Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:25 11.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Тъй, я да видимнови [re: 741]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 18:53



Е, нас в крайна сметка не ни грее особено 5 кратна промяна, ако абсолютната стойност на силата е малка.

Е, нали можем да си я направим много голяма с "по-як" магнит.

Важното е, че имаме отношение.

Ми не успявам да открия графика за нещо по-магнитесто като пермалой да речем. Или за някой ферит с мщ от порядъка на стотици и хиляди.


При 10 келвина разлика при 1000 келвина абсолютна температура термодинамиката ти забранява кпд над 1%.

Ъпц. Ми аз мисля, че това му е хубавото - нямам нищо общо с термодинамиката. Т.е. силата, която върти колелото не иде директно от преноса на топлина от топло към студено. Т.е. не зависи само от това колко топлина си пренесъл - формулките дето съм ги написал в отговора към Петков. Едната енергия, тази на колелото, зависи от масата, радиуса и оборотите, а другата - тази за загряване, от масата, разликата в температурите и топлинния капацитет. Масите са в някакво константно отношение, разликата в температурата - и тя. топлинния капацитет може и да играе при Тк, но дори и да играе, това не пречи да променяш радиуса и оборотите конструктивно. Т.е. това нещо не прилича да е топлинна машина.



Тема Re: OK ТОГАВА.нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор CATV ()
Публикувано21.07.09 18:55



Нищо не пречи да я изстреляш в космоса и тя да се върти там, докато не прегрее вселената, както вече писах

АМи хубаво явно няма какво повече да се коментира. Само последно запомни температурата на участъка дето преминава пред магнита всеки път трябва да е еднаква, няма да обеснявам защо, ако искаш прави проби, ако искаш сметки.
Как ще я термостабилизираш си остава твой проблем.
Само че като го решиш, ще видиш че не се вади току тъй енергия.



Тема Re: OK ТОГАВА.нови [re: CATV]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 19:04



Е, не е чак пък задължително да е еднаква до милионна от градуса - важното е да е не е над дадена стойност.
А и термостабилизирането в рамките на градус-два не е бог знае какъв технически проблем.



Тема Re: Тъй, я да видимнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано21.07.09 19:07



Е, нас в крайна сметка не ни грее особено 5 кратна промяна, ако абсолютната стойност на силата е малка.

Е, нали можем да си я направим много голяма с "по-як" магнит.


Може, ама до време - феромагнитите имат лошия навик да се насищат. Без да съм го проверявал, съм убеден, че ограниченията от максимална стойност на полето, големина на мю-то и наклона на кривата ще държат кпд-то под теоретичния максимум на Карно



Ъпц. Ми аз мисля, че това му е хубавото - нямам нищо общо с термодинамиката

По-важно е термодинамиката дали го мисли същото. Не я подценявай



Тема 18:53 следобед!!! Ехх Поручик, поручииикнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано21.07.09 19:23



Гледам, само тема по горе чета клубар казва, че никога не е виждал еди какво си, а аз това еди какво си бях го поствал и поствал и поствал с всичките му варианти ,техническо приложение и дори ТТ данните на една руска разработка....
Ставаше дума, за гаусов пистолет чието предимство бе, че има достатъчна поразяваща сила, при това, без да се стига до надзвукови скорости т.е. напълно безшумен - нещо като смъртоносен дамски джобен арбалет ....
Господин Ржевски, Наистина ли смяташ че съм напълно откачен и безпросветен?
Станах в 06:00 с електрожена съм готов А ти....ти дори и намек не правиш да си погледнал нещо от линковете ми! Аз навих две ОгромнИ намотки вече подреждам ламелите а ти не си погледнал ?
Ей това самомнение ще затрие клуба Ти поне рядко идваш тук донякъде ти е простено но, изумен съм!
Нима не се съмняваш че аз невежата не си давам сметка че разговарям с академично подготвен господин и ще те пращам за зелена трева ?
Губиш!
Добре, карай се тезата, дано намериш приложение на идеята си ...
Не, не съм се взел на сериозно, но ти днес с мен постъпи несериозно.
Може би те увлече общото настроение и мнение за един там смахнат дето се прави на клубар и си мери пи...ката с велможи в областа на физиката.
Сивия поток ....
Така , в края на тазседмичната ни среща винаги можеш да дойдеш и ти и всеки друг в сайта на новите ми приятели, колкото и нелепо да звучи, аз там се обогатих. Усъвършенствам английския си , на съвсем приемлив тон споделям и получавам исканите отговори и до колкото им е възможно щото и те са хора - боледуват, отсъстват, писва им уморяват се радват се или не: винаги получавам информация в стила духа и според моята компетентност изразителен.
С тези господа аз имам какво да си кажа което тук в форумите на Дир-а се случва между мен и много малко хора броят се на пръсти и ти си между тях макар че днес се изложи доста.

