Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:52 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хм, тованови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано09.11.09 17:42



Пиле, по-добре му поискай помагалата. Гарантирам ти, че ако изобщо се споменат други религии освен православието, то ще е с негативна оценка. Опа, това беше за Пърпъла.

Редактирано от Kaлoмaин на 09.11.09 17:42.



Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Vulpes]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 17:42




ти не си ябълка, ти си спяща красавица.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Хм, тованови [re: Kaлoмaин]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано09.11.09 17:43



Е това ако не е промиване на девствен детски мозък...





Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Пъpпъл]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано09.11.09 17:44



А ти си геврек





Тема Re: Хм, тованови [re: Kaлoмaин]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 17:47



Хора, за какви други религии говорим?
Те са на по 5 години деца. Не са наясно коя е тяхната религия, камо ли някаква друга обща култура.
Важно е за сега да научат основни понятия, в един момент ще надграждат.
Подчертавам, че за момента въобще не държа да има обща религиозна култура, искам да е наясно с основни понятия в християнството съобразени с възрастта му.
Имат много хубави рисунки за оцветяване, примерно, че на 7-ия ден Бог си почивал. Синът ми донесе един облак, който спи и едни животинки, които спят до майките си, всичко това бяха оцветили в градината в часа по вероучение.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Хм, тованови [re: Vulpes]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано09.11.09 17:48



Зависи. Факт е, че не е лошо да имат повече информация за това кога и какво празнуват. Но ми се струва, че подходът е да се преподава по-скоро онази част от библията, която е по-абстрактна и не би трябвало да се приема буквално - както би го направил един детски разум.



Тема Re: Хм, тованови [re: Vulpes]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 17:51



ама чакайте малко. и ти, Бруте, поспри.


детският им мозък се промива непрекъснато на всякакви теми в градината, като поведение в група, за какво наказва госпожата, кое е правилно и неправилно. това не е промиване. това е "ориентиране". аз нямам нищо против такава ориентация. той не живее в стъклен свят и не заобикаляме църквите от километър.
на една обикновена сватба като влезем в църква и той вече пита-кой е това, кой е онова, а защо е нарисувам така, а какво е ангел. и вместо да му казвам-"сине, всичко това е едно блабла", аз му давам посока на мисълта, в което не виждам нищо нередно.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Хм, тованови [re: Kaлoмaин]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано09.11.09 17:54



Аз лично съм против. Точно защото религията е нещо твърде абстрактно и ако човек не може да вникне (на 5 години - пълен абсурд да вникне, да не говорим, че огромна част от възрастните не успяват). Тогава на детето му остава да приема това, което му казват, на доверие - демек, промиване. А какво ще му кажат? Нямам им доверие, това е! Още си спомням първите си срещи с религията в не толкова ранна детска възраст - лежах в леглото и се чудех дали и с какво ще ме накаже Бог за това, че забравих да кажа лека нощ на дядо ми. Е не!!! Моето дете няма да приема нищо на честна дума от някакви съмнителни проповедници, а за мен те всички са такива, просто, защото не ги познавам и няма как да не се съмнявам.



Тема Re: Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано09.11.09 18:29



Точно това имах предвид в постинга си



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема лнвъобще не ме шокирашнови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.11.09 20:29



Философията е в реда на нещата. Както и примерно " Как да транжираме прасе" или " Заколете кокошка, не бъдете лигав педераст, щом ядете пилешко"
Но Вероучението е ретротъпня. "Религия" може, това е друго-дедо ти Ястреб го е споменал, изучаване на религии, не само баснята за евреина-гимнастик. Вероучение- нонсенс и тъпотия.

Страницата не е пронајдена (404)
Навистина ја нема, не е дека ме мрзело да ја барам



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.