за възможността на оперираните да говорят без ларингофон. Това ще даде надежда и кураж на много хора!
Молбата ми е да споделяте всичко, което се отнася до заболяването тук, а не на лични, за да бъдем максимално полезни на хората, които имат същия проблем!

Желая бързо възстановяване на твоя татко!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано11.04.09 14:25



аз нямам нищо против жул но ме е страх да не заключите и тази тема защото виждам че има и много негативно настроени хораа които въпреки болката която изпитват имат сили да се заяждат! след като бях три дни с баща ми в болницата и не оставих човек неразпитан се оказа че с малко повече упорство и инат човек с пълно премахване на ларингса може да говори с диафрагмата си . При професор Досков е имало курсове за тая работа и за да не сбъркам аз няколко пъти попитах хората около мен да ли някой е чувал такъв човек да говори и те ми отговориха че да има такива хора . това мен също страшно ме обнадежди защото татко се притесняваше че внуците няма да го разбират и няма да си говори с тях .за сега това в понеделник се връщам да сменя сестра ми и ще продължа с разпитите и обещавам да пиша .Нека Бог да пази всички тия хора които страдат , а аз ще се чуствам доволна ако мога да помогна поне малко с такава и подобна на нея информации ! Горе главата на всички



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.04.09 15:23



Няма причина да се заключва тема, която е необходима, а на негативно настроените не обръщай внимание!
Надявам се да ги приобщим с нашия позитивизъм и добронамерност.



Информация за говорене чрез диафрагмата, на която си попаднала, наистина е много интересна, предполагам, че става въпрос за т. нар. "вентрология". Има едно упражнение, което човек може сам да прави, но ще е хубаво, ако все пак има кой да го насочва, затова поразпитай дали някъде някой обучава на това.

Та ето и самото упражнение:

Първо трябва да се научим да дишаме през диафрагмата (корема).
Лягаме по гръб, слагаме някакъв предмет на корема (напр. книга) и ако дишаме правилно (диафрагмено ), той трябва да се движи нагоре-надолу. Това означава, че въздухът, който вдишваме, се събира в диафрагмата, а не в белите дробове.
Когато го усетим правилно, трябва да започнем да се учим да дишаме по този начин. Ако дишаме правилно (диафрагмено), раменете ни при вдишване остават неподвижни (обратно - когато е с белите дробове, при вдишване те се повдигат).
После започваме следното упражнение: първо вдишваме, а при издишване изговаряме дума или кратка фраза. Повтаряме, докато усетим, че изговарянето става с помощта на въздуха, събран в диафрагмата. Продължаваме така и се концентрираме в това, докато говорим, гласът да резонира в гръдния кош (ако дишаме гръдно, гласът ще резонира по-нагоре – в ларинкса). Звукът ще е дълбок и леко вибриращ.

Тази техника на диафрагмено дишане се нарича освен "диафрагмено" и "коремно", също и "долно". Може да се намери в книгите за йога като една от техниките на дишане. Не е невъзможно да се овладее, изисква се упорство.

Между другото, този тип дишане се използва от певците, изпълнителите на духови инструменти и актьорите - именно на това
се дължи техният дълбок, завладяващ и сексапилен тембър!

Така че - кураж, мила и успех!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано11.04.09 17:24



благодаря след понеделник , вторник пак ще пиша



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано11.04.09 19:23



Здравейте,баща ми започна лъчетерапия на 07.04 ние му даваме по глътка зехтин(extra virgin),геритамин А+Е,сок от моркови,портокали,ябълки и червено цвекло.Освен това преди да започне терапията пи Саменто 3х15капки ,Царски билки 2х2ч.л и рибено масло 3х3кап. Направихме и червено вино,мед и алое,но доцентката каза да използваме само 2 хран. добавки по време на лъчетерапията.И след терапията му слагаме детска пудра на мястото на облъчването,за да неполучи изгаряне.Ами това е засега,ако нещо ви интересува питайте.Заедно ще се справим.Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.