Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема РАК НА ЛАРИНКСАнови  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано03.10.08 00:49



Отварям тази тема ако мога да помогна с опита който натрупах.
-СИМПТОМИ НА ЗАБОЛЯВАНЕТО:
1. Усещане за заседнало чуждо тяло в гърлото, което не можеш да отстраниш или да преглътнеш.
2. Спадане на гласа или загубване на гласа. Продължи ли повече от 2-3 седмици трябва незабавно да се отива на лекар, дори и да няма никакви други оплаквания.
-ЛЕЧЕНИЕ: оперативно . Ако туморът е злокачествен и е в по-ранна фаза се премахва част от ларингса, а ако се хване в самото начало процесът може да се спре и злокачественото образувание да се премахне само с лъчетерапия. Поради бързото развитие на болестта ако се закъснее с диагнозата се стига до премахване на целия ларингс /гръкляна/, което води до загуба на гласа и поставянето на канюла на гърлото през която се диша и се изхвърлят секрети, които иначе човек изплюва, но поради премахнатия гръклян вече е невъзможно. Това не се отразява на храненето. То си е през устата.
Ако се закъснее много с лечението туморът става огромен, подува се шията и е видим като голяма продълговата буца, подуват се лимфни възли и тръгват разсейките, доколкото ми е известно най-често в белия дроб.
По принцип това е операция, която в повечето случаи е успешна, но голяма част от хирурзите предпочитат за по-сигурно да махат целия ларингс. Затова съвет към всеки на когото му е поставена хистологично доказана диагноза РАК НА ЛАРИНГСА да настоява за използване на всяка възможност за спасяване на чат от този така важен орган за да може да запази след операцията си възможността за нормален говор. За тези при които това е невъзможно -НЕ ПАДАЙТЕ ДУХОМ. Аз след операцията бях с "временна канюла" до зарастване на оперираната част и се убедих, че в крайна сметка и така се живее. Животът е даден веднъж и човек не трябва да се предава лесно. Освен това има техника на говор и в този случай, като са изобретени и апаратчета ,които засилват звука ,така че пак може да се контактува.
Поради това, че това обикновенно е болест на пушачите абсолютно задължително условие за всеки ,който има проблем -НЕЗАБАВНО СПИРАНЕ НА ЦИГАРИТЕ. Признавам, че за мен това беше мнооооооооооого трудно.В момента в който се преборих с този гаден навик ми поникнаха криле и бях страхотно мотивиран по време и след операцията. Една от сестрите дори ми каза, че за първи път вижда човек с мойта диагноза с такъв висок дух, а един млад доктор ме попита дали съм наясно от какво съм болен. И за минута не ми е минавала мисълта, че нещата няма да се развият добре. За да не правя реклама на метода който ми помогна, ако някой се интересува за отказването от цигарите да ми пише. Естествено каквито въпроси има във връзка с рака на ларингса ще споделя всичко което съм научил с всеки който го вълнува тази тема.

Редактирано от vesela.bg на 03.10.08 08:47.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНГСАнови [re: arhitekta]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 04:58



Здрасти!

Аз , също след диагнозата-рак на бъбрекът все пак се преборих с тютюндгийският навик и при мен беше мноооооооооооого трудно, макар че опитах и дъвки , и пластири(от тях получавах, някакво идиотско сърцебиене,а от дъвките ми се гадеше...), ала се обедих, че никакъв метод не помага, ако ти лично не си вътрешно мотивиран да ги разкараш тия смрадляци, че и пари даваш за тях....Поздравявам те за силата , че си се справил с тоя навик....!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНГСАнови [re: yraaa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 07:03



Бих ви препоръчала да си купите 2 книги на бълг език Първата е - Лечение на всички болести - от д-р Хулда Кларк, изд Здраве и щастие Също ако можете да направите едно прочистване на тялото със комбинацията зелено орехче, пелин и карамфил Повече информация тук, но тя(фирмата) има представителства в много европейски държави (може би скоро и в България) и можете да се снабдите с продуктите




Най-долу ще скенирам част от книгата, за по-новите които не знаят

Другата книга е Трансдермална терапия с магнезий от Марк Съркъс изд Анхира


[url]http://drclarkstore.com/zinc-30mg-100-capsules.html[/url
тези продукти са изключително качествени

Лекът за всички видове рак - част от книгата
http://www.radionic.hit.bg/thecure.html
http://www.radionic.hit.bg/HClark.html



Тема Re: РАК НА ЛАРИНГСАнови [re: Kaлoянa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 07:08









Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 12:51



Бащами го оперираха от рак на ларинкса през м.март тази година.По време на лъчетерапията махна канюлата и сега си диша направо от отвора на гърлото му.Бихте ли ми казали нещо повече за машинките с които се говори и откъде може да се закупят. ama_68@abv.bg



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: aни]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано20.10.08 20:40



http://www.anka.bg/bg/servox/index.html
Това е фирмата /АНКА/,която знам че внася такива апаратчета /ЛАРИНГОФОНИ/. Доколкото знам ще се наложи и обучение и тренировки за техниката на говор с такова апаратче. В тази връзка мисля ,че може да ви е от полза проф. Досков ,който имаше ако не се лъжа всяка сряда частен прием в ИСУЛ. Не съм подробно запознат, защото при мен не се наложи поставянето на канюла. Дано съм помогнал с информацията. Успех на татко ти и да не пада духом. Отговарям ти тук защото може и друг да се интересува.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: aни]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано20.10.08 22:44



Писах ти по-подробно на посочения мейл, но явно има някаква грешка в него, защото писмото ми се върна обратно.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: arhitekta]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 23:03



Архитекте, винаги ми е много прятно, когато чета твое мнение....някак си от теб и писанията ти лъха жива интелигентност, чувство за хумор и ако мога да кажа деликатност, спокойствие и всичко това въпреки двете независещи една от друга ракови диагнози(Хм, нея обичам тази дума Рак и туй то, затова може би тък я наричат Big C!Радвам се , когато видя хора , като теб да пишат във Форумът....Това ми повдига духът и ме кара да вярвам, че и в България все още има и читави хора!Бъди дълги години Жив и Здрав и моля те пиши по-често!

Нека другите не се засягат....Просто исках да си кажа мнението!Пък съм истински щастлива, като контактувам със свестни и добри хора!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 23:19



Незнам защо по мекотата ти на изразяване ми напомняш Георги Минчев....имам в предвид Старата муцуна, рокаджията Жоро Минчев...беше много добър приятел на майка ми, били са съученици, често идваше на гости, пийваше бира, невероятен бохем, разкошен човек....





Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /za yraaa/нови [re: yraaa]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано20.10.08 23:49



Благодаря ти за добрите думи. Поласкан съм от сравнението ти с незабравимия и за мен Жоро Минчев.Той действително беше изключителна личност. Но....май нещо малко се поотдалечихме от темата

Отново ти благодаря и най-добри пожелания от мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.