Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:02 24.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Тема за всичко  
Автор denny (A Girl on Fire)
Публикувано09.04.10 17:10



Или, както казваше Ястреба - "петъчна off-кочина. Някакъв такъв странен ден ми е - хем не ми се занимава с моята си работа, хем пък нещо не мога да се откъсна от компютъра. Та... то се е видяло, че днешния ден ще го пиша дъждовен... ама на някого да му се бъбри?





Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано09.04.10 17:31





Е как може гърдите да се оприличават на плодове?! Изобщо не мога да се ориентирам! Не можаха ли да ги нарисуват? Или направо да ги снимат...



Тема Re: Тема за всичконови [re: *Paл*]  
Автор denny (A Girl on Fire)
Публикувано09.04.10 17:35



Абсолютно безобразие.

Да, що за обяснения - по една снимка да бяха пуснали, а те - ананаси, дини, круши, и прочее дивотии. Ами ако е нещо по средата?!
Пък аз тук препрочитам едни любовни обяснения /не отправени към мен, от книги са/, и за милионен път се опитвам да ги тълкувам.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано09.04.10 17:49



Те любовните обяснения май всичките са нелогични... Както и любовта.





Тема Re: Тема за всичконови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.04.10 17:53



Да де, ама понеже конкретно тези са от книга - слава Богу, в случая не от мой личен опит - и понеже и двете са "изтърсени" при твърде необичайни обстоятелства, още се опитвам да ги разгадая.
Да се похваля - тази седмица в рамките на три дни научих, че излизат 2 от преводите ми, които чакам с най-голямо нетърпение. Единият - на 19-ти, за другия още не знам дата, но вероятно до края на месеца.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано09.04.10 18:00



О, това е чудесно!

Поздравления!



Тема Разглеждам татуировкинови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано09.04.10 18:09





Не, няма да си правя. Просто любопитство.



Тема Re: Тема за всичконови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.04.10 19:48



Благодаря! Ако знаеш как се радвам... едната книга я чакам от девет месеца, другата... няма да казвам откога, че направо ме е яд. А на всичкото отгоре се задават две нови поръчки... едната от които вероятно най-редовно ще ме разплаква, в буквалния смисъл на думата, но въпреки това нямам търпение.



Тема Re: Разглеждам татуировкинови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.04.10 19:50



Има някои наистина забележителни, но и аз никога не бих си направила. Обаче първата, която видях, е невероятна, наистина.



Тема Re: Разглеждам татуировкинови [re: denny]  
Автор Rue_ (Mockingjay)
Публикувано09.04.10 19:54



Я да видим ще ме познаете ли с новото име.





Тема Re: Разглеждам татуировкинови [re: Rue_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано09.04.10 20:08



Хе-хе! Пък аз реших, че имаме нова клубарка.





Тема Re: Разглеждам татуировкинови [re: *Paл*]  
Автор Rue_ (Mockingjay)
Публикувано09.04.10 21:07



Сериозно?! Ей, що си признах, беее...

знам си, че не ме бива за заговори и конспирации. Признах си, щото реших, че така и така ще ме познаете по сигнатурата. А то... можех да си се крия с новото име и да се подсмихвам доволно.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано10.04.10 03:43



Мечтая си за момента, когато ще да започнеш да изписваш заглавията на книгите, които споменаваш само като: " ...конкретно тези са от книга...", " ...излизат 2 от преводите ми..." и пр. към днешна дата. Аз съм един любопитен човек.

Признах си!



Тема Похвалка!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано10.04.10 03:54



За първи път от много години чета книга, на която след приблизително първата третина не прочитам края, както съм правила редовно до сега.

Така ме замаЯ този Крис Кузнески, че изневерих щастливо на лошите си навици. Не мога да реша дали ми е приятно да го чета или да му се радвам колко ми е симпатичен.




Тема Тц!нови [re: Rue_]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано10.04.10 03:56



Не те познавам!





Тема Re: Тц!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано10.04.10 14:35



Сериозно?!
Я виж ти... а аз да не знам, че така умея да се прикривам.





Тема Re: Тема за всичконови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано10.04.10 14:36



Време е да ти се сбъднат мечтите...


Знаеш ли как ме сърбят ръцете да ги изпиша точно тези две заглавия? Признавам, че досега мълчах за едното, защото бях подписала декларация за поверителност - да не издавам заглавие, време на излизане, какво става в книгата, и т.н. Но понеже /със знанието на самото издателство/ вече се раздрънкаха някои други хора, ще взема да си призная. Та - едната книга се казва "Възпламеняване"/продължението на "Игрите на глада"/ от Сюзан Колинс, от миналата година чакам да благоволят да я издадат /излезе в Щатите преди седем месеца/, и ако си спазят датите, ще направя купон по случай случката. Пак оттам са и "конкретните" неща.
Другото, дето чакам да излезе, е седмият "Монк" - българското заглавие е "Г-н Монк и подземният Париж" - нищо общо с оригиналното английско заглавие.



Тема Re: Похвалка!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано10.04.10 14:44



Какво четеш от него? Аз разгледах всички книги, които се споманават в линка, и ми звучат наистина интересно. Бих прочела нещо от този автор, всъщност май всичко бих прочела, стига да го намеря.



Тема Re: Тц!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано10.04.10 20:38



Гооолямата синя "точка" ми се стори позната, но само на пръв поглед.





Тема Йеее!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано10.04.10 20:45



Колко е хубаво да се сбъдват мечти!


Не знаех, че съществува подобна поверителност с подписване на декларация. Много интересно! До кога точно е в сила "обета ти за мълчание" - докато книгата излезе официално на пазара ли?



Тема Re: Похвалка!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано10.04.10 21:00



В момента чета "The lost throne". На мен лично много ми допада стила на този автор.

Интересна интрига, ненатоварващ изказ с много симпатично чувство за хумор и без километрични описания, за които за никога не съм имала търпение да изчитам.
Ти нали скоро имаше рожден ден?Ако не го намериш бих ти изпратила някоя от книгите му с надеждата да я преведеш и да убедиш издателство да я издаде (или в обратния ред).



Тема Re: Йеее!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано10.04.10 21:15



Хубаво е, да... а пък специално това го чакам от толкова време, че като стане, ще съм най-щастливият човек на земята.


Ами това с декларацията за поверителност ми се е случвало досега само с тази книга. По принцип нищо от съдържанието не трябва да се разкрива, докато не излезе книгата. Тоест, не бива да се разкрива официално - мога и да споделя с някое другарче, но не мога, например, да го оповестя в интернет. Та аз затова досега мълчах за заглавието /а и не бях сигрна дали няма да го променят/. Иначе, като излезе, ще има мнооого да разправям...



Тема Re: Тц!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано10.04.10 21:19



"Голямата синя точка" я откраднах от един форум и въпреки че напоследък често си сменям подписите, тя май ще си остане поне до средата на септември... зависи, всъщност. Щото там може и да пише "подкрепа за еди-кой си", но нищо чудно скоро да се окаже, че няма кого да подкрепям.





Тема Re: Похвалка!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано10.04.10 21:24



От това, което прочетох, и на мен ми хареса стилът. Предполагам, че бих се наела да превеждам подобно нещо /и определено бих го прочела ей така, за удоволствие/, но /вече/ не смея да предлагам книги за превод. Правила съм го - всъщност, точно така се свързах с издателствата, с които работя сега - предложих им мои готови преводи, - но по принцип те предпочитат да решават какво да превеждат. Във всеки случай, мога да им спомена нещо, и без това с едните ще се чуем сега покрай "Монк". Може пък да им хареса.





Тема Re: Тц!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано10.04.10 22:41



Какво се случва в средата на септември?





