Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА № 3  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано21.09.08 21:05





Здравейте приятели,при нас положението е все същото- лежащо,пот се лее от всякъде,подържа температура,и е отпаднал.Все си лежи,защото така му е по леко.Сега почиваме от химиотерапията.Следващите вливки ще ги започнем живот и здраве от 07.10 .
Рая е при нас,но ми е много трудно да се справям със ситуацията,затова отново ще я вземе другата баба но това ще стане през октомври.Ще стои там цялата зима,ще ми липсва много,но това е по-добрия вариант за нея,пък и не искам да се травмира.А и признавам,немога да се справя и с нея,и със него.То и сега ми е трудно,пък за в бъдеще незная?
Хайде със здраве,и от здраве да несе отървете!
Прегръщам ви силно!Какво ли щях да правя без вас?

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание

Редактирано от vesela.bg на 21.09.08 22:17.



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗАнови [re: Юлия 48]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано21.09.08 21:13



Да, Юлче тежък е момента и за доброто на детето ще трябва да стиснеш зъби, макар да знам колко много ще ти липсва!



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗАнови [re: lumixx]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано21.09.08 22:14



Юленце,възхищавам се на твоята борбеност миличка!!!
Искрено се надявам,че нещата ще се оправят!!!



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА № 3нови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано21.09.08 23:30



Ако ти не знаеш какво щеше да правиш без нас, ние пък съвсем не знаем какво щяхме да правим без теб!

Ти за мен си едно истинско чудо на природата, на човешкия вид - толкова си силна, витална, оптимистична,
вдъхваш такава смелост и борбеност, успяваш да запазиш чувството си за хумор и в най-тежките моменти...
Да продължавам ли? Няма, за да не се възгордееш!





Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА № 3нови [re: Юлия 48]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано23.09.08 15:29



Здравейте Юлия,

Искрено ви съчувствам и се надявам въпреки песимистичните и фаталистични прогнози съпругът ви да оздравее. По принцип рядко пиша в този клуб, тъй като нямам време, но ви чета от няколко месеца - от януари, когато отрих, че въобще има такъв клуб в Дира. Тогава влизах къде ли не из нета търсейки варианти за лечение на рак на дебелото черво и една от многото прочетени теми бе и вашата. Разбирам ви какво е да загубите близки и след това отново и отново да преживявате същия ужас с любими хора. И аз минах през същия път, в борбата ми да спася майка ми от нейната диагноза, но за съжаление напразно.

За съжаление в такива моменти мога само да ви изразя съчувствието си и да ви пожелая да ви случи чудо, въпреки че аз не вярвам в чудеса. Не бих могла да ви препоръчам и нищо, което да смятам, че е ефективно. Ние пробвахме един куп неща - и котешки нокът от американския, един куп добавки от хрущял на акула, японски минерали от техните термални извори, всевъзможни китайски и японски водорасли, лишеи и гъби, натанал, естествени плодови сокове от домашни плодове, хранене само с органик храни на определени интервали, билкови запарки и отвари - сигурно не остана билка, която да не съм варила, а и толкова много съм пазарувала от всевъзможни китайски и американски производители за такива добавки, че накрая вече ми ги предлагаха продуктите си с по 20 % отстъпка. Заради майка ми ходихме по какви ли не билкари, врачки, баячки и църкви. От цялата тази работа мога само да кажа НЕ СИ ДАВАЙТЕ ПАРИТЕ ПО ТАКИВА СЪЩЕСТВА - те просто използват факта, че роднините на болния са отчаяни и търсят като удавник сламка, за да ги доят за пари.

Консултирах се и с онколози в Щатите, тъй като имах тази възможност и навсякъде предлагаха само едно и също, както и български онколози в Царица Йоанна - химиотерапия с 5 флурорацил и включване на елоксатин и още един два препарата според зависи и ефекта бу нула. Туморът метастазира в черния дроб, започна иктер, мета в белите дробове и мозъка и накрая 15 дни в кома и край. От дексаметазон също нямаше особен ефект.

За българската здравна система и лекарите в нея мога само да кажа - Дано и те един ден да се възползват от услугите на системата и да ги лекуват от същото. Противни, долни и алчни за пари нищожества. Особено д-р Маринов в Царица Йоанна, който ни предлагаше да си купим кселода и лъжеше, че не се изписвало с протокол от МЗ.

Не съм религиозна, но през тези 6 месеца се молех на Бог да помогне. Майка ми е била винаги добра и към своите и към чуждите, добра до глупост, винаги всеотдайна и винаги обичаща независимо от това, което си направил.

Започвам да си мисля, че лошото се случва само на добри хора, а идиотите и абсолютните вампири са в цветущо здраве.

Както и да е, надявам се при вас просто в един момент нещата да се обърнат към добро. Желая ви всичко най-хубаво:)



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА № 3нови [re: Morrigan*]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано23.09.08 20:29



Здравейте мило мое семейство!Нямам много време да отговоря на всеки по отделно,затова на всички тук благодаря за топлите думи,и приятелското рамо.
Ромо,на което винаги мога да се облегна,да споделя,и да поплача.
Днес заведох Рая на градина,ще ходи няколко дни,за да неси изгуби мястото.
Разговарях със учителката, и и обясних ситуацията в която съм в момента,мястото ще и се пази дори и да не ходи.Пък на пролет,живот и здраве,трябва задължително да ходи,защото ще е на предучилищна.Но за сега няма му мисля,има време до тогава.След това ходих до онкологията,да взема протокола за удължаване на болничните,и го занесох в ТЕЛК,но неможах да свърша нищо,защото трябвало и съпругът ми да е там.Та утре,живот и здраве,като закарам Рая на градина,ще ходим пак в ТЕЛК.
Днес деня беше спокоен,до обед нямаше болки,ама никакви,но след обед се появиха.Хубавото е,че отоците по краката спаднаха,но периодично вдига температура,и корема е подут и твърд.
Забелязах,че като му дам парацетамола за температурата,тя спада,но започва да го боли черния дроб,но може и да се заблуждавам,незнам.Ще го наблюдавам,и пак ще пиша.
Това е за сега.Бъдете здрави!Борбата продължава!
Прегръщам ви,и ви целувам цун цун цун



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА № 3нови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 11:41



Целувки и на теб, Юлче! Няма да се даваш, с теб сме!
А щом го боли черния дроб от парацетамола, що не пробваш да сваляш температурата по друг начин? Аз на мама й обувах чорапки, напоени с оцет, щото й се гадеше от парацетамола и чорапите помагаха - е, вярно, че оцета доста мирише, но пробвай поне веднъж как ще му понесе...
Целуни Раичка!





