Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема ПЛЮВАЛНЯ 2  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.08.09 00:31



Предишното издание е тук :



Напомням, придържайте се към дискусии, свързани с медицина и здравеопазване, които отговарят на профила на Клуба. За другите теми си има съответни клубове.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 26.08.09 00:34.



Тема Кет1234, ураа, Фемара, Калояна,Мравканови [re: Buba67]  
АвторOбekтивнo (Нерегистриран)
Публикувано26.08.09 10:16



В Дървеница пак няма Фемара. Поне на мен така ми казаха по телефона.




Предупредих за добрия тон!

Редактирано от Buba67 на 26.08.09 16:55.



Тема Re: Кет1234, ураа, Фемара, Калояна,Мравканови [re: Oбekтивнo]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано26.08.09 12:17



Ми ще плюя ми, нали е плювалня? Плювалнята поне според мен не е за хвалби и похвали.
Буба предприе гросмайсторски ход. Но като гледам ти се опитваш да опорочиш действията и.
Тя се опита да блокира една насока в плювалника, а ти правиш опит да я възродиш.
Предложението ми е да оставим нещата както са. Има и други неща за оплюване.

Bеer? Mоre?




Тема Re:Нарушени правила на клубанови [re: Oбekтивнo]  
АвторOбekтивнo (Нерегистриран)
Публикувано26.08.09 15:11



Да, никой не е съвършен! Аз също. И е много лесно да се пише и изливат лични нападки скрити зад анонимността. Но има правила на клуба и ще се съобразя с тях.

Редактирано от Buba67 на 26.08.09 16:56.



Тема Re:Нарушени правила на клубанови [re: Oбekтивнo]  
АвторOбekтивнo (Нерегистриран)
Публикувано26.08.09 15:13



Редактирано от Buba67 на 26.08.09 16:57.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Buba67]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано20.09.09 16:10



Здравейте,
Събрах сили да пиша в тази тема,защото преди да почине мама 13,09,2009г.се сблъсках с нещо,което прилича повече на варващина,отколкото на медицина.Няма спор,че положението на майка ми беше тежко.Както някои от вас знаят тя страдаше от сарком дал метастази в бял дроб и лимфни възли.Все пак,обаче след два месеца прием на натанал,малки количества антималигноцит,бъзов мармалад,хепапротектори и вливане на няколко типа системи в клиниката по интергративна медицина нещата тръгнаха към леко подобрение.Кръвната картина изглеждаше по-добре.Хемоглобина,чернодробните ензими и туморните маркери бяха влязли в норма.Тя получи за съжаление бъбречен проблем с диорезата.Др.Георгиев,който и вливаше системите/от клиниката по интергративна медицина/каза,че е наложително приемането и в реанимация за да се направи опит за нормализиране на диорезата и това би дало възможност за продължаване на антитуморното лечение.С помощ от близки повикахме линейка и я закарахме в спешното отделение на Медицинска академия.След вливане на ампула фурантрил и изтегляне на малко течност от корема ни обясниха,че на онкоболни спешна помощ не се дава и си ни изпратиха обратно в къщи.Обърнах се и към близки медици за помощ.Те потвърдиха,че онкоболни не се приемат в реанимация дори и в случай на инфаркт например.
Не зная защо се получава така.Живеем в държава без душа.Може би затова и ние ставаме толкова бездушни.В медицината обаче това,че докторите станаха дребни подкупни човечета и занаятчии а не хора,които оказват помощ лекувайки е фатално.Има професии /лекар и учител/,които следва да са призвание.Ако не ти идва от сърцето да лекуваш или да възпитаваш просто не ставай такъв,защото щетите,които ще нанесеш с бездушието си са непоправими а всички ние отговаряме за делата си.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.09.09 22:45



Твърде меко си се изказала за целия този ужас, който ти е причинил системата!
Наистина е безобразно и бездушно и не знам кой малоумник го е съчинил, след като тъкмо в това състояние човек има огромна нужда от помощ! По тази причина, близките най-често не съобщават, че викат спешна помощ за онкоболен. Не стига цялата безскрупулност, продажност и корупционност на системата, която се стоварва на гърба на изтерзаните болни и хората около тях, ами да им се отказва и последната надежда!

Не знам, но мисля, че всичко това се нуждае от обществена дискусия. Защо не се обърнеш към Теодора Захариева от Асоциацията на онкоболните? Това е много сериозен проблем и пред него непрекъснато се изправят хиляди хора!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано21.09.09 13:18



Това наистина е сериозен проблем.Напълно съм съгласна,че трябва да му се даде гласност.Смятам,че това,което се причинява на хората е легален геноцит.Той е оформен с хиляди членчета,правила и т.н.Оказва се,че болниците не приемат тежко болни хора,защото нито една болница не иска да регистрира висока смъртност.Това под някаква форма се наказва финансово и ако пациента е рисков избягват да го приемат.Виж същите болници с голяма ухота приемат здрави хора.Ако проблемът ти не е сериозен веднага ще ти препоръчат да останеш за изследвания.Накрая в епикризата ще прочетеш,че са ти направени много неща,които изобщо не са ти правени,и по клинична пътека парите ще бъдат прибрани.
Друг е въпросът какво покриват клиничните пътеки.Оказва се,че в някои случаи нищо.
Майка ми и баща ми цял живот са работили,като държавни служители.И двамата бяха юристи.Съответно цял живот са плащали високи здравни осигуровки.Оказа се,че когато имаха нужда от лечение здравната каса не покриваше такова.Те не ощетиха т.нар.държава и с получаване на пенсия,тъй като не я доживяха.
Най интересното при цялото това безхаберие е,че когато здравните институции трябва да се обединят против регистрацията на нещо,което би помогнало на хората/антималигноцит,ваксина на Коули и др./реагират незабавно и много задружно.Може би,защото знаят,че ако те закъсат здравословно за тях ще се намерят и средства и възможности за лечение в чужбина и т.н.Тоест ще получат всичко,което ние останалите не получаваме.
Оказва се,че може да разчитаме на помощ от Господ,близките ни и всички останали и само не от тези,които получават заплатите си от нас за да ни лекуват.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.09.09 14:32



Затова посочих Асоциацията на онкоболните - това е силна организация, която не от вчера се бори за промени
в законодателството. Но за да бъде още по-ефикасна тази борба, е задължителна силната обществена подкрепа.
И тя трябва да идва на първо място от нас, потърпевшите.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано23.09.09 13:11



Днес в предаването "На кафе"имаше дискусия за евтаназията.Момиче,сблъскало се с проблема отказ от мезицинска помощ на майка му,поради клеймото безнадеждно болна каза,че според европейското законодателство това се нарича пасивна евтаназия.Вероятно много хора отписани от медицината продължават да са живи и дай боже да са повече.Това обаче означава,че те живеят въпреки,а не благодарение на същата.Това отново потвърждава тезата ми,че в държавата ни се извършва легален геноцит.
Когато събера малко сили ще се обърна към Организацията за защита на онкоболните по препоръка на Джул.Каузата на моята майка приключи и това ще е заради всички останали.Правила съм много опити и за помощ към хората,които се опитват да регистрират Антималигноцит и ако мога ще продължавам да помагам.
Смятам,че голяма част от нещата в България са такива,защото когато човек закъса се затваря в себе си и гледа да реши своя си проблем.Истината е,че ако не гледаме на проблема,като общ всеки ще изживява своята трагедия сам.
Предлагам ви всеки от нас да разкаже на кратко какви проблеми със здравеопазването той среща или пък просто да изкаже позицията си по даден въпрос ида го изпрати,като мейл към Здравно министерство и към Организация за защита на онкоболните.
Една птичка пролет не прави,но ако са цяло ято това е предвестник на пролет!



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.09.09 16:06



Бих препоръчал каузите да са "една по една". В смисъл готов съм да подкрепя борбата срещу идиотията със спешната помощ за онко болни, но не и регистрацията на антималигноцита, преди да е преминал всички необходими клинични изпитания, доказващи или отхвърлящи ползата както и страничните ефекти.
Ако двете каузи са обединени в една - тогава покрепата която ще събереш ще е по малка. И ще има по голяма съпротива.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: bira_more]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано23.09.09 16:30



Нека е спешната помощ!
Антималигноцита,ваксината на Коули и всичко останало е хубаво да се дадат,като избор на пациентите,но преди това е необходимо да се прави нещо за животоспасяването им.И двата препарата си имат сдружения,които се борят за регистрацията им и е въпрос на избор дали човек ще подкрепи подписките им и т.н.Аз мисля,че след,като са регистрирани толкова доказано токсични препарати не би следвало да се пречи на тези поне да се тестват.
Но това е мое мнение и съм съгласна,че е спорна.
За спешната помощ не би трябвало,обаче да има спор.Аз вече съм подготвила своето писмо и ще го изпратя!Хубаво ще е ако го направим повече.
Благодаря за бързия отговор!



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.09.09 17:06



За спешната помощ по скоро би трябвало да има съд за идеолозите.
Нормално тестовете се финансират от производителя. Имам предвид - създателя на антималигноцит, трябва да финансира тестове, клинични проучвания и т.н.
Ако един лекар предпише препарат непреминал през изпитания - ще имаш правото да го съдиш, да не говорим че не е етично да се изписват препарати без да е сигурно че оказват помощ.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор ИлeнkaKo (непознат )
Публикувано23.09.09 17:23



Здравей Валери,
Мислих много върху написаното от теб. Потресена от всичко, което се случва в нашата страна. Безхаберието и принаципа "ще работя колкото ми плащат", особено в здравеопазването е пагубно за всички ни, но все пак по темата:
До колкото рабирам ти твърдиш, че онкоболните нямат право на спешна помощ, но в момента се сещам за три случая в които нещата не стоят по този начин. Не защитавам никой, нито вземам страна, просто търся истината.
Бих се радвала някое медицинско лице коментира написаното по този казус.
Примерите:
1. Баща ми получава спешна помощ по повод кръв в урината. Назначават му се изследвания и му се предписва лечение.
2. В отделението болен има нужда от спешна помощ. Извиква се линейка на спешна помощ и болния се настанява в друга болница.
3. Между двата курса ХТ, онкоболен е получил инсулт. Болният беше доведен с линейка на регионалната спешна помощ за постъпване за лечение.
Може би наистина има нещо, което не е изяснено, в тази куца здравна реформа, ще се радвам наистина ако МД или някой друг лекар се включи, за да ни бъдат разяснени правата.

Редактирано от ИлeнkaKo на 23.09.09 17:27.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: bira_more]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано23.09.09 17:24



Може би в един момент ще се консултирам и с адвокат относно това,което се случи на семейството ни.Това,което ме плаши е,че докато водя моята лична борба много хора ще се озоват в нашата ситуация и ще изгубят тяхната.
Именно затова апелирам- пишете и вашите писма до здравните институции.
Ако някой от вас има и някаква друга идея аз съм насреща.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: ИлeнkaKo]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано23.09.09 17:32



Мисля,че ако става въпрос за пациент в малко населено място нещата стоят по-добре.В София обаче болниците се водят за активно лечение а онкоболните особено в по-тежко състояние се водят терминално болни.Зная,че с моят проблем ежедневно се сблъскват страшно много хора.
Това ми беше потвърдено и от няколко доктора.
Аз също ще се радвам ако доктор се включи в дискусията.
Радвам се,че са оказали помощ на баща ти,но за съжаление съм сигурна,че това е изключение,което доказва правилота



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано23.09.09 17:38



Валери браво мила!Възхищавам ти се, въпреки болката си, ти намираш сили да говориш и да се бориш! Успех! Повече хора като теб трябва да има мила!
Смятам че идеята на Jull е страхотна- АПОЗ и Теодора Захариева са много силна организация, която не веднъж са оказвали помощ и са извоювали права за много болни. Смятам, че биха ти помогнали, защото всички там са хора с големи сърца.





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор ИлeнkaKo (непознат )
Публикувано23.09.09 17:45



Да права си, два от написаните случаи наистина касаят провинциални болници, но има и случай от София.
Казуса наистина е болезнен, повторно моля лекарите четящи тук да отговорят.
По какъв начин онкоболните, могат да ползват спешна помощ?
Сигурна съм, че има вратичка.

Редактирано от ИлeнkaKo на 23.09.09 17:58.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: nelly_83]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.09.09 17:50



Не мисля, че само Валери има нужда от помощ! Пред този проблем всекидневно се изправят и ще се изправят
много хора, докато нещата не се променят! Но мисля, че е добре да се разговаря с Асоциацията по въпроса
каква форма на протест би била най-ефективна - дали поединична или консолидирана. А самата Асоциация
има много добър екип от адвокати, които знаят да печелят дела. Спомнете си за Весето...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано23.09.09 18:00



точно така смятам и аз Jull.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор EFO75 ()
Публикувано23.09.09 20:13



Здравей,напълно си права за казаното по горе.И при нас беше така с татко,линейка не дойде до вкъщи,ние го откарах ме до Пирогов-спешното.Сложиха му една инжекция за силните болки и на мен и съпругът ми ни казаха 'нали знаете че има рак,неможе да го приемем',да си ходим в вкъщи. На следващия ден като извиках наново бърза помощ,дойде друг лекар.човека ни каза че няма надежда,но ще опита да му помогне./татко видимо си отиваше/.направи му кардиограма,сложи му инжекция и 2 банки /аз да ги сменям/ му пусна,и така татко се свести,видяни ,на другия ден почина. За мен,зависи от 'човека'-доктор,тъй като и аз самата съм попадала на 'лоши доктори' и знам как се държът,се затворих в себе си /след татко/,и продължавам с моите здр.проблеми.Извинявам се за дългото изказване,но просто се върнах назад /11месеца/,след като те прочетох.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: EFO75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.09.09 21:26



Точно против това съм - лекарската помощ да зависи от "човечността" или по-често от "нечовечността" на тези,
от които я очакваме. Трябва всичко да е уредено нормативно и да се предвиждат съответните саткции за неспазване!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.09.09 23:11



Освен това е напълно недопустимо да има административни пречки за оказване на помощ.
Разбирам да се отказва физиотерапия на онко болни, до колкото много от физиотерапевтичните процедури са абсолютно противопоказани, ама да се отказва спешна помощ защото разпоредбите непозволяват....
И лекарите да трябва да нарушават разпоредби за да помогнат е меко казано гадно.

Bеer? Mоre?




Тема ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.09.09 23:18



ПРАВИЛНИК ЗА УСТРОЙСТВОТО И ДЕЙНОСТТА НА ЦЕНТЪР ЗА СПЕШНА МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ:

Дейността е в раздел ІІІ. Тук не виждам такава конкретика, която ни интересува:




Намерих и една наредба № 25, но струва ми се трябва да е отменена с правилника. Все едно-и там няма нищо подобно като някакъв регламент:




Прерових доста закони, правилници, наребди, стандарти и прочие. Не намирам такова нещо. Все пак не претендирам за изчерпателност. Но като цяло не вярвам да го има черно на бяло някъде това. Това би било абсолютен компромат за съсловието. От друга страна ако го няма като регламент ти с пълно право можеш да ги осъдиш. Но помисли дали и по-важно как можеш да докажеш твърденията си

Ако попадна на нещо пак ще пиша. Но, Валери, ако си решила да се бориш, защо не изискаш от центъра отказал спешна помощ да ти кажат основанието - въз основа на какъв точно регламент отказват. Ако го има някъде официално те с годрост ще ти отговорят - Как къде - еди къде си. Ако обаче е негласно и неофициално ще се шунгавят и няма да могат да ти отговорят. Това е най-прекият и безплатен начин да се доберем до истината.

