Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема за нещата, които оправят деня ни  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано07.11.09 13:09



И съм се развихрила днес след като цяла седмица апартамента се бе превърнал в болнично отделение, почти ошетах всичко докато се излюпят дъщерите от леглата и декларирам:
- Ще готвя зеленчукова мусака. Трябват повече зеленчуци за възстановяване.
- Ммм..-обажда се каката - можеш ли да си по-конкретна какво е зеленчукова мусака?
Набързо обяснявам рецептата, при което каката свива рамене:
- Става.
Малката се замисля, виждам как челецето й се сбръчква от мисловния процес, поглеждаме и дава предложение:
- Не може ли да сложиш вътре и малко кебапчета?



Имали ли сте такива моменти - когато сте изнервени, раздразнителни или лоши - някоя дума или жест да ви разсмеят искрено и да направят деня усмихнат?



Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Smile]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано07.11.09 16:23



Аз днес бях на тайландски масаж. Изключително ми е гот в момента.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано08.11.09 18:07



А така, видя ли колко е гот? Е, аз на тайландски не съм била, но масажа си е масаж-релакс и кеф!





Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: agrimonia]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано08.11.09 18:17



Ееее, ся, аз си ходя по разни масажи, ама на такъв с нейтив тайландка още не бях. Респект, Тайланд, за тез умения, на които възпитаваш гражданите си!

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Smile]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано08.11.09 20:42



синът ми ходи на вероучение в детската градина и аз реших да разбера какво е научил.
питам го- "Бог кои човеци е създал?"
категоричен отговор-"Мадам и Ева"



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Пъpпъл]  
Автор Noaa (пепеляшка)
Публикувано08.11.09 20:47




Правилно!



Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Пъpпъл]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано08.11.09 20:47



ХАХАХАХА, мноо яко.


Моето в първа група наш ле кво казало на гсжата? Нещо му отворила тя приказка за "бубата", а то милото, тази дума не я ползва, наименовайки съответния си орган. Въпреки че я знае, но като второ значение на това, от което излизат пеперудите. Та директно ковнал гсжата с въпроса: "Госпожо, да виждате коприна по бубата ми"? Оная казала "Не". И той казал: "Значи имам пишка, не буба". После с една гордост ми разказа всичко това, което ми даде известна яснота що гсжата ме гледаше странно, когато го вземах въпросната вечер.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Noaa (пепеляшка)
Публикувано08.11.09 20:51



ох, ще ме утрпете тази вечер!
смея се и плача....





Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Smile]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано08.11.09 21:46



Това си го бива. Право към целта.



Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Пъpпъл]  
Автор Capa_ ()
Публикувано08.11.09 22:00




Ще ми се да го схрускам твоя син.



Тема Това задължително ли е?????нови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.11.09 22:14



Знаеш ли кога ще си пусна децата- задължително или не, на мозъкопромивка?
Сори.

Страницата не е пронајдена (404)
Навистина ја нема, не е дека ме мрзело да ја барам


Тема ще станенови [re: Smile]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.11.09 22:15



хора от тях!



Страницата не е пронајдена (404)
Навистина ја нема, не е дека ме мрзело да ја барам


Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.11.09 16:53



Spa-процедура "Амазонка" ми е хита. 2ч.30мин размазващ кеф.
Пробвах и масаж с вулканични камъни, ама все се сещах за един филм-комедия, пфу как не му помня името, един пич се правеше на дебела детегледачка и като го прекараха в спа-център с такива камъни и те взеха да му прогарят костюма и да потъват...та и аз все се чудех кога ще потънат камъните в гърба ми, та не беше толкова комфортно.

(мамка му, как ми трепери лявото око днес!)



Тема Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.11.09 16:55



кой го води (вероучението)?
Правиха проучване дали искаме такъв предмет в училище, пък аз отговорих, че искам лично да се запозная с лектора и тогава ще реша.
'Щото е полезно от обща култура да знаят някои неща, ама ако ще ми ги надъхват...



Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Smile]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано09.11.09 17:00



Каква е тази процедура Амазонка?

