Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 14.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...  
Автор Cliff_Burton (странстващ даос)
Публикувано25.05.06 07:58



Предполагам, че няма старозагорец, който да не знае, че от близо две години градът ни е "обгазяван". Няколко човека решихме на концерта на на 24-ти май да бъдем със санитарни маски в знак на протест. Също така изпратихме писма до групите, които ще свирят с молба да излязат на сцената с маски с идеята проблемът с обгазяването да получи и някакъв международен отзвук.

Съзнаваме, че сме сравнително малко, за да постигнем някакъв ефект, затова ще помоля всички, които имат възможност и желание да се включат в тази инициатива, както и да споделят с приятели и познати за нея.

Хората, които сме замислили това нещо ще се съберем час преди концерта на "Жабките" и ще раздаваме маски на желаещите, които не са си взели маска, а искат да се включатв инициативата (до изчерпване на количеството, затова по-добре все пак си носете сами санитарна маска).

П.П. Санитарни маски могат да се намерят във всяка аптека и цената им е около 5-6 лева за 100 бройки.

П.П.П. Естествено, че не е нужно да стоите на целия концерт с маски, достатъчно е в началото няколко стотин, а защо не и няколко хиляди човека (ех мечтиии...) да се включат в протеста.

PEACE & LOVE


Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Cliff_Burton]  
Авторhipi (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 13:28



чудесна идея, там сме.
само ми кажете от колко часа е концерта?



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: hipi]  
АвторПpиpoднo бeдcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 13:33



От 19ч. на Стадио "Берое", но стадионът, доколкото разбрах, ще е отворен още към 17ч.
За "Жабките" - 18 ч.



Тема Re: По-различен погледнови [re: Пpиpoднo бeдcтвиe]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано22.05.06 20:48



Цитирам мнение на свой приятел
без да го отхвърлям или се съгласявам с него.
Помислете обаче и върху него:

В отговор на:

Не смятате ли, че се изсилвате?

Ако изпратите прикаченото в този мейл писмо до Uriah Heep и Nazareth има
вероятност, макар и малка, да ги подплашите и те въобще да не се появят в
Стара Загора. А още по-голяма е вероятността да дойдат да си изнесат
концерта и да не ви обърнат никакво внимание. Подобни прояви трябва да се
съгласуват предварително, а не да се правят ура-тута в последния момент.
Моля не възприемайте казаното от мен като критика към намеренията ви и
възгледите ви. Критиката е по-скоро към начина на осъществяване на идеите.
Ако и в бъдеще работите по този стихийно-кампаниен и без сериозна
предварителна подготовка начин ефектът от проявите ви ще е нищожен. А все
пак важното е да има ефект, нали. Шоу всеки може да прави.

ПС: Съкращението Maritsa-East TPP едва ли ще бъде разбрано от музикантите,
още повече че е и сгрешено според мен. Ако все пак им изпратите това писмо
по-добре разгърнете наименованието и го напишете: Maritsa-East
Thermo-Electric Power Station.

Иначе ви желая успех.

Поздрави




------
Много ще се радвам да видя ШУТ регистриран!!!

Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Cliff_Burton]  
Автор-- (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 22:05



Дави еба майката с тези измислени обгазявания, дето само болните ви мозъци ги виждат. Оставете ни музиката, концертите и т.н. и си въртете далаверките другаде



Тема Re: Oще за начина на протестнови [re: --]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано23.05.06 02:06



Братле - недей ги псува бре
не си на тяхното дередже да ти се трови въздуха в града. Търсят си начин хората...

Продължавам да пускам в тази тема постове, които излизат от мои приятели в мейлинг-листовете ми. Той работи в Енергото:

И както винаги в последния момент да се включа и аз:), с мнение по упроса че токувий концерта минал а аз мнение не съм дал :). То хубаво ше излезем с маски можеби за Варненската радиация образувала се от девненските централи и заводи, от въртолетния полк в ВАрна и всички поделения на куп, а може би от мнoгoто автомобили. Не знам мисля си че доста некомпетентни хора водят тълпата която милее за своята родина но накрая остава разочарована. Ше стачкуваме и какво ше направим :) както казваше дядо ми "като видяло магарето повече хора та решило да се отъркаля на Мегдана та белким го забележат".

Какво ше ни помогнат те на нас, да ни помогнат да си изградим сероочиските ли или да си спрем централите, да си затворим и последните военни полигони или да ни свалят гъшите. Та нали ни помогнаха да спрем АЕЦ Белене на времето и какво сега плачат от белене че са ги послушали и се молят пак някой да почне да я изгражда тази АЕЦ. Абе доста си е сложна тази цяла работа, според мен е по добре да се потърси диалога със собствениците на обектите на замърсяване, но докато е беден народа и държавата ни това ше да е и положението ни. Почти 90% от населението ни кара стари коли без катализатори, а и да има катализатор предпочита като свърши да не го подменя че струва скъпо. шо не стачкуваме против самите себе си? Аз предлагам да си продадем колите и с парите да си купим велосипеди и пари ше ни останат за харчене - походчета из някоя планина :). Така че лесно е да обвиняваш някого.

И в заключение аз ше си гледам концерта на 23 ако мога да се добера до плошада, ше си пия дипломатическата боза(бирата), и ше се провиквам, без да стачкувам. Пък ако някой стачкува едва ли ше бъде забелязан в тълпата.
Край конец на житие ново сложих венец.

Добричкия Паисий, детето на варненската енергетика, доктора по високоволтови болести АТИЛ


------
Много ще се радвам да видя ШУТ регистриран!!!


Тема Re: Oще за начина на протестнови [re: turist]  
АвторEric Burton (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 07:38



Безкрайно е ясно че това е показна акция с тупане по гърдите и подтекст: „Елате ме вижте!“ Преди да се опитате да развалите празничното настроение на хората за 24 май и романтиката по времето когато Nazareth & Heep бяха на върха искам да ви питам:
-сигурни ли сте че цветния прашец е отровен?
-сигурни ли сте че ще обърнете посоката на спорадичния вятър откъм ТЕЦ-а?
-сигурни ли сте че никъде по света не се случват епизодични неприятни въздействия от източници, без които иначе неможем?
Всъщност въпросите може да са толкова много, но практиката е показала че е безпредметно да се задават на хора като вас.
Лично мен ме отказахте да пропътувам 300км и да гостувам на иначе страхотната Стара Загора...



