Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.11.13 22:38



Допълвам - на три месеца, първата година след лечението. Втората година на 6 месеца, от третата нагоре веднъж годишно се правят контролни прегледи.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: Buba67]  
Автор mareto8212 ()
Публикувано07.11.13 06:33



благодаря



Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: mareto8212]  
Автор giova11111 (непознат )
Публикувано08.11.13 08:44



Варненска онкология-първите 2 години на 3 месеца, от 3-та до 5-та години - на 6 месеца, след петата година - веднъж годишно.
Успех!



Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: giova11111]  
Автор mareto8212 ()
Публикувано09.11.13 12:58



благодаря На всички който се борят с тази болест желая успех



Тема Рецидивнови [re: mareto8212]  
Автор leysi (член)
Публикувано16.12.13 17:52



Здравейте!
През април 2011 ме оперираха от рак на левия яйчник - T3CN0M0G3. След това преминах 6 курса химиотерапия с Taxol и carboplatin. Химиотерапията я правих в ИСУЛ, имаха много неуредици там, не ми спазваха 21 дневния период между вливанията и др. под.
Този месец ми се наложи нова операция, поради разсейки в черния дроб. Сега ми предстои нова химиотерапия и това е голямата ми дилема - къде да я направя. Не ми се ходи пак в ИСУЛ, поради ред причини, затова моля ако някоя от вас прави в момента химио на друго място и е "доволна" моля да сподели. Също така се чудя дали пак ще ми вливат Таксол и платина, тъй като са минали повече от две години от последното вливане. Друго нещо, което обмислям е да се включа в клинично проучване, ако в момента има такова в някоя от болниците. Доколкото разбрах Авастина също е одобрен вече за яйчник, но дали го вливат на болните, които са с рецидив?
Благодаря на всички отзовали се предварително!

Редактирано от leysi на 16.12.13 20:05.



Тема Re: Рецидивнови [re: leysi]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.12.13 21:51



Здравей,
освен ИСУЛ другите възможности за химиотерапия са: СБАЛО /в Дървеница/, МБАЛ Сердика, СофияМед.
За да решиш какво да правиш се консултирай с онколог - доц. Куртева, доц. Тимчева, д-р Колева - избираш, давам координати. Те ще са запознати със следващите линии лечение, както и дали си подходяща за клинично проучване.
Щом си се лекувала до сега в ИСУЛ, трябва да си сигурна, че ще те поемат в друга болница и тогава искаш етапна епикриза от там за преместване на лечение в друго лечебно заведение. А за обстановката се надявам да ти препоръчат другите дами.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рецидивнови [re: leysi]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.12.13 22:57



leysi, съжалявам за това, което ти се случва...

2006 г. и аз бях в ИСУЛ.

Сега съм в Дървеница. Нямаше никакъв проблем да остана на лечение там, но след като първо бях в Пловдив (от края на 2012 до март), а след това се оперирах в Дървеница през април 2013. При мен не са изисквали никакви документи от ИСУЛ. Всички епикризи си ги представих аз.

Избрах Дървеница заради големия поток и съсредоточие на специалисти. Обстановката я бива (поне спрямо спомените ми за ИСУЛ от 2006 г. разликата е огромна). Пациентите са страшно много и заради това понякога се дразня и имам усещането за лоша организация при приемането. Но като цяло не мога да се оплача.

Доколкото знам София Мед са частна болница с много по-добри условия откъм обстановка и работят по ЗК. Освен това там работят кадри от ИСУЛ и може би и от Дървеница, така че се предполага, че са достатъчно компетентни.

По всяка вероятност първо ще ти се предложи традиционната комбинация, за която е установено, че е най-ефективна при рак на яйчника, а именно таксол+платина. Едва при съмнения за резистентност вероятно ще ти се предложат следващи линии на лечение. Но все пак метите ти са в черния дроб, така че може да има значение при избора на терапия, не мога да кажа. (При мен рецидивът беше в дебелото черво и мети по перитонеума)

Авастина се прилага и при пациенти с метастази с първичен рак на яйчника, като се прилага самостоятелно или в комбинация (доколкото си спомням с Гемзар и още нещо).

Друг вариант е Хикамптина (Топотекан).

Напоследък убедително прилагат едно сравнително ново лекарство, което, обаче не се осигурява от ЗК за рак на яйчника - Caelyx. Каеликса се прилага за рак на гърда през ЗК (с друго име беше). За рак на яйчника се налага да се купува, като най-евтино е в Турция (около 1700 лв./мес.)

До тук съм стигнала в познанията. Надявам се да съм ти била полезна с инфото, но разбира се последната дума е на химиотерапевтите.

Ако имаш още въпроси - насреща съм.

Успех!





Тема Re: Рецидивнови [re: Ekna]  
Автор leysi (член)
Публикувано17.12.13 17:41



Много ви благодаря момичета за изчерпателната информация!
Екна, а в Дървеница спазват ли ти датите за вливане. По мое време в ИСУЛ трябваше да се звъни да питаш дали си в спикъка за съотв. дата. Мен все ме нямаше и това изместваше датите. Така беше и с други хора там. Това налагаше да ходя на място отново, за да ме впишат за друга дата и така...
Има ли в момента лекарства?
А лекарството, което цитираш от Турция как се купува? Дават ти го лично или го доставят в клиниката, където се лекуваш?




Тема Re: Рецидивнови [re: leysi]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.12.13 19:42



Ами не се спазват.... обаче не питам вече защо. Понякога преценката е такава предвид дългото терапевтиране, поява на разни невропатии, повишени АСАТи АЛАТи и други съображения. А понякога поради препълнения график.

Обаче редът е много по-ясен. Още при първото вливане ти дават лист с дата за следващото. Не се налага непрестанно да се обаждаш и да си на тръни кога и как ще те вмъкнат, а си го знаеш с точност. Не съм опитвала да преговарям за спазването на интервала...

Лекарства има. Не съм се сблъсквала с липса на лекарства за нашия вид рак и според препоръчаната на мен терапия.

Каезилът се купува с рецепта от самия пациент, според както се самоорганизира. Но, разбира се, първо трябва химиотерапевтът да е преценил необходимостта от прилагането му и да ти е дал рецепта.

Мила, това е само предварителна информация. Но знаеш, че в един момент просто трябва да се довериш на специалиста.

Прегръдки!



Тема Re: Рецидивнови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.12.13 19:52



Спомням си, че тук са писани много добри отзиви за онкологията в "Младост".
По този повод хвърлих поглед и на един материал в нета:



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.