Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: vesela.bg]  
Автор rumivs (непознат )
Публикувано28.10.08 19:14



Здравейте пак,
сега си поръчах няколко книги от бук сторе и почвам да се образовам

. Джули, благодаря за съвета за - Книга за здравето : Петър Дънов, поръчах и нея. Явно господ е решил, че чрез това изпитание трябва да ни научи как да живеем в хармония със себе си, хората, природата и всичко около нас. Да се спрем, да се замислим и да си кажем, че така повече не може. Да станем по-мъдри и по-отговорни към здравето си, по-духовни - истински хора. Дано само утре диагнозатав епикризата да не е отчайваща, че тоя доктор преди една седмица ме съсипа. Милата ми майчица... Не го иска тоя Натанал и тва си е. Трябва нещо друго да измисля. Момичета помагайте, моля ви!



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: *jull**]  
Автор rumivs (непознат )
Публикувано29.10.08 18:00



Здравейте,
епикризата вече е в мен: диагноза:Злокачествено новобразувание на яйчника - ІІІ С ст.
Хистологичен резултат - яйчник - умеренодиференциран зерозен папиларен аденокарцином, туморни некрози, инфилтрация в капсулата без инфилтрация по вътрешната повърхност, втори яйчник - б.о., маточна тръба - инфилтрация в стената от същия тумор, втора маточна тръба - б.о., оментум - масивни метастази от същия тумор, матка инфилтрация също.
Останала е туморна тъкан в стената на сигмата и ректума и карциноза на перитонеума.
Буквално пише: насочва се за лечебна химиотерапия - таксол и карбоплатина след КТ(не знам какво е това) на корема и малкия таз.
От тук нататъка сигурно още много неща ще разбера, но в момента в главата ми е пълна каша. Връчиха ния, без никакви пояснения, никакви напътствия ...
Влизам и пиша първо тук. Утре ще се срещна с онколог, за да ми преведе на нормален език за какво става въпрос и да се консултирам какво да правим по нататъка.
Питането ми е - ако мама в момента е в Дупница - това е в Кюстендилски окръг - къде е най-добре за нея да и се направи химиото. Ако някой може да ми отговори на въпроса - нека пише.
Благодаря предварително!
Хубава вечер на всички!



Тема Re: Рак на яйчника - тема № 2нови [re: rumivs]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано29.10.08 18:26



КТ е компютърна томография, така нареченият Скенер. Задължително го направете с контрастно вещество.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: rumivs]  
Автор geritu (непознат )
Публикувано13.11.08 23:02



Здравейте на всички ! От няколко дни тук прочетох доста коментари и реших да напиша и аз нещо . Реших да споредя това което ме тревожи с вас защото сте минали вече по този път , въпреки че имам мн добри приятели , но те няма как да ме разберат, защото не им се е случило това което сега се случва на мен. Искам просто да споделя с някого, а знам, че вие ще ме разберете . Преди около 3 седмици постъпи мама в болница със страшни болки долу ниско в корема . Докторът беше казал,че има някакво възпаление на яйчниците . Беше в болницата една седмица .. изписаха я . Докторът бил казал да си направи иследването т.маркер.Бях с нея когато отиде да си гго вземе и там момичето което и даде иследването каза : "стойностите са завишени , моля дайте го на доктора , той ще ви каже какво да направите ... " И сега мама нищо не ми казва на мен , само дочувам разни неприятни неща. Ето сега разбирам, че има тумор и на двата яйчника .. В понеделник постъпва отново в отделението за операция. Тя винаги е имала мн силен и борбен дух .. и винаги съм давала моята майка за пример . А сега имам чувството , че е загубила вяра , сега точно когато най- силно се нуждае от нея... което страшно ме мъчи и тревожи. Никога не сам я чувала да плаче , а сега я чух .. Не зная какво да и кажа , а виждам колко мн я боли и се мъчи да го прекрие :s Моля ви дайте ми съвет какво да и кажа , как да я накарам да не мисли за най - лошите неща ! Сега силно се надявам вичко др седмица да мине добре! Благодаря ви !



Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: geritu]  
Автор195419 (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 05:03



Същото се случи и с мен.Освен тумор на яйчника си бях отгледала и миома на матката.Всичко това обвито в було и гарнирано с асцит.Чувайки диагнозата рухнах психически-спрях да ходя на работа,да ям,да спя.От дупката ме извади доц.Томов на прегледа преди операцията само ми каза:"Ще говорим след като отворя и видя какво е и след като излезе хистологията."От този момент започнах да изплувам.Моят съвет към теб е- говори с майка си да мине операцията ,да се види какво е и тогава ще се търси начин за борба.Най-важна е психиката на болния.Желая успех.



Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: geritu]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 08:36



Мила,не се притеснявайте.И аз имах тумор и на двата яйчника.Прогнозите бяха много лоши,а ето на аз съм жива вече година и половина след операцията и на всичкото отгоре съм в ремисия.

.



Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: zara]  
Автор Buba67 ()
Публикувано14.11.08 09:31



Изчакай спокойно операцията и хистологията. Кажи и, че ще говорите след като излязат резултатите. Дотогава дори по една силна прегръдка дневно и думите "не се бой, ще се справим, обичам те" - вършат чудеса.



Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: Buba67]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 17:20



Geritu, мила и майка е със същата диагноза и се бори. Сега мисли само позитивно за твоята мама.
Колко е стойността на тумор маркера? Понякога маркера може да е леко завишен и поради доброкачествени тумори на матката и ред други причини.
Изчакайте хистологията и дано всичко е наред желая Ви го от сърце. Но ако не дай Боже има нещо ще се отсрани оперативно ( и без репродуктивни органи се живее) а има и много добри химиотерапевтични лекарства.
Спокойно и не се тревожи всичко ще бъде наред. Щом е силна ще справи.
Прегръщам те.



Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: Пpoлeт]  
Автор geritu (непознат )
Публикувано20.11.08 19:23



Благодаря ви за милите думи. Стойността на т.маркер беше преди 3 седмици вече 41.000 , а днес след 2 седмици отлагане я оперираха мама. Но нямах възмовност аз да я видя. Сестрата,която е присъствала на операцията е казала на татко , че е минало добре , но какво и как е точно не знам .. Утре ще гоовори татко с доктора. Силно се надявам всичко да е минало наистина добре! :)



Тема Re: Рак на яйчника № 2нови [re: geritu]  
Автор Heви (непознат )
Публикувано26.11.08 11:10



Здравейте!
Сестричката ми я оперираха от рак на яйчниците, рак - 3-ра степен, с метастази по цялата коремна кухина и дебелото черво (според хистологията).
Днес правим 3-тата химия(Таксол и още нещо беше), но след инжекциите срещу повръщане(същите, които сложиха при предишните две) фъфли, недочува и е доста дезориентирана. Това успях да разбера по телефонната връзка с нея, тъй като в момента съм в друг град и не мога да съм до нея. Вчера, преди всичко това се чувстваше прекрасно, кръвните показатели и СА125 бяха в норма. Моля, нека ако някой има информация по въпроса да ми пише. Направо се побърквам от притеснение, защото не съм до нея и не зная какво става. Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.