Тема Re: Oще за начина на протестнови [re: Eric Burton]  
АвторПpиpoднo бeдcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 08:18



Там е работата - за 2 години нищо сигурно няма. Никой тук не е споменал за ТЕЦ. Аз лично смятам, че проблемът е в Змеево, а не в ТЕЦа. На ТЕЦовете сероочистките им ВЕЧЕ работят.
Освен това не смятам, че топлоцентралите могат да са източник на такава радиация, което е много по-сериозно от сяра.
Не зная какво означава "показна акция". Зад нас няма партия, нито организация. Може и да се появят такива, кой знае. Мен това не ме интересува.
Ами отказал си се да идваш - хубаво. А 150 000 жители къде да идат?



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: --]  
Автор Cliff_Burton (странстващ даос)
Публикувано23.05.06 08:27



Всъщност болните ни моъзци виждат не само обгазяванията (те се виждат и с просто око)
Можеш да погледнеш и немските изследвания на Синлаб



Аз все пак се надявам, че ще има достатъчно хора с маски.

PEACE & LOVE

Тема Re: Oще за начина на протестнови [re: Eric Burton]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 08:35



И аз съм сигурен, само в това, че онзи от The Animals беше Eric Burdon.



Тема Re: Oще за начина на протестнови [re: Пpиpoднo бeдcтвиe]  
Автор9 (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 08:36



"Никой тук не е споменал за ТЕЦ" - така, така да не разсърдиш спонсора.
"Аз лично смятам, че проблемът е в Змеево, а не в ТЕЦа" - а защо натрапваш личното си мнение.
"На ТЕЦовете сероочистките им ВЕЧЕ работят." - бу- ха- ха -ха
"Освен това не смятам, че топлоцентралите могат да са източник на такава радиация" - сега пък радиация измисли.
"Не зная какво означава "показна акция"- ти ли не знаеш.
................................
Истинския полигон е гр. Ст. Загора. Всъщност почти лунен е пейзажа ,а мръсотията, праха,шума са истинска болест. С маска отиди при кмета и го питай за истинските екологични проблеми, а не за тези за които ти плащат да ни натрапваш



Тема Re: Oще за начина на протестнови [re: 9]  
АвторПpиpoднo бeдcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 11:05



Аз съм Милена. Застани зад думите си и докажи, кой как за какво и колко ми плаща и защо ли пък баш на мене :) Знам, че не можеш, но въпреки това няма да те съдя за клевета - не ми се занимава с глупости ;)
Мнението ми си е лично и имам правото да си го кажа. Не го натрапвам.
Радиацията не съм я измислила аз - установена е - информирай се първо. И може да греша за ТЕЦа - това не зная. Може ти да си прав.
Просто искам истината - ясно, с доказателства и т.н.
Не зная какво е "показна акция", но явно ти знаеш, затова, хайде, обясни ми.

Истинската болест, мисля, е моралното обедняване...



Тема Специално за „природно бедствие“нови [re: Пpиpoднo бeдcтвиe]  
АвторEric Burton (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 14:10



Здравей миличка!
Не съм от Стара Загора и може би нямам право да се меся във Вашите проблеми. Винаги съм уважавал изразяването на активна гражданска позиция, но когато е уместна, премерена и продуктивна. Проблемът в случая е с много измерения, но в него има силна доза манипулативност. Не вярвам че най-доброто решение ще се намери точно по време на един празник и един концерт, който би следвало да е апотеоз на вярата и очакването на цяло едно поколение.
Успех на „акцията“...



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Cliff_Burton]  
Автор Иcтopиka (атакуващ)
Публикувано23.05.06 14:37



интересно как някои лакействащи,помиярстващи другари веднага ревнаха- сакън да не изплашим музикантите. А кви музиканти са тва? - просташки сатанински групи,гаврещи се с християнството и зомбиращи младежда. На всичкото отгоре ще пеят на връх християнския православен празник 24 май.
тия лайнари назарет ,ако не си бяха кръстили името на родния град на Исус,нямаше да бъдат спонсорирани от юдейските ционисто-глобалисти и никой нямаше да е чувал за тях! пък и музиката им е такава,дивашка,първосигнална,че и краставо магаре да туриш ,по добра музика ще направи :)Майната им на тях.
Истинския проблем е обгазяването!



Тема Re: Oще за начина на протестнови [re: Пpиpoднo бeдcтвиe]  
Автор9 (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 15:27



http://riosvsz.dir.bg/images/novini/doc/Ocenka%20na%20KAV.htm

Информирай се от официални източници , не от слухове



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Иcтopиka]  
Автор Axиeв (морен)
Публикувано23.05.06 15:33



Просто надмина себе си!



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Axиeв]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано23.05.06 15:35



И на мен ми хареса! Историк, като се видим пак, имаш една бира почерпка от мен, разсмя ме!




Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Иcтopиka]  
Автор avramov (mettled)
Публикувано23.05.06 15:42



патетичен си, направо смешен...каква музика харесваш



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Иcтopиka]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 15:44



Историк, недей, че направи на пух и прах ценната колекция на БГпънк.



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Иcтopиka]  
Автор Иcтopиka (атакуващ)
Публикувано23.05.06 16:21



да допълня, тия сатаниснки групи открито пропагандират педерастията и гнилия упадъчен западен начин на живот. Като в същото време пародират християнството и християнските символи. Свирят безплатно щото има кой да ги спонсорира! Но в този свят безплатно е само сиренето в капана за мишки!
щели да се изплашат от обгазяването,ха ха ха, наистина,напълно номално за изтънчените душички на такива дърти педерастиНо защо да ни пука от това? Нашият проблем е обгазяването и ние трябва да го поставяме винаги и навсякъде , по всички възможни начини. Така правят истинските българи!
Долу сервилните чуждопоклонници и снобари !Долу англоезичната чалга!
Всички истински Българи - в Атака ! Ура!



