Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: s_nadejda]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано16.02.12 15:35



Може ли да кажеш нещо повече за билковата смес от аптеката от Поп Богомил? Конкретно за яйчниците ли е , защото и мен ме интересува. А от лекарите какви са отзивите за Славчев от Майчин дом?



Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: mimi]  
Автор s_nadejda (непознат )
Публикувано16.02.12 20:01



те си я приготвят,води се общоукрепващ чай и не е конкретно за яйчници - по-скоро казаха ,че е за метастази и съдържа невен,блатен тъжник и още други билки ,но не е при мен пакета и не ги помня.Не познавам д-р Славчев



Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: s_nadejda]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано22.08.12 21:53





електронен превод - случаи на жени - повече информация, чат




Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 22.08.12 22:07.



Тема Re: Нов туморен маркер - НЕ4нови [re: Ekna]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано23.09.12 15:23



Здравей! Тъй като имам подозрения за рак на яйчник - прочетох с интерес материала ти за този туморен маркер. Интересува ме това:

ВАЖНО: НЕ4 и СА 125 трябва да са изследвани на един и същ аналитичен принцип (т.е.на една и съща система). Дискриминационните стойности за оценка на риска ROMA са различни при различните производители на китове.

Правих си миналата седмица маркер СА 125 в една лаборатория, не бях прочела това...сега, ако реша да си направя НЕ4 - трябва ли да го направя непременно ЗАЕДНО с СА 125 (тоест - да повторя СА 125 ), или е достатъчно да го направя в същата лаборатория?

А знаеш ли ПЕТ скенер добър ли е за диагностициране на тумор на яйчника?
Благодаря!



Тема Re: Нов туморен маркер - НЕ4нови [re: Гaби9]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.09.12 18:17



На какво се дължат подозренията ти? Имай в предвид, че СА 125 е нееспицифичен. Това значи, че се влияе от много неща и високите му стойности не означават непременно, че има рак на яйчника, а може да има доброкачествено образувание или друг възпалителен процес. Освен това всички маркери се влияят и от стрес и от цигари и други временни промени. Лекарите започват да се тревожат едва, когато маркерът е в пъти над горната граница. При мен, например, през 2006 г., преди операцията ми, СА 125 ми беше 663!

Не, не означава, че непременно трябва да ги пуснеш заедно, но така се изчислява процент на риск, който е по-прецизен. Не съм убедена, обаче, че НЕ4 може да бъде изследван във всяка лаборатория, тъй-като е сравнително нов.

Маркерите само насочват към евентуален проблем. По-конкретните изследвания са скенер на малък таз и коремни органи, ехограф, преглед, а окончателно диагноза може да се постави единствено на базата на хистологията.

При съмнения за метастази се пускат и следят и други изследвания.

Пет-скенера си е скенер, но е далеч по-прецизен, така че може да покаже много по-точен образ.

Но все пак, докато не е взет материал от проблемното място и не е изготвена хистология диагноза не мисля, че ще ти поставят. Материал може да бъде взет чрез биопсия или гефрир по време на операция.

Успех и дано излишно си се притеснявала! Пиши когато знаеш нещо по-конкретно.



Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: Kaлoянa]  
Автор annie123 (непознат )
Публикувано12.11.12 09:14



Здравейте! Чудя се дали да пиша от няколко дни, чета ли чета по форумите, но накрая се престраших, както се казва


Моята история: Аз съм на 22, майка ми на 51. Още преди да ме роди са я оперирали от киста на яйчника и единият й яйчник е бил махнат. В началото на тази година след като доста време не беше ходила на гинекологичен преглед решихме 2те заедно да отидем. Посетихме доц.Цветанка Дянкова от София и тя й откри полип 7см, съветът беше незабавна операция, майка ми е упорит човек...ненавижда лекари и болници и не се съгласява на всеки съвет даден от лекар и това й коства до днешна дата +2мс, полипа е общо 9см. Днес е на туморен скенер, д-р Дянкова е взела от полипа и го е пратила за хистология. Другата седмица се очаква да е операцията в онкологията в дървеница още не знам кой ще е екипа предполагам тази седмица като отидем до София за да покажем изследванията да Дянкова ще разговаряме и по този въпрос.
Не знам какво да мисля, опитвам се да изключа мозъка си и да мисля за други неща но все се връщам на едно.



Тема Re: Нов туморен маркер - НЕ4нови [re: Ekna]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано19.01.13 19:51



Здравей, пак съм аз...Някой да е чувал нещо за гинеколог-онколог Красимир Ангелов от Онкологията? А доцент Никола Василев от Военно-медицинска?

Имам непрекъснати болки долу ниско, повече вдясно, късащи, дърпащи... Не са силни, но са постоянни. В десния ми яйчник винаги откриват някакви неща - и на ехограф, и на ЯМР на малък таз... и НИКОЙ досега не ми е препоръчвал нищо. Много съм уплашена...

