Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 27.04.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...  
Автор Cliff_Burton (странстващ даос)
Публикувано25.05.06 07:58



Предполагам, че няма старозагорец, който да не знае, че от близо две години градът ни е "обгазяван". Няколко човека решихме на концерта на на 24-ти май да бъдем със санитарни маски в знак на протест. Също така изпратихме писма до групите, които ще свирят с молба да излязат на сцената с маски с идеята проблемът с обгазяването да получи и някакъв международен отзвук.

Съзнаваме, че сме сравнително малко, за да постигнем някакъв ефект, затова ще помоля всички, които имат възможност и желание да се включат в тази инициатива, както и да споделят с приятели и познати за нея.

Хората, които сме замислили това нещо ще се съберем час преди концерта на "Жабките" и ще раздаваме маски на желаещите, които не са си взели маска, а искат да се включатв инициативата (до изчерпване на количеството, затова по-добре все пак си носете сами санитарна маска).

П.П. Санитарни маски могат да се намерят във всяка аптека и цената им е около 5-6 лева за 100 бройки.

П.П.П. Естествено, че не е нужно да стоите на целия концерт с маски, достатъчно е в началото няколко стотин, а защо не и няколко хиляди човека (ех мечтиии...) да се включат в протеста.

PEACE & LOVE


Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Cliff_Burton]  
Авторhipi (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 13:28



чудесна идея, там сме.
само ми кажете от колко часа е концерта?



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: hipi]  
АвторПpиpoднo бeдcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 13:33



От 19ч. на Стадио "Берое", но стадионът, доколкото разбрах, ще е отворен още към 17ч.
За "Жабките" - 18 ч.



Тема Re: По-различен погледнови [re: Пpиpoднo бeдcтвиe]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано22.05.06 20:48



Цитирам мнение на свой приятел
без да го отхвърлям или се съгласявам с него.
Помислете обаче и върху него:

В отговор на:

Не смятате ли, че се изсилвате?

Ако изпратите прикаченото в този мейл писмо до Uriah Heep и Nazareth има
вероятност, макар и малка, да ги подплашите и те въобще да не се появят в
Стара Загора. А още по-голяма е вероятността да дойдат да си изнесат
концерта и да не ви обърнат никакво внимание. Подобни прояви трябва да се
съгласуват предварително, а не да се правят ура-тута в последния момент.
Моля не възприемайте казаното от мен като критика към намеренията ви и
възгледите ви. Критиката е по-скоро към начина на осъществяване на идеите.
Ако и в бъдеще работите по този стихийно-кампаниен и без сериозна
предварителна подготовка начин ефектът от проявите ви ще е нищожен. А все
пак важното е да има ефект, нали. Шоу всеки може да прави.

ПС: Съкращението Maritsa-East TPP едва ли ще бъде разбрано от музикантите,
още повече че е и сгрешено според мен. Ако все пак им изпратите това писмо
по-добре разгърнете наименованието и го напишете: Maritsa-East
Thermo-Electric Power Station.

Иначе ви желая успех.

Поздрави




------
Много ще се радвам да видя ШУТ регистриран!!!

Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Cliff_Burton]  
Автор-- (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 22:05



Дави еба майката с тези измислени обгазявания, дето само болните ви мозъци ги виждат. Оставете ни музиката, концертите и т.н. и си въртете далаверките другаде



Тема Re: Oще за начина на протестнови [re: --]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано23.05.06 02:06



Братле - недей ги псува бре
не си на тяхното дередже да ти се трови въздуха в града. Търсят си начин хората...

Продължавам да пускам в тази тема постове, които излизат от мои приятели в мейлинг-листовете ми. Той работи в Енергото:

И както винаги в последния момент да се включа и аз:), с мнение по упроса че токувий концерта минал а аз мнение не съм дал :). То хубаво ше излезем с маски можеби за Варненската радиация образувала се от девненските централи и заводи, от въртолетния полк в ВАрна и всички поделения на куп, а може би от мнoгoто автомобили. Не знам мисля си че доста некомпетентни хора водят тълпата която милее за своята родина но накрая остава разочарована. Ше стачкуваме и какво ше направим :) както казваше дядо ми "като видяло магарето повече хора та решило да се отъркаля на Мегдана та белким го забележат".

Какво ше ни помогнат те на нас, да ни помогнат да си изградим сероочиските ли или да си спрем централите, да си затворим и последните военни полигони или да ни свалят гъшите. Та нали ни помогнаха да спрем АЕЦ Белене на времето и какво сега плачат от белене че са ги послушали и се молят пак някой да почне да я изгражда тази АЕЦ. Абе доста си е сложна тази цяла работа, според мен е по добре да се потърси диалога със собствениците на обектите на замърсяване, но докато е беден народа и държавата ни това ше да е и положението ни. Почти 90% от населението ни кара стари коли без катализатори, а и да има катализатор предпочита като свърши да не го подменя че струва скъпо. шо не стачкуваме против самите себе си? Аз предлагам да си продадем колите и с парите да си купим велосипеди и пари ше ни останат за харчене - походчета из някоя планина :). Така че лесно е да обвиняваш някого.

И в заключение аз ше си гледам концерта на 23 ако мога да се добера до плошада, ше си пия дипломатическата боза(бирата), и ше се провиквам, без да стачкувам. Пък ако някой стачкува едва ли ше бъде забелязан в тълпата.
Край конец на житие ново сложих венец.

Добричкия Паисий, детето на варненската енергетика, доктора по високоволтови болести АТИЛ


------
Много ще се радвам да видя ШУТ регистриран!!!


Тема Re: Oще за начина на протестнови [re: turist]  
АвторEric Burton (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 07:38



Безкрайно е ясно че това е показна акция с тупане по гърдите и подтекст: „Елате ме вижте!“ Преди да се опитате да развалите празничното настроение на хората за 24 май и романтиката по времето когато Nazareth & Heep бяха на върха искам да ви питам:
-сигурни ли сте че цветния прашец е отровен?
-сигурни ли сте че ще обърнете посоката на спорадичния вятър откъм ТЕЦ-а?
-сигурни ли сте че никъде по света не се случват епизодични неприятни въздействия от източници, без които иначе неможем?
Всъщност въпросите може да са толкова много, но практиката е показала че е безпредметно да се задават на хора като вас.
Лично мен ме отказахте да пропътувам 300км и да гостувам на иначе страхотната Стара Загора...



Тема Re: Oще за начина на протестнови [re: Eric Burton]  
АвторПpиpoднo бeдcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 08:18



Там е работата - за 2 години нищо сигурно няма. Никой тук не е споменал за ТЕЦ. Аз лично смятам, че проблемът е в Змеево, а не в ТЕЦа. На ТЕЦовете сероочистките им ВЕЧЕ работят.
Освен това не смятам, че топлоцентралите могат да са източник на такава радиация, което е много по-сериозно от сяра.
Не зная какво означава "показна акция". Зад нас няма партия, нито организация. Може и да се появят такива, кой знае. Мен това не ме интересува.
Ами отказал си се да идваш - хубаво. А 150 000 жители къде да идат?



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: --]  
Автор Cliff_Burton (странстващ даос)
Публикувано23.05.06 08:27



Всъщност болните ни моъзци виждат не само обгазяванията (те се виждат и с просто око)
Можеш да погледнеш и немските изследвания на Синлаб



Аз все пак се надявам, че ще има достатъчно хора с маски.

PEACE & LOVE

Тема Re: Oще за начина на протестнови [re: Eric Burton]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 08:35



И аз съм сигурен, само в това, че онзи от The Animals беше Eric Burdon.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.