Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:21 27.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Магнитен перпетонови  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано17.07.09 11:57



Тъй....
Рекох и аз да дам скромния си принос в борбата с енергийната мафия, и измислих следния магнитен двигател. С постоянен магнит разбира се!



Мисля, че схемичката е повече от ясна, ама ще дам малко разяснения:

Имаме железен (или друг феромагнитен) пръстен, закатан в топлоизолация и лагеруващ в опората, тъй, че може да се върти свободно.
До пръстена има поставен постоянен магнит.
Индукционният нагревател нагрява долната лява четвъртина на пръстена (включително участъка точно срещу магнита) до температура Т1, по-висока от точката на Кюри за съответния материал.
Поради изстиване, горната лява четвъртина на пръстена е с по-ниска температура - Т2, съответно по-ниска от т. на Кюри.
Така горната част на пръстена се привлича от постоянния магнит, а долната - тц, в следствие на което, пръстенът се върти в посока указана с червената стрелка.

Същото на математика го правим да излежда изглежда ей тъй:

| Т1>Ткюри>Т2
| Т1-Т2=е(псилон) - > 0

Сега, ако "е" клони към 0 (нула), както е описано, необходимата за внасяне енергия от нагревателя, също ще клони към нула.
Силата, която ще изпитва горната част и която кара пръстена да се върти, не зависи от разликата в температурите.
Съответно пръстенът въртейки се задвижва генератор, който произвежда енергия по-голяма от "е", така, че може да захрани индукционния нагревател.

Рачо, подфащай да го правиш!

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 17.07.09 12:57.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано17.07.09 12:32



За малко да забравя!

За разлика от разните му скрънзести и тайни изобретатели, дето никога не дават конкретни обяснения и схеми на подредба на магнитите, а същевременно искат луди пари, аз подарявам идеята си на човечеството.



П.С. В краен случай може да ми спретнете един паметник - за бъдещите поколения.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 17.07.09 12:59.



Тема ами сеганови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано17.07.09 14:28



да видим как нАуката ще потъпче и този път гласа на истината?






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Магнитен перпетонови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано17.07.09 14:35



Хехе, прекалено просто си го измислил. Трябва някаква по-сложна схема, която да привлича повече вниманието на свободомислещите хора, ограбвани от петролната мафиа.

Много мощно би се получило и по друг начин, мързи ме да чертая, но ще се опитам да обясня:

Вместо пръстен, слагаме спици с магнитни топчета на върха.
От страни има феромагнитно тяло, което се нагрява и охлажда по следната схема:
0. когато се намира по-близо до "горното" топче, температурата е под тази на Кюри и го привлича.
1. тялото постепенно се нагрява и достига над температурата на Кюри в момента, когато "горното" топче се доближи плътно и минава под тялото, ставайки "долно" топче
2. тялото постепенно се охлажда и пада под тепературата на Кюри в момента, в който се намира на равни разстояния от следващото "горно" и предишното "долно" топче
1. и 2. се повтарят периодично.
Нагряването и охлаждането могат да се осъществят, като в близост до тялото има постоянно нагрято и постоянно студено масивно тяло, с които се прави топлинен контакт в подходящ момент.
Тъй като е необходима много малка промяна в температурата, при достатъчно прецизно изпълнение (Рачо, действай!) ще имаме постоянен приток на енергия.

П.П.
Май забравих за фазовия преход, който нещастната природа е сложила точно на температурата на Кюри, мамицата и





Тема Re: Магнитен перпетонови [re: klapaucius]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.07.09 15:09



"Май забравих за фазовия преход, който нещастната природа е сложила точно на температурата на Кюри, мамицата и "

Много е несъвършена природата, пълно е с такива недомислия :)

Редактирано от geri® на 17.07.09 15:10.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: geri®]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано17.07.09 16:32



фазоф преход, а? все такива са оправданията на учЕната паплач, като ги притиснеш до стената и веднага почват със сложните думички и математиката!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема да усложним нещатанови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано17.07.09 16:44



гледам учЕните се опитват да се измъкнат с разни фазови преходи - подъл ход. ние свободните от догмите на нАуката разбира се знаем че само усукват, но да се направим че им вярваме и да ги питаме:
добре де, фазов преход хубаво, ама той го има и в двете посоки. хващаме зоната на екзотермичния преход и през свръх проводящ топлопроводник я свързваме със зоната на ендотермичния преход. така махаме стъпалцето в диаграмата и с безкрайно малка енергия пак можем да си прескачаме прага. кво ше кажете за това, а?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Магнитен перпетонови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано17.07.09 16:45



Знаех си аз, че моментално ще изскочат платените слуги на еврейско-масонско-арабско-петролната мафия и ще ме оплюят!



Не ги слушайте другари любители на свободната енергия, а действайте!



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: klapaucius]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано17.07.09 18:51



Какво тук значи някакъв си фазов преход, особено мизерно второроден!

Цифри колега, цифри! (поименно колега, поименно.....

)



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: zaphod]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано17.07.09 18:52



все такива са оправданията на учЕната паплач

Тъй то!
Но сега ще ги разбийм!





Тема Ъ... ти се ебаваш.нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Цap Изpoд ll (лалаист)
Публикувано17.07.09 20:03



Ама тая глупост:



наистина е патент.

"[0028]In conclusion, I have thought of the outer world and its relation to the universe and its arrangements and motions (stars, moons, planets, etc. rotating endlessly) and the thought of the inner world, the arrangement of atoms and its subatomic particles (neutrons, etc.) motions and realized the possibility that the magnet and its associated force fields is possibly the "Rosetta Stone" connecting these worlds."

Ъ...

______________________________

21.12.2012 наближава!

Тема Re: Ъ... ти се ебаваш.нови [re: Цap Изpoд ll]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано17.07.09 20:55



Правила на Ржевски, относно научните постижения (е, мое да не съм Мърфи, ама що пък да не си формулирам....

):

1. В Шатите всичко може да бъде патентовано!
2. В РАН всичко може да бъде открито!



Брех.... ако имах 500$ излишни, щех и аз туй да го патентовам там.
Още повече, че до сега не съм видял конкретно обосновано и издържано обяснение защо НЯМА да работи. Фазов преход от втори род - съгласен съм, ама кво от туй?

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 17.07.09 21:06.



Тема Съвсем сериозно тоя път и офтопикнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.07.09 00:37



Рачо, бил забанен в клуба и сега няма кой да ми направи двигателя.



Защо?

Ама наистина сериозно питам.

Т.е. майтапа си'й майтап ама:
Рачо може често да се олива на писане,
може да е шемет,
безсмислено ентусиазиран,
незнаещ,
неориентиран,
неразбиращ,
каквото щете, но не мисля, че е за бан.
В смисъл - никога не е нарушавал добрия тон.
Верно, увлича се по некаква алфизика, ама на кого пречи наистина?
Не е ругал, не се е държал просташки, не е обиждал някого и прочие. Или поне аз не съм виждал да го прави.

Не съм хванал момента, когато това е станало и не знам какъв е бил повода - пустата му дисертация ми изяде последните месец-два. Съмнявам се обаче да е имало причина от горепосочените.

И ако е нямало такава - айде да сме малко по-толерантни а?

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 18.07.09 00:44.



Тема виж тинови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.07.09 08:39



и аз не знаех че е обанян. макар че от моя гледна точка то това му е недостатъка на рачо - никога не нарушава добрия тон и човек не може да се озлоби за да му издевателства. друго си е шщ - нагло същество, никаква милост към което не може да засенчи удоволствието от изтънчената гавра






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Съвсем сериозно тоя път и офтопикнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор CATV ()
Публикувано18.07.09 09:17



Ако питаш сериозно, няма да се върти, защото след като се размагнити в точката на Кюри при изстиването се намагнитва от магнита на полюси северен и южен и така спира.
Мисля да не ти го чертая можеш и сам

.



Тема Re: виж ти [re: zaphod]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.07.09 09:34



друго си е шщ - нагло същество, никаква милост към което не може да засенчи удоволствието от изтънчената гавра

Ха,ха,ха - да, ама да имаш нерви. На мен напоследъка ми липсват.





Тема Re: Съвсем сериозно тоя път и офтопикнови [re: CATV]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.07.09 09:39



Абе аз сериозно питам (особено за бан-а), ама отговора е несериозен - ти направо отрече съществуването на електродвигателите или на привличането на постоянните магнити един с друг.



Я виж това:

Нищо не му пречи след изстиването да се привлече пак. Опита и аз съм го правил, но не с такава масивна гайка. Ако сложиш топлоизточника на мястото на привличането се получава топлинно-магнитно махало.

Тц, доказателството не е убедително и аз кат един същий Галилей повтарям: И все пак, то ще се върти!

Ха да ви видя!

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 18.07.09 10:08.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано18.07.09 10:20



Лоша работа. Май ще излезе, че един свободен енергетик за цяр не е останал. Или всички вече са в гаража и работят по въпроса



Аз си признавам, че се наложи да си понаместя представите от време онО. Та ключът от палатката мисля е в ето това:



С две приказки - над точката на кюри желязото не става за магнит, но продължава да се привлича от магнита. Няма загуба на магнитни свойства със скок, само остатъчното намагнитване над тая точка е нула. И с температурна разлика клоняща към нула двигателят няма да е двигател.

На две бири обаче версията с фазовия преход и на мен ми се виждаше приемлива.




Тема охлаждането става далеч от магнитанови [re: CATV]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.07.09 10:21



така че няма как там да се намагнити, дори да можеше (а не е проблем да не може). другаде е разковничето






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Съвсем сериозно тоя път и офтопикнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор CATV ()
Публикувано18.07.09 10:27



ти направо отрече съществуването на електродвигателите или на привличането на постоянните магнити един с друг.


И къде видя отричането?
Абе ти нали беше даскал из меито някъде. Сериозно ли преподаваш, че може да се направи двигател с постоянни магнити в ротора и статора??????



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: 741]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.07.09 10:27



Абе не се привлича, или поне - недостатъчно силно.
Опита дето го показва тоя тичър на видеото наистина съм го правил преди години - нагрятата телчица се "откача" от магнита.
Дори и да остане някаква сила, ще е по-малка от тази в горния край.

П.С. Абе оная вечер и мен нещо ме фана от една мастика..... от времето ли беше - не знам.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 18.07.09 10:28.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: 741]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.07.09 10:28



е то решението с фазовия преход лесно се опровергава по метода който посочих по-горе, с топлопроводящ мост между двете точки където се случва.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Съвсем сериозно тоя път и офтопикнови [re: CATV]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.07.09 10:37



Ми ще ти се намагнити статора примерно на колекторния двигател с постоянни магнити (щото електромагнитния ротор се движи до него) и - край с двигателя.

Аз преподавам съвсем други неща, но такова термо-магнитно махало, като онова от видеото съм правил с ръцете си кат ученик още, и то си се махали. Т.е. описания ефект действа.

Никъде не съм твърдял, че може да се направи двигател с постоянни магнити, можеш да се разровиш назад в годините по клуба. Т.е. аз съм от другата страна на барикадата тъй да се каже. От тъмната страна - на учЕните верващи на Айнщайн, експериментите и формулите.



В дадения случай обаче нямаме взаимодействие м/у постоянни магнити, а съвсем простички процеси - внасяш едно количество енергия, получаваш друго. И като цяло не се вижда директна връзка м/у внасяната и получената. Т.е. едната бихме могли да я намаляваме до някаква степен (внасяната), а другата - да я увеличаваме (получената) без да си влияят.

Затуй (а и щото клубът е позамрял, дори Гери ги спря ония хубавите списания за колхозници и инженеГри) пускам тая тема, заявявам, че "ще се върти" (за да има стръв и хъс за отричане) и чакам отговори.... тъй де, да живнем малко

П.С. Както виждаш все още няма перфектно доказателство, т.е. темичката става за рабълбукване.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 18.07.09 10:38.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: zaphod]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано18.07.09 10:38



Мда. Още повече, че при фазов преход от втори ред топлопроводящ мост не трябва, щото този преход няма латентна топлина





Тема Re: Магнитен перпетонови [re: 741]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.07.09 10:39



Именно. Аз затуй рекох, че немощен тоя преход.



Както е тръгнало - почвайте да леете бронза за паметника!

П.С. Пък аз си отивам на село, щото и тамошните кръчми имат нужда от оборот и ще ви чета понеделника.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 18.07.09 10:43.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано18.07.09 10:44



С повишаване на температурата пада мю-то и силата на привличане наистина намалява.