Тема Да докладвамнови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано24.09.08 13:22



С триста зора стигнахме до ТЕЛК,там на регистратурата бяхме номер 28 ,оттам слязохме в пети състав,хора много,съпругът ми се поти обилно,с болки,криво ляво го настаних на един чупен стол,щото никой не стана да му отстъпи място.Направо без да чакам и слушам майните които изядох влязох в кабинета и оставих протокола,на втората минута ни извикаха.Не му удължиха болничните,но му подготвиха веднага документите,и ми дадоха да занеса в Фирмата труд.характеристика да се попълни,оставих всички други док. там в ТЕЛК.На 10.10 в 8.00 ще ходя,да взема протокола,без да го водя,така каза доктора.Направи тоя човек -доктора, голям жест,( да не го водя на комисията)ще го пенсионират с придружител.Вмъкна ни на тази дата,иначе чак за края на декември са давали дати.
Галче,и аз съм пробвала с оцет но при него не става,ще пробвам с на Рая детските лекарства за температура.
Няма да се давам,ама туй дето и през ноща,и през деня не спя като хората ме съсипва.Но съм се стегнала,и продължавам борбата.
Пък и да ви кажа мило мое семейство то от сън спомени няма

пък и е доказано,че човек прекарва в сън повече от половината си живот,затуй няма да спя,пък и вече мога да дремя седнала.То нали знаете,че човек се учи докато е жив!
Хайде със здраве,и от здраве и смях да не се отървете!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 19:20



Юлче, пиле шарено, моля те вземи да се погрижиш малко повече и за себе си

, ако трябва взимай вечер приспивателни , няма със сигурност да ти навредят, но се наспивай!Без сън имунната система се скапва, а от там врата за всички болести е широко отворена.....Не е нужно да се разболяваш и ти , нали!?



Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано24.09.08 21:08



Юлче миналата седмица и мен ме разкарваха на ТЕЛК-а, защото майка я нямало ... но доктора после каза, че ако е толкова зле мога да взема бележка от личния лекар че пациента е на легло и да не я разкарвам до там.
А за съня ... незнам дали си пробвала с лавандула ... много ми я препоръчват, но аз предпочитам коктейлче с червен ром и вишна (от колата будувам цяла вечер)





Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.09.08 22:56



Юле браво. Наистина все още има хора и между лекарите.
Наистина Юле не вземаш ли нещо успокоително? Поне Атаракс или Грандаксин. Леки са, не са със зелена рецепта, от порядъка на 5-6 лева са. Свалят тревожността, като свалиш тревожността и съня идва. Не можеш да издържаш така, не си робот.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор iv967 (непознат )
Публикувано25.09.08 01:41



За сваляне на температурата по аптеките продават едни лепенки,който се лепят на челото.Струват 2-3 лв. Използвала съм ги за децата и имат ефект.В опаковка са по 2 бр.Търси ги по големите аптеки, защото ги няма навсякъде.



Тема Re: Да докладвамнови [re: yraaa]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано25.09.08 08:29



Пиле,пиле,ама като взема приспивателно и като спя 10мин. и после цял ден съм неадекватна,затова и вече не взимам.Споко,няма да се разболявам,аз съм кучи марка



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: jordidj]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано25.09.08 08:33



Не,с лавандула несъм пробвала,но мога да опитам,проблема при мен е ,че съпругът ми като има болки през ноща,и става и аз също ставам с него той седи и аз със него.
Благодаря ти за съвета с лавандулата!



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано25.09.08 08:47



ВесИ

,взимам Ривотрил,от преди........... ,със него се чувствам добре,и добре ми действа,също взимам и Ремотив,на билкова основа и се продава свободно.Проблема при мен е ,че ми се спи и ако легна на тишина и ще спя много . Просто знаеш от две години само болести,и притеснения,един спокоен ден съм нямала,и затова е така.Зная ще дойде момент в който просто вече няма да мога да се справя,и тогава лягам,щото и тялото ми отказва и тогава
ща не ща ще спя.Но засега криво ляво удържам фронта.
Рая от днес не е на градина и още спи,Януш и той дреме,щото тази нощ имахме
радост в къщи,ходи по-горяма нужда
Другата баба като вземе Рая,и тогава като той спи през деня,и аз ще лягам,и тогава ще наваксвам

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: iv967]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано25.09.08 08:49



Благодаря ти много за инфото

!Ще ги купя,и ще пробвам.
Човек се учи докъто е жив!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 22:36



Юлия, не знам тази информация доколко ще помогне, но десетина броя сушени годжи в 1 чаша зелен чай имат невероятен разхлабителен ефект. Не знам обаче дали могат да се намерят в България (растат най-вече в китай, водят се goji berry ili wolfberry) . Те се водят много полезни, пълни с актиоксиданти и засилващи имунната система. Яденето им директно също действа така, но съм забелязала че в зелен чай ефектa е доста по-бърз.



Тема Re: Да докладвамнови [re: edno momiche]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.09.08 22:52



Мисля, че въпросните "годжи" всъщност са плодчетата лиций.
Това е само за пояснение.





Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.09.08 22:59



Не мисля, че е лиции....друго е според мен



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.09.08 23:04



ПРотиворечиво ми е това, дето намирам






Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 23:10



jull е права - точно това е, просто не се сетих че им казват на български
Lycium barbarum/Lycium chinense

имат вкус на .. недорасли шипки.



Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.09.08 23:15



Не знам какво те смущава - ако е "вълчето грозде" (или както там беше), просто не е вярно!

Ето ти нещо по-смислено: "...Това е още една много ценна за китайската медицина билка:
използва се наравно с жен-шена, лиция (императорски плодчета, гоучи или мерджан)..."





Редактирано от *jull** на 27.09.08 23:17.



Тема Re: Да докладвамнови [re: edno momiche]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.09.08 23:18



Да, в единия линк така го дават. Но се усъмних, щото съм приемала всекидневно 3-4 месеца лиции, ама не съм му усетила да има такъв слабителен ефект. Възможно е при по-нормални ситуации да действа така.
При по-тежките химиотерапии обаче ситуацията е доста по-сложна и такива не действат, поне при мен



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.09.08 23:21



Нищо не ме смущава, просто се подведох по буквалния превод на думата wolfberry. А ме заинтересува слабителното действие, все пак и аз боря този проблем покрай химиите

Жалко, при мен лиция не действа в това отношение

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Авторeднo мoмичe (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 23:24



интересен сайт.. погледнах цените за гоучи плодчетата - 24лв за 500гр.
Аз ги купувам насипни, $17 за 1 паунд (454гр). Почти същото. Доста са скъпички за средностатистическата българска заплата.



Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.09.08 23:27



Опитвала ли си със сусамово олио? Една позната има добър ефект от него.
А с трици? При мен действат.





Тема Re: Да докладвамнови [re: eднo мoмичe]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.09.08 23:33



Е, ние си ги намираме доста по-евтино!


Има китайски магазинчета, който ги продават на съвсем достъпни цени.





Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.09.08 23:36



Не съм пробвала с тях


При теб действа, но не си на химиотерапия, Джул.
Запека от химиотерапия е нещо доста по-различно.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.09.08 23:48



Така е, но и без химиотерапия при мен проблемът е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО тежък (по рождение). Човек никога не знае предварително какво може да му помогне. Ако комбинираш трици (фибри) с олио (зехтин, сусамово, рициново) би трябвало да имаш ефект. Отделно, че са много полезни.





Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.09.08 23:53



Ако не ми се гадеше перманентно, сигурно щях да мога да преглътна такова нещоиначе ще си върша работата на дебелото черво през устата

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.09.08 23:56



Е, чак такива ексцесии, бива ли?!


Отначало - малко лед в устата и после със сламка - направо в гърлото, за да прескочиш вкусовите си рецептори!



Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.09.08 23:59



А ти ако пиеш 1 месец всяка сутрин по 1 чаша топла вода /чиста топла, не гореща вода без всякакви прибавки/ след месец ще си като бебе в това отношение



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.09.08 00:04



Като казвам преглъщане, нямам предвид вкусови усещания, а усещанията, които са ти в корема на топка след вливането. Айде да оставим хората да приемат това, което могат според възможностите си, от всичко възможно, изписано по въпроса



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Автор *jull** (())
Публикувано28.09.08 00:05



А триците пък са нещо, което ИЗОБЩО не се усеща! Слагам ги в супа, тъкмо малко да се посгъсти (вместо ориз, грис, фиде или каквото там се използва).
Може също и в комбинация с овесените ядки - също въобще не се усещат. Моята майка пък ги слага вечер в чаша с кисело мляко... Варианти много.
В твоя случай може би трябва да се взимат поне 2 пъти на ден в по-голямо количество. Ако и това не помогне, трябва да опиташ олиото със сламка и парченце лед (звучи като коктейлче!)





Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Автор *jull** (())
Публикувано28.09.08 00:07



Нали затова споделяме опит.
Естествено, че никой никого не задължава в нищо!



Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано28.09.08 00:09



Пила съм я повече от месец без никакъв успех.





Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.09.08 00:18



Джул, понякога си мисля, че нарочно се гавриш с мен, когато настояваш да приемам някои неща

Трябва ли всеки път да обяснявам как се чувствам и защо не приемам всичко, а само отделни неща?
Когато едновременно приемаш химиотерапия и през устата и венозно, когато език, дъх, изпражнения, урина, пот и всичко останало мирише на химикали, когато корема ти е подут толкова, че не само не можеш да си видиш краката от него, ами и не можеш да дишаш, когато корема става на буца само като види ядене или нещо друго.....как да отворя уста и да гълтам олио бе Джул? Имай милост малко към мен.
Наистина варианти има много, стига човек да има сили да ги прави. А аз като успея да се прибера вкъщи, директно лягам, щот не мога да си стоя на краката. Все пак ти благодаря за препоръките, надявам се да имам по-добри дни след време, за да мога да ги изпробвам и ще докладвам непременно.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.09.08 00:24



Това потвърждава само извода, който вече отдавна знаем, че и лекарствата и алтернативите, при едни работят, при други не!


Пак се разприказвахме по нощите, ама аз утре съм на работа, та заминавам в леглото

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано28.09.08 00:25



За да е пълна гаврата, може да си направиш клипче, докато гълташ олио или ядеш трици.
И да поясниш кой е виновен за това.





Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано28.09.08 01:32



Изчетох ви най-подробно,обаче,като се има предвид,че постинга на Весето за химията,повръщането,и подутия корем,и т.н. да добавя и металния вкус в устата
(споделено от съпруга ми)е точен на 100% просто да забравя,че мога да му дам да преглътне нещо от това.Да кажа също,че само като му заговоря за храна и му се гади,а като я види .......... .
Но ви благодаря за това че се опитахте да помогнете,и за дискусията която спретнахте

.Човек научава по нещо винаги.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано28.09.08 09:21



След като му се гади от храна, с какво все пак го храниш? Има ли нещо, което приема сравнително по-лесно?





Тема Re: Да докладвамнови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано28.09.08 11:18



Не, няма такова, само като погледне храна и се започва,но той знае,че трябва да се храни независимо от всичко,и металния вкус в устата който има.Сега когато почиваме от интензивната химиотерапия,нещата горе долу влизат в ритъм.Поне нему се гади.Храня го със всичко което поиска да яде,не му налагам никакви ограничения,с изключение на пържено и свинско,черен пипер,и пикантни храни.Поне за сега се старае много,и как иначе,при мен шест пет няма



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор tigananka (ондин)
Публикувано28.09.08 11:26



Юле, не знам дали си пробвала, но при майка ми работи безотказно.
След химиотерапия, когато й се гадеше приготвяхме по 1л. айрян. На глътки бавно пиеше и това гадене не беше така силно. явно действаше.
а за проблемите с ходенето в тоалетна и до ден днешен от 1 година насам взима едни таблетки на билкова основа и сутрин е първа за тоалет и няма проблем вече с това. не се привиква към тях, поне тя няма проблем когато пропусне един или два дни после.



Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано28.09.08 12:41



Юл,аз когато ми се гадеше особенно след втората лъчетерапия ,пиех на глътки боза сладка.помагаше ми.също и айрян както казва Онди.Пробвай сестро,може пък да помогне.Банани също много хапвах и почти с тях и бозата изкарах терапиите.Но нали знаеш на всеки различно ,но пак ти казвам пробвай.



Тема Re: Да докладвамнови [re: tigananka]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.09.08 16:15



Аз също се чувствам добре от киселото мляко



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано28.09.08 18:58



Да, от киселото мляко се чувства най- добре,и пие от него всеки ден. Бозата много си я обича,и поне два пъти в седмицата му купувам,но запека при него е не само от химията ,ами и от оксиконтина,и тилидина,те също много запичат.С гаденето се справяме,но с запека,трудна работа.Нищо не помага,и това го мори много.
Утре живот и здраве,съм пак по задачи,сутринта ще ходя до фирмата в която работеше,за док.ТЕЛК,оттам ще ходя до онкото да му изпишат Оксиконтин.Ангажирала съм моята майка да дойде в къщи да гледа Рая,и да го наглежда.Рая е хремава,и започва да кашля.Тази вечер по бабешки,ще я загрея,намажа,направих и мед със синап,него си го тача много при простуда и кашлица,има голям ефект.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.09.08 19:07



Юле, аз като старите баби да си кажа, внимавай кашлицата и хремата да не се прехвърли на него, че ще го довърши!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано28.09.08 19:16



Весе,точно от това най-много се страхувам,но тя знае,че небива да ходи при дядо си,да него зарази.Ама тя си е дете, но за сега ме слуша,отворила съм вратите,и да му говори от далеч,но за вирусите знаеш прегради няма.
Нямам избор,няма къде да отидем.Сватовете неса от Пловдив,и ще я вземат около 06.10.Друго няма какво да кажа,освен каквото има да се случи , ще се случи.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.09.08 19:25



Можеш да му сложиш маска, стотинки е в аптеката.
Май и аз съм пипнала нещо такова, леко ме щипе гърло, втриса ме, ама дано не ме събори

Аз нямам избор, ходя по улиците, градски транспорт, маршрутки, всичко кашля, киха... Бе права си, квото има да става, ще си стане

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да докладвамнови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано28.09.08 19:50



С маска без маска все тая,и аз ако се тръшна,ще е голям майтап

,ама каквото дойде,то да ти кажа,и мене от два дни нещо ме втриса,и гърлото ми драска,ама каквото това.Като имаш предвид,че Рая я спрях от градина заради това,че и учителката хремава,и всички бухаха,и със сополи.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано28.09.08 22:46



Взимай поне ти някакви превантивни мерки - например спиртен извлек на прополис. Върши добра работа.





Тема За грипавитенови [re: vesela.bg]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 01:44



Защо не ползвате Терафлу, продават се в кутии, вътре са 10 пакета, имат вкус на цитрус, много помага Германско е, но скъпичко
Тук една кутия от 6 пакета е около 5-6 долара





Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Авторrummyd (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 10:40



Юле,колкото и да е неприятно аз препоръчвам клизмите. От всички обезболяващи се получава запек,а стомаха и червата трябва да се освободят. След клизма облекчението се чувства веднага-поне при майка беше така.
Последните месеци беше на легло и колкото и да я беше срам и т.н. сама следеше дните за клизма.



