Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 03.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано07.11.14 22:12



Аз лично не знам при теб, как се развива болестта по отношение на какво и за това не мога да ти кажа, какво точно да правиш за себе си и обществото. Но такъв е въпросът, че живеем във време в което ние рационализираме ирационалното, ако можеш да ме разбереш. И за това за болните остава тежката задача да се лекуват самички. Иначе не, не от твоите постинги стигнах до мисълта за шизофренията при които тя цари и те страдат от липса на любов. Така че ако ти имаш някаква подкрепа от някого в името на болестта тогава може би имаш шанс да се измъкваш от тази болест и това ще да е добре за теб и да го оценяваш. Така мисля.



Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.11.14 13:10



Мога да избирам в кое състояние да съм като приемам или спра хапчетата които взимам.
Чувствам се добре и в двете състояния-да кажем с няколко идеи по добре в състоянието без хапчетата.
При мен прехода от едното в другото състояния е много болезнен!


Дали можеш да спираш хапчетата, дори само временно, е въпрос от компетентността на лекаря, който ти е назначил тези лекарства. С него трябва да разговаряш. Но щом вече сама си си поела риска и отговорността да си взимаш и да си спираш хапчетата, остава да ти пожелаем да не се получи някакъв кофти ефект от спирането. Само искам да ти кажа, че на мен това ми звучи като безумен експеримент... И като вече знаеш как се чувстваш със и без хапчета, какво има да избираш ? Ти вече си избрала като си ги спряла, пък и виждам че си убедена в себе си. Имам чувството, че си объркана.Почини си, помисли си, успокой се и поне засега недей да взимаш никакви генерални решения за спиране на хапчета. Не знам какво да те посъветвам-и аз в момента не съм добре , имам силно главоболие.
Тази тема малко ми звучи като бягане от собствена отговорност за здравето и живота. Един вид-посъветвайте ме нещо, което да ме тласне да взема едно или друго решение. Е, аз в такива случаи избягвам да давам съвети. Ти трябва да си поемеш отговорността. Един път си я поела като си избрала да взимаш такива лекарства. Може би е било наложително. Но ти сега трябва да си продължиш по пътя, който си избрала-с хапчета. Или ако имаш някакви забележки и съмнения относно лекарствата,които пиеш- как се чувстваш, как ти действат, добре ли си,не си ли, да кажеш на лекаря,дори е добре да се консултираш поне с двама.

Редактирано от vida1929 на 08.11.14 13:19.



Тема Re: Според меннови [re: nbb]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано08.11.14 15:45



Питах за избора на това- дали да "усещаш"-"чуваш"-Кое е според теб правилното понятие ?го имаш. В коя част на тялото ги локализираш тези гласове?
Явно щом можеш да говориш или замълчиш-никой или нищо не оказва натиск върху теб за израз на тези гласове!
Между-другото лудницата е едно много интересно място с локализирано мини общество с големи крайности във възприятията на нормите,но трябва да отбележа,че и там действа закона на джунглата



Във всяка десятка има нула

Тема Re: Тема за изборанови [re: vida1929]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано08.11.14 15:50



Ами първоначално нямаше идея.....
После сякаш от само себе си прие форма на "клон" или допълнение , с практическо изражение на темата на Филмфест.

Във всяка десятка има нула



Тема Re: Тема за изборанови [re: vida1929]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано08.11.14 16:11



Ех,Вида кога ще спреш да говориш изхождайки от собствения си капацитет?
Може би дори се наслаждаваш над написаното от теб?
Информационно защото може да има полза за някой друг-лекарите не са компетентни кога могат да се спрат хапчетата единствената основа на която стъпват,е че ако в продължение на 5-поредни години не си имал криза може би има някакъв шанс пациента да прекрати медикаментозното лечение.
Единственото смислено нещо което успях да отделя от този постинг е че трябва да нося отговорност за здравето и живота си според теб и това е по важно от колкото да разбера евентуално механизмите на възникване и естеството на болестта.
Останалото са.....не знам как да го определя.Може би с един разговор с Биг Брадър и Камелия Воче по повод изказванията на последната ,че Влади Въргала е нечистоплътен.
Той каза:Камелия ти си жена на 51 години даваш ли си сметка,че създаде и наложи едно мнение за един голям шоумен ,с което мнение ще му се наложи да живее от тук нататък!
Дано си ме разбрала какво ти казвам!