Тема в Европанови [re: Dolce De Leche]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.04.10 23:04



настъпва общо понижение на температурите





Тема Следователнонови [re: Kиpo]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано11.04.10 00:02



през септември Дени ще напише в средата на синята точка:
"Подкрепете Бога Слънце!"






Тема Re: Тц!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано11.04.10 09:46



В средата на септември /амин, дай Боже/ излиза на български третата част от трилогията "Игрите на глада" /с неизвестно още заглавие/, задължението за поверителност отпада, и аз почвам да роня слзи, че /пак/ за пореден път, е прецакан човекът, на чиято страна съм аз. /Тоя, дето му се чете името в синьото кръгче/. И, да, не се подвеждайте по името - мъжко е; щото то в тая поредица свястно име просто няма.

След което пускам тема как винаги, щом взема страната на някого във филм или книга, той /или тя/ задължително "си го отнася".

И, следователно, "синьонто кръгче" става излишно.
Но това засега са само предположения - да се надявам, погрешни. Междувременно се гответе за почерпка.



Тема Re: в Европанови [re: Kиpo]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано11.04.10 09:46



Хм, с толкова дългосрочни прогнози ли разполагаш?





Тема Re: Следователнонови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано11.04.10 09:52



Нее, друго ще пише, но няма да кажа какво.





Тема Re: в Европанови [re: denny]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано11.04.10 10:42



Absолютно! Дори със същата увереност мога да твърдя, че през януари вероятността някъде в страната да вали сняг е почти 100% !





Тема Re: в Европанови [re: Kиpo]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано11.04.10 11:01



И че през юли задължително ще е жега, нали?





Тема Re: Тц!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано11.04.10 21:53



Престани да вземаш страната на лошите специално в холивудските "продукти". Там те си го отнасят задължително в 99% от случаите.





Тема Re: Тц!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано12.04.10 09:13



Нещо не се разбрахме, май.


Не е холивудски продукт - аз гледам филми горе-долу пет пъти в годината. И то най-често исторически, за да няма смисъл от вземането на страна.

Този герой е "книжен". И хич не е от лошите, напротив... а пък и на външност е мой тип. Само че май ще се забърка в разни революции... и язък за хубавия човек.

Ама да не бързам, де... Това засега е само предчувствие.



Тема Я да си навестя тематанови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано12.04.10 23:07



Гледам, че се навъртат из нета някои... току-виж сме се засекли.





Тема Re: Тц!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано13.04.10 16:49



Никога ли не надничаш в последните страници след прочитане на първата третина?





Тема Re: Тц!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано13.04.10 17:35



А, защо, надзъртам понякога, но май от доста време не ми се е случвало. Просто напоследък не е имало книги, които да ме предизвикат да го направя. Скоро обаче може и да стане нещо такова... няма да ми стигнат нервите да чакам да разбера по "нормалния начин".





Тема Re: Тц!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано13.04.10 20:07



Ех, отдъхнах си, че не съм само аз дето наднича в последните страници предварително.





Тема Re: Тц!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано13.04.10 20:47



Обаче този път няма да надзърна... ще си чакам докрая, като добро дете.





Тема Ура!нови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано13.04.10 22:29



Най-после, най-после приключих окончателно с "историческия" превод - поредната книга на Филипа Грегъри. Приемам поздравления... и се заричам за милиард и шестнайсети път, че никога вече няма да чакам да свърша един превод, преди да почна да го проверявам за грешки.



Че и си вярвам, на всичкото отгоре.



Тема Re: Ура!нови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано15.04.10 20:58



Няма ли хора тек, бре? Къде сте всички? Да не потънахте с "Титаник"?





Тема Re: Ура!нови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано17.04.10 08:52



Продължава да няма народ... няма с кого да се бъбри, явно ще трябва да се работи.





Тема Re: Ура!нови [re: denny]  
Автор La Loba (semper fidelis)
Публикувано17.04.10 08:53





Пролет. Време за любов. Време да се обичаме. Време да обичаме себе си.

Редактирано от La Loba на 17.04.10 08:56.



Тема Re: Ура!нови [re: La Loba]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано17.04.10 09:03



Лелееее... ама аз чак сега видях колко е часът. Наистина ли съм станала толкова рано в събота сутрин?



Еее, не, това е пълно безобразие. Къде съм гледала, като си гледах часовника... бях убедена, че ставам в девет и половина.
Е, сега вече наистина ще трябва да се работи. Просто трябва да го оправдая това ранно ставане. А другата седмица се надявам да имам троен повод за черпене.



Тема Re: Ура!нови [re: denny]  
Автор La Loba (semper fidelis)
Публикувано17.04.10 09:03



и аз се надявам да имам троен повод за черпене



Пролет. Време за любов. Време да се обичаме. Време да обичаме себе си.

Тема Re: Ура!нови [re: La Loba]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано17.04.10 09:16



Дано!



Лошото е, че моят повод зависи от още доста народ... ако зависеше само от мен, досега да съм ви разсипала от почерпки.



Тема Re: Ура!нови [re: denny]  
Автор La Loba (semper fidelis)
Публикувано17.04.10 09:17



А, при мен зависи дали ще ме запознаят с един мъж или не.



Пролет. Време за любов. Време да се обичаме. Време да обичаме себе си.

Тема Re: Ура!нови [re: La Loba]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано17.04.10 09:22



Дано да стане, най-искрено ти го пожелавам.





Тема Re: Ура!нови [re: denny]  
Автор La Loba (semper fidelis)
Публикувано17.04.10 09:22



Аз си го заслужавам, надявам се, и той да ме заслужава.



Пролет. Време за любов. Време да се обичаме. Време да обичаме себе си.

Редактирано от La Loba на 17.04.10 09:24.



Тема Re: Ура!нови [re: La Loba]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано17.04.10 09:26



Ама разбира се, че си го заслужаваш, някой да е твърдял друго?

Затова и най-искрено ти го пожелавам, наистина: дано да се запознаете и да се харесата.

От 2008 г. насам ми е тргнало да превеждам истории за обречени влюбени - исторически личности и измислени герои; време е да има и някоя реална история с хубав край.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано17.04.10 09:56





Добро утро!



Тема Re: Тема за всичконови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано17.04.10 10:05



Разкошно е, Рал, благодаря.



И добро утро.

А като споменах преди малко за "обречени влюбени", да ви кажа какво любовно признание ми се случи да превеждам. Та, значи, двойка младежи с малка разлика в годините. Познават се и се срещат от 4-5 години., но официално не са гаджета, а "най-добри приятели". Та накрая младежът решава да си признае /след като пет години събира смелост/ И се провежда следният разговор:

Той: Обичам те.
Тя: Знам.

Е, познайте кого ми идваше да убия...

ПП. А аз отдавна съм се отказала от мисълта, че ще намеря човек, който да ме обича като този в песента. Не вярвам да съществуват такива...

Редактирано от denny на 17.04.10 10:07.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано17.04.10 10:08



Доста време. Аз щях да си призная по-рано.



Тема Re: Тема за всичконови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано17.04.10 10:09



Е, той си призна... и какво?

Но да, а и аз вкъщност. Обаче тази сцена за пръв път ме накара да съчувствам на мъж.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано17.04.10 10:13



Какво? Не му ли се отвори парашута?

Ама и дамите по някога сме... едни големи бели птици...