Аз обаче не казвам, че това няма да работи въобще. Казвам само, че няма да работи при температурна разлика, клоняща към нула. А другото всеки топлинен твигател го може и не е интересно





Тема Re: Съвсем сериозно тоя път и офтопикнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор CATV ()
Публикувано18.07.09 10:56



Никъде не съм твърдял, че може да се направи двигател с постоянни магнити, можеш да се разровиш назад в годините по клуба.

То и аз не съм отричал електродвигателя ма ти ми го лепшна

.

П.С. Както виждаш все още няма перфектно доказателство, т.е. темичката става за рабълбукване.



хистарезиса зависи и от теемпературата, ама няма да ти казвам, че вие си знаете.
А иначе темата е хубава като всички такива дето си мерят ората пишките кой кво знае.



Тема Re: Съвсем сериозно тоя път и офтопикнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.07.09 12:13



Здрасти Поручик!

Аз онези списания ги спрях, щото ми се стори че няма интерес, пък и някакви тежки здравословни проблеми ме бяха налегнали...

Сега специално за тебе ще ги подновя!

Успехи! :)



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: 741]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.07.09 22:13



хм, че какъв фазов преход е тогава?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Магнитен перпетонови [re: 741]  
Автор EnglnEar (непознат )
Публикувано19.07.09 00:31



Спокойно, Рачо стана учител така че скоро аудиториите на физическия факултет ще се изпълнят с негови последователи.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: zaphod]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано19.07.09 09:40



От втори ред:



Преходът е плавен, с прекъсната втора производна.
И на филмчето на поручика се вижда, че при изстиване гайката постепенно връща феромагнитните си свойства в някакъв температурен интервал, не със скок.



Тема Re: Съвсем сериозно тоя път и офтопикнови [re: geri®]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано19.07.09 21:57



Гери ако считаш нещо за интересно по добре го пускай.А кому ще хареса и кому не това вече не е твоя грижа.Аз винаги съм ти дърпал книжките.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано19.07.09 22:00



Приеми моята благодарност за разбанването ми.
Обещавам да се държа адекватно разумно издържано в научен смисъл.





Тема Re: Магнитен перпетонови [re: EnglnEar]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано19.07.09 22:13



Не Ви се сърдя.
от три седмици не съм учител изгониха ме по точно съкратиха за да не товаря бюджета на Даниел Вълчев.Искрено Ви пожелавам този господин да учи децата Ви. Напълно е възможно Той вече не е министър.
Да си учител е трудно. Надявам се поне с това да се съгласите с мен.
Побелях за две години и ми окапаха 7 зъба. Уртикарията миналогодишната няма да я забравя никога.А ако ми видите бившия началник - директора мигом ще пожелаете и благодарите на Господа че вече няма да сте ученик. и със сигурност дори и вечерен.
Днешните деца буквално мразят училишата.и всичко свързано с училищата ги изнервя много Не знам как е в частните училища. Професията е тотално феминизирана. ниско платена и невероятно отговорна.Аз мога да кажа добро само за децата които учих или поне с които се опитахме да научим това онова за компютрите.Не се щадих и с редки изключения имах редкия късмет да съм обичан учител.От тук нататък не знам .



Тема Re: Магнитен перпето нови схващаниянови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано19.07.09 22:32



Поручик аз споделих с теб новите си схващания Нека всеки ДРУГ който би желал да се запознае с тях да погледне в :
"Медицина","Химия" "Инженери"
Вероятно няма да се съгласите с тях но повярвайте ми, Няма ама никакъв дори и най малък шанс извън последната ми хипотеза.
Или ще се размагнитят или ще се изчерпи енергията внесена от експериментатора или ще се насити някоя част и толкова.
Но вие ако искате вярвайте: да, има все пак нелепи съчетания които напук обаче работят и то добре. Изказвам твърдението че аз съм открил единствено вероятната причина за работата на тези конструкции които предизвикаха конфузни ситуации както случая с Стьорн през юни 2007
Не, няма да пиша за магнетичните машини често но когато/ако се сетя за показателен експеримент в полза на твърдението ми ще ви уведомя за резултатите.

Поручик, като си изградиш план за магнитна конфигурация свиркай че помагам:)))



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: P. - koвaчa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.07.09 22:34



е не е толкова зле, аз бях даскал 2001ва, пишлеметата не са толкова разпасани колкото се оплакват даскалята, а и аз им обяснявах по-важни от компютрите работи, предимно че цялото им натягане за оценки е супер задръстеняшко и че с подобно мислене най-много да станат даскали като мене. те се пулеха и се опитваха да вникнат в концепцията, мисля че добре им помогна






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Тъй, я да видимнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано20.07.09 19:18



кво е станало докат ме нямаше.... Ама ще отговарям на всички бележки до тук в тази, че да не стават 1001 поста.

Значи:


Аз обаче не казвам, че това няма да работи въобще. Казвам само, че няма да работи при температурна разлика, клоняща към нула.

и

хистарезиса зависи и от теемпературата

и

И на филмчето на поручика се вижда, че при изстиване гайката постепенно връща феромагнитните си свойства в някакъв температурен интервал, не със скок.

Защо?
В букварите не пише нищо за никакъв хистерезис на т. на Кюри. Има само една единствена цифричка и толкоз. Нещо повече, т. на Кюри съм я срещал дефинирана по два начина :

а) Температурата, над която феромагнетиците губят феромагнитните си свойства
б) Температурата под която у феромагнетиците се появяват феромагнитни св-ва.

И на двете места, двете цифрички са абсолютно еднакви, т.е. хистерезис - нъц, поне що се касае до някакъв такъв на т. на Кюри.

Сега, ако става въпрос, за влияние в/у хистерезиса на феромагнитния материал, демек графиката на зависимост на В от Н, тя няма никаква връзка в случая. Нека приемем, че говорим за магнитно меки материали, където хистерезисът е тесен.

Това, което всъщност се променя от температурата, и което нас ни интересува, е магнитната проницаемост т.е. отношението В/Н. И тя обикновено РАСТЕ или НЕ СЕ ПРОМЕНЯс нарастване на температурата до т. на Кюри. Там пада почти до нула.

Ето ви една графика (за стомана) като потвърждение:



Колко е голяма обаче промяната спрямо градусите?

Щото така като гледам има един мнооого стръмен участък, дето мю се променя скокообразно от около 2 до към 10 единици в случая, и което е перфектно за моите цели нали? А и хистерезис - пак нъц!

Тц, ще ме прощавате, ама за какъвто и хистерезис да става въпрос - ресто, не струва!

На филмчето, предполагам, че връщането на магнитните свойства е доста плавно, поради неравномерното охлаждане на доста масивната гайка. Тъй де, желязото не е от най-добрите проводници на топлина, да не говорим за перфектните охлаждащи свойства на въздуха около гайката. Още повече, че човекът явно го прегря - за да свети в жълто, температурата е била над 1000 целзия, а т. Кюри е под 800 за джулязото. Демек, после е попаднал в по-полегатия участък от характеристиката при възвръщането на магнитните свойства. Цветът на гайката в точката на Кюри при около 800 градуса би трябвало да вишневее.

Както и да е, всичко това всъщност няма значение - има ли хистерезис на т. на Кюри, или пък колко се влияе магнитния хистерезис на материала от температурата. Ние ще направим по-голямо колело и ще сложим по-мощен магнит!

Защото поантата в тезата на обвинението в процеса "Ржевски с/щу г-жа Физика" всъщност е другаде - в необходимата за загряване енергия и в получената от въртенето на колелото, а не само в безкрайното намаляване на едната. Пак казвам - на пръв поглед двете не са много-много свързани.

Примерно, при спец. топл. капацитет на желязото от 440 J/(kg·K), необходимата енергия за повишаване на температурата на едно кило от него с 1 градус, ще е към 440 x 2.7778x10е-4 = 0.122 Wch, т.е. "цели" 122 миливат часа. За 100 грама ще бъдат съответно 12.2 миливат часа. Съгласете се, че не е ужасно много все пак. 12-13 милиампера консумация, при 1 волт. (естествено при 100% КПД на "обратната връзка" и нагревателя).

И тъй, основният въпрос е: има ли ограничение в горната граница на другата енергия, или пък връзка м/у двете, която ТВЪРДО ДА ДОКАЗВА, че винаги получената е по-малко от вложената.

Отговори от типа: "Еполучено винаги е по-малко от Евнесено, щото тъй пише в букварите" не се зачитат за верни, не се оценяват и не се изплащат .

И тъй, господа судебные присяженые:
Съдът смята, че до тук защитата не е извадила сериозни доказателства, за твърдото неработене (в смисъл, като вечен двигател, а не като преобразувател на топлина в движение) на системата и решава, да се продължи заседанието!

.................................................................................................


Има обаче и нещо друго интересно - прави ли ви впечатление, че нито един свободен енергетик не застава зад тезата с викове "АЗ КАЗАХ ЛИ ВИ НА ВАС А!!!!?
Дори най-оптимистичния и неуморен радетел на свободната енергия, уважаемия г-н Ковача, не скочи рязко в защита на идеята, независимо, че повече от 30 поста няма нито една бележка с твърдо доказателство.

К'во ви говори това?

Според мен вариантите са 3:

а) Свободните енергетици тайно от нас са преминали на тъмната страна на физиката, тая дето я пише по учебниците. Демек 741 е прав в твърдението си, че: Май ще излезе, че един свободен енергетик за цяр не е останал.

б) Очакват някаква клопка във въпроса ми. Господа, УВЕРЯВАМ ВИ, че нямам готов отговор на задачата, т.е. нямам го подготвено това твърдо "НЕ РАБОТИ" и аз самият. (Това ми твърдение касае и споменаването на пишкомерството - не го правя за да покажа колко много знам.)

в) За да работи една "вечна машина", откривателят в никакъв случай не трябва да носи фамилия от типа Иванов или Петров. Най-добре да е нещо като "де Круша" или "де Слива" ли беше там.... Е допускат се и изключения от правилото, но само ако въпросния Петров или Иванов живее на поне 2000км. от България. Дето вика чичо Пратчет - чудесата винаги се случват някъде надалеч.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 20.07.09 22:04.



Тема Re: Тъй, я да видимнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано20.07.09 19:49



Така, както си поставил магнитчето е възможно след привличане да има и отблъскване (според мен) или, ако е по хоризонт магнитчето привличането да е с радиална компонента (само).
Не е ли по-добре, да е бобина, обхващаща пръстена (външно за пръстена статично лагеруване)- долната страна на пръстена загряваме и след завъртане, загрятото - в хладилника.

. Оста на пръстена върти гетнератор, дето ще захранва бобината ... баси?!, въртележката, саморазвъртва се до ... счупване!... Сега - трябва да се мисли за ограничител на оборотите!!! - трудна конструкция...
...

пп Такъв безцентрови захват на велосипедни гуми имаше в едно списание НТ-БТА - велосипед без спици на гумите. Реално направен! - японски май...
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Тъй, я да видимнови [re: 3opниk2]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано20.07.09 20:04



А, не мисля, че ще се отблъсква. Поне до сега в практиката не съм имал случай отвертка да е отскочила от шпулата на високоговорителя



Всъщност (казвам го по интуиция), би трябвало равновесното положение (т.е. там дето ще спре ненагетия още сегмент, ако не го нагряваме) да е когато ненагретият край премине през единия полюс и стигне до другия. Т.е. да се стреми към нещо като максимално много магнитни линии затворени в най-кратък път.

А за регулатора на оборотите - той си е вграден в системата бре! Къф инжилерин щех да съм, ако не го бях предвидил! . При по-големи обороти долната част няма да успее да се загрее достатъчно, или пък (ако повечето произведена енергия води до повече нагряване) - горната да се охлади. Системата е саморегулираща се отсекъде!!!



Обаче има напредък - вече не само, че няма доказателство за невъртене, ами и имам един клубар на моя страна!


П.С. Помня го това окачване, ама май съм го виждал само в същото списание и никъде другаде... Иначе решително интересна идея. Ако не от към друго, то от към маркетинг към психиката на купувача - вижте ме с кво колело съм пък аз!

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 20.07.09 20:08.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: P. - koвaчa]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано20.07.09 20:52



Моля, няма за какво да благодариш, дори и повдигането на въпроса от моя страна да е било причина за ънбанването.



