Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Поздравявам всички приятели на клубанови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.04.13 15:04



Eкне, аз вместо вода слагам чаша зелен чай и разтворените листенца от зеления чай ги хвърлях преди а сега ги слагам и тях да се мелят. Абе днес си набрах листенца от глухарчета в градината ми.Ама по колко листенца да слагам на смути? Никога не съм взимала листа от глухарче и ме е страх.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Поздравявам всички приятели на клуба [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.04.13 15:51



Това е идея. Дори да не е всеки път, но за разнообразяване и обогатяване може. Само, че на мен зеленият чай ми действа възбуждащо. Знам, че може да е и успокояващ в зависимост от приготвянето, но предпочитам да не го пия след обед, че и без друго имам проблеми със съня понякога.

В нета не пише ли за дозата на глухарчето?

Аз пък се чудя лимонът и той ли като е оцета по отношение на алкализацията?!? Ама сега ще излизам, пък после пак ще ровна по темите и в нета.

Цун!



Тема Re: Поздравявам всички приятели на клуба [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.04.13 16:44



О аз също не пия зелен чай следобад.каквото пия от него е до 12 часа.После си правя следабед за сериалите инка кафе/щото не пия истинско кафе,веднага дигам кръвното/ със сухо соево мляко или пък чай от мента и други билки.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: РАЗДУМКА 75 [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано11.04.13 18:44



Кате, защо пиеш мъртва вода, тя е киселинна и подкиселяваш тялото, обезсилваш и алкалното смути, в същност нищо не правиш. Целта е алкализация, забравяш всичко което сваля рН, пий алкална вода, и виж таблицата преди време Флорчето я беше пуснала. Лимона е кисел, но в стомаха става алкален, той е силно алкален плод. Аз имам една книжка за алкална и киселинна вода, но скоро срещах и електронен вариант за сваляне безплатно, ще се поровя по късно и ще я пусна ако я намеря.

За глухарчетата - слагай по няколко листенца, защото горчат, но пък са много полезни и точно за черния дроб - за прочистването са идеални, сега е пролет и черния дроб по природа се чисти, много хора правят в този момент прочистване по разни системи яко черния дроб, дори драстично, но това е за смели хора, все пак ние сме друг тип. Корените на глухарчето също са много полезни, ако можете си сушете за зимата, тук се продават корените смляни в пакети, също и капсули. Листа от грухарче може да си правите и чай, тук е като мода, пресни листа и се запарват във гореща вода. Аз го купувам от магазини където има фермерска стока, но го има много рядко, суша го и го ползвам и като билка, също го слагам и към салатата. Сушения го смилам в блендера и си слагам в солничка, така имам над 12 солнички с различни сушени билки-подправки. Например целина, отделно босилек, отделно кориандър, отделно магзаноз, куркума, спанак, кале, див лук, сушени домати, зелен лук, сега ще правя и сушен чесън, но зелен като стане готов, също и комбинации, ползваме ги за всичко - от супа, сандвич, до овесени ядки и каши. Всеки сам определя подправката си. Има санаториуми, например в Европа,доколкото си спомням във Швейцария, Австрия, знам че ги има, където за сутрин, обяд и вечер дават на всички задължително по една порция от глухарчето, част от диетата и лечението. От жълтите цветове се прави много хубав сироп, казват му течен мед, пускала съм рецептата, ако трябва пак ще я пусна, много полезен и вкусен. Тук няма от къде да си набера цветята му, за това и не правя. Той е полезен също толкова колкото и черния бъз който правите през есента.

Флорче, за семена от селъри кажи на децата си да ти изпратят от чужбина, ще го прихванеш, ти си градинарка и знаеш как. Зеленото от репичките няма да го хвърляш и то е хубаво, но малко горчи. Също зеленото на морковите, но по -малко, по стрък. Също твоите хора да ти изпратят и семена от кале, то е с големи листа като листа от цвекло, само че са къдрави, има два вида - червено и зелено, също като цвеклото. От него се прави салата, чипс здравословен, за някой рецепти леко се задушава, а аз го слагам директно в салатата, накъсвам го на много ситни парчета.