Мисля че (нека завърша тирадата си моля те ) прекалено много хора искат набързо да постигнат, прекалено набързо зашеметяващи висини.Не става!!!!
Просто няма как. И може би аз се разбирам с тези които разбират това и са склонни да понасят и да търпят.
Изключително горещи поздравления за неотдавнашният ти академичен напредък аспирантура беше нали така.Весело и пищно лято и мноого много морски преживелици ти пожелавам.На есен живот и здраве пак може да се върнем на темата за магнитните устройства, да поговорим за Барон фон Мюнхаузен,и знае ли човек още какво ново може да излезе до тогава да речем да се открие епикриза на някое кожно заболяване на този уникален образ от приказките.





Редактирано от P. - koвaчa на 21.07.09 19:38.



Тема Re: да си кажа и азнови [re: 741]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.07.09 20:22



че те са абсолютно едно и също, защо имаме плато на водата когато се топи? ами щото получаваме 3 нови степени на свобода и топлинния капацитет се вдига.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: да си кажа и азнови [re: zaphod]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано21.07.09 21:33



Разликата е, че при леда функцията на температурата от внесената топлина има плато, при прехода от втори ред в точката на кюри има само чупка. Не можем да вкараме топлина без да променим температурата, за разлика от топенето. А двигателят на поручика с безкрайно малката температурна разлика на това разчита.



Тема Re: 18:53 следобед!!! Ехх Поручик, поручииикнови [re: P. - koвaчa]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано21.07.09 22:02



Рачо,
Първо - никъде не съм писал, че си откачен, безпросветен, невежа и прочие, не ми слагай чужди думи/мисли в устата. Единственото, което понякога съм казвал по повод това, което постваш, е, че идеите изложени в дадения материал не са верни. Но дори да съм споменал думата невежи, то е касаело идеите, а не теб. Да си падаш по откачени или невежи идеи не те прави откачен и невеж. Самият Айнщайн в края на живота си се е занимавал с такива идеи - за него не би казал, че е невежа нали?

Второ - прегледах част от материалите които си дал. Защо част ще разбереш в трето. Съжали ме бе човек! Само текстовия материал дето си го излюскал иска яко четене и време с което не разполагам толкова много. При това е на език дето все пак не ми е роден, нали разбираш... Освен туй имам разни леко форсмажорни обстоятелства в семейството и въртя телефони през половин час. Филмчетата като цяло не са впечатляващи - гледал съм и по-сериозни специални ефекти в киното.

Е, някои от тях показват неща дето са интересни от гледна точка на... абе забавната физика.

Трето - аз пък станах един час по-късно, ама отпрасках две схемни решения със всичките им сметки, избор на компоненти, ровене в нета за магазин/доставчик, поръчки и прочие. Щото с това си изкарвам хляба - проектиране на електроника. Даскалската запллата няма да я коментирам.

Та затуй ми е трудно да ти отговоря и дам мнение, дето да е по-сериозно от горепосоченото "Второ" в рамките на деня, надявам се да ми простиш все пак.



