Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Съжалявам,нови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.11.14 08:25



че не ме разбираш, но не мога да ти помогна, докато ти сама не поискаш да поемеш отговорност за живота си. Няма нито едно клише в нещата, които пиша, а е лично преживян опит, но не ти пожелавам да минеш през нещата, които аз преживях, за да се събудя.
За брат ми - когато самата аз се разболях, за първи път в живота си го оставих сам да поеме отговорност за живота си, за да мога да спася себе си. Цял живот съм го носила на гърба си, пазех го от всичко и по този начин му бях отнела личната сила. Няма да пиша за всички простотии, които направи, колко болка причини и на себе си и на други хора, защото ползваше болнични и по цял ден беше свободен да измисля щуротии, като се криеше зад диагнозата си. Ходих при шефа на отделението да кажа да не му издават повече болнични, а ако искат да го лекуват, да го приберат при тях, защото аз нямам право да се оплаквам от него. Накрая го набиха, счупиха му фотоапарат за 5 000 лв. и миряса. Вече 2 години няма и помен от болестта му. Вече носи отговорност за постъпките си и съм много горда с него. Та хората ненапразно са казали - всяко зло за добро.



Тема Re: Съжалявам,нови [re: nbb]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано04.11.14 08:40



Виж виждам,че си добронамерена затова не искам да звуча рязко
но!
Как стигна до извода,че не искам да поема отговорност за живота си?
Какви са твоите предложения конкретни към мен/ако не си говорим само общи приказки/за да подобря качеството си на живот?
и някак си подсъзнателно усещам,че проектираш поведението на брат си върху мен,значи ли това,че разбирането ти за поведението на ментално болните се свежда до прехвърляне на отговорността върху близките!
п.с не е заяждане интересни са ми чувствата и емоциите на близките на психически нестабилните!

Във всяка десятка има нула



Тема Благодарянови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.11.14 08:51



за разбирането. Не знам какво да ти предложа конкретно, защото не знам точно какъв ти е проблема. Но това, което съм разбрала от личен опит, е, че свръхчувствителните хора са най-честите пациенти на психиатриите. Знаеш ли, че и мен щяха да ме приберат веднъж, защото започнах да разказвам на един от лекарите, че чувам гласове, които ме напътстват какво да правя. Чувам гласа на душата си, на сърцето си, на ангел-пазителя си. Той ме слушаше много внимателно и ми задаваше въпроси, но аз по едно време му казах, че достатъчно съм го ограмотила и ако проявява интерес, мога да му посоча кои книги да прочете, за да види, че не съм единствена с такива преживявания.





Тема Re: Благодарянови [re: nbb]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано04.11.14 09:06



ами аз си казах какъв ми е проблема в началото на темата


Много съм мислела по въпроса и смятам ,че не чувствителността води до болест,а болестта води до чувствителност.....
Въображението и сладкото възприятие на доволството породено от пиковете на обичта ни към нас самите-смятай проявлението на свръх Аз-ът е голяма движеща сила,но няма нищо общо с реалното чуване на гласове.
Та пак да си попитам-как и трябва ли да се откажеш от това възприятие!-дар от бога ли е или проклятие?

Във всяка десятка има нула

Тема Извинявай,нови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.11.14 09:29



но не те разбирам. Отговорила съм ти така, както съм те разбрала. Все пак хората сме различни, имаме различен опит, различни възприятия и т.н. За мен чуването на гласове се превърна от дар Божи в проклятие в момента, в който започнах да казвам на хората какво чувам за тях.





Тема Re: Извинявай, [re: nbb]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано04.11.14 09:47



Добре!
Хайде тогава да поговорим за процеса на твоето чуване на гласове.
На първо място физиологически как го възприемаш?
След това има ли контрол от самата тебе върху тези гласове?
Това което чуваш като информация за другите хора факти и събития ли са или опира до емоционално поведение?

Във всяка десятка има нула



Тема Добренови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.11.14 09:56



Имам контрол дотолкова, че в момента съм ги забранила. Казах, че не искам повече да чувам нищо и не чувам, карам без тях.

Усещам го като знание, което идва в главата ми, даже не беше нужно да задавам въпроси. При дадени ситуации ме предупреждаваха кой ме лъже, защо го прави, какво да му кажа и други подобни. Да ти кажа ли колко врагове си създадох за отрицателно време ?



Тема Re: Тема за изборанови [re: valenty]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано04.11.14 14:04



бърза мисъл, рационалност устояване на позициите

Чувствителността не пречи, нито изключва тези качества - това е мое мнение. Какви позиции имаш предвид?

Качества определено се дават, раждаш се с тях, те именно са картите, които си получил и да, от теб зависи да ги откриеш, да ги развиеш.
Да кажа, защото не се познаваме - не споря с теб, а просто искам да си изясня и уточня, за да не говорим на различни езици.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Тема за изборанови [re: crazymonkey-126377]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано04.11.14 19:48



За различни езици не знам
по скоро разлика във възприятията на думите-може би
Не случайно написах-може да подхлъзне тези качества/мамка му-на това ли му се вика изкарване на думи извън контекста

/.....предполагам,че просто не си обърнала внимание на тези думи.
Ами да кажем чувствителността е по ценна в сферата на изкуството,там където се борави със суха материя като числа и защитаване на печалби си трябва твърдост.
За картите определено си говорим на различни езици.
За мен картите са външните фактори с които боравим.
А иначе съм склонна да мисля, че хората сме родени с равни възможности и средата е определящия фактор за развитието на едно или друго качество.
И пак уточнявам говорим за равенство на ментално ниво физическите комбинации не ги коментирам и не ги включвам в това равенство.

Във всяка десятка има нула

Тема Re: Добренови [re: nbb]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано04.11.14 20:02



Това означава ли,че това знание вече не идва в главата ти?

Във всяка десятка има нула




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.