Тема да го наречем база даннинови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано20.07.09 22:22






Поручик, предлагам ти това:

Там аз съм с чин капитан:)))
Майтап.... виж.... в този форум има такова изобилие от материали по магнетизъм че горещо го препоръчвам!!!Там нещата са яко прецедени!
Освен това моите нови приятели там никак не са слаби физици !!!Специално Харви аз наричм "учителю"
Кофтито е това че аз съм много повече от сигурен, че магнитна машина по начина предлаган от тях няма как да стане и ...напоследък не поствам за да не ги обидя с еретичната си идея защо и как това което тези хора толкова много труд хвърлиха не става. Аз знам че причина ще е само субстанция излъчвана с потта...
И там съм неудобен понеже аз отхвърлих магнетизма напълно за причина за работата на за устроиства като онова което те строят .
Поручик, ако имаш време и както виждам си добре с английския хвърли един поглед там Няма да сбъркаш гарантирам ти това.
П.С. Да, разбира се най първо трябва да благодаря на Хариш: Благодаря ти Хариш!!!
Извинявай за грешката Поручик, Припознах се нали съм вече капитан съвсем изветрях пък ако Overconfidient ме направи i полковник сигурно ще забравя и
за какво служи лъжицата. Значи не бива да се натискам за кариера.
Лек ден Поручик и благодаря на всички от форум Физика за разбанването ми!!!

Редактирано от P. - koвaчa на 20.07.09 22:29.



Тема Re: да го наречем база даннинови [re: P. - koвaчa]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано20.07.09 23:00



Рачо, дето вика един колега на тема "как се прави автореферат" (а авторефератът е най-важното нещо в една дисертация, справка - списанията дето ги пуска Гери): Ами взимаш си дисертацията и съкращаваш всичките обстоятелствени пояснения. Та и аз да ти кажа - пиши по-кратко бе човек!

Стига с тая пот бе пич! Ний, хората на нАуката, както е всеизвестно (за всеки плочкаджия, бакшиш или други подобни представители на безценни професии) не се потим!
Всеки един бачкатор с незавършено основно ще ти го каже, и даже презрително ще ти намекне, че ний всъщност въобще не работим, и само ядем хляба на тоя свят, а полза от нас - никаква.
Е, не с тия думи де.
Ще заеква, изреченията ще са несвързани, неподредени и няма да съдържат повече от 3 думи, ама смисълът ще е този. То туй мисленето да не е копанье или жъньене! Само мозъците ни работят, а мозък както е известно не се поти!



Има една мноооого хубава, архивна книжка "Забавна физика" - препоръчвам ти да я прочетеш! Там има една глава отделена за перпетуумите. Аз съм я чел преди минимум 20 години за последно, ама още си спомням най-често срещаната реплика на всеки перпетууммобилист: "Още малко и ще стане, само да отстраня последната пречка". Репликата се повтаря от 100-200-300 години насам, и нищо не е тръгнало все още. Сега явно последната пречка е потта. Много мръсни тия западняци бе, както се казваше в един виц за чукчата, дето се оженил за французойка! Ми кажи им да я измият с вода и сапун, после с бензин, после със спирт и после с етер - гарнция, че никаква пот нема да остане! А! И се надявай, че следващата пречка няма да е примерно влиянието на Луната, или още по-зле, на Алфа от Кентавър.

П.С. това с некъф си Харви и Хариш и прочие не го разбрах - аз съм си поручик и нямам нищо общо с тях

П.П.С. Обаче не ме подкрепяш в темата маамустара, хем уж съм те ънбаннал! Хем никой физик до сега не е доказал, че моя перпетуум нема да работи, хем никаква подкрепа от теб, само едно скромно изказване от типа: "мисля, че трябва да поработиш още по идеята". Май ще влезеш в третата категория описана от мен - тая, дето чудесата никога не се случват наблизо. Бива ли тъй!!!!

П.П.П.С. Линка ще го погледна утре - време ми е да си полягвам. Ама ако там е пълно с фриенерджисти - прати ги в тая тема за подкрепа на идеята ми! Желателно е повечето от тях да са от щатите или от Австралия примерно. Щото първо сме на повече от 2000км. от тях и второ - за тях фамилия завършваща на "ов" ("off") ще е не по-малко загадъчна, от тяхна - за нас.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 20.07.09 23:18.



Тема Re: да го наречем база даннинови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано20.07.09 23:41



Разбрах.
Изобщо не не съм обяснил най главното а то е:
Никак ама никак не става дума за препетуум мобили
Аз се опитах да изразя становището е съм открил истинското "гориво" на пластмасовата шайба с наредените магнити.Да така е това е субстанция отделяна от потта на човека.и като всяко гориво свършва Както виждаш нишо нелепо няма в предположението ми.Просто е твърде странно като диагноза. твоето гориво е топлина за твоят модел.И хубаво си го обяснил едва сега погледнах нещата точно кратко ясно и без никакви апелации По военно му .Утре пак ще го чета за да осмисля казаното от теб по въпроса. Много е интересно наистина и силно. А бе правено от човек с академични изисквания. Ще помагам знаеш обещах ти вече!
За да не съжаляваш че си се постарал да ми помогнеш за отбанването аз отивам в клуб "Фантастика" .
По добре не си губи времето с линка на моите нови приятели ако няма да правиш модел на каква да е постановка доказваща невъзможноста за перпетууммобиле и най вече с средствата на магнетизма Но ако ще правиш магнитна постановка доказваща невъзможноста за перпетууммобиле възползвай се!!!Много богат сайт с адски много линкове.
Harwey е отличен физик.Може би на нивото на Мичиу Каку Не го хваля а те подготвям При него просто няма лабаво.
Казах само че благодаря на Хариш за отбанването. Това е нали той е модератор .Без него и целия клуб да иска няма да може да бъде баннат или ънбаннат никой.
Лека вечер Търси ме в фантастика Рано ми е да се мотам из клубовете религия или Кастанеда
Съжалявам за причиненото неудобство.
хубави сънища




P.S. Там си вече преглеждай за резултат и дори ако трябва участвай в дискусия:

добре е да се регистрираш
Ако има проблем ще ти дам моите парола на лична или по мейл само ще уточняваш кой си в заглавието на темата си в сайта!
Лека нощ и успех!!!


Редактирано от P. - koвaчa на 21.07.09 00:06.



Тема Ето есенцията от моето пребиваване отвъд океана:нови [re: P. - koвaчa]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано21.07.09 08:26



виртуално пребиваване!
Днес се събудих и си казах Добре защо пък да не направя една вечна машина Господин поручикът ще я показва в университета
Ето вечната машина 60 ватова е. вечна е защото ....ползва температурата на въздуха.
Изгледай всички линкове съжалявам че не намерих на български за Харолд Аспдин Теорията му гласи: "Където е текло пак ще тече" (в обши линии)

Ако това долу не ти хареса значи че няма смисъл да ходиш при моите нови приятели за това го разгледай:






video:



explaining from Harwey:
The 'self running' water system may be the result of separating the gravitational field into molecular non-conservative components. This can occur during the states where air is injected into the higher density water that is in motion. Thermal energy in the air is utilized in decomposing some of the water molecules into the gaseous atoms of Oxygen and Hydrogen, but the air itself contains free atoms of H2 and O. When some of the hydrogen oxidizes (which usually occurs during burning but not necessarily), a water molecule is formed and energy is given off. When this occurs inside the cups we get a combination of advantageous reactions. A new water molecule is formed, and this generates a gravity disturbance because the space between the atoms pushes the curvature to the outside of the molecule after it is formed (yes, it will have more, but practically immeasurable, gravity at the 'surface' of the molecule than it did at the 'surface' of the atom), and this results in a non-conservative reaction during impact with the cup. So not only do we have an expansive energy release during the oxidation process, but we also have an increase in relative gravity inside the cup as compared to that at the pump impellers. Naturally, my explanation is purely conjectural and hypothetical, but it does offer a scientific explanation for the seeming gains in energy which really are just taking it from the ambient air. Place the self running system in a closed room and watch the temperature drop

bg translation from me:
"Самодвижещата" се показана на видеото система, може да е резултат на отделяне на гравитационното поле в молекулite на неконсервативни компоненти. Това може да се се случи при въвеждане на въздух в средата на вода с висока плътност намираща се в движение (докато севърти) Топлинната енергия в поетия въздух може да предизвика разлагане на някои от молекулите на водата на водород и кислород. Но и сам въздухът съдържа свободни атоми Н2 и О.Kогато част от водорода се окислява ( u това може да протече u не е обезателно свързано с горене) с кислорода сформира се молекула на водата и е излъчена енергия.Когато това се случи в резервоар -чаша да речем ще се случи и комбинация която ще е изгодната реакция.
Създава се нова водна молекула но това ще е свурзано с затруднения тъй като
ще се получи колебания в силата на тежеста, гравитацията понеже пространството между атомите ще се стреми към кривината на външната страна на молекулата, след като тя се формира.Да то ще бъде неизмерима на практика това колебание в теглото но едно ще е на повърхноста на атома а друго на повърхноста на молекулата.И това води до неконсервативна реакция по време на пребиваването в "чашата (резервоара) Така не само ще има интензивна обмяна на енергия по време на процеса на окисляване но също ще има и относително увеличение на тежеста вътре в лопатката (чашата/резервоара/ перката в сравнение с тази при помпените пропелери.
Еcтествено печалбите от енергия са мними защото тя всъщност тя се взема от околният въздух на установката. която се показва в видеото.
Да обяснението ми почива на хипотеза но ние и не искаме да предлагаме мними печалби.НАй добре е да се постави устройствот в добре термоизолирано помещение и да се следят температурните промени .Най вероятно ще се наблщдава охлаждане.




A book for polimer mechaniks (from "Tsar Izrod" -bg engeneer:



Bg free energy entusiasts:


possible method for falsification a magnet motors:


ultracapacitors:


An Harwey Idea:

An Harwey explaining of upper idea:
The second video is a unique geometry of highly permeable material that produces the flux lines shown in the simulation. The ferromagnetic sphere is drawn into the field and accelerated to maximum momentum but because of the geometry of the device this acceleration responds in a monopolar manner and there is no flux present to pull the sphere back after passing through the cone. The simulation only shows a slice of the cone and the semicircular axially magnetized magnets. At the intersection of the Y the momentum of the sphere carries it onward without restriction. A varient of this could be fashioned from a carefully constructed pole piece and several horshoe magnets arranged in a circle. The unique pole piece would need to contact the like poles of all the horshoe magnets and have a hole drilled through it for the ball track. But the endpoint of the pole piece away fromt he magnets would need to be a semicircle, round on the bottom and flat on top for the track to set on, and the track goes through the hole. The concept was given to me during a brainstorming session I had with my youngest son, I give the credit to the Creator for making such things possible.

water burning:


Harwey's explaining to upper video:
"Hi Racho,

Yes, I have seen the burning water vid before. I would like to know the energy ratio. (RF to Flame) I have a feeling it will always be negative. It is possible to convert water to alchohol by adding carbon and energy. He really needs to have the output product analyzed properly.

Some interesting from D-r Stefan Naidenov:




Henry Augustus Rowland:


HArold Aspden:


effect Marinov:



Слизам да довършя електрожена днес Довечера ше влеза пак в интернет за да видя какво мислиш за тези неща в този мой пост.
За мен това е важно.Аз положих доста труд докато намеря и се свържа с човек като Харви.Земен и начетен.
Разбирам че малко автоспам се получи но не исках да те лишавам от възможноста да ти (да ви) разкажа и покажа направеното от мен пручване
докато бях там до сега.
Спирам слизам и довечера ще науча истината И без това съм на път за форум "фантастика" Бих се радвал да чуя мненията на Зейфод Зорник CatV , Хариш, Наив, Петков, Шпага...Гери за тези линкове и заключения евентуално
Благодаря за вниманието и извинявай за многословието.
Ще правим ли вечна машина?Приятели?


П.С. Another Harwey's idea:

Редактирано от P. - koвaчa на 21.07.09 08:43.



Тема ЕНЕРГИЕН БАЛАНС И БАРОН МЮНХАУЗЕНнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано21.07.09 08:40



Здравей пopyчиkPжeвckий,
От както се е свят засветило всичко е във вечно движение и слънцата си светят и греят та пушек се вдига .. и това не е от вчера а е за вечни времена и спиране нема мааму стара.. Всеки разумен чиляк като се замисли над тия факти ще разбере че енергия бол понатворил дедо Господ само дето не знаем от къде и как да набараме практически неизчерпоаемите източници.. Перпетум от втори род е нещо реално направимо щом майчицата природа го е направила .. но закона за съхранение на енергията е много вероятно да е нерушим макар за сега да е само постулативен закон..
"Машинката" която предлагаш за правене на енергия претендира да е от типа "енергия от нищото" демек в нарушение на ЗЗЕ .. При това положение е много вероятно ЗЗЕ макар и постулативен да излезе верен и да изпапка възможноста за правене на енергия от нищото (както е показала практиката поне до сега ).. Затуй при подобни "открития" трябва енергийни-баланс есапи или па практическа проверка .. За сега нямате нито практическо доказателство , че джаджата ще работи нито па имате енергиен баланс в полза на работата на джаджата ..
Един приятел предлагаше без енергиен баланс още по проста схема .. Акумолатор , динамо и правотоков двигател .. Енергията от акумолатора върти ел.двигателя .. ел двигателя върти динамото и се произвежда електрически ток който се ползва за някаква работа и с разликата се зарежда акумолатора .. Песен работа дето се вика .. без енергиен баланс е лесно да се събори ЗЗЕ .. колко му е !..