Тема Re: Да докладвамнови [re: rummyd]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано30.09.08 08:48



Да така е ,клизмите ги правим редовно,но не винаги имат ефект.И немога да си обясня,защо се получава така?

Тази нощ беше ужасна,Я. имаше болки,а Рая цяла нощ кашля,и повръща,а аз претичвах от стая в стая.Почти несъм спала.Сега и двамата се успокоиха,и спят.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Нова терапия за рака на панкреасанови [re: Kaлoянa]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 17:28



Юлче, попадна ми в нета следната статия - прочети и ако трябва говори с лекуващия лекар това истина ли е и дали се прилага у нас!
Препечатвам буквално:

"Нов медикамент подобрява преживяемостта при пациенти с неоперабилен рак на панкреаса. В проучване експерименталният агент EndoTAG-1, комбиниран gemcitabine, с довел до значително по-добра преживяемост в сравнение с монотерапията с gemcitabine (Gemzar).

EndoTAG-1 представлява paclitaxel, капсулиран в катионни липозоми. Положително заредените липозоми се привличат от активираните негативни заредени ендотелни клетки на туморните кръвоносни съдове. Взаимодействието помежду им води до съдова деструкция на новоформираните туморни съдове.

В проучване, включващо 200 пациенти, преживяемостта при пациентите, лекувани с gemcitabine, била средно 7.2 месеца, докато при добавянето на EndoTAG-1 тя била 13.6 месеца.

Това са най-добрите резултати, наблюдавани някога, при палиативната терапия на рака на панкреаса. "

Поздрави от мен Януш и малкото слънце!
Галя



Тема Re: Нова терапия за рака на панкреасанови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано02.10.08 19:28



Много,много ти благодаря,тази информация е наистина много ценна.Още на 07.10 ще питам най-подробно.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано07.10.08 11:52



Днес ни отказаха химиотерапията

,всичко е литнало нагоре,и билирубина му е 100. доктора каза,че от тук на сетне няма да има химия,билирубина с нищо неможе да го свалим,и е с тенденция да се покачва.
Днес му вляха само чист разтвор+една ампула Трансметил като се уговорих със док. да го водя всеки вторник,още два пъти,хем да му слагат Трансметила,хем да си мисли ,че прави химия.Несъм му казала,а и няма да му кажа защото ще рухне психически,имам отсрочка две седмици да измисля нещо
Отслабнал е с още два килограма,блед и пожълтял е.Иначе се храни,не го оставям без да дъвче нещо,и стрикно го следя дали пие до 1.5 л течности.
Няма отоци по краката ,но корема е много подут и твърд.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 18:52



Юле, мила,
Така ми се иска да предам всичките си топли чувства, които изпитвам към теб!
Знам, че няма да ти олекне, защото другаде са ти тревогите, но ако някаква положителна енергия може да прелети, то ти я пращам от цялото си сърце и душа!



Тема Re: Да споделя!нови [re: Thea]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 19:19



Юле,не знам какво да ти кажа.Нека всички добри сили са с теб , за да успееш да се справиш с кошмара в който си. Може за сега да нямате химия,но не се знае по нататък.Не се предавайте!



Тема Re: Да споделя!нови [re: sv3]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано10.10.08 12:41



Здравейте приятели!
Снощи не спахме,но сега той си почива ,и е горе долу добре.Незнам дали е от елексира на П.Димков, зехтин,мед,и лимон но тази сутрин без клизма,без чай,и капки е ходил по-голяма нужда.Казвам ходил,защото аз бях в ТЕЛК,всичко мина по мед и масло,доктора ме позна,и ми взе док. направи протокола за пенсиониране,
100% загубена работоспособност.с чужда помощ. за срок от 2 год.
Много съм уморена,но сега като се нахрани,и аз ще легна,защото умирам за сън.
Хайде до после,и със здраве,и от здраве да несе отървете!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.10.08 16:48



"Незнам дали е от елексира на П.Димков, зехтин,мед,и лимон но тази сутрин без клизма,без чай,и капки е ходил по-голяма нужда."

От еликсира е, разбира се! Златен е Димков!
И друг път да ме слушате, ей!





Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.10.08 16:56



Юлче страхотно, това да се чува!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да споделя!нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано10.10.08 21:33



Четох от книжката,за черния дроб,вместо вода,да се пие отвара от босилек,маточина,мащерка,и чубрица по 1 с.л. с прибавка на 1/2 кора от портокал в 600г вода ври 10 минути.Пие се подсладено,и с лимон на вкус.
Утре ще му направя от тази отвара,и ако я хареса,ще му я давам да я пие, но ще си пие и вода.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделя!нови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано10.10.08 21:36



Абе,ние,тоест аз винаги съм те слушала

,ама ти си такъв непресъхващ извор на рецепти,че човек неможе да ти смогне,да си записва,а камоли да ги прилага всичките

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.10.08 22:34



Много приятно звучи, не мисля че ще е неприятно за пиене!





Тема Re: ...................нови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано22.10.08 08:28





Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: ...................нови [re: Юлия 48]  
Автор njia (непознат)
Публикувано22.10.08 10:17



Юле, с теб съм мислено имай сили да гледаш напред!!!! Силна прегръдка от мен!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: ...................нови [re: njia]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 10:59



Юленце, ние сме до теб, много прегръдки и целувки и от мен!


Udu w S



Тема Cromolynнови [re: gali4]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 19:39



Юле, в сайт за мед. информация попаднах на следното мнение на някой д-р Д. Кехайов за препарата Кромолин - " Cromolyn ползван в стандартна доза заедно с анти-туморната терапия при рак на панкреаса води до забавяне прогреса на болестта"
Доста кратичко и лаконично, но ако можеш, питай вашия лекуващ лекар дали е чувал подобна възможност...
Поздрави от мен и лека и спокойна вечер!
Галя





Тема Re: Cromolynнови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано22.10.08 20:05



Галче,при нас вече нищо не може да се направи,процеса е много напреднал,никой неиска ,или не може казват да направят повече.Оставаме си в къщи,или да го закарам в палеативни грижи,тъй ми казаха. Немога,и няма да го водя там,знеш,че там си отиде Рали.Няма да го травмирам като го закарам там.
Ще си стоим в къщи.Днес дойдоха и му взеха кръв,от утре ,или в другиден,като ми направят стойката ,ще започна да му срагам системи,за подсилване.
Тази сутрин направи голяма криза с повръщане,много ме изплаши.Но сега премина,и е горе долу добре.
Спокоен е,и си говорим,в кондиция е,и въобще не е за палеативни грижи.
От залежаването му се зачерви опашката,правя му фрикции,днес даже включих и душека за антидекубитален масаж.Имам и поясче за таза.
Абе такива мити работи.
Каквото има да става,ще става,каквото дойде.Стискам зъби,и си нося кръста.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Cromolynнови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано22.10.08 21:34



Юлче, защо чакаш специална стойка за вливките?
Можеш да използваш и обикновена закачалка от тези - стоките. Още по-лесно /поне според мен/ на стената до леглото заковаваш една или две метални кукички и на тях качиш торбичките. Кукичките от магазините за домашни потреби за кухненските кърпи....


А, сещам се за друг вариант, да използваш обикновена закачалка за дрехи, закачваш торбичката за метална кука, а самата закачалка на дограмата на прозореца например....