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Хм, тованови [re: Smile]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано09.11.09 17:02



Според мен часовете по вероучение трябва да включват ПОНЕ ОСНОВНИТЕ религиозни учения и то без елемент на надъхвация. И да не са в детските градини, а в средното образование, ако ще има изобщо такъв предмет. Лошо няма да се разширява кръгозора на човека, но БЕЗ НАДЪХВАЦИИ, което ми се струва непостижимо, имайки предвид разни вманиачени проповедници, дето най-вероятно ще водят тези часове.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Това задължително ли е?????нови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 17:21



не е задължително.
записахме го наша инициатива.
това е програма за детските градини към Минитерство на образованието.
той е доста стабилен психически, знам, знам, на 5 години е, но някои неща си личат от сега, със сигурност не усещам мозъка му да е промит, помагалото, по което учат е много ясно четиво.
чела съм му детската Библия, беше му интересно.
За справка-нито аз, нито баща му сме особено религиозни.
сега му е времето да "опитва", да има въпроси, на които да отговаряме. не искам целенасочено да го правя атеист, да плюя Бог или обратното.
времето ще си покаже, но аз искам да му дам условията да опита, както казах.

също така, за да те шокирам напълно-ходи и на философия за деца в детската градина. темите, които обсъждат са "раждане и нераждане" , "играчка и неиграчка", "дете и възрастен", "природно и неприродно", "промяна и непромяна".:))
интересно му е, ходи с желание.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Хм, тованови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 17:25



учителката му по вероучение е много приятна и спокойна жена, никакъв фанатизъм не усещам в нея. на тези часове се гледа под лупа от кой ли не. мислиш ли, че ще си позволят "фанатизъм"?!
в крайна сметка той е кръстен в черква и не виждам нищо лошо да му се говори на тази тема, вместо да се държи неадекватно.
от друга страна той знае какво е джамия и синагога. минавали сме от там, обяснила съм, че различните хора вярват по свой начин в Бог, някои ходят в черкви, други в джамии, трети в синагоги. това по никакъв начин не предизвика някакво объркване в него.
каза "добре" и това беше.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Хм, тованови [re: Smile]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 17:26



преподавателка от Софийския университет, факултета по Богословие.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Smile]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано09.11.09 17:40



Имала съм. Преди няколко вечери говорех по скайп с една приятелка и разпалено й обяснявах как досега не съм била склонна да правя еди-какво си, но вече съм узряла за тая идея... А дъщеря ми софлира изпод масата: "Не се казва узряла, мамо, ти да не си ябълка, казва се ОСТАРЯЛА"





Тема Re: Хм, тованови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано09.11.09 17:42



Пиле, по-добре му поискай помагалата. Гарантирам ти, че ако изобщо се споменат други религии освен православието, то ще е с негативна оценка. Опа, това беше за Пърпъла.

Редактирано от Kaлoмaин на 09.11.09 17:42.



Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Vulpes]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 17:42




ти не си ябълка, ти си спяща красавица.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Хм, тованови [re: Kaлoмaин]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано09.11.09 17:43



Е това ако не е промиване на девствен детски мозък...





Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Пъpпъл]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано09.11.09 17:44



А ти си геврек





Тема Re: Хм, тованови [re: Kaлoмaин]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 17:47



Хора, за какви други религии говорим?
Те са на по 5 години деца. Не са наясно коя е тяхната религия, камо ли някаква друга обща култура.
Важно е за сега да научат основни понятия, в един момент ще надграждат.
Подчертавам, че за момента въобще не държа да има обща религиозна култура, искам да е наясно с основни понятия в християнството съобразени с възрастта му.
Имат много хубави рисунки за оцветяване, примерно, че на 7-ия ден Бог си почивал. Синът ми донесе един облак, който спи и едни животинки, които спят до майките си, всичко това бяха оцветили в градината в часа по вероучение.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Хм, тованови [re: Vulpes]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано09.11.09 17:48



Зависи. Факт е, че не е лошо да имат повече информация за това кога и какво празнуват. Но ми се струва, че подходът е да се преподава по-скоро онази част от библията, която е по-абстрактна и не би трябвало да се приема буквално - както би го направил един детски разум.



Тема Re: Хм, тованови [re: Vulpes]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 17:51



ама чакайте малко. и ти, Бруте, поспри.