ИСТИНАТА Е В ХСВ

Редактирано от Пeтkoв на 21.07.09 08:49.



Тема Re: ЕНЕРГИЕН БАЛАНС И БАРОН МЮНХАУЗЕНнови [re: Пeтkoв]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано21.07.09 08:47



Ако твоят приятел е показвал нещо такова:


Шапка му свалям!!!



Тема АЗ НЕ ОТРИЧАМ ВЕЧНИЯ ДВИГАТЕЛнови [re: P. - koвaчa]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано21.07.09 08:58



Здравей Р.ковача ,
Аз многократно в прав текст ти казах , че вечни двигатели от втори род са напълно възможни щото не противоречат на ЗЗЕ.. Що се късае за правене на енергия от нищото то работата е по дебела и си плаче за практическо доказателство или па точни енергийно-балансови доказателства почиващи на познатите ни вече закони в природата .. Само на интуитивни представи не може да се твърди че ЗЗЕ може да бъде нарушен..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: Тъй, я да видимнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано21.07.09 11:11



така като гледам има един мнооого стръмен участък, дето мю се променя скокообразно от около 2 до към 10 единици в случая

При тоя мащаб всичко под десетина градуса ще ти изглежда като скок. Само че не е, щото ако беше скок, фазовият преход щяха да го водят от първи ред, не от втори. А след като няма скок, значи ще ти трябва ненулева температурна разлика и тогава това наистина ще работи, ама така не е интересно.

Още малко от викито по въпроса скок ли е това на графиката, или наклон:

Second-order phase transitions are continuous in the first derivative but exhibit discontinuity in a second derivative of the free energy. These include the ferromagnetic phase transition in materials such as iron, where the magnetization, which is the first derivative of the free energy with the applied magnetic field strength, increases continuously from zero as the temperature is lowered below the Curie temperature.





Тема Искаш ли изобщо...нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор CATV ()
Публикувано21.07.09 12:16



да разбереш защо няма да се върти и какво трябва да се направи за да се върти или просто искаш да си драскаме?

Ако искаш да си драскаш с някой няма проблем само без мен.



Тема Re: ЕНЕРГИЕН БАЛАНС И БАРОН МЮНХАУЗЕНнови [re: Пeтkoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.07.09 12:20



е той поручика си знае че машината няма да бачка, нали идеята е да си поразмърдаме мозъците. а за пви и втори род няма разлика - и двете забрани са аксиоматични, на база наблюдение и са еднакво силни.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ЕНЕРГИЕН БАЛАНС И БАРОН МЮНХАУЗЕНнови [re: Пeтkoв]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 14:54



Здравей Петков!

Сега, дали има вечно движение и слънцата са негово изражение не знам и няма да рискувам да навлизам в спор, щото такива спорове най-често стигат до там да дават като доказателство "учебници" от типа на библията.



Вярно си казал обаче, че ЗЗЕ е постулативен закон. За разлика примерно от закона за сумата на токовете в един възел, ЗЗЕ нито е доказан, нито е опроверган теоретично и експериментално. Т.е. по-скоро е правило, а не закон и би трябвало да го пишем ПЗЕ.
Единственото което можем да твърдим със сигурност е, че до сега, никой не го е опровергал.

"Машинката" дето съм я предложил един вид като мозъчна дъвка, почива на прости физически принципи и класическа физика - нищо сложно, нищо релативистично, нема струни, нема 100, нема дявол. Чак се чудя защо все още никой не е написал нито една формула.

Аз тогава ще напиша няколко именно във връзка с енергийния баланс, за който говоря:

Енергията на кух цилиндър, въртящ се около собствената си ос се изразява по формулката Е1=2*m*r^2*pi^2*f^2

Където съответно:

m - масата на цилиндъра
r - радиусът му
f - честотата на въртене в херци
pi - някъде около 3.14

Нека (с цел упростяване на задачката и конкретизирането й донякъде), предположим, че тоя цилиндър всъщност се състои от 100 броя дъгообразни сегменти, топлинноизолирани един от друг и от околната среда, освен в точката на охлаждане. Нагряваме сегмента, който се намира под магнита. Като го загреем на т.Кюри, мръдваме колелото така, че следващият сегмент да попаден в зоната на нагревателя и така, докато не направим една четвърт от колелото (тази долната по картинката) от нагрети сегменти. След това пускаме колелото, и докато се развърти до необходимия брой обороти продължаваме да внасяме енергия в системата. Защо необходимия брой обороти - ами ето защо.

Енергията необходима за повишаване на Т на едно тяло е свързана със специфичният му топлинен капацитет (да го кръстим tc), който за желязото примерно е 440 J/(Kg*K). Е2= dT*tc*m , където m пак е маса, а dT е разликата м/у началната и крайната температура.

741 разбира се е прав - т. на Кюри не е точно точка, ами е по-скоро около точка. Аз обаче вече казах, че това не е толкова фатално. Нека да приемем, че:

- масата на един сегмент от колелото е 1кг.
- тази околоточка за нас е температурна разлика то 10 градуса примерно, което е реално като число, съдейки по графиките дето съм виждал (всъщност е и по-малко, ама айде за по-лесно смятане)

Следователно Е2=10 * 440 * 1 и е константа = 4400

Тъй, пита се в задачката може ли, Е1>Е2?

Приемаме радиус на колелото 1м, и обща маса - 100кг. (щото са 100 сегмента)

Е1=2*100*1^2*pi^2*f^2 > Е2

От тука за оборотите получаваме, че трябва да са повече от около 90 об/мин.
Както виждаш - нищо страшно, има такива лагери, има такива материали, 100 оборота не са бог знае колко много.

Е, питам аз, имали нещо, което ще ни попречи да ги развием тия 100 оборота? Или пък 200 оборота, ако приемем, че КПД на обратната връзка (генератор-нагревател) е 50%.
Или пък защо да не са 5 пъти по 100 оборота, та да изкараме още повече енргия? В крайна сметка оборотите ще зависят само от "силата" на магнита и разстоянието му до колелото....

П.С. Сбъркал бях с 2 нули цифрите - сега са коректни.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 21.07.09 15:56.



Тема Re: Тъй, я да видимнови [re: 741]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 15:00



Линка от викито го прочетох още на предишния ти пост и разбира се си прав - не е скок.
Но е доста стръмно все пак.
10 градуса разлика надявам се стигат за да имаме сериозно изменение в магнитната проницаемост, така, че отношението на силите на привличане на горния и долния сегмент да е примерно 5 пъти?





Тема Re: Искаш ли изобщо...нови [re: CATV]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 15:06



Боже господи, никой не те кара на сила да пишеш. Изобщо аз ще съм последния човек, дето ще употреби насилие къмту някого. Или ще ограничи някого в нещо, когато не вреди на другите.

Да, искам да разбера защо няма да работи. Или пък защо ще работи.
И пак казвам - до сега няма приведени категорични доказателства, че няма да работи. Единственото разумно нещо до сега е казано от 741, но боя се, че то не е спирачка за болните ми амбиции да закрия ЗЗЕ.



Така че, ако имаш нова идея - ще се радвам да я чуя/прочета.




Тема да си кажа и азнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.07.09 15:30



наистина като провери човек точно какво става в точката на кюри, там хистерезиса се свива до нула и привлизането на желязо от магнит рязко пада, макар и да не изчезва съвсем. както се каза, там има фазов преход от втори род. аз обаче твърдя, че ако желязото се намира в магнитно поле фазовия преход ще стане от първи род, такъв със поглъщане на енергия.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: да си кажа и азнови [re: zaphod]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 15:41



Хм... не знам, може и да има такова нещо, ама никъде не е споменато. Пък и нийде по графиките не се вижда чупка дето да подсказва подобно явление.

То кат се замислиш винаги има магнитно поле, па било то и толкова слабо като земното..... Да не са го хванали при тези съвременни и точни методи за измерване малко се съмнявам.

Добре де, ама в крайна сметка и да се иска повече енергия за преминаване през т. Кюри, това не пречи. Само ще зафичкаме колелото още малко....

П.С. Жалко, че нямам под ръка парче никел - щах да пробвам в някоя пещ. С желязо няма да се оправя, щото нямам възможност да термостабилизирам такива температури. Още по-добре щеше да е с гадолиний - там и фризера у дома щеше да ми свърши работа.



Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 21.07.09 15:45.



Тема OK ТОГАВА.нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор CATV ()
Публикувано21.07.09 15:53



Махаме преходните процеси, остатъчната намагнитеност когато изстива и т.н.
Нека всичко това е идеално.

Та Поручик ти хубаво пишеш

Поради изстиване, горната лява четвъртина на пръстена е с по-ниска температура - Т2, съответно по-ниска от т. на Кюри.


Ами кой ще го охлади това нагрято желязо?????

С две думи ако го затвориш в калориметър или някакъв изолиран от околната среда съд то няма да се охлажда и тогава ще трябва да му вкараш и енергия за ОХЛАЖДАНЕ, която не я смяташ никъде. Това, че си мислиш, че изтива само е за сметка на обмена на енергия с околната среда и системата не ти е заторена.



Иначе да ще се върти, ако след нагревателя поставиш охладител от другата страна, така че когато съответния сектор преминава през магнита за 2 път да е със същата температура като предходния. Иначе няма да се върти.
С две думи постигнал си нещо като топлинен двигател само, че с твърдо работно вещество. От едната страна нагревател а от другата охладител.

ПП А да си жив и здрав сега надявам се да съм бил ясен, между другото може и да намери практическо приложение машинарииката.



Тема Re: OK ТОГАВА.нови [re: CATV]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 16:03



Естествено, че няма идеална топлоизолация, така, че би могло да се самоохлажда. Ако ли пък не може - винаги може да се направи охладител някъде в горната част - това е мижав конструктивен проблем, решаем по много начини.
За охлаждането обаче няма да е необходима енергия, ако Т на околната среда е по-ниска от Ткюри.


А в сметките дето съм ги написал по-горе излиза, че е възможно Е(получено) да е по-голямо от Е(внесено). При това при съвсем "човешки" условия от гледна точка на механични параметри....

Та какво от това, че системата не е затворена? До каква степен да я затваряме? В рамките на стаята, на Земята, на слънчевата система? В крайна сметка можем да го охлаждаме чрез излъчване в космическото пространство. Докато не "прегреем" вселената - ще работи.




Не твърдя, че съм открил вечен двигател.

Обаче (за сега) излиза, че това нещо е източник на енергия само по себе си. Седи и си бачка. Не стига, че се върти и топли (и свети, ако е с желязо. Почти по К.Прудков ) , ами можеш и ток да вземеш от него. Край на ЧЕЗ и Топлофикация! Управителите или собствениците им могат спокойно да тръгнат към магазините за самурайски принадлежност, с цел закупуване на церемониален нож за сепуко.


P.S. Относно практическото приложение взех да се замислям дали наистина да не зема да засмятам КПД-та и дали ще е изгодно да се ползва като топлинен двигател.... И ако излезе хубаво КПД дали да не прежаля все пак $500 за патент. Тъй де, не че нямам, ама за една бъдеща доцентура ще е полезно да са колкото повече толкова повече.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 21.07.09 16:34.



Тема ОТ ПРЪДНЯ БОЯ НЕ СТАВА !нови [re: zaphod]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано21.07.09 16:12



Здравей Зейфод ,


цитат:
е той поручика си знае че машината няма да бачка
край на цитата.


От къде знае ?.. Единственно може да прердполага, че е верна народната мъдрост дето "от пръдня боя не става !"


цитат:
нали идеята е да си поразмърдаме мозъците.
край на цитата.


Така е .. и това най добре ще стане като се направи енергиен баланс.. или па опит ..


цитат:
а за пви и втори род няма разлика - и двете забрани са аксиоматични, на база наблюдение и са еднакво силни.

край на цитата.


Не е така , докато перпетум мобилето предполага нарушение на ЗЗЕ то вечните двигатели от втори род са на база ползване на енергия от практически неизчерпаеми източници.. много е възможно това да е възможно !..



ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: ОТ ПРЪДНЯ БОЯ НЕ СТАВА !нови [re: Пeтkoв]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 16:44




От къде знае ?.. Единственно може да прердполага, че е верна народната мъдрост дето "от пръдня боя не става !"




Така е. Предполагам, че е вярна.

Щото в противен случай ще закрия ако не ЗЗЕ то минимум нобеловия комитет, а чак толкоз грандоманиашко мнение за себе си нямам.



