Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАЗДУМКА 75  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.13 21:07





Старата Раздумка четете

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано09.04.13 22:06



И от тук може да си свалите безплатни книги или да четете



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.04.13 23:39



Маалии, Каалиии, как ме наритааа

Посиня ми дупето

Тук е мястото да те попитам и да се удивя: всичко ли, което постваш в двете теми успяваш да изчетеш, осмислиш и запомниш?! Ако е така как го правиш? Огромен обем е, как ти издържа и психиката, и очите и времето!?

Чакай да се върна пак да ти изчета постинга ...

Мда, връщам се пак в този постинг. Та, така е, много си права, но всеки е с различен праг, сравнително дори със самия себе си. Има периоди в живота, когато си с едни разбирания и кондиция, после уж пак си ти, но си различен. Понякога си по-силен, понякога по-слаб.

Специално аз винаги съм се придържала към умереност в менюто. Не съм привърженик на тотал игнор на ценни храни и вещества. Мнението ми е, че организмът не трябва напълно да се лишава от млечни и месо. Съгласна съм, че трябва да са в много по-малки количества, именно заради алкализацията, но не смятам, че трябва да стресирам допълнително с крайности организма. Освен това млечните са необходими при много от нас, заради опасността от остеопороза. Да, знам, че има растителни заместители на всичко животинско. Знам, че веганите си живеят чудесно и разнообразно. Това е техен избор и право.

Но това е мое верую: Истината винаги е посредата! Придържам се към умереност, доколкото мога. Може и да не съм права, не знам. Но просто гледам да не е много мазно, което ям, било месо или кисело мляко.

А РН наистина сутрин ми е ниско (5,5), но след обяд става нормално (6,8-7). Мерила съм го няколко дни поред и все е същото. Нормално е да танцува до някъде. Утре като купя блендера ще започна само на смутита и ще го меря пак сутрин и след обед да видим дали ще се вдигне сутрешното. И дали ще се намали разликата. Оф, лошото е, че ще ходя у сестрата в София за няколко дни и тя също няма блендер. Ще го измисля.

Редактирано от Ekna на 10.04.13 00:06.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.04.13 23:48



Джулче, ама тя е много голяма. Не ми се чете на компа. Вие, хора, в електронен вариант ли четете повечето книги? Разпечатвате ли ги или си седите на компа докато четете? Аз сега нямам лаптоп, дала съм го на мъжлето, щото в къщи имам стационарен. Пробвах да чета на смартфона, но си е мъка. Не е ли да си хвана книжката и да си полегна с нея ... А на стационарния комп трябва да съм в седнало положение, то нямам и стол с облегалка на него, изморяват ми се очите, мърдат ми редовете, губя нишката ...

И иначе стоя доста на компа, де, ама често ставам или пък пиша. А като чета книга не може.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.04.13 00:32



Ако нямаш лаптоп, наистина е трудно с четенето. Въпреки че преди години местех монитора на поставка до леглото заедно с клавиатурата (главно да сменям страниците). Сега чета основно на лаптопа, защото обикновено правя няколко неща едновременно (чета поне 3-4 неща, следя новините, пиша и търся разни неща)... А бе с една дума - опитвам се да си сложа шапката на Наполеон - оная красивата, с периферията!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано10.04.13 02:15



Малииииии, Джулче страшна си, успяваш във всичко, упорита и амбициозна, способна и точна, да си жива и здрава и да си все така разностранна. Ти си доказателството, че човек намира време за всичко, стига да организира времето си.

Катенце, още малко ще те понаритам, да ти държи докато се върнеш от София. Докато си там прави си така наречената лимонада - вода, сода за хляб и лимон. Пий го поне 3 на ден преди ядене така 15-30 минути. За месото и млякото, това са силно киселинни храни, да не кажа и токсични ако не са домашни, и нищо няма да ти стане ако направиш почивка от тях известно време. За калции съм писала много пъти, че най-много и най-полезно е сусамовия тахан от сурови семена, ще ядеш с голямата дървена лъжица от буркана директно. Можеш да взимаш и магнезий за остеопорозата, обаче натурален, не химически таблетки. За пробиотиците - можеш да ги набавяш от таблетки, суровата храна е много полезна, премини известно време на нея, яж салатки, колкото се може повече. Мини и на смутита, но от чисти зеленчуци. Незнам дали ще приемеш една консултация с д-р Емилова, незнам и дали тя ще се ангажира към теб след тази химиотерапия, но все пак опитай, прочисти тялото от токсините, ако е възможно, ако има начин, ако си убедена, че за теб е правилното място. Съпругът ми често казва, ЖИВОТЪТ Е ВРЕДЕН ЗА ЗДРАВЕТО. Ние да правим това което смятаме за правилно, пък да става каквото ще. За друго не се сещам.

За мен. Тези книжки ги имам от много години, повече от 5,и още много други, а незнам дали и повече, понякога си ги препрочитам, но разбира се, че забравям много неща. За това си имам добър помощник на компа - моята библиотека от инфо. С две копчета и информацията ми излиза на всичко което съм запазила. Някой книги чета електронно, изкривявам се и аз пред компа, за това си ги принтирам и така лист по лист легнала си ги чета. Увеличих диоптера, трудно ми е и на мен, за това преминах на видео - повече слушам и гледам, по малко чета. Сега разбрах от големия ми син, че има и система чрез която си записваш книгата която ти харесва, програмата е такава, че електронен глас ти чете а ти само слушаш, така може и в кухнята да работиш, и да шофираш, и нещо друго да си работиш, да ходиш по улиците, да се движиш, направено е за хора които нямат време, или други причини. Има и приказки за децата, пускаш и ... готово. Малкия ми син ми купи ключе за компа и сега големия ми записва, все още не съм изпробвала тази програма, ще пиша дали е успешна, надеждна, удобна, след като я изпробвам. А колкото до другата информация която пускам писала съм вече, че някоя аз сама си я търся, друга ми я изпращат в мейла, защото съм с безплатен абонат на много електронни сайтове и вестници за медицина. Няма да скрия, че имам и други източници, добри хора с които си разменяме информация. Много хора се интерисуват от здравословен живот и алтернативна медицина, общества които и на мен ми допадат. Хубаво е да сме информирани, винаги съм смятала, че човек трябва да бъде знаещ. Пък другото каквото ни е отредила съдбата. Но неможем да стоим и само да чакаме, трябва да сме поне малко активни и да си помагаме. Всичко е божа работа. А ти като четеш и се ровиш, защо не споделяш - пусни линкове, напиши нещо, дай да помислим по някоя тема.



Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 10.04.13 02:39.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.04.13 09:20



Точно така Екна съгласна съм с тебе и за кали и за Джул.Аз също съм за умерено и намалено вземане на някои забранени храни за нас. като само свинското и телешкото месо напълно съм ги игнорирала. А за книгите те са големи и да четеш на компо не е никак приятно и полезно. друго си е като си легнеш вечер,тихо,спокойно и да си вземеш книжката и като почнеш да четеш,след малко ти се приспива и сънуваш хубави сънища.Говоря специално за тези книги на Доналд.Всички духовни книги като ги четеш душата ти се успокоява и ти се приспива - това значи,че са стигнали до нея и са я зарадвали. Като се видим ще ти ги дам една по-една ще ги прочетеш всичките. Уникални са. Аз може да не ям но пари за такива книги винаги ще дам.

А по компото чета само сайтовете на тези теми. Ще ти дам и книгата на Ели Логинова да видиш Боговете какво ни препоръчват за рака. Аз стриктно се придържам към техните препоръки. хайде до скоро като се върнеш ми се обади. дотогава ще изпивам по едно смути и за теб мила...

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.04.13 09:27



Кали, много се радвам, че те има в този клуб/ е не се радвам заради болестта / Давай мила пиши и ни информирай за всичко.А който има очи ще чете и ще се възползва от информацията. Аз също нещо интересно си го слагам в предпочитани или си го преписвам в тефтерооо.

Но като теб и Джул други няма в клуба - вие давате най-много информация,затова да сте живи и във вечна ремисия. Обичаме ви, знам че и вие ни обичате.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.04.13 10:25



На Джулче ще й викам вече Джул ШестоОкоРъката



Само едно ме смущава. Чела съм за необходимостта от Еднонасоченост на ума. Често правим няколко неща едновременно и нито едно от тях не е както трябва. Това, разбира се, не се отнася, за Нашата Джул Но, това ми се е врязало в паметта и, когато се хвана в опит да жонглирам с много неща едновременно се опитвам да си вържа част от ръцете

Непременно ще си правя лимончето със сода, тържествено обещавам! Снощи като писах, писах и вечерта също си взех половин чаена лъжичка сода. Тази сутрин РН е 6,5. Ще продължа да го меря.

Салатки си ям на всяко ядене. Понякога почти се наяждам с тях, но продължавам да ям и друго. Да, ще пробвам само на смутита, явно ще е като се върна от София, ако сестрата не се съгласи да си купи блендер. Но и тя имаше принципно такова намерение.

Аз знам за тези програми, но не намерих такава на български език.

Ееей какво хубаво слънчице. Тя ми каза Бубето, сутринта като ме събуди. Хайде, вика, сънчо, ставай да видиш какво слънчице грее.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.04.13 15:49



"На Джулче ще й викам вече Джул ШестоОкоРъката"...
Нещо такова си представям... тичам за огледало!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано10.04.13 16:34



Привет, ето ме


пристигам аз, след като оживях от вчерашната инквизиция, да ви видя и попадам на тази страхотия от Джулката - малеее, страх...

предпочитам да си те представя такава:


докладвам за мене - вчера бях "уважена" и отпред и отзад
с упойки, с две - като за мен специално - на първата все се мъчих да решавам разни проблеми, после ме събудиха и казаха да се обърна, а аз вденага ги помолих да ми сложат нещо по-така, не искам да решавам никакви проблеми, искам да ям пържола и да спя на брега на морето - наградиха ме ! наспах се, благодарих от душа

резултатите ще са ясни другата седмица, но визуално гадове няма, освен един все същия декемврийския полип на мястото на анастомозата, има по-млако от всичко - гастрит, ентерит, колит
но не искаха да ми кажат какво точно са видяли на ехограф на черния дроб - двама доктори са ме гледали, само казаха , че имам много микрокалцификати в панкреаса, а за дроба мълчат като партизани...
е, то ще се чуе...



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.04.13 17:14



Е, Лиди

, какви сериозни проблеми си решавала вчера, но с какво свежо чувство за хумор го описваш



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.04.13 17:20



Пък аз се отказах да ходя у сестрата заради това гърло дето ме щипе. Една приказка от баба ми знам "Сед си, сюртук, в къщи!"

И на бързо се сдобих с блендер. Доста се колебаех дали да взема със стъклена кана за трошене на лед, ама то за това като те боли гърло не се купуват такива неща. Взех по-евтиния вариант. После ще го пробвам.

И понеже понякога съм толкова импулсивна се нахаках в първата книжарница и се сдобих и Разговорите. Толкоз

! Сборния вариянт е! Ама нямаше я пустата Година в Прованс и онази за смутитата. Ще ги търся другъде.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.04.13 17:22



Ммм, ъ-ъ! На тази очите й са червеникави като зората, а твоите са сини като небето!

