Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: *jull**]  
Автор gery_d (непознат)
Публикувано22.10.08 17:18



Не знам дали някой го е публикувал до сега, може да го има в някоя друга тема за Варумина.. , но за съжаление аз не съм го видяла. След като прочетох статията се поразрових и открих как да си направим Варумин сами. Така се избягват и консервантите, които слагат за да го запазят за по-дълго време. А и не давате луди пари, без да сте сигурни за какво:
1.Пчелен клей
2.Воден извлек/чай/ от : бял оман,кора от дрян,цвят невен,стрък бял равнец, корен от троскот,стрък жълт кантарион

Като цяло побеснявам от хора, които се опитват да печелят на чужд гръб, особено когато става дума за ЗДРАВЕ. Всеки има правото да бъде здрав, и това не трябва да зависи от материалното му положение


Но уви, живеем в сбъркан свят ..
Да не говорим за измамите .. Няма да подхващам темата, че ...

Успех на всички лекуващи се и близки на лекуващи се и бъдете много силни



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: gery_d]  
Автор *jull** (())
Публикувано22.10.08 19:43



Няма ли никакви други компоненти в състава на Варумина? Всъщност преди доста време тук беше поместен състава му.
А някакви съотношения на отделните билки и клея?





Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: *jull**]  
Автор gery_d (непознат)
Публикувано23.10.08 09:35



Здравей Джул,

Ами само това успях да намеря и не знам точните съотношения. И аз си спомням, че беше поместен състава в една от темите, но все си мисля, че беше с латинските наименования и на мен нищо не ми говореха и за това и не му обърнах толкова внимание тогава.
Но ще се поразворя и ще потърся отново





Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: gery_d]  
Автор gery_d (непознат)
Публикувано23.10.08 09:55



Ето какво открих отново за състава. Обещавам, че това е последния пост за Варумина и няма да разводнявам повече темата:



Има много теми за него. Ще се радвам хората да ги прочетат преди да вземат решение. Въпреки , че аз съм ги чела вече , но тогава бях по-отчаяна и ми звучаха по различен начин . Човек когато е отчаян явно е готов на всичко ... Така че , опитайте се да мислите трезво, въпреки шока, ако ви сполети подобно нещо.



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: gery_d]  
Автор rumivs (непознат )
Публикувано23.10.08 13:05



Здравейте,
извинявам се, ако неправилно съм поместила тук своите въпроси, но съм нова и още не мога да се ориентирам. Това, което успях да разбера, четейки темите, а и от моя скромен опит, е че в България медицината е доведена до такова ниво, че хората да са принудени да се лекуват сами. Престраших се да ви пиша, защото разбрах, че повече мога да получа подкрепа, разбиране и помощ от всички вас, отколкото от хората, които са изричали Хипократовата клетва.
Майка ми беше оперирана преди един месец в Майчин дом. Дадоха и направление с диагноза: киста на яйчника, при прегледа преди операцията установиха тумор, оперираха я и изписаха със жестоки киселини и невъзможност да хапне нищо друго освен обикновени бисквити.
И от тук нататък никаква информация какво да правим ние близките, как да се грижим за нея. След една седмица започна да преодолява проблемите с храненето и тъкмо се поуспокоихме и една сутрин се събуди с температура от 39,2 градуса. Беше много зле, не можеше да говори. Започнах да звъня на всички спешни кабинети, които ми отказаха помощ за температура. Тя не е от София и личния и лекар не можеше да и помогне. Започнах да свалям температурата и с познатите средства. Приложих и обаче течен аналгин мускулно. Сега разбирам, че аналгин в нейния случай не е трябвало да и давам. Една седмица беше с висока температура, която не знаем на какво се дължи, въпреки, че беше на антибиотици и антипиретични лекарства. През това време се срещнах с лекаря, който беше участвал в операцията и и беше извършил и първия контролен преглед. Не искам да коментирам по какъв начин ми беше казано, че майка ми има метастази и прогнозата не е никак добра. Зададох му няколко въпроса за температурата, за това какво трябва да направим, докато излезе епикризата и започне лечението, а той само наведе глава и каза, че ше е така и все едно нищо не може да се направи. С една дума беше я отписал. Само че аз и моите близки няма да позволим един толкова прекрасен човек да бъде отписан толкова лесно.
Така ви открих. Реших, че в интернет пространството мога да намеря хора, които са преживели същото и които мога да попитам и знам, че те ще откликнат на моите въпроси.
И така, сега мама се храни. От вашите съвети разбрах, че е много важно да пие моркови и червено цвекло. Купих и Натанал и от събота, когато и го занеса, ще започне да го пие/ тя е вече в провинцията и с татко, моя брат и снаха ми сме обединили усилията си/.
Проблема е температурата, с която не можем да се справим.
Искам да разбера тази температура, която поддържа вече един месец нещо нормално ли е след подобна операция. Вече не я вдига над 38 градуса, но 37 и нещо поддържа, ако не вземе антипиретик и не може да се движи - много е отпаднала и след 5 минути ходене почва да и се вие свят.
Очаквам във вторник да получа вече така дългоочакваната епикриза, за да бъда по-наясно и да видим оттук нататък как ще продължи борбата.
Моля ви дайте ми съвет с всичко, което можете за този етап от нейното състояние. Тази неяснота е убийствена. Ако искате може да ми пишете и на e-mail:rumiv@abv.bg.
Бог да ви благослови!