Без да съм юрист съветвам всички, които имат подобен случай незабавно да напишат и входират жалба с подробно описание на проблема. Така се документира на момента събитието официално и те не могат да не ти отговорят, защото тогава вече ще имаш официален документ, доказващ твърденията ти. Тогава те ще бъдат притиснати да отговорят официално. Наистина е трудно в такъв момент да се съобрази подобно нещо. Но трябва да си го набием всички в главите и ВИНАГИ, когато нещо ни се струва нередно и ощетяващо здравето ни да го правим по този начин.

В тази връзка мога да ви разкажа един случай от моя личен опит: Преди години правих лапароскопия в Майчин дом. Дадоха ми болничен без да ме питат, който беше 30 дни. По принцип това е лека операция. Възстанових се бързо и исках да се върна на работа. Отидох за да ми прекратят болничния. Може да ви се струва нелепо, но АЗ ТОВА ИСКАХ. Можете да си представите как ми се изсмяха и ме подминаваха като малка гара. Още на място написах жалба до Изпълнителния директор (или както там се водеше) и я подадох. За минути беше свършена цялата работа! Те не искат излишни скандали. Но като го няма черно на бяло - пука им на папука. Обаче заядеш ли се се разхвърчават и хич не обичат да си имат работа с такива заядливи ( ;)) )пациенти!

.



Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: Ekna]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано23.09.09 23:48



За съжаление нямам документ за отказ.Имам само някаква епикриза с направените и процедури.Това на,което се позоваха устно е,че тяхното звено е за активно лечение а майка ми е нелечим пациент,тъй като има вече метастази в бял дроб.Имам трима свидетели на това как протекоха нещата.Двама приятели,които помогнаха при транспорта и надявам се др.Георгиев,който лично повика линейка.През това време прозвънях всичките си познате,които могат да помогнат.Една от тях се обади включително на сина на бивш здравен министър,който и е обяснил,че преди време той е използвал всичките си връзки за подобен проблем с бълдъзата си и,като най адекватно реагиращи препоръча Окръжна болница,но майка ми категорично отказа за продължи мъките с разкарването.Един от придружаващите ме прозвъня свои близки доктори в Сърдечната клиника.Там му обясниха,че включително хора претърпели сърдечна операция и развили в последствие тумори при сърдечни проблеми биват изпращани в онкологията.Доц.Александрова от Онкологията пък ми обясни,че в Онкологията приемат само хора,на които предстои операция.Може би ако майка ми разполагаше с още няколко дни живот щях да успея да мобилизирам повече близки и да и окажат помощта,която би трябвало да е задължителна.
Моят случай съвсем не е изолиран.Може би отказът на лечение не е регламентиран,като такъв,но практиката показва,че няма и забрана за отказ на лечение.



Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: Valery 72]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано24.09.09 01:20



Екна е права обаче,че медицинското съсловие няма да се дискредитира с официален правилник за отказ от лечение и,че човек трябва да си търси правата на момента.За съжаление близките придружаващи тежко болни хора са в много деликатна ситуация,тъй като предизвиквайки скандал не знаят каква ще е ответната реакция спрямо болния и,като думи и,като дела.Както всички знаете езикът в болниците е доста безпардонен,а това може да се окаже пагубно за психиката на болния.В болницата за момент си помислих какво би станало ако откажа да заведа обратно в къщи майка ми и те нямат избора да не и помогнат?Следващ въпрос:Как щеше да се почуства тя в този момент?Още един въпрос:Ами ако я приемат в реанимация но след подобен скандал наистина не и окажат помощ?
Ситуацията е абсурдна.На никого не я пожелавам.Ще ви държа в течение за отговора на Асоцияцията на онкоболните и още веднъж ви призовавам"Пишете по този и всеки друг проблемен въпрос и вие!"



Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.09.09 07:18



Мила Екна, аз също съм се сблъсквала с невъзможност да се върна на работа преди да е изтекъл срокът на болничния ми лист, но това е записано в Наредбата за медицинската експертиза за установяване на работоспособността (ДВ. бр. 47/2005 г., посл. изм. ДВ. бр. 23/2007 г.).

Според чл. 18 от Наредбата, "осигуреният не може по своя преценка, без разрешение от лекуващия лекар или ЛКК, издали болничния лист, да се върне на работа преди изтичане на разрешения отпуск." Същият текст забранява на работодателя (той е и осигурител) да допуска на работа осигурени, които са в отпуск поради временна неработоспособност.

Та, се две думи, се чувстваме здрави и работоспособни, макар че срокът на болничния не е изтекъл, това обстоятелство трябва да се установи от лекуващия лекар. Той трябва да прецени дали и доколко сме възстановени, позволява ли състоянието ни да започнем отново работа, преди да е изтекъл срокът на издадения болничен лист. За целта просто е необходимо да го посетим. Чл. 19 от наредбата изисква болният "да заяви" това обстоятелство.

Ако лекуващият лекар или ЛКК, издали болничния лист, установят добро състояние, което позволява изпълнение на трудовите задължения, те могат да прекратят отпуска. В такъв случай отбелязват в болничния лист датата, на която осигуреният трябва да се яви на работа. В тези случаи ЛКК може да прекрати отпуск, издаден еднолично от лекар.

"Лекуващият лекар или ЛКК, издали болничния лист, могат да прекратят отпуска за временна неработоспособност, ако установят, че такава не е налице, но при условие, че осигуреният не възразява."

Ето това е, все пак има начин!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: Valery 72]  
Автор avena ()
Публикувано24.09.09 12:16



Аз имам подобен проблем с майка ми. Първата операция е март 2008г. , тумор на дебелото черво., изкараха червото. Втората е за прибиране на червото, водеща се за козметична. И при двете операции е имало предложение от хирурга за лъче и химеотерапие, но комисията отказва. Странното е, че не ни дадоха никакви протоколи от решенията на тази комисия. Януари 2009 при контролния преглед и откриха рецидив. Оперираха и я захвърлиха, т.е. комисията пак е отказала каквото и да е следващо лечение защото е на 72 години! След като по моя инициатива на 29.04.2009г. и направих скенер в Токуда/защото не се възстановяваше/ откриха множество разсейки и ме насочиха към диспансера в Младост за да почнат да и дават обезболяващи. Между временно започнах да и давам Натанал и Саменто. На 09.06.2009г. и правиха нови изследвания: екограф, туморни маркери, биохимия, пълна кръвна картина. Неописуема радост! Всичко беше в нормата. Лекарката от диспансера реши да не я праща на комисия защото всичко е наред и аз се съгласих, уви. Преди известно време започна да се оплаква от силно течение и я заведох на гинеколог в Русе, защото през лятото тя е там. Откриха и тумор който е пробил матката и е обхванал целия малък таз. Човекът ме попита правена ли е преди някаква терапия и беше много изненадан от това, че нямя такава. Но все пак ми каза да побързам да я заведа в София защото там и е регистрацията за да и назначат лъчетерапия. Така правели в Русе. Веднага я доведох тук и от тогава започна ходенето по мъките. От кабинет на кабинет, при двама генеколози, надявах се на различни мнения, но диагнозата от прегледа в Русе се потвърди. Екографът също намери разсейка и в черния дроб. Отивам със всички тези резултати при лекарката в диспансера, като смятах ,че вече ще и назначат някакво лечение, а тази жена отказа даже да прати документите пред онкологичната комисия. Нямяло смисъл. Преди три месеца същата тази докторка, ми каза, че няма смисъл защото резултатите са добри, а сега няма смисъл защото резултатите са лоши. И защото майка ми е на 73 години . Леля ми е на 75г. и в Русе и правят химиотерапия, а в Софи не могат! НИТО ЕДНА ТЕРАПИЯ ДО СЕГА! Никакво проведено лечение
Валери, подкрепям те изцяло и се присъединявам към призива. Ще започна с писмата, но мисля да заведа и дело. Но към коя организация да се обърна, защото в гугъл намерих няколко: АПОЗ, ЦЗПЗ, Неогенезис...



Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: avena]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано24.09.09 13:27



Българска асоциация на онкоболните и може би копия до Здравно министерство,Български Хелзински Комитет и,коята друга институция сметнеш за подходяща.



Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: Valery 72]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано24.09.09 15:00



Ето още нещо в тази връзка


Но се сещам и за един случай с майката на мара, която беше в безнадеждно състояние и знаейки, че е онкоболна я бяха приели в болница. Явно зависи на какви хора ще попаднеш, но може ли и редно ли е да се разчита на нечие милосърдие!?!
Затова трябва да сигнализираме за такива неща, да пускаме жалби, дела, дано се променят нещата към по-добро. Можете да пишете и на ЦЗПЗ, реагират веднага.



Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.09.09 20:36



Джулче, не знам, мила, защо ми пишеш тези неща.

Може би не си разбрала постинга ми. Аз своето го постигнах тогава. Но просто трябваше да вдигна шум и нерви, защото иначе никой не ми обърна ама никакво внимание.

Болничният беше прекратен, защото за този вид операция (диагностична лапароскопия) възстановителния период не е повече от седмица и това се знае, а и при мен се потвърди. А и аз отидох и "заявих това обстоятелство"- там на място. Просто трябваше някой лекар да разпореди по съответния начин, а някоя деловодителка да свърши останалото. Работа за 10 мин.

Но аз това го разказвам като един пример, че много често докато не вдигнеш врява така, че всички да се стреснат и да се заслушат и докато не заявиш твърдо и неотстъпчиво искането си (все пак става дума за здраве) са като глухи, а на теб ти остава само болка и мъка. Е, със сигурност тази случка е много по-нищожна като проблем и не е сравним със ситуацията на Валерия, но идеята ми е, че човек трябва да документира исканията си по някакъв начин и така е по-сигурно, че ще има резонанс.



Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: Valery 72]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.09.09 20:47



Така е. Човек се страхува. Макар че повече съм далеч по-склонна да вярвам, че ще си свършат работата и то с особено внимание. Съгласна съм, че е деликатно и че в такъв момент, когато се касае са СПЕШНА ПОМОЩ по дяволите, човек не всеки път може адекватно да реагира, защото е притеснен и панкиьосан...

Отстрани е лесно, но понякога и на мен ми е оставало само ядосването. Например диспансера в Пловдив тотално го избягвам вече, щото толкова нерви ми образуват с обидно пренебрежителното си отношение и лоша организация, че всеки път като съм ходила отивам позитивно настроена, а после търся компютър в района да пиша жалби. Така и не стигнах до подаване, не защото ме е страх от още по-лошо отношение, а от бързане в работно време да се върна на работа или нещо подобно. Накрая спрях да ходя там и действам тук чрез лекар, който идва и тук и там. Тя носи копия от изследванията и ги прилага в досието. Малко се отплеснах, сори.



Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.09.09 22:43



Използвах написаното от теб да постна Наредбата, защото не всички я знаят.


А в това, че ти си се оправила, нито за миг не се съмнявам!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: Ekna]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано25.09.09 07:33



пффф говори ми за пловдивския диспансер:( и се зачудвам зашо в такъв голям град в които нямя друго място за онкоболни (както в София например)не се погрижат за по голяма и удобна сграда по коридорчето не могат да застанат двама души един до друг:( пък за операционната да не говоря-от балканската воина е:(а има страхотни хирурзи и много добри специалисти и всичко това включително и болните тъне в тотална мизерия изключая гинеколкогичното отделение което благодарение че има оправен и кадърен шеф прилича на човешко място......

ако нещата отидат по дяволите не отиваи с тях


Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: adiorthoti]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.09.09 09:52



Да точно така Адио,миличка.Имаме много добри хирурзи в Пловдив но обстановката е под всякаква критика.Наистина гинекологичното е добро но повечето операции ги правят вече в болницата на Пещерска.Бях чула,че имало някъде петно за нов диспансер.А дано де!

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: flora bg]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано25.09.09 20:26



аз даже за пешерско не знам че правят операции мен ме резна Христамян младши в онкото на 21.05 тази година и макар че тука е плювалня аз искам да го похваля направо е ПЕРФЕКТЕН слага славата на татко си в малкия си джоб:)))

ако нещата отидат по дяволите не отиваи с тях


Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.09.09 20:49



Аааа, умница моя (с руско произношение за благозвучие )

Трябва да призная, че понякога като се погледна отстрани малко се срамувам, че толкова се паля на такива теми ... Пък после съжалявам ... и си викам: шшш, алооо, и те са хора, бре, що си толкоз лоша Та днес реших да преливам от любов към миличките дофтори. Не се шегувам. То плювалня, плювалня, ама като ще има плювалня, трябва и Похвална да има. Ми така де! Никой не е само добър или само лош



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2 нови [re: Ekna]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано05.10.09 10:56



В петък, понеже "си нямам друга работа", освен в ЦЗПЗ се обадих и в АПОЗ да питам дали знаят какъв е проблема с доставката на Херцептин. Дамата отсреща ме попита за № на последния протокол. Аз й казах, че не питам конкретно за мен, а защо се забавя доставката, къде е проблема. И тя ми каза: "Вас какво ви интересува дали ще има за Пенка и Драганка, кажете ми вашия протокол, за да ви кажа за вас", потресена съм от този отговор, ако трябва поотделно и поименно да се решават съдбите на болните - тежко ни, това е много страшно. Дано да не е така и нещата да се нормализират. Дано не натоварвам никого, но с кого друг да споделя, освен с вас?

Редактирано от N_O6O6 на 05.10.09 11:56.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: N_O6O6]  
Авторembadem (Нерегистриран)
Публикувано06.10.09 19:23



Ей, пак проблеми с този херцептин! Днес ходих в МЗ да питам разгледан ли ми е протокола, който е от 01.09.09 г. Оказа се, разбира се, че още не е. Отгоре на всичко отговорите които получих бяха много уклончиви.Явно ще трябва да стартирам атаки чрез пациентските организации. На АПОЗ телефона го имам, но на ЦЗПЗ - не. На телефоните им има ли някой, който да дава непрекъснато информация? Дразня се с тия формалности, защото не мога да си планирам лечението, сега правя таксол, хубаво щеше да се знае кога приблизително ще има херцептин, защото не искам нещата да се забавят, а да си вървят по реда.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: embadem]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано06.10.09 19:45



здравей embadem,
с херцептина е така за съжаление се, чака се много.....отпускат го трудно и бавно, защото е скъпо лекарство, а болните са много.Ние чакахме повече от 4м. за да отпуснат херцептин, за съжаление познавам хора, които са чакали 6м. даже повече.Така че се въоражи с търпение. Хубаво би било лечението ти с Таксола да съвпадне с херцептина, защото тогава ефекта и ползата е много по-голяма. И ние се надявахме херцептина да ни бъде отпуснат по-рано, но едва след като приключихме с последния таксол чак тогава ни отпуснаха херцептина...

.Според мен лекарите веднага щом разберат, че един пациент е хер 3+ трябва веднага да пускат протоколите към министерството, но в повечето случаи не го правят......, тъй като са затрупани от работа и пациенти....
Можеш да потърсиш помощ от АПОЗ, на телефоните им винаги има човек и са много отзевчиви.
Желая ти късмет и здраве.

