Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 19.04.21 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Чакайнови [re: nbb]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.14 13:38

Добре че нямаше пари да си купи кон

Много весела история....поне за мен като страничен слушател. И на теб сега сигурно ти става смешно, но представям си тогава как си съпреживяла всичко това. А за какъв бой става въпрос? Има ли нещо общо с кокошките и коня?

Тема Бешенови [re: vida1929]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.11.14 14:37

ужасно, но знаех, че трябва да го оставя сам да намери границите си. Боят беше, защото предизвикваше всички около себе си - близки и не чак толкова близки. Непрекъснато звънеше на полиция и 112 да предупреждава за нередности и носеше снимков материал. На края вече никой от институциите не му обръщаше внимание, но хората, които го бяха набили от къде да знаят, че е така. Не се притесняваше, защото се криеше зад диагнозата си, а лекарите му даваха колкото болнични иска без да ги интересува как издевателства над хората. Че е прав, прав е, защото наистина е подкован законово, но кой ли в тази държава спазва законите освен няколко такива като него и мен. Но така сме научени - не трябва да се лъже. Пък после сме били луди.

Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано07.11.14 15:55

А бе хей valenty

четейки темата ти ще си позволя да цитирам едно любопитно послание от Карл Юнг за шизофренията, като перифраза на казаното от него е, че шизофренията е проблем, който не се осъзнава достатъчно добре от медицинските среди най-вече, защото решенията, които се прилагат излизат от нормите на хуманността, като почин. Но това е по негово време, когато медицината не е била развита така, както в днешни дни.

Но това, което аз сега самия разбирам, като проблем за човек страдащ от такова заболяване е, че Шизофренията е болест при която индивидът няма любов.

Така че ти колкото и да ровичкаш вътре в себе си, ако не намираш любов и разбиране от страна на околните с които ти живееш или те заобикалят мисля, че ти няма да откриеш за себе си алтернатива за капсулиране на болестта си вън от теб.

Вярно тежки присъди за болните от „Параноидна шизофрения”, но на това според мен са подложени осъдените да преживяват едно такова заболяване. Така че изкуството да караш хората да ти вярват и да те уважават за това което си ти остава, като амбиция за всяко едно човешко същество за което ти може да си представиш, че и то също, като теб търси място под слънцето. И за това ти трябва да си твърде добре организирана, за да можеш да отговориш на конкуренцията, както подобава. Защото диагностицирането на болните хора до един момент може да важи, като апел за толеранс към онеправданите в случая всеки един страдащ от някакво заболяване. Но това е до време, тъй като търпението на останалите около теб след, като изтече ти ще бъдеш отсвирена от всеки, който е решил да се надпреварва с теб. В този смисъл и на това място аз ще се завъртя и около твоето питане за избора. И знаеш ли мисля си, че ти нямаш избор. Защото в случая ти трябва да действаш и то спешно за самата себе си.

Тема Re: Бешенови [re: nbb]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.14 17:06

Нали знаеш- ''свестните у нас считат за луди''.
Нещо такова имаше и при леля ми( шизофрения). Тя никъде не можа да се задържи на работа. Навсякъде виждаше само чудовищни несправедливости и се измъчваше. Измъчваше се от експлоатацията , от ниските заплати на работниците, кой краде, кой лъже и прочие до такава степен, че се поболяваше само за това да мисли, поболяваше и всички около себе си. Беше определено от лекарите като фикс идеи.
Да можеха брат ти и леля ми да станат политици, най-малко народни представители, чудеса щяха да сътворят за народа, нали?

Тема Re: Тема за изборанови [re: vida1929]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано07.11.14 19:16

При мен двете състояния са:
1.то-съвкупност от всичките състояния за които ти говориш контролирани от мисъл.
2-то там няма контрол -или поне осъзнат такъв!
Мога да избирам в кое състояние да съм като приемам или спра хапчетата които взимам.
Чувствам се добре и в двете състояния-да кажем с няколко идеи по добре в състоянието без хапчетата.
При мен прехода от едното в другото състояния е много болезнен!
За това се налага безкомпромисен избор, а аз не знам кой е правилния.

Във всяка десятка има нула

Тема Re: Не питашнови [re: nbb]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано07.11.14 19:22

Добре си казваш

Както казах на Вида и двете състояния за мен са добри, няма болка за мен.
Липсата на контрол от моя страна наранява само близките ми , но пък неизвестността ме влече в последно време повече!

Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.14 19:50

При мен двете състояния са:
1.то-съвкупност от всичките състояния за които ти говориш контролирани от мисъл.
2-то там няма контрол -или поне осъзнат такъв!
Мога да избирам в кое състояние да съм като приемам или спра хапчетата които взимам.
Чувствам се добре и в двете състояния-да кажем с няколко идеи по добре в състоянието без хапчетата.
При мен прехода от едното в другото състояния е много болезнен!
За това се налага безкомпромисен избор, а аз не знам кой е правилния.

Казвала ли си това на доктора, който ти е предписал хапчетата?

Тема Re: Тема за изборанови [re: filmfest]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано07.11.14 19:53

Е аз не съм Карл Юнг но
бих казала че в днешно време шизофренията е проблем поради липса на достатъчна информация сред обществените среди.
Наскоро обсъждахме тук прословутото предложение за единен регистър на психично болните-което за мен си остава единствено израз на страх и проява на безсилие.Което пак май е липса на хуманност,като почин

Да попитам от моите постинги ли стигна до мисълта,че шизофренията е болест при която няма любов?
Да видим сега:Ти казваш,че за да има любов трябва да има уважение,по подразбиране хората болни от шизофрения автоматически губят някакви точки за уважение и от тук губят любовта?

Ами аз не съм сигурна дали искам да капсулирам болестта или да се опитам да я разбера.

Иначе твоя съвет, които за мен е един от изборите го разбрах-да си налягам парцалите и да съм част от обществото

Тема Re: Тема за изборанови [re: vida1929]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано07.11.14 19:59

Интересен въпрос,би ли го обосновала с идеята заради която питаш!

Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.14 20:04

Ако първо ти ми отговориш с каква идея си пуснала тази тема

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2021 Dir.bg Всички права запазени.