Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 05.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за изборанови [re: vida1929]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано09.11.14 10:47



Е така,като изказваш свое мнение при което се въздържаш да натоварваш моята личност с твои емоционални преживявания и мисли наистина звучиш по-добре


Въпроса въобще не опираше до избор за спирането на лекарствата.Наложи ми се да го използвам за да обясня по-добре механизма на действие.
Разбирам,че не можеш да повярваш за двете състояния, отметнах ,че прехода и междинното състояние натоварено с "разум" са тежки. След преминаването на контрола над себе си и прехвърлянето на добре познатия ни "разум" нещата стават по-различни.
Аз пък смятам,че това за форума го твърдиш ти и се надявам че макар и с малкото си теми в този форум давам по-друг поглед както за здравите ,така и за болните.Може разбира се да греша.
Благодаря за отговорите!

Във всяка десятка има нула

Редактирано от valenty на 09.11.14 10:49.



Тема Re: Тема за изборанови [re: impulce]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано09.11.14 11:11



Ами двете състояния са коренно различни.
Да кажем, че в състоянието с хапчета ще си бъбрим на по бира,ще се наслаждаваме над дребните неща и в мое лице ще виждаш доста приятен събеседник, надявам се

.
За състоянието без хапчета, доколкото знам от околните , няма да разбираш тази"част" от мен която е извън твоите традиционни възприятия.Има разбира се "част"в която ще ме намираш до болка откровена и безкомпромисна без да съм агресивна към теб.
Едната идея се свежда до различните възприятия, интересна ми е като материя,себеусещане и интерпретация.

Иначе по темата:Спазвам го.Фактите са си факти!

Във всяка десятка има нула

Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано09.11.14 11:51



Валенти, винаги съм ти се възхищавала.
Послушай Вида, моля те.
Твоят живот и твоето щастие са най-важните, живей спокойно и бъди здрава и даже и с по-малко професионални успехи, в името на самбата теб, и на детето ти.

А защо поставям теб на първо място ли?
Защото и в самолетите инструкциите са такива - при авария, пази Боже, първо слагате маската на своето лице, после на детето. Ако ти не оцелееш, детето също няма.

Звуча назидателно, не ми е много в стила, но те моля, не си прави експерименти.

Откровена съм, защото за мен важи същото

.

„...С каквато мярка меря, с такава и ще ми се отмери...“

Тема Re: Тема за изборанови [re: Rosemary]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано09.11.14 17:10



Здравей Розмари,
благодаря за топлото отношение към мен!
Ами аз до всички Ви се допитвам и слушам, нали затова съм пуснала темата.
Като каза за самолета, мани-мани наближавам възрастовия диапазон когато за да оцелеем първо детето трябва да сложи маската, а после на мен


Та във връзка с това, как е детенце?Слушка ли или от сега те изправя на нокти.Дръж се и я дръж в добрия смисъл на думата близко до теб,гарантирам ти ,че ще дойдат лесни и радостни мигове когато порасне

Във всяка десятка има нула

Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано09.11.14 22:04



С две думи - има хапчета - има задръжки. Няма - падат.


доколкото знам от околните, според мен, е ключов момент...
Т.е. - в тези моменти ти нямаш реална представа от това, което се случва. Или бъркам?
Някой от околните поощрява ли и споделя ли идеята, че "без" е по - добре отколкото със?

Малко смешно звучи, но, ако наистина си в голяма дилема..има практически начин да се организира самонаблюдение, докато си на фаза без. Изгледай един, два свои записа. Примерно, хрумват ми идеи, просто...мисля, че ще си отговориш на въпроса.



Тема В главата,нови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.11.14 08:18



но го усещам като знание, затова ми е трудно да определя дали е " усещане " или " чуване ", май най-точно е знание. Да, никой не ми е опрял нож в гърлото да кажа какво знам, но с тази голяма уста не можех да се спра.


Да, в лудницата е интересно, стига да не те тъпчат с лекарства, за да ти затворят устата. Е, нямам чак толкова много наблюдения, защото съм прекарвала не повече от час на едно посещение, но беше достатъчно да усетя болката на хората, затворени там.



Тема Хе-хе,нови [re: vida1929]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.11.14 08:28



това вярваш ли го ?


Онази вечер бяхме заедно с него и каза, че са му предложили да стане шеф на фирмата, в която работи, но той е отказал, защото няма да издържи на натиска да прави каквото му кажат. Ние сме научени да спазваме законите и затова не сме удобни. Кога ли болшинството хора ще разберат, че без правила, отнасящи се за всички, а не само за нашите хора, няма как да живеем добре.



Тема Valenty,нови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.11.14 08:45



би ли обяснила с думи прости какво те тормози ?


Ако питаш дали има душа, има. Душата не търпи лъжа и се опитва истината да излезе наяве. Чудя се как психиатрите спят спокойно заради методите, които използват, но предполагам, че не си дават сметка какво правят, защото така са ги учили и не е лесно да си хвърлиш дипломата. Аз познавам две жени, които напуснаха тази сфера заради вътрешни противоречия - и двете се разболяха на работното си място. Постепенно хората се събуждат, няма друг начин, еволюцията го изисква.
Та какво точно питаш ?



Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано10.11.14 12:03



"а във връзка с това, как е детенце?Слушка ли или от сега те изправя на нокти.Дръж се и я дръж в добрия смисъл на думата близко до теб,гарантирам ти ,че ще дойдат лесни и радостни мигове когато порасне."

Изправя ме на нокти, разбира се

.
Но засега мисля, че съм на прав път, имаме връзка помежду си много силна.

Благодаря ти.

„...С каквато мярка меря, с такава и ще ми се отмери...“

Тема Re: Тема за изборанови [re: impulce]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано11.11.14 20:09



Не не бъркаш.В тези моменти аз съм в съвсем друг свят, с други проблеми, възприятия и усещания.Интересното е че тогава на подсъзнателно ниво усещаш реалния свят/нещо подобно като в реалния свят на подсъзнателно ниво да усещаш невидимите сигнали на съдбата/ и частично, когато ти е е възможно реагираш.Не е за вярване но в такава ситуация съм шофирала и реакциите ми като шофьор на пътя са били напълно адекватни.
По принцип в идеята за спиране на хапчетата особено активни са тези които не са ме виждали в криза , като доводите са предимно ,нищо ти няма, това е било преди 100 години,вече си здрава и т.н
Сама се сещаш, че тези които трябва да полагат грижи за мен не са особено ентусиазирани от идеята да експериментирам.
Не не е смешно просто практическото изпълнение на този план е по сложно, и изисква средства в смисъл , че това ще е тежък период в който няма да съм трудоспособна,нещо като да отидеш на Малдивите



Във всяка десятка има нула


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.