Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:56 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: В главата,нови [re: nbb]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано11.11.14 20:16



Това за устата и казването.
Никое знание не е лошо, просто трябва да намериш подходящия начин и момент да го поднесеш.
Това знание те определя като личност с мнение и ако го криеш в себе си ще загубиш част от своята самоличност.
Не се притеснявай за хората там....болката е само проекция на твоите чувства!

Във всяка десятка има нула



Тема Re: Valenty, [re: nbb]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано11.11.14 20:29



Ами аз всъщност не знам има ли душа или няма!И кое определение за душа ще ползваме?
А що се отнася до истината.Сентенцията, че истината е относителна,а лъжата абсолютна много ми допада.
Какво и какви методи според теб използват психиатрите?Кое точно те възмущава?

Във всяка десятка има нула



Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор vida1929 ()
Публикувано11.11.14 22:10



Ти твърдиш, че аз те натоварвам с мои " емоционални преживявания и мисли ". Позволи ми да не се съглася с това, защото дотук в тази тема не съм ти споделила никакви мои такива мисли и преживявания и чисто и просто отговарях на темата, която си задала.
Темата за избора не знам дали я разбрах правилно. Но доколкото разбирам една от подтемите, така да се каже , е как да извлечеш положителното от болестта, от състоянието в което се намираш, или както някой каза -как да си направиш от лимоните-лимонада. Страшно много се радвам, че ти си позитивно настроена ,че имаш много моменти, в които се чувстваш добре и че имаш планове за бъдещето. И така трябва да бъде. Никъде не е казано ,че човек с твоята диагноза не трябва да бъде позитивен, нали така?


Всичко, което пишеш, обаче ме хвърля в страшно недоумение и съмнение, че криеш истинското положение на нещата при теб. Подозирам, че се самозаблуждаваш и споделеното от теб е защитен механизъм. Не мога да зная истината за теб,но наблюдавам около мен хора с твоята диагноза, които са мои близки, съседи, колеги. Те не могат да скрият, че техния свят се разпада, почти непрекъснато се чувстват адски зле, изглупяват и вършат безумни лудости,изпадат в дълбоки заблуди, семействата им се разтурват, партньорите им ги напускат, гонят ги от работа , остават без пукната пара, и най-лошото-вредят освен на себе си , и на близките си. Ето това е истинската картина на болния от шизофрения, такава каквато я виждам аз.
А ти не споменаваш нищо такова. Което е странно.
Много се измъчвах , как да ти напиша всичко това и дали въобще е моя работа да го пиша. Е написах го и сега се чувствам като най-долния изрод, откраднал илюзиите на някой. Няма лек и щадящ начин да го кажеш. Не бих могла като Розмари да ти пожелая щастие, защото знам че щастие в тази диагноза няма. Има обаче начини да живееш качествено, почти нормално, без да вредиш на себе си и другите. И според мен един от пътищата е да се довериш на медицината. Попитах те и пак те питам за лекарствата -кой реши да ги спираш? Лекарят какво мисли за това ?
И не знам след всичко това дали няма да сметнеш за лицемерие ако ти пожелая Късмет и Кураж, но наистина искрено ти ги желая.

Редактирано от vida1929 на 12.11.14 02:57.



Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано11.11.14 23:41



С две думи - като в Матрицата.


С уговорката, че частично, когато ти е е възможно реагираш - понякога може да коства много на теб или близките ти. Не зная дали си струва риска. Независимо от контекста.
От всичко казано дотук, аз останах с впечатление, че хапчетата ти притъпяват усета житейски, един вид. Описваш другото състояния като по - наситено откъм усещания, по- бистро. Но дали е така?
Според мен - ще си екстра с блистер хапчета на Малдивите. Няма да те занимават тежки екзистенциални въпроси за медикаменти, мисля си. Мисля, че това е правилната насока за мислене - как да стигнем - с млад моряк - до Малдивите!