Редактирано от nelly_83 на 06.10.09 19:48.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: nelly_83]  
Автор EFO75 ()
Публикувано07.10.09 10:31



Здравей те,искам да ви се оплача как ме разкарват отново,от болница на болница./за да не развалям раздумката с ядът си/
Дойде време за смяна на 'певецето'/DJ/ и jp.първо пуска изследвания,аз си купувам дд,и тябва в болница да се сменят. JP.реши да сменим болницата/защото ми е зле/ и ме прати в 'токуда',самоче там има часове за уролог след 20.10.09г. И така,отидох си в 'доверие'/там ги сменям/,пуснаха изследвания,ехограф/както всеки път/ и след като станаха готиви,трябваше да ми кажат кой ден,и час да отида с 'дд 'за смяна. Е да ама не,след 3 години там/б.доверие/ми каза доктора че трябва да отида в 'Пирогов',тъй като първия път/2005г./са ми ги сложили те,и открили хидронефрозата и отин,трябва да решат дали пак за 1година или за 3 месеца /отначало подмяната ставаше на 3 месеца/ и ако не ми ги сменят там,да се върна тогава и ще ги сменят/в б.доверие/няма проблем.
Съгласих се/както винаги/,и отидох да си запиша час в 'пирогов'. Та проблема е че докато се разбере, каде,кой,как,времето си минава,мен ме боли и ми е зле,и много се ядосвам,защото като ми е лошо немога и колата да карам-и още един ден минава ,и така....Извинявай те че се отнесох малко повече,ама знам че тук всички ме разбирате.Казах си какво ми тежи,знам че това ще е и следващия път но.....



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: embadem]  
АвторДимaнa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.09 11:50



Моля те дай телефонът на АПОЗ и аз искам да се обадя както за липсата на Фемара, така и за здравните вноски.



Тема Re: Телефонинови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.10.09 13:06



080011202 това е безплатния телефон на АПОЗ Евгения Адърска,

02/491 85 43 телефона на Център за защита правата в здрaвеопазването Теодора Захриева

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Телефонинови [re: Buba67]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано07.10.09 19:30



Благодаря!



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: EFO75]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.10.09 20:31



Ох, мила....вече не знам какво да кажа ... въртим се всички в някакъв омагьосан кръг ...съчувствам ти...



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.10.09 19:34



Постингът е на joia73

Възмутена съм за пореден път от тъпата ни държава. Не стига, че човек го сполетява такава болест, която в България звучи като смъртна присъда, ами си принуден да се бориш и срещу целия апарат на държавата. Днес майка ми мина ТЕЛК - те я юркат да ходи всяка година, така ще бъде и сега - догодина пак. Но както и да е - ходенето е най-малкият проблем. Отношението на прословутите доктори, които са или пенсионери, или некадърни, е безумно. Няма дакоментирам процента и групата, които са намалени, но може ли лекар да каже: Да, имате метастази, но щом досега не сте умрели и са от много време... Мното време е две години!
Ужасното е, че същите тези хора на "болни", които работят на по две-три места, дават същите проценти и ги викат на по две години.
Постингът ми може би е за плювалня, нямам против и да бъде преместен
Но... с кого да се борим първо вече и аз не знам... егати и държавата!...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано23.10.09 19:27



За ТЕЛК няма какво да коментираме. С детето се държаха добре, но половин час се чудеха какво е това заболяване, има ли го изобщо. Все едно съм отишла не при лекари от ТЕЛК, а в магазин за обувки. За лечението също нищо не знаеха и и дадоха 80% защото била млада......





Тема Re: vesi_65нови [re: Dimana]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.10.09 13:19



Това са мнения на vesi_65.

СРАМ ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ЛЕКАРИ
Моето Мише си отиде, благодарение на алчността и некадърността на българските лекари, а той им вярваше! Дано да го последват проф. Димитров от Националния онкоцентър и д-р Калев от Варненската Терапия - алчни и некадърни гадове! И не ме съдете за тези думи, ние имахме достатъчно пари за да го спасим, но той им вярваше. Дано скоро и техните кости да гният!

Готова съм да дам всички свои координати и ако искат да ме съдят, но те със своята некадърност, го докараха от първа степен без разсейки до трета степен с разсейки в белия, черния дроб и мозъка. После, колкото и да платихме за да ни дадат координати на клиники в чужбина....не можаха да го спасят. Той беше на 50 г., доктор на техническите науки. Това че липсва на семейството ни е факт, но той можеше да даде толкова и за науката в България. Имахме достатъчно пари за да си позволим лечение в чужбина, но тези алчни изроди само прибираха пари и казваха, че ще го оправят и тук.
Няма да споменавам име на лекарка - доцент от Националния онкоцентър, която, естествено също срещу заплащане ни даде имейл на специалист в Австрия. За съжаление - беше късно! Да им се връща!

Просто възмущението ми е безгранично от тази алчност и некадърност! Почти всички българи не могат да си позволят скъпо лечение в чужбина, но ние можехме, а те само си пълнеха джобовете и го умориха. Пожелавам им, всеки лев, който са прибрали от нас, да отиде за тяхното погребение и ако случайно не им стигне, аз ще доплатя разходите. Гадни и некадърни и алчни изроди, ще ви устроя най-прекрасното погребение, но дано ви няма скоро на този свят за да не си отидат и други хора така нелепо!
И моля, ако някой иска да се разсъкрети моята регистрация - нямам нищо напротив!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 28.10.09 13:24.



Тема Re: vesi_65нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.10.09 13:21



EFO 75

Здравей,разбирам че ти е тежко за загубата ти,но всички тук сме минали по твоя път.Аз преди година загубих татко,/рак на ларингса/,и мойто заболяване вече е 13години борба. Но с вяра ще се оправим,и вървим напред.НЕ всичко е пари.И не всички лекари са за съд /и аз съдих 1 кадето си забрави марлята в корема ми,и още 2-ти ме оперира да си поправя грешките/,но стореното сторено.Живота продължава.
http://pnovakov.hit.bg/62.htm
Мисля че това е за плювалнята,но незнам как да го преместя-помагай те.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 28.10.09 13:23.



Тема Re: vesi_65нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.10.09 13:21



adiortori
Не се пали излишно и не си трови душата .......човек предполага- Господ разполага понякога просто се сършват дните и никакъв лекар и никаква чужбина и никакви пари не са в състояние да променят това>Направила си каквото е било нужно и каквото е било възможно .Никакви мили или хулни думи няма да ти върнат този които си загубила- единствения лекар е времето .Не допускаи разочарованието да ти трови душата:) Има кои да съди горе всички ни и докторите и нас.......................успокои се ако можеш яда както и глада винаги са били лош съветник

ако нещата отидат по дяволите ти не отиваи с тях

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 28.10.09 13:23.



Тема Re: vesi_65нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.10.09 13:22



bira_more

Едва ли споменатите от теб лекари влизат тук. Едва ли споменатата от теб група лекари влизат тук.
То по принцип малко са лекарите които влизат тук изобщо, но подобни мнения*, насочени към цялото съсловие, създават мощен отрицателен стимул.
__________
*Заглавието е за цялото съсловие.

Bеer? Mоre?
Плацебото

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: vesi_65нови [re: Buba67]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано28.10.09 13:30



Веси, при нас се случи същото.
В друг град, с други лекари...но същата ситуяация.

Някъде назад е моята тема, краят на април, началото на май

Съболезнования.

"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън

Редактирано от Poзмapи на 28.10.09 13:32.



Тема Re: vesi_65нови [re: Buba67]  
Авторчeтящ (Нерегистриран)
Публикувано28.10.09 13:47



Д-р КАЛЕВ-дааа,за съжаление и ние минахме през него и стигнахме до същият край.Добре разбирам за какво точно говориш...обаче какво от това ...късно сме го разбрали.Дано повече негови пациенти четат тук .



Тема Re: ЧУДОВИЩНОТОнови [re: MamaD]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано28.10.09 14:21



е другото.
Всички минали на ТЕЛК в Онкологията в София миналата година през ноември и декември за преосвидетелстване са получили инвалидизация за 1 календарна година, но в решението е вписано, че важи с един месец по-малко.

Примерно: ако си бил на ТЕЛК през ноемри 2008 и предишното решение е било до 01 декемри 2008, то новото е за ЕДНА година, но важи до 01 ноември 2009.

Решихме, че е допусната грешка при написването на решението. ДА, АМА НЕ........
Обясниха, че имало заповед на Социалното министерство /даже са я показали на съпруга ми, но не са му дали номер/ да се спести по един месец от пенсиите по болест. Не е никаква грешка! Другата година щели да видят как да го оправят този месец.

А кажете ми какво е това!
Свинщина, порнография или геноцид!


През този липсващ месец няма осигуровки, няма пенсия, бе въобще човекът е извън всички системи - няма го, не съществува в държавата като никакъв.



Тема Re: vesi_65нови [re: чeтящ]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано28.10.09 14:32



В някаквя степен минах по подобен път и,като грешки в лечението,и като отказ от спешна помощ в следствие ,на което майка ми почина.Темата ми е от втората половина на септември.Истината е, че лекарското съсловие в по-голямата си част в България е ужасно корумпирано и изгубило човешки облик.За съжаление добрите и съвестни лекари са ,като бели врани-почти изчезващ вид.
Нещата могат да се оправят обаче,ако зад всеки случай подобен на моя,твоя и хиляди други застанат граждански организации и повече хора.Ако някакво количество доктори се озоват в затвора за злоупотреби,некадърност и нежелание да изпълняват зядълженията си останалите поне малко ще се изплашат.
Те,като съсловие са и много солидарни от гледна точка на принципа"Гарван гарвано око не вади!"
Трупането на гняв,обаче няма да ти помогне.Приеми,че в нещата,които ни се случват има пръст и съдбата.В крайна сметка всеки от нас си има път.
Това не оневинява докторите,тъй като ако трябва да разчитаме само на съдбата те за какво са?Просто ти се опитай да намериш вътрешен мир за себе си.
Аз съм сигурна,че няма да е далече денят,в който като народ ще станем малко по-солидарни един с друг.Трагедията на всеки от нас няма да се приема само,като лично негова и повече ще се подкрепяме.Дотогава ще си сърбаме попарата.Както всеки народ си заслужава управниците,така си заслужава и лекарите,съдиите и т.н.



Тема Re: vesi_65нови [re: Valery 72]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано28.10.09 14:45



Аз съм сигурна,че няма да е далече денят,в който като народ ще станем малко по-солидарни един с друг.Трагедията на всеки от нас няма да се приема само,като лично негова и повече ще се подкрепяме

Ето, ето - това ни липсва - солидарност и съпричастие. Защото ние, изгорелите, се опитваме да спасим нечий живот, който все още може да бъде спасен....


За лекарите:

Двете отделения - онкото и интензивното кардиологично са съседни, с общо фоайе.
Чакаме пред онкото, баща ми лежи в него...

В кардиологичното не пускат, пиле не може да припари, вратата се отключва само отвътре, звъни се на звънец, близките подават през вратата на сестрата дрехи, санитарни материали и т.н. На вратата огромен знак, като пътен - "Пушенето забранено". Естествено.

От асансьора излизат млад мъж и млада дама, облечени в костюми, елегантни, с лаптопи през раменете. Мъжът пуши.
Звънят, вратата веднага се отваря навътре, вижда се сестрата, която им прави път да- влизат направо, МЪЖЪТ С ЦИГАРАТА В РЪКА , в същото време, докато врата е отворена онвътре излиза лекар.

Крещя към него: Докторе, какво правите, тези хора не спазват елементарните правила....

Той ме поглежда, приближава бавно към мен и ми отговаря: "Госпожице, и аз не харесвам света, в който живея. Но трябва да храня семейството си!" Беше прав!!!!!!!!!!!!!

Гатанка: Кои бяха младите елегатни хора с костюми и лаптопи, влизащи нагло в отделението и не спазващи не само болничните, административните, ами и човешките закони?





"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън


Тема Re: vesi_65нови [re: Poзмapи]  
Автор EFO75 ()
Публикувано28.10.09 17:17







Тема Re: vesi_65нови [re: EFO75]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано29.10.09 08:38



Eфи, страхотни мисли, благодаря ти.



"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън

Тема Re: отговорнови [re: Poзмapи]  
Автор EFO75 ()
Публикувано29.10.09 10:59



Няма за какво,и аз всичко научих от тук,благодарение на модераторите и момичетата.


'Борбата продължава'



Тема Re: отговорнови [re: EFO75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.11.09 15:57



Постингът е на propadnala от темата "има ли някой с рак на бял дроб":

"Права е Вашата близка,няма никакъв смисъл да ходи по болници.Ходех със съпруга ми 4 месеца по всички възможни болници и рака на белия дроб не се повлия нито от лъче- нито от химиотерапия.Горкият просто угасна! Съжалявам,че Ви разочаровам вероятно, но аз също не бих отишла при тези дебелокожи и уяли се доктори,така наречени онколози. "

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Buba67]  
Авторsiana (Нерегистриран)
Публикувано21.11.09 20:09



Искам да напиша това ,което ми тежи отдавна.У дома живееше дребно к-ве на име Цветелина.Неин посетител бе и Григор Горчев.
Наистина трябва да видите какъв вървеник бе при тази ...И това е изборът на професора!Простете ми ,но не мога да свържа сексуалната разпуснатост с високо образование. Винаги ще се съмнявам в компетентноста му .За мен човек опрял до услугите на тази смет ( Цветелинчето) има сериозен сексуален а оттам и психологически проблем.
А между другото цял Плевен говори че първата диплома на Горчев е изкарана от тогавашната му изгора Злата Василева. По -точно от баща й активен борeц.
Мечтая да осъдя този нещастник и да кажа това в залата та ако ще да слуша само охраната.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: siana]  
Автор Kaлoянa_ (член)
Публикувано05.12.09 07:56







Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa_]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.12.09 08:23



Думи нямам, кожата ми настръхна докато го четях!



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: vesi_65нови [re: Poзмapи]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано11.12.09 13:49



Тъй и тъй съм почнала - Д-р Блага Баева, от габровската онколия, пълна некадърница и незаинтерсувана.