Тема Re: ОТ ПРЪДНЯ БОЯ НЕ СТАВА !нови [re: Пeтkoв]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано21.07.09 17:03



" ...то вечните двигатели от втори род са на база ползване на енергия от практически неизчерпаеми източници.. много е възможно това да е възможно !."

На някой май му липсват средношколските часове по физика. Или пък съвсем ги е изпозабравил.
ВД от 2-ри род прави енергия от _теоретично_ неизчерпаеми източници.
Практически незчерпаеми източници има колкото щеш - водни, вятърни и слъчеви ел централи не са ВД от 2-ри род.

ВД от 1-ви и 2-ри род са еднакво невъзможни. Или пък за феновете на свободната енергия и празната философия - еднакво възможни, което си е все същото.



Тема Re: OK ТОГАВА.нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор CATV ()
Публикувано21.07.09 17:40



Та какво от това, че системата не е затворена? До каква степен да я затваряме? В рамките на стаята, на Земята, на слънчевата система? В крайна сметка можем да го охлаждаме чрез излъчване в космическото пространство. Докато не "прегреем" вселената - ще работи.

Ако това ти е критерия туряй една вятърна турбина той нали вятъра си си духа при различни температури и си готов.



Тема Re: да си кажа и азнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.07.09 17:43



ами платото трябва да се появи, понеже в него е потенциалната енергия желязо-магнит. колкото по-силно е магнитното поле, толкова повече енергия "изчезва".




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ОТ ПРЪДНЯ БОЯ НЕ СТАВА !нови [re: Пeтkoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.07.09 17:47



ами принципно няма очевидна причина за запазване на енергията. няма очевидна причина и "мръсната" енергия да не може да се очисти. и двете неща обаче не са постигнати и не са наблюдавани. а вечното движение за което намекваш много бързо ще спре като свърши водорода в звездите.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: да си кажа и азнови [re: zaphod]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 18:12



Хм... чекай да помисля.

Значи, феромагнита е близо до магнита. По-голямата част от силовите линии преминават през него. Като го нагреем, след преминаване през Тк част от тези магнитни линии ще "изскочат" от феромагнита. Т.е. ще имаме промяна на формата на полето или на интензитета му в някаква област около магнита. Дали за това ще е нужна повече енргия?

Не знам честно казано. Но въпросът е интересен. А плато не се наблюдава, поне на известните ми графики.... Вярно и че те са зависимост на мю от Т в статика, а не в динамика... балиммаму както се казва на простонародному....

Ама въпреки всичко, дори да добавим някаква допълнителна енергия, това не решава "проблема" с въртенето на джаджата.



Тема Re: да си кажа и азнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.07.09 18:16



е те са правени на чисто графиките, нали се сещаш...
значи ще го кажем по друг начин - когато е намагнитен, феромагнита има по-малко степени на свобода, щото връткането е забранено. когато престане да е феромагнит тая степен се освобождава, което води до вдигане на топлинния капацитет, който е броя на частиците по степените на свобода. това води до спад в температурата. с една дума - ти го загряваш, то се охлажда

е, разбира се просто ще се съпротивлява на загряването, няма да се стигне до инверсия.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: да си кажа и азнови [re: zaphod]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано21.07.09 18:17



аз обаче твърдя, че ако желязото се намира в магнитно поле фазовия преход ще стане от първи род, такъв със поглъщане на енергия

С поле пак ще е от втори ред.
И двата вида преходи поглъщат енергия, обаче по различен начин. При първи ред енергията се поглъща без промяна на температурата (латентна топлина), при втори ред поглъщането ще изглежда като промяна на топлинния капацитет под и над точката на кюри. Аз поне така си го представям.

Edit: писали сме заедно. Сега видях, че си отговорил почти същото на поручика.

Редактирано от 741 на 21.07.09 18:21.



Тема Re: OK ТОГАВА.нови [re: CATV]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 18:22



Мисля, че не е баш същото.

Щото вятърната турбина не може да произведе достатъчно температурна разлика, че да направи достатъчно вятър, че да се самозадвижи. Както и динамо не може да произведе достатъчно енергия, че да се върти от двигател, който се захранва с тая енергия... Т.е. оставена сама на себе си системата ще спре.

Тц. Случаят с магнитното колело прилича на машина, която сама си генерира енергия независимо от загубите (всъщност тя се върти именно заради загубите на топлина), и ще я генерира, докато може да се охлажда дадения материал под неговата Тк. Нищо не пречи да я изстреляш в космоса и тя да се върти там, докато не прегрее вселената, както вече писах.



Тема Re: да си кажа и азнови [re: 741]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 18:27



Възможно е да се променя топлинния капацитет, на прима виста не откривам никакви данни, освен в руската вики:

до 769 °C существует α-Fe (феррит) с объёмноцентрированной кубической решёткой в температурном интервале 769—917 °C существует β-Fe, который отличается от α-Fe только параметрами кристаллической решётки и магнитными свойствами


А ето какво пише в английската:

Iron represents perhaps the best-known example of allotropy in a metal. There are three allotropic forms of iron, known as α, γ and δ.

As molten iron cools down it crystallizes at 1538 °C into its δ allotrope, which has a body-centred cubic (bcc) crystal structure. As it cools further its crystal structure changes to face-centred cubic (fcc) at 1394 °C, when it is known as γ-iron, or austenite. At 912 °C the crystal structure again becomes bcc as α-iron, or ferrite, is formed, and at 770 °C (the Curie point, Tc) the iron becomes magnetic. As the iron passes through the Curie temperature there is no change in crystalline structure, but there is a change in "domain structure", where each domain contains iron atoms with a particular electronic spin. In unmagnetized iron, all the electronic spins of the atoms within one domain are in the same direction; however, in neighbouring domains they point in various directions and thus cancel out. In magnetized iron, the electronic spins of all the domains are all aligned, so that the magnetic effects of neighbouring domains reinforce each other. Although each domain contains billions of atoms, they are very small, about 10 microns across.



Няма промяна в кристалната решетка при преминаване през Тк.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 21.07.09 18:31.



Тема Re: Тъй, я да видимнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано21.07.09 18:36



Линка от викито го прочетох още на предишния ти пост и разбира се си прав - не е скок.
Но е доста стръмно все пак.


Стръмно е, понеже проницаемостта е 10, т.е. никаква. Значи малка сила и мижава работа. Ако вземеш материал с мю от порядъка на 1000, диаграмата съм убеден, че ще е доста по-полегата.

10 градуса разлика надявам се стигат за да имаме сериозно изменение в магнитната проницаемост, така, че отношението на силите на привличане на горния и долния сегмент да е примерно 5 пъти?

Е, нас в крайна сметка не ни грее особено 5 кратна промяна, ако абсолютната стойност на силата е малка. При 10 келвина разлика при 1000 келвина абсолютна температура термодинамиката ти забранява кпд над 1%.



Тема Re: да си кажа и азнови [re: zaphod]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 18:40



когато е намагнитен, феромагнита има по-малко степени на свобода, щото връткането е забранено

Кое връткане е да е забранено? На спина на електроните в домените ли?

То принципно им е забранено, само, че при невкаран в магнитно поле материал, всяко доменче си има различна "посока" на връткане на спина и като цяло няма магнит. Иначе в доменчето всички се връткат еднопосочно обаче, т.е. им е забранено дето викаш. А при намагнитване всички доменчета се насочват в една посока, ама от това степените им на свобода на връткане на частиците вътре в тях не стават по-малко. Само се връткат еднопосочно всичките заедно, а не всяка група в нейното си доменче.

Разсъждавам напосоки разбира се, ама все ми се струва, че щяха да я споменат тая енергия ако я имаше.



Тема Re: Тъй, я да видимнови [re: 741]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 18:53



Е, нас в крайна сметка не ни грее особено 5 кратна промяна, ако абсолютната стойност на силата е малка.

Е, нали можем да си я направим много голяма с "по-як" магнит.

Важното е, че имаме отношение.

Ми не успявам да открия графика за нещо по-магнитесто като пермалой да речем. Или за някой ферит с мщ от порядъка на стотици и хиляди.


При 10 келвина разлика при 1000 келвина абсолютна температура термодинамиката ти забранява кпд над 1%.

Ъпц. Ми аз мисля, че това му е хубавото - нямам нищо общо с термодинамиката. Т.е. силата, която върти колелото не иде директно от преноса на топлина от топло към студено. Т.е. не зависи само от това колко топлина си пренесъл - формулките дето съм ги написал в отговора към Петков. Едната енергия, тази на колелото, зависи от масата, радиуса и оборотите, а другата - тази за загряване, от масата, разликата в температурите и топлинния капацитет. Масите са в някакво константно отношение, разликата в температурата - и тя. топлинния капацитет може и да играе при Тк, но дори и да играе, това не пречи да променяш радиуса и оборотите конструктивно. Т.е. това нещо не прилича да е топлинна машина.



Тема Re: OK ТОГАВА.нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор CATV ()
Публикувано21.07.09 18:55



Нищо не пречи да я изстреляш в космоса и тя да се върти там, докато не прегрее вселената, както вече писах

АМи хубаво явно няма какво повече да се коментира. Само последно запомни температурата на участъка дето преминава пред магнита всеки път трябва да е еднаква, няма да обеснявам защо, ако искаш прави проби, ако искаш сметки.
Как ще я термостабилизираш си остава твой проблем.
Само че като го решиш, ще видиш че не се вади току тъй енергия.



Тема Re: OK ТОГАВА.нови [re: CATV]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 19:04



Е, не е чак пък задължително да е еднаква до милионна от градуса - важното е да е не е над дадена стойност.
А и термостабилизирането в рамките на градус-два не е бог знае какъв технически проблем.



Тема Re: Тъй, я да видимнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано21.07.09 19:07



Е, нас в крайна сметка не ни грее особено 5 кратна промяна, ако абсолютната стойност на силата е малка.

Е, нали можем да си я направим много голяма с "по-як" магнит.


Може, ама до време - феромагнитите имат лошия навик да се насищат. Без да съм го проверявал, съм убеден, че ограниченията от максимална стойност на полето, големина на мю-то и наклона на кривата ще държат кпд-то под теоретичния максимум на Карно



Ъпц. Ми аз мисля, че това му е хубавото - нямам нищо общо с термодинамиката

По-важно е термодинамиката дали го мисли същото. Не я подценявай



Тема 18:53 следобед!!! Ехх Поручик, поручииикнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано21.07.09 19:23



Гледам, само тема по горе чета клубар казва, че никога не е виждал еди какво си, а аз това еди какво си бях го поствал и поствал и поствал с всичките му варианти ,техническо приложение и дори ТТ данните на една руска разработка....
Ставаше дума, за гаусов пистолет чието предимство бе, че има достатъчна поразяваща сила, при това, без да се стига до надзвукови скорости т.е. напълно безшумен - нещо като смъртоносен дамски джобен арбалет ....
Господин Ржевски, Наистина ли смяташ че съм напълно откачен и безпросветен?
Станах в 06:00 с електрожена съм готов А ти....ти дори и намек не правиш да си погледнал нещо от линковете ми! Аз навих две ОгромнИ намотки вече подреждам ламелите а ти не си погледнал ?
Ей това самомнение ще затрие клуба Ти поне рядко идваш тук донякъде ти е простено но, изумен съм!
Нима не се съмняваш че аз невежата не си давам сметка че разговарям с академично подготвен господин и ще те пращам за зелена трева ?
Губиш!
Добре, карай се тезата, дано намериш приложение на идеята си ...
Не, не съм се взел на сериозно, но ти днес с мен постъпи несериозно.
Може би те увлече общото настроение и мнение за един там смахнат дето се прави на клубар и си мери пи...ката с велможи в областа на физиката.
Сивия поток ....
Така , в края на тазседмичната ни среща винаги можеш да дойдеш и ти и всеки друг в сайта на новите ми приятели, колкото и нелепо да звучи, аз там се обогатих. Усъвършенствам английския си , на съвсем приемлив тон споделям и получавам исканите отговори и до колкото им е възможно щото и те са хора - боледуват, отсъстват, писва им уморяват се радват се или не: винаги получавам информация в стила духа и според моята компетентност изразителен.
С тези господа аз имам какво да си кажа което тук в форумите на Дир-а се случва между мен и много малко хора броят се на пръсти и ти си между тях макар че днес се изложи доста.