Обаче не търси! Предложението на Лиди се приема единодушно



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.04.13 18:38



Стига, бе, какво й харесахте на тая женичка, че тя е за съжаление! Като ония агнета с по две глави и пет крака...
Моето сладурче си е много симпатично - то изобщо не е уродливо, защото просто е различен вид.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.04.13 22:12



И аз съм за твоето симпатично извънземно човече - какво е сладичко а се прави на страшничко...

Лиди, герой момиче си няма геле... Екне,не се втелявай а утре сутринта да си си направила първото смути и да си го идпила.После да докладваш.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Добро утро, хубав деннови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано11.04.13 02:48





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Поздравявам всички приятели на клубанови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано11.04.13 07:12





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.04.13 14:39



Наистина се оказа, че е приятно нещо смутито



Сутринта си правих банан, ягода и круша. Вкусно!

По-късно си пих цвеклото с морковите и ябълките.

После пак смути, този път със спанак, магданоз и лапад. За основа пак ползвах банан, но половин. За аромат добавих 1 ягодка. Киснах ги около два часа във вода. Лападът само ми е екологичен.

Ще ходя сега да търся някъде селъри, кокосово мляко и някои други неща, трудни за намиране у наше село. И ще обогатя колекцията от съставки със зеле, канела, семена и ядки.

Татко ще ми вземе хубави доматки та да подъвквам нещо от време на време. Гладът за сега не ми е проблем, само световъртежа, та се наливам и с вода.

Сега и лимонадката ще си направя след малко.

Е, и си продължавам и добавките де. Алоето, масло от сьомга, настойката от зелените орехчета (ух, свършва, но до май месец трябва да изкара), черния бъз и джинджифилче. Джинджъра ми е на прах (имам цяло кило), но сега заради смутитата ще си взема и коренче, ще им придаде чуден аромат. А от утре смутитата сще ги разреждам с мъртва вода.

От последната химия до операцията ще стане месец и половина без никакво друго лечение така че този път съм наистина решена до операцията да не ям нищо друго освен жива храна.

Чакам потупване по рамцето и погалване по главичката Шегичка, всичко, което правя или не правя си е за мен, но вие имате много заслуги, а последно Кали обра точките като ме насмете.

За пореден път благодаря на Бога, че ви има!



Тема Re: Поздравявам всички приятели на клубанови [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.04.13 14:41



Благодарим за поздравчето!





Тема Re: Поздравявам всички приятели на клубанови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.04.13 15:04



Eкне, аз вместо вода слагам чаша зелен чай и разтворените листенца от зеления чай ги хвърлях преди а сега ги слагам и тях да се мелят. Абе днес си набрах листенца от глухарчета в градината ми.Ама по колко листенца да слагам на смути? Никога не съм взимала листа от глухарче и ме е страх.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Поздравявам всички приятели на клубанови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.04.13 15:51



Това е идея. Дори да не е всеки път, но за разнообразяване и обогатяване може. Само, че на мен зеленият чай ми действа възбуждащо. Знам, че може да е и успокояващ в зависимост от приготвянето, но предпочитам да не го пия след обед, че и без друго имам проблеми със съня понякога.

В нета не пише ли за дозата на глухарчето?

Аз пък се чудя лимонът и той ли като е оцета по отношение на алкализацията?!? Ама сега ще излизам, пък после пак ще ровна по темите и в нета.

Цун!



Тема Re: Поздравявам всички приятели на клубанови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.04.13 16:44



О аз също не пия зелен чай следобад.каквото пия от него е до 12 часа.После си правя следабед за сериалите инка кафе/щото не пия истинско кафе,веднага дигам кръвното/ със сухо соево мляко или пък чай от мента и други билки.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано11.04.13 18:44



Кате, защо пиеш мъртва вода, тя е киселинна и подкиселяваш тялото, обезсилваш и алкалното смути, в същност нищо не правиш. Целта е алкализация, забравяш всичко което сваля рН, пий алкална вода, и виж таблицата преди време Флорчето я беше пуснала. Лимона е кисел, но в стомаха става алкален, той е силно алкален плод. Аз имам една книжка за алкална и киселинна вода, но скоро срещах и електронен вариант за сваляне безплатно, ще се поровя по късно и ще я пусна ако я намеря.

За глухарчетата - слагай по няколко листенца, защото горчат, но пък са много полезни и точно за черния дроб - за прочистването са идеални, сега е пролет и черния дроб по природа се чисти, много хора правят в този момент прочистване по разни системи яко черния дроб, дори драстично, но това е за смели хора, все пак ние сме друг тип. Корените на глухарчето също са много полезни, ако можете си сушете за зимата, тук се продават корените смляни в пакети, също и капсули. Листа от грухарче може да си правите и чай, тук е като мода, пресни листа и се запарват във гореща вода. Аз го купувам от магазини където има фермерска стока, но го има много рядко, суша го и го ползвам и като билка, също го слагам и към салатата. Сушения го смилам в блендера и си слагам в солничка, така имам над 12 солнички с различни сушени билки-подправки. Например целина, отделно босилек, отделно кориандър, отделно магзаноз, куркума, спанак, кале, див лук, сушени домати, зелен лук, сега ще правя и сушен чесън, но зелен като стане готов, също и комбинации, ползваме ги за всичко - от супа, сандвич, до овесени ядки и каши. Всеки сам определя подправката си. Има санаториуми, например в Европа,доколкото си спомням във Швейцария, Австрия, знам че ги има, където за сутрин, обяд и вечер дават на всички задължително по една порция от глухарчето, част от диетата и лечението. От жълтите цветове се прави много хубав сироп, казват му течен мед, пускала съм рецептата, ако трябва пак ще я пусна, много полезен и вкусен. Тук няма от къде да си набера цветята му, за това и не правя. Той е полезен също толкова колкото и черния бъз който правите през есента.

Флорче, за семена от селъри кажи на децата си да ти изпратят от чужбина, ще го прихванеш, ти си градинарка и знаеш как. Зеленото от репичките няма да го хвърляш и то е хубаво, но малко горчи. Също зеленото на морковите, но по -малко, по стрък. Също твоите хора да ти изпратят и семена от кале, то е с големи листа като листа от цвекло, само че са къдрави, има два вида - червено и зелено, също като цвеклото. От него се прави салата, чипс здравословен, за някой рецепти леко се задушава, а аз го слагам директно в салатата, накъсвам го на много ситни парчета.

Освен масло от сьомга, ако има възможност си купи и Омега3 от черния дроб на акула,

също за черния дроб масло от бял трън и това ако имаш възможност .

Слагайте и малко люцерна, сушете за зимата. Ако имате и пресен кориандър, само един стрък в смутито. Джинджифила ако имате пресен по едно парченце. На мен не ми допада в смутито.

Кате, нали знаеш, че ядките е хубаво първо да ги накиснеш във вода, да станат млечни и да се обелят ако има възможност обвивките. Ако имаш възможност яж и кайсиеви ядки, но не повече от 7 бройки на ден. Пий много вода, знам, че няма да ти се пие, но водата помага за изхвърляне на токсините, иначе чрез кръвта и лимфата се връщат обратно в тялото и става по-лошо. Ако си правиш зеленчукови супички ги готви на много ниска температура, с часове наред, има и хубава рецепта в книгата на Герсон, казва се Хипократова супа, това е комбинация от зеленчуци, без сол, тя е лечебна, детоксикираща. Но условието е, екологично чисти продукти.Супата е много хубава. Мъжа ми й вика Херкулесова супа...

Докато свикнете с новите вкусове ползвайте по малко зелени неща, постепенно увеличавайте, но магданоз по няколко стръка винаги слагайте, магданоза е вълшебство. Нали разреждате с вода, във всяко смути се слагат по 2 чаши вода, или ако в помалко количество правите - слагате 1. Така пише в книгата и така е по-приятно. Пийте със сламка, ако ви е трудно в началото. По-късно ще включите пъпеш, диня, праскови, киви, папая, ананас, пловоде според сезона, но банана е най-пасващия на смутитата. Казват, че е полезна много тревата, аз не съм я ползвала, защото не ми допада, но хората си правят сок от нея. Хайде, наздраве.

Моля и другите да помагат, всички знаят рецепти, всеки прави по нещо, давайте идеи, споделяйте вашите с нас, не бъдете егоисти. Ще пусна по късно в Полезен сайт една странна рецепта за лечение на рак, принтвала съм я, а на вас ще я препиша дословно, не си спомням вече как е попаднала в папката ми, но за мен е много интересна, а може би и за вас.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 11.04.13 19:56.



Тема Мъжът на 50 - Ники Атанасовнови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано11.04.13 20:32



хубава вечер



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.04.13 21:07



Да, объркала съм се за мъртвата вода. Имам наръчник за жива и мъртва вода. Беше към апарата. Не съм я пила още. От утре ще я включа и нея. След обед хапнах малко маслинки с праз, лимон и зехтин. Сега салатка от домати и краставички. Изобщо друго не съм яла - ни супи, ни нищо. Само сурова храна.

Вие ми се свят, но ще свикна. Правила съм пролетно почистване на черния дроб с лимон и зехтин. И тогава бях така и знам, че се свиква. Издържам на чувството за глад, но днес като ходих из центъра и най-простата баница ми ухаеше като нечуван деликатес

Ама ще държа колкото мога.

Само глухарчето не ми беше влязло в главата до сега

Иначе успях да с инамеря кокосово мляко, да не повярваш. Ще си капвам по малко от него в смутито.

Обаче за селърито ме гледат на нашия пазар като японка. Показах им го на смартфона как изглежда и те казаха: "Аааа, това май е дръжковидна целина, ама не знам, леля, къде я има, тук няма да я намериш"

Взех си и сусамов тахан, ама с нещо да го подсладя брее. Така не е много гот.

Купих си и канела на пръчица. Ще слагам по малко в смутито за аромат. И императорски плодчета - и от тях мисля да добавям по няколко.

Чувала съм за ядково мляко. Никога не съм ги правила така. Ще опитам.

Да, магданозчето аз си го обичам. Чудех се на сок как ще е. Никак не е зле.

Наистина банана е доста подходящ за основа. Не се сещам за по-подходящ.

Изобщо сламка не ми е нужна. Пия си го като стой та гледай

Разреждам с вода, но по-малко слагам от чаша. Де да знам, може би правя по-малко количество. На един път ми излизат по чаша и половина-2 (от по 250 гр.) Ама нали още пробвам и не смея по много наведнъж да правя.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано11.04.13 21:31



Браво, Екне! Вкусът се възпитава и за няколко дена ще свикнеш. Благодарение на Калояна, от два-три дни и аз съм на смутита :) Мъча се и другите вкъщи да ме посладват, ама уви. Слагам салата, рукола и лапад или спанак, лапад, коприва плюс ябълка и банан. Относно алкализацията- лимонът е най-добър за целта. Ядките по принцип са киселинни. Бадемите са неутрални, затова са за предпочитане. За орехите съм срещала, че са силно киселинни, а миналата година изядох много орехи, та тази съм ги намалила и ги смесвам с бадеми и бразилски орех. Последният е източник на селен. Екна, за подслаждане - сок от агаве /има го в био магазините/, не вдига гликемичния индекс. Смесваш го със сусамовия тахан. Може разбира се и с мед или с меласа, но е с висок гликемичен индекс. Джиндифилът го има на корен почти във всеки супер, слагам го в чая, добива изключителен аромат, леко люти. Също така го настъргвам върху сьомгата, правя и един сос от горчица, зехтин и лимон, заливам и пека. Става невероятно вкусно. Надявам се, че сьомгата все още не е генномодифицирана. Всяка сутрин сварявам един литър чай от разни билки, които сме брали лятото - мащерка, коприва, липа, мента, босилек, цвят от бъз, мурсалски чай /него го купувам/, зърна арония /замразявам/ и когато имам коренче джинжифил. Наливам го в стъклени бутилки, нося го в офиса и го изпивам до обяд. Така поемам един литър вода плюс другите полезности от чая. Калояна ме запали да си засадя разни треви и зеленчуци, още не съм го направила, ама имам сериозното намерение да го направя





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: viara67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.04.13 23:08



Момичета, чета и ви се възхищавам! Аз само веднъж проявих такова упорство в чаепиенето, ама друг ми правеше бъркочите (с извинение към любителите на чая!).