Тема Re: Тема за всичконови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано17.04.10 13:02



Ето я цялата прекрасна ситуация:

- Добре, да избягаме - казва той.
- Наистина ли? Не мислиш, че съм полудяла? Ще дойдеш с мен? - Част от смазващото бреме започва да се вдига от плещите ми, докато се прехвърля върху тези на Гейл. /Не се подвеждай по името, мъжко е - и младежът е мноооого готин.
- Наистина мисля, че си полудяла, и въпреки това ще дойда с теб - казва той. Наистина го мисли. Не само го мисли, а го приема с готовност. - Можем да се справим. Знам, че можем. Да се махнем оттук и да не се връщаме никога повече.
- Сигурен ли си? - казвам. - Защото ще бъде трудно, с децата и всичко останало. Децата не са техни, става дума за братята и сестрите им; а бягството е, за да се спасяват, защото в страната бушуват бунтове. Само че младежът още не е схванал "целта на занятието" Не искам да навляза десет километра навътре в гората и ти да...
- Сигурен съм. Напълно, изцяло, стопроцентово сигурен. - Той накланя челото си надолу, за да го облегне на моето, и ме придърпва по-близо. Кожата му, цялото му същество, излъчва топлина от това, че е бил толкова близо до огъня, и аз затварям очи, попивайки топлината му. Вдъхвам мириса на овлажнена от снега кожа, дим и ябълки, мирисът на всички онези зимни дни, които споделяхме преди Игрите. Не се опитвам да се отдръпна. А и защо да го правя, във всеки случай. Гласът му се снижава до шепот: - Обичам те.
Ето защо.
Никога не успявам да предусетя тези неща. Те се случват толкова бързо. В един миг предлагаш план за бягство, а в следващия... от теб се очаква да се справиш с нещо такова. Изтърсвам онова, което сигурно е най-лошият възможен отговор:
- Знам.
Звучи ужасно. Сякаш предполагам, че няма как да не ме обича, но не чувствам нищо в отговор. Гейл понечва да се отдръпне, но аз го сграбчвам:
- Знам! А ти... ти знаеш какво си за мен. - Не е достатъчно. Той се отскубва от хватката ми. - Гейл, сега не мога да мисля за никого по този начин. Всичко, за което мога да мисля, всеки ден, всеки миг, е колко се страхувам. И сякаш няма място за нищо друго. Ако успеем да отидем някъде другаде, на безопасно място, може би ще мога да бъда различна, не знам".

Красота, просто красота. Обаче съм сигурна, че в такава ситуация вероятно щях да реагирам по същия начин като девойката... вероятно щях да кажа абсолютно същите неща. Което обаче не ми попречи, докато четях и превеждах въпросния откъс, да изпитвам желание да й откъсна главата. Абе, да му се не види, човекът след 5 години приятелство събира смелост да ти признае, че те обича, а ти - "Извинявай, ама в момента не ми е до това". Та, да, меко казано, на младежа "не му се отвори парашута".

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от denny на 17.04.10 13:05.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от denny на 17.04.10 13:57.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от denny на 17.04.10 13:57.</EM></FONT></P>

Редактирано от denny на 17.04.10 14:05.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано22.04.10 22:18



Да си посетя малко темата... и да видя има ли някой тук.

Като гледам, народът се е изпокрил. Ей, хора, къде стееее?

Редактирано от denny на 22.04.10 22:26.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано23.04.10 05:04



"Е, познайте кого ми идваше да убия..."

Автора!


Познах ли? Каква е наградата?



Тема Re: Тема за всичконови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано23.04.10 09:12



Хм, не позна.



На авторката действително съм й се заканила, само че за нещо, което още не е извършила /а подозирам, че ще го направи/. Не, в случая ми идваше да откъсна главата на 'убавицата, т.е., героинята, дето го изтърси това "Знам". То бива неадекватност, бива, ама...



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано23.04.10 09:16



А ето това е почерпката по случай излизането на новия "Монк" - "Г-н Монк и подземният Париж". Да уточня: газираната вода с лимон /или каквато и да е добавка/ е представата на Монк за напиване и "разпускане".







Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано23.04.10 21:51



Май ще си пия сама...





Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор La Loba (semper fidelis)
Публикувано23.04.10 22:00



Няма. И аз съм като г-н Монк, разпускам с газирана вода.


Честито.

Пролет. Време за любов. Време да се обичаме. Време да обичаме себе си.

Тема Ех, че колоритна почерпка!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано24.04.10 05:13



M-m! Good!

Благодаря!

Моля те, престани да се моткаш по клуба и превеждай по-бързо, за да черпиш по-често!
JK!
JK!
JK!




Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано24.04.10 05:20



Интересно ми е, имаш ли право като преводач да влагаш личностно отношение. Примерно, Възможно ли е да смекчиш отговора на героинята от правото-куме-в-очи "Знам" на нещо от рода на..."Досещах се"?



Тема Re: Тема за всичконови [re: La Loba]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.04.10 08:51



Мерси за "честитото".

Ама късно ти виждам постинга... аз снощи към 22.30 се отчаях, че няма народ наоколо, и се оттеглих да чета "Мисия Лондон". Тази книга определено е от типа: "Да се смееш ли, да плачеш ли...?".
Сега чакам да ми донесат "Монк"... дано да е днес, че нямам търпение да чакам до понеделник.



Тема Re: Ех, че колоритна почерпка!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.04.10 09:08



Радвам се, че почерпката ти хареса.



Слушам! Никакво моткане вече, хващам се здраво за бачкане... ама може ли да се оплаквам от време на време?
Шегата настрана... ако излизането на книгитезависеше само от моята бързина на превеждане... ехеее... Ама знаеш ли колко неща съм предала, дето кой знае кога ще се появят.



Тема Re: Тема за всичконови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.04.10 09:12



Е, не, нямам право на такива постъпки. Ако тя казва: "Знам", аз трябва да го преведа именно като "Знам", не мога да смекчавам и променям.
Иначе сигурно бих се изкушила да смекча някои неща - а пък точно в този случай, със сигурност.


Но знаеш ли, за сметка на това пък си изграждам лично отношение към героите. И то доста трайно. Което води до неща от рода ня "синята" точка, дето ми е в подписа.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано24.04.10 11:19



Не мога да спра да се хиля... току-що ми пристигна книгата, при това този път нямаше разправии с куриера - нали "си научих урока" от миналия път, та сега реших поне до 11 ч. да не мърдам от къщи... пък човекът взе, че "цъфна" точно в 11.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.04.10 14:57



Поздравления, Дени!

Трябва да споделя с теб, че дъщеря ми преведе 3 книги от английски, за да напише дипломната си работа(просто няма нищо превеждано на български досега по тази тема) и това толкова й хареса, че реши да кандидатства английска филология. Отказа се от психологията, за която говореше цяла година и каза, че да превежда й доставяло страхотно удоволствие! Та ще видим ;) Стискай палци!



Тема Re: Тема за всичконови [re: agrimonia]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано25.04.10 15:14



Благодаря.

Наистина много труд е положила дъщеря ти, превеждането понякога е направо къртовска работа. Не знам дали споменах, но току-що приключих с превода на една биография на Селинджър /разделиха я между мен и една друга колежка/ - е, няма такъв ужас просто. Радвам се за решението на дъщеря ти, английската филология наистина е чудесна специалност. Не го казвам, защото аз съм завършила това, просто наистина човек започва да гледа по коренно различен начин на езика. И ще се радвам да си имам още една колежка. Ще стискам палци, разбира се.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано26.04.10 18:55



Уф...
Ама как нямат срам някои хора... Сега пак аз ще излеза лошата, ама... ей сега ми се случи нещо, което доста ме ядоса. Търси ме в скайпа човек, с когото си пиша от време на време на "неангажиращи теми" - слагам израза в кавички, защото ми е много омразен и обикновено не го използвам. Образован, интелигентен човек, университетски преподавател. И както си бъбрим за най-общи неща, изведнъж ми изтърсва - "Имам нужда да ми преведеш тука едни документи, които ми трябват за проекта, който изготвям". Без да попита първо имам ли друг ангажимент, имам ли опит в превеждане на такива неща... а че не спомена за заплащане, е повече от ясно. Въпросният документ се оказа някаква гадост, която бъка от таблици, схеми, и подобни ужаси. Плюс това - казах ли, че става дума за превод от български на английски, при това, доколкото видях, бъкащ от термини, предимно от психологията. Отказах, с довода, че имам много работа /което е вярно/, обаче онзи се разсърди. Сега вероятно няма да се весне в скайпа поне две седмици /аз май на това се надявам/. Та сега въпросът е, трябва ли да се чувствам гадно, че съм отказала на някого, който смята, че съм длъжна да се съглася, и който очевидно смяташе да му се размине безплатно?