Мисля че (нека завърша тирадата си моля те ) прекалено много хора искат набързо да постигнат, прекалено набързо зашеметяващи висини.Не става!!!!
Просто няма как. И може би аз се разбирам с тези които разбират това и са склонни да понасят и да търпят.
Изключително горещи поздравления за неотдавнашният ти академичен напредък аспирантура беше нали така.Весело и пищно лято и мноого много морски преживелици ти пожелавам.На есен живот и здраве пак може да се върнем на темата за магнитните устройства, да поговорим за Барон фон Мюнхаузен,и знае ли човек още какво ново може да излезе до тогава да речем да се открие епикриза на някое кожно заболяване на този уникален образ от приказките.





Редактирано от P. - koвaчa на 21.07.09 19:38.



Тема Re: да си кажа и азнови [re: 741]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.07.09 20:22



че те са абсолютно едно и също, защо имаме плато на водата когато се топи? ами щото получаваме 3 нови степени на свобода и топлинния капацитет се вдига.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: да си кажа и азнови [re: zaphod]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано21.07.09 21:33



Разликата е, че при леда функцията на температурата от внесената топлина има плато, при прехода от втори ред в точката на кюри има само чупка. Не можем да вкараме топлина без да променим температурата, за разлика от топенето. А двигателят на поручика с безкрайно малката температурна разлика на това разчита.



Тема Re: 18:53 следобед!!! Ехх Поручик, поручииикнови [re: P. - koвaчa]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 22:02



Рачо,
Първо - никъде не съм писал, че си откачен, безпросветен, невежа и прочие, не ми слагай чужди думи/мисли в устата. Единственото, което понякога съм казвал по повод това, което постваш, е, че идеите изложени в дадения материал не са верни. Но дори да съм споменал думата невежи, то е касаело идеите, а не теб. Да си падаш по откачени или невежи идеи не те прави откачен и невеж. Самият Айнщайн в края на живота си се е занимавал с такива идеи - за него не би казал, че е невежа нали?

Второ - прегледах част от материалите които си дал. Защо част ще разбереш в трето. Съжали ме бе човек! Само текстовия материал дето си го излюскал иска яко четене и време с което не разполагам толкова много. При това е на език дето все пак не ми е роден, нали разбираш... Освен туй имам разни леко форсмажорни обстоятелства в семейството и въртя телефони през половин час. Филмчетата като цяло не са впечатляващи - гледал съм и по-сериозни специални ефекти в киното.

Е, някои от тях показват неща дето са интересни от гледна точка на... абе забавната физика.

Трето - аз пък станах един час по-късно, ама отпрасках две схемни решения със всичките им сметки, избор на компоненти, ровене в нета за магазин/доставчик, поръчки и прочие. Щото с това си изкарвам хляба - проектиране на електроника. Даскалската запллата няма да я коментирам.

Та затуй ми е трудно да ти отговоря и дам мнение, дето да е по-сериозно от горепосоченото "Второ" в рамките на деня, надявам се да ми простиш все пак.



Тема Re: да си кажа и азнови [re: 741]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.07.09 22:57



ами не, точно разчита на обратното - че и малко топлина да вкараме ще променим температурата. така че само с чупка ще работи






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема виноватнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано22.07.09 01:06



Гледай сега, не е нужно да изчиташ толкова много абсолютно даже е и противопоказно!!!!
ако искаш просто твоята концепция е едно, ако искаш отработена концепция с привиден ефект на "вечна машина " е друго ако искаш да споделям моите си творчески търсения е съвсем друго.
Аз ще ти кажа кое как е по силите си
Не че съм кой знае колко подготвен но примирен с съдбата на застаряващ полуинтелигент аз инвестирах много време и изгледах десетки хиляди видео материали, запознах се с хиляди теории в главата ми изкристализираха стотици асоциации и предположения изработих десетина хипотези и се спрях на една единствена но най вярна теория може би най комплексно обясняваща защо един път нещото работи зашо друг път не работи защо един го може а двадесет го немогат..... и т. н.Ще я разкажа в сайта в моята си тема Bulgarian insignht Имам изходен материал и ще я изложа първо на английски та помне ако е гарга да е рошава.


Ето да кажем CATV той е опитен много в електрониките аз бих го наел да ми помогне да подготвя кондензаторен мотор" вечна машина"
те са интересни в сайта на Бедини има много такива.бутваш го и се върти дни и седмици и дори зарежда акумулатор Е обяснението е съвсем не вечно но такова впеатление прави
Ако обаче реша да построя Puth Puth Motor не знам дали ще е достатъчно само CATV защото...Не, мисля че ще е достатъчно.
Разбираш ли какво искам да ти кажа На ниво съм да преценя какъв проект и кой специалист би се справил по принцип
За това ти писах че многото четене е вредно от един момент нататък
КАжи ми като каква система би ти харесала а аз вече нататък ще се погрижа
дали осмоза дали стирлинг,Това с Кюри е хубаво но нека видим за отработени вече неща неща които безапелационнно па макар и с КПД 0.0000001% ще работят а не неща с 101%КПД а да не тръгватзаради мако още донагласяне с деситилетия както май ще стане и с адронния колайдер чини ми се
Поручик Трудно ми е, Един от малкото хора които ме разбираха беше Щирлиц
Знам какво говоря сещам се за принципите и евентуалните качества но до там
Ето в форума дето съм при американците (те са и австралийци и канадци и англичани нали знаеш виртуален свят Еми няма да стане с магнетизма няма как Има друга причина може магнетизма да е от значение но промоутъра инициатора двигателния процес е другаде. и аз казах вече къд е според мен

Аз положих много труд и за това имам мнение ако друго иди доди но за магнитите просто дадох всичко от себе си
За това ти казах дай насока за машина в която аз да търся Бе избери си една от тези там видео които съм показал
Ядосва ме и друго Каже някой ей това е уйдурма Бе уйдурмата си личи бе
време е да лягам че като си спомня как съм се молил да ми преведе някой нещичко ми се подиграваха направо и тук и другаде като че ли кой знае какво лошо съм направил едва ли не заискал съм модератор да ставам или дори собственик на дир-а А бе простотии Е ми сега вече знам чат пат английски запознах се и с по склонни да споделят своя опит хора ето имам си и уважението и с тебе хъката мъката продължавам напред рано или късно
аз или друг ще разберем защо тези Уйдурми напук на всичко вървят.
Ако открия ХАролд Аспден на български ще ти го сервирам тука Наистина този човек е правил интересни експерименти а сега колко му е вярна или не теорията бе каквото там всеки си реши за себе си
Аз искам аз да знам пък което не знам си търся колая.


последно Поручик тези филмчета аз говоря за три конкретни видео изобщо не са забавна физика а са много сериозна наука.Разбираш ли аз сега се печана тоя огън "бе ти ся не си го измислил не си го и повторил а говориш големи работи" и другия вариантако някой му заискаш да ти обясни Тук сме много такива в България ще ти изръси нещо от типа бе премодулиранаконвергенция на ситуираните ...бушони" Уж че много знае ама не му се занимава Даже ми идва на ум как в час са ме изпитвали ученици :аз винаги съм ги усещал ама се правех че не забелязвам но никога не си позволих да не отговоря максимално подробно за да съм сигурен че са научили много повече от онова в което са се опитвали да ме изкарат че не мога да им обясня а когато не съм бил подготвен за въпроса си им казвах че това не го знам в нужните подробности и им определях час в който да изясним което както.като им поставях и задача и те да ровнат за да се очертаят максимално всички аспекти на въпроса и отговора му.
Знаеш ли изумен съм децата като искат, много бързо научават а като не искат и трябва шокова граната да им хвърлиш че да позапаметят нещо



Тема Re: ОТ ПРЪДНЯ БОЯ НЕ СТАВА !нови [re: zaphod]  
Автор Цap Изpoд ll (лалаист)
Публикувано22.07.09 01:33



"много бързо ще спре като свърши водорода в звездите."



Направо се изплаших да ти кажа!

______________________________

21.12.2012 наближава!

Тема ЧЕ КОЕ Е ПОПРЕЧИЛО НА "СВЪРШВАНЕТО" ДО СЕГИ?нови [re: zaphod]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано22.07.09 07:59



Здравей Зейфод ,



цитат:
ами принципно няма очевидна причина за запазване на енергията.
край на цитата.


Има !.. За да съществува материята е нужно взаимодействие .. Апа взаимодействието е винаги чрез обмен на енергия.. Ми то като свърши енергията от къде ти браче взаимодействие .. па като си нема взаимодействие от къде ти браче съществуване на материя ?.. лоша работа е туй незапазване на енергията , поредиозвиква свършек на светът !..

.. Ама на мен не че ми пука дето светът ше свърши ами ме гнети дилемата що не е свършил досеги щом има качеството да свършва ?..



цитат:
а вечното движение за което намекваш много бързо ще спре като свърши водорода в звездите.

край на цитата.


Да бе .. независимо от това че взаимодействието прави съществуването на материята не съм се сетил до сега , че като свърши водорода на звездите и ше секне движението във светът Божи.. Само дека пак ме гнети оня въпрос :Що като енергията във светът Божи е свършваема , що аджебъ не е свърила досеги ?.. Че какво ли ше да е попречило на вечноста да сколаса едно нищо и никакво "свършване" .. А?

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема В ИМЕТО НА НОБЕЛОВИЯ КОМИТЕТ ..нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано22.07.09 08:10



Здравей пopyчиkPжeвckий,



цитат:
От къде знае ?.. Единственно може да прердполага, че е верна народната мъдрост дето "от пръдня боя не става !"




Така е. Предполагам, че е вярна.

Щото в противен случай ще закрия ако не ЗЗЕ то минимум нобеловия комитет, а чак толкоз грандоманиашко мнение за себе си нямам.
край на цитата.


Дааа !.. наистина има дилема .. Или народната поговорка е вярна и нобеловия комитет си остава или па народната поговорка ако не е вярна требва да закрием нобеловия комитет .. Пред опасноста да бъде закрит нобеловия комитет сме принудени да пиемем че поговорката е вярна !..





цитат:
Аз тогава ще напиша няколко именно във връзка с енергийния баланс, за който говоря:

Енергията на кух цилиндър, въртящ се около собствената си ос се изразява по формулката

Е1=2*m*r^2*pi^2*f^2

Където съответно:

m - масата на цилиндъра
r - радиусът му
f - честотата на въртене в херци
pi - някъде около 3.14

Нека (с цел упростяване на задачката и конкретизирането й донякъде), предположим, че тоя

цилиндър всъщност се състои от 100 броя дъгообразни сегменти, топлинноизолирани един от друг и

от околната среда, освен в точката на охлаждане. Нагряваме сегмента, който се намира под

магнита. Като го загреем на т.Кюри, мръдваме колелото така, че следващият сегмент да попаден в

зоната на нагревателя и така, докато не направим една четвърт от колелото (тази долната по

картинката) от нагрети сегменти. След това пускаме колелото, и докато се развърти до необходимия

брой обороти продължаваме да внасяме енергия в системата. Защо необходимия брой обороти -

ами ето защо.

Енергията необходима за повишаване на Т на едно тяло е свързана със специфичният му топлинен

капацитет (да го кръстим tc), който за желязото примерно е 440 J/(Kg*K). Е2= dT*tc*m , където m пак

е маса, а dT е разликата м/у началната и крайната температура.

741 разбира се е прав - т. на Кюри не е точно точка, ами е по-скоро около точка. Аз обаче вече

казах, че това не е толкова фатално. Нека да приемем, че:

- масата на един сегмент от колелото е 1кг.
- тази околоточка за нас е температурна разлика то 10 градуса примерно, което е реално като число,

съдейки по графиките дето съм виждал (всъщност е и по-малко, ама айде за по-лесно смятане)

Следователно Е2=10 * 440 * 1 и е константа = 4400

Тъй, пита се в задачката може ли, Е1>Е2?

Приемаме радиус на колелото 1м, и обща маса - 100кг. (щото са 100 сегмента)

Е1=2*100*1^2*pi^2*f^2 > Е2

От тука за оборотите получаваме, че трябва да са повече от около 90 об/мин.
Както виждаш - нищо страшно, има такива лагери, има такива материали, 100 оборота не са бог

знае колко много.

край на цитата.


Не е въпросът в лагерите а във това че баланс на енергията се прави между вложената Е2 и

получената Е1..В твоя случай вложената енергия(Е2) ще бъде равна на енергията вложена в

индукционния нагревател а получената енергия ще е тази която се отнема от работния вал на

машината ти .. Вижда се че ти нямаш представа колко е тазьи енергия.. Говориш за потенциална

енергия на някъв си въртящ се цилиндър което е съвсем друг зеленчук и не може да бъде

използвано за баланса на енергията за клоето говорим .. така както енергията отнеманата енергия

от работния вал на електромотора не е равна на Е1=2*m*r^2*pi^2*f^2
както ти твърдиш по горе..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Редактирано от Пeтkoв на 22.07.09 10:59.



