Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: rumivs]  
Автор dushteria (непознат)
Публикувано23.10.08 23:38



Исках същто да те попитам,ако решиш да ми отговориш,в найчин дом др.Скавчев ли оперира майка ти?Защото по отношението ми прилича на него.На нас ни го препоръчаха в началото,но ние се отказахахме да се оперира при него именно заради отношението му,той само мълчеше и не отговаряше на никакви въпроси.Може и да сме сбъркали,но не могахме да му се доверим.



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: dushteria]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.10.08 14:57



На този въпрос може би ще отговори нашият "клубен лекар" MD.

Дано да влезе в тази тема и да го прочете.
Ако ли не, по-добре да му се зададе в темата "Въпроси към лекарите".





Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: *jull**]  
Автор dushteria (непознат)
Публикувано24.10.08 15:09



Мерси,много.Можеш ли да ми кажеш къде да търся темата за лекаря?Много трудно нещо се оправям във този форум,изобщо не снам куде да пиша!



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: dushteria]  
Автор dushteria (непознат)
Публикувано24.10.08 15:27



Намерих го,мерси за съвета,дано ми отговорят.
УСПЕХ



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: dushteria]  
Автор rumivs (непознат )
Публикувано24.10.08 17:07



Здравейте,
моето питане е - можели след като операцията е направена от един екп лекари, контролните прегледи и по-нататъшното лечение да продължи от други лекари. Възможно ли е освен това епикризата да не е готова повече от месец след операцията и през това време пациента да е оставен на изчакване без никакви указания за това какво да прави през това време.
Към дъщеря: Не знам дали е етично да коментирам тези лекари - те сигурно са добри професионалисти. Знам, не им е леко с тяхната професия, възможно е човек да се умори, да се изчерпа. Иска ми се даже да вярвам, че в нашия случай е изключение, но все пак ние платихме операцията точно с тази цел - мама да бъде оперирана от конкретен екип и да и бъде обърнато необходимото внимание. А какво се оказа....
Но стига съм ви занимавала с моите неща.
Ще влизам всеки ден, ще ви чета, ще се уча от вас. Вие сте най-добрия стимул и мотивация с примера си.
Желая ви усмихнат ден!



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: rumivs]  
Автор dushteria (непознат)
Публикувано25.10.08 15:21



Здравейте,ние също платихме на избор на екип,но започвам да си мисля,че не са си свършили работата както трябва.
Аз мисля,че изобщо не е нормално да ви бавят епикризата толкова време,настоявайте повече ако можете,каква е тая епикриза дето я пишат 1 месец,,те трябва да знаят за какво става въпрос и просто да я напишат!
УСПЕХ



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: rumivs]  
Автор gery_d (непознат)
Публикувано27.10.08 11:18



Руми, според мен имате право да смените лекаря си , ако не сте доволни от него. Дори е препоръчително ако питаш мен. Бъдете по-настоятелни и изисквайте всичко, което ви се полага. Информация, адекватно лечение всичко... В България трябва да си търпелив и настоятелен. Когато срещнеш негативно отношение от страна на лекарите не се отчайвай, опитвай отново и отново ... Борете се ... Стискам ви палци на всички!



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: gery_d]  
Автор rumivs (непознат )
Публикувано28.10.08 15:39



Здравейте,
първо - Гери, благодаря за подкрепата.
Утре най-сетне ще ми дадат епикризата на мама (след едномесечно бавене) и от тук нататъка вече ще имаме по-голяма яснота за всичко.
От сутринта започна с приема на Натанал. 2 пъти пи по една супена лъжица, но има проблем при приемането му. Четох темата за Натанал, но за странични ефекти нямаше инфо. При нея кръвното се вдигна и при двата приема и каза, че и става горещо в главата /буквално така се изрази/ и замаяно. Аз и обяснявам, че няма как от добавката да е, но тя се изплаши, че и става лошо и сега не иска да го пие. Посъветвайте ме, моля ви, ако имате някаква информация, че не знам какво да правя.
Желая на всички хубав и усмихнат ден!





Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: rumivs]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 17:07



Руми, мила,
Сигурно си прегледала всичко по темата и вече си наясно с много неща.
След като вземете епикризата, трябва и вие да се ориентирате за стадия и типа тумор и дори за съвременно прилаганата терапия. Бъдете настоятелни и експедитивни, защото е препоръчително лечението да започне скоро след операцията - обикновено до един месец. Иначе има риск от поява на рецидив.

Освен това силно препоръчвам приемане на различни добавки. Аз съм една от привърженичките на Натанал - започнах да го пия още при първото ми вливане. Заради мен дъщеря ми отвори през 2005 г. темата "Натанал и химиотерапия".
До сега - вече три години, не зная какво е грип или настинка. Не допускам, че майка ти вдига кръвно от него - по принцип чесънът понижава кръвното налягане.
Но ако не й понася, прегледай информация за други добавки.
Много е важно организмът да се поддържа!
Желая здраве и сили на всички и бързо преодоляване на стреса!



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: rumivs]  
Автор *jull** (())
Публикувано28.10.08 17:40



Защо не погледнете в билковите рецепти на П. Димков? Там рецептите са систематизирани според типа заболяване.
Има и специално за различните видове тумори.

УСПЕХ!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.