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: flora bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано17.02.10 13:45



До гуша ми дойде от бюрокрация

.
През януари ми изтече телка.И вместо 2 месеца преди това да ми дойде писмо за нов телк,още го няма.И тъй като бях в болница през януари,ми казаха да изчакам до февруари и да си търся каде ми е писмото.Отидох в петък-12.2.до макриополски/по телефона не ставало,обаждах се/,и от там ми заявиха че''на 20.11.2009г.са ми изпратили документите,да си гитърся.Побеснях,минавала съм в 3 болници досега.Е намерих по телефона каде са,и ме поканиха за вчера-16.2.2010да си го взема Лично.Отивам аз,нестига че цял час чакам да им стане кеф да ми обърнат внимание.но и пред мен очерта-лекарката,кое трябва да направя и какво да носа.И на 19.3.2010г.съм на телк.
Добре че видях една приятелка,та ми размина на бързо яда.Отделно през ден хода да ми чистят гърлото с некакви железа и съм направо за лудница вече.И за новата операция е за плюене, но по на там
Май много се отплеснах,но така ми става по леко.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: EFO75]  
Автор bobenoo (непознат )
Публикувано25.02.10 15:42



С настоящето мнение искам да споделя, как самонадеяността на "един стар кадър" проф. Романски от "Св. Иван Рилски" в София изигра своята ключова роля за рецидив на мозъчният тумор на сестра ми.
През Април 2008г след оплакване от силно главоболие, сестра ми /жена на 39г. с две деца/ отиде при невролог, който я изпрати на скенер.
На скенера се видя, че има някакво образувание и по спешност и с много връзки успяхме да се вредим за операция при професор Романски.
Операцията мина без усложнения. Перфектно свършена работа от екипа на професора. Всичко беше ОК, сестра ми след 3 седмици тръгна на работа -тя е също медицински работник.
Излезе хистологията с класификация "ГЛИОБЛАСТОМ МУЛТИФОРМЕ"


При изписването на сестра ми от болницата въпросният професор ни каза, че с подходяща ХТ и ЛТ нещата ще са под контрол. Той бил изчистил тумора на 100%!
Започнахме след 2 месеца ХТ /с ТЕМОДАЛ/ и ЛТ в Онкологията!
На първия контролен скенер с контраст през Септември 2008 в разчитането ни написаха, че имаме 2 малки рецидива на мястото на операцията.
Оттам отива за консултация при проф.Романски а той ни каза "Няма място за безпокойство. Това е радионекроза вследствие от ЛТ"
Ние като последните глупаци му се доверихме безрезервно, та това е едно от "светилата" на Българската неврохирургия.
Идва време за втория контролен скенер през Декември 2008. За по голяма точност отиваме в ТОКУДА на ЯМР с контраст. И там д-р Кирова в разчитането на снимките ни пише че имаме рецидив, който е вече 1 но с по-голям размер.
Ние отново с цялата си глупост отива за консултация при ПРОФЕСОРА.
Отново след "преглед на стайна лампа" на снимките от ЯМР в неговия кабинет на първия етаж проф.Романски отново ни успокой че това е РАДИОНЕКРОЗА.
Три месеца по-късно същата сценка.
Правим ЯМР в ТОКУДА и отново д-р Кирова ни пише в разчитането -рецидив!
Ние отново при СПЕЦИАЛИСТЪТ проф.Романски и чуваме същото становище.
За съжеление през Февруари 2009 ни беше и последния курс с прием на ТЕМОДАЛ - общо 8 курса!
Точно след месец и половина в началото на Април 2009 сестра ми се почуства зле и отидохме за операция в "Св. Иван Рилски"
Хистологията - рецидив на тумора!!
Заключението от цялата наша история, която приключи със смъртта на сестра ми е че когато си специалист по НЕВРОХИРУРГИЯ да не се опитваш да се правиш на "СПЕЦИАЛИСТ" по онкологични заболявания, които са нещо коренно различно от това да оперираш!!
Нека тази история да е обица на ухото на всички онкоболни и техните близки, да търсят повече от 1 мнение на "СПЕЦИАЛИСТ"



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: bobenoo]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано25.02.10 16:57



Не мога да твърдя, дали професорът го е знаел, но предполагам, че отговорът е да, че това е рецидив. В общи линии почти винаги се получават рецидиви след операция на мозъчен тумор и едва ли опериращите не го знаят!!! Но как да го съобщят на хората, които се надяват, че всичко ще е добре. И тъй като на тях им е много добре ясно какво следва след подобна операция, те просто се опитват да избягват ясният и точен отговор, който на 99% предполагам е следният: След като е направена подобна операция, почти винаги има рецидив и то много по-бързо от отколкото човек предполага и всяка следваща операция е образно казано безпредметна!!! Това не касае доброкачествените тумори. Истината е, че винаги трябва да се търси алтернативно лечение пред какъвто и да е вид хирургическа интервенция!!!

Защото не знаем колко са красиви те





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: kpacaвицa]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано25.02.10 17:10



Пълни неточности.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: kpacaвицa]  
Автор bobenoo (непознат )
Публикувано26.02.10 13:08



До "kpacaвицa" - ние се доверихме безрезервно!


А не трябваше, можеше да търсим алтернативно лечение /то ние го потърсихме, но беше много късно!/
Можеше да ни каже - "Не губете време, а ходете и търсете алтернативо решение", а той ни каза "Няма да имате никакви проблеми при навременна и точна ЛТ и ХТ". И двете терапии ги проведохме без закъснение и с макс. допустимите дози! И ефектът беше след точно 1г. нови 2 операции в рамките на 1 месец! Но говорим за мозъчни операции, след втората операция в продължение на 2,5 месеца сестра ми не можеше да стане от кревата!
Да не говорим че втората операция, ни беше обявена като пункция, която изведнъж се оказа операция!
Като хирург нямаме абсолютно никакви забележки към проф. Романски - перфектно свършена работа!
След оперативното отстраняване на тумора, човек трябва всячески да се стреми да не даде на тази гадост да расте иначе е обречен
Ако наистина при консултациите г-н Романски беше казал - "Вижте аз бях до тук, имаме рецидив търсете какво да правите защото нещата отиват към лошо!"
Каквото станало-станало, нещата назад не можем да върнем!
Идеята на моята изповед е да не се доверяваме на напълно на "големите светила"!
И друго нещо което се сещам, е че г-н Романски напълно отрича алтернативното лечение с каквото и да било!



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: bobenoo]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано26.02.10 13:21



За съжаление, няма нищо по-силно на този свят от човешкото его

. И как този човек (и не само той) да признае пред себе си, че може би това не е верният път в борбата с болестите , като той затова е учил, да прави операции, да реже?! Има нещо много сбъркано в този вид недомислено западно обучение в медицината.

Защото не знаем колко са красиви те



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: kpacaвицa]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано26.02.10 16:06



Подобен е и случая с моя съпруг.Попаднахме при ,,прочут,, специалист,който сигурно е отличен оператор-професор Стоян Чакъров от ,,Света Ана,,който три години заблуждава съпруга ми и мене,„е му е объркана диагнозата-рак на пикочния мехур,направи за този период една безмислена операция на мехура,безброй цистоскопии,за да се стигне до тотална резекция с пластика на мехура,която с оглед на степента на развитието на болеста бе напълно безмислена.Това е в потвърждение на бобеноу,че може да има добри оператори,но това не предполага,че са компетентни в областта на онкологията.В резултат на цялата некомпетентност на въпросния преславен професор и на нашето наивно предоверяване,скоро ще се навършат три весеца откакто съпруга ми се пресели в един по добър свят.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: tininita]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано26.02.10 16:35



Съвременната онкология е изградена на тясно сътрудничество между лекари с различни специалности. Медицината в днешно време се крепи на доказателства, а не на предположения.

Редактирано от ИлeнkaKo на 26.02.10 16:43.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: bobenoo]  
Автор Poзмapи (semper fidelis)
Публикувано26.02.10 21:16



До "kpacaвицa" - ние се доверихме безрезервно!

и в случай на моя баща (рак на простата) беше така - д-р Баева и д-р Илиев от габровската онкология. вече е късно, баща ми го няма.

двама некадърници убиха човек, който имаше повече ум от тях двамата и преподавателите им в академията, кито са им дали дипломите, взети заедно...



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Poзмapи]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано27.02.10 03:34



Най-лошото е, че с цялото си съзнание по-голям процент от лекарите, веднага предлагат операция, която обаче биха отказали ако става въпрос за собствените им деца или родители примерно! На това му се вика: "мери с двоен аршин", а аз му викам липса на морал!

Защото не знаем колко са красиви те





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: kpacaвицa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.03.10 22:10



Постингът е на feicheto_76 от Визитника:

Здравейте! Чудя се как да започна моята история. Дали да си излея отвращението от алчни ДОКТОРИ....Става въпрос за моята Майчица, която започна да изпитва болки в крака. Започнаха да си я прехърлят между травматология и неврология, усвояваха си пътечките и ОК. А болките се засилваха. Накрая й препоръчаха искуствена става. Хирурга, до които се добрахме много трудно (беше свестен) поиска да направим скенер, от които откри, че има метастази и смяната на ставата е излишна, препоръча преглед при онколог, който на базата на многото епикризи от травматологията, ни препрати в друга травматология, където веднага усвоиха парите от пътеката за искуствена става, пренебрегваики заключението от скенера. И сега майка ми е с болки от оперирана става и от ''синовио сарком с удължени клетки'' - диагноза, в която се съмнявам дали не е поставена да оправдае операцията за става, а огнището е някъде другаде. На какъв преглед да я закарам?

Дано ВСЕВИШНИЯ ни даде сили да се справим с това изпитание.

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 11.05.10 15:34.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано11.05.10 11:24



До красавица: Не стреляй по пианистите те толкова си могат.


Говорила съм с адвокат по моя проблем и той ми каза че една операция на миома струва около 1000лв -платими от здравната каса -а операция от карцином-1700. Ха познай какво ще ти открият и оперират! Има оперирани и напълно здрави хора! Разбира се това не е често ,а само когато се намери ,, наивник на средна възраст".И колкото по -обширна е операцията толкова повече пари взема хирурга! Така че аз бях осакатена и обезобразена ,,за няколко долара повече". Нещастници !



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: tia maria]  
Автор Красавица (неземна, де)
Публикувано11.05.10 17:34



Да, съгласна съм с теб, че има и напълно здрави хора, които са се сдобили с някоя абсолютно ненужна операция!!! Затова е задължително да имаш поне 3 мнения от доктори за да си сигурен, че няма шарлатания се надявам!





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Красавица]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано20.08.10 21:34



бясна съм

на кумшийката ми-колежката по нещастието- са й отворили главата, почнала да забавя говора, да й прилошава

КАК СЕ СЛУЧВА ТАКА , КАК СЕ Е ПРОПУСНАЛА ТАЗИ МТС - всяка година редовно тя минавше контролните прегледи оп пълна програма,
аз я заведох заедно с мене на ПЕТ/КТ във Варна миналата есен, там са й видяли нещо малко в белия дроб, тя е тръгнала да го провери и в Плевен и в София - отговор "наблюдавайте се" ...
имала е ,горката, само един проблем - изгорения след ЛТ пикочен мехур, та са я изтормозили памперсите...
и стомата не й е създавала проблеми, дори тя се шегуваше, че не иска да я връща за да не тича като мене по 20 пъти на ден до туалетната...

доколкото поех информацията - колоректалния рак е коварен, но е бавноразвиващ се, при добро наблюдение може да се хване навреме и мтс и да се изреже, с последващо лечение...

добро наблюдение ли - цялата тази медицина работи само като комерсилана организация

гади ми се от белите престилки



... butterfly effect ...

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Buba67]  
Автор Aдмиpaл Tpoekypoв (на вахта)
Публикувано16.10.10 21:47



Бубе, ще ме извиниш че плюя не точно по предмета на клуба, ама ми дойде вече в повече! Рекох да си излея яда тук, писането в този клуб ми е помагало, дано помогне и сега! Естествено на фона на нашите онкологични мъки това сигурно отстрани звучи смешно, но аз съм вече половин човек! От юли насам ме е хванал страхотен ишиас така да се каже, вследствие на голяма дискова херния. То са едни болки в крака почти постоянни, не мога да седя нормално, да ходя, пълен кошмар! И так, тръгвам да се лекувам. Убедих се, че българските невролози са правени по един калъп. Изписват хапченца, които вече на втория месец болки очевидно на мен не ми помагат. Аз се превивам от болки, те тръгнали да ми изиписват витамин Б, Милгама, хем винаги казвам че съм онкоболен. Налага се сам да се образовам в Интернет за лечението на дискова херния. Българските сайтове - пази Боже сляпо да прогледне! От чекръкчии през някакви озонотерапии и прочие шарлатански измислици до акупунктура, масажи и операции. Чуждите сайтове предлагат стъпаловиден подход за лечение. По неволя се образовах за видове операции, инжекции в гръбнака, рискове, прогнози. Като ги споделям с лекарите, ме гледат като извънземен! Ама нали тук сме се научили да не се предаваме, та си намерих доктор, който поставя инжекции в гръбначния стълб до асегнатото нервно коренче. Ако и това не помогне, може би ще се оперирам, не се даяни на болка вече. Да не говорим, че докторята мигат тъпо като ги питам дали може да имам невропатия някаква, породена от химиотерапията. Дотам ще ни докарат сами да се лекуваме! Ама иначе са царе да ти препоръчат стелки на фирмата Х, колан на фирмата Y, ама да кажете че аз ви пращам. Скоро ще взема сопата! Минали сме през пъкъла с тия наши болести, та някакъв нерволог ли ще ми се прави на интересен! Казах!



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Aдмиpaл Tpoekypoв]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано17.10.10 03:19



Адмирале, ти посети ли този доктор





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa_]  
Автор Aдмиpaл Tpoekypoв (на вахта)
Публикувано17.10.10 11:30



Калоянче, няколко мои познати са ходили без никакви резултати. Освен това иска непосилни за обикновения българин суми за едно посещение - якъде около 80 лева. Спирам да разводнявам темата, дано Господ пак се смили над мен.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Aдмиpaл Tpoekypoв]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано17.10.10 12:10



Добре, но провери и тук, освен това барокамера се прави и при онкоболни





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Aдмиpaл Tpoekypoв]  
Авторondiн (Нерегистриран)
Публикувано17.10.10 19:04



не ми е работа и не искам да ви плаша, ама защо не си направите един 3д скенер на гръбнака? Не че нещо, ама ние минахме през това и 5 месеца мислехме, че е ишиас и някакви такива други дископатии и се оказа мета и то развиваща си се необезпокоявано.
... иначе нашите болки намаляваха с едно лекарство.. само да се сетя как се казва и ще го напиша..

Поздрави



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: ondiн]  
Автор Aдмиpaл Tpoekypoв (на вахта)
Публикувано17.10.10 19:28



Аа, аз съм стар морски вълк. Направих си веднага ЯМР на лумбален отдел, където слава богу няма мети или първични тумори, а има една сочна дискова херния. Туморните маркери също бяха в норма... Благодаря иначе за съвета, с нашите заболявания човек винаги трябва да е нащрек!

Ако се сетите за лекарството, ще се радвам да го посочите.

П.П. Дружки мои, вряли и кипяли, ако имаше разсейки от тумора там, щяха да се видят на ЯМР нали, съответно да се опишат в заключението? Щото аз си правя контролите на скенер и снимат малък таз, корем и гърди...

Редактирано от Aдмиpaл Tpoekypoв на 17.10.10 19:31.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Aдмиpaл Tpoekypoв]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано29.12.10 15:44



Поредното лекарско бездушие и безхаберие.......




Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: nelgina]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано30.12.10 16:58



Заглавие: Как се умира от сливици през 21 век в България.. Отговорете с цитат
Здравейте. Специално направих регистрация в този и множество други форуми, с цел да дам някакъв вид публичност на трагедията сполетяла нашето семейство, вследствие некадърността и алчността на един детски хирург.Става въпрос за момиче на 4 години и 6 месеца- моя първа братовчедка.Ще се опитам да опиша подробно.