Освен масло от сьомга, ако има възможност си купи и Омега3 от черния дроб на акула,

също за черния дроб масло от бял трън и това ако имаш възможност .

Слагайте и малко люцерна, сушете за зимата. Ако имате и пресен кориандър, само един стрък в смутито. Джинджифила ако имате пресен по едно парченце. На мен не ми допада в смутито.

Кате, нали знаеш, че ядките е хубаво първо да ги накиснеш във вода, да станат млечни и да се обелят ако има възможност обвивките. Ако имаш възможност яж и кайсиеви ядки, но не повече от 7 бройки на ден. Пий много вода, знам, че няма да ти се пие, но водата помага за изхвърляне на токсините, иначе чрез кръвта и лимфата се връщат обратно в тялото и става по-лошо. Ако си правиш зеленчукови супички ги готви на много ниска температура, с часове наред, има и хубава рецепта в книгата на Герсон, казва се Хипократова супа, това е комбинация от зеленчуци, без сол, тя е лечебна, детоксикираща. Но условието е, екологично чисти продукти.Супата е много хубава. Мъжа ми й вика Херкулесова супа...

Докато свикнете с новите вкусове ползвайте по малко зелени неща, постепенно увеличавайте, но магданоз по няколко стръка винаги слагайте, магданоза е вълшебство. Нали разреждате с вода, във всяко смути се слагат по 2 чаши вода, или ако в помалко количество правите - слагате 1. Така пише в книгата и така е по-приятно. Пийте със сламка, ако ви е трудно в началото. По-късно ще включите пъпеш, диня, праскови, киви, папая, ананас, пловоде според сезона, но банана е най-пасващия на смутитата. Казват, че е полезна много тревата, аз не съм я ползвала, защото не ми допада, но хората си правят сок от нея. Хайде, наздраве.

Моля и другите да помагат, всички знаят рецепти, всеки прави по нещо, давайте идеи, споделяйте вашите с нас, не бъдете егоисти. Ще пусна по късно в Полезен сайт една странна рецепта за лечение на рак, принтвала съм я, а на вас ще я препиша дословно, не си спомням вече как е попаднала в папката ми, но за мен е много интересна, а може би и за вас.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 11.04.13 19:56.



Тема Мъжът на 50 - Ники Атанасов [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано11.04.13 20:32



хубава вечер



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.04.13 21:07



Да, объркала съм се за мъртвата вода. Имам наръчник за жива и мъртва вода. Беше към апарата. Не съм я пила още. От утре ще я включа и нея. След обед хапнах малко маслинки с праз, лимон и зехтин. Сега салатка от домати и краставички. Изобщо друго не съм яла - ни супи, ни нищо. Само сурова храна.

Вие ми се свят, но ще свикна. Правила съм пролетно почистване на черния дроб с лимон и зехтин. И тогава бях така и знам, че се свиква. Издържам на чувството за глад, но днес като ходих из центъра и най-простата баница ми ухаеше като нечуван деликатес

Ама ще държа колкото мога.

Само глухарчето не ми беше влязло в главата до сега

Иначе успях да с инамеря кокосово мляко, да не повярваш. Ще си капвам по малко от него в смутито.

Обаче за селърито ме гледат на нашия пазар като японка. Показах им го на смартфона как изглежда и те казаха: "Аааа, това май е дръжковидна целина, ама не знам, леля, къде я има, тук няма да я намериш"

Взех си и сусамов тахан, ама с нещо да го подсладя брее. Така не е много гот.

Купих си и канела на пръчица. Ще слагам по малко в смутито за аромат. И императорски плодчета - и от тях мисля да добавям по няколко.

Чувала съм за ядково мляко. Никога не съм ги правила така. Ще опитам.