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано26.04.10 21:27



Ех, Дени. Сега на тоя хитрец му се разсърдваш. Пълен игнор. Поне за една година. Такива нахалници не разбират от друго. Дори да се извини в което дълбоко се съмнявам. Такива хора смятат, че целия свят им е длъжен. Обикновено крадат и кламерите от работното си място. Хич да не ти пука за такива "интелектуалци".



Тема Re: Тема за всичконови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано26.04.10 22:12



Между другото, никога не съм го търсила аз. Винаги той пръв подхваща разговор. И е вярно, че винаги, като се засечем в скайп, първо ме пита дали работя, и ако кажа "да", просто ми пожелава "приятна работа" и изчезва. Тоест, досега не бях останала с впечатление да е чак толкова досаден. Но това днес ме изуми. Права си, спасението наистина е пълен игнор. Даже май направо ще го изтрия от списъка с абонатите... просто не виждам особен смисъл от общуването с този човек. Не заради станалото днес - тоест, не само.
И не че ми пука кой знае колко точно за него, но ми стана кофти, че "взема за канарче". Длъжна съм му била, как не. Аз моите задължения за днес си ги свърших.





Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано26.04.10 22:42



Дени, работата ми е такава, че често срещам такива хора. Те не си заслужават. Повярвай ми. Това са дребнави, злобни, тесногръди хора. Не си заслужава да се ядосаш или изобщо развълнуваш за такива. Щом можеш да го избегнеш направи го. В противен случай ще продължиш да се разочароваш и ядосваш и в бъдеще.



Тема Re: Тема за всичконови [re: *Paл*]  
Автор Katniss Everdeen (Mockingjay)
Публикувано26.04.10 22:51



Права си. /Опа, да не се чудиш - аз съм Дени, обаче влязох за малко с другия си ник и сега не иска да ме "познае" със стария - дава ми съобщение за проблем./
Не че и толкова се ядосвам, по-скоро съм подразнена и леко разочарована, и само споделих. А че ще избягвам контактите точно с този човек, е повече от сигурно. Защото наистина нямам нито желание, нито нерви, нито пък време за подобни ядове. Това му е хубавото на интернет общуването - винаги можеш да се измъкнеш.



Обаче просто не е за вярване колко ужасен беше тоя текст, дето "симпатягата" искаше да му го превеждам.



Тема Re: Тема за всичконови [re: Katniss Everdeen]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано26.04.10 23:35



Точно днес една клиентка поиска некоректна услуга. Цената обаче я отказа.

Бях много любезна. Ако исках можех да и взема парите въпреки това. Но аз не ги исках.



Тема Re: Тема за всичконови [re: *Paл*]  
Автор Katniss Everdeen (Mockingjay)
Публикувано27.04.10 08:51



А, колкото до любезността, и аз бях любезна. Ама много. Но твоята клиентка поне е знаела, че трябва да плати някаква цена. Аз останах с впечатлението, че онзи моят "симпатяга" очаква да му направя превода безплатно. То, хайде, да са 2-3 страници чист текст, сакто и да е... обаче 17 страници специализиран текст, със схеми и таблици, при това - на бланка /тоест, трябва да се работи отгоре и да докарам същия формат, а това е пълен кошмар/ - е, извинете.





Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано27.04.10 11:09



Дени, много е гадно, когато разбереш, че някой те използва или се опитва да го прави. Хич да не ти пука, не си му длъжна с нищо!



Тема Re: Тема за всичконови [re: agrimonia]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано27.04.10 11:37



Гадно ми стана, наистина, и то по доста причини. Мисля, че най-силно ме подразни съчетанието между това, че този човек продължи да настоява, след като изрично казах, че в момента си почивам, факта, че направо изпрати текста, без да изчака отговора ми, и реакцията му, когато отказах да се занимавам. Все едно сега аз да кажа на някой от счетоводителите в този клуб: "Абе що не ми помогнеш с данъчната декларация?" Или да искам съвети по сложни правни казуси от юристите. Хайде, няма нужда.

Ако ми трябва подобен съвет, ще попитам в съответния професионален клуб или "на живо". Но тук, както и в скайп, влизам, за да си почина, след като съм си свършила работните задължения.

Извинявай, разпених се... днес ми е "гневен" ден.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано28.04.10 15:00



Хайде познайте какво стана.


След като отказах на онзи "симпатяга", той ме потърси днес сутринта, за да ми каже, че в крайна сметка онзи превод не бил необходим. Казах: "Добре, чудесно, много се радвам" и приключих разговора.
Обаче в задачката се пита следното: Ами ако се бях съгласила? Щях за два часа да прочета текста, след което да започна да превеждам, и сега щях да съм, например, на четвъртата или петата страница. Щях да съм бясна заради схемите и таблиците, да ровя къде ли не за термините... и в тоя момент той щеше да ми каже: "Ами, ъъ... то... такова, оказа се, че тоя превод не ми трябва." Е, такъв "сладур" просто да ти е кеф да го гръмнеш.
Отивам да се уча да стрелям. С лък.

ПП. Крайно време е да се науча. Онзи от подписа ми е отличен стрелец.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от denny на 28.04.10 17:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от denny на 28.04.10 17:54.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано28.04.10 16:28



Хм, аз съм решила тази или другата година задължително да опитам да стрелям с рефлексен лък. Предполагам, някъде наблизо ще сложат табела на старобългарски, "пай'те се всичкиии!!!"



Тема Re: Тема за всичконови [re: Roxy]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано28.04.10 16:55



Какъв е този рефлексен лък? Не съм чувала за такива / не съм много наясно с този тип оръжия, повече разбирам от огнестрелни

/. Но определено, ако реша да се уча да стрелям, една такава табела ще трябва да сложат и при нас във Враца.
Едно време брат ми, лека му пръст, непрекъснато си правеше лъкове и стрели... голям пропуск, че не го накарах да ме научи да стрелям. Ама сигурно нямаше да стане... почти не виждам с едното око и ми е неточен прицелът.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано28.04.10 18:53



Абе какво ще си усложнявате живота с лъкове? Хората са измислили къде-къде по-удобни и леснопреносими оръжия като точилка, тиган и т.н. Пък и после ще си измислите по-лесно оправдание от типа: "Ами аз си мажех с този нож масло на филията, а той влезе и се подхлъзна на маслото и се наръга 17 пъти!"





Тема Re: Тема за всичконови [re: agrimonia]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано28.04.10 19:09



Щото съм на такава вълна в момента.

Подражавам на главната героиня от "Игрите на глада" и на най-добрия й приятел / този, чието име се чете в подписа ми/. Плюс това точилката и тиганът може и да са по-лесни за намиране оръжия, ама са прекалено традиционни, дето викаше моят учител по история - "конвенционално оръжие". /Леле, заради това "конвенционално оръжие каква двойка изкарах навремето, не е истина просто/.
Обачееел... като се замисля пък, и това с ножа не звучи злеллл хеле пък оправданието е направо велико. Ще поживеем, ще помислим. Ама ме е страх от ножове, пусто да опустее, то не е една беля.
ПП. А предложението за тигана ме подсети за един виц. Прибира се някакъв късно през нощта, и пита: "Скъпа, за какво ти е този тиганнннн?"