Гергана (така е името на детето), беше здраво, весело, жизнерадостно дете. Както всяко друго нормално за възрастта си. Не страдаше от никакви тежки заболявания, които биха довели до тежки усложнения. Напоследък боледуваше по- често от гърло. Поради тази причина бе решено да й бъдат премахнати сливиците чрез операция в УМБАЛ "Царица Йоанна-ИСУЛ-". След, като се посещава исул се попада на "големия" доктор (тази титла е обидна) Маджунов.Той ги посреща с цената от 200 лева и лоши маниери. Това е и цената на човешкия живот в България днес. Операцията бе насрочена за 8 Декември. Ден преди операцията бяха извършени всички нужни изследвания в поликлиниката. Мнението на личната лекарка на детето, бе че изследванията не са добри понеже детето кашля и е с хрема, и че всеки уважаващ себе си хирург ще откаже да оперира и ходенето до ИСУЛ е безполезно. Но при посещението на 8ми сутринта, Маджунов дава обяснение, че операция е абсолютно задължителна. Точните думи са "докато не се направи операция на това дете, то няма да спре да кашля, поневе от сливиците се стича секрет в дробовете му". Неговият коментар към личната лекарка е- " Ако много разбира, досега да го е излекувала". Като оставим настрана махленският му език и цинизъм, се вижда че заради 200 лева е готов да направи рискова операция. В 8 часа на 8ми Декември е извършена операцията с пълна упойка. Резултатът е шевове на местата на сливиците "заради това че са били подути вследствие болестта". Детето е освободено още същия ден, а не както пише в епикризата "на 9ти". На 9ти сутринта, родителите отиват на преглед с детето при Маджунов. Първият въпрос на вратата е " Вие внесохте ли си сумата от 200 лв за избор на екип? Отидете в кафето, купете коли, натурален сок, бонбони за да почерпите екипа провел операцията." Прегледа е махленски и трае буквално секунди. Коментара е че операцията е перфектна. Оттук нататък започват мъките.
Детето постоянно подържа температура и кашля, въпреки уверенията на Маджунов. На 15ти детето започва да повръща кръв и съсиреци през устата и носа си. Веднага е отведена в ИСУЛ. Приема се от дежурен лекар- д-р Йорданов,тоя я прие и препоръча на докторите детето да се свали в операционната и да се презашие, но Маджунов на другият ден казва че е добре и няма нужда от нова оперция, прават се промивки и се слага система. Не се провежда кръвопреливане. Детето е прието за 1 нощ. На сутринта минава визитация. Завеждащият отделение, след като прочита картоните, пита кой доктор е отговорен за детето. Маджунов отговаря че е той. Следва разговор "- Маджунов, погледни си пациентката.". Отговорът е " добре е, да бъде изписана". Отговорът му, може би е продиктуван от липсата на финансов стимул от страна на родителите.Дори успява да твърди, че детето трябва да започне да яде твърда храна, понеже е по- добре. Естествено, детето е изписано с рецепта за антибиотик " Оспамокс" и се прибира вкъщи. До последният ден, детето не спира да се оплаква от болка в дясната част, където се е намирала сливицата й. Отново е водена при личен лекар, на 23ти Декември. Мнението на доктора е , че детето не е добре и трябва да бъде заведена в ИСУЛ. Забелязан е съсирек на дясната сливица. След като се прибират от поликлиниката, детето отново започва да повръща кръв и съсиреци и към 15 часа е откарана в ИСУЛ. Детето все още е контактно и се държи нормално. Отново се правят изследвания, като преди това се разтакават, понеже в бързината, майката е забравила личната си карта. Като се разрешава въпроса за самоличността на родителя, който докторите са свикнали да виждат последните дни, детето се поставя на системи. Отново няма кръвопреливане. Хемоглобина е изключително нисък. Между 20:30 и 21:00, детето отново повръща локви кръв и колабира. След неуспешни опити за свестяване, детето е отнесено в шокова зала на ръце. Незнайно по кое време, е извикана линейка с екип от 3та градска болница за да асистира. Екипът от 3та градска излиза минути след като влиза с коментара "Викнаха ни късно, изпуснахме детето". През това време никой не знаеше за кой е насочен този коментар. Сами можете да си представите чакащите роднини вкл. майката и бащата. Така от 21:00 до 24:00, часовете се нижеха и ние чакахме информация, която никой не даваше. Към 24:15 излезе доктор, който съобщи на родителите страшната вест, че детето е починало от кръвозагуба, и че още при първият кръвоизлив раните е трябвало да бъдат презашити и да се установи откъде излиза кръвотечението. Също така операцията е била извършена в неподходящо време, заради настинката на детето.
Оттук нататък, започват още по- големите мъки. Заради празниците няма кой да извърши аутопсия на детето и да се прибере за да бъде погребано. На другият ден се отива в 5то РПУ за да бъде подадена жалба, за лекарска грешка и немарливост, заради която се спомина детето по зверски начин. Роднините са посрещнати на входа с коментар, че е трябвало да бъде подадена жалба веднага след кончината на детето и да се извика полицията веднага след това. Като че ли всеки ден погребваме деца, и знаем какво е нужно да се направи. Никакви думи не могат да опишат ситуацията в болницата непосредствено след смъртта на детето. Мога да ви убедя, лично бях там, и на никой не му е минало през главата полиция , жалби, съдилища и т.н. След огромни караници и допълнителни нерви за опечалените роднини, полицията решава да приеме жалбата. Тези събития се случват на Бъдни Вечер, непосредствено преди Рождество Христово. Ражда се спасителя, а нашето дете си заминава. На 27ми, сломените родители са съсипани. Искат да вземат трупа на детето, за да го погребат, като вдигат ръце от преследване на закона и отказват аутопсия с мотив "истината никога няма да излезе наяве, а и да излезне няма да има наказан лекар заради недосегаемостта им в България". Но аутопсия е извършена заради настояването на главният доктор на болницата. Коментара на "тройната експертиза" е , че мястото на дясната сливица е разкъсано и смъртта е настъпила вследствие на кръвозагуба. Неофициалният коментар на експертите е "че в тялото няма капка кръв, от която да се вземе проба. На 28ми погребахме Гергана Пламенова Илиева и я положихме в студената земя на гробищен парк "Бакърена Фабрика". Тези 5 дни не бяха 5 дни а 50 години мъки за цялото семейство.
На първо място написах всичко това тук, за да дам публичност на това зверско убийство и да предупредя всички хора готвещи се да се лекуват в ИСУЛ. А всъщност не само ИСУЛ.Гответе си пари братя, иначе нищо не ви чака.
Искам да задам няколко въпроса към Маджунов, екипите работели върху убийството на Гергана на 15ти и 23ти.
Докторе, какво да кажем на 2 годишното братче на Гери- Андрей, когато пита къде е кака ?
Господа доктори, спахте ли добре тези дни, ядохте ли, пихте ли, празнувахте ли светлите празници ? Нашето семейство е загробено и винаги светлите християнски празници ще останат в нас в символ на мъките. Вие носите ли сърца и души или сърцата са ви от камък ? Докога докторите ще убиват безнаказано ? Както плода в Горна Оряховица ? Виновни няма както винаги. Вие търговци ли сте, банкери ли сте, предприемачи ли сте, лихвари ли сте, бирници ли сте, кожодери ли сте, касапи ли сте, какви сте в крайна сметка ? Откога клетвата, която сте подали не важи ? Кога най- после поне 1 лекар ще бъде виновен ? Кога най- сетне ще си признае някой доктор за грешката си? Как може през 21 век да умреш от нещо което много хора дори не наричат операция?
Моята молба е, всеки който е прочел тези редове и е съпричастен за мъката ни и е бесен от извършеното убийство на Гери да помогне по някакъв начин. Дори като разпространи написаното от мен. Това е моят начин да покажа на обществото какво се случи. Това е единственото, което мога да направя за паметта на малката ми братовчедка. Сбогом Гери..

източник:
http://forum.rozali.com/viewtopic.php?p=854851#854851



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Elinia]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.03.11 18:03



С ПАРИ ЗА ОНКОБОЛНИ - ЗАПЛАТИ И РЕМОНТИ!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
АвторEвeлuнa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.11 19:44



О` Боже!!!



Редактирано от Buba67 на 08.03.11 21:55.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Eвeлuнa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.05.11 21:47



Постингът е на dddove от темата "Множествен миелом"/07.04.11 11:47

В деня на здравния работник мога да пожелая на всички българи да ги пази Господ от срещи с българските здравни работници. Корупция, безсърдечие, нямат милост към никой и нищо. Всичко за тях е пари и само пари. За 8 месеца успяха да отнемат и смачкат вярата на брат ми, доведоха го до пълно отчаяние. Отиде си от този свят угнетен от отношението, което трябваше да търпи месеци наред в отделението по хематология в дървеница. На 09.02.2011г беше приет за поредната химиотерапия, след 3 дни до него настаняват болен с вирусна пневмония, след 4 дни престой в една стая с този болен го изписаха с "подобрение" висока температура и двустранна пневмония, която установи личния лекар след като направи снимка на същия ден след изписването. На 09.02 беше приет в добро състояние,а на 16.02 го изписаха напълно безпомощен. Те го убиха, до човек с нисък имунитет настаниха вирусно болен. На 23.02. почина от дихателна недостатъчност. Болките, които трябваше да изтърпи бяха напразни. Пазете близките си и не ги оставяйте сами там.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.05.11 21:48



Постингът е на dodaf656 от темата "Множествен миелом"/ 11.04.11 19:12:

Здравей,

Моите съболезнования!

Да чувала съм за Дървеница, че са ужасни. Също така, че сестрите крадат лекарства - тези, които пациентите си заплащат за да им се влеят.

Това, което са направили е тотално ужасно, съдете ги!!! Подайте сигнал където трябва.............. не ги оставайте така.

Когато ни препратиха към Дървеница, ние за това избрахме Плевен- точно заради това отношение.

Здравната система е калпава, но работещите в нея трябва да направят всичко по силите си .... нали за това са дали клетва и за това им се плаща.

Колелото се върти и се каля от всички страни.............. един ден и те ще са на нашето място!

Още веднъж съжалявам за вашата загуба.


"Совите не са това, което са..."


Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.05.11 21:50



Постингът е на hrisicb от темата "Множествен миелом"/02.05.11 21:11

Ох, миличка, напълно те разбирам. Изказвам искрените си съболезнования на теб и на всички, загубили близък с тази болест.

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 02.05.11 21:54.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.05.11 22:29



Ох...най-много ме боли, когато чета за това - лошо и безхаберно до престъпност отношение...

Писали сме много за това, почти всеки от нас го е усетил върху гърба си... ядосваме се; предупреждаваме другите, когато за нас вече е късно; плашим с беззъбите си усти, че ще накажем някого ... Толкова сме много, толкова много страдаме заради това! Толкова сме гневни и неудовлетворени!За това, че не се е направило всичко възможно; че някой си е отишъл заради престъпната небрежност на лекар, заради апатията, незаинтересоваността, размиването на отговорност, липсата на ясни правила и спазването им, липсата на екипност ...

Години наред ги чета и да отговарям със съчуствие и разбиране на тези постинги! До кога бе хора?!?! До кога?

Колко болка може да се събере преди да се превърне в черен облак; преди да стане буря с гръмотевици?! Докога ще се борим поединично - единствено и само към своята лична Голгота и със своя личен кръст?! А после ще предупреждаваме другите да се пазят от неизбежното зло?!? Плаче ми се в този момент! Нима сме толкова безсилни, бездушни и безобществени?! Нима сме такива нещастни сираци, че да нямаме сили, желание, дух да се обединим и да треснем с юмрука по голямата овална маса?!?

Боли, когато загубиш близък, ужасно боли! Но поне, когато знаеш, че всичко на света е направено ... мъката е някак приемаща, някак благодарна ...

Понякога, когато организациите, нещеш ли, се чуят в общественото пространство чувствам надеждата, от която всички болезнено се нуждаем. Но ... всичко се прави на кръпки, на парче ... и в крайна сметка ти си САМ и неизбежно вълците ще те разкъсат... Няма го онзи сноп пръчки, нали всички знаете История на България ... къде са онези силни българи, бойци с мъжки гърди, рискуващи своето настояще заради бъдещето на нечии деца ?!

Да, знам, твърде много препинателни знаци има тук, но така е и в душата ми .......



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Ekna]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано02.05.11 22:41



Права си Екна.

След всичко, казано и изписано тук, в други клубове, показвано по телевизии, борбата на пациентски организации...няма сп асение.

Да няма обезболяващо в онкологията в Русе - репортажът по БиТи Ви беше смразяващ. И след това металния глас и металното лице на чиновничеикта от Министерството - че трябва да се прави нов търг, но след 10 дни.
човекът умира от болка сега, в този момент....
И след това - докторката, която каза - има лекарства само за малка група пациенти, не можем да осигурим за всички....

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Poзмapия]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано03.05.11 08:49



Направо съм потресена от всичко прочетено до тук.А и като си спомня аз през какво преминах

трепането им е малко-без извинение



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Юлия 50]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано03.05.11 22:31



Ех, то трепането лесно, а после? Нали проблема е лиспата на човеци. Много дефицитна стока е това - човеците.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: bira_more]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.05.11 10:29



Човеците ще ги пропуснем

Не са много, но добрата новина е, че все пак ги има ... все още. Ще минат още много десетилетия преди в България да се завърнат Истинските пролетни птици. Но какво ще правим до тогава?! Ще мрем?!

И всъщност не съм съгласна с теб, че "трепането" е лесно ... там е работата - за нас, останалите в гнездото, слабите и със счупените крила - не е!



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Poзмapия]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано04.05.11 17:53



Няма обезболяващи в Русенския диспансер , човекът гасне в мъка и болка

, а Онкодиспансерът в милия ми град (Русе) е дружеството с най- голяма печалба за 2010 год. Дано с чиста съвест и душевно спокойствие се радват на големите си приходи и заплати.....

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Редактирано от nelgina на 04.05.11 17:54.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: nelgina]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано04.05.11 18:45



Така е навсякъде, но при вас имате късмета, че можете да пишете по вестниците и да раздухвате нещата, да съдите в България или в Европейския съюз грешните лекари, докато тук не се пишат тези негативи на лекарите, няма и осъден американски лекар за грешка или смърт, просто това не се случва, такива са законите По законите на държавата дори не се коментират такива случаи, никой не дава изявления, нито пък по ТВ каналите се показват, пълно мълчание от към лекарски грешки, абсурд е дори да си помислиш, че може да излезе министъра на здравеопазването и да коментира каквото и да било Когато съм споменавала за лошата американска медицина много пъти съм получава упреци във форума, защото някой чел някъде, или някой чул от някъде, и все спорят, че тук е по доброто, сякаш те реално живеят и ползват тукашната медицина, а не аз, само, че във форумите тук са забранени негативите да се показват, не се коментират Никой не е изпитал на гърба си реално - очи в очи - за какво става въпрос и все си мислите, че тук е рай и че тук всичко е само в името на човека, заблуда, жестока заблуда, четете и си правете изводите сами - молете се това да не идва и при вас, на този етап имате поне сободната воля да казвате мненията си, това си е направо късмет (докато и на вас не ви затворят устата) Навсякъде медицината стана водеща, лекарите я превръщат в бизнес и индустрия, къде са истинските лекари бе хора, те са малцинство, защото стоят свити и мълчаливи, (всички знаем защо)



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано04.05.11 19:14





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.07.11 10:33



"УМИРАМ, НИКОЙ НЕ ИСКА ДА МЕ ЛЕКУВА ОТ РАК":



Прочетете и коментарите под статията...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано21.07.11 09:09



Откакто Нанетка почина не мога да пиша......
Съболезнования за всички починали,нека Бог им прости прегрешенията, и успокои душите им...
Но, днес ме провокира едно момиче,млада жена с две деца-със заболяване на стомаха- , и въпреки хубавият днешен празник- Илинден,реших да пиша тук.
Разочаровано е слабо да се каже от бълг. лечение- отварят я и я затварят с прогноза 3м живот.За 2м. стига до 43кг тегло при ръст 174см.,и съответно близките търсят вариант извън България- отиват в Турция.След 3м химиотерапия момичето вече е наддало - вече е 47кг.,не повръща,храни се ,гледа си децата.Сега на 28.07. има дата за скенер пак в Турция- и събира пари за да може да иде...Не иска да чуе за лечение в България.., защото е можело да се проведе такова без операция........-само е трябвало да случи на добър лекар.......
Или какво излиза- животът е на късмет- случиш ли добър лекар/като нас-Господ здраве да дава на лекарите в Шуменския диспансер,/ тогава и Господ ти помага, ако попаднеш на небрежен или изморен- животът си тръгва...
Нашите гадни политици с разбиването на здравната система, с разпределянето на Европейските пари,оставиха българския народ /най-вече болните/ да се оправят по закона на джунглата..Днес чета ,че е отказано лечение на 70 г. онкоболна жена.....е, защо....защото вече е на години...излишно ще се харчат пари ли...
...или трябват връзки-за да те лекува добър лекар и с добра техника...
...или много пари....
Малко объркано писах,не ми се сърдете...но си казах част от това ,което ми тежи....
ОБИЧАМ ВИ.....



