Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:41 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Рак на яйчника № 2нови  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.09.08 14:36



Темата вече е огромна и трудно се отваря. Затова правя това продължение.
Ето тук можете да видите всичко писано по темата досега на пълен преглед:


Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 16.09.08 23:01.



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: vesela.bg]  
Автор toni2OO8 (непознат )
Публикувано14.09.08 12:31



Здравейте, не съм писала отдавна. Майка е с Са оvarii T3 Nx Mo нискодиференциран карцином. Оперираха я на 11.01.2008 не беше отстранен целия тумор. Химиотерапия в ИСУЛ . Направи 6 курса химиотерапия с Ебетаксел и Синплатин. Уж беше назначен Таксол, но са ни слагали Ебетаксел. Вместо на 21 дни беше правена на 30-40 дни, защото нямали места.
След 6-та вливка 10 пъти над нормата тумор маркер. Направихме преди седмица скенер в Токуда. Ту формацията е нарастнала. Няма мета в органи още, но има удебелена обвивка на черен дроб. Казаха, че притиска пикочния мехур и препоръчаха операция за редуциране на тумора. Продължава да има много асцит в корема. Най-неочаквано преди 3 дни имаше затруднено дишане и се оказа, че левия бял дроб половината е пълен с течност и сърцето беше излязло от ритъм. От Пирогов източиха към 2 литра течност.
Моля кажете, това често ли ще се повтаря, казали са й, че явно има нарушен белтъчен баланс, какво трябва да прави, за да се оправи този баланс?
При такова положение дали може да издържи операция? Не знаем към кой лекар да се насочим за тази операция, моля препоръчайте някой от който сте доволни, а и те май са специализирани за различните видове ракове или не е така. Гледам, че хвалеха във форумите проф.Горчев от Плевен /ние сме от София/ Благодаря предварително.
Антонина



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: toni2OO8]  
Автор195419 (Нерегистриран)
Публикувано14.09.08 20:05



Антонина,аз съм оперирана от доц.Томов-тотална хистеректомия.Моето лично мнение е,че и доц.Томов и проф.Горчев са много добри специалисти.Условията в клиниката им са на световно ниво.
Във вашия случай най-добре е да отидете на преглед при един от двамата лекари и те ще ви отговорят на всички въпроси които ви интересуват.



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: 195419]  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано14.09.08 20:53



Мен ме оперира доц. Попова в София, пета градска болница. Много е добра, но вече е доста възрастна. В София д-р Славчев е много добър специалист.



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: Ani]  
Автор viktorika (непознат )
Публикувано14.09.08 23:24



нас ни оперираха в окражна,бяха свикали екип,аз лично съм доволна каквото можеха направиха,Тони ако имаш нужда свиркай



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: viktorika]  
Автор gery.dimitrova (непознат)
Публикувано29.09.08 11:53



здравейте. не съм писала от доста време. днес е третото вливане на майка ми. да ви кажа, тя се чувства много добре, да чукна на дърво, дано продължава все така. до сега се въздържах да го кажа, защото има противоречиви мнения, но от началото на химиото, тя пие и варумин. склонна съм да предположа, че той я държи така енергична (е, не е като здрав човек, но като се има предвид през какво минава ... ) и намалява много страничните реакции на химиотерапията и кръвните и показатели са в нормата. надявам се с това да бъда полезна на тези , които се колебаят както аз в началото и реших да рискувам...
друго което прави майка ми е - прави си елда (много благодаря на Джул за рецептите на д-р. Ласкин). Само елда - поне веднъж на ден. И соковете от моркови, цвекло и ябълки. Нищо друго.
а сега тази събота и неделя, ходихме до едно село близо до софия и си набрахме черен бъз. ще изпробваме и рецептата на Петър Димков :) След това отново ще докладвам.
Това е от мен за сега. Ще се моля на Господ, всичко да върви и за в бъдеще успешно.

Поздрави на всички ви и много сили и успех в борбата





Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: gery.dimitrova]  
Автор *jull** (())
Публикувано29.09.08 13:50



Много се радвам се за майка ти! Дано нещата продлжават в същата посока!



А можеш ли да кажеш колко излиза на ден цената на Варумин-а (защото знам, че е скъп, но не помня точно колко струва).
И имаш ли представа колко време трябва да го взимате за траен ефект? Защото той не е само за тонус

И още нещо - правихте ли изследвания преди да започнете лечението с Варумин, за да ги съпоставите с тези след лечението!

УСПЕХ!





Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: *jull**]  
Автор gery.dimitrova (непознат)
Публикувано29.09.08 15:20



Здравей Джул!
Варуминът е много скъп за съжаление

И не знам защо е така, след като е съставен само от природни продукти. Една опаковка, която стига за около една седмица е 160 лв. Изследванията се сравняват всеки месец. За момента гледаме главно тумурния маркер и кръвните показатели. След около месец предполагам, ще направим и скенер и тогава ще се види дали размерът на метастазия е намалял - тогава ще се види наистина резултатът, които все пак ще е комбинация на химиотерапия с варумин. Не знам дали това лекарство лекува рак, ако се използва само то, без други процедури. За момента съм много благодарна, че влияе така добре на майка ми. Ще се радвам, ако помогне на химиото в борбата срещу рака. А що се отнася до това колко време трябва да се пие - ами майка ще го пие докато трае химиото със сигурност, а може би и след това. Предполагам, че дори като се стигне до ремисия, лекарството се пие по една опаковка пролет и есен (профилактично). Това е моята информация.. Друг е въпросът на хората до къде им стигат средствата..
В сайта на лекарството има примери за хора излекували се за около шест месеца само с варумин ... Но вие сигурно сте ги чели. По различно е когато човек сподели от личен опит, така че ще продължавам да пиша какъв е резултатът при нас.

Поздрави!



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: gery.dimitrova]  
Автор *jull** (())
Публикувано29.09.08 22:10



Благодаря, надявам се, че при вас нещата ще се развиват към добро!

Преди години, когато за пръв път дойде информацията за Варумин-а, ставаше въпрос главно за приложението му
при рак на белите дробове. Ако не се лъжа, самият д-р Михайлов е пулмолог. Но явно, че вече лекува с него и други тумори.





Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: *jull**]  
Автор gery.dimitrova (непознат)
Публикувано30.09.08 09:45



Според това, което той ми каза - лекува всякакъв вид рак. Аз много се интересувах дали може да се комбинира с химиотерапия, защото не искахме да се откажем от нея. Той каза, че специално за рак на яйчниците химиото много помага и в комбинация с варумина сме щели да постигнем добри резултати.
Друго, което ми каза е , че примерно за рак на шийката на матката, химиото не можела да помогне много. Сега не знам това дали е вярно!!! Това е което той ми каза ... И за този вид рак ми каза, че трябва да се лекува само с Варумин, без химио!
Така че явно вече прилага лекарството за различни видове рак. Въпреки всичко аз не бих разчитала само и единствено на Варумин, затова го компбинираме с другите начини на лечение.
Ако се сетя още нещо пак ще ви пиша... Надявам се да съм полезна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.