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Иcтopиka]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 16:28



И аз не ги харесвам много тези групи, защото хората, които ги слушат се обличат като клошари, носят някакви черни селски тениски със свастики, ходят с дълги мазни коси, стават нихилисти, не се интересуват от нищо друго, освен да се напият и т.н.
Тая музика изкревя светогледа на хората.
Типичен пример затова е БГпънк.

Но все пак сме 21 век и всеки може да прави каквото си иска - ако иска да се ебе, да го прави.



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Иcтopиka]  
Автор mettled (avramov)
Публикувано23.05.06 16:37



е не!!!

As far as I can tell
You knew so well
I was always
At the end of the line
I've loved you as much
As any man can
But not enough
To make you mine



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: droпix]  
Автор mettled (avramov)
Публикувано23.05.06 16:44



е кажете си музикалните предпочитания за да поговорим за това....
аз не съм най-големия фен на старите рок групи, но ги уважавам, защото са се доказали и музиката им се слуша и сега.

почвам да си мисля че търсите някой да ви е виновен за нещо...



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Иcтopиka]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 16:46



Аре стига ве !?!
Ами кажи сега ква е единствено правилната партийна линия. Кажи сега кво да слушам ?

* Класиката отпада, щото става само за дните на всенароден траур /Брежнев, Черненко, Андропов/, пък повечето от класиците са имали лошия късмет да не се родят в СССР/Русия.

* Джаз - никогда! това си е упадъчна музика, която може да се пуща по радиото понякога, щото повечето не знаят кой я изпълнява, но в общи линии отново не се препоръчва.

* Народна музика, българска народна музика - избива на национализъм, атакизъм и т.н. изми. Тоже в никаком случае !

* Песни и танци на народите - е, това е нещото, което трябва да слуша един прогресивен млад човек. Я, каква огромна страна е СССР, колко много народи има в нея !

Това са само предположения. Извинявам се, ако не съм налучкал партийната линия. Седя и тръпна в очакване на твоя отговор.



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: mettled]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 16:50



Рок групите има много хубави песни.
Но повечето песни от рок, метал или пънк са абсолютно немолодични и нямат никаква художествена стойност.
Но има някои хора, които стават като зомбита - слушат дрънчащите звуци и зловещи крясъци и изпадат в странен екстаз - тези хора са с промити мозъци - стават метали, обличат се супер тъпо и стават нихилисти - от тези хора вече нищо не става.

Аз слушам всичко, което е мелодично - харесвам Армагедон, харесвам някои песни от чалгата, същевременно 8 години съм свирил на пиано:)
Странен конгломерат...как да го кажа по-точно.



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: droпix]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 16:51



В отговор на:

И аз не ги харесвам много тези групи, защото хората, които ги слушат се обличат като клошари, носят някакви черни селски тениски със свастики, ходят с дълги мазни коси, стават нихилисти, не се интересуват от нищо друго, освен да се напият и т.н.
Тая музика изкревя светогледа на хората.



аре още един комсомолец



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: droпix]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 16:55



В отговор на:

Но повечето песни от рок, метал или пънк са абсолютно немолодични и нямат никаква художествена стойност.



Бате, ми ти спокойно можеш си поделиш телевизионното време с проф. Вучков! 12 ч. - той, 12 ч. - ти. Тъй като те гледам смятам, че имаш почти енциклопедични познания, съизмерими само с тези на професора.



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: droпix]  
Автор avramov (mettled)
Публикувано23.05.06 16:56



то хубаво, ама ми се стори че слагаш под общ знаменате всички рок групи и всички техни фенове....

сори че пиша с 2 ника, ама имам проблеми с дира нещо...



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: avramov]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 17:00



Не естествено - не всички групи и не всички песни.
Визирах само крайните случай на тенекиен метал и един човек в краен стадии на зомбиране и нихилизъм.



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: avramov]  
Автор avramov (mettled)
Публикувано23.05.06 17:01



само да кажа, че слушам рок и като жяло по-твърда музика. Иначе редовно си мия зъбите, къпя, бръсна, подстригвам...даже в момента съм с доста спретната ризка . Те и раперите например се обличат и държат неподобаващо и са смешни... Това че си виждал някога хипари или рокери не значи че само те слушат рок



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Beco_]  
Автор Axиeв (морен)
Публикувано23.05.06 17:07



Пой,ласточка,пой......ласточка пой!!!!!



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Axиeв]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 17:12



мдаа знаеш ли ква носталгия ме обзема по онези безкрайни изпълнения на братските народи дето ги пущаха след обед



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Beco_]  
АвторEric Burton (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 17:40



Дано пишещите тук не са представителна извадка на хората от Стара Загора. Особено "ИСТОРИКЪТ"! Обратното би било много, много жалко...
Преди десетина дни в Ловеч старите банди направиха страхотно шоу! Заедно с присъстващите. Едва ли ловчанлии си нямат проблеми; р.Осъм ми се стори мръсничка, но хората ПРАЗНУВАХА! Защото вече мисля, че забравихме как се прави това...
Бъдете здрави и щастливи. Дано един опорочен концерт изчисти въздуха ви.



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Eric Burton]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 17:49



То даже не става въпрос и за въздуха.
Обгазяване в Стара Загора не е имало от няколко месеца...
Появилил се е някакъв боров жълт прах, който няколко манипулатора се опитват да изкарат едва ли не химическо оръжие

Пък такъв прах има в Нова Загора, Габрово, Тетевен и целият северен склон на Стара планина попринцип. Тази година вятъра го е докаръл тук.
Но какво да се прави.
Скат вчера давали филм за Стара Загора, в който градът пак е изкаран едва ли химическа мишена - ебати идиотите...