По повод смесването на различни билки, не съм сигурна, че това трябва да се прави произволно. Неслучайно има дебели книги с подбора на видовете и дозировките. Не говоря за смутитата (как "смутно" ми звучат...) Може би трябва все пак да се редуват или да се смесват по определена схема. Проверете. Иначе може да се неутрализират взаимно или дори да влизат в неподходящи комбинации...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано11.04.13 23:28



Да, Джул това за билките е вярно, но тук става въпрос за треви, които традиционно се използват за чай, а не за лечение, т.нар. "горски букет" да речем :) Някои от тях са подправки /мента, мащерка, босилек, джинджифил/ или за храна, това не са тежки, горчиви билки. Пия този чай вече две години нон стоп с изключение на лятото. Вкусът е лек и ароматен, така по-лесно ми е да изпия един литър вода, просто е овкусена. Разбира се може и да не се смесват, а да се редуват, въпрос на избор.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано11.04.13 23:30



Има нещо вярно, но Вяра е много добре подготвена и живее здравословен живот много години, съветите й са на място и знам, че е права. Тя не само чете, тя и прилага много неща. Цялото й семейство е за пример. Много ми допадат такива амбициозни и активни хора, въпреки болестите упорити и всеотдайни. От нея има много неща които могат да се научат.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано11.04.13 23:34



А по въпроса за смутитата, мен ме смути

смесването на плодове и зеленчуци. Тъй като плодовете ферментират по-бързо общото правило е, че те не бива да се смесват със зеленчуци, защото се възпрепятства усвояването им. Но от друга страна твърдите плодове /ябълката/ може да се приемат със зеленчуци, тъй като се усвояват със същата скорост. Бананът не попада в графата на типичните плодове, затова също може да се смесва. Но и тук всичко е индивидуално- щом му понася на един човек смесването - ок.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано11.04.13 23:40



Благодаря, Кали, но ти не си по-назад от мен в четенето и прилагането, напротив. Много инфо, много нещо знаеш и пускаш, за което всички сме ти благодарни!



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: viara67]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано11.04.13 23:42



И в книжката на Виктория Бутенко има много рецепти и всичките са с различни плодове или комбинация и зеленчуци, аз също съм изпробвала и с портокал, папая, манго, ананас, ябълка, банан, ягоди, каквото съм имала, дори и замразени плодове съм ползвала. Там има рецепта и за сурова зеленчукова супа, но не съм я правила. Обаче винаги нейните рецепти са с 2 и повече чаши вода, силно разредени са нейните смутита, за това когато се ползват не се пие допълнително вода.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано12.04.13 00:00



Тъй като стана въпрос за хранене, ето в тази книга има много информация
http://colibri.bg/knigi/515/ /Храни против рака/ Авторите имат и друга книга "Как да готвим с храните против рак", която мисля, че не е издадена на български. Аз съм я купувала от чужбина и това което сега най ми се набива в главата е за ЧЕСЪНА! Той заема едно от челните места в борбата - това специално за Екна!!! Действието на активната му съставка се увеличава многократно когато скилидката се чука и остави на действието на въздуха от мин.5 до 15 мин., а не да се слага цяла в устата или в гозбата. Сега на практика : най-вкусно чесънът става на "сос песто" - чесън, орехова ядка /може и кедрови/, сол и босилек се счукват , добавя се зехтин, маже се на припечена филийка и върви с всяко ядене. Да ви е сладко!



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: viara67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.04.13 01:07



О, аз много си го обичам чесъна



Интересни неща разказвате. Респектирате направо

Гуш!



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: viara67]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано12.04.13 01:22



Само да помогна



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано12.04.13 02:54



Кате, казваш, че ти се вие свят, това не би трябвало да става, не е нормално, така, че да не направиш грешка и да караш само на смутита, за теб трябват и салати, също витамини или електролити, а най-добре е, да се консултираш със диетолог, който да ти направи схема. Това е все пак рязко сменяне на хранителния ти режим и да не отидем в крайност. Добре е да имаш и пълна кръвна картина, да се знае и кръвната ти захар, да не почне да играе надолу-нагоре, може и да се разтрепериш. Тук хората постъпват в клиника поне 10 дни докато преминат лечебната криза, постоянно са под лекарски контрол, всеки ден им се следят кръвните показатели, после продължават вкъщи с инструкции и план за хранене. Ти както се казва до вчера беше на химиотерапия, имунната ти система е долу и да не стане грешка, то на здрав човек му е трудно да преодолее рязко такова хранене, а на теб - незнам. Мисля, че физически тялото ти няма да издържи, въпреки желанието ти. Трябва да имаш контрол. Аз съдя по себе си - но никога не съм оставала само на смутита, то просто при мен е невъзможно, не издържам, аз хапвам овесени ядки, или сварен кафяв ориз, киноа, задушени зеленчуци, пресни моркови, целина, печени или варени картофи, печени чушки, плодове извън смутитата, домашен хляб пълнозърнест. Много е важно калия да ти е наред, при мощна детоксикация се пишка много, има риск и да го изхвърлиш чрез урината, не се знае сега колко ти е. Изобщо кръвната ти картина как е. Задължително калия трябва да го следиш, много важен елемент е, да знаеш майтап с него няма.
Аз за това ти написах за д-р Емилова - при нея не е глад, а постоянно се яде по нещо, постоянен лекарски контрол денонощно, тестове и апаратура, това не са лесни неща, защо ти е това драстично преминаване към друг тип хранене точно в този момент. Опитай постепенно да изключваш храни и да включваш други, но не рязко. Я помисли повечко и прецени как да се алкализираш, но да не изпаднеш в криза, това не са майтап неща, сериозно ти пиша. План трябва и диетолог, лекар. Волната програма в твоя случай може да ни изиграе лоша шега. Всяко нещо премерено и преценено правилно е полезно.

Електролитите са задължителни - това са соли, течност която се пие през определени интервали време постоянно през деня, поддържа тялото. При нас тези бутилки се продават в суперите.





Моята цел не е да те уплаша, а да ти кажа, че трябва правилно да се подходи към такова хранене.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.04.13 09:32



Добро утро момичета. Егати и вечерната агитка снощи...

Браво,браво,пролетта ви се отразява добре.А аз си легнах рано снощи и спах като къпана,след работата по двора. Обърнах и последните 30 кв. м. земя,изравних я. После сях наново спанак и чесън, щото го изядох...После плевих пред къщата на улицата...абе какво да ви разправям работа на село колкото щеш.Обаче аз съм доволна като се изморя,щото всичко се е раздвижило в мен и не качвам на килца. Смутито сутрин ме зарежда,чаша на гладно. НО после си закусвам преди да излезна на двора.Моите мюсли си ги попарвам със смути и зелен чай. На обяд или спанак посен,или лапад супа,или кромид пресен на яхния,лападови сърмички постни... Днес правих едно смути с листенца от глухарче, но за да не горчи/видях в нета/ ги киснах 20 минути в студена солена вода. Сега си суша зелени листенца от глухарчето.Събирам и цвят за сироп.А корените наесен ще извадя няколко. Джинджифил слагам от този на прах малко,щото не мога да си намеря пресен.Кали ще кажа на децата да ми взема семена.... Екна не се оставяй само на смутита а вземай и разни супи от зеленчуци,яхнийки....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.04.13 10:56



Още преди да ви прочета усетих, че тая няма да я бъде. Смятах, че съм погълнала достатъчно плодове и зеленчуци. Освен това съм изяла и две салатки. Въпреки това ми е отпаднало и леко потрепервам. Сложих сега две картофчета да се сварят. А за обед ще хапна и друго нещо леко. Нищо, един ден изкарах само на смутита и салатки, все пак е малко попрочистване.

Флорче, ми като идваш по Пловдив в Кауфланд почти винаги има пресен джинджър. Като си вземеш едно коренче и го сложиш в хладилника и караш много време с него.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано12.04.13 11:29



Направо ми потекоха лигите с тези смутита и рецепти.
Фло, наистина го има джинджифила в почти всеки супер, както казва Вяра. Аз взех за баща ми, понеже PSA маркера на простата е увеличен

, а той взел че го засадил, да видел той, дали ще излезе нещо .

Иначе скоро ходих на преглед за моите бенки, организираха го в моята фирма, все пак сме много социална компания, хихихи. Жената ме огледа с едно апаратче, цялото тяло, каза, че най опасни са тези по дланите и ходилата. И че веднъж годишно трябва да се проследявам. Накрая получих и тениска, и подложка за мишка като подарък, в рамките на кампанията.
Поздрави, мили!



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.04.13 11:51



"...а той взел че го засадил, да видел той, дали ще излезе нещо"

Сладур!

Стискам палци всичко да е наред при баща ти!

Как се целува пираня?

Редактирано от Ekna на 12.04.13 11:52.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.04.13 14:22



"Как се целува пираня?"

За обикновената знам - през шнорхел!


Но за кукленската истински се затруднявам...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.04.13 16:15



Ами аз ще направя като бащата на пиранчето.ще купя корени и ще ги засадя,но ще си взема и за употреба де.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.04.13 17:32



Ей, закачке

Аз пък мислех, че всичко знаеш Абе какво му умуваме, ще си я нацелуваме на поредното издание на Среща на Клуба



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.04.13 10:21





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.04.13 10:44



И на теб Мамита и на всички останали. Ей момичета имахме една клубарка - студентка...какво стана с нея???

Брей това момиче напълно ни забрави,науката я погълна цялата. А аз днес ще си варосвам тротоара пред къщата,че само моя остана щото не си бях купила вар.Ама сега и аз ще съм в крак с останалите.Оф тук на село не е като в града всички те гледат и одумват ако не си измела пред къщата,ако не си оплевила...Ако двора не ти е подреден...така ,че такава граждано-селянка като мен я следят какво прави.И после на вечерните седенки в махалата одумват съседите си.Аз не участвам защото си стоя пред компото,книгите,телевизора,плета си,шия си абе не обичам да съм при тях. Не ми се одумват хората а не ми се говори за болести. Но за тях съм високомерна и горделива. Много важно какво мислят...всеки си има тертип на живот нали?

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Редактирано от flora bg на 14.04.13 10:45.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.04.13 16:10



Аз пък от два дни кръстосвам по пътищата на родината, дори
успях да "инспектирам" някои от клубарите. Всичко е под контрол,
настроението е отлично!

Е, не успях да обиколя тези по
чужбините, но и техният ред ще дойде! Да се готвят!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано14.04.13 17:33



За кои чужбини говориш, ако идваш към моята, казвай, ще се паркирам от сега на летището да те чакам. Побързай докато все още има лимонки, друго в градината няма.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.04.13 17:52



На мен ми стига и едно резенче лимон за джинчето.