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: rumivs]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано23.10.08 13:36



Здравей Руми, съжалявам, че сте попаднали в такова трудно положение. Възмутително е държанието на хирурга, щом той не може да ти даде яснота по въпроса, то кой ли би могъл???

Температурата би могла да се дължи на някакъв възпалителен процес, нормално е да бъде отпаднала при такава висока температура.
Щом получите епикризата се консултирайте с добър онколог, аз съм с друга диагноза и не мога да ти препоръчам, но тук ще се включат и други момичета. Не се предавайте, желая ви успех!!!



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: rumivs]  
Автор gery_d (непознат)
Публикувано23.10.08 14:57



Здравей Руми,

Според мен трябва да отидете в Окнокогията в Дървеница. Би трябвало там да ви обърнат внимание и да ви насочат към лечение. Майка ми се лекува там.
Също според мен трява комисия да назначи химиотерапия на майка ти. До колкото ми е известно рак на яйчниците се повлиява много от химиотерапия така, че нищо не е загубено.
Температурата е нормална след операция, но не знам дали чак цял месец... Не трябва да губите време, започнете бързо химио... А докато чакаш епикризата поддържай майка ти с тази имуностимуланти, които сама изброи. Вземеш ли епикризата отивай веднага, ако трябва при няколко специалисти..
Успех от мен



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: gery_d]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.10.08 17:02



Благодаря ти за рецептата за "домашния" Варумин!



Редактирано от *jull** на 23.10.08 17:07.



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: rumivs]  
Автор dushteria (непознат)
Публикувано23.10.08 23:21



Здравейте,според мен както и други са ви казали,трябва задължително да й испишат химио след операцията и моят съвет е да я започните максимално бързо!Поискайте второ мнение,ако искате отидете в онкологиятя при др.Ралчев.Той е коремен хирург,но за съжеление сега не оперира,но съм чувала много добри неща за него,препоръчвам ви го за консултация.
За това,че майка ви испитва слабост мога да ви препоръчам да й вземете едни китайски гъби,но са доста скъпи.Майка ми ги пи 2 месеца и се чувстваше много добре,но не издъргахме на парите.Връзва се около 600-700 лв на месец.Те много засилват имунната система,там има доктор който ще ви направи програма по която да ги пие.Магазина се намира на ул.Пенчо Славейков 24,срещу входа на клиниката на Чирков.тел.0898 577 742-Др, Ганчева.Ако имате възможност да и ги взимате,няма да сбъркате.
УСПЕХ



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: *jull**]  
Автор dushteria (непознат)
Публикувано23.10.08 23:28



Здравейте отново.След първата операция майка ми прави химио с таксол и платина,сега след втората и ще прави с хикантин или колоксан без платина.Знаете ли нещо за тези лекарства?Тя се притеснява,че са само за поддържане на живота,а не за ефикасно лечение.Моля кажете ако знаете нещо по въпроса!Благодаря.
УСПЕХ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.