Във всяка десятка има нула



Тема Re: Тема за изборанови [re: filmfest]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано08.11.14 16:14



Не разбрах каква е логиката между рационализацията на ирационалното и лечението на болните?

Във всяка десятка има нула



Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано08.11.14 17:43



Логиката е сложна и за това, ако ти не можеш да вържеш такава тогава няма смисъл и от никакви обяснения за нея. Тъй като има неща, които не се обясняват. Те се разбират. Но само мога да ти намекна, че например лекарите, които докато са полагали хипократовата клетва за упражнение на своята професия по-късно в развитието на тяхната кариера попадат пред едни или други морални и етически проблеми, които трябва да решават примерно. И психиатрията още повече е такава област на познанието, която дълбоко е свързана със съвременната етика в името на която един пациент например трябва свободно да си поверява своето здраве, за да получи своето душевно лечение. Но както казах след като живеем в една такава модерна цивилизация при която неминуемо ирационалното е обект на наблюдение от всички членове на обществото при това положение един болен, който поради своето заболяване е обект на ирационалното си поведение в един такъв случай той може да попадне под ударите на обществения натиск и така и да не намери нужните отговори в лекарския кабинет, а да бъде оставен да си намира отговорите на моралните си и етически проблеми, които възникват в него сам самичък. Това е моралния проблем длъжен ли е един лекар да поема такава особено голяма отговорност за един болен, като при положение, че лекарите и те като членове на същото това общество търсят вкуса на цивилизацията в която са потопени заедно с всички други хора, които искат да изпъкнат по някакъв начин или да блеснат.

Редактирано от filmfest на 08.11.14 17:45.



Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.11.14 20:26



Исках само да кажа, че не можеш сама да си спираш лекарствата без да се консултираш с лекуващия те психиатър. А да твърдиш че се чувстваш еднакво добре и със и без хапчета, не мога да повярвам. И да твърдиш това във обществен форум, където всеки психично болен чел-недочел, разбрал-недоразбрал може да реши да последва примера ти и да си спре хапчетата, ми се струва безотговорно.
Това да си спреш лекарствата и да наблюдаваш как ще ти се отрази, е авантюра, която може да ти изиграе лоша шега. И е глупав и лекомислен избор.
Може да си мислиш, че съм назидателна или че ти се подигравам, но не е така, аз съм честна с теб и ти казвам какво мисля. Ти попита, аз ти отговарям.



Тема Re: Тема за избора [re: valenty]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано09.11.14 00:02



Какво ти е състоянието с хапчета и какво - без? Би ли описала кое те кара да се чувстваш "една идея по - добре" без?


Каква е тя тази една идея?

По темата ти: болна си, факт. Медицината е безсилна на този етап, за да отпаднат лекарствата - факт. Имаш наблюдаващ лекар и предписано лечение, което ти помага да живееш прилично и да не вредиш на себе си и околните. Спазвай го. Просто е.



Тема Re: Тема за изборанови [re: filmfest]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано09.11.14 03:01



Ами да кажем, че "вързах"
Просто исках да видя твоята посока на мислене,за моята някой друг път.....
Когато казах на Baldrian че си представям колко много психиатри потънали в рутината на своята работа имат подобни на моите терзания имах в предвид нещо подобно/разбира се от позицията на "здрави" хора с опит и практика и не само както спомена ти в обществен аспект, ами аз предимно визирах научен/.
Нямам навик да се срещам с много психиатри, предполагам защото така се стекоха нещата в моя живот, а и имах късмет да попадна на много способен за времето си такъв. Моят психиатър е и психиатър и психотерапевт.Това което го прави уникален като психиатър обаче е именно някакво такова морално за него си решение което го е накарало да специализира в комбинацията на всички възможни медикаментозни и механични лечения върху психичните болести.Психотерапията въобще не я практикува.Много по късно от първата ни среща се научих в кратките ни общувания да извличам от него и терапевтичното от общите ни приказки.За себе си съм сигурна,че и като психотерапевт би бил уникален



Във всяка десятка има нула


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.