Та когато и да дойда, едно резенче все ще се намери...
Другото ще го оправим!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано14.04.13 19:37



Днес ми е тъжно на душата, и има защо - 14 април. Ще си пийна тази вечер нещо леко, че ме подтискат спомени. Такъв е живота.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано14.04.13 21:56



Здравейте ..мили 'Как се целува пираня?' през стъкло, а кукленска- ще ви покажа на срещата





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: marggoto]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.04.13 08:37



Добро утро и успешна седмица! Хайде раздавам кафе с кофи, понеделник е, грешка няма.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.04.13 08:42



Има защо Кали и аз си спомних за Меги, мир на душата й.Става точно една година откакто ни напусна. Дано да е добре горе и да ни помага. Днес още не е изгряло Пловдивското слънце , та го чакам да проскам вънка дрехите...

Аз си пия в момента смутито от лапад,глухарче,здравец,зеле,ленено семе,малко джинджифил банан и ябълка...много е готтттт След половин час ще закусвам мюсли с канела и поляти със зелен чай задушени и после ам,ам,ам....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.04.13 10:37



Много сме нахилени и доволни от това наобикаляне

Само имам един важен въпрос: от къде да дръпна това, което чухме, а?

Добър ден, забравих да кажа Мрачничко е днес.

На вчерашния ден точно преди година се роди и малкият ми племенник, да ми е жив и здрав, другото си го има!

Но така е в живота, кръговратът никога не спира!

Четох някъде и се съгласих, може да съм го споменавала вече, не помня:

Смъртта не е край на живота, а е част от него!

Също станаха и 2 години от както Ембадем ни напусна, не вчера, но преди броени дни...



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.04.13 11:29



След още 7 постинга мненията в клуба ще станат 99 999.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано15.04.13 13:19





Добър и приятен ден и от мен!
Прибавям и моя постинг към бройката.

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.04.13 14:04



Ей вярно и Ембаден милата сладката кукличка с големите очи - не мога да я забравя тази красавица. мир на праха й.
Да така е Екне,смърт само на телото но после след кратка почивка ще дойдем в друго тяло и този път без никакви болести. Ами аз предлагам на 100000 постинг да му дадем награда а?какво ще кажете?



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.04.13 14:57



Искам да уточня, че годишнината на Меги е на 14 май. Което не значи, че не можем да я
споменаваме по всяко друго време. Аз лично много често си мисля за нея. Понякога се
зачитам и в постингите й. Пазя и един имейл от Ем Бадемчето... Нищо особено, но ми е
скъп спомен. Странно, че има хора, които обичаме и без да сме много близки с тях.
Този Клуб е едно от тези доказателства!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.04.13 15:06



Точно така Джул. Много си права. И аз не мога да я забравя макар, че само две срещи съм имала с нея а меги въобще не можах да я видя.но все едно сме живяли с тях дълги години,е това е любовта между приятели.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.04.13 09:33



Пак няма кафе и чай няма, и някой да каже "дзак" няма. Вярно, че е мрачно времето, ама се размърдайте де.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано16.04.13 09:55



Мърдаме бе Бубе,мърдаме....

е ми сега ние сме на смутита на гладно,тъй че май и кафе после. И понеже е мрачно пак ще правя репетиции за козунаци.... Хайде лек ви ден.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано16.04.13 10:36



Привет, привет, приветики !

как да няма кой да поднесе напитките - ето, бързам, тичам, ах, пардон, ако ви опръсках





вчера, докато прехвърлях купища мои парцалки и се занимавах с много трудна задача да предвидя моето настроение как ще се обличам в Милано, установих, че нямам къси чорапки - предпочитам да похарча еврики за музеи вместо за такива глупости и поради такава уважителна причина излязох в дъжда
а после пеех под дъжда от радост - наградих се с един мой парфюм , който отдавна исках /чорапките забравих да си купя /

дано днешния ден да ви е по-ведър и весел !




Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.04.13 09:49



Добър ден! Това е за вас:





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.04.13 10:05



Ай,ай,ай да ги изпапкам миличките.....Е днес е слънчево и настроението е повишено нали мили дами?

хайде весел ,приятен ден от мен.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано17.04.13 15:06



ЗДравейте момичета ..аз вече съм пред абсолютен ужас и паника за дипломната защита. На 26 ти стискайте палци от 10 часа другия петък ..и да му се види краяя.Направо много съм притеснена



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: marggoto]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.04.13 15:16



Мрънчее, ще стискам палци! Ще ги пусна само докато съм в упойка!



И вие стискайте от време на време по някое палче!

Цун!



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.04.13 15:21



Екна, сладурано, благодаря за посланието на котешките гръбченца!
Връщам го с удоволствие за приятен и спокоен ден.





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано18.04.13 14:08



Голямото стискане на палци ще падне на 26 април.
Понеже е петък, ще мине леко, като за петъчно.





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано18.04.13 18:07



Ей, момичета и аз на 26април съм на сцинтиграфия на кости. Ще си стискаме взаимно палци да мине всичко добре и после да се хвалим тук. Успех на всички!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.04.13 18:24



Направо си взимам отпуск следващата седмица, за да стискам палци!
Екна, ти и Мрънчо сте достатъчно уважителна причина! Така, де!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор EFO75 ()
Публикувано19.04.13 08:47



Добро утро,за успешен петък ви сервирам чай и кафе





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.04.13 09:26



Така де и аз се присъединявам към стискането на палци...успех на всички.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.04.13 11:34



Малко релакс следобед, че утре ще чистим България.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.04.13 12:04



Щом вие ще чистите България, аз ще отскоча нейде из Европейския Съюз...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.04.13 10:00



Ха такааааа...я я вижте нашата модераторка. На мен ми е чисто в двора и пред къщата, а и цялата ни улица е чиста и варосана...

но при вас незнам как е? Дано да се очистим докато завали, че тук при нас е облачно. Хайде приятно чистене....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.04.13 16:11



Момичета, операцията на нашата Екна е минала днес благополучно. Може да отпускаме палци. Сега трябва да се възстановява и отново да е в Ремисия дълги, дълги години. Да й пожелаем скорошно оздравяване, минаване на химкото без проблеми и на Софийската среще да я разцелуваме. т
Този букет цветя са за нея.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано22.04.13 16:59



Дай Боже!



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано22.04.13 18:52





Поздравления и от мен за Екна. Да се възстановява бързо, та да се видим в София.

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: mammita63]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано22.04.13 19:13



Браво на момичето!


Екна, бързо възстановяване и спокойни пролетни празници!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: nelgina]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.04.13 21:19



За теб, мила Екна, с много обич и с пожелание
бързо да скокнеш от леглото!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано22.04.13 23:05



Дай Боже всичко да е наред и скоро да се видим, Екна! Зарадвах се на това, което Флора е писала за операцията. Мисля за теб и те обичам, миличка!



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: viara67]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано23.04.13 00:44



Милоо Катенце, бързо възтановяване и чакам да кажеш 'дзаки'



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: marggoto]  
Автор plamiluch-204388 (член)
Публикувано23.04.13 09:52



Желая ти от сърце скорошно и безпроблемо възстановяване!





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: plamiluch-204388]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано23.04.13 12:03



Екна, с теб сме и чакаме включване.





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: nadia_O6O6]  
Автор EFO75 ()
Публикувано24.04.13 09:11



Екна,бързо въстановяване





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: EFO75]  
Автор EFO75 ()
Публикувано24.04.13 09:21



Добро утро,успешен ден на всички





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: EFO75]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано24.04.13 22:14



Добър вечер, приятели!

за Екничка - виртуални прегръдки, целувки и щипане по бузки с пожелание за скорошно възстановяване и оздравяване





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: LlDlru]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано25.04.13 13:19





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: mammita63]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.04.13 13:52



Нека да е лято!

Почва се!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано25.04.13 23:17



Добра вечер, момичета! Утре е денят на защитата! Последни приготовления, рокля, обувки, сако, нахвърлям последни щрихи и така! Пускам снимка с кафето по -рано. За мен двойно експресо





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано26.04.13 00:07



Миличка Екна!
Силно стискам палци още от сега!
Ще успееш, мила!!
Целувам те!!!



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: marggoto]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.04.13 07:25



Мрън, няма начин да не успееш! Удари му едно двойно ирландско за настроение
(виж снимката по-горе) и ще си ходиш с щастлив вид през целия ден!



Ето и рецептата за любознателните:
200 мл черно кафе (еспресо)
100 мл ирландско уиски
4 с. л. разбита сметана
2 с. л. кафява захар

* Чашите се се затоплят предварително
* На дъното на всяка чаша се сипват 1-2 ч. л. кафява захар, на вкус
* След това се налива уискито. Разбърква се, докато захарта се разтвори
* В чашите се налива кафето, без да се пълнят до горе
* Прибавят се по 2 с. л. разбита сметаната



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.04.13 08:46



Марго, с теб сме ,ще издържиш нема начин....

И да пишеш резултата.
За юнската среща какво ще кажете за 08.06.13 г. в събота пак от 13.00 часа на същото място. това е Пловдивско предложение,повечето сме свободни на тази дата. хайде Софиянки да ви видим този път как ще се представите. Иначе времето вече е чудесно,че и пречудесно... аз приключих с пролетното чистене и вече съм на вълна курабийки,сладки за Цветница и Великден. също и на вълна засаждане ва цветенца в саксии и в традинка.Все хубави,светли и пълни с любов и позитивизъм нещица от битието на човека. лек и спорен ден на всички.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.04.13 11:24



Флорче, хубаво се сещаш отсега за срещата в София. Нека всички да си кажат мнението, но лично на мен за проклетия целият юни ми е зает...

Свободни ми са само 25 и 26 май, въпреки че тогава има балове и аз самата на 24 вечерта съм на такова мероприятие. Но съм готова да се класирам на срещата препила-преяла-недоспала... Обаче ако на повечето хора им е неудобно, този път ще мине и без моята особа, не искам да се съобразявате с мен. А и се надявам, че за едно отсъствие за толкова години няма да ми намалите поведението, я!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.04.13 22:15



Аа да бе да! Ке минаваме ние все без ВашИ вИличество. Хич да ги нямаме такива! И тренирате че ще ви счупя от танци тоя път!



А иначе знаете колко ви обичам, нали така!



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано26.04.13 22:25



Е -е -е ! Не ми излизаше от ума и се косях ,че не мога да пиша ,пък ти си на линия ! Екне ,много се радвам ,че всичко е минало и дано лошото остане нистина в миналото-този път завинаги ! Само хубави неща занапред. И да нарисуваш най-хубавите си картини !
Що правиш ,казувай ?



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.04.13 22:26



Ма кога сте били без Нашу Виличеству, бе, ей?!
Нящу май са бъркати, да знайти...


И тренирайти кючек на маса, да н' съ излагати!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re:Re: ?АЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.04.13 22:55



Еее ми никгаж де и аз туй кажувам.ам вс ни съ канити да ни остаити сами за дъ забавлявъми.

Ми Тийче възставовявам сега храневе и движение. Имах си и малко перипетии с чревцата ма ся куркат та ча ме будят нощя. После пак хт и така. Целувм ви е тъй наред.

Аз ще с в отбора на ланинуту и да ми найдетеланинос тъй добре да мъ връти. Па вии за гибека да носите и днънкуляци нящо.