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Cromolynнови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано22.10.08 21:57



Стойката пристигна преди малко.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема вливаниянови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 10:40



Юле, какво смяташ да вливаш - физиологични разтвори или ентерална храна? Почни Липофундин или Аминоплазмин, разредени с Левулоза или Рингер - доста богати са на белтъчини! Аз още не мога да се примиря, че късно разбрах за тези храни и въпреки това те ни дадоха доста време!
Следете с Януш и кръвното - много бързо и изведнъж спада!
За палиативните грижи си напълно права - и ние решихме да си оставим мама у дома и си я обгрижвахме сами. Наистина мисля, че човек се чувства най-добре у дома, сред близките си хора.
Кураж, Юле! Ако имаш нужда от помощ - пиши - ще помагам с каквото мога!
Галя



Тема Re: вливаниянови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано23.10.08 14:08



Физиологични разтвори,Рингер,и каквото каже друго.Мед. лице ще ми носи системите,и всичко останало.Липофундина вече несе произвежда. Днес е добре,
няма кризи,и е спокоен.Кръвното му е като на младенец

,но подържа температура 37.5.Но казаха,че това е нормално.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: вливаниянови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 18:17



Юлче, това са добри новини - стабилно кръвно, няма кризи - само така, а за температурата - и при мама беше така и лекарите казваха, че е нормално - аз от време на време успявах да я свалям с чорапки с оцет.
За Липофундина знам, че го няма по аптеките, но фирмата още си го внася - има и Липофундин 10 и Липофундин 20 (той е по-калоричен) - фирмата е Б.Браун Медикъл и утре мога да им изровя телефоните. Може директно на тях да се поръча - цената им е с 30% по-ниска от тази в аптеките, но могат да продават само на фирми - трябва да намериш каквато и да е фирма, за да могат да им издадат фактура и плащането става само по банков път и пращат после банките с куриер. Ако искаш утре ще ти пиша координатите.
Поздрави на Януш и Раичка! [


Галя



Тема Re: вливаниянови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано24.10.08 12:50



Ако не те затруднявам ми ги изпрати,да съм подготвена като стане нужда.Сега се храни,малко,но трябва да дъвче,и със системите,и ще го закрепя.
Както казва Весето:
Нема начин, да нема начин!

Абе,няма нито да се даваме,нито да се предавеме?

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: вливаниянови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 17:41



Юле, ето координати на фирмата - Б.Браун Медикъл - София, бул. Андрей Ляпчев 66, тел. 02 807 67 40, 807 67 47 и 807 67 54 - даже имат и някаква нова храна - Nutriflen, другите са Lipofundine и Aminoplazmal.
Хубави почивни дни желая!
Галя





Тема Re: вливаниянови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано24.10.08 20:49



Благодаря ти много Галче!Жива и здрава бъди!



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: вливаниянови [re: Юлия 48]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 10:05



Юле,ако решиш да внасяш храните кажи,ще измислим нещо със фирмата



Тема Re: вливаниянови [re: sv3]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано25.10.08 10:13



Благодаря,и на теб!Ако имам нужда ,и немога да се справя ще пиша за помощ.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Да споделянови [re: sv3]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано25.10.08 10:16



Преди малко ми донесоха и другите изследвания.Няма да се впускам в подробности,само ще кажа,че са много зле.
Билирубина му е 130.6 ,калия и той е много висок,тази сутрин за първи път халюцинира.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделянови [re: Юлия 48]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано25.10.08 15:30



Бъди силна,мила! Стискам палци и за двама ви, да се подобрят нещата!



Тема Re: Да споделянови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.10.08 19:00



Ох, дано да е временно състояние...нали надеждата умира последна...

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да споделянови [re: vesela.bg]  
Автор Marи (член)
Публикувано25.10.08 19:37



Трябва да се подобрят нещата! И аз така мисля,че е временно.Бъди силна и търпелива.



Тема Re: Да споделянови [re: vesela.bg]  
Автор animari (непознат )
Публикувано25.10.08 19:40



Здравейте , Юли и всички които се тук.Аз пиша и чета постоянно заради моят татко той е с карцином на белия дроб . И ние днес / преди малко/му поставихме система Гюкоза5% и Рингер но след извесно време взе да му става лошо и мед сестрата му измери кръвното беше 130/60 а иначе винаги е било идеално 120/80 . Много ме изплаши това.Някои може ли да ми каже защо се получи така и ако му взема от др разтвори за които пишете дали пак ще стане така? Той вобще не се храни само малко плодове хапва и вода неиска казва че много му е подут стомаха. А от вчера има главоболие и вижда двоен образ ! Много ме е страх и се чуствам безсилна исках да пробваме с гаста но....може би стана късно незная!





Тема Re: Да споделянови [re: animari]  
Автор *jull** (())
Публикувано25.10.08 22:57



Пробвайте с газта, никой не знае кога е късно и кога не! А за двойният образ - направете рецептата по Димков с хлебния квасец, корените от бъз и смлените кестени!

Стискам палци!





Тема Re: Да споделянови [re: *jull**]  
Автор animari (непознат )
Публикувано25.10.08 23:25



Благодаря ти Джул ! заначи и ти мислиш, че причината е ясна ! Още утре ще пробваме с тази рецепта . Дано има подобрения, че милия и той се уплаши от тази ...........крачка назад . А аз все му повтарям, че като укрепне ще правим пак химиотерапии. И той имаше надежда, че ще оздравее ! А и това хранене ...няма никакъв апетит !





Тема Re: Да споделянови [re: Юлия 48]  
Авторeli-di (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 22:09



Здравей Юле,
Първо кураж и сили, мила. При баща ми също имаше на моменти отнасяне и халюциниране, просто по думите на лекарите хемоглобина бе паднал много ниско и не се получаваше добро кръвоснабдяване на мозъка. Картината се усложнявала и от интоксикация вследствие разпад на тумора/при баща ми имаше рецидив неоперабилен, след карцином на пик.мехур/
Успяхме да се справим със ситуацията чрез вливане на системи /Рингер и други подсилващи и антибиотик. При нас се получи сепсис. Говори с лекаря. При първото му отнасяне и халюциниране го вкарахме в болница и след престой и вливки се пооправи.



Тема Re: Да споделянови [re: animari]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано27.10.08 11:51



Анимари, спадането на кръвното се дължи най-вече на болкоуспокояващи - ако давате такива на морфинова или на фентанилова основа. Действай с вливанията - Рингера и Глюкозата са просто физиологични разтвори и при напреднали стадии не вършат особена работа - вливай по-силните и богати на белтъчини храни! Успех!
галя



Тема Re: Да споделя - до Юлетонови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 12:58



Юле, а халюцинациите може би се дължат на евентуално падане на захарта - следите ли нивото й - и мама така на няколко пъти й падаше около 2-3 единици и се отнасяше - мислехме, че е от морфина, но лекарят ни каза, че е от кръвната захар - слагахме система с физиологичен разтвор и нещата се нормализираха бързо.
Галя



Тема Re: Да споделянови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано29.10.08 09:15



Здравейте ,Галя и всички останали!Тези няколко дни бяха един кошмар,но днес е спокоен и е горе долу - бива.Снощи спахме и двамата.Спазвам всичко което ми нареди онколога,а и у нас идва мед.сестра която следи,и контролира как се справям аз(за мое успокоение).Не може да става сам,аз го вдигам,и го водя до тоалетната,трудно,но с общи усилия се справяме.
Бях притеснена,и много уплашена,но сега съм по-спокойна.Това е!
Борбата продължава!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделянови [re: Юлия 48]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано29.10.08 22:35



Юленце,ако имаш вяра в ирисовата диагностика мога да ти препоръчам Никола Алексиев от Плевен.Чувала съм много добри отзиви за него.Той преценявал дали може да излекува болния.Имам му кординатите.Ако решиш пиши ми на лични.
Пожелавам ВИ искрено успехи в борбата!!!



