Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:35 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАЗДУМКА 75нови  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.13 21:07





Старата Раздумка четете

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75 [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано09.04.13 22:06



И от тук може да си свалите безплатни книги или да четете



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 75 [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.04.13 23:39



Маалии, Каалиии, как ме наритааа

Посиня ми дупето

Тук е мястото да те попитам и да се удивя: всичко ли, което постваш в двете теми успяваш да изчетеш, осмислиш и запомниш?! Ако е така как го правиш? Огромен обем е, как ти издържа и психиката, и очите и времето!?

Чакай да се върна пак да ти изчета постинга ...

Мда, връщам се пак в този постинг. Та, така е, много си права, но всеки е с различен праг, сравнително дори със самия себе си. Има периоди в живота, когато си с едни разбирания и кондиция, после уж пак си ти, но си различен. Понякога си по-силен, понякога по-слаб.

Специално аз винаги съм се придържала към умереност в менюто. Не съм привърженик на тотал игнор на ценни храни и вещества. Мнението ми е, че организмът не трябва напълно да се лишава от млечни и месо. Съгласна съм, че трябва да са в много по-малки количества, именно заради алкализацията, но не смятам, че трябва да стресирам допълнително с крайности организма. Освен това млечните са необходими при много от нас, заради опасността от остеопороза. Да, знам, че има растителни заместители на всичко животинско. Знам, че веганите си живеят чудесно и разнообразно. Това е техен избор и право.

Но това е мое верую: Истината винаги е посредата! Придържам се към умереност, доколкото мога. Може и да не съм права, не знам. Но просто гледам да не е много мазно, което ям, било месо или кисело мляко.

А РН наистина сутрин ми е ниско (5,5), но след обяд става нормално (6,8-7). Мерила съм го няколко дни поред и все е същото. Нормално е да танцува до някъде. Утре като купя блендера ще започна само на смутита и ще го меря пак сутрин и след обед да видим дали ще се вдигне сутрешното. И дали ще се намали разликата. Оф, лошото е, че ще ходя у сестрата в София за няколко дни и тя също няма блендер. Ще го измисля.

Редактирано от Ekna на 10.04.13 00:06.



Тема Re: РАЗДУМКА 75 [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.04.13 23:48



Джулче, ама тя е много голяма. Не ми се чете на компа. Вие, хора, в електронен вариант ли четете повечето книги? Разпечатвате ли ги или си седите на компа докато четете? Аз сега нямам лаптоп, дала съм го на мъжлето, щото в къщи имам стационарен. Пробвах да чета на смартфона, но си е мъка. Не е ли да си хвана книжката и да си полегна с нея ... А на стационарния комп трябва да съм в седнало положение, то нямам и стол с облегалка на него, изморяват ми се очите, мърдат ми редовете, губя нишката ...

И иначе стоя доста на компа, де, ама често ставам или пък пиша. А като чета книга не може.



Тема Re: РАЗДУМКА 75 [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.04.13 00:32



Ако нямаш лаптоп, наистина е трудно с четенето. Въпреки че преди години местех монитора на поставка до леглото заедно с клавиатурата (главно да сменям страниците). Сега чета основно на лаптопа, защото обикновено правя няколко неща едновременно (чета поне 3-4 неща, следя новините, пиша и търся разни неща)... А бе с една дума - опитвам се да си сложа шапката на Наполеон - оная красивата, с периферията!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75 [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано10.04.13 02:15



Малииииии, Джулче страшна си, успяваш във всичко, упорита и амбициозна, способна и точна, да си жива и здрава и да си все така разностранна. Ти си доказателството, че човек намира време за всичко, стига да организира времето си.

Катенце, още малко ще те понаритам, да ти държи докато се върнеш от София. Докато си там прави си така наречената лимонада - вода, сода за хляб и лимон. Пий го поне 3 на ден преди ядене така 15-30 минути. За месото и млякото, това са силно киселинни храни, да не кажа и токсични ако не са домашни, и нищо няма да ти стане ако направиш почивка от тях известно време. За калции съм писала много пъти, че най-много и най-полезно е сусамовия тахан от сурови семена, ще ядеш с голямата дървена лъжица от буркана директно. Можеш да взимаш и магнезий за остеопорозата, обаче натурален, не химически таблетки. За пробиотиците - можеш да ги набавяш от таблетки, суровата храна е много полезна, премини известно време на нея, яж салатки, колкото се може повече. Мини и на смутита, но от чисти зеленчуци. Незнам дали ще приемеш една консултация с д-р Емилова, незнам и дали тя ще се ангажира към теб след тази химиотерапия, но все пак опитай, прочисти тялото от токсините, ако е възможно, ако има начин, ако си убедена, че за теб е правилното място. Съпругът ми често казва, ЖИВОТЪТ Е ВРЕДЕН ЗА ЗДРАВЕТО. Ние да правим това което смятаме за правилно, пък да става каквото ще. За друго не се сещам.

