Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хм, тованови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.11.09 20:32



Естествено, има си хас.
Но тя е решила да "даде основата" и толкова. Дано само не направи лоша услуга на детето с желанието си за оригиналничене; точно тия "спокойните" имат скрити звезди в очите.

Страницата не е пронајдена (404)
Навистина ја нема, не е дека ме мрзело да ја барам


Тема Re: Хм, тованови [re: Vulpes]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.11.09 20:38



+100л Нямам какво да добавя. Освен, че категорично не бих пуснал децата си на това. " Усещам го, ч ее стабилен"- на 5. А ако бе нестабилен? Да го подложим на изпитанието на някаква тетка- нищонезнайка(богословието е точно това- умение да с еприказва за несъществуващи богчета и колатерални...измислици). Като иска да става откачалник, да става, ама след като стане на 18. Няма да е точно НДП, щото ще си остене мое дете, ама няма го дундуркам до края на живота му, я.
Въобще, едно е да си слагате резенчета краставици на очите, да ходите на Афродита и Кура ми Янко Спа процедури, щото така се прави и ще си вдигнете статуса в очите на околните, или да се разхождате с халка на носа и метла в гъза- той си е ваш. Но да пратя дете на 5 в ръцете на някакъв религиозен хахо- но уей.

Страницата не е пронајдена (404)
Навистина ја нема, не е дека ме мрзело да ја барам


Тема Re: Хм, тованови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 22:31



когато залагаш неверни изначално условия, ще получиш и неверен краен резултат.
1-това, че някой е религиозен, не го прави автоматично "хахо". ти вярваш, че винаги си прав, той вярва, че Господ е прав. разлика между теб и "религиозния хахо" е точно никаква.
2-детето има интерес, след като има интерес към много неща, ще го развивам този интерес. за мен да си затвориш очите пред очевадни работи е глупост, ако иска да танцува-ще танцува, ако иска да ходи на таекуондо ще ходи, ако иска да рисува, ще рисува, ако има въпроси кой е Господ и дали има Господ-ще му отговарям. Мога да наложа моето мнение, че няма Господ, но не желая, точно за да не моделирам "по мой образ и подобие" едно дете, както явно би направил ти.
3-под стабилен разбирам, че по никакъв начин идеята за Господ не му противоречи на идеята за космоса, природата, раждането на хората и каквото се сетиш. явно моето дете има "отделни джобове" за цялата тази информация.
4. прави разлика между това да отбираш от религия и да бъдеш религиозен.
5. и накратко моето дете си мое, твоето си е твое, само нашето би било общо, но Господ ще ни опази от това:)

Думи, думи и нищо повече

Редактирано от Пъpпъл на 09.11.09 22:35.



Тема Re: Хм, тованови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 22:34



Той има звезди в очите, защото майка му има звезди в косите и той също така е оригинален, защото майка му е такава.
моите родители не са ми направили лоша услуга въпреки, че съм израснала в семейство на атеисти, но съм кръстена тайно от баба ми на година, две. на тема религия в главата ми цари ред и спокойствие, но сама търсех отговорите на много въпроси по никое време. за това сега се опитвам да помогна на моето дете. доколкото мога.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор Capa_ ()
Публикувано09.11.09 22:44



Аз съм зад теб. Трябва да опита от всички манджи, за да се разбере след време коя ще му е любимата. На мен като малка ми бяха представяни историите от Библията като приказки от един калугер, защото бях любопитна и търсех. Израснала съм в семейство на атеисти, а съм била изпълнена с копнеж от малка да намеря Бог, където и да е. Това, че би ограничавала от нещо детето, би го подтикнало да го търси още по-настървено след време.





Тема Re: Хм, тованови [re: Capa_]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано09.11.09 22:59



крайните мнения от типа-"това е така, онова е еди как си" винаги са подклаждали в мен въпроса-"а дали е така"
за това не искам да му давам готови отговори на въпроси, по които няма една истина. ще е супер глупаво да се изцепи клиширано-"няма Бог" или обратното "има Бог", само защото ние така сме му казали. нека помисли малко, тези неща ще станат постепенно.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано09.11.09 23:40



Да бе, на мойто как да му обясня, че на седмия ден Бог си почива, като майка му е в офиса и бачка като изоглавена?



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: за нещата, които оправят деня нинови [re: Vulpes]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано09.11.09 23:44



Не, тя е на тслата дръшката.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Хм, тованови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:05



аха.

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!


Тема вероятносттанови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.11.09 00:08



да му направиш лоша узлуга по тоя начин е по-голяма, отколкото, ако не го пускаш на 5(ПЕТ!) години в лапите на някаква хахавелница.


Какво общо има това с факта, че си кръстена тайно? И аз съм. Тайно. Е, и?
Господ не е успял да ме опази в случая.

Пустият му Леголас
мислехме го педераст,
той излезе курва!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.