Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Голямо психологическо значение има!нови [re: Kлep]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано15.05.07 13:29



Авторката не уточнява къде живее, но имам чувството, че не е в София. И това има значение.

Тегне й нещо, вижда укор във всеки поглед. Ами, тя какво очаква от хора със старомодно мислене?

За мен в тази ситуация е най-добре да се разделят с, всеоще, съпруга си официално и всеки да си гледа новото семейство или конкубинат. То така какво излиза? Нищо. Хем неразведени, хем неженени, хем със семейство старо, хем без семейство ново...

При това положение и приятели и роднини и комшии и клюкари приказват, плюят. Така е.



Тема Re: Здравей Пролетнови [re: пpoлeт]  
АвторPaзoчapoвaнa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 15:02



Здравей пролет (много хубав ник)

,
незнам дали бих могла да те посъветвам,но ще ти кажа моето мнение по въпроса.Според мен ти имаш много стабилна и твърде развита ценностна система,която те спира в този случай да се радваш на щастието,което със сигурност заслужаваш.Аз съм сигурна,че и в много други случаи имаш такива морални задръжки идващи от силният ти СвръхАз.За всяка своя постъпка,за всяко нещо,което правиш или ти се случва в живота, ти се нуждаеш от одобрението на другите и най-вече на близките ти.Не,че е лошо това,но не трябва само с тях да се съобразяваш,а най-вече със себе си.Ти не правиш нищо лошо,а напротив-много успешно се справяш с промените в живота си,а и Господ ти помага като ти е изпратил такъв истински човек,който те обича.
Пипилота правилно ти е казала - вместо да се криеш,бягаш и притесняваш от приятелите си,по-добре им позволи да станат съпричастни на щастието ,което изживяваш,на хубавите промени,които ти се случват.Ти не си престъпник и няма нужда да се оправдаваш за нещо или криеш от някого.Това,което ти се случва е съвсем в реда на нещата и ще видиш,че твоите приятели и близки ще те подкрепят и ще те приемат с новият човек.Не се страхувай,а се покажи смела и горда.А и точно в такива моменти човек разбира кой му е истински приятел и кой фалшив.Тези,които ще говорят зад гърба ти,ще го направят от завист или нещо друго,което теб не трябва да те интересува.За тях забрави.Не обръщай внимание на тези неща.Невъзможно е да бъдеш харесван от всички,така,че не се стреми към това.За теб от сега нататък най-важно е да бъдеш истински щастлива и по този начин да бъдеш пълноценна майка и партньорка в личните ти отношения.Не се обвинявай за нищо,знай,че никой на никого не е длъжен и всичко си зависи единствено и само от нас.
Живота е прекрасен,изживей го с всичките му радости,които ти поднася,с отворени сетива за приятните емоции и любовта,които са само за теб.
Желая ти много кураж и истинско щастие от тук нататък!




Тема Re: Въпрос. "Разведени" или "Разделени" стенови [re: ASSASSlN]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 15:44



Разделени


Какво значение има всъщност?
Не живеем заедно, нищо не ни свързва извън децата, нямаме любовна мисъл един за друг.
Дори и да бях разведена едва ли целият свят би научил мигновено за това - нужно е време. В този смисъл въпросът с притеснението ми при срещи със стари познати стои.
Едва ли на челото ми би било изписано - Ей хора, аз съм свободна и не правя нищо лошо!



Тема Re: Въпрос. "Разведени" или "Разделени" стенови [re: Пpoлeт]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 15:49



Да, но другите хора не го знаят, че сте разделени. Те си казват, че дори и разделени, вие сте все още по закон съпрузи. Може би това е разковничето. Ти се чувстваш още негова съпруга, защото всъщност СИ такава. Може би в тази посока трябва да поработите. Мисля, че напразно отлагаш развода, мислейки си, че с него и без него все е тая щом няма нищо помежду ви. Защото именно това те спира да продължиш напред. Успех!





Тема Re: Голямо психологическо значение има!нови [re: ASSASSlN]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 15:50



В София живея.
Може би просто съм "задръстена" и комплексирана - кой знае....
Всъщност тук не става въпрос за приятели и близки. Те знаят какво е положението и от тях не се смущавам.
Визирам общи познати, отдавна несрещани колеги, съседи, които обичат да шпионират...все хора на които дори не дължа обяснения какво се случва с живота ми.
Но те регистрират при случайните ни срещи тези странни промени. Не че би трябвало да ми пука, че шушукат зад гърба ми - но ето, че ми пука. Факт.
И дали имам официален развод или не, в горният смисъл, не играе роля. Щото и да имам, те едва ли биха го научили - все пак това не е новина, която ще влезе във вечерните новини.
Пак ще гадаят виждайки ме с друг, пак ще се пулят насреща ми и ще кълчат вратове подире ми....



