Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:24 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за изборанови [re: vida1929-129539]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано18.11.14 09:28



Това което виждам като "упрек" е че не съм обсъдила обстойно с моя психиатър медикаментозното лечение.Не виждах смисъл да наблягам на това защото, ако някога човек се е сблъсквал с медикаментозно лечение върху психически болести и по конкретно шизофренията за мен е разбрал ,че самата психиатрия няма точна представа за действията на медикаментите към всеки конкретен индивид.Или в момента аз пия дадени лекарства и те ме поддържат да функционирам добре,същевременно може и да има х-други лекарства които да ми действат по добре,но психиатрите не знаят кои точно са.Тоест лечението тук малко е на принципа на пробата и изключването. Що се отнася до безрезервно доверие не мисля че човешко същество може да си позволи този лукс отнасяйки всичко това към всичките ни аспекти на живота и най-вече когато ясно вижда колебания и несигурност от другата страна въпреки натрупания опит през годините.

Според психиатрията при диагнозата шизофрения не може да има духовно развитие. Душата е болна, как може да се развива! Психиатрията е на принципите на научния материализъм,който отрича съществуването на бог и в този смисъл отрича съществуването на бог и божества в живота на хората . А особено пък в живота на един психически нестабилен човек всякакви бръщолевения за господ могат да предизвикат още по-голямо объркване.
Това ти умозаключение направо ме хвърли в състояние в което не знам да плача или се смея. Ще избегна нелогичната връзка между психиатрия и душа.
Но ще се спра конкретно върху бръщолевения за които ти споменаваш.Ей така не си ли се замисляла, че тези бръщолевения са израз на информация?.....Попитах защото именно за това ми беше темата.
И да не отричам диагнозата си , но отричам, че имам деградация, заблуди, или тежки афекти на агресия .Ако ти си забелязала такова нещо в мен и може да го конкретизираш бих желала да го обсъдим.

Прикачвам тук един текст с уговорката ,че не се ангажирам с него-просто беше първото нещо което излезе в гугъл когато потърсих връзката между психиатрия и душа!



Във всяка десятка има нула

Тема Вида,нови [re: vida1929-129539]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.11.14 10:17



лекарите вече не могат да лекуват себе си, защото не се познават, как биха могли да помогнат на някой друг ?


За шизофренията не съм чела, защото както вече многократно написах, отказах да приема, че брат ми има тази диагноза. Но мога да ти напиша много неща за рака, защото от него успях да се избавя. Това, което установих за себе си е, че това е болест на душата , а после на тялото, защото успявах за 5 минути да унищожа това, което бях постигнала за 8 месеца лечение. И така няколко пъти, докато не разбрах, че сама си го причинявам, когато се обиждам, защото се чувствах предадена от хората, които съм имала за най-близки до себе си. Няма как някой друг да ти кажа какво се случва в теб, освен ако лекарят не си пада малко ясновидец. Така че ако за себе си вярваш, че лекарствата помагат, пий си ги на воля, но остави valenty сама да реши какво да прави със себе си. Болестите ни се пращат, когато не следваме пътя на душите си. Та това мога да споделя от моя горчив опит, но съм безкрайно благодарна, че поех по този път, а не се доверих на лекарите, които със сигурност щяха да ме довършат. Стигнах до Бог, който е истинският лечител. А лекарите са само негови посредници за тези, които вярват в тях. Или отново стигнахме до извода, че вярата е тази, която лекува и любовта също. Така че, за да се излекува човек, трябва да се чувства приеман и обичан такъв, какъвто е, защото всички сме Божии чеда и като такива сме съвършени. Ако имаме някакви проблеми, сме си ги създали сами, защото не вярваме в себе си, а чакаме някой друг да ни даде готови отговори, за да има кой да ни е виновен в случай, че нещата не се получат такива, каквито ги искаме.



Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано19.11.14 16:35



Това ти умозаключение...



Права си, и не само то, но целия ми пост е абсурден. Писах го със силно главоболие. Когато съм в състояние да пиша, ще се опитам да обясня какво съм искала да кажа .Тогава ще отговоря на последните два поста-твоя и на енбибито.

Редактирано от vida1929-129539 на 19.11.14 16:37.



Тема Пожелавамнови [re: vida1929-129539]  
Автор nbb (весела)
Публикувано19.11.14 16:54



ти бързо възстановяване и след това помисли какво ти се е случило преди да те заболи главата. Дано да се появиш скоро с чисто прясна глава.





Тема Re: Пожелавамнови [re: nbb]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано19.11.14 17:10



Благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.