"Десен яйчник с надлъжен диаметър 21 мм наличие на кистична формация с диаметър 11 мм, както и няколко по-малки с диаметър под 3 мм" - това от ЯМР.

Почти същото от ехограф, с малко по-големи размери на яйчника. Друг лекар - "поликистозен яйчник"...



Тема Re: Нов туморен маркер - НЕ4нови [re: Гaби9]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано19.01.13 21:45



Мила, не настоявай да имаш някаква страшна диагноза! Поликистозния яйчник може да е проблем, но не значи, че е рак. Поликистозният яйчник обикновено е следствие от нарушен хормонален баланс. За да се докаже, освен образните изследвания се пускат и хормонални такива. От това страдат повече от 10% от жените. Предполагам, че се прави хормонална терапия в този случай. Други симптоми на поликистозния яючник са: липсата на регулярна менструация, а от там и на овулация, акне и прекомерно омазнявана на кожата и косата, прекомерно окосмяване в областта на корема и горната устна и в същото време оредяване на косата. Често жените със синдром на поликистозен яйчник са с наднормено тегло или лесно напълняват.

Виж дали имаш и някои от тези симтпоми.

Но в крайна сметка трябва да се довериш на някой лекар за да се установи със сигурност, че това е проблема.

За съжаление не познавам лекарите, за които питаш.



Тема Re: Нов туморен маркер - НЕ4нови [re: Ekna]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано20.01.13 08:24



Аз съм в менопауза от 5 години вече. Точно това притеснява (поне така съм дочула) някои от лекарите - че десният ми яйчник се "държи така", като че ли още работи и произвежда. А и диагнозата "поликистозен яйчник" далеч не я дават всички лекари, които ме преглеждат...имат различни мнения и това ме плаши. Човек не знае на кого да вярва... А болките си продължават, понякога като ме стрелне там - отива чак в кръста.



Тема Re: Нов туморен маркер - НЕ4нови [re: Гaби9]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано20.01.13 18:12



Според мене трябва много сериозно да погледнеш нещата. Много сериозно значи първо да не се плашиш. Второ да разбереш, че болката е предупреждение, което е възможно да се усилва с мремето. Например си помисли от септември до сега болката по-силна ли е и дали тогава е била на периоди, а сега на практика е постоянна.
Освен това виж какво са ти казали
Десен яйчник с надлъжен диаметър 21 мм наличие на кистична формация с диаметър 11 мм, както и няколко по-малки с диаметър под 3 мм" - това от ЯМР.

Почти същото от ехограф, с малко по-големи размери на яйчника. Друг лекар - "поликистозен яйчник


С две думи ние констатирахме това и толкоз. Ако беше в терминална фаза навсякъде с метастази щяха да го констатират и него. Аз не виждам с какво ти помагат като ти кажат, че в момента е толкова милиметра голямо. Къде е прогнозата ?
Затова съвсем сериозно се "шашни" и виж как можеш да отидеш при онколог и го попитай на четири оче как може да се види дали е рак или не е. После отиди на генеколог и го питай пак на четири оче как може да се лекува или живее с поликистозен яйчник.
Въобще сега е момента да отделиш 200 лева, като ги спестиш от нещо друго, и да видиш всичко все едно днеска са ти казали, че е доказан рак и нямаш никакъв шанс вече.
Под всичко имам предвид да видиш дали имаш фамилна обремененост, туморни маркери (какво те греят лекарите като ти казват, че маркерите те ги ползват само когато вече имаш рак), дали болката се усилва дали от септември кистата се е увеличила, въобще какви са индикаторите, които можеш да ползваш за прогнозиране. Не забравяй, че всяка жлеза ще се събуди и ще работи на 200 процента, ако я стимулира тумор в нея.
Виж и на какво място ти е леглото и дали главата ти сочи на изток. Виж и дали можеш да си го преместиш. Виж какво ядеш и дали се движиш.
Благодари на болката, че ти заковава вниманието върху проблема и от днеска започвая да бягаш, за да хванеш влака, който вече се отдалечава.
Питай и какво ще стане, ако кистата се спука и питай MD в лични или на имейла му в сайта му съществуват ли хирургични техники за безкръвно отстраняване на кисти и запазване на другите чаркове. Питай го и откъде вкарват инструментите (които са като тръбички) и колко малък е разреза евентуално.
Въобще се заеми съвсем сериозно с това и то веднага, но и в дългосрочен план. Ако работиш направо им кажи, че от утре трябва вече да се съобразяват с тебе и си премести стола и бюрото.
Ако не се събудиш сама още сега и не го третираш като рак (но без да режиш, ако има как) ще ти кажа, че перманентната болка ще те събуди.
И, най-важното, си обещай, че като ти мине болката (дано да си останат и джаджите в тебе) ще действаш превантивно и всяка събото и неделя ще ходиш да те болят мускулите от мускулна треска, а не да трябва тялото да те кара да се раздвижиш на разходка да личния или до скенера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.