Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 19.04.21 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Да,нови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.11.14 09:28

точно това означава. Докато не се науча да си затварям устата, не го искам. А и след това не знам дали пак ще го поискам - чувствах се ужасно да знам, че ме лъжат, манипулират, използват, а аз да не мога да направя нищо, защото ги обичам. Предпочитам да не знам какво става в главите на другите.

Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано05.11.14 18:15

Предпочитам да не знам какво става в главите на другите

Това е доста интересно, в смисъл като знам какво става в моята глава/разнородни мисли стрелкащи се насам на там/директно като мисли ли получаваше знанието или в синтезиран вид?

И другото,това не го искам означава ли,че полагаш някакви усилия за да го няма знанието и какви?

Във всяка десятка има нула

Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.11.14 19:10

Валенти, имам радостни новини за теб

Първо. Не е задължително да стигаш до деградация. В много счучаи на шизофрения, няма деградация, в смисъл на оглупяване.
Второ. Не е необходимо, нито пък е възможно да правиш избор между рационалното и ирационалното.Рационалното и нерационалното, емоцията и мисълта са взаимосвързани. Ако се опитаме да си ги представим като диаграма, то тя е кръгова. От рационалното влизаш в ирационалното и обратно. Не можеш да ги разграничиш. Не можеш да си избереш едното или другото, защото ти винаги едновременно мислиш и чувстваш.
Трето. Няма значение как ще го наречеш- ''болест или възможност за избор наразвитие''. Ах, каква главоблъсканица от думи.
То е просто твое състояние на тялото,духа, ума и психиката.

Тема Не,нови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.11.14 08:12

не полагам усилия, а само помолих да не ми се праща такава информация. Получавах я в синтезиран вид, като например - кажи им да се разведат, няма смисъл да се лъжат взаимно. Друг пример - кажи й да не пие лекарства, а да изчисти гнева и омразата в себе си, за да излекува черния си дроб. Друго - тя не обича себе си, как да повярва, че ти я обичаш.

Тема Re: Тема за изборанови [re: vida1929]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано06.11.14 20:29

Здравей Вида
под деградация нямах в предвид оглупяване пази боже.Имах в предвид липсата на развитие,живот в собствен свят,немарливост към външен вид и всички тези неща които предлагам си виждала във "страните хора" на улицата които плащат тази цена за да запазят усещанията при тези болести.
Що се отнася до ирационалното, може би не употребих правилното определение за състоянието ,но не мога да го нарека окултно и още по-малко паранормално.

То е просто твое състояние на тялото,духа, ума и психиката.
Там е работата,че аз де факто мога да имам две коренно различни състояния
и въпроса ми беше в това кое от двете състояния да избера?

Тема Re: Не,нови [re: nbb]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано06.11.14 20:41

От дадените от теб примери два започваш с думите Кажи.
Това означава ли,че ти не си имала избор да го кажеш или не?
Ти си убедена,че това са били гласове извън теб имаха ли звуково изражение?

Тема Според меннови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.11.14 08:15

съм имала избор, но аз съм с недефинирано гърло по Хюман дизайн и не можех да се спра да говоря, което е неазово поведение и ми е носело само страдание. Сега вече съм натрупала мъдрост

и знам, че не трябва да говоря без да ме питат. Гласовете са вътре в мен и знам, че ми говори Бог. Готова ли съм за лудницата ?

Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.14 08:20

мога да имам две коренно различни състояния

Само две ли? Аз пък мога да имам повече

и знам как се довеждам до състоянията си- като направлявам и контролирам мисълта си.
В момента съм в едно от тях и знам с кои мисли, чувства и емоции се докарах до тук.
За мен въпросът отдавна е не кое състояние да избера. Много ясно че ще избера това състояние в което се чувствам добре.

Тема Не питашнови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.11.14 08:26

мен, но да си кажа, нали сме във форум.

Избери това, което ти носи по-малко болка, ако можеш да избираш. Въпреки че живеем и в двата свята, не си само ти така. Единият е този на егото, а другият на душата. Поне аз така усещам нещата.

Тема Чакайнови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.11.14 08:38

да ти разкажа какво правеше брат ми, за да разбере кой ще продължи да го обича и приема такъв, какъвто е. Насред зима ходеше със сламена шапка със забодено кокоше перо на нея и се правеше на Робин Худ. Не се къпеше, не се бръснеше и беше заприличал на призрак, толкова много беше отслабнал. Отиде да живее на село, да отглежда кокошки, всяка от които си имаше име и разказваше с ентусиазъм за тях. Добре, че нямаше пари да си купи кон, иначе сигурно щеше да го прибере при себе си в стаята. След боя му мина всякакво желание да живее на село и да се грижи за животни. Прибра се в града, изкъпа се, избръсна се и започна да се храни нормално. Кокошките ги подарихме на един съсед, който и без това се грижеше за тях, тъй като ако разчитаха на брат ми за храна, щяха да си заминат без време.

Та душата му мина и през тази опитност и разбра кой наистина държи на него. Сега все едно е друг човек и много се гордея с него.

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2021 Dir.bg Всички права запазени.