Миналото лято Бургас беше завзет от гъсеници, които им изгризаха половината дървета и въпреки това никой не си е помислил нещо страшно за града, ако гъсецините бяха нападнали Стара Загора - сигурно щяха да обвинят летяща чиния, която трови града с биологично оръжие



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Beco_]  
Автор Axиeв (морен)
Публикувано23.05.06 18:41



Няма ги вече.....и трябва да слушаме упадъчна музика!Аз и това правя,слушам една упадъчна група Tuxedomoon от най-упадъчния и период на концерт в упадъчен Израел - представяш ли си????



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Axиeв]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 21:16





Отговарям ти тук, че темата е заключена.
Даже и анонимните провокатори им е писнало от твоите вечни забележки.
Никога не бих изкарал Стара Загора на 7-8 място и си го набий в тиквата, че в този форум сам си говори единствено Тончев.
Пак се ликьоса, дърт мъж да прави интриги...жалко е.



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Axиeв]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 21:22



Тези с костюмите не ги знам. Преди няколко часа минах покрай стадиона. Гледам, че почти са направили сцената - току пред козирката. Сложили маси, чадърчета , столчета и пейки на моравата на изток от стадиона. Радвай се народе - бира и катофки на корем ! Но най ме кефи, че покрай данданията ще преасфалтират Майор Кавалджиев в най стръмния и участък - току преди Манхатън-а. Туй ми беше едно от любимите надолнища зимно време като дете. Радост, радост. Ликувай народе !



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Beco_]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано23.05.06 22:02



Аз съм Мартин от Варна. С Милена съм се виждал няколко пъти по планините на преходи. Абсолютно отхвърлям твърдения, че някой им плаща за акцията, за опропастяване на концерта и т.н.

Освен тва съм бивш метъл. Не че съм намразил тази музика, но сега по-малко я слушам от тогава.

Много ми се ще да разбера, колко от вас, които се изказахте ПРОТИВ тази акция са живели или сега живеят в Стара Загора или Казанлък.

Все пак става дума за проблем на хората, които са в тия градове. Едно е да гледаш как някой се вари в казана, а съвсем друго ти да си вътре в него.
Защо Ловчанлии не са решили да правят акция по време на концерта - това не мога да гадая. Факт е, че старозагорци са успели да се организират. Не мога да предвидя, дали ще имат успех и дали са избрали правилния начин. Ама по-добре да се шуми, когато се счита, че нещо не е наред, отколкото да се мълчи.

За боровия прах, който се мести от град на град също незнам нищо, ако има други запознати - нека да кажат.

Поздрави на абсолютно всички
и да не забравяме, че и след нас ще живеят на тази планета!!!

------
Много ще се радвам да видя ШУТ регистриран!!!


Тема Re: Посветено на Ираклинови [re: turist]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано23.05.06 22:07



Това е една приказка, която харесах като съдържание и щете не щете ще я споделя с вас ;)

-----------------------

Имало едно време една малка, малка страна.Тя се намирала по средата на нищото, точно където се сливали криворазбраната утопия за западния начин на живот и утопията на развитият социализъм.
В нея живеели не-толкова добре, едни малки мишки. Ежедневието им било изпълнено с трудности и незгоди в борбата за така жизнено необходимете им хартийки. За техен лош късмет, потоците от скъпоценните хартийки се контролирали от един друг животински вид, наричащи себе си - "качествените хора". Мишките от изгрев до залез си блъскали
главите как да свързват двата края. Някой от от тях тръгнали да се скитат по света, някои останали по средата на нищото. Когато някой се уморявали и вече им било писнало, тръгвали на пътешествие към мястото, където планината влиза в морето и звездите се виждали до една. Там те живеели безгрижно и забравяли всичко, поне замалко. Минавали години, "качествените хора" трупали хартийки без чет, дори не знаели чак, какво да ги правят. Нкупили си скъпи каляски, построили си замъци, създали си клубове, но нещо пак не
им достигало.

Един ден решили да превърнат младите женски мишки в принцеси под наем, а на младите мишоци да продават вълшебен прах. Ненадейно, "качествените хора" станали още по-могъщи и трупали все повече хартийки, но нали се сещате, пак нещо не било достатъчно. Мишките живеели все така трудно и проблемите им ставали все по-големи.
Въпреки всичко, някои от тиях се завръщали на вълшебното място да се порадват на мъничкото им останала свобода.
Не след дълго, "качествените хора" били притиснати от ужасната скука и измислили ново забавление, да си строят бетонни палати на морския бряг. Забавлявали се продаваики ги един на друг за баснословни
количества хартийки.

И плаж след плаж, залив след залив стигнали близо и до вълшебното място на мишките. На мишките вече не им било останало нищичко, освен тяхното вълшебно място. И както става, надявам се не само в приказките, събрали се група мишоци за да го спасят. И понеже мястото е наистина вълшебно, всички те от мишоци се превърнали в хора,
които имат права и имат смелостта да ги защитават. На тази приказка, краят не е дошъл още. Какъв ще е той, зависи само от тези, които вече не са мишки....


------
Много ще се радвам да видя ШУТ регистриран!!!


Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: turist]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 22:07



Аз. Не съм против тази акция, но съм против опорочаването на концерта и развалянето на имиджа на Стара Загора.

Стара Загора е известна като най-зеленият и свеж град в България.
Един от най-богатите и най-красивите градове.

Мисля, че феновете трябва това да запомнят.
За обгазяването знаят абсолютно всички - през лятото тука се изсипаха 15-20 депутати, който си мисли, че не се знае, много се лъже.



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: droпix]  
Автор Axиeв (морен)
Публикувано23.05.06 22:16



Стара Загора е известна като най-зеленият и свеж град в България
Аууу,глей ти......



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Axиeв]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 22:21



Това мисли господин Ахиев по въпроса...
Ауууу---Баууу
Умно...умно...



Тема Re: Посветено на Ираклинови [re: turist]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 22:22



Аз също харесвам приказките за/със животни - Мечо Пух, Animal farm на Олдъс Хъксли ... Но обичам да имат увод - изложение - заключение. И да не ме карат да мисля.



