Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.09.09 20:36



Джулче, не знам, мила, защо ми пишеш тези неща.

Може би не си разбрала постинга ми. Аз своето го постигнах тогава. Но просто трябваше да вдигна шум и нерви, защото иначе никой не ми обърна ама никакво внимание.

Болничният беше прекратен, защото за този вид операция (диагностична лапароскопия) възстановителния период не е повече от седмица и това се знае, а и при мен се потвърди. А и аз отидох и "заявих това обстоятелство"- там на място. Просто трябваше някой лекар да разпореди по съответния начин, а някоя деловодителка да свърши останалото. Работа за 10 мин.

Но аз това го разказвам като един пример, че много често докато не вдигнеш врява така, че всички да се стреснат и да се заслушат и докато не заявиш твърдо и неотстъпчиво искането си (все пак става дума за здраве) са като глухи, а на теб ти остава само болка и мъка. Е, със сигурност тази случка е много по-нищожна като проблем и не е сравним със ситуацията на Валерия, но идеята ми е, че човек трябва да документира исканията си по някакъв начин и така е по-сигурно, че ще има резонанс.



Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: Valery 72]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.09.09 20:47



Така е. Човек се страхува. Макар че повече съм далеч по-склонна да вярвам, че ще си свършат работата и то с особено внимание. Съгласна съм, че е деликатно и че в такъв момент, когато се касае са СПЕШНА ПОМОЩ по дяволите, човек не всеки път може адекватно да реагира, защото е притеснен и панкиьосан...

Отстрани е лесно, но понякога и на мен ми е оставало само ядосването. Например диспансера в Пловдив тотално го избягвам вече, щото толкова нерви ми образуват с обидно пренебрежителното си отношение и лоша организация, че всеки път като съм ходила отивам позитивно настроена, а после търся компютър в района да пиша жалби. Така и не стигнах до подаване, не защото ме е страх от още по-лошо отношение, а от бързане в работно време да се върна на работа или нещо подобно. Накрая спрях да ходя там и действам тук чрез лекар, който идва и тук и там. Тя носи копия от изследванията и ги прилага в досието. Малко се отплеснах, сори.



Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.09.09 22:43



Използвах написаното от теб да постна Наредбата, защото не всички я знаят.


А в това, че ти си се оправила, нито за миг не се съмнявам!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: Ekna]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано25.09.09 07:33



пффф говори ми за пловдивския диспансер:( и се зачудвам зашо в такъв голям град в които нямя друго място за онкоболни (както в София например)не се погрижат за по голяма и удобна сграда по коридорчето не могат да застанат двама души един до друг:( пък за операционната да не говоря-от балканската воина е:(а има страхотни хирурзи и много добри специалисти и всичко това включително и болните тъне в тотална мизерия изключая гинеколкогичното отделение което благодарение че има оправен и кадърен шеф прилича на човешко място......

ако нещата отидат по дяволите не отиваи с тях


Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: adiorthoti]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.09.09 09:52



Да точно така Адио,миличка.Имаме много добри хирурзи в Пловдив но обстановката е под всякаква критика.Наистина гинекологичното е добро но повечето операции ги правят вече в болницата на Пещерска.Бях чула,че имало някъде петно за нов диспансер.А дано де!

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: flora bg]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано25.09.09 20:26



аз даже за пешерско не знам че правят операции мен ме резна Христамян младши в онкото на 21.05 тази година и макар че тука е плювалня аз искам да го похваля направо е ПЕРФЕКТЕН слага славата на татко си в малкия си джоб:)))

ако нещата отидат по дяволите не отиваи с тях


Тема Re: ПРАВИЛНИК - ЦЕНТЪР ЗАнови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.09.09 20:49



Аааа, умница моя (с руско произношение за благозвучие )

Трябва да призная, че понякога като се погледна отстрани малко се срамувам, че толкова се паля на такива теми ... Пък после съжалявам ... и си викам: шшш, алооо, и те са хора, бре, що си толкоз лоша Та днес реших да преливам от любов към миличките дофтори. Не се шегувам. То плювалня, плювалня, ама като ще има плювалня, трябва и Похвална да има. Ми така де! Никой не е само добър или само лош



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2 нови [re: Ekna]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано05.10.09 10:56



В петък, понеже "си нямам друга работа", освен в ЦЗПЗ се обадих и в АПОЗ да питам дали знаят какъв е проблема с доставката на Херцептин. Дамата отсреща ме попита за № на последния протокол. Аз й казах, че не питам конкретно за мен, а защо се забавя доставката, къде е проблема. И тя ми каза: "Вас какво ви интересува дали ще има за Пенка и Драганка, кажете ми вашия протокол, за да ви кажа за вас", потресена съм от този отговор, ако трябва поотделно и поименно да се решават съдбите на болните - тежко ни, това е много страшно. Дано да не е така и нещата да се нормализират. Дано не натоварвам никого, но с кого друг да споделя, освен с вас?

Редактирано от N_O6O6 на 05.10.09 11:56.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: N_O6O6]  
Авторembadem (Нерегистриран)
Публикувано06.10.09 19:23



Ей, пак проблеми с този херцептин! Днес ходих в МЗ да питам разгледан ли ми е протокола, който е от 01.09.09 г. Оказа се, разбира се, че още не е. Отгоре на всичко отговорите които получих бяха много уклончиви.Явно ще трябва да стартирам атаки чрез пациентските организации. На АПОЗ телефона го имам, но на ЦЗПЗ - не. На телефоните им има ли някой, който да дава непрекъснато информация? Дразня се с тия формалности, защото не мога да си планирам лечението, сега правя таксол, хубаво щеше да се знае кога приблизително ще има херцептин, защото не искам нещата да се забавят, а да си вървят по реда.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: embadem]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано06.10.09 19:45



здравей embadem,
с херцептина е така за съжаление се, чака се много.....отпускат го трудно и бавно, защото е скъпо лекарство, а болните са много.Ние чакахме повече от 4м. за да отпуснат херцептин, за съжаление познавам хора, които са чакали 6м. даже повече.Така че се въоражи с търпение. Хубаво би било лечението ти с Таксола да съвпадне с херцептина, защото тогава ефекта и ползата е много по-голяма. И ние се надявахме херцептина да ни бъде отпуснат по-рано, но едва след като приключихме с последния таксол чак тогава ни отпуснаха херцептина...

.Според мен лекарите веднага щом разберат, че един пациент е хер 3+ трябва веднага да пускат протоколите към министерството, но в повечето случаи не го правят......, тъй като са затрупани от работа и пациенти....
Можеш да потърсиш помощ от АПОЗ, на телефоните им винаги има човек и са много отзевчиви.
Желая ти късмет и здраве.

Редактирано от nelly_83 на 06.10.09 19:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.