Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 14.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Магнитен перпетонови [re: 741]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.07.09 10:27



Абе не се привлича, или поне - недостатъчно силно.
Опита дето го показва тоя тичър на видеото наистина съм го правил преди години - нагрятата телчица се "откача" от магнита.
Дори и да остане някаква сила, ще е по-малка от тази в горния край.

П.С. Абе оная вечер и мен нещо ме фана от една мастика..... от времето ли беше - не знам.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 18.07.09 10:28.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: 741]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.07.09 10:28



е то решението с фазовия преход лесно се опровергава по метода който посочих по-горе, с топлопроводящ мост между двете точки където се случва.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Съвсем сериозно тоя път и офтопикнови [re: CATV]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.07.09 10:37



Ми ще ти се намагнити статора примерно на колекторния двигател с постоянни магнити (щото електромагнитния ротор се движи до него) и - край с двигателя.

Аз преподавам съвсем други неща, но такова термо-магнитно махало, като онова от видеото съм правил с ръцете си кат ученик още, и то си се махали. Т.е. описания ефект действа.

Никъде не съм твърдял, че може да се направи двигател с постоянни магнити, можеш да се разровиш назад в годините по клуба. Т.е. аз съм от другата страна на барикадата тъй да се каже. От тъмната страна - на учЕните верващи на Айнщайн, експериментите и формулите.



В дадения случай обаче нямаме взаимодействие м/у постоянни магнити, а съвсем простички процеси - внасяш едно количество енергия, получаваш друго. И като цяло не се вижда директна връзка м/у внасяната и получената. Т.е. едната бихме могли да я намаляваме до някаква степен (внасяната), а другата - да я увеличаваме (получената) без да си влияят.

Затуй (а и щото клубът е позамрял, дори Гери ги спря ония хубавите списания за колхозници и инженеГри) пускам тая тема, заявявам, че "ще се върти" (за да има стръв и хъс за отричане) и чакам отговори.... тъй де, да живнем малко

П.С. Както виждаш все още няма перфектно доказателство, т.е. темичката става за рабълбукване.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 18.07.09 10:38.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: zaphod]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано18.07.09 10:38



Мда. Още повече, че при фазов преход от втори ред топлопроводящ мост не трябва, щото този преход няма латентна топлина





Тема Re: Магнитен перпетонови [re: 741]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.07.09 10:39



Именно. Аз затуй рекох, че немощен тоя преход.



Както е тръгнало - почвайте да леете бронза за паметника!

П.С. Пък аз си отивам на село, щото и тамошните кръчми имат нужда от оборот и ще ви чета понеделника.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 18.07.09 10:43.



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано18.07.09 10:44



С повишаване на температурата пада мю-то и силата на привличане наистина намалява.

Аз обаче не казвам, че това няма да работи въобще. Казвам само, че няма да работи при температурна разлика, клоняща към нула. А другото всеки топлинен твигател го може и не е интересно





Тема Re: Съвсем сериозно тоя път и офтопикнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор CATV ()
Публикувано18.07.09 10:56



Никъде не съм твърдял, че може да се направи двигател с постоянни магнити, можеш да се разровиш назад в годините по клуба.

То и аз не съм отричал електродвигателя ма ти ми го лепшна

.

П.С. Както виждаш все още няма перфектно доказателство, т.е. темичката става за рабълбукване.



хистарезиса зависи и от теемпературата, ама няма да ти казвам, че вие си знаете.
А иначе темата е хубава като всички такива дето си мерят ората пишките кой кво знае.



Тема Re: Съвсем сериозно тоя път и офтопикнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.07.09 12:13



Здрасти Поручик!

Аз онези списания ги спрях, щото ми се стори че няма интерес, пък и някакви тежки здравословни проблеми ме бяха налегнали...

Сега специално за тебе ще ги подновя!

Успехи! :)



Тема Re: Магнитен перпетонови [re: 741]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.07.09 22:13



хм, че какъв фазов преход е тогава?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Магнитен перпетонови [re: 741]  
Автор EnglnEar (непознат )
Публикувано19.07.09 00:31



Спокойно, Рачо стана учител така че скоро аудиториите на физическия факултет ще се изпълнят с негови последователи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.