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: droпix]  
Автор Axиeв (морен)
Публикувано23.05.06 22:27



Никой не те е наел за имиджмейкър на града,не си роден тук и дори не живееш тук....изобщо какво общо имаш със Стара Загора освен форумния героизъм?



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Axиeв]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 22:31



Ахиев, моето откритие за тази вечер се казва Funcadelic и Parliament Funcadelic !
Джорж Клинтън и компания съм ги слушал още като ученик, но тази вечер успяха да ме изненадат отново.



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Axиeв]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 22:37



забрави за баба му и ,че си идва за Великден в СтЗ да запали свещ с приятелите от детинство и да прочете от детската библия, дето я е чел на 5 годишна възраст. Това са спомени, дето дават смисъл на един безсмислен иначе живот.



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Axиeв]  
Автор dronix ()
Публикувано23.05.06 22:37



Нагло, нагло...
Толкова общо, колкото и ти.
Само, че мен ме интересува градът, а не някакви вехти снимки и безсмислени разговори.

Имиджмейкър не съм, но познавам хора, които упорито се занимават с това - пряко или косвено.

И кой си ти, че да ми даваш оценки или нещо друго?
На твоите роднини дръж този тон, при мен тонът ти е папагалска врява.



Тема Re: Посветено на Ираклинови [re: Beco_]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано23.05.06 22:39



Странна работа е този живот. И аз ги харесвам. Ей сега ще ти пиша отговор.




Тема Re: Посветено на Ираклинови [re: Bgpunk]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 22:42



Давай по бързо, щото вече пия без чаша - направо от бутилката.



Тема Re: Посветено на Ираклинови [re: Bgpunk]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 22:58



Red Hot Mama се казва парчето, на Parliament Funcadelic, което ще те накара да подскачаш together с другите кретени около теб.

Мдааа искам да го видя това нещо - да подскачащ и да не мислиш за нищо друго освен за ритъма. Или по скоро да не мислиш за ритъма ами да следваш ритъма.



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Beco_]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано23.05.06 22:59



Абе, Весо, дай един акъл. Аз нали съм прост, от Кърджали такива ни готвят, ама ме сепна една идея.
Дрънчо, ако мисли, че аз, ти и още куп хора сме клонинги, при това, като установихме, че страда от Едипов Комплекс, това не е ли страх от колективен по рода си ТАТКО ?
И този колективен по рода си МЕГАТАТКО не е ли обществото, което Дрънчо мрази и се бори срещу него?
И това не е ли Месията, който чакат всички по света, за да разсее облаците на човешките низки страсти и да ни просвети, пък ние го гоним и проваляме светите планове с някакви там дребни теми и стари снимки...
Баба му пее в хора, той самия е божи човек, който с фалически наклон често размахва пръст над неузрелите ни тикви...
Не прави секс, защото божият човек изпитва неясен перверзен стремеж да прониже всяка тема с твърдото си мнение. И това го възбужда. И го кара да свършва. Директно на клавиатурата.
Има ли шанс да го опишем и да го продадем на някой институт?
Бурканът е от мен, спиртът е от теб и Ахиев...
Позата да си избира той самия.




Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Bgpunk]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 23:07



За вас тримата не съм казвал, че сте клонинги, бе.
Имаш твърде много клонинги, че да ти слагам и още.
За разлика от Ахиев не прикачвам клонинги на този и оня.

Като те срещна по главната ще видиш едиповия ми комлекс - една храчка в устата ти.

Редактирано от droпix на 24.05.06 00:13.



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: droпix]  
Автор Axиeв (морен)
Публикувано23.05.06 23:10



...значи и олигофрения......



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Bgpunk]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 23:13



Пънк, отговорът както винаги е много по прост и прозаичен. След онзи линк дето го прати /снимките от Габрово/ Дрончо най накрая разбра жестоката истина, че не си падаш по еднополовата любов. Истерията в последните му писания са типични за отхвърлен ........ няма да я казвам тази дума, ама предполагам всеки ще се досети. Предполагам, че аз съм евентуално следващия обект на нескритите му апетити, ноооо подчертавам дебело това, защо и Ахиев да не се намеси тук. Както се казва питам аз и отговор не искам.
Не, сега малко по сериозно. Ако не беше толкова грозно можеше даже и да е смешно. Но ти вина определено нямаш. Надявам се това да не ти нанесе дълбока психична травма. Знаеш ли колко скъпо струват сеансите при психиатър ?!?



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Axиeв]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 23:14



Май все още не си я прихванал от Бгпънк...



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Beco_]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 23:23



Веси, наистина колко струва сеанс при психиатър?
Ти си много запознат с тази тема, многократно ни убеди.

Хайде, изплюй камъчето, кажи името на скъпоструващия специалист, при който ходиш?



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: droпix]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 23:35



Батьовото, аз самият съм специалист по тази тема, колкото и нескромно да звучи. Имам нюх за перковците, отделно да не се хваля колко книги съм чел по темата.




Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Beco_]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 23:42



Е, хайде вземи мерки по въпроса.

И ти ли почваш да правиш евтино бизнесче по форума, като Тончев:)

Като разбираш от тази тема - как разбра от снимките, че Тончев не е с хомосексуална ориентация?



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: droпix]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано23.05.06 23:47



Виж ся - да ти обясня основни положения в психологията, психиатрията, патолотията и другите логии. Не можеш да помогнеш на човек, дето си мисли, че е абажур, ако и ти не можеш да си го представиш това или по скоро и ти да не си бил абажур. Са ше ти цитирам един от любимите ми перковци - Салвадор Дали: Единствената разлика между един луд и мен е, че аз не съм луд.

Редактирано от Beco_ на 23.05.06 23:50.



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Beco_]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 23:50



А който все говори за луди и лудница дали няма някакви ментални отклонения?



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: droпix]  
АвторBecитo ;-) (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 00:15



Батьовото ти като си чел детската библия спомняш ли си я онази притча за бисерите и свинете. Щото там пак ставаше дума за лудост. Доколкото си спомням лафа бе, че когато Господ иска да накаже някой, първо му взема акъла. Сори батьовото, ти си човек за съжаление.