детският им мозък се промива непрекъснато на всякакви теми в градината, като поведение в група, за какво наказва госпожата, кое е правилно и неправилно. това не е промиване. това е "ориентиране". аз нямам нищо против такава ориентация. той не живее в стъклен свят и не заобикаляме църквите от километър.
на една обикновена сватба като влезем в църква и той вече пита-кой е това, кой е онова, а защо е нарисувам така, а какво е ангел. и вместо да му казвам-"сине, всичко това е едно блабла", аз му давам посока на мисълта, в което не виждам нищо нередно.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Хм, тованови [re: Kaлoмaин]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано09.11.09 17:54



Аз лично съм против. Точно защото религията е нещо твърде абстрактно и ако човек не може да вникне (на 5 години - пълен абсурд да вникне, да не говорим, че огромна част от възрастните не успяват). Тогава на детето му остава да приема това, което му казват, на доверие - демек, промиване. А какво ще му кажат? Нямам им доверие, това е! Още си спомням първите си срещи с религията в не толкова ранна детска възраст - лежах в леглото и се чудех дали и с какво ще ме накаже Бог за това, че забравих да кажа лека нощ на дядо ми. Е не!!! Моето дете няма да приема нищо на честна дума от някакви съмнителни проповедници, а за мен те всички са такива, просто, защото не ги познавам и няма как да не се съмнявам.



Тема Re: Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано09.11.09 18:29



Точно това имах предвид в постинга си



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема лнвъобще не ме шокирашнови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.11.09 20:29



Философията е в реда на нещата. Както и примерно " Как да транжираме прасе" или " Заколете кокошка, не бъдете лигав педераст, щом ядете пилешко"
Но Вероучението е ретротъпня. "Религия" може, това е друго-дедо ти Ястреб го е споменал, изучаване на религии, не само баснята за евреина-гимнастик. Вероучение- нонсенс и тъпотия.

Страницата не е пронајдена (404)
Навистина ја нема, не е дека ме мрзело да ја барам


Тема Re: Хм, тованови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.11.09 20:32



Естествено, има си хас.
Но тя е решила да "даде основата" и толкова. Дано само не направи лоша услуга на детето с желанието си за оригиналничене; точно тия "спокойните" имат скрити звезди в очите.

Страницата не е пронајдена (404)
Навистина ја нема, не е дека ме мрзело да ја барам


Тема Re: Хм, тованови [re: Vulpes]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.11.09 20:38



+100л Нямам какво да добавя. Освен, че категорично не бих пуснал децата си на това. " Усещам го, ч ее стабилен"- на 5. А ако бе нестабилен? Да го подложим на изпитанието на някаква тетка- нищонезнайка(богословието е точно това- умение да с еприказва за несъществуващи богчета и колатерални...измислици). Като иска да става откачалник, да става, ама след като стане на 18. Няма да е точно НДП, щото ще си остене мое дете, ама няма го дундуркам до края на живота му, я.
Въобще, едно е да си слагате резенчета краставици на очите, да ходите на Афродита и Кура ми Янко Спа процедури, щото така се прави и ще си вдигнете статуса в очите на околните, или да се разхождате с халка на носа и метла в гъза- той си е ваш. Но да пратя дете на 5 в ръцете на някакъв религиозен хахо- но уей.

Страницата не е пронајдена (404)
Навистина ја нема, не е дека ме мрзело да ја барам


Тема Re: Хм, тованови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 22:31



когато залагаш неверни изначално условия, ще получиш и неверен краен резултат.
1-това, че някой е религиозен, не го прави автоматично "хахо". ти вярваш, че винаги си прав, той вярва, че Господ е прав. разлика между теб и "религиозния хахо" е точно никаква.
2-детето има интерес, след като има интерес към много неща, ще го развивам този интерес. за мен да си затвориш очите пред очевадни работи е глупост, ако иска да танцува-ще танцува, ако иска да ходи на таекуондо ще ходи, ако иска да рисува, ще рисува, ако има въпроси кой е Господ и дали има Господ-ще му отговарям. Мога да наложа моето мнение, че няма Господ, но не желая, точно за да не моделирам "по мой образ и подобие" едно дете, както явно би направил ти.
3-под стабилен разбирам, че по никакъв начин идеята за Господ не му противоречи на идеята за космоса, природата, раждането на хората и каквото се сетиш. явно моето дете има "отделни джобове" за цялата тази информация.
4. прави разлика между това да отбираш от религия и да бъдеш религиозен.
5. и накратко моето дете си мое, твоето си е твое, само нашето би било общо, но Господ ще ни опази от това:)

Думи, думи и нищо повече

Редактирано от Пъpпъл на 09.11.09 22:35.