Ко треби цел концелт ще ви врътн ей тъй на.

Пс този начин но ссписването много ми допада че ивак мноо щми лъснат грешките.още не може да свикне Екна с ная клавиатура???



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано26.04.13 22:56



Здравейте мили мои. Да се отчета и тук имам 5. Реших, че ще мина последна..направо забравих и ума и дума. И асистентката реши да ни разкаже виц- Влиза преподавател на изпит и казва: Аууу как сте се нагласили, хубави като цветя. Човек да хване и да ви къса, късаааа

. За срещата, когато кажете



Тема Re:Re: ?АЗДУМКА 75нови [re: marggoto]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.04.13 23:00



Мрънче.,ти си нашият герой! Те си иман специален набор моабетиза такива случаи хох



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: marggoto]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.04.13 23:33



Ма много ви развеселила тая асистентка - сигурно направо сте изпокапали от смях...


А иначе - честито и тук за успеха! Пожелавам оттук нататък дипломата да работи вече за теб!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re:Re: ?АЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано26.04.13 23:35



Чудесно,не ми се става от компа с тези хубави новини ... утре ще мигам на парцалки ,недоспала. И за Маммита ми е кеф ! Тя повлече крак .



Тема Re:Re: ?АЗДУМКА 75нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.04.13 05:14



Даааа, убедихме се за пореден път в силата на колективната воля





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.04.13 06:53



Екна, сладурано, а защо не спиш ти рано-рано?
Не вярвам да ви будят за кафенце с цигаренце...


Ама нали са казали хората "ранно пиле - рано пие",
ще добавя кафенце към днешния ти порцион
(обаче цигарката е само за атракцион!)...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.04.13 09:40



Лелееее,много съм изпуснала ама нали си лягам рано....ставам късно......
Екне добре си ни дошла отново в клуба сладурано. Мамите браво на теб.Естествено, че ще бъдем на Софийската среща но през юни на 08.06. Коикто са за тази дата да се записват. Джул не я слушайте тя все не идва и не се записва и все е първа на линия/дано да не го прочете/ Пак ще бъде на линия тъй,че се записвайте.Освен това другото ни Величие- Буба - няма начин да не дойде....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.04.13 09:56



Чета, чета, Флорче, но този път наистина без мен.
Няма начин за юни. Но ще бъда с мислено с вас, де!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано27.04.13 12:45





Честит празник на всички и поздравления за Екна и Маргото. Нека имаме все хубави новини. А за срещата-там сме. На 8.06 и на мен ми е удобно, но както решите.

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: mammita63]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано27.04.13 21:00



... и лятото дойде... и замириса на море...







Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Цветница е!нови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано28.04.13 09:04



И на море и на планина и на чужбина - на всичко ще ни замирише тази година.Само здраве да има всичко друго ще се нареди. Момичета, честит ви празник днес и да не забравите да си махнете старите върбови клонки,стривате ги и ги поръсвате върху цветя или градинка,да не ги изхвърлите на боклука? после си слагате новите върбови клонки на иконите до другата година. Хайде приятно прекарване на празника, аз отивам на църква.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Цветница е!нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано28.04.13 12:47





Наздраве на всички празнуващи и благодаря на Флора за начина, по който се изхвърлят старите върбови клонки- сега ще правя процедурата. Току-що се върнах от църква.
Весел ден!

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: повод!нови [re: mammita63]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано29.04.13 10:36



повод да се намери


иееех, да се почерпим



и по руски обичай нека шампанското да се лее до сутринта




Тема Re: повод!нови [re: LlDlru]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.04.13 10:43



А ще се почерпя щом има повод, пък може и без повод при такава трапеза и шампанско......



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Велики понеделник!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.04.13 10:49



Иисус Христос влиза в Йерусалимския храм и го намира пълен с търговци.Разгневен, той обръща масите им и ги изгонва, тъй като мястото е предназначено за молитва, а не е тържилище. След това Иисус проповядва в храма и изрича проклятие над безплодната смокиня - символ на човешката душа, която не познава молитвата и покаянието и не ражда духовни плодове. От този ден започва задължителното за всеки дом голямо великденско чистене, като той е и последният преди Великден, в който може да се пътува.
продължение......утре

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: повод!нови [re: LlDlru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.04.13 15:07



Лиди, честит повод! Пожелавам да е един от многото хубави през цялата година!
И понеже тази бутилчица нещо ми се губи от погледа, реших да я добавя...


Никога не е в повече!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: повод!нови [re: *jull**]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано29.04.13 16:26



ой, извинявай, Джулче, забравих за твърдото


ама то е защото за първите 24г не се научих да пия водка в RU, а за последните 30г в BG жестоко се провалиха опитите на моите приятели да ме научат да пия ракийка, усвоих само салатката
а повода е, че с още една годинка "замъдрях"



Тема Re: повод!нови [re: LlDlru]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано29.04.13 17:19





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: повод!нови [re: LlDlru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.04.13 20:30



Е, поводът си заслужава, защото всяка годинка от живота си е наша и само наша!
Дали помъдряваме или оглупяваме... всеки според възможностите си!


А колкото да възрастта - тя е състояние на духа (никога няма да спра да го повтарям!).
Така че, дай Боже, една дълга-предълга-доживотна духовна младост - това е моето
пожелание към теб, мила Лиди! И към него добавям едно поздравче за добро настроение:


"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 29.04.13 20:32.



Тема Велики вторник!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.04.13 09:09



Велики вторник - Христос проповядва в храма, дава последни нравствени напътствия, прави пророчества за съдбата на Йерусалим и разказва притчата за талантите и за десетте мъдри девици, очакващи идването на Господ. Според църковния канон денят е отреден за смирение.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Велики вторник!нови [re: flora bg]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано30.04.13 14:56



Желая на всички спокойни и весели празници и дано намерим малко време да се докоснем до природата!






Тема Заведи ме там -Дани Милевнови [re: nadia_O6O6]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано30.04.13 18:53



хубава вечер на всички



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Велика сряда!нови [re: nadia_O6O6]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.05.13 08:21



Юда уговаря предателството на Христос с юдейските първенци срещу 30 сребърника. Обичаят повелява на този ден децата да берат здравец, които да раздават на Разпени петък. Не се върши никаква домакинска работа. Вярва се, че ако някой престъпи това правило, умението му ще се отнеме.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Велика сряда!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.05.13 08:29



Момичета Честит ви денят на труда и голямата Великденска почивка. Идете си по родните места,зарадвайте близките си,хапнете си агнешко,чукнете се за здраве с яйце червено и пухкав козунак в устица,веселете се - това ще ни остане на душата в този побъркан свят.

Хайде весели празници!

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Велика сряда!нови [re: flora bg]  
Автор strange_angel (непознат )
Публикувано01.05.13 08:57




Редактирано от strange_angel на 01.05.13 08:58.



Тема Re: Велика сряда!нови [re: strange_angel]  
Автор strange_angel (непознат )
Публикувано01.05.13 09:03



ХАИДЕ КОИ ЩЕ ПИЕ КАФЕ С МЕН ВРЕМЕТО Е ЧУДЕСНО .......





Тема Re: Велика сряда!нови [re: strange_angel]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано01.05.13 18:19



аз, и от мен по още едно



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Велики четвъртък!нови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.05.13 09:44



Провежда се Тайната вечеря, по времето на която Иисус казва на Апостолите1 че един от тях ще го предаде.Юда излиза и го прави. През нощта Христос се моли в Гетсиманската градина до идването на предателя и залавянето си.
На Велики четвъртък се става рано и се боядисват великденските яйца. Първото трябва да се потопи в червена боя,да се сложи пред иконата в дома и да се пази до следващия Великден. Преди още да е изсъхнало, с него се натъркват бузите и челата на децата за здраве. Който не успее да боядиса яйцата в четвъртък, може да го направи и в събота. Червеното яйце от предишната година пък трябва да се изхвърли в гора или в течаща вода.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Велика сряда!нови [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.05.13 10:02



ЗДРАВЕйте приятели! Така ми се ходи сред природатааа - хем хубаво временце, хем празнично и със семейството! Ообаче трябва да имам още малко търпение. Усмихнати празнични дни ви желая!





Тема Re: Велика сряда!нови [re: Ekna]  
Автор iliqn4e (член)
Публикувано02.05.13 21:20



Хубави празници приятели!



Тема Re: Велики /Разпети/петък!нови [re: iliqn4e]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.05.13 09:17



На този ден Иисус приема смирено да бъде съден, бит, бичуван, унижаван и поругаван. С венец от тръни на главата, той понася към Голгота тежкия кръст. Разпънат е между двама разбойници и издъхва в мъки при земетресение и слънчево затъмнение.
На Велики петък не бива да се прави нищо, разрешено е само да се рисуват боядисаните вече яйца. Съществува дори поверие, че човек не трябва да се къпе или бръсне на този ден, за да се предпази от болести и уроки. постът е изключително строг - не се яде нищо, пие се само топла вода.
Днес се минава под масата в църквите и се оставят цветя на иконата на Иисуса.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Велики /Разпети/петък!нови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано03.05.13 17:36



Само Флорчето ли е в раздумката, що така забравихте кафето, чайчето







Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Явно празнувате и клуба е замрял, за тованови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано04.05.13 02:18



ако някой случайно влезе, ще го черпя смути от ягоди и диня



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Явно празнувате и клуба е замрял, за тованови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.05.13 07:32



Вкусните неща отдалеч подушвам и не ги пропущам!


И аз оставям едно кафе, ако някой случайно влезе...



"Совите не са това, което са..."

Тема Велика събота!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано04.05.13 10:02



Това е денят на оплакването и погребението на Иисуса Христа от майка му Света Богородица и жени, носещи миро. Гробэт му е запечатан и пред него е поставена стража.
Съботата се нарича още душна, тъй като тогава се ходи на гробовете на починалите близки хора. за тях се раздават боядисане яйца,жито и хляб. Обикновено на този ден се месят и пекат козунаците.
Службата за Възкресение в храмовете започва малко преди полунощ. След нея се палят свещи и всички се поздравяват с " Христос воскресе" , а отговорът е " Во истина воскресе".
ПРИЯТНИ ПРАЗНИЦИ МОМИЧЕТА!
АЗ чакам да се омесят хубаво козунаците в машината и после ще ги оформям и пека.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Велика събота!нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано04.05.13 13:29



Ето ме и мен, момичета. Два дни правех козунаци във фирмата и нямах време за клуба. Но сега можем да изпием по едно следобедно кафе.



Желая ви прекрасен ден!

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Честито воскресение!нови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.05.13 08:41



Честито воскресение момичета! Хайде ставайте да се чукнем с по-едно червено яйце за здраве и берекет. Да хапнем козуначе и курабийки и да възхваляваме, че сме живи и че днес празнуваме.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Честито воскресение!нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано05.05.13 10:02





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Честито воскресение!нови [re: mammita63]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано05.05.13 19:26



Бъдете здрави и се радвайте на живота



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Добро утронови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано06.05.13 06:01



Чай, кафе, хубав ден!







Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добро утронови [re: Kaлoянa]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано07.05.13 11:33



Момичета, да не сте уморени от толкова празници?
Да пием по кафе.



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добро утронови [re: Kaлoянa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.05.13 11:34



Празници, празници и сега дим да ви няма?


Второ кафе, за зареждане и на работа!