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Becитo ;-)]  
Автор Axиeв (морен)
Публикувано24.05.06 00:21



Честит празник и лека нощ!



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Becитo ;-)]  
Автор droпix ()
Публикувано24.05.06 00:22



Веси, твоите съжаления истински ме забавляват.
Пък наистина менталните проблеми добре са изкривили съзнанието ти, затова е цинично от моя страна да се забавлявам на човешкото нещастие, но се надявам, че няма да ми се сърдиш...
Хайде отиди при скъпоструващия специалист, при който ходиш, пък защо не вземеш да се прегледаш сам?
Нали знаеш, че психиатрите са по-луди от пациентите...



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: droпix]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано24.05.06 00:44



Дрончо, неудобно ми е да го казвам в прав текст, но притчата за бисерите и свинете има и друг подтекст. А именно, че между бисерите и свинете няма нищо общо. Лека нощ и да знаеш, че ако случайно ти се присъни свиня, туй не е случайно.



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Beco_]  
Автор droпix ()
Публикувано24.05.06 00:49



Лека и на теб и след празниците - отиваш на мястото, от което се нуждаеш.
Сигурен съм, че нещата не са необратими.



Тема Връщам се от концертанови [re: Cliff_Burton]  
Автор avramov (mettled)
Публикувано24.05.06 02:29



не ми се четат безбройните постинги преди моя, но с няколко думи да ви кажа как протече концерта във Варна.

Начло (по плакати) 19:00 ч. В 20:30 излизам от Шифъра на Леонардо (5 лв. - не си струват...прочетете книгата!!!!!!) започва концерта! Подгряваща група, английска с дълго име и БГ вокал, добри китари, не толкова добро пеене, не съжалих. След Половин час шоу и още толкова подготовка - Д2, с малко втежнен саунд, тип Audioslave (живо плагиатство ако ме питате) и много слабо представяне, лош звук и нула сценично поведение. След всички освирквания свършиха и оставиха хората още половин час в очакване на "гвоздея"....хиляди келеши, баби, девойки с бели 3/4 панталонки (концерта се провежда на центъра на Варна) намираме си бира (трудно)... 21:30 излизат Назарет...3 пъти по-силен звук и 5 пъти повече осветление...ЯКО! след 1 час слушане решихме че ще е добре да си дослушаме концерта на някоя кръчма. Пауза...през това време изпих 3 бири с голяма пица, стана 23:00, минал е вече час след слизането на Назарет, решаваме че ЩЮрая хийп са се отказали или че живеешите в съседните сгради са се разбучали и са преустановили концерта (а ми се слушаше Изи Ливинг) Поръчвам 4та бира...Урая Хийп излизат...никакво настроение за слушане, още повече размазано, кръчмата е на половин километър.
1:30 - концерта е свършил, отивам за дюнер, центъра прилича на гигантска кофа за боклук, пълно с хора, сцената се демонтира, дрънчат железа....

Като цяло останах с приятни впечатления за Назарет, въпреки че не бях до сцената да чуя Лов Хъртс...

Утре ще разказвате вие :)



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Beco_]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано24.05.06 07:49



Проблемът явно не е , че Дрънчо подтиска някаква травма от детството си и напада мъжете, като се мъчи да доминира над тях. Проблем е обаче, че го прави така явно и досадно.
Бил съм на психиатър и знам....




Тема Re: Връщам се от концертанови [re: avramov]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано24.05.06 07:51



Не ми звучи като добър концерт ....
Да видим какво ще е тук.




Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: dronix]  
АвторПpиpoднo бeдcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 08:37



Като гледам странния развой на темата, стигам до извода, че това ще да са видимите психически мутации на местните в резултат на обгазяването :)

Някъде по-нагоре, обаче, имаше и разни реклами на АТАКА, затова ще го кажа веднъж и повече няма да повтарям: И аз, и Cliff_Burton, и повечето хора, с които ви поканихме да се включите, НЕ СА от каквато и да партия. Зад нас не стои никаква организация - нито партийна, нито НПО, нито каквото и да е друго животно.
Вс., Историк, струва ми се, че с теб се познаваме и на живо (ако правилно съм преценила), затова ще се опитам на теб да го обясня: Ние всичките се включихме в това добровоно и като физически лица. Мнозина от тези ентусиасти са и по-малки от мен, следователно и доста по-малки от теб. Което означава, че не просто са извън партии, ами и хич, ама хич и не си падат по партии! Не зная кой от нашите какво ще си реши, понеже нямаме "ръководители", лидери" и други подобни зелени човечета, но ако днес тръгне някаква партийна реклама, най-вероятно повечето хора ще се оттеглят. И кой знае следващ път дали ще посмеят да направят нещо...
...И "9" ще може да почерпи АТАКА после за това, ми се струва.

Дано ме разберете правилно - не съм против участието ви - всички старозагорци ги вълнува проблемът, в крайна сметка, и дори смятам, че е хубаво, ако всички можем да работим заедно, но лично, като хора, а не като партийци.



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Bgpunk]  
Автор droпix ()
Публикувано24.05.06 12:54



Тончев, не бих си губил времето с теб, ако не беше заключил безпричинно темата ми.
Трамва в детството си нямам и нападам само люде от твоя калибър,
но ти имаш трамва към по-младите, която е обяснима, предвид учителската ти професията, свързана с, най-общо казано, късане на нервите.
Затова не можем да те съдим строго, черный ворон.



