Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.02.15 08:15



Здравей Сатеен, здравейте и всички останали!

Мрачно и студено е, пък и аз трябва да съм полудяла да стана в неделя преди 8 ;-)

Ами момичета, то е ясно - историята се оказа много изменчива. С всяко ново правителство се оказва ново минало, че имаме.. А бъдещето е все така неясно.

За това има недостиг на кадри в медицината, в компютърните технологии и т.н. Обаче мерки се взимат като след дъжда качулка.

Но какво можем да направим освен всеки от нас да си върши добре работата и да бъде отговорен към миниобществата, с които контактува...


Ех, надявах се днес да направим хубава разходка в парка с племенниците, ама май няма да изгрее Райчо.



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.02.15 17:08



Момичета, имам едно запитване към вас. Тези които са запознати с НОИ. Дъщеря ми има десет години стаж в България. Този стаж ще се зачита ли при пенсия, когато му дойде времето събран със стажа в чужбина? Ако някой може да ми отговори или да ме насочи към сэответния отговор. Благодаря предварително.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: flora bg]  
Автор vasilka.1961 (непознат )
Публикувано08.02.15 18:35



Как се отчитат годините, отработени в чужбина, в страни-членки на Европейския съюз, заедно със стажа в България, за получаване на право на пенсия за старост? Събира ли се стажът, който се натрува в България и във всяка друга страна-членка, дори ако човекът е работил в няколко от тях, или кандидат-пенсионерът ще трябва да отработи минимума, който се изисква за право на пенсия във всяка отделна страна? Проблемите на бъдещото пенсиониране вълнува много наши сънародници, работещи в чужбина, особено при извършваните реформи в тази област. Специално за “Български новини” разяснения дават експертите от Националния осигурителен инситтут в България.

Съгласно разпоредбите на регламентите на ЕС, всяка държава-членка на ЕС отпуска пенсия на лицата по условията на националното си законодателство, като при необходимост взима под внимание осигурителните периоди на кандидата във всяка друга държава-членка.

При преценяване на правото на пенсия, съгласно чл. 68 от Кодекса за социално осигуряване, за изчисляване продължителността на осигурителния стаж, стажът, придобит съгласно българското законодателство, се сумира със стаж, придобит съгласно законодателствата на други държави-членки, но само за преценка на правото на пенсия.

Ако не ви достига стаж за пенсия:

За лицата, които имат осигурителен стаж, придобит съгласно законодателствата на България и на друга страна-членка, ако българският осигурителен стаж не е достатъчен, за да възникне право на пенсия за осигурителен стаж и възраст съгласно българското законодателство, се взема предвид и осигурителният стаж в другата страна. Но размерът на тази пенсия се определя само въз основа на дохода, върху който са внасяни социално-осигурителни вноски в България и от пропорционалното съотношение на българските периоди на осигуряване към общия период на осигуряване.


Това върши ли работа



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: vasilka.1961]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.02.15 19:52



OK. Mersi boku.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано09.02.15 09:41



Ей , Васе , разбираш ли ги тия неща ? Да знаеш нещо за данъчните декларации и ако имаш непълна година с осигуровките ,има нещо че ти се връща надвзет данък ? ще се реванширам ,да знаеш ! Но моля те ,обяснявай като на дете -идиотче ,че от 15 год за пръв път ме осигуряват в системата.



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано09.02.15 12:00



Успешна нова седмица!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Tia maria]  
Автор vasilka.1961 (непознат )
Публикувано09.02.15 16:37



Ами имам да.С това се занимавам.Да трябва да подадеш декларация до края на м.април за да ти върнат данъка.Иди в НАП и си искай код с който да можеш да си тподадеш декларацията по електронен път.И ще ти обясня след това как да си я попълниш.И трябва да си вземеш разбира се бележка за дохода където си работила.Ако не ти се ходи за код ще си занесеш декларацията на ръка.



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: vasilka.1961]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано09.02.15 16:49



Благодаря ти ,ще се задействам ! говорих със счетоводителката ни ,щи ми даде бележка Само малко да преминат снеговете ,че се страхувам да не падна .

Имам познат преминал през ада на твоето заболяване. Сега е добре ,май напълно излекуван. Не ,няма да пише във форума ,но ми е приятелче и всичко ще ми каже. Дано изскочи нещо полезно !



Тема Re: Добро утро, добър ден!нови [re: Tia maria]  
Автор vasilka.1961 (непознат )
Публикувано09.02.15 16:57



Ами казват че това е най бързо развиващият се рак.Аз още не го приемам.Все едно че не се отнася за мен.Ама няма да се предавам и с Господ напред се надявам да се оправя.Като решиш да правиш декларация ще ти кажа как да я попълниш.Имаш време.





Тема Добър вечер, хубава вечернови [re: vasilka.1961]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано10.02.15 19:23



Аз и Антонио Бандерас ви пожелаваме спокойна вечер






Вижда й се края и на тази раздумка...

Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.