И чай
Успешна седмица!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добро утронови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.05.13 15:00



Хайде, похвалете се, кой какво прави (и къде го прави!) беше през почивните дни!



"Совите не са това, което са..."

Тема приветики :)нови [re: *jull**]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано07.05.13 15:51



милански поздрави за всички с много цунки от мен




по празниците имахме гости от Б-я, и още в първия ден направихме много разходки - бях гид , минах повече от 20 600 крачки и се повредих ... та през следващите дни само давах ЦУ-ценни указания къде и какво да се гледа, един ден ходихме на езеро Д`Орта



разходихме се из женски действащ манастир на остров Сан Джулио

и по пътечката за туристите четохме табелките със сентенциите за тишината


и тъй като много беше натоварена програмата, то в същия ден и на езерото Комо - гостите с фуникульора са ходили до паметника на П.Славейков в Бруната, а аз лежах в колата и съзерцавах красотата ...


бих искала повече фото да ви покажа, ама тук е много скапан интернет...
да знаете, че по-хубав и-нет от българския няма!




Тема Re: Добро утронови [re: *jull**]  
Автор strange_angel (непознат )
Публикувано07.05.13 19:31



Аз пък бях тук

Прекрасен ден с прекрасно временце:) Вървяхме след иконата до Клувията и после се търкаляхме по поляните на иеденье и пиенье:)



Тема Re: приветики :)нови [re: LlDlru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.05.13 20:30



Еейй че красотиии! Аз пък ... хората бягат от София, а аз там по празниците, хих. Но с племенниците и цялото семейство беше пак хубаво! Сега вече съм у дома и чакам и мъжлето да си дойде нощес. Взех си и котето, че много ми беше мъчно за нея. Но тя пак е разгонена, а и трябва да пазя корема, че го ползва за трамплин чат-пат, да не иде зян шевът и кройката





Тема Re: приветики :)нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.05.13 11:56



Екне, добре дошла у дома. Радвем се, че си си в къщи и Лора е при теб. Да ще пазиш коремчето...Виж ако някой от познатите ти има от късокосместите елитни котета може да ми подари някое мъжко.Не мога да гледам женско и да ражда, а за кастрация е по-леко при мъжките. При женските си е живо изкормване... Много скъпи Екне,то бива,бива ама хилядарки да даваш за едно малко котенце. Радвам се, че мъжлето ще си дойде, ех че радост ще бъде. Хайде, че на Софийската среще ще се видим. Та като казах Софийска среща - то ще имаме ли такава или не????? Време не остана,казвайте Софиянки давайте дата и да се записваме....



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: приветики :)нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.05.13 14:50



Като заговорихте за среща, май късметът ми ще се усмихне за 8-ми...

Тъй че почвайте списъка,
защото трябва да има време всеки да си направи сметката. Особено онези, които не са от София.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утронови [re: strange_angel]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано09.05.13 15:02



Ангелче, хубава снимка, лична ли е, или копирана от мрежата?

Момичета, какво ще кажете за нашето момче- Григор Димитров? Хем и хубав, хем успял, радва! Скоро го гледах по CNN, голяма звезда





Тема Re: Добро утронови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор EFO75 ()
Публикувано10.05.13 08:04







Тема Re: Добро утронови [re: EFO75]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.05.13 09:17



Ееейооо, ко си правкате





Тема Re: Добро утронови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.05.13 11:20



ЕЕЕЕЕЕ, много се радвам, че и Джул ще бъде на срещата. Аз нали ви казах, тя не й дава сърце да не бъде с нас.

Екне,пази коремчето и на срещата да си в пълна бойна готовност. Искам да те видя записана, та да сме спокойни всички и да се радваме, че ще те нацелуваме.
Оф при има дилема: да гласувам ли или да не гласувам? Никой не ми харесва....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Добро утронови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.05.13 13:03



"... много се радвам, че и Джул ще бъде на срещата. Аз нали ви казах, тя не й дава сърце да не бъде с нас."
Флорче, какво сърце, какви 5 лева - това няма нищо общо с желанието ми! Просто бях заклещена с един
ангажимент на 8 юни, който се премести с 1 ден. Чист късмет!

Така че да не смесваме нещата...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утронови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано10.05.13 22:43



Което трябва да стане ще стане !

Пак пиша късно. Цял ден съм с дребното-насам -натам ,нагоре -надолу...както казва Алфредо Торес.

Пиранче ,аз съм се пристрастила към едни реалитита...всяка свободна минута ги гледам. Но чух за победата на нашето момче ,разбира се. И разбрах ,че с Шарапова са обявени за най-красива двойка .

Флорче ,хал хабер си нямам кои ще избираме. Някои ме дразнят, например Кунева-бая преиграва. Но това само като поведение... бързам да превключа щом я зърна на синия екран- свръхделова ,свръхкомпетентна ,свръхевропейка. Прекален светец...



Тема Re: Добро утро, събота е!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.05.13 07:49



Хубав ден на всички!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утронови [re: flora bg]  
Автор strange_angel (непознат )
Публикувано11.05.13 10:38



КОИ ЩЕ МИ НАПРАВИ КОМПАНИЯ ...ОБОЖАВАМ БУРГАСКИЯ ПЛАЖ:)





Тема Re: Добро утронови [re: strange_angel]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано11.05.13 13:50





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добро утронови [re: mammita63]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано11.05.13 20:05









Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добро утронови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.05.13 02:31



Среднощно кафе? Ммм, обичам!


АЗ пък се зачетох в една стара Раздумка... и толкова мило ми стана!
Като гледам какви Раздумки сме имали, чак срам ме хваща за днешните!
Ето линк за онези, които искат да надникнат в спомените си:

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утронови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано12.05.13 04:59



Ех, Джул, така си беше, имаше и нощни купони, много закачки, майтапи, и аз си спомям... Въпреки проблемите, смешките и "дивите нощи" си бяха нещо нормално и забавно, сега всички са прекалено сериозни, немогат да отпуснат душите и сърцата си за волности и всякакви опити за такова нещо се провалят. Малко са тези които се включват, а клуба е част от живота ни, повечето стоят настрана, четат, мълчат като риби, правят се, че ги няма, ама са тук ...от време на време изпълзяват от някъде и пак се скрият, ама този форум, за да съществува трябва да има актив, движение, поддържане на темите.

Хубав, успешен и спокоен ден



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добро утронови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.05.13 09:13



Така е, Калояна, обхваща ме носталгия по онова време...
Хайде, търся си компания за кафе!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утронови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.05.13 09:41



А после ще се излежавам ето тук, който иска да се присъедини...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утронови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.05.13 15:25



Мда, и за мен беше забавно да се покискам на старите истории. Но ... всяко нещо с времето си. Смениха се времената явно ...

Но, Джулче, само още един да се завърти с твоето чувство за хумор наоколо и лафът отново ще живне. Сега от нас никой май не е на твоята висота



Цун!



Тема Re: Добро утронови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.05.13 17:45



Екна, дори не става въпрос да са хора с чувство за хумор... Те и за едно "здрасти"
не се отбиват... или пък си го спестяват.

Ако си чела старата тема, в нея
разискваме какви ли не неща - ежедневни, битови - като във всеки друг клуб.
Оттам идваше и усещането за близост между клубарите. Дори в един постинг
Весела ни мъмри, че много "дрънкаме", а хората чакат за съвети в другите теми!

"Совите не са това, което са..."

Тема Добър вечернови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано12.05.13 19:49



Ехооооооооооооо, къде сте, сигурно пред ТВ.

Клуба трябва да се поддържа жив и деен, за това много мислене не трябва, а действия. Сега разликата е, че всички много се сърдят, обиждат се за глупости, цупят се , все нещо им е криво, все имат по-големи очаквания, разглезени хора от живота, претенции от всякакъв характер, искат специално внимание и като не го получат се правят на сърдити, абе същинска детска градина, а сме големи хора. Това е клуб и всички капризи от реалния живот трябва да се забравят, защото смисъла е взаимопомощ и добронамереност и тук всички сме за едно и също. Променете мисленето си, надживейте дребните неща, радвайте се на успели и можещи хора, не завиждайте и не мразете и нещата ще се получат. С позитивното мислене нещата зациклиха, това беше гадно втълпяване на разни баячки, гледачки, врачки, абе народа беше като зомбиран, изпаднал в мания за помощ на битовизма си чрез простотиите на луди хора - ох, изтърпях го и това, мина тази вълна на мода и остана сами да си правим веселото, хубавото, приятното, полезното, приятелското, да се шегуваме, да превръщаме негативното и пошлото в смях и така да се разтоварваме, иначе оправия няма. Сковаваме се от проблеми и се оставяме на "властни" персони да ни промиват мозъците като зомбита, да ни натрапват лъжи и небивалици, стари изпитани номера от миналия век. Не умеем да прощаваме, въпреки, че е човешко да се сгреши. Няма безгрешни хора, но има търпимост и морал в човешките отношения. Бъдете себе си и недопускайте вмешателство.



Още малко и ще празнуваме, от сега започвам да редя масата. Днес е празник за нас, Деня на майката - празнуват само тези жени които са майки. Имаме и празник на бащата, на бабата, на дядото... Те са винаги в неделя. Не са национални, но са семейни и мили. Черпя ви, аз съм майка. Няма алкохол, защото днес е забранено.













Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добър вечернови [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.05.13 21:33



Ами, Кали, то и преди не е било, защото трябва, според мен. Така ни е идвало от вътре, но и имаше заразителни примери.

Джулче, ами така е! Останалите сме се увличали по лидерите в клуба - силни, харизматични, въпреки това съхранили чувство за хумор личности. Ти, Весела, Луми - в тази тема сте най-активните. Останалите се завъртаме около вас.

Пък и други примери. Ето, Бог да я прости Меги, и тя като се появи всички я заобичахме. Въпреки всичко, което изживяваше тя не спираше да чурулика и изведнъж клубът се беше оживил, не мислиш ли?

Кали, честит празник! Да си жива и здрава и цялото ти семейство! Чудесна трапеза си сложила! Нападам! Пък другите да побързат, че скоро нищо няма да остане!





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.05.13 22:13









Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.05.13 22:50



Екна, слънчице, права си в много отношения. Само не знам защо слагаш себе си към "сателитите", тъй като и ти си не по-малко интересна, ярка, положителна. Въпросът обаче е във ВРЕМЕТО, което всеки от нас пожелава да отдели за Клуба. Меги му посвещаваше много време, сили и любов. Сега има само няколко души, които влизат всеки ден, но и те се уморяват, когато няма диалог. Та не е само до личности, а и до желание. Както и с много други неща.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добър вечернови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.05.13 22:51



Калояна, а майките на този ден получават ли подаръци?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано13.05.13 04:57



ООООООООООО, за подаръци ли, не питай миличка..... Усмивки и целувки, че са без парииииии, нали сме от бедната класа на америка, важното е да сме здрави.





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.05.13 06:36



Е, хубав подарък може и с малко пари! Важното е любовта да е много!