За мен. Тези книжки ги имам от много години, повече от 5,и още много други, а незнам дали и повече, понякога си ги препрочитам, но разбира се, че забравям много неща. За това си имам добър помощник на компа - моята библиотека от инфо. С две копчета и информацията ми излиза на всичко което съм запазила. Някой книги чета електронно, изкривявам се и аз пред компа, за това си ги принтирам и така лист по лист легнала си ги чета. Увеличих диоптера, трудно ми е и на мен, за това преминах на видео - повече слушам и гледам, по малко чета. Сега разбрах от големия ми син, че има и система чрез която си записваш книгата която ти харесва, програмата е такава, че електронен глас ти чете а ти само слушаш, така може и в кухнята да работиш, и да шофираш, и нещо друго да си работиш, да ходиш по улиците, да се движиш, направено е за хора които нямат време, или други причини. Има и приказки за децата, пускаш и ... готово. Малкия ми син ми купи ключе за компа и сега големия ми записва, все още не съм изпробвала тази програма, ще пиша дали е успешна, надеждна, удобна, след като я изпробвам. А колкото до другата информация която пускам писала съм вече, че някоя аз сама си я търся, друга ми я изпращат в мейла, защото съм с безплатен абонат на много електронни сайтове и вестници за медицина. Няма да скрия, че имам и други източници, добри хора с които си разменяме информация. Много хора се интерисуват от здравословен живот и алтернативна медицина, общества които и на мен ми допадат. Хубаво е да сме информирани, винаги съм смятала, че човек трябва да бъде знаещ. Пък другото каквото ни е отредила съдбата. Но неможем да стоим и само да чакаме, трябва да сме поне малко активни и да си помагаме. Всичко е божа работа. А ти като четеш и се ровиш, защо не споделяш - пусни линкове, напиши нещо, дай да помислим по някоя тема.



Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 10.04.13 02:39.



Тема Re: РАЗДУМКА 75 [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.04.13 09:20



Точно така Екна съгласна съм с тебе и за кали и за Джул.Аз също съм за умерено и намалено вземане на някои забранени храни за нас. като само свинското и телешкото месо напълно съм ги игнорирала. А за книгите те са големи и да четеш на компо не е никак приятно и полезно. друго си е като си легнеш вечер,тихо,спокойно и да си вземеш книжката и като почнеш да четеш,след малко ти се приспива и сънуваш хубави сънища.Говоря специално за тези книги на Доналд.Всички духовни книги като ги четеш душата ти се успокоява и ти се приспива - това значи,че са стигнали до нея и са я зарадвали. Като се видим ще ти ги дам една по-една ще ги прочетеш всичките. Уникални са. Аз може да не ям но пари за такива книги винаги ще дам.

А по компото чета само сайтовете на тези теми. Ще ти дам и книгата на Ели Логинова да видиш Боговете какво ни препоръчват за рака. Аз стриктно се придържам към техните препоръки. хайде до скоро като се върнеш ми се обади. дотогава ще изпивам по едно смути и за теб мила...

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75 [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.04.13 09:27



Кали, много се радвам, че те има в този клуб/ е не се радвам заради болестта / Давай мила пиши и ни информирай за всичко.А който има очи ще чете и ще се възползва от информацията. Аз също нещо интересно си го слагам в предпочитани или си го преписвам в тефтерооо.

Но като теб и Джул други няма в клуба - вие давате най-много информация,затова да сте живи и във вечна ремисия. Обичаме ви, знам че и вие ни обичате.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75 [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.04.13 10:25



На Джулче ще й викам вече Джул ШестоОкоРъката



Само едно ме смущава. Чела съм за необходимостта от Еднонасоченост на ума. Често правим няколко неща едновременно и нито едно от тях не е както трябва. Това, разбира се, не се отнася, за Нашата Джул Но, това ми се е врязало в паметта и, когато се хвана в опит да жонглирам с много неща едновременно се опитвам да си вържа част от ръцете

Непременно ще си правя лимончето със сода, тържествено обещавам! Снощи като писах, писах и вечерта също си взех половин чаена лъжичка сода. Тази сутрин РН е 6,5. Ще продължа да го меря.

Салатки си ям на всяко ядене. Понякога почти се наяждам с тях, но продължавам да ям и друго. Да, ще пробвам само на смутита, явно ще е като се върна от София, ако сестрата не се съгласи да си купи блендер. Но и тя имаше принципно такова намерение.

Аз знам за тези програми, но не намерих такава на български език.

Ееей какво хубаво слънчице. Тя ми каза Бубето, сутринта като ме събуди. Хайде, вика, сънчо, ставай да видиш какво слънчице грее.



Тема Re: РАЗДУМКА 75 [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.04.13 15:49



"На Джулче ще й викам вече Джул ШестоОкоРъката"...
Нещо такова си представям... тичам за огледало!





"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.