Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Здравей Пролетнови [re: Paзoчapoвaнa]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:20



Благодаря ти за хубавите думи!
Зная за всички тези неща, но познанието им не ми помага да се чувствам по-добре. Нали знаеш изтърканата приказка за теорията и практиката. На теория всички сме силни, но на практика нещата са по-различни


Надявам се и твоето разочарование да е преходно и скоро да не остане следа от него.



Тема Re: Здравейте, имам проблем....сякаш.нови [re: 435]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:26



Да, точно така се държа - гузно! И тъй като наистина причина обективна за това не съществува - още повече се ядосвам на себе си и на глупостта си. Но не мога да се преодолея.
И да - зная колко обидно е цялото ми мушмуроческо поведение спрямо новия човек, зная аз как бих се чувствала на негово място, колко би ми било обидно и мъчно....Зная, че ще му писне в един момент.
Той е наясно с тревогите ми и макар и да не доумява всичко това, проявява удивително разбиране и търпи стоически всичките ми нелепи прищявки в тази посока ...засега.
А относно съпругът ми - нямам омраза, простила съм му в сърцето си, желая му щастие. За да бъдат щастливи и децта ни...доколкото това е възможно в тази ситуация.



Тема Re: Въпрос. "Разведени" или "Разделени" стенови [re: Kpиcтинa]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:34



И аз му съчувствам. И не искам да му причинявам това. Честна дума


И да - има намерения, декларира ги - а това ме плаши донякъде. Но това е друга тема....
Трудно ми е да изричам тези думи след всичко през което минах. Но това не означава, че не съм способна да притежавам чувства. И мисля, че ги и показвам.
По отношение на развода, лично аз в себе си съм убедена, че фактът му не би променил нищо в конкретната ситуация. Но знае ли човек, за пръв път минавам по подобен път, може практиката да се размине с очакванията, които имам към момента.



Тема Re: Здравейте, имам проблем....сякаш.нови [re: Пpoлeт]  
Автор Cтpeйнджъp (разкошче)
Публикувано15.05.07 16:43



Хм, няма как да се съглася! Не мога, дори и много силно да ми се иска. Говоря от личния си опит - никакви сантименти не бяха в състояние да променят желанието ми за развод. Спомените са хубаво нещо само тогава, когато не живеем с тях и в тях. Някои стари вещи остават цял живот на тавана, това ли искаш за себе си? Не ми се вижда редно да си играеш с нова играчка и същевременно с това да си пазиш старата такава.



Тема Хм. Момиченцето.нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано15.05.07 16:50



И неговите играчки.
Мисля е показателно.



Тема Re: Здравейте, имам проблем....сякаш.нови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:51



Не твърдя, че има особена логика във възприятията ми. Всъщност няма никаква и зарад това пиша тук


Съгласна съм с теб напълно.



Тема Re: Здравейте, имам проблем....сякаш.нови [re: Пpoлeт]  
Автор Cтpeйнджъp (разкошче)
Публикувано15.05.07 16:58



Не твърдя, че съм права. Това е моето виждане все пак, мисля че е и най-коректно. Все пак нали искаш да подредиш животът си от начало? Още повече няма нищо нередно в това.



Тема Аз повече с теб няма да се занимавам!нови [re: Пpoлeт]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано15.05.07 17:06



"Да, точно така се държа - гузно! И тъй като наистина причина обективна за това не съществува - още повече се ядосвам на себе си и на глупостта си. Но не мога да се преодолея."

Ето как ще се преодолееш! Викаш, все още, съпруга си на разговор и културно и цивилизовано се разбирате за развод по взаимно съгласие. Намирате един (Да не вземете всеки да си търси адвокат? Само един стига. Абе, то може и без нито един, ама не си правете експерименти!) адвокат и му заявявате, че искате да приключите брака си по най-бързия и безболезнен начин. Предварително сте се разбрали за общото имущество, за детето, за бъдещите ви взаимоотношения!

Точка! Приключвайте за месец-два! Еби им мамата на общи познати, комшии и всякаква подобна паплач! Повече с теб няма да се занимавам. Ако продължиш да мрънкаш и се сополевиш - и теб ще напсувам!

Ай, лека вечер! Наздраве и споко!



Тема Допълнение. Пример за мое отношение към такованови [re: Пpoлeт]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано15.05.07 17:19



"обществено" мнение.

Прясно разведен вървя начумерен с поглед впит в тротоара свит. Забелязвам някакъв субект - стои срещу мен като строителен обект. Гледа ме с иронична усмивка и ме пита:

- Прощавай за глупавия въпрос, много ти съчувствам, ама знаеш ли жена ти сега с кого се чука?

Кво ли ми пука? Я па тоя!? Рекох му с достойнство на чист български език нещо такова:

- Да се ебе с когото си ще! Млада е, красива, привлекателна, търсят я. Пробвай се и ти, но няма да те огрее. И недей да се бъзикаш с мен - виж твойта женка. Грозна, сбръчкана, дебела. И за чукане не става даже! Пробвах я наскоро, за нищо не става.

И го оставих да стърчи като истукан на тротоара в недоумение.

Редактирано от ASSASSlN на 15.05.07 17:21.



Тема Re: Здравейте, имам проблем....сякаш.нови [re: Пpoлeт]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано15.05.07 21:42



Ето ти малко личен опит. Честно казано, май ми е единичен случай, явно моите познати са много малко. Та веднъж неочаквано засичам една мацка, с която сме работили на едно място преди време. Тя мернала отдалече, че не съм сама и пита това мъжа ми ли е. Казах не, това е приятеля ми. На безумно изумения поглед просто добавих "Ние се разведохме". Повече нямаше въпроси. Тя не ми е толкова много близка, че да се обяснявам, нито пък беше толкова нахална, че да разпитва.
Не знам какви са тия познати дето толкова им се притесняваш, ти си знаеш защо. Но в крайна сметка, наистина нещо не е наред съвсем.
Без да давам акъл, но моето мнение е, че е редно да си приключиш развода. Причините са най-различни. Но наистина, помисли си, какво може би чувства новия човек до теб - тя казва, че няма нищо общо с мъжа си, но на документи си остава омъжена за него. Защо? Ако един ден решим да задълбочим отношенията си, дали няма аз да изляза виновен за нейния развод /пред същите тези неважни познати/. Според мен, ако си сигурна, че сте приключили отношенията си със съпруга, приключете ги докрай, изчисти си нещата и дишай спокойно. Не виждам причина, наистина. Не знам дали имате някакво "положение в обществото", което евентуално би било накърнено от един развод, дали заемате някакви длъжности, а които е по-добре за няма клюки и скандали, но при всички случай мисля, че чистите дела са за предпочитане. Много е вероятно с времето сама да се убедиш в това, може и да не се. Все пак, помисли го така, имала си невероятен късмет да срещнеш друг човек, това не се случва всеки ден. Наистина е глупаво да нараняваш човека с подобни страхове. Хубавото е, че го осъзнаваш, остава май да работиш по въпроса.

Желая ти късмет!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.