Да, магданозчето аз си го обичам. Чудех се на сок как ще е. Никак не е зле.

Наистина банана е доста подходящ за основа. Не се сещам за по-подходящ.

Изобщо сламка не ми е нужна. Пия си го като стой та гледай

Разреждам с вода, но по-малко слагам от чаша. Де да знам, може би правя по-малко количество. На един път ми излизат по чаша и половина-2 (от по 250 гр.) Ама нали още пробвам и не смея по много наведнъж да правя.



Тема Re: РАЗДУМКА 75 [re: Ekna]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано11.04.13 21:31



Браво, Екне! Вкусът се възпитава и за няколко дена ще свикнеш. Благодарение на Калояна, от два-три дни и аз съм на смутита :) Мъча се и другите вкъщи да ме посладват, ама уви. Слагам салата, рукола и лапад или спанак, лапад, коприва плюс ябълка и банан. Относно алкализацията- лимонът е най-добър за целта. Ядките по принцип са киселинни. Бадемите са неутрални, затова са за предпочитане. За орехите съм срещала, че са силно киселинни, а миналата година изядох много орехи, та тази съм ги намалила и ги смесвам с бадеми и бразилски орех. Последният е източник на селен. Екна, за подслаждане - сок от агаве /има го в био магазините/, не вдига гликемичния индекс. Смесваш го със сусамовия тахан. Може разбира се и с мед или с меласа, но е с висок гликемичен индекс. Джиндифилът го има на корен почти във всеки супер, слагам го в чая, добива изключителен аромат, леко люти. Също така го настъргвам върху сьомгата, правя и един сос от горчица, зехтин и лимон, заливам и пека. Става невероятно вкусно. Надявам се, че сьомгата все още не е генномодифицирана. Всяка сутрин сварявам един литър чай от разни билки, които сме брали лятото - мащерка, коприва, липа, мента, босилек, цвят от бъз, мурсалски чай /него го купувам/, зърна арония /замразявам/ и когато имам коренче джинжифил. Наливам го в стъклени бутилки, нося го в офиса и го изпивам до обяд. Така поемам един литър вода плюс другите полезности от чая. Калояна ме запали да си засадя разни треви и зеленчуци, още не съм го направила, ама имам сериозното намерение да го направя





Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: viara67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.04.13 23:08



Момичета, чета и ви се възхищавам! Аз само веднъж проявих такова упорство в чаепиенето, ама друг ми правеше бъркочите (с извинение към любителите на чая!).

По повод смесването на различни билки, не съм сигурна, че това трябва да се прави произволно. Неслучайно има дебели книги с подбора на видовете и дозировките. Не говоря за смутитата (как "смутно" ми звучат...) Може би трябва все пак да се редуват или да се смесват по определена схема. Проверете. Иначе може да се неутрализират взаимно или дори да влизат в неподходящи комбинации...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА 75нови [re: *jull**]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано11.04.13 23:28



Да, Джул това за билките е вярно, но тук става въпрос за треви, които традиционно се използват за чай, а не за лечение, т.нар. "горски букет" да речем :) Някои от тях са подправки /мента, мащерка, босилек, джинджифил/ или за храна, това не са тежки, горчиви билки. Пия този чай вече две години нон стоп с изключение на лятото. Вкусът е лек и ароматен, така по-лесно ми е да изпия един литър вода, просто е овкусена. Разбира се може и да не се смесват, а да се редуват, въпрос на избор.



Тема Re: РАЗДУМКА 75 [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано11.04.13 23:30



Има нещо вярно, но Вяра е много добре подготвена и живее здравословен живот много години, съветите й са на място и знам, че е права. Тя не само чете, тя и прилага много неща. Цялото й семейство е за пример. Много ми допадат такива амбициозни и активни хора, въпреки болестите упорити и всеотдайни. От нея има много неща които могат да се научат.

Живота е рисуване без гума за триене.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.