Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 21.05.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема и тогава...нови [re: Lucid]  
Автор a зМодератор ( *)
Публикувано25.07.02 15:56



хубаво.


: )



Тема Неонел, казах ти,нови [re: HeOHeЛ]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 17:28



че не ставаш за поезия, защото душата ти е омърсена. А ти задълба все окол личността си - много си суетна, зодия Лъв... Какво да се прави? При това и непристойно честолюбива. Ти сама си знаеш какви грехове имаш към мен и не те бърках аз да ме ръбаш както каката и Лео правят непрекъснато. Аз не ходя по вас - вие ходите по мен, което показва, че някаму не дава мира моето присъствие.
И доказателство за това беше, че снощи докара цялата дружинка от кръга "ЮНАК", за да те защитават. Съвсем в маниера на каката. Ами те - четящите в този клуба имат очи и уши да виждат изная. И добре знаят, че всички тия, които ти докара - освен Ранобудната - нямат нищо общо с клуба, нито с поезията. Както и ти...

Това ми беше точката.

P.S. Забравих да кажа за "малките момичета" - които са над 30 - всичките ми писания до когото и да е било в клуба минаваха пред очите на хората и само в стихове тук в клуба. Не зная кого съм притеснявал, още по-малко любовниците им... Тук да не е клуб запознанства? Но знам, че вие с каката като започнех да си разменям с някого стихове тук - бързахте да им обяснявате в Бележки колко порочен и лош човек е тоя Стефан и други такива гнусотии, каквито само интригантските ви мозъци можеха да родят. Но Господ вижда и чува - в това аз не се съмнявам.



Тема За "Непогрешимостта на Папата"нови [re: зy]  
Автор бpoд (без титла)
Публикувано25.07.02 19:44



Догмата, драга зу, (не иронизирам, наистина ми е приятно, нищо, че още не сме изпили една кофа бира заедно,), никога не е била Пътят на развитието. Много често ние сами "създаваме" хората около нас. (като д-р Франкенщайн). А това вече е тревожното, т.е. би трябвало да осъзнаем, че понякога сме пред огледалото... Иначе е тъжно за самите нас.

Не съм адвокат на Стефан. Но, след като прочетох толкова мнения за него, да си кажа и аз думата:

Първият ми личен контакт с него беше една твърде обидна бележка до мен (от него). Човекът обаче беше сторил грешка. Но аз не я използвах, за да му отвърна със същото, а му я показах без обида, и той разбра. Това ми позволи да му се обадя, минавайки през Бургас, и видях Човека Стефан, а поета Стефан ми подари стихосбирката си.
Така че, имам основание да смятам, че мнението ми е обективно и точно, не като на другите, които не са ( а и не искат) да се срещнат с него.

А ако не искаш да се срещнеш с един човек , по какъвто и да е начин и да го разбереш, тогава ти какво си?

(въпроса е без насоченост)



Тема Там е работата, че критиката ...нови [re: бpoд]  
Автор Aнaл_Фaбeтът (Тарантула)
Публикувано25.07.02 20:32



ако я има изобщо в този случай, е придружена с квалификации за автора...
Възможно е някой да не харесва нещо и само емоционално да изрази това. Без да може да обясни защо не го харесва. Случва се. Проблемът е негов.
Възможно е някой да не харесва нещо и да го отрича. Но когато се отрича нещо без да се предпостави, предложи другото - а случаят е точно такъв - се изпада в алогизъм. Проблемът за рационалното, логическо мислене на някого си е негов. И май няма лек ... Щадящият вариант на алогизма се нарича инфантилизъм - да отричаш нещо като разчиташ на емоционални доводи.
Но не е възможно да отричаш нещо с квалификации, насочени не към самото нещо, а към неговия автор. А това вече не е дори инфантилизъм, а много, ама много лошо възпитание. За съжаление, и за него няма лек ... в бъдещето.
Така че, аз не видях никъде критика ... от страна на Стефан относно едно произведение. По-скоро нападнаха Човека, а не произведението.
Така ли трябва? Питам аз ...

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти! "Песен за Бхагават"


Тема Нито човекът, [re: бpoд]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано25.07.02 20:58



нито поетът Стефан ми влиза в работата. По никакъв начин. Ако ти защитаваш приятелите си и валяш в помията враговете си на всяка цена - твоя си работа. Когато приятел ми грознее - наритвам го. Когато имам за какво да уважавам враг - признавам си. Какво пък остава за онези, които са ми абсолютно никакви, какъвто е случаят?
Намирам, че онова, което е написал горе е противно и реагирам. Утре може нещо негово да ми хареса и пак да го кажа.


Ти кое наричаш догма? Това че няколко души едновременно могат да намерят нещо за супергрозно ли? Интересно. Когато по няколко души се умиляват на стиховете ти, май не съм те чула да недоволстваш така. И не твърдиш, че са се наговорили да го направят, нали? Хм. Губи ми се логиката.
Вярно е. Понякога сме пред огледалото. Не е лошо и тези, които го твърдят да го разбират.

И още нещо. Не разбирам какво общо има личното познанство. Когато искам запознанство, ходя по кръчми или си говоря по телефона. В Интернет влизам да чета мнения, основно без да познавам авторите им. Така ги разбирам аз нещата.

Чао. Със здраве.



Тема До тук добренови [re: бpoд]  
Автор Oблakът (ентусиаст)
Публикувано25.07.02 21:25



Хайде сега по-нататък да обясниш на мен немодератора тука, пред всички, що е това нормална критика на куче с мръсна душа.
Нищо, че си останал без титла. Нали си поетист с чиста душа.



Тема Re: шепа прах пак в очите хрущи.нови [re: HeOHeЛ]  
Автор sofianka (cheshit)
Публикувано25.07.02 21:36



niakude tam pod plutnata pokrivka ot oralno-digitalna taktilnost sigurno prozira niakakvo dushevno sustoianie , emocia ili sianka ot
takava, no za da se ulovi iavno triabva da se misli a ne da se useshta .

Редактирано от sofianka на 25.07.02 21:40.



Тема охх, на баба Ви гъзънови [re: Stefan]  
Автор a зМодератор ( *)
Публикувано25.07.02 22:13



.



Тема Целият ми животнови [re: зy]  
Автор бpoд (без титла)
Публикувано25.07.02 22:24



преминава под мотото "Не си създавай врагове". Което не означава, че нямам такива.

Вярно е, че Стефан критикува Човекът ннл в стихчето си. Но стихчето му е прекрасно! И ако трябваше да има отговор, то би било правилно да е в тази посока. Личната неприязъм вкарва дискусията в... неприятна посока. Още повече, ако група наскача върху един. Не защитавам никого. Просто реагирах на нападките. Право да си кажа, и аз не усетих стихчето на ннл. Но какво да се прави. Толкова си мога.

А за догмата... Просто ми се стори, че се долавя непогрешимост в нападките. А не трябва. Всеки пише и разбира, според възможностите си.

Благодаря ти за приказката,



Тема Re: До тук добренови [re: Oблakът]  
Автор бpoд (без титла)
Публикувано25.07.02 22:32



Облак, тебе да не са те сменили бе?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.