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: guslik_33]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано21.07.11 09:11



Постингът е на megolina

"Guslik, мила, не е само в България така, но може би тук идва в повечко. Напълно те разбирам и искам да ти кажа, че за мен нямаше да има шанс, ако бях останала в България /заради лъчетерапията/, но пък какъв екип хирурзи имах! Цял свят може да ми завиди!!! В България има много сърцати и добри лекари/както ти самата пишеш/, но има и такива, които не заслужават да се наричат по този начин. А иначе и в чужбина хора умират, аз лично загубих двама близки именно в Турция, независимо, че им бе казано, че няма проблем, ще се оправят. Така че... Понякога и парите не помагат. Единият от моите познати бе платил 40 000 евро за две седмици /цялото ми лечение не струва толкова/. Ако Господ ти е отредил повече живот, ще го имаш! Според моето гуру, както го наричам, чакрите се отварят, когато започнеш да вярваш, че каквото и да се случи ще се справиш. Може би това ни липсва понякога. Или поне при мен бе така. Но дай Боже повече хора да се излекуват от тази болест!"

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите"

Редактирано от *jull** на 21.07.11 11:17.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: guslik_33]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.07.11 11:19



Постингът е на Калояна

Видео-разказ:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано21.07.11 13:04



Току-що гледах видеото....
Това е друго момиче със същите проблеми - от Лом, а за което писах е от Ямбол...
Тези момичета,всички ние от този клуб показваме и обсъждаме своите болки и проблеми,де се смеем,де плачем...и малката болка, малкият проблем по-леко минава, но остава НАЙ-ГОЛЕМИЯТ..отвратителното отношение на ДЪРЖАВАТА, на законотворците, това пусто безпаричие...следствие на държавното управление.
Не напразно са казали старите хора- че рибата се вмирисва от главата...
Чий поданици сме всички ние,защо си изпълняваме гражданските задължения-гласуваме по избори, плащаме си сметките и данъците ,дори и със закъснение-но пак ги плащаме- т.е. както е казано- дай на кесаря-кесаревото...
И в крайна сметка когато имаш нужда,не когато ти кефне, а при болест - ДЪРЖАВАТА ти обръща гръб, ти си никой за нея, под достойнството й е да се занимава с разни болни и немощни хора.....дори в животинския свят имат по-добро отношение , по-голяма любов...
Защо няма организация, или има...която да изготви проект за отпускане на средства от ЕС,които да се използват за лечение на онкоболни,която да следи за тяхното използване- не да минават през министерства...
Уффф,много дълго стана пак





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: guslik_33]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано21.07.11 14:41



Ние сме нищо, и никой

Изобщо има ли държава?
Най страшното е, когато те изпратят в къщи, с 100 ампули морфин, никой не го е грижа никой не прави нищо. Интересуват ги само, и единственно парите.Дори аз вече не искам да живея тук.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Buba67]  
Автор plamiluch-204388 (новак)
Публикувано21.07.11 15:11



Ужасна е тази държава,ако изобщо може да се нарече такава....?!Тук не се живее, някакъв ад е откъдето и да го погледнеш.Сблъскваш се само с неуредици и бюрократщина, а за болните хора да не говорим.....Нямам думи и не искам да си спомням ужаса, през който преминахме с баща ми, абсолютно бездушие, безхаберие, злоба и алчност.Не им стига страданието и болката на тези хора,ами и това отношение направо те смазва!Да си толкова тежко болен и никой да не те иска, да не се опитва да ти помогне поне доколкото може.......Наистина нямам думи, не искам да живея тук,още повече след всичко, което ни се случи и се сблъскахме





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: plamiluch-204388]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано21.07.11 17:21



дори при елементарна хипертонична криза ти обръщат моменталически гръб, като разберат, че си онко, та дори и в ремисия ...

какво да очакваме, когато става въпрос за лечение на същинското онкологично заболяване - само комерсиален подход, тогава може и да благоволи накое мед-лице да се обърне и да изслуша проблема, а пък доколко е компетентен да предприеме оперативни действия, да разгледа проблема в дълбочина и с оглед на световни постижения в тази област да предприеме адекватна терапия...

единици са квалитетните д-ри и сестри, и те са уморени и отвратени от същата система

а и никой от "онките" и техните придружители не роптае в онко-то, защото се знае, че няма къде другаде да отиде - навсякъде в BG е едно и също!

не съм гражданин на тази държава, но регулярно и акуратно си плащах всичките данъци наравно с бълг.граждани цял съзнателен Живот , защото си имам ЕГН и пост.жителство

отгледах 2-ма български граждани, които също вече си плащат данъците редовно!!!


Идеалният гражданин на държавата - това е абсолютно здрав човек, надлежно плащащ данъци и умиращ в деня на своето пенсиониране...



... butterfly effect ...

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: LlDl_ru]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано20.09.11 07:43





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано20.09.11 09:37



Ужас? Не знам Кали ама то в Америка да ти се отще да живееш.То не че тук е по добре, ама чак такова разнообразие нямаме на лекарства...
Бях пуснала статия за пилешкото ви месо,което съдържа арсен. Тровят ви с арсен...


Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Редактирано от flora bg на 20.09.11 09:38.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: flora bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.11 19:31



Аре стига с тоя популизъм и евтини статии...толкова е раздуто, и така се търси сензация, че думи нямам...



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано20.09.11 20:57



Всичко е замърсено, вода, въздух, почва, блъскат химикали във водата с която поливат в земеделието (тук няма да видиш да хвърлят по почвата химикали, измислили са го добре), земята е съсипана от генномодифицирани храни, слагат като подсладител аспартам във всичко безалкохолни напитки, сладолед, бисквти, сладкарски изделия (бил е забранен със закон, но по късно хранително вкусовата промишленост си е издействала употребата му, всички знаем как стават тези неща), във всички колбаси и полуфабрикати е пълно със химия, за да може да издържат продуктите, хладилниците пръскат химикали върху плодовете зеленчуцте за да бъдат вечно свежи, месата са пълни със разстежни хормони, антибиотици, стероиди, млякото също, сирена, кашкавали - същата работа, рибата във целя свят е замърсена - няма океан, няма море, няма река в която да няма отрови, единствено от Аляска дивата риба за сега бива, това е положението Фермите за морски храни, за зеленчуци, за меса, гонят печалба и блъскат всичко което да им донесе печалба Алчността на корпорации, инвеститори, фермери, търговци, ни трови всеки ден безмилостно, не само нас, тази практика е в целия свят, алчността, злобата, завистта, грубостта, лошотията ще погубят света Никой няма милост нито за народи, нито за животни, нито за планета

Достигнахме и до там, че на кутиите на яйцата да пише, че кокошните не са хранени с хормони, антибиотици и генномодифицирана храна, но в определени магазини, не е масово, помисли си само колко много яйца всекидневно се използват в индустрията, ресторантите, семействата, магазините които бъкат от хормони, и не само яйцата, пък после се чудим защо толкова много рак има и то хормонозависим ВСички знаем, че хормоните немогат да излязат от тялото със диети, чистене и детоксикация, те се натрупват Истината е ясна, но никой няма силата и смелостта да я каже А хората нямат време да мислят и се доверяват на тези които ги убиват с храната Забелязвам, че все по често се появяват тук чисти храни, поне така пише, но аз им вярвам, защото тук законите са много строги(особенно ако се пише органик а недай си боже се докаже, че не е), ако изследват и установят, че обявеното на опаковката не отговаря на истината - това значи яки глоби, фалит и пропадане на бизнес в който са вложени милиони В такива случаи по добре нищо да не се прави, отколкото да си обречен на провал и резил - Появиха се храни като органик грах, органик зелен боб, органик броколи - пресни храни, също сирена без хормони, мляко без хормони, пилешко без хормони, органик брашно, органик ориз, и така нататък, много продукти, ама до сега какво сме яли, това са първите лястовици в храната така да се каже, от скоро се разработва серия от натурални сокове, които са от чиста земя(нови земи се разработват) и не са ползвани химикали - от полето - във фабриката - излизат в бутилки и само в хладилник - тези плодове и зеленчуци, разни комбинации са по доброто отколкото пресните плодове натъпкани със химия Всеки който иска да живее поне малко по здравословно търси и намира начин Човек когато купува нещо трябва да чете етикетите Има общества и хора със морал и съзнание, опитват се да правят нещо полезно и здравословно и дано успеят За това храната е от голямо значение за здравето, постоянно за това се говори и пише, за това една промяна във храненето може да обърне много болести, умните хора се интерисуват и четат, могат и да мислят,,,

Аз лично вярвам в доброто, във всичко онова което ни кара да се чувстваме добре, да живеем по добре, да си казваме нещата с истинските им имена, да бъдем безкомпромисни в грешките и наглостта на другите, да се борим, да търсим и да четем повече, да се образоваме, сега информация има под път и над път, динамичен е живота, дано не се спука балона от свръхнатоварване Виждате каква промяна върви по целия свят, по всички отрасли, дано е за хубаво, дано да дойде по добро време за децата ни Аз не съм религиозен човек, но съм вярващ и вярвам в добрите и честни хора, в милосърдието, в помощта, и знам, че ако направя добро, то ще ми се върне

За лекарствата, фармацевтичните заводи и наглите лекари не ми се пише - незнам до кога ще продължава този геноцит над хората, парите, лъжите, корупцията, грубостите, наглостта, безразличието, ниската квалификация, хора без морал и култура на поведение, без човешко отношение към болните, заслепени от алчност - много трябва да се борим, къде може да се намери истински хуманен лекар който да има желание да лекува, без да има користни цели, много скоро и такива обяви ще се появят, хората просто ще търсят лекар достоен да се държи като лекар и с отговорност към професията си, всяко нещо с времето си Има и много добри лекари, но трудно достъпни са, високо платени, обикновения човек няма достъп до тях по много причини, а те не обичат да се шуми за тях, живеят скромно и възможно най незабележимо

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано21.09.11 07:01



Ами , хайде да лягаме и да мреме, от толкова, "страховити неща" , дето ни заобикалят....Майтап...





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: yraaa]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано11.10.11 15:21



Какво ще пускам отделни теми ,ей ги всичките боклуци накуп
1.Диди Диков-излъга ме , че щяло да бъде лека и банална конизация. Диди ,що ти трябваше ?Кажи просто,, Не зная. Не съм си доучил." Мамолог. Ега ти.
Бабите ни бяха прятелки. Моята съжаляваше , че не го е удушила на 3 годинки. Да , жалко.
2. Мърлата Нели Златева ,фелдшерка. Нали знаете , че има кабинет в който ни теглят ит.н..Питам я ,какво ще ми махат, защото не съм съгласна на осакатяваща операция ,а тя,,О, ако имаш разсейки чак тогава матката " Разнесе ме из целия Плевен, че съм болна от рак. Снаха на колежката ми ,старата Златева- прекрасен и етичен човек- ,но това нещо....Радвам се ,че се е развела и мизерства.Още , боже ,още нещастия дай на тая. Да мре в гюмовете.
3. Патоанатома. Писах за него.
4. Цветка -курветка.Нещо като мед сестра там,но изпълняваща съвсем други ...функции. Квартирантка. от Ловеч до Плевен не остана ...неокършен.
5. Еленчев-първо бях при него и дори се радвах-млад лекар ,ще се старае-скъпи си думите и го избива на истерии. Някои беше забравил конци в мен- опериращи Горчев, Еленчев,Томов- и Еленчев насмалко не ме удари. Крещя като луд , а аз на гинекологичния стол...

Изписа ме ,без нито дума , само с лекарство , от което нямах нужда. За задържане на урина.Понечих да обясня ,че това , което той смята за задържане ми е отдавна, но той махна с ръка да не го занимавам. Хвърлих лекарството в коша,да го предписва на жена си.
Тогава и той и чудесния д-р Томов бяха просто лекари. Сега Томов е доцент... А , Еленчев... Ей ,голям психолог съм!

Редактирано от Tia maria на 11.10.11 15:57.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Tia maria]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано11.10.11 22:58



Стига душо бесня:)Я вдигни малко гребена:)Като сме с хистеректомии та какво 3-4 кила джигер по- малко:)За какво са ти тия карантии да ти правят проблеми и да се дебнеш всеки месец кръвна ли , пръцна ли:)Статистиката сочи че има жени които без онкодиагноза си избират тази операция :)На челото не ти пише какво ти е на дупето:) Какво като са те разнесли че имаш рак Рака е за хората не е за магаретата.Не си трови ежедневието с миналото Станалото - станало продължаваи напред Във всяка гадост има радост .Всичките дет си ги споменала ги боли...... какво са ти причинили а ти се вариш сама в собствения си казан мразеики ги и сещаики се всеки ден за тях Хаиде горе главата дявола никога не е чак толкова черен даже има и опашка:)))))

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме


Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: adiortoti]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.11 07:09



Напълно подкрепям , Адиото...няма смисал...давай напред, и се опитай да простиш и да бъдеш в мир със себе си..Трудно е..., но не се трови с тая Омраза....няма да оправиш светът, та той е несправедлив , откакто саществува....Желая Ти Спокойствие и Късмет!!!!!

Целувки!



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: yraaa]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано12.10.11 14:16



Много ми помагате ,благодаря ви милички. Но има още за разправяне ,само ще променя тона, по- шеговит ,по-спокоен. Наистина , силна съм , няма да позволя на това да ме затисне.Хубаво е ,че не съм склонна към продължителни депресии. Изтрещя за ден ,два ,после влизам в крак. Ей ,при Флорчето в темата с вицовете , ще разправя нещо весело . Айде там!