Тема Re: Връщам се от концертанови [re: Bgpunk]  
Автордpyroceлeц (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 13:10



Да но концертите в Ловеч и на Назарет и На Юрая бяха страхотни.Те бяха , обаче част от рок- фестивал в рамките на 5 дни...Назарет свириха под проливен дъжд и вятър и въпреки това бяха фантастични....Да не говорим за концерта на Юрай Хийп на 11. 05.- концерта беше пред общината и вероятно имаше над 20-30 хиляди.. чуваше се навсякъде в града.. Атомсферата беше чудесна..имаше автобуси дори от Сърбия.. всички танцуваха, целуваха се, пиеха бира, но нямаше инциденти, ексцесии...В такива моменти разбираш, че светът може да е едно по- добро място за живеене..Това са групи , които прокламираха любовта, братските отношения между ората- нищо общо с твърдия сатанински метал, освен това са и много мелодични..Така че си струва
да се видят и чуят..Колкото до екопроблемите- Ловеч ми изглеждаше доста чист, уютен и красив град...за Ст. Загора не зная....скоро не съм бил там..



Тема Re: Връщам се от концертанови [re: дpyroceлeц]  
АвторEric Burton (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 13:39



Адски точно предадено! Това очаквах да се получи и в Стара Загора, но уви. С голяма болка констатирам, че в този клуб трима-четирима водят досадни спорове помежду си, а групичка „загрижени“ се канят да превърнат концерта във фарс. Няма и следа от очакването за нещо празнично и приятно... Напротив: долавя се нагласата концерта да се „анализира“-качество на звука, светлини и пр.?!?! Ееех, толкова сте далеч от еуфорията на тези спектакли... Да бяхте видяли концерта на Deep Purple в Каварна! Страшно съм разочарован... И тия катинари във форума... Ужас - просто нямам думи. Юни и юли се предвиждаше пак в Стара Загора да дойдат Scorpions и Whitesnake: дано организаторите се откажат. Този град не заслужава. Не искам никого да обидя, но погледнато от страни просто не е за вярване...



Тема Re: Връщам се от концертанови [re: Eric Burton]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано24.05.06 13:45



Ееех, толкова сте далеч от еуфорията на тези спектакли... Да бяхте видяли концерта на Deep Purple в Каварна! Страшно съм разочарован... И тия катинари във форума... Ужас - просто нямам думи.

Пърпъл и катинари... Какъв плавен преход...
А уж нямаше думи...
Много ми е чудно, като твърдиш, че продължаваш да гледаш от страни. влез в нещата и тогава приказвай...




Тема Re: Връщам се от концертанови [re: дpyroceлeц]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано24.05.06 13:48



Това са групи , които прокламираха любовта, братските отношения между ората- нищо общо с твърдия сатанински метал, освен това са и много мелодични..
Ами, ако аз харесвам твърд сатанински метъл, не мога ли да обичам хората?




Тема Re: Връщам се от концертанови [re: Eric Burton]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано24.05.06 14:05



Прав си бате. Имаш адски набито око. За има-няма няколко часа разбра истината за пишещите тук, Стара Загора, рока, политиката и всичко останало.



Тема Re: Връщам се от концертанови [re: Bgpunk]  
АвторEric Burton (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 14:21



Да, признавам че от разочарование и възмущение пострада стилистиката ми за което моля да бъда извинен. Това обстоятелство обаче ни най-малко не променя основното: тук е гнездо на оси към които чат-пат прииждат скорпиончета-зелени патрули. Бих приел ролята на онзи дразнител, който би ви обединил защото ми е мъчно за вас.
Хайде - време е за катинара; тая тема учудващо дълго остана незаключена...



Тема Re: Връщам се от концертанови [re: Eric Burton]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано24.05.06 14:26



Ти други роли приемал ли си до момента?
И на мен ми е мъчно за теб, но не държа да те спасявам.




Тема Re: Връщам се от концертанови [re: Eric Burton]  
Автор droпix ()
Публикувано24.05.06 14:32



Eric Burton, няма смисъл.
Досега на Bgpunk му го казаха към 5-6 човека, но той е дувар, така че няма да те чуе.
Само според тримата мазни господа форумът е наред, но всеки друг вижда, че той е задушен от душевните проблеми на самотник като Ивайло Тончев, употребяваш форума за душевните си терзания, а не по предназначение - да се говори за Стара Загора - развитие, строителство и т.н.

Това е положението засега, бъдещето не изглежда добро.



Тема Re: Връщам се от концертанови [re: Bgpunk]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано24.05.06 14:33



Безкрайно бих се учудил ако направиш и плах опит. За последно влизам с регистрацията си защото съм сигурен че ви мъчи тежка подозрителност: "Коя ли от осите се заяжда с мен"?
Хайде със здраве!



Тема Re: Връщам се от концертанови [re: Helper©]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано24.05.06 14:38




Мен лично не ме мъчи нищо, както и сега не ме мъчи.
Теб какво те мъчи...




Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Cliff_Burton]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано24.05.06 15:41



Айде и ще мина около Жабките...
Дано да е хубав концерта.




Тема Абе вие тъпи ли сте или каквонови [re: Пpиpoднo бeдcтвиe]  
Автор9 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 15:49



Как не ви заболяха устите с тоя полигон Змеево не знам. Покажи ми едно доказателство за обгазяване от там.
Дори и през онази година на унищожаването на ракетите, когато почти цялата национална техника на МОСВ(чувах за 7 модерни подвижни лаборатории) е била изсипана в региона, дори тогава е хванат само прах с концентрации не повече от натоварено кръстовище в града. И това беше официално оповестено.
Как не вярвате на специалисти от 2 министерства , президенство, парламент, на десетките специалисти от РИОСВ, които многократно показваха и доказваха данните и резултатите от мониторинга.
Хората са ви го написали ясно и категорично и то отдавна:
"Анализ на резултатите от извършените пробонабирания от експерти на “Умвелт институт”, Германия и Регионална лаборатория - Ст. Загора.":
http://riosvsz.dir.bg/images/novini/doc/Analiz-Umvelt.htm
------
"Оценка на качеството на атмосферния въздух (КАВ) на територията на Област Стара Загора":
http://riosvsz.dir.bg/images/novini/doc/Ocenka%20na%20KAV.htm

Четете сайта на РИОСВ:http://riosvsz.dir.bg

"Пpиpoднo бeдcтвиe" - Как няма да те обвиня , че си платен агент-провокатор на кандидат - приватизаторите на полигон Змеево, като ти плямпаш точно това което се пише от stz.bg. - а те са точно трибуна за платена поръчкова дезинформация и манипулация.Особено по темата обгазяване.
И престанете да наплашвате хората с вашите паранои!



