Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Аз повече с теб няма да се занимавам!нови [re: ASSASSlN]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 23:53



Може би имате основание. Макар и да не стане с магическа пръчка, е крачка напред.
Благодаря!



Тема Re: Здравейте, имам проблем....сякаш.нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 00:08



Мен не ме питат, за да отговоря. Само ме гледат изумено и с неприкрито любопитство, което ме влудява. Едно щото не ми е присъщо да чувствам дълг да осветлявам хора незначителни за мен и второ щото не понасям да бъда обект на каквито и да е коментари.
Лятото се втресох от неприкрито, но също толкова и новаторско любопитство на една съседка с която никога нищо не ни е свързвало, освен ежемесечните срещи при събиране на таксите за вход. Та по повод смяната на пощенските кутии, добросъвестно и съвсем между другото тя ми заби въпроса - "Какво да пише на пощенската ви кутия?..... Защото май съпругът ви не живее вече тук???" - и чака отговор...търпеливо и изучаващо наблюдавайки ме.
Дразни ме хорският интерес, влудява ме еснафската потребност на масите да си врат гагите в чуждите животи...Това е като да нахлуят у дома ти и да те оберат. Чувстваш се омърсен, не толкова да тъжиш за реалните загуби. Случвало ли ти се е?
Но когато бях нещастна преди година, никой от тези хора не дойде да ме попита как оцелявам, има ли кой да ми купи един хляб, щото няма как да изляза с почти бебе и болно три и нещо годишно друго дете.....
И сега ме е яд, че същите тези хора ехидничат зад гърба ми в догатките си.....и не само, ами се чувстват като едни откриватели горди, хванали първи клюката на деня....
И тук май няма нищо общо нито новият, нито стария човек.





Тема Re: Здравейте, имам проблем....сякаш.нови [re: пpoлeт]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано16.05.07 02:43



Понеже прочетох и надолу. Ми той "бившият ти мъж" не е бивш, защо го наричаш така? Аз се заблудих! Ти в момента си имаш съпруг, той се мотае с любовница, и ти се разхождаш с любовник, това е фактологията, какво има за чудене как така ти е неудобно, ми неудобно е, да. Нито бракът е формалност, нито разводът. Утре ще се разболееш и ще викнат мъжа ти да взима решения вместо теб, не приятеля ти. С единия си свързана, а с другия се забавляваш. Казвай, че сте разделени, я виж колко лесно се заблуждават такива като мен. И колко е модерно! Единият насам, другият натам, ама иначе мама и тати са женени!



- - - -



Тема Недей да ми говориш на "Вие" !нови [re: Пpoлeт]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано16.05.07 07:38



Пак се сополевиш. "Може би...", "Магическа пръчка..."

Ти живееш още в приказките! Хм, че как да те напсувам тогава? Много тежък случай си.



Тема Би ли ми оправила някои понятия??? Молба.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано16.05.07 07:49



Какво означава и житейски и юридически "Разделени"? Питам, защото преди време имах връзка с разделена, а и сега кореспондирам с дама, която се афишира, че са "разделени", а целта на обявата й в сайт за запознанства е "брак".

Нещо изоставам от модата, май?!

Редактирано от ASSASSlN на 16.05.07 07:51.



Тема Re: Здравейте, имам проблем....сякаш.нови [re: Бeзcъннa]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 10:17



Принципната ти позиция за липсата на формализъм както в брака, така и в развода означава ли, че си против и съвместното съжителство без брак? Казват, че и то било модерно, пък и доста разпространено е май напоследък.
Иначе какво да ти кажа...Казвам "бивш" защото така го чувствам в сърцето си, па макар и на книга да пише друго. Макар и донякъде да имаш основание. Нещата наистина са половинчати. Като например да имаш развод, но да ти е терсене да разтрогнеш църковния си брак.



Тема Re: Би ли ми оправила някои понятия??? Молба.нови [re: ASSASSlN]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 10:42



В житейски аспект мисля, че е ясно какво означава.
Не живеем заедно, рядко се виждаме, общуването ни е свързано изключително с въпроси, които касаят децата ни. Общи дела, отговорности, преживявания, чувства, емоции не ни свързват. Животите ни нямат пресечени точки.
В юридически аспект фактическата раздяла е състояние на отделно живеене, свързано с прекъсване на брачните връзки и липса на общо домакинство, което често пъти предхожда развода и едно от основанията за него. При уреждане на някои имуществени отношения фактическата раздяла може да има значение и подлежи на доказване. Новият СК предвижда дори освен познатия ни режим на съпружеска имуществена общност , още два режима - на брачния договор и режима на разделност.
Фактическата раздяла има значение и при декларирането на имуществото и доходите на съпрузите на някои лица.

И...едва ли бих го нарекла мода.



Тема Без съветнови [re: пpoлeт]  
Автор ledzep (дух куче)
Публикувано16.05.07 11:23



При мен така се разпаднаха много приятелски връзки. В началото странях, не исках да споделям за разпада на брака, не ги срещах умишлено - приятели и познати, докато един ден се огледах много сам.
Не че мога да ти дам съвет. Изживявам нещо подобно. Само да знаеш, че не си сама. Понякога такова приобщаване е ценно, знам ли...

"Животът ни е като дъх на бизон през зимата".


Тема Re: Недей да ми говориш на "Вие" !нови [re: ASSASSlN]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 11:41



Не ти говоря на "Вие"


Репликата ми беше към всички вас, които споделихте мнението, че първопричината за проблема ми е липсата на развод.

...и ако ще ме псуваш, направи го по-деликатно. Моля.



Тема Re: Здравейте, имам проблем....сякаш.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано16.05.07 11:43



Безсънна, мисля, че преувеличаваш.

Много често срещан е случая, когато формалният развод по едни или други причини се бави, но раздялата е необратим факт, приет и от двете страни. Лично аз повече от година бях в това положение - бяхме твърдо решили да не сме повече заедно, но от мързел не подавахме молба. Впрочем за мен стимулът да подам най-сетне молбата и да си уредя и законово положението беше именно срещата със сегашния ми съпруг. И, разбери ме правилно, забавянето на формалностите нямаше нищо общо с някакво презастраховане и вкопчване в миналото - чисто и просто нехайство и мързел.

Не знам защо реагираш толкова крайно. Хиляди хора живеят без брак, това не значи, че не са по-близки от много, които са официално бракувани. Хиляди хора живеят разделено без развод, това не означава, че си принадлежат наистина. Важното е, че и Пролет, и мъжът й са честни един към друг и са запазили добри отношения. Не мисля, че ние трябва да бъдем съдници на морала им.

Когато Господ затваря врати, отваря порти!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.