Тема Вида,нови [re: vida1929]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.11.14 08:11



не мога да се съглася с теб. Диагнозата на брат ми също е шизофрения, макар и да не знам точно каква, защото вече казах, че никога не съм била съгласна с нея. Всеки от нас чува гласове, въпросът е колко хора си го признават и дали успяват да овладеят това състояние. Това не е лудост, а свръхчувствителност и е дар от Бога, а не наказание. Душата ни шепти, а когато отказваме да я чуем дълго време, започва да крещи. И какво правим ние и лекарите - потискаме тези гласове с лекарства вместо да се заслушаме какво иска да ни каже. Е, преди да започна да чувам душата си, чувах други гласове, които ме караха да руша, да убивам, но успях да се преборя с тях. Има една много хубава книга на Наполеон Хил - Да прецакаш дявола. Там много добре са обяснени тези неща или поне аз така си мисля. Писала съм тук преди време - брат ми щеше да ме убие, ако случайно не беше влязъл човек да ме спаси. Когато излезе от състоянието на обсебване, той се разплака и ми каза : " Како, нали знаеш колко много те обичам. Аз не исках да те нараня, но те ме накараха. " Ако самата аз не бях минала вече през тези състояния, не знам как бих реагирала. Но аз го успокоих и му казах да не се притеснява, защото знам всичко. След това пак влизахме в много ситуации, но аз го уверявах в любовта си и сега той не пие лекарства, не ходи вече по лекари и е съвсем друг човек. Всеки от нас е различен, уникален, но всички имаме нужда от едно - да бъдем приемани такива, каквито сме и да бъдем обичани. Valenty се притеснява да сподели какво точно я тормози, но има нужда от нашата любов и подкрепа.





Тема Не,нови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.11.14 08:37



не е проекция. Вече се научих да отделям своите чувства от чувствата на другите. А всеки го боли, когато не се чувства разбран или поне така си мисля.





Тема Valenty,нови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.11.14 08:49



имаш ли възможност да погледнеш

? Много неща ще ти се изяснят. При мен проблемът е обратен - аз винаги съм живяла в онзи свят, защото не съм го забравила, а сега ме се налага да разбера, че хората не са толкова добри, колкото на мен ми изглеждат.



Тема Re: Вида,нови [re: nbb]  
Автор vida1929 ()
Публикувано12.11.14 12:13



брат ми щеше да ме убие

Кога се случи това? Беше ли му поставена диагнозата и пиеше ли си лекарствата?
Не разказваш случая в хронологичен ред .



Тема Вида,нови [re: vida1929]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.11.14 12:42



да, вече имаше диагноза, но не си пиеше лекарствата редовно. И добре, че не го е правил, та сега е нормален човек. Миналата седмица ми каза, че вече няма желание да се бори за справедливост, защото вижда, че няма смисъл - докарва си само неприятности. Покрай себе си имам още живи доказателства, че няма смисъл да казваш истината, защото си патиш. Съвсем скоро мъжът ми беше викнат за свидетел в съда на друг радетел за правда. Каза, че сега разбира и мен, и брат ми и останалите хора, които се разболяват от неправдите в света. Видял е как бялото се изкарва черно и нищо не можеш да направиш, защото парите движат света. А докога ще е така... не знам. Щом се случва, явно трябва да е така. Ние не виждаме цялата картина и Божествения ред, но се надявам скоро да успея да схвана какво и защо се случва.





Тема Valenty,нови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.11.14 13:10



нямам нужда от определения за каквото и да било. Аз вече много ясно чувам какво иска душата ми, не я пренебрегвам, защото не искам повече да страдам. Да, всеки си има собствена истина, а за лъжата не знам какво да ти кажа. За себе си осъзнах, че премълчаването на истината също е лъжа и когато искам да кажа нещо, го казвам, но гледам да не наранявам хората и ги питам предварително дали наистина искат да чуят мнението ми.
За психиатрите - говоря от мои наблюдения, все пак казах, че малко време съм била около тях. Ползват разговор, може би тестове, въпреки че тези методи ползват психолозите, а психиатрите са основно по лекарствата. Може и да греша, а и не искам да знам. Вече не се възмущавам, защото знам, че хората това са учили и това правят. Но вече има толкова информация из нета и не само. Трябва да поемем отговорност за здравето си и няма на кого друг освен на себе си да се сърдим, ако не се чувстваме добре.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.