Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 25.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано26.04.10 18:55



Уф...
Ама как нямат срам някои хора... Сега пак аз ще излеза лошата, ама... ей сега ми се случи нещо, което доста ме ядоса. Търси ме в скайпа човек, с когото си пиша от време на време на "неангажиращи теми" - слагам израза в кавички, защото ми е много омразен и обикновено не го използвам. Образован, интелигентен човек, университетски преподавател. И както си бъбрим за най-общи неща, изведнъж ми изтърсва - "Имам нужда да ми преведеш тука едни документи, които ми трябват за проекта, който изготвям". Без да попита първо имам ли друг ангажимент, имам ли опит в превеждане на такива неща... а че не спомена за заплащане, е повече от ясно. Въпросният документ се оказа някаква гадост, която бъка от таблици, схеми, и подобни ужаси. Плюс това - казах ли, че става дума за превод от български на английски, при това, доколкото видях, бъкащ от термини, предимно от психологията. Отказах, с довода, че имам много работа /което е вярно/, обаче онзи се разсърди. Сега вероятно няма да се весне в скайпа поне две седмици /аз май на това се надявам/. Та сега въпросът е, трябва ли да се чувствам гадно, че съм отказала на някого, който смята, че съм длъжна да се съглася, и който очевидно смяташе да му се размине безплатно?



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано26.04.10 21:27



Ех, Дени. Сега на тоя хитрец му се разсърдваш. Пълен игнор. Поне за една година. Такива нахалници не разбират от друго. Дори да се извини в което дълбоко се съмнявам. Такива хора смятат, че целия свят им е длъжен. Обикновено крадат и кламерите от работното си място. Хич да не ти пука за такива "интелектуалци".



Тема Re: Тема за всичконови [re: *Paл*]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано26.04.10 22:12



Между другото, никога не съм го търсила аз. Винаги той пръв подхваща разговор. И е вярно, че винаги, като се засечем в скайп, първо ме пита дали работя, и ако кажа "да", просто ми пожелава "приятна работа" и изчезва. Тоест, досега не бях останала с впечатление да е чак толкова досаден. Но това днес ме изуми. Права си, спасението наистина е пълен игнор. Даже май направо ще го изтрия от списъка с абонатите... просто не виждам особен смисъл от общуването с този човек. Не заради станалото днес - тоест, не само.
И не че ми пука кой знае колко точно за него, но ми стана кофти, че "взема за канарче". Длъжна съм му била, как не. Аз моите задължения за днес си ги свърших.





Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано26.04.10 22:42



Дени, работата ми е такава, че често срещам такива хора. Те не си заслужават. Повярвай ми. Това са дребнави, злобни, тесногръди хора. Не си заслужава да се ядосаш или изобщо развълнуваш за такива. Щом можеш да го избегнеш направи го. В противен случай ще продължиш да се разочароваш и ядосваш и в бъдеще.



Тема Re: Тема за всичконови [re: *Paл*]  
Автор Katniss Everdeen (Mockingjay)
Публикувано26.04.10 22:51



Права си. /Опа, да не се чудиш - аз съм Дени, обаче влязох за малко с другия си ник и сега не иска да ме "познае" със стария - дава ми съобщение за проблем./
Не че и толкова се ядосвам, по-скоро съм подразнена и леко разочарована, и само споделих. А че ще избягвам контактите точно с този човек, е повече от сигурно. Защото наистина нямам нито желание, нито нерви, нито пък време за подобни ядове. Това му е хубавото на интернет общуването - винаги можеш да се измъкнеш.



Обаче просто не е за вярване колко ужасен беше тоя текст, дето "симпатягата" искаше да му го превеждам.



Тема Re: Тема за всичконови [re: Katniss Everdeen]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано26.04.10 23:35



Точно днес една клиентка поиска некоректна услуга. Цената обаче я отказа.

Бях много любезна. Ако исках можех да и взема парите въпреки това. Но аз не ги исках.



Тема Re: Тема за всичконови [re: *Paл*]  
Автор Katniss Everdeen (Mockingjay)
Публикувано27.04.10 08:51



А, колкото до любезността, и аз бях любезна. Ама много. Но твоята клиентка поне е знаела, че трябва да плати някаква цена. Аз останах с впечатлението, че онзи моят "симпатяга" очаква да му направя превода безплатно. То, хайде, да са 2-3 страници чист текст, сакто и да е... обаче 17 страници специализиран текст, със схеми и таблици, при това - на бланка /тоест, трябва да се работи отгоре и да докарам същия формат, а това е пълен кошмар/ - е, извинете.





Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано27.04.10 11:09



Дени, много е гадно, когато разбереш, че някой те използва или се опитва да го прави. Хич да не ти пука, не си му длъжна с нищо!



Тема Re: Тема за всичконови [re: agrimonia]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано27.04.10 11:37



Гадно ми стана, наистина, и то по доста причини. Мисля, че най-силно ме подразни съчетанието между това, че този човек продължи да настоява, след като изрично казах, че в момента си почивам, факта, че направо изпрати текста, без да изчака отговора ми, и реакцията му, когато отказах да се занимавам. Все едно сега аз да кажа на някой от счетоводителите в този клуб: "Абе що не ми помогнеш с данъчната декларация?" Или да искам съвети по сложни правни казуси от юристите. Хайде, няма нужда.

Ако ми трябва подобен съвет, ще попитам в съответния професионален клуб или "на живо". Но тук, както и в скайп, влизам, за да си почина, след като съм си свършила работните задължения.

Извинявай, разпених се... днес ми е "гневен" ден.



Тема Re: Тема за всичконови [re: denny]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано28.04.10 15:00



Хайде познайте какво стана.


След като отказах на онзи "симпатяга", той ме потърси днес сутринта, за да ми каже, че в крайна сметка онзи превод не бил необходим. Казах: "Добре, чудесно, много се радвам" и приключих разговора.
Обаче в задачката се пита следното: Ами ако се бях съгласила? Щях за два часа да прочета текста, след което да започна да превеждам, и сега щях да съм, например, на четвъртата или петата страница. Щях да съм бясна заради схемите и таблиците, да ровя къде ли не за термините... и в тоя момент той щеше да ми каже: "Ами, ъъ... то... такова, оказа се, че тоя превод не ми трябва." Е, такъв "сладур" просто да ти е кеф да го гръмнеш.
Отивам да се уча да стрелям. С лък.

ПП. Крайно време е да се науча. Онзи от подписа ми е отличен стрелец.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от denny на 28.04.10 17:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от denny на 28.04.10 17:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.