Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: NUT]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 01:30



Айде мола ти се, "ние сме болен продукт на своето време и вашия труд". Риспект Митко Воев, риспект



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: не е необходимо да опитванови [re: Kиpo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано10.11.09 08:17



Християнството е за едни-сива мухоморка, за други-любимия чийз кейк. Субективно, мили ми, и твърде крайно, и твърде емоционално. 'Помедитирай 'малко, преди да пишеш. Нещата не са черно-бели, а са забъркани от няколко милиарда земни душички. Да- знаем какво е направила лошата църква от средновековието и да- знаем за избитите хора в името на един разпънат евреин. Няма как да съдим онова време от дъъългия мост на времето. Но ако вярата в някого и нещо помага на хората, които не са на твоето мнение, да имат някаква надежда, пък била тя и овча, аз съм ок.
За детето сега, не подценявай 5-годишните, не са толкова наивни, колкото сме били ние на 5 години.


Няма смисъл да продължаваме да трамбоваме, знаем, че си прав.



Тема Re: Хм, тованови [re: Vulpes]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.11.09 10:28



Чета ви сега и изведнъж започвам да разбирам някои предимства на битовото, народното християнство - религията повече като традиция, която човек може да научи вкъщи, от старите хора. И спомените как пранувахме Бъдни вечер и преди 1989 вкъщи с молитва край масата и пита с късметче, без да говорим навън за това, но баба и дядо ме плашеха с милиционера, не с дядо Господ...



Тема Re: Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.11.09 10:30



Всяко мнение без обяснения е клише. Номерът е да се научи да търси обясненията... Съответно, преди да може да ги търси сам, да подберете местата за търсенето им. Защото едно са детските приказки за света, създаден за 7 дни, а друго става, когато дойде въпросът "защо има зло, след като Бог е добър?"...



Редактирано от Roxy на 10.11.09 10:40.



Тема Re: не е необходимо да опитванови [re: Capa_]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 10:41



ОК, сестро.


Три пъти " Аве Мария!"

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема Re: Хм, тованови [re: Roxy]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 10:51



Това си е езичество, аз също го харесвам.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: не е необходимо да опитванови [re: Kиpo]  
Автор Capa_ (Бобчо)
Публикувано10.11.09 11:44



Всяка вечер, до 5 пъти, коленичила...





Тема Re: Хм, тованови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.11.09 11:51



И да, и не, но не е някакво философстващо теологично оправдание за всичко съществуващо...



Тема Re: Хм, тованови [re: Roxy]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 11:58



Според мен религиозните ритуали (коледа и подобни), са си отвсякъде заимствани от езическите традиции, обаче им е добавена за разкош малко религиозна нотка.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: не е необходимо да опитванови [re: Capa_]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано10.11.09 11:58



Стига ма, то сили няма да му останат да се пречистваш.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.