Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 24.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Честит празник!нови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано08.05.10 13:46



Според мен специално учителската работа е въпрос на призвание. Ти явно умееш да се разбираш с деца, макар че не си продължила в тази насока. Аз познавам себе си много добре и знам, че и да бях се пробвала като учителка, вероятно нямаше да издържа повече от шест месеца. А не съм човек, който би се отметнал от поет ангажимент. Тоест, щях да се насиля да изкарам една учебна година, но с цената на много нерви.
А с толкова малки деца наистина си е отговорност. Ац сигурно щях да съм постоянно на тръни.

Редактирано от denny на 08.05.10 15:11.



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 10:24



Нищо общо с предишния ми постинг, обаче нали е тема за всичко... Ааааа!!!! Писна ми бе, хора! Писна ми да научавам важни и лично засягащи ме неща във връзка с работата от странични хора. Всъщност, откъде ли не, включително и от някакви любителски сайтове, само не и от когото трябва! Защо, след като от седем месеца чакам излизането на една книга и "моите хора" си мълчат като риби, трябва съвсем, ама съвсем случайно, да попадна на ей това:

ВЪЗПЛАМЕНЯВАНЕ - втора книга от трилогията на Сюзън Колинс
Втората книга влиза за печат другата седмица и би трябвало да излезе до края на месец май. ...


Не копирам линка към сайта, защото на втората секунда след отварянето ме изхвърля. Ама не е честно!

Значи, аз не се обаждам, та да не ги притеснявам /много я мразя тая дума/, от някаква криворазбрана вежливост и възпитание съм се отказала да питам какво става, с предположението, че те ще благоволят да ми кажат - и накрая какво? Разбирам от тъпия сайт.
Но пък ме зарадва това "влиза за печат другата седмица". От цялата работа по подготовката на една книга за излизане това отнема най-малко време, така че... гответе се за голяяяямаа почерпка.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от denny на 09.05.10 11:49.</EM></FONT></P>

Редактирано от denny на 09.05.10 15:28.



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано09.05.10 13:49



Смятай значи колко са сериозни... Редовно ли ти плащат? В размера приет за такива преводи? Контактуваш с колеги предполагам. Да не са някакви несериозници...



Тема Re: Честит празник!нови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 14:22



Редовно ми плащат, никога не е оставало да ми дължат нещо. Имам излязла книга, преведена за тях, чакам да излезе и още една освен тази, за която споменавам тук. Но ми е странно - това е точно книгата, за която споменах тук, че съм подписала и декларация за поверителност. Тоест, нали уж никой нищо не трябваше да знае. Та затова си мислех, че като наближи да излиза, най-напред на мен ще кажат.

Ама явно не познах... сега си подготвям речта за утре. Не че ще се заяждам или нещо такова, но ще попитам какво става.



Тема Re: Честит празник!нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано09.05.10 19:36



Mълвата е, че в гнездото на орлите гаргите не смеят да припарят.





Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано09.05.10 19:53



Някога случвало ли ти се е професионално "да удариш по масата" със сила от рода на "Когато гръм удари как ехото заглъхва"?

От време на време се случват подобни ситуации. Как е възможно да не се обаждаш, за да не ги безпокоиш, когато става въпрос за собствения ти труд?!

П.П. Моля, бъди добра и не ме зачерквай от почерпката след горенаписаното.

Редактирано от Dolce De Leche на 09.05.10 19:55.



Тема Re: Честит празник!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 20:06



Още не ми се е случвало, но това нищо не значи.

Не е имало повод досега. Иначе аз специално на тези хора им звъня горе-долу веднъж в месеца... последното обаждане беше преди около месец, пак по повод на нещо, което прочетох в същия онзи форум. Само че тогава информацията беше по-мъглява - книгата щяла да излезе в началото на май /това - от форума/. Обадих са на моите хора и те потвърдиха. Обаче това, дето го видях днес... странно ми е, направо ми е странно, че са дали такава точна информация точно там. Утре се обаждам и разнищвам ситуацията.

Няма да те зачеркна, естествено, как можа изобщо да ти хрумне?! Не, сериозно, с такова нетърпение и кеф го чакам това нещо, че наистина ми се иска да можех да ви почерпя всичките.



Тема Re: Честит празник!нови [re: denny]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано09.05.10 20:23



А! Дано! Хубаво е да има колкото се може повече поводи за почерпка!


Аз съм много "серт"(тази дума литературно-коректна ли е или е жаргон?), защото извоювах малка домашно-телевиозионна победа благодарение на "удряне по масата".Тук направиха всички ТВ канали дигитални и за целта трябваше да се включи уред към телевизора. Всичко работеше ОК за около седмица, след което започнах да губя канали, а други бяха с лошо качество. Обаждам се за първи път преливаща от любезност и те оправят проблема. След няколко дена пак старата история - каналите започнаха да изчезват. Отново съм почти любезна. На третия път, когато се случи не можах да се позная. Бях рагневена скандалджийка от вселенски мащаб.Резултатът е, че за да успокоят крехката ми психика на огорчен клиент, ми отпуснаха още 50 допълнителни канала. Аз нямам време да гледам телевизия, а само я слушам като радио, докато върша 99 други неща, но ми допадна "жеста" да си увелича колекцията с ТВ канали.Една мъъъничка победка!



Тема Re: Честит празник!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано09.05.10 20:34



Надявам се да имам доста поводи до края на годината.



Сега - за думичката: диалектна е, всъщност, аз я знам от баба ми по майчина линия. В литературен текст още не съм я срещала май.
Поздравления за "малката победа"... ама с тия допълнителни 50 канала всъщност хич не е малка.
В моя случай нещата не са опрели чак до разправии, напротив, много добре сме се разбирали досега, ама... имам право на информация, бе , да му се не види. Ама-ха!
Не знам защо, ама днес ме прихвана нещо и реших, че ще си сменям подписа. Няма да стане, по технически причини, така че оставам с "голямата синя точка" , обаче просто да споделя... не знам защо, но страшно ме кефи ей този цитат:

'...that's just a rumor for desperate people to hold on to.'
'I know. I was just hoping.'
'Exactly. Because you're desperate.'

Падам си по черния хумор...



Тема Re: Честит празник!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано09.05.10 20:36



Мен след един гранциозен скандал преди години

, заради неправилно спрян интернет ме направиха ВИП клиент - няма да ми се сприра нета, дори да не си платя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.