Тема Re: Да споделянови [re: Лoли]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано30.10.08 08:00



Благодаря ти Лоли,то и в Пловдив има такъв човек,Рали я водихме, видя,и позна всичко но ....... .Аз едвам го вдигам да седне на леглото(няма сили),та камоли да го заведа до Плевен,а и той няма да иска.От вчера на обед даже отказа всички вливки,и лекарства,иска само обезболяващи и приспивателни.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделянови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 10:21



Юле, а на какви обезболяващи е? Ако не иска вливки - пробвай да му даваш от бебешките пюрета - плодови и месни - те като се стоплят на водна пара стават доста вкуснички - мама си ги хапваше след като вече ми беше отказала разните пасирани манджи и супи... Кураж! С тебе съм, Юлче!



Тема Re: Да споделянови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано31.10.08 08:06



На Лидол,за сън-Midazolam"Torreх",от двете ампули по половинка,освен това онколожката му изписа и Софанакс-таблетки за успокоение,но тях не ги пие,защото не се чувства добре,и е замаян още повече,въпреки,че трябва да взима по половин таблетка.Студената пот продължава да се лее ,освен това вече е жив скелет.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделянови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.08 09:49



Юле, защо не смените болкоуспокояващото - предполагам, че е замаян от Лидола, но пък щом му действа, е добре... Мама беше на морфин сулфат на хапчета - 30 мг - по 1 хапче на 12 часа и й действаше безотказно - освен него взимаше само разтворимия Солпадин - свободно се продава - по един-два пъти дневно, ако имаше по-силни болки. Но определено морфинът не я унасяше, имаше само няколко такива моменти по-унесена и неадекватна, но се оказа, че е от кръвната захар, а иначе беше на морфин почти 4 месеца. Щом е отслабнал - опитай се да го убедиш да влеете малко от венозните храни, а? Уффф, знам какво ти е... нито да го караш насила да хапва, нито пък да не го караш... Смелост, Юлче и поздрави малката сладурка от мен!



Тема Re: Да споделянови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано31.10.08 09:52



Юлче, поздрави и целувки от мен



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да споделянови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано31.10.08 10:08



Юле, добър ден и от мен! Бъди силна и имай вяра.
С поздрав : писето



Тема Re: Да споделянови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано31.10.08 12:30



Замаян е от Софанакса,сега не го пие и е по шен,Лидола му действа добре,като спре да действа тогава сигурно ще минем на морфин,незная, каквото каже доктора това.
Неще ни венозни храни,ни нищо.най много иска прясно мляко с бисквити,прясно мляко с банан,прясно с мюсли,сирене и домат,и вчера поиска сладолед.Каквото той поиска това се прави,и той е доволен.Имам и още от Фризубина,но от него започна да му се гади,и него ще.Каквото каже,и каквото поиска това правя,пък и доктора ме посъветва да не настоявам,да не се изнервя допълнително.
Това е.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделянови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано31.10.08 12:44



Весенце,и от мен също,ЦУН, ЦУН и ЗДРАВЕЙ!



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделянови [re: пиceтo]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано31.10.08 12:45



Писенце,ВЯРА имам ,но сили нямам



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделянови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано31.10.08 18:38



Юле, а защо не опиташ с мъничко козе мляко и козе сирене? Ако му хареса, по-добре е да му даваш от тях, че са по-леки. А комбинацията от козе мляко с пресен жълтък е препоръчителна (коментирали сме я тук). Стига да пожелае да я приема, разбира се.

Прегръщам те!





Тема Re: Да споделянови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано31.10.08 19:05



Ми то в Пловдив козите по улиците ги пасат и на място ги доят, ще е лесно да го намери козето мляко

Ако не се лъжа, в момента няма малки козлета и козите май нямат мляко, т.е. не му е сезона. Може и да бъркам, ама имам един такъв спомен от преди две години, когато ми носеха козе мляко, ама лятото, после вече нямаше

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Да споделянови [re: *jull**]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано31.10.08 19:06



Мила Юле,
Много прегръдки и от мен!!



Тема Re: Да споделянови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано31.10.08 21:08



Голям майтап, нали! За козите по улиците, имам предвид. Ами те пасат и ги доят до кравите, какво чудно има?
Аз например си купувам от една леля краве прясно мляко вече години наред. Същата продава и козе мляко. Вярно е,
че през есента намалява, но не изчезва напълно, така че не е невъзможно да се намери. А за козето сирене - точно пловдивската фирма "Филипополис" произвежда много добри млечни продукти, включително "козешки". Моите впечатления поне са такива.





Тема Re: Да споделянови [re: *jull**]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано31.10.08 22:29



Весе, по селата има козе мляко през цялата година. Ние купуваме сирене от един човек от една година насам без прекъсване, което значи, че има мляко.
Друг е въпросът, дали Юлето ще може да намери.
Боже, не бях писала тук цяла вечност, а чета всеки ден!
Юле, а ти мила, не се давай! Зная, че ти е безкрайно тежко, но и аз като всички тук те подкрепям морално.
За физическата страна на въпроса си отговорна само ти!
И както беше казал Моканина - "Боже, Боже, колко мъка има по този свят!" аз питам, защо само на добрите и качествени хора им се изсипва това?
Юле, прегръщам те мнооого силно, дано ти дам поне мъъъъничко от моята енергия, за да имаш физически сили.



Тема Re: Добро Ви утро,нови [re: ket1234]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано01.11.08 03:08



Весе,Джул,и Кет1234,два часа сън направо си е постижение за мен,и седнах да Ви чета.Кет,наистина цяла вечност неси се появявала,къде се изгуби?
Джул,Весе,хем ми се досмя,хем си рева на вашите разсъждения за млякото,и козите.но ако ме попитате? Незная защо?Просто ей така.
Януш и той не спи,абе изобщо луда работа.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: ............нови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано01.11.08 04:34



Животът е като път безкраен и никога не знаеш какво ще ти поднесе ...

Понякога той е светъл, и всичко се вижда на километри пред теб и безпроблемно можеш да се движиш напред ...
но може и да е тъмен и да няма дори и далечни светлини да те направляват ...
тогава ти стоиш и се взираш объркан в нощта без да знаеш накъде и как да тръгнеш ...
Той и затова се казва - Живот, за да го живеем и да преминаваме през всичките му препятствия, пред които той ни поставя всекидневно ...

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА № 3нови [re: Юлия 48]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.08 06:03



Така е Юле много си права....абе трябва да се премине през животът и когато водата му е до колене , и когато водата стига до и над главата ти и дори въздух не можеш да си поемеш....

Та така...