Тема Re: Хм, тованови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 22:34



Той има звезди в очите, защото майка му има звезди в косите и той също така е оригинален, защото майка му е такава.
моите родители не са ми направили лоша услуга въпреки, че съм израснала в семейство на атеисти, но съм кръстена тайно от баба ми на година, две. на тема религия в главата ми цари ред и спокойствие, но сама търсех отговорите на много въпроси по никое време. за това сега се опитвам да помогна на моето дете. доколкото мога.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор Capa_ ()
Публикувано09.11.09 22:44



Аз съм зад теб. Трябва да опита от всички манджи, за да се разбере след време коя ще му е любимата. На мен като малка ми бяха представяни историите от Библията като приказки от един калугер, защото бях любопитна и търсех. Израснала съм в семейство на атеисти, а съм била изпълнена с копнеж от малка да намеря Бог, където и да е. Това, че би ограничавала от нещо детето, би го подтикнало да го търси още по-настървено след време.





Тема Re: Хм, тованови [re: Capa_]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 22:59



крайните мнения от типа-"това е така, онова е еди как си" винаги са подклаждали в мен въпроса-"а дали е така"
за това не искам да му давам готови отговори на въпроси, по които няма една истина. ще е супер глупаво да се изцепи клиширано-"няма Бог" или обратното "има Бог", само защото ние така сме му казали. нека помисли малко, тези неща ще станат постепенно.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано09.11.09 23:40



Да бе, на мойто как да му обясня, че на седмия ден Бог си почива, като майка му е в офиса и бачка като изоглавена?



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Vulpes]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано09.11.09 23:44



Не, тя е на тслата дръшката.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:05



аха.

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема вероятносттанови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:08



да му направиш лоша узлуга по тоя начин е по-голяма, отколкото, ако не го пускаш на 5(ПЕТ!) години в лапите на някаква хахавелница.


Какво общо има това с факта, че си кръстена тайно? И аз съм. Тайно. Е, и?
Господ не е успял да ме опази в случая.

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Re: Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.11.09 00:09



Поздравления!

Моето мнение е крайно и никога не съм го поставяла на съмнение.



Тема Re: Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:09



При въпроса на дъщеря ми, горе- долу на неговата възраст просто и казах " Аз мисля, че няма, но като пораснеш ще решиш сама." Мисля, стига.



Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!

Редактирано от Kиpo на 10.11.09 00:12.



Тема не е необходимо да опитванови [re: Capa_]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:12



сива мухоморка, защото и да оцелее, вече няма да има истински черен дроб до края на живота си. Тъй че" Да опита всяка манджа" извинявай, но си е клише. Докато е крехко и малко, внимателно ще му отмествам отровните гъби и алкохола. Като порасне, ако ще да яде л..на. Въпрос на избор, аз му го давам.

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Re: вероятносттанови [re: Kиpo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.11.09 00:12



Много си апокалиптичен.

Не говорим за секти и за откачалници все пак. А и ако не му е интересно то само ще се откаже. Вярата не е учебен предмет.
Господ ще те опази когато имаш желанието за това...



Тема Re: вероятносттанови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 00:17



Има следния момент - някои хора отричат съществуването на Господ като животворна сила, защото се срещат със събития в живота си, които опровергават интституцията Господ в това му качество. Малко по-надолу мисля да изложа възгледите си по въпроса.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема ненови [re: *Paл*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:19



Аз като малък, 6-7 годишен, слушах разказите на една бабичка, при това с интерес, но вече С УСМИВКА защото бях започнал да чета приключения и фантастика, От липсващия тъп, ревнив, зъл и отмъстителен бог и световете, които Човечеството никога няма да завладее и насели(тогава се питах дали, сега знам, че няма, защото ще се самоунищожи от тъпотия), все пак предпочитах второто. Заради повечето луни и звезди, както и космически капитанки


По-късно разбрах, че изборът ми е бил верен, но това е друга история.
Относно не-сектантството: самото християнство и православие са една твърде набъбнала секта и подсекта, въпрос на дефиниция. Пример: ак о трябва да избирам брадясалия некъпан селски поп с латентна педофилия в погледа или спретнатия и кротък Брат-Мормон и нямам друг избор-...
А едно 5-годишно дете НЯМА моят избор. Искам да го опазя от лапите на "кротките" манипулатори, точно за да му позволя да си направи сам избора.
Не съм живял с и отгледал от парче месо тази малка личност няколко години, за да я метна просто така в лапите на една потенциална манипулаторка с благ глас, която не 5 години, а 5 минути не съм имал, за да опозная НАИСТИНА(и стигат ли тия 5 мин. 5 часа или 5 дни!). Сори, мое мнение.