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.11.11 13:53



baraboni

Здравейте всички , които са засегнати от рака на хранопровода.Мъжът ми 55 г. почина 6 месеца след операцията на хранопровода с разсейки навсякъде.Разберете , че опитахме всичко възможно , но помощ няма само даване на пари нищо не помага нито лъче, химио хранителни добавки също така и алтернативна медицина при доктор Дамянов гара искър сваля кожи на отчаяни хора , с напразни надежди и някаква нискодозова химио терапия , озон , хран.добавки закупени от неговата аптека и други работи диети и изследвания за по 240 лв. Пълна измама за прибиране на пари.Минах ме през всички болници на София навсякъде отказват да ги приемат в болница като безнадежни случаи.Само хосписи , но който може да си го позволи.Накрая останах без мъж и без пари . Не се лъжете че някои и нещо ще помогне , чудеса не стават.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Buba67]  
Автор EFO75 ()
Публикувано16.01.12 16:46



Здравейте приятели,незнам кой да пооплювам ,ама поне вие ме разбирате и ще ми поолекне

.
От мин.понеделник съм с страшни болки,нищо не ми помага,немога да спя/писах ви в др.теми/Та лич.лекар ми даде антибиотик и талон за гинеколог,тои ми даде друг антибиотик и ми пусна кръв и урина,-без преглед както знам че се прави.Като видя резултатите/четвъртък/''спираш този от джп.и почваш този'' ок.и идваш пак след 1 седмица-сигурно са бъбреци.Днес неиздържах да чакам и отидох на хирург,прегледа ме/корема/ и''щом не се повлиява от антибиотика толкова дни/вече 9 ме боли/''спираш го и почваш този-нова рецепта'сигурно е яйчник,но да спре да те боли до четвъртък когато требва да съм пак на гинеколог.И понеже ми изтекъл талона си платих.А за ехо пак нямам право на талон до края на месеца,пак си платих-там викат бабреци,отивай при джп.да ти даде талон за болница и да изследват микробиологиа,и да лекуват бъбреците.Утре нашата е втора смяна,и тогава да отида да и покажа и да ме праща някаде.А че немога да си намеря място никой не те пита.Че събрах три листа и три рецепти различни и пак да чакам.Утре ще вида какво ще измислят и ще ви кажа ако имам сили.
А и друго,понеже детето ме вози и бях бесна,говорех по телефона и не разбрах че са ни спрели за проверка.То неможе в собствената си кола и да ревеш''документи за проверка и какво е станало.детето вика 'майками я връщам от лекар' ок.аре бегай.Е кой по напред да пооплювам.Извинете ме ама трябваше да споделя,а с кой друг ако не с вас.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: EFO75]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано19.01.12 21:33



Тук нали може да се пише против лекарите. Значи, искам да кажа нещо за хирурзите и техните родители. @#$%^&$#$$.
Тоя виц как се убива хирург е много правилен. Стреляш на две педи над главата, където му е самочувствието.
Преди са рязали наред, а сега само оцветените части от флуорисцентни бои, които оцветяват туморите. Да, ама ако тумора е на шест сантиметра под кожата и е примерно пет сантиметра в диаметър, тогава цялата тъкан до повърхността ще е малко или много оцветена. Тоест трябва, като с лопата да изкопаеш всичко и там да остане дупка. Но не се прави така. Разрязва се кожата и се изрязва само НАЙ-КОНЦЕНТРИРАНАТА част на боята, а другото не се пипа. Там също има туморни клетки. Нищо чудно, че рецедивите са толкова чести след операции





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: krasiva]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано21.02.12 12:58







а другите медии ... защо ли мълчат...

... butterfly effect ...

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: LlDlru]  
Автор Scotiana (сънувах те)
Публикувано21.02.12 15:15



Това е все едно да питаш дали в някоя организирана престъпна група има полицаи

Нещастници - незнам тези хора за какви се мислят - и защо съдбата е благосклонна към тях - и какви са тези изпитания които един онко болен трябва да преживее за да пречисти душата си - или за да пречисти тях може би



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Scotiana]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано21.02.12 20:19





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Пардон,Сори,че направихме10000 инвалиди,ще прощаванови [re: Kaлoянa]  
Автор Crasiva (новак)
Публикувано01.09.12 22:25



Една истинска и зловеща приказка за най-малките.
Имало едно време един химик, който работил в една фармацефтична гигантска компания. Той имал жена, която била бременна и съвсем нормално често имала (при нейната диета) повръщания. Съпругът й тъкмо бил завършил разработването на лекарство против това, което било удобрено от съответните власти и й го дал. Повръщанията веднага спрели. Всичко било на шест. Живота си продължавал. Съпругът продължавал да разработва нови лекарства. В училище бил отличник. Имал и PhD. И той и жена му били много линейни хора и вярвали в това, което са учили. Смятали се за високообразовани и над останалите. Много уважавали хората, които стояли над тях в социално-икономическата пирамида и презирали тези под тях. Така си минавали дните до термина.
При раждането, обаче генеколога забелязал, че детето се е обърнало. Трябвало да го обърне, но му се сторило странно, че не напипва краката на бебето. Нямало нищо странно, за съжаление. Бебето просто нямало крака.
Никой не разбрал как за последните 200 години семейна история това било първият такъв случай.
Бащата започнал да търси причината в лекарствата на жена си и се сетил за лекарството против повръщане за бременни, което самият той бил разработил.
Бидейки отличен ученик, бащата "знаел" със сигурност, че защото Айнщайн така е казал ефирът не съществува. Знаел, че една молекула или е отровно или не е. Не се интересувал как тази молекула завихря ефира (защото той не съществува).
Но, от друга страна и краката на бебето ги нямало. Затова бащата решил за десет минути да забрави всичко, на което са го учили и да провери в каква посока завихря ефира молекулата на неговото лекарство. Пуснал светлина през разтвор с лекарството и се оказало, че разтвора поляризира (завива) светлинните лъчи. Оказало се, че в обратната на цялата човешка химия.
Бащата твърдял пред шефовете си, че нетоксична молекула, която поляризира светлината в обратната на нормалната посока е толкова опасна колкото и молекулата на някоя отрова.
Никой не му повярвал, но след десетина хиляди подобни случая проверката на посоката на поляризация на светлината станала стандарт във фармацефтичната индустрия.
Реабилитирали бащата, но не му позволили да експериментира с ефира в лабораторията на компанията. Това било много жалко, защото той знаел, че ако беше продължил със експериментите щял да разреши по елементарен начин проблеми като как се лекува рак или как се прави злато.
Затова, за да си запази работата той пак се сетил какво е учил и, че ефира не съществува. Все пак трябва ли му пари. Трябвало да издържа инвалид !!!







Тема Re: Пардон,Сори,че направихме10000 инвалиди,ще прощаванови [re: Crasiva]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано01.09.12 23:42



Имаш сериозен проблем. Мозъкът ти и умът ти не функционират правилно. Брътвежите ти са лишени от смисъл, но все пак клонят към грозни, зли, обидни. И "Удобрено" се пише с "О", "гЕнеколог" се изписва "гИнеколог", а молекулата е от женски род. Удоволствие ли изпитваш с тези твои издевателства над нас? И ако е така толкова повече трябва да се тревожиш за психическото си здраве и да потърсиш помощ.


Защо не се ориентираш към други клубове? Има Психоанализа, фантастика, Жени, Мъже и всякакви други по-подходящи (да ме извинят членовете им). Или я впрегни тази твоя луда енергия в нещо друго, което ще е полезно.



Тема Re: Пардон,Сори,че направихме10000 инвалиди,ще прощаванови [re: Ekna]  
Автор Crasiva (новак)
Публикувано02.09.12 22:41



Ekna, това е приказка, за да се разбере по-добре. Знам, че някои типове хора няма да я разберат и във вид на приказка. Специално за тебе (педантичните хора пишат "теб", а аз пиша тебе, защото не съм от тях) обяснявам приказката.
Човек, като цяло е линейно същество. За масовия човек нещата вървят 1, 2, 3, 4, 5, 6 и така нататък. Рака не им влиза в сметките на повечето хора. Той и рядко се появява. Но като се появи се оказва, че понякога нещата са 1, 2, 3, 88, 54, 4, 10026, 9, 5, 6. Това не е линеен живот, а хаос.
При пациенти като тебе медицината, с цената на радикално оперативно лечение е спряла хаоса и отново нещата продължават 7, 8, 9 и така нататък.
При други, обаче (при 50% от диагностицираните) може хаоса да се върне пак или въобще да не може да се излезе от него.
Да противостоиш на хаос, който има друга, нова логика с поведение тип 1, 2, 3, 4, 5, 6 и така нататък е лудост, самоубийство. Трябва друга нова логика. Такава логика за масовия, линеен човек, който гледа отстрани е ненормална, а хората с такава логика са луди.
При теб нещата се развиват линейно в момента. Нямаш никакъв личен интерес около теб да има каквато и да е друга логика, която не ти върши никаква работа, даже само те изнервя и обърква. И съответно започваш да се бориш с такива хора. Искаш да ги спреш. Искаш да ги разкараш.
Но не при всички нещата са като при теб, за нещастие. При някои рака е хванат късно, при други е от лош вид. За тях живота е 1, 2, 3, 6, 4, 61, 99 и така нататък.
Аз пиша за тях, не за тебе. Те имат повече нужда от помощ.
Забележи, че сега ти обяснявам философията, още даже не сме стигнали с тебе до теорията, а да не говорим за практиката. Но, помисли си преди да реагираш бурно, самоанализирай се, за какво са ти специално на тебе теорията и практиката, след като нещата и така при тебе си вървят добре. По-интересно за тебе ще е да ми намериш някоя правописна грешка и да кажеш възмотено на модераторите "Банвайте го тоя идиот, той пише възмутено с о. Той е кретен. Той е човекоподобна маймуна. Неандерталците в мелницата на еволюцията".
И аз започвам не да говоря за практиката, не за по-предишното ниво - теорията, не за по-предишното ниво - философията, а за още по-предишното ниво - "И аз съм човек, не съм маймуна. Имам два крака и две ръце. Даже апендикса си е още в мен".
А по отношение на това да се занимавам с нещо друго знай, че след толкова неща, които съм прочел и изгледал стигнах до извода, че в света всичко е свързано с всичко. И сега ще ти го докажа.
Като ти чета първите поустове, колко си шашардисана и объркана, след като не знаеш от къде ти е дошло изгледай този филм след 19:00 минута и кажи не ти ли изглеждат също толкова шашнати бившите милионери. Ето това е нелинейна, непредсказуема система. Не мислиш ли, че ще съм най-полезен като помагам на такива хора (не на тези от филма), за да не го извъртиш.





Тема Re: хигиена ли !?!нови [re: Crasiva]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано05.07.13 08:59



изрових тази тема за да ПЛЮЯ на хигиената във въпросното медицинско учреждение и УЖ обучаване в хигиенни навици от страната на медиците ни през 21 век!!!
това е в ресора на администрацията на въпросното мед.учреждение!

и как да се измият ръцете в медицинското учреждение след ползване на WC !!!???



снимката е от действаща туалетна на 2 етаж в Поликлиника /ДКЦ-Плевен/ при МБАЛ "Георги Странски", гр.Плевен





Тема Re: хигиена ли !?!нови [re: LlDlru]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано05.07.13 23:57



Ох....Затапена чешма, ама ПРЕКРАСНА ТОАЛЕТНА, мивката е здрава и чиста, има плочки... Бих те поканила да видиш стаите и тоалетните в ДЕТСКАТА КЛИНИКА в София!! Хлебарки пълзят, шкафчетата са от онези, ламаринените отпреди 50 години, на крачета, тръбите на чешмите са ръждясали и текат отвсякъде, таваните са изтърбушени от течове...За плочки и то - прекрасни като на тези снимки - не може и да се мечтае!

Няма да приказвам и за липсата на чаршафи в болницата в Плевен, където ме оперираха. И където ми поискаха моя собствен сапун, за да ми го разтворят във водата за клизма (пардон).

ПП - Да не говорим за това, че в операционната зала си отидох със собствената си нощница, проснаха ме на операционната маса облечена с нея, само ми я запретнаха до над корема...страхотна стерилност! Като преди 50 години! (май и тогава даваха някакви нощници в болниците)

Редактирано от Гaби9 на 06.07.13 00:14.



Тема Re: хигиена ли !?!нови [re: Гaби9]  
Автор strangeangel (дъждовна фея)
Публикувано06.07.13 02:04



И в пловдивското онко е така душо или поне така беше преди 4 години когато мен ме оперираха В операционната влязох с единствената собствена ношница която имах на гърба и с която два дена обикалях по изследвания и седях долу на пеиката да пуша Ако за миг бих заподозряла че с моята ношница ше вляза на операция щях да си купя още една специално за целта Хигиена нулева да не говорим за стерилност За капак в съшата тази операционна понеже ме втресе от течението ме заявиха с едно одеало- въшкарник кафяво и просенено и бодливо с надпис МНЗ..... Господ ми е бил на помощ

[img]http://lenagold.ru/fon/clipart/f/feja/fairy41.gif[/img]


Тема Re: хигиена ли !?!нови [re: strangeangel]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано06.07.13 09:43



Добре, че не са ви събудили анестезиолозите, че на хирурга му се е изтъпил скалпела и ако може да кажете дали нямате бръснарско ножче случайно.
В същото време септемврийски изпити в някои катедри няма да има, защото цялата катедра ще е в Индия. Вие плащате чрез бюджета.
Но внимавайте с юмруците, защото нападение над лекар вече е като нападение над полицай. Тоест статуквото явно не е в интерес на огромното болшинство от хората, но е стабилно пък.
Бог пази пациентите, но и огромните количества анти и асептици, с които ги мажат и пълнят и около раните. С домашни нощници не знам, но голи знам още.



Тема Будвиг протоколнови [re: Crasiva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.10.13 17:35



Запознати сте с диетата на Будвиг, вижте как се прави търговия.






Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема може и без да ползваш рекламаRe: Будвиг протоколнови [re: Buba67]  
Автор dimana64 (вървяща)
Публикувано03.10.13 07:18



Отвратително! Да правиш пари за сметка на онкоболни и понякога много уязвими хора.
Но това не прави протоколът на Будвиг неприложим.
Човек си купува на съвсем нормални цени една-две книжки на Славейков и си ги ползва. Също в нета има и предостатъчно информация.
Има и група в Yahoo - Fraxseed Oil мисля, че се казваше, където се дават прости и вкусни рецепти и протоколи и се обменя информация, от хора реално ползващи протокола и имащи личен опит (е- трябва да знаеш английски за да участваш).
Има и специален институт в Германия, където можеш вече (е - срещу заплащане за някои неща) да получиш по-квалифицирана информация и помощ.

Но за това е писано достатъчно в съответните теми.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: dimana64]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано03.10.13 11:52



"Отвратително! Да правиш пари за сметка на онкоболни и понякога много уязвими хора. "
А случвало ли ви се е онкоболни да го правят? Защото на мен ми се случи!