Редактирано от denny на 28.04.10 19:11.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано28.04.10 22:09



""Скъпа, за какво ти е този тиганнннн?""

Аааа, това много ми хареса!





Тема Re: Тема за всичконови [re: agrimonia]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано29.04.10 08:54



Нали?

Е, по-добре звучи, като се разказва на живо, но и написано има едно такова... хм... звънко звучене.

Добро утро.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано29.04.10 10:59



Далекобоен азиатски лък със сложна изработка и силен изстрел. Ей го в маджарска употреба:





Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано29.04.10 11:02



Двама пияници си говорят и единият се оплаква:
- Тая моята, много се е изнервила, все с точилката ме посреща, започва да ми поставя ултиматуми за пиенето, ужас...
- А пък моята жена чето ме посреща с цветя.
- Даже и да се прибереш по нощите?! Ей, късметлия...
- Не бе, те, цветята са заедно със саксията.





Тема Re: Тема за всичконови [re: Roxy]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано29.04.10 12:22



Изглежда страховито, а и наистина доста сложно. Аз по-скоро си се представям така:

[image]http://images2.fanpop.com/images/soapbox/female-ass-kickers_30214_top.jpg?cache=1254149179[/image]

С тая разлика, че девойката на картинката стреля от 11-годишна и определено я бива





Тема Re: Тема за всичконови [re: Roxy]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано29.04.10 12:24



Друг вариант:

Двама пияници си говорят. Единият казва:
- Ей, тая моята жена е голяма домакиня.
- Що, бе?
- Колкото и късно да се прибирам, все с точилка в ръка ме посреща...



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано29.04.10 17:26



Йееее!


Ох, знам, че нищо особено не е, обаче... много се изкефих току-що. Та, значи: От месец-два старата ми уредба /с компактдиск, две гнезда за касети, никакви особени екстри/ дава сигнали, че ще сдава багажа. Тоест, нито един диск не тръгва от първи път. Като се случи първия път, реших, че самия диск нещо не е наред. При втория път се усъмних. След като вчера най-най-най любимият ми диск за всички времена категорично отказа да "тръгне" /въртеше се като бесен, обаче без звук/, най-после ми просветна в дебелата глава, че то пък не може все дисковете да са скапани. Та се сетих, че вкъщи има още един "безработен" касетофон със същите екстри, и си викам - настъпи часът на истината. Сега ще видим ще проливам ли сълзи за съсипания ми любим диск, или ще успея да си чуя за пръв път от сума време всичките любими песни.
Проработи... И нищо че е на 10-12 години, даже има по-добър звук от другия.
А аз се бях приготвила за безкрайни съжаления и скърби, че не мога вече да си слушам любивите песни...



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано30.04.10 23:38



Дени, ти ми припомни старият социалистически виц:"Американците, горките, не знаят какво е радост! А тук, у нас, дойде ти тока-радваш се, дойде ти водата-радваш се...."





Тема Re: Тема за всичконови [re: agrimonia]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано01.05.10 09:58



Знаех си, че ще предизвикам подобна реакция.

Но в случая наистина беше радост голяма - имам си няколко песни, без които не мога, а точно те взеха, че се съсипаха /или така звучаха на оня трошляк/.
Плюс това си спестих /засега/ разходите за нова уредба.
Честит първи май, между другото.

Редактирано от denny на 01.05.10 09:59.



Тема Честит празник!нови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано06.05.10 09:53



Ха честито, народе!

Аз тоя празник не го тача особено, ама не пропускам да го честитя.
Не знам дали има именици във форума, ама ако има - честито! Весело празнуване!

Редактирано от denny на 06.05.10 09:54.



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано06.05.10 10:16



Честито на имениците!





Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано07.05.10 20:10



Сега най-после разбрах защо във Враца има суша.
Защото рядко излизам.


Как може, бе, да му се не види, днес за пръв път от сума време излизам с готини хора, които не бях виждала от месеци, хапнахме заедно в един ресторант извън града, и като тръгнахме да се връщаме... заваля. Градушка! И остави, че заваля, ами поне пет-шест зърна ме уцелиха.
Ами не е честно, бе... А на връщане какви реки бяха по улиците - хубаво, че знам да плувам.



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано07.05.10 20:17



Значи си имала силни усещания.

Срещите с готини хора са... готини.



Тема Re: Честит празник!нови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано07.05.10 20:24



Силни усещания, определено.

Май целият месец ще ми е такъв, очаквам и доста силни емоции в професинален план. СИлни в положителен смисъл - две хубави книги за превод и една, чието излизане чакам.
А освен това установих, че при мен просто го няма момента да си кажа: "Днес няма да правя нищо, свързано с работа", и да успея да си изпълня заканата. Днес превеждах едно интервю с авторката на един от последните ми излезли преводи - "Паднали ангели". Ей така, както мислех да не бачкам днес. Нищо де, беше интересно... а от утре стискай палци, смятам да си седна на 4-те букви и най-после да се хвана сериозно с превода, който мотая вече от близо два месеца. Не мога да се позная просто, имам чувството, че тая книга не иска аз да я превеждам.



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано07.05.10 20:55



У Враца гарга не каца.





Тема Re: Честит празник!нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано07.05.10 21:08



Тц! Ходила съм. Има много.





Тема Re: Честит празник!нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано07.05.10 21:15



Ти ще кажеш.





Тема Re: Честит празник!нови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано07.05.10 21:16



Аха, и на няколко метра от нашия блок си провеждат "конгресите".

Невероятно шучни пернати гадинки.



Тема Re: Честит празник!нови [re: *Paл*]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано07.05.10 21:24



не съм забелязал такова нещо.



Тема Re: Честит празник!нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано07.05.10 21:26



Не си гледал Фнимателно.





Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано07.05.10 21:31



еми все едно си нямам друга работа, че пилци по цел ден ще зяпам.
Много са ви зле кардиолозите.



Тема Re: Честит празник!нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано07.05.10 21:35



Е, тук вече не мога да се изкажа, била съм само при една кардиоложка, инцидентно.
За пилците - да, има далеч по-интересни неща за зяпане.





Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано08.05.10 10:04



Като погледнах днешната дата, ме налегнаха едни спомени...

Точно на тая дата, точно преди десет години, ми беше практическият изпит пслед задължителния /тогава/ стаж в едно софийско училище. С едни ситни третокласници. Та - след като три пъти бях влизала да преподавам на същите тия "мили дечица" и всичко беше минало от хубаво по-хубаво, идва ред за изпитния ми урок. И аз предния ден им казвам: "Така и така, дечица милички, утре ще идват да ме изпитват, искам да сте такива добри и кротички като последните два пъти. Става ли?" И ония ситни гадинки всичките в хор: "Дааа, госпожице!" Е, няма да ви казвам как се държаха, само ще спомена, че ми идеше да ги избия, а пък нашата методистка, дето ме изпитваше, ми каза: "Ще ти го дам тоя изпит, ама ми обещай, че няма да ставаш учителка". Кво да правя - обещах. Та днес е годишнината от тая скръбна дата.



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано08.05.10 13:05



Учителка? Много нерви си си спестила с това обещание... Спечелила си.



Тема Re: Честит празник!нови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано08.05.10 13:19



Тази професия никога не съм я обмисляла като вариант, сгажа го изкарах, защото беше задължителен /вече не е, остана само за тези, които предварително са избрали педагогически профил/. Като завърших, нещата с преводите не потръгнаха веднага, и на някоко пъти получавах предложения за работа като учителка, обаче не приех нито едно. И слава Богу.





Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано08.05.10 13:30



Работих 8 месеца с три годишни. Беше много забавно. Истинско удоволствие е да общуваш с деца на тази възраст. Но отговорността, която непрекъснато носиш за сигурността им ми идваше в повече. Много се страхувах, че някой може да се нарани. Че не мога да държа всяко за ръката. Особено като тръгнехме на някъде. Иначе много си ги обичах всичките.

