Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Това задължително ли е?????нови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.11.09 22:14



Знаеш ли кога ще си пусна децата- задължително или не, на мозъкопромивка?
Сори.

Страницата не е пронајдена (404)
Навистина ја нема, не е дека ме мрзело да ја барам


Тема ще станенови [re: Smile]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.11.09 22:15



хора от тях!



Страницата не е пронајдена (404)
Навистина ја нема, не е дека ме мрзело да ја барам


Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.11.09 16:53



Spa-процедура "Амазонка" ми е хита. 2ч.30мин размазващ кеф.
Пробвах и масаж с вулканични камъни, ама все се сещах за един филм-комедия, пфу как не му помня името, един пич се правеше на дебела детегледачка и като го прекараха в спа-център с такива камъни и те взеха да му прогарят костюма и да потъват...та и аз все се чудех кога ще потънат камъните в гърба ми, та не беше толкова комфортно.

(мамка му, как ми трепери лявото око днес!)



Тема Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.11.09 16:55



кой го води (вероучението)?
Правиха проучване дали искаме такъв предмет в училище, пък аз отговорих, че искам лично да се запозная с лектора и тогава ще реша.
'Щото е полезно от обща култура да знаят някои неща, ама ако ще ми ги надъхват...



Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Smile]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано09.11.09 17:00



Каква е тази процедура Амазонка?

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Хм, тованови [re: Smile]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано09.11.09 17:02



Според мен часовете по вероучение трябва да включват ПОНЕ ОСНОВНИТЕ религиозни учения и то без елемент на надъхвация. И да не са в детските градини, а в средното образование, ако ще има изобщо такъв предмет. Лошо няма да се разширява кръгозора на човека, но БЕЗ НАДЪХВАЦИИ, което ми се струва непостижимо, имайки предвид разни вманиачени проповедници, дето най-вероятно ще водят тези часове.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Това задължително ли е?????нови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 17:21



не е задължително.
записахме го наша инициатива.
това е програма за детските градини към Минитерство на образованието.
той е доста стабилен психически, знам, знам, на 5 години е, но някои неща си личат от сега, със сигурност не усещам мозъка му да е промит, помагалото, по което учат е много ясно четиво.
чела съм му детската Библия, беше му интересно.
За справка-нито аз, нито баща му сме особено религиозни.
сега му е времето да "опитва", да има въпроси, на които да отговаряме. не искам целенасочено да го правя атеист, да плюя Бог или обратното.
времето ще си покаже, но аз искам да му дам условията да опита, както казах.

също така, за да те шокирам напълно-ходи и на философия за деца в детската градина. темите, които обсъждат са "раждане и нераждане" , "играчка и неиграчка", "дете и възрастен", "природно и неприродно", "промяна и непромяна".:))
интересно му е, ходи с желание.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Хм, тованови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 17:25



учителката му по вероучение е много приятна и спокойна жена, никакъв фанатизъм не усещам в нея. на тези часове се гледа под лупа от кой ли не. мислиш ли, че ще си позволят "фанатизъм"?!
в крайна сметка той е кръстен в черква и не виждам нищо лошо да му се говори на тази тема, вместо да се държи неадекватно.
от друга страна той знае какво е джамия и синагога. минавали сме от там, обяснила съм, че различните хора вярват по свой начин в Бог, някои ходят в черкви, други в джамии, трети в синагоги. това по никакъв начин не предизвика някакво объркване в него.
каза "добре" и това беше.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Хм, тованови [re: Smile]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 17:26



преподавателка от Софийския университет, факултета по Богословие.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Smile]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано09.11.09 17:40



Имала съм. Преди няколко вечери говорех по скайп с една приятелка и разпалено й обяснявах как досега не съм била склонна да правя еди-какво си, но вече съм узряла за тая идея... А дъщеря ми софлира изпод масата: "Не се казва узряла, мамо, ти да не си ябълка, казва се ОСТАРЯЛА"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.