Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 09.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Cliff_Burton]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано24.05.06 15:41



Айде и ще мина около Жабките...
Дано да е хубав концерта.




Тема Абе вие тъпи ли сте или каквонови [re: Пpиpoднo бeдcтвиe]  
Автор9 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 15:49



Как не ви заболяха устите с тоя полигон Змеево не знам. Покажи ми едно доказателство за обгазяване от там.
Дори и през онази година на унищожаването на ракетите, когато почти цялата национална техника на МОСВ(чувах за 7 модерни подвижни лаборатории) е била изсипана в региона, дори тогава е хванат само прах с концентрации не повече от натоварено кръстовище в града. И това беше официално оповестено.
Как не вярвате на специалисти от 2 министерства , президенство, парламент, на десетките специалисти от РИОСВ, които многократно показваха и доказваха данните и резултатите от мониторинга.
Хората са ви го написали ясно и категорично и то отдавна:
"Анализ на резултатите от извършените пробонабирания от експерти на “Умвелт институт”, Германия и Регионална лаборатория - Ст. Загора.":
http://riosvsz.dir.bg/images/novini/doc/Analiz-Umvelt.htm
------
"Оценка на качеството на атмосферния въздух (КАВ) на територията на Област Стара Загора":
http://riosvsz.dir.bg/images/novini/doc/Ocenka%20na%20KAV.htm

Четете сайта на РИОСВ:http://riosvsz.dir.bg

"Пpиpoднo бeдcтвиe" - Как няма да те обвиня , че си платен агент-провокатор на кандидат - приватизаторите на полигон Змеево, като ти плямпаш точно това което се пише от stz.bg. - а те са точно трибуна за платена поръчкова дезинформация и манипулация.Особено по темата обгазяване.
И престанете да наплашвате хората с вашите паранои!



Тема Re: Абе вие тъпи ли сте или каквонови [re: 9]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано24.05.06 15:53



Ох, стига, стига, сърцето ми се свива, като прочета още един път същите неща.





Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Bgpunk]  
АвторПpиpoднo бeдcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 16:02



Cliff_Bureton ей сега цъкна, че се събират още 17:45 на Жабите.
Аз съм на работа още, така че - направо на концерта + малко софийски подкрепления :)



Тема Re: Абе вие тъпи ли сте или каквонови [re: Bgpunk]  
Автор9 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 16:13



Ама не , то вече не се търпи. Щото то един път ще се случи нещо хубаво в този град ( концерта) и те ще го бележат с гадните си манипулации. Сякаш човек не може да се поотпусне малко ами непрекъснато трябва да му набиват в главата колко е опасен този полигон. Той поне да беше , ама не е .



Тема Re: Абе вие тъпи ли сте или каквонови [re: 9]  
АвторПpиpoднo бeдcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 17:00



Ти пък къде видя пак да повтарям за полигона? Веднъж го казах вчера, допускайки и да не е. Ми да, плащат ми на всяко писане в този форум - затова го задръстих така, но с различни никове, че да не си личи. А на теб сигурно ти плащат от почти празния беден полигон и затова не ми смогваш на писаниците :)

В линка ти http://riosvsz.dir.bg/images/novini/doc/Ocenka%20na%20KAV.htm не видях изобщо да има измервания и на радиацията. Там пише за измерване на нивата на замърсители само на въздуха и то - само за нивата на серния диоксид. Само това.

В другия ти линк между другото пише и: "При извършения анализ на водни проби............по показателите: рН активна реакция, електропроводимост, общ азот и стронций в българското законодателство няма регламентирани норми.....................
В съответствие с коментара на Изпълнителната агенция по околна среда София в представените протоколи от анализите има данни за съдържание на:

- естествени радиоактивни елементи (естествен уран - основни радионуклиди уран – 234, уран – 235 и уран – 238 и естествен торий – основен радионуклид торий – 232, в проби от земеделски продукти и в прахови проби;

- естествени радиоактивни елементи: естествен (общ) уран във водни проби;

- общ стронций във водни, почвени и растителни проби.

Съдържанието на естествените радиоактивни елементи (естествен уран и естествен торий) в анализираните проби са в границите на характерните фонови стойности за съответните компоненти на околната среда (основни нормативни документи: Наредба №1 / 07.07.2000 г., Наредба №9/16.03.2001 г. - за качеството на водата, предназначена за питейно – битови цели, обн. ДВ, бр. 30/2001 г., Основни норми за радиационна защита – 2004 г. (обн. ДВ, бр. 73/20.08.2004 г.).

По отношение на съдържанието на общ стронций, данните от извършения анализ по компонент почви показват най – високи концентрации в селата Козаревец, Братя Кунчеви, Бенковски и парк „Аязмото”, гр. Стара Загора, и най – ниско е в с. Старозагорски минерални бани и Казанка. Данните за съдържанието на общ стронций не могат да бъдат оценени от радиологична гледна точка, поради липса на информация за съдържанието на техногенния радионуклид (радиоактивен изотоп) стронций - 90."

Струва ми се, че нещо недостига малко. ..

А ти прегледа ли линка от Синлаб?



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Пpиpoднo бeдcтвиe]  
АвторC3 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 18:48



Слагайте противогазите и маските хора и дано да успеете да привлечете вниманието.В момента съм далеч от Стара Загора,но бих се вклучил ако бях тук.И да разправяте как е минало



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Пpиpoднo бeдcтвиe]  
Автор Иcтopиka (атакуващ)
Публикувано25.05.06 03:26



Ти може да не искаш да се занимаваш с политика,но политиката така или иначе се занимава с теб!
Атака не е само партия. Атака е народно движение! Атака проби крепоста на мафията и успя да влезе в парламента.Но това обстоятелство с нищо не променя факта,че Атака е народно движение!
Атаката продължава- спете спокойно деца!



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Иcтopиka]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано25.05.06 07:58



Моята равносметка за почти 6 часа....
Д2 направиха доброто и не свириха. Час и половина закъснение и почнаха Юрая. Никога не съм ги харесвал, но хората им се радваха. И аз си намерих някой хит от 70те да му се зарадвам. Още час пролука и Назарет.
Тях пък никога не бях ги слушал, но прецених, че не са лоши, докато просто не ми се наду главата от прекомерно дългото им представяне...
Хубаво е, че ги видяхме. Лошото е, че 30 години по-късно.
Лоша организация, кошмарна даже...
Не съжалявам, че бях там. Но честно, инициативата на Лечков ми харесва повече. Помпозността на арена-рока на бившите величия винаги ми е била чужда.




Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Cliff_Burton]  
Автор kkrekk (канарче)
Публикувано02.12.20 07:12



Имам малко встрани от темата интересен спомен за ролята на старозагорките в съдбата на съпругите на заместник-министър на енергетиката на НРБ, лични познати на моето семейство.
Ако съм в настроение ще я разкажа, много е поучителна.
За един тотален мръсник, Стефан Мишев става дума.
Иначе темата за маските пак е актуална.
Ами след като величия от дир.бг като НеонЕл си гледат прилепи вкъщи, а после не могат да прежалят баща си, който си отиде някак странно, съболезнования, какво има да се чудят тия хора глобално за пандемията?
За да не съм съвсем ОФФ, ето едно любимо видео на Юрая...



ales - Uriah Heep with Thijs Van Leer
207,062 views•Apr 29, 2009

1.6K

23

SHARE

SAVE


антитерорист.

Редактирано от kkrekk на 02.12.20 07:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.