Добро утро на всички ранобудници! И понеже не съм сигурна дали ще
се някой появи, съм си осигурила компания...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.05.13 09:26




Ами защото съм от по-рядко минаващите или поне имам такива периоди

Обаче имам и приятелки в реала, с които рядко се чуваме и виждаме, ама призовем ли се - там сме, почти безусловно. Правя някаква аналогия за свое оправдание и успокоение

Поздравче за вас с един прекрасен Шопен:





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.05.13 09:53



Добро утро момичета. Днес децата не са на училище и аз пак трябва и днес да им угаждам за яденето. Ами Джул четох ви от 2007 до август, това което си пуснала.Аз за съжаление се включих от септември 2007 г. и от тогава мисля,че съм почти редовна в клуба. Всеки отговаря за себе си. Но съм разговаряла с момичета, които след като ни опознаят и един случай да има на отиване в Отвъдното и те се пречупват и не желаят повече да пишат. Не всеки може да понесе това. А другите , които четат,тях ги интерисува само нещо ефикасно за тяхното оздравяване а не човешките контакти. И друго от 2007 г.от както съм аз в клуба доста редовни момичета просто престанаха да пишат след Весето/не било същото/ Доста си и отидоха от този свят, други дойдоха в клуба.И новите вече не виждат това движение, което е било преди и си мислят, че е така въобще. Спомняте ли си Елена от Лондон, която ни пишеше за нейните приключения из света и нейните любими котки а??? Е тя продължава да обикаля света и да пише очерците си но във фейса. вече не пише в клуба.Спомняте ли си за Гамбата какви гозби готвихме с него ...е той вече също не пише. Ами Димана,Валентина,Малко зайче,.....не може да сме все едни и същи. Всичко се изменя и настроения и мечти и надежди. Прави ми впечатление, че новите не си дават труда да прочетат историята на клуба и начина на функциониране. Едно ново момиче се ужасило от темата за готварските рецепти:" как може да ядете вредни за вас неща...ужас" и не си е дала труба да разбере, че това е тема за семействата ни,за развлечение....в темата за смях освен мен, Джул, Калояна и напоследък Красива някой влиза ли? А всеки знае вицове,ако не знае да пусне от интернета - въпроса е да има настроение...В Раздумката също напоследък стана доста скучно - пием кафе и чай и си тръгваме - няма раздумка.Майката на тази тема Лумикс също вече не влиза. Поетесата ни Юлия също вече не влиза редовно. На никой не можем да се сърдим - живота стана много тежък, време няма, настроение няма, все повече негативни неща се случват и хората се объркват. Но най-важното е, че всичко зависи от човека и неговата нагласа за живота и пречките в него. Клуба съществува, срещите съществуват и който желае може да ни види и пише. Калояна е редовна чак от Америката, но има желание затова пише нали? Значи въпроса е до желание

Екна си има проблеми , но пишеше даже и от болничното легро - но има желание Значи въпроса е до желанието - всичко друго е лъжа и измама. А и насила хубост не става нали?

А сега да попитам Софийските организаторки все още ли е същото меню от картофки или го смениха вече?

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано13.05.13 10:45



Добро утро, Маман - да, още е картофено


Цяла седмица издирвах снимки за един колаж на приятелката ми от детството. Имаше рожден ден.Чукна 30 .то и аз покрай нея ще ! И се обадих на брат и да ми даде албумите и с детски снимки. Бях взела ваучер за 40 бр. снимки 10/15.Изрязах цифри 3 0, оцветих ги. Много хубаво стана само дето се оказа, че снимката на бебето ( идеята беше да има хронологичен ред) е на брат и ахахахах. Та в общи линии се посмяхме и си припомнихме доста неща! Това са все пак 23 години беладжийство ! А и последната снимка е с нейното гадже, как сочи с пръст укорително,а тя стои мирно до него ..Game over !



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано13.05.13 11:50





Здравейте, момичета! Не съдете толкова строго по-рядко пишещите. Важното е, че понякога си пишем, поздравяваме. Не всеки има възможност и настроение да пише. Аз например до обяд работя и понякога ми е доста изморено и не ми се прави нищо, а трябва и в къщи нещо да се свърши. Така, че кой когато има възможност и желание влиза в клуба. Важното е, че си пишем. Желая на всички приятен и ползотворен ден!

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.05.13 14:40



Слушайте, България! Тя надава писък
не защото включена е в оня черен списък
не защото още на вратата хлопа,
... сякаш е във Азия, а не във Европа,
не защото днеска чуждите търговци
идат като тигри. Бягат като овци,
не защото вече слагат ни намордник –
вместо хляб – инфлация, вместо борд – набордник,
даже не защото бедната държава
всеки я купува и я препродава...
А защото бавно и без съпротива
малката ни нация почва да загива.
Мъките не свършват. Бягствата не спират,
младите не раждат, старите умират,
няма го отдавна българският трепет,
чужди ни командват, своите ни трепят.
Сякаш озверя човешката природа,
где е покаянието, где е милостта,
едни чрез властта ограбиха народа,
други чрез народа заграбиха властта.

Затова да махнем всичките бездария
и не Бог, а ние да пазим България!

Недялко Йорданов

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано13.05.13 19:59



Живота продължава, хората се променят, но духът в клуба трябва да съществува, пак казвам, всеки трябва да намира време за него, неможе да искаш помощ, да ти се помогне искренно и бързо в труден период и после да забравиш доброто. Това е неблагодарност. При всички положения пак ще се наложи да поискаш помощ, ама тогава приятелите от клуба няма да са толкова отзивчиви, съвсем нормален отговор за такова поведение, защото докато някой друг се е забавлявал някъде другаде по социалните форуми или клубове, просто е имал време, но е насочил интересите си към друго, тук една групичка хора правят всичко възможно да поддържат живота на НАШИЯ КЛУБ. Понякога се изисква много малко време за внимание към всички, може би по-малко и от един телефонен разговор, ако се има желание. Но, насила хубост не става, това са само препоръки, защото Джул и Флорчето се умориха да "теглят влака". Живота е много натоварен и всеки си има ангажименти, разбира се, че не всеки ден човек има възможност да пише, това е дори смешно да се мисли, но поне през няколко дни ако има включване пак е добре. Помислете, че и постоянното присъствие също се уморява. При тези данни които се изнасят, че годишно с хиляди се увеличават болните от рак, клуба да намали активната си дейност е не съвсем нормално, поне за мен. Тук трябва да ври и кипи от информация и лични впечатления... Всички четете информация, вестници, гледате предавания, ами споделете с нас тези неща, особенно свързано с новите технологии, новите лекарства, алтернативите, случаи на преборили се хора за хъс дори, за мотивация, за амбиция, за оцеляване, за победа. От време на време някой се покаже и фръц - изчезне. Причини много, всеки може да извади и да се извинява, но след това си продължава пак по стания начин, типично за безотгорни хора. Много е недостойно когато "каруцата" я бутат 7-8-9 души, а всички останали са се качили и кротичко си стоят, возят се на аванта. Нали разбирате, че критиката ми е добронамерена, не се сърдете, ами се събодете от този "зимен сън". Бъдете активни членове на този полезен клуб с ред и участвайте по всички теми които ви допадат. Абе всички четат, много хора влизат, ама се правят на "ущипани госпожици" и .... хоп, досущ, че не са били тук, не са чели, нищо не са видяли, нищо не знаят, невидими са... абе смешна работа. Обичам ви, имам ви за виртуално семейство, за това така пиша, дано дърпането на ушите има ефект. Не бъдете инатести, ами пишете. Стига с тази гордост, на моменти без покритие, ами се смирете над съдбата и дайте да бъдем приятели за винаги.



Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 13.05.13 20:03.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано13.05.13 21:21



Калояна, приемаме критиката и да пием по едно за нашия клуб.



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: mammita63]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано13.05.13 21:45







Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор strange_angel (непознат )
Публикувано13.05.13 23:45



Оххххх Джул четох четох старата раздумка:) Направо се влюбих в теб")Такова чувство за хумор отде го взе бре жена:)

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от strange_angel на 13.05.13 23:47.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от strange_angel на 13.05.13 23:48.</EM></FONT></P>

Редактирано от strange_angel на 13.05.13 23:48.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: strange_angel]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано14.05.13 09:09



Привет и от мен, тъкмо реших да пусна по едно фрешче и да поразгледам темите ииии гледам едни постове...чак ме хвана срам, че не влизам и не пиша... Това обаче, не ме прави по-малко съпричастна към съдбата , хубавите и "саднатите" моменти на всеки един тук.

Пък и някак си не мога да се мобилизирам и организирам времето и постоянно се гоня с него и за нищо не ми стига.

Мисля си, че ще преодолея това състояние и пак ще си бъда онази действена, отворена и безгрижна kras4o. И пак искам да напомня, че обичам толкова много всички тук , чела съм толкова много теми и познавам толкова много хора, дори и никога да не сме си писали лично...но това са хората, които винаги са при теб..оф стана няка си дълго за Добро утро, ама така е като не пиша.

Целувки и хубав ден!!!!





\\\" Важно е не дали дълго, а дали добре си живял \\\"

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.05.13 09:48



Кали, свръх критична си, мила, много си сериозна някак. Знам, че го правиш от загриженост и желание клубът да изпълнява мисията си, но кому е нужно това чувство на вина и задължение, ако хората сами не усещат необходимост да пишат и да помагат, ако не се и забавляват успоредно с това?

От опит знам, че ритниците са по-ефективни, когато се вкара и малко чувство за хумор. Да не правя сравнения сега, но сама съм си нагласяла дупето за ритници, когато се поднасят смешничко



Много те обичам и ценя това, което правиш за клуба, но с такава директна критика едва ли ще постигнем нещо повече от това, което е в момента.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.05.13 09:58



Труден занаят

Труден занаят е добротата.
Труден занаят.
Ако нямаш изворче в душата
откажи се, брат.
Ще се впие жадна в теб земята,
с хиляди усти.
Ако глътките добро пресмяташ,
ще пресъхнеш ти.
Ако чакаш някаква отплата
тук или отвъд,
само ще си прокълнеш съдбата
тайно някой път.
Ако ли пък продължиш нататък
ти ще разбереш -
Щастието е във свободата
да се раздадеш !

Надежда Захариева



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.05.13 11:01



Бре, че хубаво стихотворение, браво Екне, даже много актуално за постингите напоследък в тази Раздумка. Екне, нашата Калояна си е такава супер сериозна, отговорна и стриктна. Ех да имах нейната последователност и инат да търся, да се ровя из разни сайтове , за да търся информация за начина си на живот....Толкова сме различни по характер,манталитет в този клуб - събира ни само едно:болестта. но тази болест ни даде и много в този клуб.даде ни нова семейство,обич,приятелство.А това са толсова редки нещица в живота и ги няма даже и в напълно здравите хора. Затова малко ритници с хумор е добре дошло,малко укор с хумор също. И този, който има очи ще чете и попива в мозъчето си - сиреч какво сме искали да кажем.