Но се радвам, че не продължих в тази посока.



Тема Re: Честит празник!нови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано08.05.10 13:46



Според мен специално учителската работа е въпрос на призвание. Ти явно умееш да се разбираш с деца, макар че не си продължила в тази насока. Аз познавам себе си много добре и знам, че и да бях се пробвала като учителка, вероятно нямаше да издържа повече от шест месеца. А не съм човек, който би се отметнал от поет ангажимент. Тоест, щях да се насиля да изкарам една учебна година, но с цената на много нерви.
А с толкова малки деца наистина си е отговорност. Ац сигурно щях да съм постоянно на тръни.

Редактирано от denny на 08.05.10 15:11.



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 10:24



Нищо общо с предишния ми постинг, обаче нали е тема за всичко... Ааааа!!!! Писна ми бе, хора! Писна ми да научавам важни и лично засягащи ме неща във връзка с работата от странични хора. Всъщност, откъде ли не, включително и от някакви любителски сайтове, само не и от когото трябва! Защо, след като от седем месеца чакам излизането на една книга и "моите хора" си мълчат като риби, трябва съвсем, ама съвсем случайно, да попадна на ей това:

ВЪЗПЛАМЕНЯВАНЕ - втора книга от трилогията на Сюзън Колинс
Втората книга влиза за печат другата седмица и би трябвало да излезе до края на месец май. ...


Не копирам линка към сайта, защото на втората секунда след отварянето ме изхвърля. Ама не е честно!

Значи, аз не се обаждам, та да не ги притеснявам /много я мразя тая дума/, от някаква криворазбрана вежливост и възпитание съм се отказала да питам какво става, с предположението, че те ще благоволят да ми кажат - и накрая какво? Разбирам от тъпия сайт.
Но пък ме зарадва това "влиза за печат другата седмица". От цялата работа по подготовката на една книга за излизане това отнема най-малко време, така че... гответе се за голяяяямаа почерпка.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от denny на 09.05.10 11:49.</EM></FONT></P>

Редактирано от denny на 09.05.10 15:28.



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано09.05.10 13:49



Смятай значи колко са сериозни... Редовно ли ти плащат? В размера приет за такива преводи? Контактуваш с колеги предполагам. Да не са някакви несериозници...



Тема Re: Честит празник!нови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 14:22



Редовно ми плащат, никога не е оставало да ми дължат нещо. Имам излязла книга, преведена за тях, чакам да излезе и още една освен тази, за която споменавам тук. Но ми е странно - това е точно книгата, за която споменах тук, че съм подписала и декларация за поверителност. Тоест, нали уж никой нищо не трябваше да знае. Та затова си мислех, че като наближи да излиза, най-напред на мен ще кажат.

Ама явно не познах... сега си подготвям речта за утре. Не че ще се заяждам или нещо такова, но ще попитам какво става.



Тема Re: Честит празник!нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано09.05.10 19:36



Mълвата е, че в гнездото на орлите гаргите не смеят да припарят.





Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано09.05.10 19:53



Някога случвало ли ти се е професионално "да удариш по масата" със сила от рода на "Когато гръм удари как ехото заглъхва"?

От време на време се случват подобни ситуации. Как е възможно да не се обаждаш, за да не ги безпокоиш, когато става въпрос за собствения ти труд?!

П.П. Моля, бъди добра и не ме зачерквай от почерпката след горенаписаното.

Редактирано от Dolce De Leche на 09.05.10 19:55.



Тема Re: Честит празник!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 20:06



Още не ми се е случвало, но това нищо не значи.

Не е имало повод досега. Иначе аз специално на тези хора им звъня горе-долу веднъж в месеца... последното обаждане беше преди около месец, пак по повод на нещо, което прочетох в същия онзи форум. Само че тогава информацията беше по-мъглява - книгата щяла да излезе в началото на май /това - от форума/. Обадих са на моите хора и те потвърдиха. Обаче това, дето го видях днес... странно ми е, направо ми е странно, че са дали такава точна информация точно там. Утре се обаждам и разнищвам ситуацията.

Няма да те зачеркна, естествено, как можа изобщо да ти хрумне?! Не, сериозно, с такова нетърпение и кеф го чакам това нещо, че наистина ми се иска да можех да ви почерпя всичките.



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано09.05.10 20:23



А! Дано! Хубаво е да има колкото се може повече поводи за почерпка!


Аз съм много "серт"(тази дума литературно-коректна ли е или е жаргон?), защото извоювах малка домашно-телевиозионна победа благодарение на "удряне по масата".Тук направиха всички ТВ канали дигитални и за целта трябваше да се включи уред към телевизора. Всичко работеше ОК за около седмица, след което започнах да губя канали, а други бяха с лошо качество. Обаждам се за първи път преливаща от любезност и те оправят проблема. След няколко дена пак старата история - каналите започнаха да изчезват. Отново съм почти любезна. На третия път, когато се случи не можах да се позная. Бях рагневена скандалджийка от вселенски мащаб.Резултатът е, че за да успокоят крехката ми психика на огорчен клиент, ми отпуснаха още 50 допълнителни канала. Аз нямам време да гледам телевизия, а само я слушам като радио, докато върша 99 други неща, но ми допадна "жеста" да си увелича колекцията с ТВ канали.Една мъъъничка победка!



Тема Re: Честит празник!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 20:34



Надявам се да имам доста поводи до края на годината.



Сега - за думичката: диалектна е, всъщност, аз я знам от баба ми по майчина линия. В литературен текст още не съм я срещала май.
Поздравления за "малката победа"... ама с тия допълнителни 50 канала всъщност хич не е малка.
В моя случай нещата не са опрели чак до разправии, напротив, много добре сме се разбирали досега, ама... имам право на информация, бе , да му се не види. Ама-ха!
Не знам защо, ама днес ме прихвана нещо и реших, че ще си сменям подписа. Няма да стане, по технически причини, така че оставам с "голямата синя точка" , обаче просто да споделя... не знам защо, но страшно ме кефи ей този цитат:

'...that's just a rumor for desperate people to hold on to.'
'I know. I was just hoping.'
'Exactly. Because you're desperate.'

Падам си по черния хумор...



Тема Re: Честит празник!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано09.05.10 20:36



Мен след един гранциозен скандал преди години

, заради неправилно спрян интернет ме направиха ВИП клиент - няма да ми се сприра нета, дори да не си платя.



Тема Re: Честит празник!нови [re: Lali]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 20:38



Аааа, искам и аз такаааа!





Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано09.05.10 20:42



А бе сега отговорността е по-голяма. Не сме да закъснея, съвестно ми е.





Тема Re: Честит празник!нови [re: Lali]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 20:44



Да, наистина има такъв момент, права си. Ние вкъщи плащаме поне за половин година предварително, та не се налага да се страхуваме, че ще закъснеем. Даже на два пъти ни награждаваха като клиенти за пример.





Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано09.05.10 21:01



Нямаш умора със смяната на никовете.


Колко са до сега - 10, 20, с точки, с котка, ...?



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано09.05.10 21:03



Хехехе, браво.





Тема Re: Честит празник!нови [re: Lali]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано09.05.10 21:06



Е-ха! Това е чудесно!
Бъди добра и ни научи на грандиозно-скандалните си техники ако ни се случи да изпаднем в подобна ситуация да се преборим за ВИП позицията.





Тема Re: Честит празник!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 21:07



Никовете или подписите?



Щото никовете съм ги сменяла май само три пъти. Виж, подписите - повече; поне седем-осем пъти. "Точката" засега си ми е най-любимият подпис, мисля да си го запазя поне още година ... може и повече, де, зависи какво ще се случи с човека, чието име се чете в точката.