Тема Re: да си кажа и азнови [re: 741]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.07.09 22:57



ами не, точно разчита на обратното - че и малко топлина да вкараме ще променим температурата. така че само с чупка ще работи






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема виноватнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано22.07.09 01:06



Гледай сега, не е нужно да изчиташ толкова много абсолютно даже е и противопоказно!!!!
ако искаш просто твоята концепция е едно, ако искаш отработена концепция с привиден ефект на "вечна машина " е друго ако искаш да споделям моите си творчески търсения е съвсем друго.
Аз ще ти кажа кое как е по силите си
Не че съм кой знае колко подготвен но примирен с съдбата на застаряващ полуинтелигент аз инвестирах много време и изгледах десетки хиляди видео материали, запознах се с хиляди теории в главата ми изкристализираха стотици асоциации и предположения изработих десетина хипотези и се спрях на една единствена но най вярна теория може би най комплексно обясняваща защо един път нещото работи зашо друг път не работи защо един го може а двадесет го немогат..... и т. н.Ще я разкажа в сайта в моята си тема Bulgarian insignht Имам изходен материал и ще я изложа първо на английски та помне ако е гарга да е рошава.


Ето да кажем CATV той е опитен много в електрониките аз бих го наел да ми помогне да подготвя кондензаторен мотор" вечна машина"
те са интересни в сайта на Бедини има много такива.бутваш го и се върти дни и седмици и дори зарежда акумулатор Е обяснението е съвсем не вечно но такова впеатление прави
Ако обаче реша да построя Puth Puth Motor не знам дали ще е достатъчно само CATV защото...Не, мисля че ще е достатъчно.
Разбираш ли какво искам да ти кажа На ниво съм да преценя какъв проект и кой специалист би се справил по принцип
За това ти писах че многото четене е вредно от един момент нататък
КАжи ми като каква система би ти харесала а аз вече нататък ще се погрижа
дали осмоза дали стирлинг,Това с Кюри е хубаво но нека видим за отработени вече неща неща които безапелационнно па макар и с КПД 0.0000001% ще работят а не неща с 101%КПД а да не тръгватзаради мако още донагласяне с деситилетия както май ще стане и с адронния колайдер чини ми се
Поручик Трудно ми е, Един от малкото хора които ме разбираха беше Щирлиц
Знам какво говоря сещам се за принципите и евентуалните качества но до там
Ето в форума дето съм при американците (те са и австралийци и канадци и англичани нали знаеш виртуален свят Еми няма да стане с магнетизма няма как Има друга причина може магнетизма да е от значение но промоутъра инициатора двигателния процес е другаде. и аз казах вече къд е според мен

Аз положих много труд и за това имам мнение ако друго иди доди но за магнитите просто дадох всичко от себе си
За това ти казах дай насока за машина в която аз да търся Бе избери си една от тези там видео които съм показал
Ядосва ме и друго Каже някой ей това е уйдурма Бе уйдурмата си личи бе
време е да лягам че като си спомня как съм се молил да ми преведе някой нещичко ми се подиграваха направо и тук и другаде като че ли кой знае какво лошо съм направил едва ли не заискал съм модератор да ставам или дори собственик на дир-а А бе простотии Е ми сега вече знам чат пат английски запознах се и с по склонни да споделят своя опит хора ето имам си и уважението и с тебе хъката мъката продължавам напред рано или късно
аз или друг ще разберем защо тези Уйдурми напук на всичко вървят.
Ако открия ХАролд Аспден на български ще ти го сервирам тука Наистина този човек е правил интересни експерименти а сега колко му е вярна или не теорията бе каквото там всеки си реши за себе си
Аз искам аз да знам пък което не знам си търся колая.


последно Поручик тези филмчета аз говоря за три конкретни видео изобщо не са забавна физика а са много сериозна наука.Разбираш ли аз сега се печана тоя огън "бе ти ся не си го измислил не си го и повторил а говориш големи работи" и другия вариантако някой му заискаш да ти обясни Тук сме много такива в България ще ти изръси нещо от типа бе премодулиранаконвергенция на ситуираните ...бушони" Уж че много знае ама не му се занимава Даже ми идва на ум как в час са ме изпитвали ученици :аз винаги съм ги усещал ама се правех че не забелязвам но никога не си позволих да не отговоря максимално подробно за да съм сигурен че са научили много повече от онова в което са се опитвали да ме изкарат че не мога да им обясня а когато не съм бил подготвен за въпроса си им казвах че това не го знам в нужните подробности и им определях час в който да изясним което както.като им поставях и задача и те да ровнат за да се очертаят максимално всички аспекти на въпроса и отговора му.
Знаеш ли изумен съм децата като искат, много бързо научават а като не искат и трябва шокова граната да им хвърлиш че да позапаметят нещо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.