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема всички хора срещат в живота синови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:20



такива ситуации. Но игнорират. Но са просто овчици, смирени и с тръпнещо да бъде остригано рунце.

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Re: вероятносттанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.11.09 00:21



О, всеки може да си вярва в каквото си иска. Аз не съм проповедник.

Наздраве, Ястребе!





Тема Re: вероятносттанови [re: *Paл*]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 00:23



Наздраве, Рал!



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: всички хора срещат в живота синови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 00:24



Аз съм фен на познанието и аналитичното мислене.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: ненови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 00:26



Кирле, аз затова вече не пиша в попържа, както ти е ясно. Щото за мен няма авторитети.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: ненови [re: Kиpo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.11.09 00:28



Ще те нацелувам аз тебе. Защо не виждаш отвъд тъпите житейски ситуации и мръсотии? Как искам да ти кажа, това, което чувствам, но не мога. Един ден ще изиграем едни карти на едно по-добро място. Знам мнението ти. За сега само виртуални целувки мога да ти пратя.



Тема Re: всички хора срещат в живота синови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 00:29



Идеята ми е, че Господ (Съзидател намкво си) = Времето.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: всички хора срещат в живота синови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:34



туй го знаем, не ни требе джокер.



Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема много хубавонови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:36



Значи, когато за РД на Змея отнема правата на тамошния мод(който и без това бе само застраховка за десетте дни, като бях на море- да трие Оро(той вярва в господ!) )може и пак да ни удостоиш с честта да пропишеш. А може и да не. Въпрос на Дзен, Цен, Чи, Ци, Чу, Щу и Дао.

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема това...нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:38



тия объркани, неописуеми агностични зачатъци на идеи за същината Му, вероятно се дължи на факта, че не си ходел на вероучение като малък. Инак, кой знае, можеше да си евнух и/ или дори да си пишеш с Тимотей в Православие(той е Нечовек просто)

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема защотонови [re: *Paл*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:40



познавам само тоя живот.


Други...извинявай, ама никакви доказателства. Ъъ...загубих си мисълта.
А, зачудих се дали там, дето ще праскаме карти(не мисля, че ще сме на едно и също място, ама...), дали имааа... флейти?

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема за лека:нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:45



Напълно съм съгласен с теб и тази технология аз използвам, когато говоря с еретици и атеисти. Кротко и с любов, както апостол Павел казва - станах всичко заради всички.

Но тук ние сме православни и ако ти имаш нещо против моите думи, написани по Преданието, ти трябва да ми отговориш също чрез Преданието - ако моите думи с нещо противоречат на Него в нещо.

А ти ми даваш ТВОИ думи в противовес на думите ми от Преданието. Така не става, скъпи ми Ястребе. Прочети, запознай се добре и тогава говори, но съобразно Преданието. Без Него ние не сме християни, а хора от света, посмешище на света.


Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Re: всички хора срещат в живота синови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 00:46



Скакауец!!!



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: това...нови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 00:47



Ся, Леголас се друга роля у Карибски пирати, не го фърляй у теософията.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: защотонови [re: Kиpo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.11.09 00:48



Не знам има ли флейти. Като отидем ще питаме.

Какво не му харесваш на Леголас?



Тема Re: много хубавонови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 00:51



Най-малкото там вече не е КП, а е ГЗС, ибахги.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема прекалено енови [re: *Paл*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:51



противен! И е естествен в тая си противност, противно на всички...противни логики! Прочее, кара ме да търся теми на Тимотей и да ги чета, за да си качвам адреналина. Не знам защо тоя е първият формен луд във форумите, който ми въздейства така! Никакъв самоконтрол! А да кажеш, ч ее на нивото на Мулио или Чоли...