Тема Re: ............нови [re: Юлия 48]  
Автор tigananka (ондин)
Публикувано04.11.08 15:09



Юле,
Как сте?



Тема Re: ............нови [re: tigananka]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано04.11.08 16:59



Горе долу-бива.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: ............нови [re: Юлия 48]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано04.11.08 22:30



Юле, мила, не зная какво да ти кажа.
Бих искала да те окуража с каквото мога.
Ти си еба ти жената, без извинение за нецензурния израз.
От къде ги намираш този дух, тези сили?!
Само казвам - ШАПКА ТИ СВАЛЯМ!
Продължавай, мила, по същия начин, Той ще ти се отблагодари някога!
Може и а е в другия ти живот, но това ще стане!
Прегръщам те силно!
Дъщеря ми /не искам да те натъжавам със споменаването на дъщери/ казваше на морето - толкова силно ме прегръщай, че да не ме отнесе вълната!
Толкова силно те прегръщам - не желая да те отнесе вълната!



Тема Re: ............нови [re: ket1234]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано05.11.08 07:58



Господи

Знам,сделка с Тебе е мисъл безбожна,
че,винаги става каквото решиш.
Но сделка,дори да е тя невъзможна,
сега ще предложа,ако позволиш.

Плати ми мечтите неосъществени.
Убитата вяра в мен съживи.
Върни ми годините,вред разпилени.
Разбитото щастие-възтанови.

В замяна вземи спомените ужасни,
от челото бръчките ми прибери,
и всичките ми преспективи неясни,
пък и от тях,Виж, и си отмери.

Какво, май офертата ми е неизгодна?
Но от наглостта ми недей се гневи,
че твоя частица съм(тебеподобна)
а нов шанс ми дай и дано ми върви.

Боже,дай ми сила да приема това,което немога да променя!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделя!нови [re: yraaa]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано10.11.08 14:12



Днес ходих в онкологията,исках мнение,съвет,какво да правя.Исках дори и да дойде онкол.,до в къщи да го види,и да го поуспокои малко.Дори исках да си платя.
В замяна на това ми изписаха морфин(една кутия)и ме отпратиха в къщи.

Нищо повече не можело да направят.
Това е.
Както беше писал един човек,тук в клуба:
Надеждата умира последна за да ни се изсмее в лицето.Но аз това вече си го зная отдавна.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 18:37



Юле, от кога минахте на морфин? Той на хапчета ли е или на инжекции? Ако е на инжекции, ти ще можеш ли самичка да ги слагаш? Попитай дали не могат да ти дадат от лепенките Дурожесиг за болкоуспокояващо, но пък морфинът на хапчета наистина действа безотказно. Пак напомням да следите кръвното - много драстично пада. Няма ли кой да идва поне веднъж седмично у вас? И при мама не идваха - цели 3 месеца се водеше в Онкодиспансера над гарата в София, но никой не дойде нито веднъж, но пък после в картона й видях, че по документ вкъщи е "идвала" сестра 2 пъти седмично

- виж, може пък в Пловдивския диспансер да не са такива шмекери - по принцип на всеки онкоболен му се полагат т.нар палеативни грижи, а те нали са именно това!
Ти писа, че при вас идва мед. сестра за вливанията - спря ли да идва?
Как се справяш със залежаването - имаш ли от антидекубиталните лепенки?
Пиши, ако мога с нещо да помагам! Прегръщам те, Юленце!



Тема Re: Да споделя!нови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано10.11.08 19:11



Гале,днес ми го изписаха от онкото,защото оксиконтина не действа.Имам още няколко ампули лидол и дормикум.Тях ми ги носиха на добра воля но вече немогат.Сестрата която идва в къщи е моя близка,но немога да искам от нея да идва непрекъснато,въпреки че го прави.И тя ходи на работа ,има и семейство.
Исках да дойде онколога да го види да му каже някоя добра дума,за успокоение.
Ама навсякъде едно и също,ние си свършихме работата,каквото можахме направихме,той е за палеативни грижи,и т.н.
Системите му ги слагам аз,и се оправям,също и с инжекциите,направо съм станала спец.А бе зора какво ли не прави?Моята близка идва да му сменя абоката
ей това неможах да го науча-страх ме е,пък и вените знаеш от химиото стават леж,трябва си професионалист.Имам и от лепинките, но ......... .
За морфина,трябва да се слага през 4 часа,но като започна да му го слагам ще видя.Днес доктора каза,че от системите няма никакъв смисъл,каквито и да са няма да помогнат.

Незнам,незнам вече какво да правя,но едно зная,че в палеативни грижи няма даго заведа(поне за сега),но за в бъдеще незная?Ако въпреки всичко немога да се справя-може би,но и аз ще съм си там до него.
Но това ще покаже времето.
Нямам нужда от нищо,загубих Ралито,сега губя и него,нищо,нищо не ми трябва

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
Автор sonatic (изчезващ вид)
Публикувано11.11.08 09:47



Миличка! Думи нямам, които да ти кажа... БЪДИ МНОГО СИЛНА! Ти го можеш. Аз също ти се възхищавам на духа, както всички в този клуб! Дано Господ е с вас! И помни, че историята помни всякакви случаи. Никога не спирай да се надяваш на чудо! И не взимай докторското мнение за миродавно. Не забравяй, че човек предполага, но Бог разполага! Моля се за вас и за всички в такова положение, за всички, посетени от болестта.
Вече все по-рядко влизам в този подфорум.. опитвам се да събирам сили и да се отърся от случилото се поне малко. Но влезна ли, винаги изчитам твоята тема.
Прегръщам те! Вярвай!!!



Тема Re: Да споделя!нови [re: sonatic]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 10:45



Юленце, приеми и от мен голяма и силна прегръдка!Ти самата бъди силна и НИКОГА не губи вяра в критичните моменти , вярвай в божията сила , моли се силно и от сърце . Жесток е капана в който сме попаднали , но трябва да се борим докрай. Опитайте всяка алтернатива за лечение.
С поздрав : писето



Тема Re: Да споделя!нови [re: sonatic]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано11.11.08 14:08



Сама вървя по пътя си обречен

Без вяра в следващата крачка

Стъпвам върху раните си нови

И следи не ще оставя

Всичко свършва в своето начало

И обратно надали ще се завърне

Дъждът отмива следите закъснели

Със силата на своите капки

Изтрива пътя ми и аз се губя

Губя се в нищото си сляпо

Губя се в мрака тъй обречен

Губя своите надежди

Че утре пак ще се завърнеш

Че утре вече ще съм друга

Че утре животът ми ще почне

Дъждът покрива раните солени

А надеждата изчезнала напълно

Се стича по асфалта парещ

Няма ме , няма нито част от мене

В ден , така дъждовен

Загуби се новото начало

Загубиха се дните ми щастливи

Защото тоя дъжд проливен

Само в моите очи валеше !

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано11.11.08 14:20



Слънцето, което си измислих, се усмихва, седнало до мене.
Любовта, която ме измисли, ми остави няколко смокини.
Истината, дето ни измисли, вае цвете в тъмната градина.
Мисълта, която ще измислим, ще ни скрие от дъжда напролет.
Лошото, което ще забравим, ще поплаква тихичко на двора.
Вчерашният ден, ако забравим, утре ще почуква на стъклото.
Хубавото, ако го запомним - ето ти във ъгъла пиано,
и минава някой и присяда и просвирва няколко акорда,
а отвън се спира костенурка, да послуша и да си отиде.