Тема Re: Честит празник!нови [re: Lali]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 21:08



Браво, я.

Така се сдобих и с камера за компютъра... не че се сещам да я включвам де, ама все пак...



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано09.05.10 21:12



И двете.


Аз се надявам да видя котката отново. Тя ми е любима!



Тема Re: Честит празник!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 21:16



Котката е котарак.

Това беше от бебешките му снимки /на осем месеца или там някъде/. Снимката май беше ето тази:



Може и да я сложа пак... засега остава "точката", по сантиментални причини.



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано09.05.10 21:20



Да, точно тази. Твоя котарак е пълна противоположност на моя. Моя е черен с малко бяло петънце.


Е, прежали се и направи нова снимка на "момчето".



Тема Re: Честит празник!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 21:23



Ще му направя, бе, защо да не му направя.

Всъщност, той има няколко скорошни снимки, но не съм ги качила никъде, защото не е сами(ък на тях, а все се навъртат и разни човеци и развалят картинката. Но ще потърся нещо хубаво.



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор La Loba (semper fidelis)
Публикувано09.05.10 21:35



Дали пък да не кажа и моето мнение - примера с дечицата и примера с колегите от издателството.


Трудно се свиква с предателството, но се налага.
Такъв е животът.

"- Как се чувстваш, Йосарян?
- Прекрасно, страхувам се до смърт."


Тема Re: Честит празник!нови [re: La Loba]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 22:06



Е, не е точно предателство, не бих използвала такива силни думи, но ми стана криво, че някой друг е научил преди мен точно тази информация. И за да бъда честна докрай, ще си призная, че нямаше да ми е толкова криво, ако ставаше дума за която и да е друга книга, преведена от мен. Но просто с тази не беше просто превеждане... аз все едно два месеца и половина живях с тези неща, изживявах ги заедно с героите от книгата. Даже след като я завърших, пак пуснах тема тук, която започваше с думите: "Току-що завърших най-тежкия превод в живота си". Тоест, имам емоционално отношение към тази книга, не само професионално. И те знаят това. Ще видим как ще протече разговорът утре, нямам намерение да се карам или да вдигам скандали. Просто ще попитам доколко е вярно публикуваното в оня прословут форум.



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор La Loba (semper fidelis)
Публикувано09.05.10 22:13



Силна е думата, така е.
Но очаквай още такива случаи в професионалната си реализация - някой казал на някого да ти се обади, той забравил, или пък друг изобщо забравил да ти пише...Може и хората хабер да си нямат, защото шефът просто им е наредил така за да се печели време. Само предполагам.

"- Как се чувстваш, Йосарян?
- Прекрасно, страхувам се до смърт."


Тема Re: Честит празник!нови [re: La Loba]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 22:20



Знам, права си. И съм наясно, че няма "да ми се размине" само с този случай. Но може и наистина просто да са забравили да ми съобщят, или пък чакат да стане ясна точната дата. Със сигурност не е вариантът за "печелене на време" - те са малко издателство, основната работа я вършат двама души. Та всъщност може и просто да не са имали време - все пак информацията в сайта е от вчера, не е като да са я дали преди седмица-две, а пък аз досега да си стоя в неведение. Ще се разберем утре... стискай палци книгата наистина да излезе скоро, а аз вече обмислям "менюто за виртуалната почепка".





Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор La Loba (semper fidelis)
Публикувано09.05.10 22:28



Стискаме и чакаме почерпката.

Успешен ден утре.

"- Как се чувстваш, Йосарян?
- Прекрасно, страхувам се до смърт."


Тема Re: Честит празник!нови [re: La Loba]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 22:30



Благодаря, и лека нощ.





Тема оффтопик (сигнатура)нови [re: La Loba]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.05.10 22:46



ех, този Йосарян, върна ме назад във времето:)))



Тема Re: оффтопик (сигнатура)нови [re: Пъpпъл]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано10.05.10 08:37



И мен. Сетих се как дадох "Параграф 22" назаем на една приятелка, и тя не ми я върна... но пък ми "завеща" "Човешкият фактор" на Греъм Грийн - една от книгите, които така и не можах "да смеля", подпирам с нея масата да не се клати.





Тема Йессссс!!!!нови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано10.05.10 11:13



Ей сега се обадих да питам какво става с моята прословута книга. Разговорът мина добре, не ги овиках, не казах: "Гадове такива, що си мълчите?", просто обясних - така и така, в еди-кой си сайт пише, че тая седмица книгата отива за печат и до края на месеца излиза, има ли нещо вярно в тая информация?" - и отсреща се чу: "Вярно е, ще ти звънна, като излезе". Без да питам, си признаха, че ония сладури от форума са си поискали съответната информация и нашите си признали.

То хубаво, ама вече ще знам, да не приемам за даденост, че просто щото съм превела книгата, ще знам подробностите около излизането й преди феновете.
Най-хубавото в цялата тая работа е, че вече има фенове, дето питат - че първата книга от тая поредица мина доста незабелязано.



Тема Re: оффтопик (сигнатура)нови [re: Пъpпъл]  
Автор La Loba (semper fidelis)
Публикувано10.05.10 20:07



И мен - направо се стъписах онази вечер - не знаех, че ще дават филма по телевизията. Машина на времето направо - цели 25 години.


Макар че аз си предпочитам студения киносалон и шума на киномашината.

"- Как се чувстваш, Йосарян?
- Прекрасно, страхувам се до смърт."


Тема Има ли някой...?нови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано10.05.10 22:31



Ехооо, има ли някой тук?



Тема Re: Има ли някой...?нови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано11.05.10 12:59



Приключих за днес, и сега се "възнаграждавам" с няколко любими песни... нещо пак ме хвана "италианската вълна". Н знам защо, но напоследък се връщам към все по-стари и по-стари неща.



Тема Re: Има ли някой...?нови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано11.05.10 21:22



Да си навестя отново темата...

в края на един ден, който започна доста скапано, но приключи с приятна изненада.
Един такъв вселенски мързел започва да ме обхваща... кажете бе, хора, как се бори мързел?!
И една малка почерпка... понеже днес ме изненадаха с първите ягоди за сезона.



Редактирано от denny на 11.05.10 21:24.



Тема Специални благодарностинови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано12.05.10 17:10



към Пърпъл.


Наскоро, не знам защо, се разрових из клуб "Театър, опера, балет". Ац по принцип не влизам там, но просто ми стана любопитно. И видях да споменаваш "История за чайка и банда котараци". След още малко ровене открих, че пиесата е по книга на Луис Сепулведа - ЧИсторията на една чайка и на котарака, който я научи да лети". Днес най-после успях да намеря книгата, и вече я чета. Отдавна нищо не ми беше доставяло такова огромно удоволствие, това си е наистина "книга за душата". Но ако не беше ти, вероятно нямаше дори да разбера, че съществува.

Редактирано от denny на 12.05.10 17:12.



Тема Re: Има ли някой...?нови [re: denny]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано17.05.10 22:07



Искам да се оплача публично.

И понеже другата ми тема е по-весела, ще се оплача тук. Абе, хора, защо все така се получава? В момента, щом взема страната на някого, нещо се случва. Последно - елиминираха ми всичките фаворити от "България търси талант".
Сигурно нося лош късмет...





Тема И тази ли?нови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано17.05.10 22:54





не го гледам за това не знам дали е продължила



Тема Re: И тази ли?нови [re: *Paл*]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано17.05.10 22:59



Не, Ралица за съжаление не продължи... още не мога да повярвам, че отпадна. Беше ми най-голямата фаворитка, толкова бях убедена, че ще продължи напред, но...





Тема Re: И тази ли?нови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано17.05.10 23:06



Тя спечели много фенове. Няма значение, че не е продължила... Сигурна съм, че нещата за нея ще се променят.