А за флейтите...все пак заедно ли ще ходим...?
Аз ще съм в Чугунените казани с Тежък режим, второ ниво...

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Re: прекалено енови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 00:53



Ас Чогуня само с Жиляско го свързвам, докато Леголас, ах, той е некъф романтик с гулеми уши.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Днешният ден бе преломен за Попържанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:53



Макар, че имаше време, 'га Жаско бе новобранец, все пак бе един тежък, мастит символ.
С простосърдечната и спонтанна реплика "ху да фак ис Жаско" на съклубарката Да не Казвам Коя, вече сме в Ерата на Нескорпиона



Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема представяш ли си какви перверзии ставатнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:54



с тия уши...

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Re: прекалено енови [re: Kиpo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.11.09 00:56



В казана съм и аз, няма да си самотен.

А Тимотей винаги ми е бил особено симпатичен. Но той едва ли ще е с нас...

Леголас е сладур!



Тема значинови [re: *Paл*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:58



ще има флейти!



Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Re: представяш ли си какви перверзии ставатнови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 00:59



Представите са за Вожда, щот е интуитивен и с фантазия, аз съм върл аналитик.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: значинови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 01:01



Флейтите едно време са носели звучното латинско име фелацио, Сирил!

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: значинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 01:02



Не мисля и не знам за какво говориш! Аз имах предвид един благословен ангелогласен инструмент...

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема уважавам Вожда и високо ценя фантазията мунови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 01:03



ала мисля, че еротични фантазии, включващи ушите на Леголас са прекалени дори за него...

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Smile]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 01:06



Моля, романтични души и душици, да се завърнем към лоното на романтиката след теософските дивотии, които изговорихме в последните няколко часа. Та, детето, понеже е възпитано в добрите хиподилски традиции, преди няколко дни зададе въпроса в седем и нещо сутринта: "Мами, тати, може ли да изпея в децката градина песента "Чифт очи останалото гъс""? Мами и тати единодушно взеха решение: "НЕ!!!!! Не в градината! Може в колАта, пред наши приятели, пред ЗМЕЯ, но не в градината и пред бабите!!!" Тази вечер то, горкото, подлагайки се на режим от въздържание си призна: "Мами, тати, аз изпях "Чифт очи останалото гъз", но не пред госпожата, а на ухото на Вилито, но забравих да й кажа коя група пее песента"



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: уважавам Вожда и високо ценя фантазията мунови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 01:07



Щото не го познаваш, Сириле!



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 01:09



И от Вилито явно ще стане човек.
Като стана дума, моят(подучен от сестра си) от 3 годишен пее " Вчера в детската градина ток удари двама-трима, две дечица веселушки светят като крушки" и така нататък.

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Ще се появи и ще отсече! Дотогаванови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 01:10



спирам флуденето в темата на добрата кака Смиляна.

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 01:12



Всъщност аз залагам на Крисито, щото с майка й и баща й редовно организираме партита.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 01:14



Йеееее....



Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Kиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 01:19



По мое мнение е и също така красива



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано10.11.09 01:21



заради - детската..госпожата..и бабите..
детето - се комлексира! от изборните си изяви..и актуални впечатления;) които са туширани - без адекватен "зародиш" дори..
а
за адекватните...



Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: NUT]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 01:30



Айде мола ти се, "ние сме болен продукт на своето време и вашия труд". Риспект Митко Воев, риспект



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: не е необходимо да опитванови [re: Kиpo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано10.11.09 08:17



Християнството е за едни-сива мухоморка, за други-любимия чийз кейк. Субективно, мили ми, и твърде крайно, и твърде емоционално. 'Помедитирай 'малко, преди да пишеш. Нещата не са черно-бели, а са забъркани от няколко милиарда земни душички. Да- знаем какво е направила лошата църква от средновековието и да- знаем за избитите хора в името на един разпънат евреин. Няма как да съдим онова време от дъъългия мост на времето. Но ако вярата в някого и нещо помага на хората, които не са на твоето мнение, да имат някаква надежда, пък била тя и овча, аз съм ок.
За детето сега, не подценявай 5-годишните, не са толкова наивни, колкото сме били ние на 5 години.


Няма смисъл да продължаваме да трамбоваме, знаем, че си прав.