Тема Re: ЧЕ КОЕ Е ПОПРЕЧИЛО НА "СВЪРШВАНЕТО" ДО СЕГИ?нови [re: Пeтkoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано22.07.09 08:59



не се хаби, знам че изчерпването на енергията е в разрез със висшите ти философско-религиозни принципи и няма да го преглътнеш току така


но все пак за страничните зрители да отбележа че взаимодействието си върви и без разход на енергия. планетите се връткат около слънцето и никаква енергия не им е необходима за да го правят. това е било трудно за възприемане в средните векове, но мисля че за съвременен човек не е голямо интелектуално предизвикателство.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Само журналист може да има такова смелонови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано22.07.09 09:33



търсене .Гордея се че съм част от темата ти за много малко време тя взриви клуба направи го по малко стерилен Личи си че професията преподавател обогатява.
Сега , ето какво с две думи.И много други са като нас с претоварено ежедневие.
Въпреки това предлагам дасе занимаем с предложеното от HArold Aspden
в всички случаи теорията му ще доведе до изводи с по голяма тежест от примерно моята теория за потта.
Ето с две думи какво казва той Конструирех мотор изработих го забелязах че след като го изключа от мрежата следващият рестарт е зависим от времето .
С други думи ако е включил мотора в 09:02 минути сутринта като е отишъл на работа в лабораторията, мотора е работил да речем 8 минути и така да се каже всичките му чарколаци са "влезли в режим" в 09:10 минути следователно!
Аспден дърпа кабела от щепсела в 09:10:00 после го включва пак в някакво произволно време да речем в 09:10:59
сега внимавай мотора влиза в работни параметри не за 8 минути а за да речем 90 секунди
отново го изключва в прозволно време да речем в 09:14:30 и отново го включва но вече на на другата сутрин в 09:00:00 изключва го в 09:08:00 и го включва 09:08:10 мотора влиза в режим за около една секунда
Тои твърди че е правил многократно тези експерименти с различни промеждутъци и се е убедил че сякаш след спирането на мотора а той винаги е изчаквал окончателно спиране нешо "невидимо" около мотора продължава да се върти(предположил е че това е самото магнитно поле създавано около мотора през време на работата му.)
И казва Аспдин:" създадох специален мотор който е способен да "улови" "отзвучаването" на магнитното поле около "себе си" което сам е създал докато е бил включен в мрежата.

И казва още Аспдин:" Да аз силно съм убеден че може да се намери такъв интервал от време при добре конструирана машина при който тя да д бъде "приучена " с система от рестарти да започне в крайна сметка да се движи сама без да е необходимо да е включена в мрежата през цялото време.

Това е в общи линии теорията на Аспдин.
Звучи направо бонашки но това разказва той в статиите си.
Казва още че е открил че не всеки мотор е подходящ.
В интерес на истината дори и двамата непримирими опоненти ЩШ и Гери казаха че той всъщност е документирал глупости.
Мен това обаче не ме интересува защото виждам клипове които в голяма степен подкрепят именно тези думи на Аспдин.
Пак тук видях изчетох де че уж ако счупиш магнит от твърд диск на две той няма да се преконфигурира така както е бил намагнитен първоначално което съм правил нееднократно и ... не е истина.
да истината е че с магнит може да се получат ефекти подобни на холограмите
Нали се сещаш чупиш стъклото а образа остава макар и по неясен остава си чупиш пшак стъклото и образа макар и още по неясен си остава .

То малко стана едно си знае баба едно си бае но виж и това:


Аз се вълнувам не от минимален разход на енергия а от произволен разход но на енергия която е в изобилие ако ще дори и фекалии, не само магнетизъм, вятър,геотермални и прочие източници. Ето с това не се вписвам в търсенията в тази тема всъщност защото те са малко различни от моите.
Това беше, надявам се да не се оттегчиш!



Редактирано от P. - koвaчa на 22.07.09 09:52.



Тема Re: да си кажа и азнови [re: zaphod]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано22.07.09 09:42



За различни аспекти на изобретението говорим.
Ти - че ще прескачаме точката на кюри с малко топлина и машината ще върви почти без енергия.
Аз - че с нулева температурна разлика ще спретнем топлинна машина с един резервоар само.
Поручикът е обявил война на термодинамиката на два фронта едновременно и затова става объркване





Тема ЕНЕРГИЕН БАЛАНС МЕЖУ КАКВО И КАКВО?нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано22.07.09 10:29



Здравей пopyчиkPжeвckий,




цитат:
Аз тогава ще напиша няколко именно във връзка с енергийния баланс, за който говоря:

Енергията на кух цилиндър, въртящ се около собствената си ос се изразява по формулката Е1=2*m*r^2*pi^2*f^2

Където съответно:

m - масата на цилиндъра
r - радиусът му
f - честотата на въртене в херци
pi - някъде около 3.14

Нека (с цел упростяване на задачката и конкретизирането й донякъде), предположим, че тоя цилиндър всъщност се състои от 100 броя дъгообразни сегменти, топлинноизолирани един от друг и от околната среда, освен в точката на охлаждане. Нагряваме сегмента, който се намира под магнита. Като го загреем на т.Кюри, мръдваме колелото така, че следващият сегмент да попаден в зоната на нагревателя и така, докато не направим една четвърт от колелото (тази долната по картинката) от нагрети сегменти. След това пускаме колелото, и докато се развърти до необходимия брой обороти продължаваме да внасяме енергия в системата. Защо необходимия брой обороти - ами ето защо.

Енергията необходима за повишаване на Т на едно тяло е свързана със специфичният му топлинен капацитет (да го кръстим tc), който за желязото примерно е 440 J/(Kg*K). Е2= dT*tc*m , където m пак е маса, а dT е разликата м/у началната и крайната температура.

741 разбира се е прав - т. на Кюри не е точно точка, ами е по-скоро около точка. Аз обаче вече казах, че това не е толкова фатално. Нека да приемем, че:

- масата на един сегмент от колелото е 1кг.
- тази околоточка за нас е температурна разлика то 10 градуса примерно, което е реално като число, съдейки по графиките дето съм виждал (всъщност е и по-малко, ама айде за по-лесно смятане)

Следователно Е2=10 * 440 * 1 и е константа = 4400

Тъй, пита се в задачката може ли, Е1>Е2?

Приемаме радиус на колелото 1м, и обща маса - 100кг. (щото са 100 сегмента)

Е1=2*100*1^2*pi^2*f^2 > Е2

От тука за оборотите получаваме, че трябва да са повече от около 90 об/мин.
Както виждаш - нищо страшно, има такива лагери, има такива материали, 100 оборота не са бог знае колко много.

край на цитата.


Не е въпросът в лагерите а във това че баланс на енергията се прави между вложената Е2 и получената Е1..В твоя случай вложената енергия(Е2) ще бъде равна на енергията вложена в индукционния нагревател а получената енергия ще е тази която се отнема от работния вал на машината ти .. Вижда се че ти нямаш представа колко е тазьи енергия.. Говориш за потенциална енергия на някъв си въртящ се цилиндър което е съвсем друг зеленчук и не може да бъде използвано за баланса на енергията за клоето говорим .. така както енергията отнеманата енергия от работния вал на електромотора не е равна на Е1=2*m*r^2*pi^2*f^2
както ти твърдиш по горе..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема БОГ Е В ОСНОВАТА НА ДЕФИНИЦИЯТА..нови [re: klapaucius]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано22.07.09 10:51



Здравей klapaucius,


цитат:
ВД от 2-ри род прави енергия от _теоретично_ неизчерпаеми източници.
край на цитата.


И като се вземе впредвид , че само Бог е теоретрично неизчерпаем източник на ернерргия изводите следват логически..



ИСТИНАТА Е В ХСВ

Редактирано от Пeтkoв на 22.07.09 10:52.



Тема АМИ ПРИЛИВНАТА ЕНЕРГИЯ ?нови [re: zaphod]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано22.07.09 11:10



Здравей Зейфод ,


цитат:
не се хаби, знам че изчерпването на енергията е в разрез със висшите ти философско-религиозни принципи и няма да го преглътнеш току така
но все пак за страничните зрители да отбележа че взаимодействието си върви и без разход на енергия. планетите се връткат около слънцето и никаква енергия не им е необходима за да го правят. това е било трудно за възприемане в средните векове, но мисля че за съвременен човек не е голямо интелектуално предизвикателство.

край на цитата.


Да бе!.. Ами къде остана да речем приливната енергия от връткането на светилата ?.. взаимодействие без обмен на енергия и вещество.. дрън -дрън !..няма таково животно !..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: АМИ ПРИЛИВНАТА ЕНЕРГИЯ ?нови [re: Пeтkoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано22.07.09 11:15



ето, сам наливаш вода във воденицата на термодинамиката, която управлява макрообектите. приливната енергия наистина ще източи орбиталното движение и планетите ще цопнат върху слънцето след гъгрилярд години. микрообектите обаче нямат температура, затова термодинамика не ги лови, електроните се връткат около ядрото и не падат вовеки.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: OK ТОГАВА.нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор CATV ()
Публикувано22.07.09 11:31



Ами щом смяташ ,че няма проблем да потдържаш две различни температури с точност до градус всеки път на различни участъци от въртящо се колело(цилиндър, пръстен или нещо там друго), значи в Меито сте много напед с материала


Освен ако колелото е много голямо, ама тогава и внасяната енергия ще е голяма.



Тема АМИ ЧЕРНИТЕ ДУПКИ ?нови [re: zaphod]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано22.07.09 11:49



Здравей Зейфод,


цитат:
" АМИ ПРИЛИВНАТА ЕНЕРГИЯ ? "

ето, сам наливаш вода във воденицата на термодинамиката, която управлява макрообектите. приливната енергия наистина ще източи орбиталното движение и планетите ще цопнат върху слънцето след гъгрилярд години. микрообектите обаче нямат температура, затова термодинамика не ги лови, електроните се връткат около ядрото и не падат вовеки.


край на цитата.


Ами като всичко цопне на едно място нали ше стане черна дупка .. апа зомбираните разправят дека в черната дупка не е белли дали има електрони да сре въртят около някакви си ядра там..
Та плаче си за доказателство това дека ЗЗИ е неверен .. Нал тъй ?

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: АМИ ЧЕРНИТЕ ДУПКИ ?нови [re: Пeтkoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано22.07.09 14:48



какво за черните дупки не разбрах?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: БОГ Е В ОСНОВАТА НА ДЕФИНИЦИЯТА..нови [re: Пeтkoв]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано22.07.09 14:49



Здравей Петков,
Това за теоретичната неизчерпаемост на енергията божия не съм го учил в училище. Всъщност мен са ме учили, че бог се пише с малка буква, както и него, той и т.н.

От това, което знам за физиката, мога да си направя само следните изводи:

силата божия = масата божия х ускорението божие;
енергията божия = масата божия х (светлинната скорост на квадрат);

От тук нататък темата следва да се прехвърли в "теология" или някой друг клуб, с което дискусията за мен приключва.



Тема НЕ СЪМ МОДЕРАТОР БРАЧЕ!нови [re: klapaucius]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано22.07.09 17:02



Здравей klapaucius,



цитат:
Това за теоретичната неизчерпаемост на енергията божия не съм го учил в училище.
край на цитата.


Това което човек иска да узнае в много случай не се учи в училище.. Ами тогиз кво праим?.. Да не говорим , че не всичко което се учи в училище е истинно.. на много глупотевини учат дечурлигата е училище .. не случайно някой тука искаше да се почне с палеж на училищата !..





цитат:
Всъщност мен са ме учили, че бог се пише с малка буква, както и него, той и т.н.
край на цитата.


Аз па от личен опит знам дето няма значение какъв е цветът на котката щом лови мишки .. А Бог бай Петков го пише с главна буква за да покаже уважението си към вярващите..макар че сам Петков е атеист



цитат:
От това, което знам за физиката, мога да си направя само следните изводи:

силата божия = масата божия х ускорението божие;
енергията божия = масата божия х (светлинната скорост на квадрат);
край на цитата.


Имаш чувство за хумор.. не мога да го отрека !..



цитат:
От тук нататък темата следва да се прехвърли в "теология" или някой друг клуб, с което дискусията за мен приключва.

край на цитата.


Това е модераторска работа .. немам пипе за да давам акъл на модератора ..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема АМИ ИМА ЛИ ЕНЕРГИЯ В ЧЕРНИТЕ ДУПКИ ?нови [re: zaphod]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано22.07.09 17:10



Здравей зейфод,



цитат:
какво за черните дупки не разбрах?
край на цитата.


Ами такова .. в черните дупки няма ли процеси .. няма ли енергия и прочие зеленчуци след като и електроните са паднали на ядрата?.. Демек има ли процеси на взаимодействие на материята в черните дупки или па въобще нема материя щом не протича никакво взаимодействие вътре ?