Тема Re: И тази ли?нови [re: *Paл*]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано17.05.10 23:09



Дано наистина се окажеш права, защото това дете е невероятно. Не знам дали си спомняш, но тя се яви и миналата година на кастингите за "Мюзик Айдъл", даже май пак със "Summertime". Още тогава ме впечатли изключително много. Дано да успее, невероятна е.





Тема Да се оплача...нови [re: denny]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано19.05.10 13:22



Да му се не види, за пръв път мразя родния си град. В такъв шок съм, че още не мога да се съвзема. След една седмица Враца официално остава без единствената си свястна книжарница. Като казвам "свястна", нямам предвид "голяма", просто доста редовно зареждаха нови и хубави книги. Сега няма да я има вече. Има още една, която обаче е предимно за учебници и детски книги.
Тъжно ми е. Просто не искам и не мога да повярвам, че това място, което съществуваше от 18 години и човек можеше да намери там нещо свястно, няма да го има вече. И че там ще "цъфне" поредният магазин за обувки... сякаш из центъра няма вече поне десет такива.







Тема Re: Да се оплача...нови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано19.05.10 20:32



Явно хората са фалирали?



Тема Re: Да се оплача...нови [re: *Paл*]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано19.05.10 20:52



Не знам дали точно това е причината. Собственикът почина преди година и нещо, и синът и съпругата му се опитваха да управляват книжарницата. Почти със сигурност знам, че проблемът не е финансов, просто за мен е чиста незаинтересованост и нежелание да се занимават. До степен, че съм поръчвала да ми доставят книга, за която със сигурност знам, че е излязла - и кога точно е излязла - и те са ми излизали с номера, че "няма тираж".
Но няма смисъл да се ядосвам за неща, които не мога да променя. Просто ще трябва да разчитам на книжарниците в София, хубаво, че пътувам често дотам.





Тема И един малко "тъп" въпроснови [re: denny]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано19.05.10 21:14



Понеже "моите хора" от издателство "Intense" ме знаят какъв ентусиаст съм, понякога ми пращат рекламни материали за книгите си - за преведените от мен, де. Сега ми пратиха един трейлър за "Паднали ангели", качих го в моя сайт, но - някой да има идея къде още мога да го пусна? Просто не се сещам за подходящо място, по принцип аз само пиша по форуми, но досега не ми се е случвало да качвам видеоматериали.





Тема Е, това вече ме довършинови [re: denny]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано19.05.10 21:31



Отварям си ей сега пощата, и какво намирам? Съобщение от Sibir.bg, където от известно време качвам снимки. Някаква си личност, представяща се като Джонатан незнам си кой, ми праща съобщение с тема "Ела да те снимам". Сега, аз по такива изпълнения не си падам, обачи ми стана любопитно. Викам си, я да я видим тази личност. Съществото се оказва българин - не знам защо, ама хич не се изненадах изглежда ето така:



... и е на - хайде, познайте на колко? - 26 години! Щях да се гръмна, просто. Аз че явно съм педофилка - съм - ама пък по мен да си падне някой толкова малък... Думи нямам.





Тема Re: Е, това вече ме довършинови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано19.05.10 21:36



Изчепати се тоя свят.



Тема Re: И един малко "тъп" въпроснови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано19.05.10 21:37



Давай го във "фацето".





Тема Re: Е, това вече ме довършинови [re: *Paл*]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано19.05.10 21:47



Очевидно.

Изкушавах се да му отоворя нещо от рода на: "Съжалявам, малкия, ама не си мой тип", [smeq se ]обаче реших просто да си трая. Само това ми липсва сега - да се задявам с някакво хлапе; то поне по-хубав да беше.





Тема Re: И един малко "тъп" въпроснови [re: *Paл*]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано19.05.10 21:49



Хм, даа, това е една много добра идея. Ще го метна утре, сега май ще се оттеглям. Не се доверявам на себе си след десет вечерта да правя каквито и да е технически изпълнения, но утре ще го пусна там.





Тема Re: Е, това вече ме довършинови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано19.05.10 22:06



Не съм сигурна, че е пълнолетен...





Тема винаги е финансованови [re: denny]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.05.10 22:39



екстраполираш обкръжението си върху средностатистическата паплач, а това е грешно. Тя, паплачта, не чете книжки(не една годишно, нито една на 20 години поне!) и съответно не пазарува такива.
А смъртта на книжарниците е веднага след тая на хората по тъга: аз все още заобикалям бившата руска книжарница в града, където учих и откъдето имам стотици страхотни книги.



Тема Re: Е, това вече ме довършинови [re: *Paл*]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано20.05.10 08:40



Може и да лъже за годините си, макар да пише, че е на 26. Честно казано, и на мен не ми изглежда на толкова.





Тема Каква съм страхливканови [re: denny]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано21.05.10 10:17



Ей, хора, не мога да се позная. Тоест, аз си знам, че не съм от смелчаците, ама това днес е просто върхът. Открих, че днес поне пет пъти тръгвам да напиша едни определени 2 изречения, просто за да попитам смирено какво става с книгата, която чакам да излезе... и не мога. А е толкова просто! Защо, да му се не види, толкова се стеснявам да говоря по делови въпроси, защо ме е страх даже да попитам какво става с резултата от труда ми? Хубаво де, знам, че книгата излиза скоро, в края на този месец, и единственото, което трябва да кажа в този разговор, /или имейл/ е: "Аз ще съм в София еди-кога си, дали книгата ще е излязла дотогава, ако да - може ли да се видим, за да си я прибера?" Ей това трябва да кажа /или напиша/. А не мога, смущавам се от този разговор... яд ме е на самата мен.





Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано21.05.10 11:19



Открих една песен, която не съм чувала от детството си, а страшно харесвам!

Слушайте:



Тема Re: Тема за всичконови [re: Kaлoмaин]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано21.05.10 11:22



Кало, мерси, обаче клипчето е с "абонамент" и долу няма бутон за пускане. Доста клипове в Ю Тюб ги направиха така напоследък, не знам защо. Вчера исках да чуя нещо, което ми е много любимо... оказа се, че и за него вече има "абонамент".





Тема Е, как да не побеснее човек?нови [re: denny]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано21.05.10 16:18



То... така ми се пада, като съм се писала от "корпуса за бързо реагиране", ама това вече е върхът. Вече ще искам да ми плащат вредни и измънреден труд.
Значи: Преди... да речем, два месеца... ми възложиха превода на една биография на Селинджър. Обаче разделиха книгата между мен и друга колежка, на мен се падна втората част. Преведох си аз моята част, изпратих я по живо, по здраво преди две седмици, и си викам - кеф, за пръв път от сто години съм само с една книга за превод. Утре си свършмам книгата, и после... поне две седмици мързел.


Да, да, ама нееее... Ей сега ми звъни телефонът, и се обаждат от онова издателство с биографията. Така и така, колежката се разболяла, преводът й - доникъде, та, такова нали, щото, ами... ще мога ли аз да поема остатъка. И се пуска един дебел намек, че те евентуално могат и да намерят някого, ама ще е почти мисия невъзможна. Познайте от три пъти как реагирах. Приех, естествено... и се простих с мечтите за почивка. Сега ако дойдат и другите две книги, които чакам... просто не ми се мисли.
Ох, имах нужда да се изприказвам...





Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано21.05.10 20:36



Открих я и в бокса, но качеството е много лошо.





Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор denny (Peacekeeper)
Публикувано28.05.10 12:41



А пък понеже преди няколко дни попаднах на една песен, която ме накара направо да се размажа от удоволсвие, много ми се иска да ви поздравя с нея. Текстът ме накара да се замисля за някои неща, и почти ме провокира за отделна тема, но още не съм я намислила. Но - ето:








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.