Тема Re: Хм, тованови [re: Vulpes]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.11.09 10:28



Чета ви сега и изведнъж започвам да разбирам някои предимства на битовото, народното християнство - религията повече като традиция, която човек може да научи вкъщи, от старите хора. И спомените как пранувахме Бъдни вечер и преди 1989 вкъщи с молитва край масата и пита с късметче, без да говорим навън за това, но баба и дядо ме плашеха с милиционера, не с дядо Господ...



Тема Re: Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.11.09 10:30



Всяко мнение без обяснения е клише. Номерът е да се научи да търси обясненията... Съответно, преди да може да ги търси сам, да подберете местата за търсенето им. Защото едно са детските приказки за света, създаден за 7 дни, а друго става, когато дойде въпросът "защо има зло, след като Бог е добър?"...



Редактирано от Roxy на 10.11.09 10:40.



Тема Re: не е необходимо да опитванови [re: Capa_]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 10:41



ОК, сестро.


Три пъти " Аве Мария!"

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Re: Хм, тованови [re: Roxy]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 10:51



Това си е езичество, аз също го харесвам.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: не е необходимо да опитванови [re: Kиpo]  
Автор Capa_ (Бобчо)
Публикувано10.11.09 11:44



Всяка вечер, до 5 пъти, коленичила...





Тема Re: Хм, тованови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.11.09 11:51



И да, и не, но не е някакво философстващо теологично оправдание за всичко съществуващо...



Тема Re: Хм, тованови [re: Roxy]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 11:58



Според мен религиозните ритуали (коледа и подобни), са си отвсякъде заимствани от езическите традиции, обаче им е добавена за разкош малко религиозна нотка.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: не е необходимо да опитванови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 11:58



Стига ма, то сили няма да му останат да се пречистваш.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: не е необходимо да опитванови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Capa_ (Бобчо)
Публикувано10.11.09 12:06




Шшшшт, не ме издавай де..."Аве Мария" е това все пак.



Тема Re: Хм, тованови [re: Roxy]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.11.09 12:45



Ами защото има свободна воля.





Тема Re: значинови [re: Kиpo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.11.09 13:00



Как си с палците? Ще танцуваме "Лебедово езеро".





Тема не, благодарянови [re: *Paл*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 13:30



Или добре, но аз ще бъда езерото. Който му се играе, да плува върху мен и от време на време да тръска ситно-ситно трътчица по оня сладък начин, по който го правят водолпаващите.



Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Re: Хм, тованови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано10.11.09 15:53



недей да си просиш отговора.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: вероятносттанови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано10.11.09 16:04



теб предлагам да те кръстят още веднъж-явно.
и да те изкъпят-също явно:))

а иначе имах предвид, че съм израснала в семейство на атеисти родители, които обаче никога не са имали нищо против да сме кръстени и аз, и брат ми. на тема религия вкъщи винаги се е говорило спокойно, макар че и до сега баща ми в черква не влиза, което пък не пречи на майка ми, макар да не вярва (поне така мисля) да влиза в черква от време на време и да пали свещ. между родителите ми "религиозни драми" няма.
за съжаление вкъщи-т.е. при родителите ми никога не се е празнувала "истинска коледа", дори и сега.
аз също не съм много наясно колко точно трябва да са манджите на коледа, кога се пости, кои са църковните празници, кога е задушница и т.н. гледам гугл и там търся отговори, което за себе си отчитам като минус. в църква ходя, когато ми дойде отвътре, не и на големите празници, защото тълпата ми пречи-разбирай го както искаш.

в крайна сметка какво толкова лошо има в религията?!
до 40-те години на 20в. вярващите българи са били много повече от невярващи.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Хм, тованови [re: Roxy]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано10.11.09 16:06



о, нямам отговора на този въпрос.
ще търсим отговорите заедно с него.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: вероятносттанови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано10.11.09 16:29



Пърп, що не влезеш за малко в Християнство или Православие?

Някои неща могат да ти харесат. Поне ще научиш защо се пости. Но не се впрягай много на Тимотей, той може да откаже всеки вярващ.

А що се отнася до това какво лошо има в религията - въпросът е само за хора, които отчитат ограниченията, които тя налага. Например скоро четох един роман от мароканец. В него един от героите - учител по коран - се оплаква, че учениците му поставяли въпроси от рода на "Всички християни ли ще отидат в ада?" Очевидно и на тях рамките на религията им се виждат тесни. Особено при положение, че всъщност са поставени от хора, не от някаква безименна и всемогъща сила.