Тема Re: Въпрос. "Разведени" или "Разделени" стенови [re: Kpиcтинa]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 15:54



Те не биха разбрали и че сме разведени. Не са от типа хора, които информирам за значимите събития в живота си.
Ще го научат, но след време - от тук, от там. А дотогава пак бих се притеснявала, когато ги срещам


Не мисля, че това е нещото, което ми носи смут



Тема Re: Здравейте, имам проблем....сякаш.нови [re: пpoлeт]  
Автор435 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 15:59



От това което прочетох, си направих изводи, че ти се държиш гузно, защото може би изпитваш някакви си угризения, за които ти самата си знаеш.Честно казано ако аз съм на твоя приятел, не знам как бих го възприела това твое плахо държание и показана виновност.На никой мъж няма да му хареса това, защото то говори за твоята несигурност.Човек когато е уверен в чувствата си към друг човек, той не се спира пред нищо, в края на краищата не си извършила престъпление.Хората убиват и пак се държат твърдо в съда и запазват хладнокръвие, а ти какво си сторила?Да не би да си убила човек или си откраднала милиарди като нашите политици?Успокой се, гледай смело напред и пази човека с когото се чувстваш щастлива, защото в един момент ще му писне от теб и ще изчезне от живота ти без да ти даде каквито и да било обяснение, тогава ще съжаляваш за тази твоя потиснатост.Много е хубаво това, че поддържате цивилизовани отношения с бившия си съпруг,дори и той да е сбъркал пак трябва да го оправдаеш, защото никой не може да заповядва на сърцето си.Така е решил, така е направил, можело и ти да бъдеш от другата страна на барикадата.Затова не мисли кой какво ще си помисли и кой как те гледа.Все пак живота е един и всеки има право на лично щастие.Пожелавам ти от сърце да го изживееш с този когото обичаш и да съхраниш чувствата си колкото е възможно по-дълго.Все пак любовта е движещата сила на живота.Желая ти успех!





Тема Re: Здравейте, имам проблем....сякаш.нови [re: ariel$$]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:05



Не мога да избягвам тези места. Доста хора ме познават - и мен и бившия ми съпруг. Навсякъде никнат като гъби разни познати, та дори и несрещани от години. Сякаш са се наговорили

А и не искам да се крия - не съм сторила нищо лошо, просто живея живота, който ми принадлежи.
Относно дългосрочното присъствие на новият мъж. Нов брак е последното нещо в този ми момент, а вярвам, че и доста дълго време занапред, което би ми носило чувство по-различно от тревога и задух.
Не намирам, че компромиса с това за сметка на положителното обществено мнение е равностоен и заслужава тази жертва.
И това не означава, че нямам чувства към този мъж, напротив. Нещата нямат общо едно с друго.
Трябва да има някакъв среден вариант. И той може би е , че не трябва да ми пука. Но ми пука и искам да се преборя с това. И затова пиша тук - вярвам, че можете да ми бъдете полезни и търся опита и съветите ви



Тема Re: Въпрос. "Разведени" или "Разделени" стенови [re: Пpoлeт]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:10



Не съм много сигурна. Мисля, че дори и да не го знаят те, ти ще го знаеш, а това е по-важно за твоето "освобождаване" от подобни угризения. А освен това - ще имаш повод ти да им го кажеш, защото ще си уреждаш живота както ти намериш за добре и тогава никой няма да има причина да те обвини. Докато сега - ни женена, ни разведена - незнаеш как да реагираш, а съответно и така реагираш на партньора си. Съчувствам му. Той не знае какво да очаква и съответно не декларира своите намерения (предполагам). Но наистина не казваш обичам го. Замисли се и над това.



Тема Re: Здравейте, имам проблем....сякаш.нови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:16



Винаги съм възприемала развода като чист формализъм. Може би и зарад това не ми е бил на дневен ред. Не е свързан с тайни копнежи и неясни мечти, може би единствено донякъде в съзнанието ми е тънката нишка към миналото ми. Или към бъдещето, което никога не се сбъдна. Знам ли. И ако имам отношение към този документален брак, то е като към стара вещ, която стои на тавана. Знаеш, че никога няма да я ползваш вече, но и ти е трудно да я изхвърлиш на боклука, зарад хубавите спомени, които ти навява. Сантимент е това. Но без нови чувства, само стари мили спомени.
Които всъщност май ми носят повече болка, от умиление


Но нека не правим дисекция на отношението ми към развода. За друго са ми притесненията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.