За мен специално от 2007 година откакто съм в клуба, всеки ден или през ден влизането ми в клуба е нещо като ритуал. Ставам сутрин и включвам компото. първо проверявам клуба,после фейса и започвам да влизам в разните мои сайтове и форуми.Е не седя по-цял ден на компото де - кой ще ми полива цветята и зеленчука и готви и пере и чисти и пазарува...но когато човек си е в къщи и по-лесно.разпределям си времето така, че да имам време за всичко ,даже и за любимите ми сериали /то те са ми почивката от другото/ но повече сте млади и на работа. Естествено е , че като се върнете започвате втора смяна в кухнята. И ако имате настроение ще влезнете в клуба,ако ли не - не. Тъй, че доста ви се "накарахме" сега остава да си вземете поука и на Софийската среща да сте на ниво а Екна щом си е приготвила дупето - ОК ще го ритна с удоволствиетакова хубаво,стегнато секси дупе може ли да се подмине,хама ха....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано14.05.13 11:07



И за мен, Флорче, влизането в клуба е като ритуал.
Имам заредени всичките си системи за работа, но редом с това фейсбук и нашия клуб.
Само че рядко имам да кажа нещо умно





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано14.05.13 11:33



Привет и от мен! Аз също влизам тук почти ежедневно. Напоследък не се дискутират теми, в които мога да бъда полезна. А и съм изпаднала в някаква дупка, проблеми и лошо настроение и някак си не искам да ви „заразявам” с това. Затова не се включвам, но знам, че ако имам нужда от някаква помощ, веднага ще се втурнете да ме подкрепите, както и аз веднага ще го направя и това е доказателство, че приятел в нужда се познава. За срещата не мога да кажа отсега – затова пасувам. Знайте, че много ви ценя и обичам – вие сте ми като част от семейството!
Хубав ден!





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано14.05.13 12:14



Има опасност да се превърнем в частен клуб на Красивия... Няма тема в която да не е изливал разум. Вероятно това е една от причините да бягат и от нас.

А вас ви обичам ! И за мен сте като семейство. Днес ще водя дребното на зъболекар ,а утре ще отида до цветната борса... Познати ми казаха , че са откривали бонсаи на символични цени... и се хващали ! Ще пиша дали съм имала късмет.

Редактирано от Tia maria на 14.05.13 12:36.



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Tia maria]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.05.13 12:46



Момичета, я малко да разведрим обстановката. Щом влизаме в този клуб, значи ни е приятно заедно.
Пожелавам ви спокоен и прекрасен ден!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: mammita63]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано14.05.13 22:43



Ето, и аз ще ви кажа здравейте за днес. Абе, така ли изглеждам като пиша, сериозна.... ха, ха, глупости, хич даже, тези които ме познават и си говаря по скайпа ще кажат, че не е така, напротив аз много обичам да се шегувам, самоиронизирам и майтап, смях, стига да има повод за това. Понякога такава веселба става...уж болни, недоволни, пък се заливаме от смях... А когато става въпрос за сериозни неща, да, тогава се държа сериозно и отговорно. Вярно е. А днес ми е едно такова пиперудено, дори не стъпвам на земята, имам си повод и ще си го празнувам с кеф. знам, че е за кратко, но ще се възползвам, няма да пропусна момента. Утре ще ме тресне някой проблем и ще ми развали настроението, за това - ден за ден...




Наде, защо си тъжна мила, имаш ли нужда от помощ, сподели нещо, разтовари се, кое те депресира, ако ти се споделя напиши, не задържай тревоги - нали знаеш, че са отрова за тялото.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано14.05.13 23:15



Много критика много нещо...да, за очакваната взаимопомощ , разбиране и полезна информация- съгласна съм, че трябва да се споделя ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! Но живеем във време, когато социалните мрежи и клубове и въобще виртуално пространсто са не една и две и всеки решава по кой начин ще комуникира и използва. Така, че не мисля, че трябва да бъдат съдени хората тук. Помощта е първото нещо, което се очаква от нас в този клуб.

\\\" Важно е не дали дълго, а дали добре си живял \\\"


Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.05.13 10:01



Мамита, направо ме срази с тази картинка,много оригинална....


Добро утро и от мен в днешния горещ ден. Моите внуци искат бейби картофки задушени с масълце и сега се запасих с тях и почвам...до обяд трябва да са сервирани с тараторче. Тази седмица не могат да се наситят на тези картофки и всеки ден се правят по едни големи чинии... Вчера силния вятър ми обрули доста бейби сливки,праскови,кайсии и ябълчици.но природата си е природа ....хайде лек ден и аз отивам на кухненския фронт.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: flora bg]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано15.05.13 15:27



Да, Красчо, помощта е първото нещо, което се очаква от нас в този клуб и твърдя, че винаги съм я получавала, както даже и хора, изплашени и инцидентно влезли тук, пак са получавали отговор веднага.
Кали, ето доказателството, че тук сме приятели, помрънках малко и веднага се втурна да ми предложиш помощта си! Благодаря ти, но ще трябва да се справя сама, изтрещяла съм нещо, може би съм попаднала в дупка преди рождения НИ ден!

Не вярвам много в тези неща, но трябва да се сложа в ред, малко време ще ми трябва!
Ох, Флорче, много ми се доядоха задушени картофки, ще прилъжа половинката да ми приготви, все пак на химия съм била днес и е редно да се поглезя!
Хубав ден от мен, момичета!



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.05.13 15:34



Наденце, ти пак сама ще си се справиш, но пък не пречи и ние да ти мислим доброто! Целувам те!

Пък мен днес ме гощаваха с настъргани картофки и тиквички, поръсени с кашкавалче.

По лека-лека вече включвам зеленчуците, но пак не смея да се нашмуля, примерно, с прясно зеле или боб. В очакване съм за консултация с хт. Надявам се, че скоро ще мога да започна и аз. Човек като ме чете ще си рече, че уиски ще пия, а не химия



Иначе мнения различни, но всички говорим с благодарност за съществуването на клуба!

Обичам виии!



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано15.05.13 20:47



Екна, благодаря ти, мила! Това ми енапълно достатъчно, това, че сте съпричастни и желанието да ми помогнете, да бъдете с мен в добро и зло, зареждате ме с позитивизъм! Благодаря на всички, обичам ви!





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано15.05.13 22:01



Наде, хвърли един поглед на темата Какво Не ви казват лекарите за йода.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.05.13 23:34



Браво, момичета, на това му се казва хубаво, живо Клубче! Като пълните Раздумката, пълните и сърцето ми! От вчера се изкушавам да се включа и аз, но все смехории ми напират в главата, а в момента пиша нещо, което изисква да съм максимално сериозна...

Обаче като ви чета, си почивам и после съм истинска фурия. Така че изкушавайте ме по-често, моляяя!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано16.05.13 09:02



Джул, показвай се отвреме на време от хралупата!







Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: nadia_O6O6]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано16.05.13 10:29



Добро утро, успешен и усмихнат ден на всички!





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.05.13 11:00



Хей, Фениксче, nice to see you!



Пък аз да ви споделя, много ми е мъчно за Лори... Тя сега е сама в къщи. Свекито ходи да я храни, но със сигурност й е много самотно. Не я взех на София, защото не се знае колко ще стоим, т.е. можеше да се прибера след 1-2 дни, при което само щях да я лангъркам. Сега още не знам кога ще се прибера и сърцет ми се къса като си представя колко е тъжна и самотна...



Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.05.13 13:16



Надявам се да си оставила поне снимката си над леглото й!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.05.13 14:57



Нещо повече

Цял почти-автопортрет



Тема Re: Да ви почерпя...нови [re: Ekna]  
Автор EFO75 ()
Публикувано16.05.13 15:17



Да ви почерпя по случай Рождения ми ден






Тема Re: Да ви почерпя...нови [re: EFO75]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано16.05.13 16:19



Честит празник, Ефо! Нека здраве и късмет- винаги да бъдат с теб!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Да ви почерпя...нови [re: EFO75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.05.13 16:48



Честит празник, мила Ефи! Пожелавам ти от всичко хубаво - по много!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Да ви почерпя...нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.05.13 22:03



Честит рожден ден, Ефи! Бъди винаги във вихъра на любовта и всякакви хубави емоции! Бъди здрава!





Тема Re: Да ви почерпя...нови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано16.05.13 22:21



Честит Рожден Ден и от мен Ефи!



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добър деннови [re: Kaлoянa]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано17.05.13 11:41





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Добър деннови [re: mammita63]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.05.13 12:58



Ей хубавице, порасна с още една годинка а?

Пожелавам ти да ме стигнеш и задминеш на годинки и прабаба да станеш. А засега ти пожелавам много любов,обич и късмет в живота.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Добър деннови [re: flora bg]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано17.05.13 15:44



Мамеее, честит рожден ден!



Тема Re: Добър деннови [re: flora bg]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано17.05.13 15:46



Чудех се какво да си сваля да чета ..и ми попадна Антон и Точица. Като ученичка имах съпротиви да го чета, но сега за мен е истинско удоволствие ахаах. " Как мина в училище? — запита баща й.
И понеже Точица не отговори, а започна да бърка с лъжицата в супата си, той веднага й зададе втори въпрос:
— Колко е три по осем?
— Три по осем? Три по осем е сто и двайсет, делено на пет — каза момиченцето."

Ама то наистина е 24 ахахах

Редактирано от marggoto на 17.05.13 15:48.



Тема Re: Добър деннови [re: marggoto]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.05.13 16:52



Е, дорасла си за Антон и Точица!

Продължавай с другите детски романи на Ерих Кестнер.
И аз понякога си ги разлиствам в "Читанката" и не ми омръзват.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добър деннови [re: *jull**]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано17.05.13 17:25



От ледниковата ера насам
те обичам.
Разтопих те.
На себе си
вече приличаш.

Виктория Иванова



Тема Re: Добър деннови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано17.05.13 18:32



Пак там: "Бяха стигнали вече до Вайдендамския мост. Точица се разговаряше с кучето, но не можа да издържи дълго мълчанието на Антон.
— От какво боледува всъщност майка ти? — запита тя.
— Имаше някакъв израстък в корема. Закараха я в болницата и там й изрязаха този израстък. Всеки ден ходех да я видя. Боже мой, колко зле изглеждаше тя тогава, съвсем отслабнала и жълта като дюля. А сега от четиринайсет дни лежи в къщи. Вече е много пообре. Сестрите винаги много мили към мен. Струва ми се, мислеха, че мама ще умре.
— Какъв израстък имаше майка ти? — запита Точица. — С цветове и листа и в саксия ли? Да не би да го е глътнала по невнимание?
— Положително не — каза той. — Би трябвало да зная, ако имаше такова нещо. Не, той й беше израснал вътрешно.
— Мушкато или кактус? — запита любопитно Точица.
— Не, не; тези, които растат вътре в тялото, трябва да са от плът и кожа. И ако не се извадят, човек умира.
След малко Точица се спря, притисна ръце на корема с се завайка:
— Антоне, мили Антоне, нещо ме притиска ей тук, отвътре. Внимавай, и аз, имам израстък. Сигурно е някоя малка елха. Толкова обичам елхи.
— Не — каза той. — Не е дърво, а дъска. Просто ти хлопа дъската."






Тема Re: Добър деннови [re: marggoto]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.05.13 00:48



"Не е дърво, а дъска. Просто ти хлопа дъската." Откъдето и да го погледнеш, дъската също си е дърво. Което, разбира се, съвсем не променя нещата.



Ерих Кестнер обича да се заиграва с темата за дървото. Ето откъс от същата книга:
"Когато някое момченце извади изпод печката цепеница и и извика: „Дий!“, тогава дървото се превръща в кон, в истински кон. И ако големият брат погледне цепеницата, поклати глава и каже на момченцето: „Та това съвсем не е кон, ами ти си магаре“, думите му ни най-малко не променят нещата."

Та и аз като един Ерих Кестнер! А ти продължавай да споделяш отвреме-навреме, така заедно ще четем и препрочитаме книжките ти. Винаги е от полза.

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 18.05.13 00:49.



Тема Re: Добър деннови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.05.13 07:16



Хайде на

, че тази много се проточи...

"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.