Тема Re: Абе вие тъпи ли сте или каквонови [re: 9]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано24.05.06 15:53



Ох, стига, стига, сърцето ми се свива, като прочета още един път същите неща.





Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Bgpunk]  
АвторПpиpoднo бeдcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 16:02



Cliff_Bureton ей сега цъкна, че се събират още 17:45 на Жабите.
Аз съм на работа още, така че - направо на концерта + малко софийски подкрепления :)



Тема Re: Абе вие тъпи ли сте или каквонови [re: Bgpunk]  
Автор9 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 16:13



Ама не , то вече не се търпи. Щото то един път ще се случи нещо хубаво в този град ( концерта) и те ще го бележат с гадните си манипулации. Сякаш човек не може да се поотпусне малко ами непрекъснато трябва да му набиват в главата колко е опасен този полигон. Той поне да беше , ама не е .



Тема Re: Абе вие тъпи ли сте или каквонови [re: 9]  
АвторПpиpoднo бeдcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 17:00



Ти пък къде видя пак да повтарям за полигона? Веднъж го казах вчера, допускайки и да не е. Ми да, плащат ми на всяко писане в този форум - затова го задръстих така, но с различни никове, че да не си личи. А на теб сигурно ти плащат от почти празния беден полигон и затова не ми смогваш на писаниците :)

В линка ти http://riosvsz.dir.bg/images/novini/doc/Ocenka%20na%20KAV.htm не видях изобщо да има измервания и на радиацията. Там пише за измерване на нивата на замърсители само на въздуха и то - само за нивата на серния диоксид. Само това.

В другия ти линк между другото пише и: "При извършения анализ на водни проби............по показателите: рН активна реакция, електропроводимост, общ азот и стронций в българското законодателство няма регламентирани норми.....................
В съответствие с коментара на Изпълнителната агенция по околна среда София в представените протоколи от анализите има данни за съдържание на:

- естествени радиоактивни елементи (естествен уран - основни радионуклиди уран – 234, уран – 235 и уран – 238 и естествен торий – основен радионуклид торий – 232, в проби от земеделски продукти и в прахови проби;

- естествени радиоактивни елементи: естествен (общ) уран във водни проби;

- общ стронций във водни, почвени и растителни проби.

Съдържанието на естествените радиоактивни елементи (естествен уран и естествен торий) в анализираните проби са в границите на характерните фонови стойности за съответните компоненти на околната среда (основни нормативни документи: Наредба №1 / 07.07.2000 г., Наредба №9/16.03.2001 г. - за качеството на водата, предназначена за питейно – битови цели, обн. ДВ, бр. 30/2001 г., Основни норми за радиационна защита – 2004 г. (обн. ДВ, бр. 73/20.08.2004 г.).

По отношение на съдържанието на общ стронций, данните от извършения анализ по компонент почви показват най – високи концентрации в селата Козаревец, Братя Кунчеви, Бенковски и парк „Аязмото”, гр. Стара Загора, и най – ниско е в с. Старозагорски минерални бани и Казанка. Данните за съдържанието на общ стронций не могат да бъдат оценени от радиологична гледна точка, поради липса на информация за съдържанието на техногенния радионуклид (радиоактивен изотоп) стронций - 90."

Струва ми се, че нещо недостига малко. ..

А ти прегледа ли линка от Синлаб?



Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Пpиpoднo бeдcтвиe]  
АвторC3 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 18:48



Слагайте противогазите и маските хора и дано да успеете да привлечете вниманието.В момента съм далеч от Стара Загора,но бих се вклучил ако бях тук.И да разправяте как е минало



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Пpиpoднo бeдcтвиe]  
Автор Иcтopиka (атакуващ)
Публикувано25.05.06 03:26



Ти може да не искаш да се занимаваш с политика,но политиката така или иначе се занимава с теб!
Атака не е само партия. Атака е народно движение! Атака проби крепоста на мафията и успя да влезе в парламента.Но това обстоятелство с нищо не променя факта,че Атака е народно движение!
Атаката продължава- спете спокойно деца!



Тема Re: Oбгазяването и местнитенови [re: Иcтopиka]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано25.05.06 07:58



Моята равносметка за почти 6 часа....
Д2 направиха доброто и не свириха. Час и половина закъснение и почнаха Юрая. Никога не съм ги харесвал, но хората им се радваха. И аз си намерих някой хит от 70те да му се зарадвам. Още час пролука и Назарет.
Тях пък никога не бях ги слушал, но прецених, че не са лоши, докато просто не ми се наду главата от прекомерно дългото им представяне...
Хубаво е, че ги видяхме. Лошото е, че 30 години по-късно.
Лоша организация, кошмарна даже...
Не съжалявам, че бях там. Но честно, инициативата на Лечков ми харесва повече. Помпозността на арена-рока на бившите величия винаги ми е била чужда.




Тема Re: Uriah Heep, Nazareth и обгазяването...нови [re: Cliff_Burton]  
Автор kkrekk (канарче)
Публикувано02.12.20 07:12



Имам малко встрани от темата интересен спомен за ролята на старозагорките в съдбата на съпругите на заместник-министър на енергетиката на НРБ, лични познати на моето семейство.
Ако съм в настроение ще я разкажа, много е поучителна.
За един тотален мръсник, Стефан Мишев става дума.
Иначе темата за маските пак е актуална.
Ами след като величия от дир.бг като НеонЕл си гледат прилепи вкъщи, а после не могат да прежалят баща си, който си отиде някак странно, съболезнования, какво има да се чудят тия хора глобално за пандемията?
За да не съм съвсем ОФФ, ето едно любимо видео на Юрая...



ales - Uriah Heep with Thijs Van Leer
207,062 views•Apr 29, 2009

1.6K

23

SHARE

SAVE


антитерорист.

Редактирано от kkrekk на 02.12.20 07:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.