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Редактирано от Пeтkoв на 22.07.09 17:12.



Тема Re: АМИ ИМА ЛИ ЕНЕРГИЯ В ЧЕРНИТЕ ДУПКИ ?нови [re: Пeтkoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано22.07.09 17:18



не знам петков има ли въобще черни дупки, те не бяха ли дечица на гуруто, как така бързо ги заобича?






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема странно нещо в полза на потната:))) хипотезанови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано22.07.09 19:06





Редактирано от P. - koвaчa на 22.07.09 23:14.



Тема ЧЕРНИ ДУПКИ НЕМА, ИМА АЙНЩАНИСТЧЕТАнови [re: zaphod]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано23.07.09 08:08



Здравей Зейфод ,



цитат:
не знам петков има ли въобще черни дупки, те не бяха ли дечица на гуруто, как така бързо ги заобича?
край на цитата.


Така си е мааму стара.. черни дупки може да нема ама докато има айнщанистчета ще им тикам носът им във собственните им екстременти каквито са черните дупки!..



ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: ЧЕ КОЕ Е ПОПРЕЧИЛО НА "СВЪРШВАНЕТО" ДО СЕГИ?нови [re: Пeтkoв]  
Автор Цap Изpoд ll (лалаист)
Публикувано23.07.09 13:22



В отговор на:

Що като енергията във светът Божи е свършваема , що аджебъ не е свърила досеги ?.. Че какво ли ше да е попречило на вечноста да сколаса едно нищо и никакво "свършване" .. А?




Доста добър аргумент.

______________________________

21.12.2012 наближава!

Тема Re: ЧЕРНИ ДУПКИ НЕМА, ИМА АЙНЩАНИСТЧЕТАнови [re: Пeтkoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.07.09 13:39



увърташ го нещо май, последно вечно ли се въртят електроните или не?
избирай:
- да, тогава ще ти се смея на твърдението за енергията и взаимодействието
- не, тогава ще ти се смея че свеждаш главица пред гуруто и се отриаш от ХСВ

на където и да тръгнеш лошо






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ЧЕРНИ ДУПКИ НЕМА, ИМА АЙНЩАНИСТЧЕТАнови [re: zaphod]  
Автор Цap Изpoд ll (лалаист)
Публикувано23.07.09 14:12



T.e. непадането на електроните върху ядрото е доказателство за това, че не емитират енергия?



______________________________

21.12.2012 наближава!

Тема ПРАВЯТ СЕ НА РАЗСЕЯНИ..нови [re: Цap Изpoд ll]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано23.07.09 14:12



Здравей Цap Изpoд ll ,



цитат:
В отговор на:
--------------------------------------------------------------------------------

Що като енергията във светът Божи е свършваема , що аджебъ не е свърила досеги ?.. Че какво ли ше да е попречило на вечноста да сколаса едно нищо и никакво "свършване" .. А?



--------------------------------------------------------------------------------



Доста добър аргумент.
край на цитата.


Така е !.. но защо ли винаги в тоя клуб добрите аргументи остават незабелязани от опонентите ?..



ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Имаме обаче огромен напредък!нови [re: Пeтkoв]  
Автор Цap Изpoд ll (лалаист)
Публикувано23.07.09 14:23



Дъглас Адамс доказа, че живот във вселената няма, защото е толкова рядко срещано явление, че съотнесено към големината на вселената е пренебрежимо малко, с други думи не съществува. Това доказателство обаче обхваща само величината пространсто във пространствено-времевия континуум. А ние сега тук доказваме, че не само живот няма, но и вселената изобщо дори не съществува! Логично: вселената има краен срок на годност, който съотнесен към безкрайността е на теория и на практика напълно пренебрежим. С други думи всичко е една голяма илюзия... И ти сега ми обясняваш, че Айнщайн с неговите близнаци, които ем пътуват независимо един от друг ем пътуват зависимо един от друг, и с ту изчезващият ту появяващият се етер не бил бил прав!



______________________________

21.12.2012 наближава!

Тема ЕЛЕКТРОНИТЕ ПАДАТ НА ПРОТОНИТЕнови [re: zaphod]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано23.07.09 14:35



Здравей Зейфод ,



цитат:
увърташ го нещо май, последно вечно ли се въртят електроните или не?
край на цитата.


Не!.. няма да се въртят вечно електроните в зоната на големия сблъсък ще паднат на ядрото и ще се получат от протоните и електроните неутрони..



цитат:
избирай:
- да, тогава ще ти се смея на твърдението за енергията и взаимодействието
край на цитата.


Че от къде накъде като паднат електроните на ядрото ще секне взаимодействието на материята и нема да има обмен на енергия .. не улавям хуморът ти .. Данеби материята на неутронните звезди да не взаимодейства (гравитационно да речем или па при удар или па по някакъв друг начин)



цитат:
- не, тогава ще ти се смея че свеждаш главица пред гуруто и се отриаш от ХСВ
край на цитата.


Първо ми е чудно от къде си си втълпил че гуруто отрича неутронните звезди и скупчвания .. Второ ми е чудно какво общо има падането или непадането на електроните на ядрото на атома със самата ХСВ ? .. поясни какво имаш впредвид..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема ЖИВОТЪТ ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Е ПРАВИЛО А НЕ ИЗКЛЮЧЕНИЕнови [re: Цap Изpoд ll]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано23.07.09 14:54



Здравей Цap Изpoд ll,



цитат:

Дъглас Адамс доказа, че живот във вселената няма, защото е толкова рядко срещано явление, че съотнесено към големината на вселената е пренебрежимо малко, с други думи не съществува.
край на цитата.


Чиляк който прави такива "доказателства " си е луд за връзване !..





цитат:
Това доказателство обаче обхваща само величината пространсто във пространствено-времевия континуум.
край на цитата.


Нема такова животно пространственно-времеви континиум.. това са измишльотини на глупотевината СТО..



цитат:
А ние сега тук доказваме, че не само живот няма, но и вселената изобщо дори не съществува!
край на цитата.


Не ние а те се опитват да доказват че вселената има сътворение и свършек .. Не ние сме лудите за вързване а те !..



цитат:
И ти сега ми обясняваш, че Айнщайн с неговите близнаци, които ем пътуват независимо един от друг ем пътуват зависимо един от друг, и с ту изчезващият ту появяващият се етер не бил бил прав!
край на цитата.


Аз тук сега обяснявам, че на всеки който изповядва глупотевината СТО му е сбъркан малко файла ..

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Редактирано от Пeтkoв на 23.07.09 14:58.



Тема Re: АМИ ПРИЛИВНАТА ЕНЕРГИЯ ?нови [re: zaphod]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано25.07.09 08:47



"ето, сам наливаш вода във воденицата на термодинамиката, която управлява макрообектите. приливната енергия наистина ще източи орбиталното движение и планетите ще цопнат върху слънцето след гъгрилярд години. микрообектите обаче нямат температура, затова термодинамика не ги лови, електроните се връткат около ядрото и не падат вовеки."


И защо си мислиш че планетите трябва да цопнат на слънцето заради приливната енергия.
Ми я виж какво предизвиква приливната енергия на две гравитиращи тела земята и луната, луната е обърната само с едната си страна към земята, а земята забавя въртенето си около оста.
А колкото до падането, според мен спътникът бавно ще се приближава и ще падне ако орбиталният му период е по-малък от периода на околоосно въртене на привчащото го по-голямо тяло, при обратната ситуация по-голям орбитален период от периода на околоосно въртене каквато е ситуацията с луната и земята (също и планетите и слънцето) приливната енергия ще кара спътника да се отдалечава.
Всъщност планетите ще се отдалечават от слънцето много повече поради загуба на маса от слънцето поради излъчване, а не поради приливните сили защото са много далече от него, за сравнение луната предизвиква много по-големи приливи на земята отколкото слънцето.



Тема Магнитен двигател с прецесиянови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано26.07.09 22:23




Работи си "вечно" слаб е но не спира също както опитите с вътящ се маховик в среднатаобразователна степен - прецесия докато се връткат маховиците е супер
Дойде ми на ума в старата школа правеха бързи магнетофонни презаписи като с термонагревател много миниатюрен докарвали точката на Кюри на копиетои в същото време долепвали оригинала към копието с нищожна енергия са правели светкавични копия.

Редактирано от P. - koвaчa на 26.07.09 22:37.



Тема машина може да се преработи и на магнитинови [re: P. - koвaчa]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано29.07.09 08:22




Вероятно си много зает, дано е така аконе искаш няма да те безпокоя.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор stan28 (непознат )
Публикувано30.07.09 21:02



Ами топлинната енергия вкарана отвън?





Тема Re: Магнитен перпетонови [re: stan28]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано30.07.09 21:14



ее, срамота, нищо не си схванал.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: OK ТОГАВА.нови [re: CATV]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано30.07.09 22:02



Капанадзе_знакомьтесь.pdf (285.18 KB - свалено 1 пъти.)
Размышляем_по_патенту_Тариэла_Капанадзе.pdf (185.79 KB - свалено 0 пъти.)



Обръщам се по скоро към теб CATV нищо че е в темата на Поручик Ржевски
а може би и поради това Предложението идва от Русия Дали работи ?



Тема Re: охлаждането става далеч от магнитанови [re: zaphod]  
Автор Zmeat (zmei)
Публикувано04.08.09 09:14



така че няма как там да се намагнити, дори да можеше (а не е проблем да не може). другаде е разковничето
Браво бе, а де отиха магнитопроводите - че то според тебе и трансформаторите не могат да работят












Тема Re: OK ТОГАВА.нови [re: CATV]  
Автор Zmeat (zmei)
Публикувано04.08.09 09:30



Може да то го направи от отделни сектори - единият се нагрява - другия охлажда, но не мисля че ще проработи - полето ще се затвори в пръстена, дори част от него да е нагрята и ще настъпи равновесие - по-вероятно е да проработи нещо от рода на магнитно махало с шарнир

Не мога да открия доводи че махалото няма да проработи






Редактирано от Zmeat на 04.08.09 10:57.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Zmeat (zmei)
Публикувано04.08.09 10:11



Супер, само масоно-евреиската мафия да не го провали!
Иначе браво - благороден човек












Тема Re: БОГ Е СМЪРТЕНнови [re: klapaucius]  
Автор 3мeят_ (zmei)
Публикувано06.08.09 08:49



Но тъй като масата и съответно енергията на Вселената и всичко в нея е крайна, то божията енергия е крайна! Създателя не е вечен и за това постъпил като нас смъртните за да остави продължение - създал живота, а после и хората като разумни, което е малко спорно

, същества Негово подобие и Негови деца!



Редактирано от 3мeят_ на 06.08.09 08:52.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Hateras (чакащ)
Публикувано09.08.09 18:07



я да се пробвам и аз :-)
това колело... то нали на лагери? е къде е триенето?
за е->0 няма да минеш с "хубави лагери, пренебрегваме триенето" май?

Am I evil?
Yes I am.


Тема Поручик Къде сте?нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано13.08.09 18:51



Какво става? Зает ли сте, или зарязахте темата?
Eто нещо интересно


Това видео показва много интересно поведение на магнитна подредба.
иска се малко мислене за да видим какво по нататък.
постановката е правена от моя приятел Харви за който ти писах преди.
Той не е никак слаб в тая област магнитната.и не е лековерен .

ето и някои обяснения за това как може да се направи:
Racho,

You can make the Magnetically Assisted Pendulum very easily.

You can use a ruler. 144mm. Put a good bearing (lowest friction) in the center. Attach the bearing to a solid vertical surface. Make sure the assembly is balanced and high enough to allow magnets to be under it when it turns around.

Attach one magnet to the ruler on one end. The B field should point along the circumference of the arc path.

Place a larger magnet at the bottom, dead center with the axle and bearing.

Let the pendulum swing from horizontal and check the height. Try from the other side (or turn over one of the magnets). One way will be a loss, the other way a gain.

Find out if you can make a way to turn over the magnet on the ruler automatically.
пък ако ми ги преведеш.... що да не опитаме една магнитна "перпетка" дето викаше Пешо Прахосмукачката от клуб Кастанеда а бе оня бе дето работи в централата в Козлодуй....
Поручик обади се де, е , ако си на плажа..... ще чакаме:))))

Редактирано от P. - koвaчa на 13.08.09 19:01.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано04.09.09 09:30



Ето нещо от Русия - Магнитен лийч
Не знам дали е обичайна хвалба но човекът ми изглежда грамотен и добър.


Исках да изпратя линка на CATV НАдявам се да надникне тук Той също е в час с материала когато стане дума за електроника резонанс и прочее....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.