Това се случи пролетта, но винаги щом се сетя се изумявам как е възможно?!?
Обажда ми се една дружка Деси от клуба и ми казва, че нейна позната, с която се лекува в Онкологията й предложила кленов сироп, много качествен и пречистен, нейна приятелка е дистрибутор, струва 45 лв. и Деси си го е поръчала, пита ме искам ли и аз, аз се съгласих. На другия ден тя ми се обади и ми каза, че от този сироп вече нямало, но имало друг вид, още по-по-изчистен и струва 65 лв., казах й - нищо, поръчвай го. Сетих се, че моя колежка беше използвала кленов сироп /говорим за 1 л/, за отслабване, който беше в метална кутия и струваше около 100 лв. Представих си нещо такова, свързах се с жената и изпратих сина ми да го вземе. Оказа се в пластмасовата опаковка, отварям в Интернет и в магазин "Здравница" го виждам за 45 лв. Реших да не казвам на Деси, да не се ядосва, но след обяд тя ми се обажда, защото също го е видяла в сайта и беше страшно възмутена. Освен това, беше открила, че в кв."Иван Вазов", където живееше въпросната дама, има такъв магазин. Деси каза, че ще й се обади по тел. и ще й каже, че абсолютно същия сироп струва 20 лв. по-евтино, да не ни мисли за глупачки. Тя й беше отговорила: "Ами добре, следващия път ще си го купим от там, където казваш!" и беше затворила тел.
Ако не се беше случило на нас, а някой ми го беше разказал, сигурно нямаше да повярвам, не мога да си представя, че човек, докоснат от рака, ще си позволи да се облагодетелствува на гърба на хора, които се борят за оцеляване.

За 9-те години, в които се боря с рака, освен вас в клуба, познавам още много хора с тази диагноза, всички те са много стойностни, готови да помогнат най-безкористно, получавала съм помощ и от почти непознати, свързани по някакъв начин с болестта. Сигурно затова тази постъпка от човек с нашето заболяване ме разочарова толкова много! Но все пак мисля, че добрите хора и добрите постъпки са много повече от другите. Вярвам в това!



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано03.10.13 18:57



Наде, аз пък се очудвам как можеш да се доверяваш на някой който дори не познаваш, а на всичко отгоре кленовия сироп е 3 различни качества, като най-силния е клас А, да не говорим, че има и изкуствен кленов сироп който е направен от захар, ароматизатори и куп боклуци още, от него има и две за лев, дано не си купила от него. При положение, че имате био магазин и в него се продава органик и качество А, виж цената, се чудя как така ти стара пушка може да се лъжеш, ама да ти е за урок. Ето виж

Аз когато трябва да купувам нещо по принцип се ровя и търся инфо дълго време, а това "една жена казала при мен не върви". И аз се ядосвам на търговци които правят пари от болни хора. Направо не е честно.
На Йоанна Будвиг лечението е добро, но определено трябва да се внимава с млечните продукти - причината - да са от домашни животни и да не са пълни с хормони и химия.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано03.10.13 19:19



Калояна, ами доверих се точно защото жената е с онкозаболяване и тя самата се интересува за себе си и не допуснах, че ще "върти търговия". Постъпих импулсивно, знам че имо много "модификации" на кленовия сироп и колкото е по-скъп, би трябвало да е по-качествен. За този сироп става въпрос

, дано е бил добър, изпих го вече, прекалено сладко е за моя вкус.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано03.10.13 19:52



Мило Наденце, да се надяваме, че не ти е увредило, но от житейския ми опит и от това което виждам по магазините при нас, защото аз също търся качествен кленов сироп, го намирам от 25 до 32 долара от бутилка по 250-300 грама, а вие да купувате нещо за 1700 кг, такова голямо количество за такава ниска цена, направо ме озадачваш. Едва ли е виновна продавачката, по-точно този "дявол" който го е пуснал, защото ми е трудно да напиша внесъл, при това пише на български език, а оригинала винаги си е оригинал и си пише от коя държава идва, с много обяснения на самата бутилка, със сайт и производител, телефон за обратна връзка. Няма ли лаборатория да го изпратиш за анализ и да видиш за какво става въпрос. Ей, големи мушенници в тази държава, край нямат и милост нямат. Станалото станало, не се ядосвай, само си прави изводите и продължавай напред. Ти поне питай във форума за тези неща, като си решила нещо да купуваш, то е същото и за хранителните добавки. Не че тук няма, има и тук хората се лъжат, но на лични много инфо си разменяме тук и питаме, ровим, пак питаме, има и различни електронни вестници и списания - здравословни - и който се интерисува стига до качествени продукти, от дума на дума - намираме истинското. Тук като се опариш веднъж, вече внимаваш и доверие ни-ко-му. Сто пъти мери, един път режи. Човек не трябва да бъде наивен и да вярва на всичко, подлагай на съмнение всичко, дори и от приятел, най-лесно се лъже приятел и роднина, защото всеки смята, че точно това неможе да се случи, да, ама - не.
Ти как си, какво става с теб, какво лечение прилагаш сега , имаш ли нужда от помощ.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Будвиг протоколнови [re: Buba67]  
Автор strangeangel (дъждовна фея)
Публикувано03.10.13 23:57



Ееееее това е гавра направо:(

[img]http://lenagold.ru/fon/clipart/f/feja/fairy41.gif[/img]


Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано04.10.13 22:27



Остава ми успокоението, че направих кленовия сироп с американска сода без алуминий, която ми подари едно момиче, тук от форума. Така че, да се надяваме, че ако не ми е помогнало, не ми е и навредило. Обещавам да бъда "по-бдителна" за в бъдеще!

Уж съм "агент 007, ама този път се изложих!
За себе си ще пиша, но в друга тема, да не спамим тука. Благодаря ти, Калояна!



Тема Съдът пак прекрати колективния иск на онкоболнинови [re: strangeangel]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано18.09.14 09:35



Съдът пак прекрати колективния иск на онкоболни, че не получавали лечение

Софийският градски съд за пореден път прекрати колективния иск, внесен преди години от името на над 500 онкоболни пациентки, които не получиха своевременно лечение. За това информира пред Дарик д-р Стойчо Кацаров, председател на организацията Център за защита на правата в здравеопазването, която през 2009 г. заведе дело от името на пациенти с рак на гърдата.

Причината бе, че в периода от 2006 до 2009 г. болните не са получили своевременно лечение, заради това, че Здравното министерство не им осигури необходимите лекарства. Пет години по-късно обаче от съда заявили, че така или иначе са щели да прекратят делото, а аргументът е, че липсата на лекарства не била еднократна, а се отнасяла за период от три години.

През 2009 г. Центърът за защита на правата в здравеопазването заведе дело от името и в полза на пациенти с рак на гърдата, на които в периода от 2006 г. до 2009 г. бе отказано животоспасяващо лечение, припомня д-р Стойчо Кацаров.

„Важно е, че се събраха доказателства, приеха се, приложиха се в съда, че повече от половината от жените с рак на гърдата в периода 2006-2009 не са получавали лечение. А тези, които са го получавали, са го получавали неритмично, което го прави неефективно. Няма никакво съмнение в това нещо, има и приета експертиза, в която вещи лице казват, че това лечение е животоспасяващо за тях. Това са доказателства приети от съда”, заяви д-р Кацаров.

От 2009 г. досега делото многократно се прекратява, след което се дава нов ход.

„Пет години така - нов ход, спиране, нов ход, спиране. Много е странно. На последното заседание съдията каза, че така или иначе, че щял да го прекрати, какво то и да се случело. Защо не го направи преди една година, а чака една година”, каза още Кацаров.

Аргументът на съдията за сегашното прекратяване на делото бил, че искът не е колективен, добави д-р Кацаров.

„Той на някакви такива процедурни условия го прекратява, защото според него това не бил колективен иск. Трябвало да е еднократно въздействието, а тук било многократно в продължение на три години. Не можем да се борим едновременно и със здравната, и със съдебната система”, посочи той.

Съдията Евгени Георгиев, който сега прекратява делото, е провел десетина безсмислени заседания, половината, от които в собствения му кабинет, пропилявайки повече от година, за да стигне до решение, което отдавна е взел, подчертават още от неправителствената организация.



Източник:





Тема Re: Съдът пак прекрати колективния иск на онкоболнинови [re: TNBC]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано19.09.14 08:15



Без думи съм.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Съдът пак прекрати колективния иск на онкоболнинови [re: kaloyana_-177704]  
Автор _Suflower_ (непознат )
Публикувано19.09.14 21:09



Не знам дали тук е правилното място, но нека админите преценят ...
Та ... просто споделям четиво ...

1Изследване разкрива, че
ХИМИОТЕРАПИЯТА УСКОРЯВА ИЛИ ПРИЧИНЯВА СМЪРТТА НА МНОЗИНА
от Рубен Чоу, журналист на свободна практика

Статия, публикувана на 2 февруари 2009 г. в NaturalNews
Химиотерапията е един от трите главни протокола за лечение в традиционната медицина, на която
милиони хора по света са били подложени. Всъщност, всеки от нас познава някой, който е страдал и накрая е починал след неуспешен курс химиотерапия, предписан от неговия лекар. „Така или иначе, нищо друго не можеше да се направи”, ни казват често. Скорошно проучване в Англия е повдигнало
сериозни въпроси относно химиотерапията, в частност за ролята, която тя играе в ускоряване и дори причиняване смъртта на пациенти в последен стадий на рак.

Детайли и изводи от изследването
Проучването е проведено чрез Национално поверително запитване относно резултатите на пациентите и смъртността в Англия, чиито членове са предимно от английските кралски медицински колежи. Прегледани са досиетата на 600 раково болни в страната, починали в срок от 30 дни след
лечението. Повечето от тези пациенти са били вече обявени за неизлечимо болни от лекарите и са подложени на химиотерапия за тяхно успокоение. Изследването разкрива, че 1 от всеки 4 такива смъртни случаи е ускорен или причинен от химиотерапията. Открива се също, че 2 от всеки 5
пациенти са силно натровени от същото това лечение.
Колко ефективно е традиционното лечение на рака?

Резултатите от проучването биха изненадали мнозина. Всъщност, някои биха казали дори, че химиотерапията със сигурност е причинила или ускорила смъртта на повече от една четвърт от
починалите. Все пак, химиотерапията, както всички знаят, е доста токсичен метод на лечение и

човек трябва да е достатъчно силен, за да издържи, което е много странно и нелогично, като се има
предвид че раково болните вече имат силно увредена имунна система. Наистина няма нищо правилно в прилагането на химиотерапия в борбата с рака. Но резултатите от изследването будят
въпроси относно ефикасността на конвенционалното лечение на рака. Всяка дискусия за традиционни срещу алтернативни методи за лечение би продължила доста. Дълбоко уважаваният изследовател на рака Лотар Хирнайзе в книгата си „Химиотерапията лекува рака, а Земята е
плоска”, излага обективно, недраматично и премерено гледната си точка за неуспеха на конвенционалния протокол за лечение на рака. Той казва: „Искам да уточня допълнително в началото на книгата: не съм нито За, нито Против конвенционалната или нетрадиционната медицина. Изключително съм загрижен за благополучието на хората и ми е все едно как ще си
възвърнат здравето. Ако през последните години се интересувам все повече и повече от нетрадицонна медицина, това няма нищо общо с някакви предразсъдъци или лични интереси, а по-скоро се дължи на резултатите от личното ми проучване, които ме убедиха, че традиционната медицина не е въобще толкова успешна в лечението на хронични заболявания като рака, колкото си мислят пациентите, за съжаление.” На това място има странична бележка: все пак, въпреки че
заглавието е интересно и грабващо вниманието, според HealingCancerNaturally.com книгата не е
точно каквато заглавието предполага. Вместо това, тя е определена като „енциклопедична”
сравнителна препратка и ръководство, както и впечатляващо четиво за холистичните алтернативни
начини за лечение на рака и конвенционалното или ортодоксално алопатично лечение на
разнообразните форми на това заболяване.

2 (Не)Надеждност на традиционната статистика за рака
Когато става въпрос за традиционно лечение на рака, друг важен ключов момент е начинът, по
който се представя статистиката. В добре написаната и подплатена с проучвания книга „Да
надхитриш своя рак”, Таня Хартър Пиърс изтъква 6 главни начина, по които статистиката е
манипулирана, за да изглежда по-добре, отколкото е в действителност – тези разкрития са
извлечени главно благодарение на отличната работа на Лорейн Дей, диагностик, както и на Ралф
Мос, доктор по философия. „Излекуван” означава да живееш 5 години след поставяне на
диагнозата. Това означава, че човек може да бъде болен от рак 5 години и 1 ден и след това да
почине, но все още се счита за „излекуван” с химиотерапия. Не е ли това просто игра на думи?
Определени видове рак и определни групи хора, които показват слабо подобрение се изключват от
статистиките, което изкуствено повишава броя на „излекуваните”. Лесно лечимите ракови форми и
дори предраковите състояния са включени в статистиките. Пример за това е Интрадукталния
карцином на гърдата, който и сега е включен в сериозна част от статистиките за рака на гърдата.
Счита се, че ранната диагностика означава по-дълго време живот след диагнозата. Това означава,
че човек може да почине на същия етап от развитието на рака като друг човек, но първият се счита,
че е живял по-дълго, единствено поради факта, че неговият тумор е открит по-рано. С други думи,
използват се различни стартови позиции. Това не е ли измамно? Пациенти, които не успяват да
завършат традиционния курс на лечение се изключват от статистиката. Това означава, че ако
пациент, на когото са предписани 10 курса химиотерапия, почине след 9 курс, не е включен като
„неуспял”. Контролните групи се подчиняват на други правила, което отново изкуствено повишава
броя на излекуваните с традиционни методи. Не е ли това напълно ненаучно? Нагласянето на
„относително ниво на оцелелите” е много добре обяснено от д-р Мос: „то взима предвид
очакваните смъртни случаи/фигури”. Казано с прости думи, това означава, че ако човек не е
починал от рак, той може да бъде блъснат от камион и това трябва да се сложи в уравнението. Още
веднъж това допълнително повишава процентът на успеваемост на традиционното лечение.

Заключение
Имайки предвид гореспоменатото, в ума ми изплуват два основни въпроса. Информирани ли са раково болните и роднините им за „малките” подробности на раковата статистика, когато са
съветвани от лекарите си да се доверят на традиционната медицина или когато им се каже, че
химиотерапията предлага такъв и такъв процент излекувани и следователно е техният най-добър (и
единствен) избор? И дали, дори след такива умишлено заблуждаващи маневри, официалната
статистика се чете така незадоволително, колко зле може да изглежда една статистика без тези
очевидни манипулации? Интуитивно, може би знаем грубите отговори. В крайна сметка да избереш
конвенционално лечение, алтернативно или комбинация от двете, е избор, който трябва да се
полага на пациентите и семействата им. Ще бъде тъжен денят, когато болните ще са длъжни да се
подлагат на конкретен протокол, особено когато, статистически, този метод не работи.
Фундаменталната предпоставка, лежаща в основата на свободната воля, е достъпът до идеалната
информация, което за съжаление е далеч от реалността, що се отнася до лечението на рака. Всеки,
който избира на какъв метод на лечение да се подложи, трябва да си зададе тези въпроси. И ако
някои страни избират да представят бляскава реалност, то е дълг на пациентите и роднините им да
направят всичко възможно, за да съберат парчетата от реалността, скрити от техния поглед.

Study: Chemotherapy contributes to a quarter of cancer deaths
http://www.naturalnews.com/025499.html

"Chemo Therapy heals Cancer and the World is flat",
by Cancer Researcher Lothar Hirneise’s Holistic Cancer Cure Book
http://www.healingcancernaturally.com/hirneise-chemotherapy-cures.html
__________________________________________________________________________________
www. LearningGNM.com




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.