Тема Re: вероятносттанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано10.11.09 16:32



Не знам, ако се случи, може би ще го направя.


Кой е Тимотей? С това име имам асоциация само за шампоани.:))

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: вероятносттанови [re: Пъpпъл]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано10.11.09 16:34



Колос, който ще те низвергне като грешница....





Тема Re: Киро казанови [re: Smile]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано10.11.09 16:35



край на флуда, ама вицовете не са флуд за тази тема. Така че в чест на Леголас:







Тема Re: вероятносттанови [re: Boждa]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано10.11.09 16:35



това значи ли, че това, което се случи между нас също е грешно.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: вероятносттанови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано10.11.09 16:37



Няма начин да го сбъркаш. А какви са тези шампоани?





Тема Re: вероятносттанови [re: Kaлoмaин]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.11.09 16:38



Баааа! Тимотей е сладур.

Аз го харесвам.

Мисля, че може да ти допаднат



на показалеца ще намериш прекрасни теми на достъпен език.



Тема тук ще...нови [re: Пъpпъл]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано10.11.09 16:39



замълча, но ще те помоля да не пишеш в горецитираните клубове какво се случи между нас....че ще ме заклеймят и мен навеки..



Тема Re: вероятносттанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано10.11.09 16:39



как какви-Тимотей:))



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: тук ще...нови [re: Boждa]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано10.11.09 16:40



отивам да им кажа.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Киро казанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано10.11.09 16:47



хахахахааа...тайните дневници също са велики..





Тема Re: вероятносттанови [re: *Paл*]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано10.11.09 16:52



Този линк често се пуска в православие. Но аз нямам проблем със сложността на езика, а с идеите.





Тема Re: вероятносттанови [re: Kaлoмaин]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.11.09 17:16



Идеите не ти харесват защото не си им обърнала достатъчно внимание.



Линка е по-скоро за Пърп, сори че го лепнах към теб.



Тема Re: Хм, тованови [re: *Paл*]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.11.09 18:22



Библейски погледнато, да. Житейски - до голяма степен да. А защо тогава Господ ни е дал свободна воля, че да ни излъже Дяволът и няма ли да е по-добре да я нямаме?



Тема Re: Хм, тованови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.11.09 18:30



Така си е. Другата полза е, че разбираш, че хората могат да вярват в разни неща и без да ги знаят в подробности, но това да не им влияе особено и от там - че не е толкова важно в какво вярваш, а какво правиш... В един момент просто реших да не вярвам, вместо да търся витиевати оправдания за света.

Редактирано от Roxy на 10.11.09 18:37.



Тема Re: Хм, тованови [re: Roxy]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.11.09 18:32



Не знам защо ни я е дал. И наистина много хора не знаят какво да правят с нея.

Но да я имаме е по-добре от колкото да я нямаме...



Тема Re: Хм, тованови [re: *Paл*]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.11.09 18:35



И той сам не си казва...





Тема Re: Хм, тованови [re: Roxy]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.11.09 18:57



Напротив. Просто аз не съм богослов.



Тема Re: Хм, тованови [re: *Paл*]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.11.09 19:36



Не казвам, че си, нито пък витийстваш :)



Тема Re: Хм, тованови [re: Roxy]  
Автор lilava ()
Публикувано10.11.09 20:01



По-добре за кого? За Господ явно така е по-голям сеира, сиреч - келепира





Тема Ох, тайни няманови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано10.11.09 20:40



в тая детска градина.





Тема а днеснови [re: Smile]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано10.11.09 20:46



се връщам, в къщи е подозрително тихо, ама толкова подозрително тихо, че чак ти става страшно. Огледах се в кордора за напукани стени и паднал таван, слава богу къщата бе цяла и тъкмо да въздъхна - на вратата на детската виждам един голям плакат, олепен с тиксо, на който пише "забранено влизането на извънземни майки". Нещо съм сгазила лука явно, ама търпеливо чакам в засада в кухнята. Все ще им се дояде - ако не манджа, то сладко задължително.
Ще видят те отмъщението на извънземната!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.