Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Да докладвам [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано28.09.08 09:21



След като му се гади от храна, с какво все пак го храниш? Има ли нещо, което приема сравнително по-лесно?





Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано28.09.08 11:18



Не, няма такова, само като погледне храна и се започва,но той знае,че трябва да се храни независимо от всичко,и металния вкус в устата който има.Сега когато почиваме от интензивната химиотерапия,нещата горе долу влизат в ритъм.Поне нему се гади.Храня го със всичко което поиска да яде,не му налагам никакви ограничения,с изключение на пържено и свинско,черен пипер,и пикантни храни.Поне за сега се старае много,и как иначе,при мен шест пет няма



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор tigananka (ондин)
Публикувано28.09.08 11:26



Юле, не знам дали си пробвала, но при майка ми работи безотказно.
След химиотерапия, когато й се гадеше приготвяхме по 1л. айрян. На глътки бавно пиеше и това гадене не беше така силно. явно действаше.
а за проблемите с ходенето в тоалетна и до ден днешен от 1 година насам взима едни таблетки на билкова основа и сутрин е първа за тоалет и няма проблем вече с това. не се привиква към тях, поне тя няма проблем когато пропусне един или два дни после.



Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано28.09.08 12:41



Юл,аз когато ми се гадеше особенно след втората лъчетерапия ,пиех на глътки боза сладка.помагаше ми.също и айрян както казва Онди.Пробвай сестро,може пък да помогне.Банани също много хапвах и почти с тях и бозата изкарах терапиите.Но нали знаеш на всеки различно ,но пак ти казвам пробвай.



Тема Re: Да докладвамнови [re: tigananka]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.09.08 16:15



Аз също се чувствам добре от киселото мляко



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано28.09.08 18:58



Да, от киселото мляко се чувства най- добре,и пие от него всеки ден. Бозата много си я обича,и поне два пъти в седмицата му купувам,но запека при него е не само от химията ,ами и от оксиконтина,и тилидина,те също много запичат.С гаденето се справяме,но с запека,трудна работа.Нищо не помага,и това го мори много.
Утре живот и здраве,съм пак по задачи,сутринта ще ходя до фирмата в която работеше,за док.ТЕЛК,оттам ще ходя до онкото да му изпишат Оксиконтин.Ангажирала съм моята майка да дойде в къщи да гледа Рая,и да го наглежда.Рая е хремава,и започва да кашля.Тази вечер по бабешки,ще я загрея,намажа,направих и мед със синап,него си го тача много при простуда и кашлица,има голям ефект.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.09.08 19:07



Юле, аз като старите баби да си кажа, внимавай кашлицата и хремата да не се прехвърли на него, че ще го довърши!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано28.09.08 19:16



Весе,точно от това най-много се страхувам,но тя знае,че небива да ходи при дядо си,да него зарази.Ама тя си е дете, но за сега ме слуша,отворила съм вратите,и да му говори от далеч,но за вирусите знаеш прегради няма.
Нямам избор,няма къде да отидем.Сватовете неса от Пловдив,и ще я вземат около 06.10.Друго няма какво да кажа,освен каквото има да се случи , ще се случи.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.09.08 19:25



Можеш да му сложиш маска, стотинки е в аптеката.
Май и аз съм пипнала нещо такова, леко ме щипе гърло, втриса ме, ама дано не ме събори

Аз нямам избор, ходя по улиците, градски транспорт, маршрутки, всичко кашля, киха... Бе права си, квото има да става, ще си стане

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано28.09.08 19:50



С маска без маска все тая,и аз ако се тръшна,ще е голям майтап

,ама каквото дойде,то да ти кажа,и мене от два дни нещо ме втриса,и гърлото ми драска,ама каквото това.Като имаш предвид,че Рая я спрях от градина заради това,че и учителката хремава,и всички бухаха,и със сополи.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.