Маргарит Минков



Тема Re: Да споделя!нови [re: пиceтo]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано11.11.08 14:27





Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано11.11.08 14:36



Довечера ще мина да ви видя!
Трудно ми е да кажа каквото и да било!
Денонощно съм в клуба, а не мога да пиша!
Мислено ви говоря, прегръщам, утешавам. Най-прекрасните стихове чета, най-хубавата музика ви пускам...но не знам как болката да прогоня!
Кураж, смелост, сила..пожелавам ги, но и знам, че не е така просто ...



Тема Re: Да споделя!нови [re: lumixx]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано11.11.08 14:44



Спуснаха се бавно по лицето
две горчиви, кристални сълзи...
Сълзи, дошли от болката в сърцето,
сълзи от погубени, нежни мечти.

Сълзите на една жена,
която нецелуната заспива
и утрото посреща все сама,
а младостта и бавно си отива.

Сълзи, горещи и горчиви,
които още търсят любовта...
Сълзи от две очи красиви,
обречени на тъжна самота.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
Автор joia73 (новак)
Публикувано11.11.08 15:02



Колко много мъка има стаена зад тези стихове. Една изплакана и изтерзана душа на жена ,познала любовта ,но и болката от загубата й.Една жена ,която заслужава поклон и целуване на ръка за всичко изживяно .Не те познавам лично,мила Юлия, но имаш искрената ми подкрепа и човешко съчувствие!Каквото и да кажа друго е излишно ,но помни ,че имаш Рая !



Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
Авторazi (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 16:32



Живота е жесток ,миличка...Разплака ме........Бъди силна!



Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано11.11.08 16:32



Много хубави стихотворения си написала!



Тема Re: Не си сама!нови [re: azi]  
Автор Buba67 ()
Публикувано11.11.08 22:45



Винаги ръка ще ти подам,
когато ти от нея се нуждаеш
и няма никога да бъдеш сам -
до теб ще съм, когато пожелаеш!



Тема Re: Не си сама!нови [re: Buba67]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано12.11.08 09:09



Юли, мила, видях, че си ми писала, но не можах да ти оставя бележка - системата нещо ме отхвърля. С риск да ти оплескам темата - пиша тук. Правилно си предположили, почнах работа , но нито тя, нито нещо на този свят ми носят покой. Нощем не спя, денем не ми се диша дори .Преди седмица трябваше да правя торта, а варих жито...

. Защо ли плача точно пред теб, като много добре зная какво ти е . В едно обаче сбърка - влизам в клуба и чета абсолютно всичко, първо теб и Весела, но не пиша, защото не мога да давам съвети, щом не успях да опазя най-хубавото нещо в живота си А и думите "Бъди силна" накрая се изпразват от съдържание, откъде още сили, вие да не сте ламаринени роботи....
Обичам ви, друго не мога да кажа

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: До Нелгина-Нелитонови [re: nelgina]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано12.11.08 10:18



Нели,не се притеснявай,че ще оплескаш темата,това е абсурдно,тук в моята тема можеш да пишеш и да споделяш всичко.
Получих ти бележката,и ти отговорих.
Относно ламаринените роботи-незная дали съм ламаринен или друг вид,но аз съм един робот.
Нели,трябва да намерим сили да приемем това,което неможем да променим.
Прегръщам те силно!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: До Нелгина-Нелитонови [re: Юлия 48]  
Автор tigananka (ондин)
Публикувано18.11.08 18:01



Юле,
как сте? Моля те пиши, не съм те чувала много отдавна





Тема Re: ......нови [re: tigananka]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано18.11.08 18:09



На морфин,през 4 часа,от няколко дни отказа всякъква храна,пие само вода,но не достатъчно.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема За теб Юле, защото те ценянови [re: Юлия 48]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано18.11.08 19:09







Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: Kaлoянa]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано18.11.08 19:35



Благодаря ти Калояна!



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: Юлия 48]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано19.11.08 00:56



Мила,Юлия,чета редовно в твоята тема и все не намирам подходящите думи,с които да изразя своята съпричастност и да ти помогна,а вярвай ми -много бих желала да го направя.Много искам да се случи чудо и най-после и в нашият клуб да има случай на спонтанна ремисия!



Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: zara]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано19.11.08 09:02



И аз Зара се надявам все още на чудо,но това за сега не се случва.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: Юлия 48]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 04:26



Юленце, когато най не очакваме се случват чудеса.
Нали винаги след лошото идва и хубаво. Живота и един непрекъснат кръговрат.
Нека силата бъде с Вас. Късмет.
Прегръщам те силно.



Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: Пpoлeт]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 05:10



Мила Юлия!Не намирам думи,с които да изразя преклонението си към тебе...Следя твоята и на твоите скъпи хора борба с гадната болест.Все не намирам думи,с които да изразя чувствата си,защото всичко е толкова страшно,че на човек му се струва,че подобно нещо може да съществува само в най-лошите кошмари...И все пак Юле,искрено се надявам,че въпреки невъзможното, човешката душа често разполага с необясними вътрешни сили,които способствуват за нейното изцеление.Дай боже това да се случи и с твоя съпруг.



Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: Taня]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 06:52



http://uk.youtube.com/watch?v=XeZtaYfLa8Q&feature=related



Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: Kaлoянa]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано20.11.08 11:07



Юлче,чета....чета и не намирам думи какво да ти кажа,за да ти дам кураж.
Защо този живот е толкова гаден





Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: Лoли]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано20.11.08 12:55



Хора не увисвайте носове бре ,ами живота е за да го живеем и да бъдем пример на тези които идват след нас и наистина да има смисъл от нас.Хайде усмихнете се и приятен ден на всички



Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: Гaмбa]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано20.11.08 19:02



Оххххххххх,мили хора,стегнала съм се,то изобщо несъм се и отпускала,така съм се стегнала,и пристегнала,че чак вече се задушавам.
Гамба,прав си,никакво увисване на носовете!Борбата продължава!И надеждата умира последна.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: Юлия 48]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 19:14



ЗДРАВЕЙ ЮЛЕ,знаеш,че и аз се боря редом с баща си от 2006г.на мен ми помага много медитацията,така зареждам себе си и всички около мен.Пробвай
АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: Юлия 48]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 19:21



Юле,не знам какво да ти кажа,всичко би звучало глупаво.
Изпращам ти едно ангелче - да те пази и помага





Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: вяpa]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано20.11.08 20:08



Охххххх,вяра,нищо вече неми помага,много съм уморена.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: sv3]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано20.11.08 20:13



Дано моята Рали,вече е станала ангел,и да дойде и да ми помага



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: Юлия 48]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 22:34



Мила Юле
Бих искала поне малко да намаля болката ти; ама...
С теб съм с цялото си сърцеІ



Тема Re: За теб Юле, защото те ценянови [re: Thea]  
Авторфифи (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 23:04



юле невероятна си,твоята оби4 те прави толкова силна.4ета и пла4а,нямам думи.
Дали не може да даде6 не6то като обе6тание/курбан/и аз не знам.На времето мои познати направиха така и детето им е здраво.Стана 4удо доиде самолет от USA специално зa тях тримата и сега е добре.Не ме разбираи погрешно,знам 4е правиш и невазможното.Просто искам да помогна.Моля се за вас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.