Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.09.09 16:06



Бих препоръчал каузите да са "една по една". В смисъл готов съм да подкрепя борбата срещу идиотията със спешната помощ за онко болни, но не и регистрацията на антималигноцита, преди да е преминал всички необходими клинични изпитания, доказващи или отхвърлящи ползата както и страничните ефекти.
Ако двете каузи са обединени в една - тогава покрепата която ще събереш ще е по малка. И ще има по голяма съпротива.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: bira_more]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано23.09.09 16:30



Нека е спешната помощ!
Антималигноцита,ваксината на Коули и всичко останало е хубаво да се дадат,като избор на пациентите,но преди това е необходимо да се прави нещо за животоспасяването им.И двата препарата си имат сдружения,които се борят за регистрацията им и е въпрос на избор дали човек ще подкрепи подписките им и т.н.Аз мисля,че след,като са регистрирани толкова доказано токсични препарати не би следвало да се пречи на тези поне да се тестват.
Но това е мое мнение и съм съгласна,че е спорна.
За спешната помощ не би трябвало,обаче да има спор.Аз вече съм подготвила своето писмо и ще го изпратя!Хубаво ще е ако го направим повече.
Благодаря за бързия отговор!



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.09.09 17:06



За спешната помощ по скоро би трябвало да има съд за идеолозите.
Нормално тестовете се финансират от производителя. Имам предвид - създателя на антималигноцит, трябва да финансира тестове, клинични проучвания и т.н.
Ако един лекар предпише препарат непреминал през изпитания - ще имаш правото да го съдиш, да не говорим че не е етично да се изписват препарати без да е сигурно че оказват помощ.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор ИлeнkaKo (непознат )
Публикувано23.09.09 17:23



Здравей Валери,
Мислих много върху написаното от теб. Потресена от всичко, което се случва в нашата страна. Безхаберието и принаципа "ще работя колкото ми плащат", особено в здравеопазването е пагубно за всички ни, но все пак по темата:
До колкото рабирам ти твърдиш, че онкоболните нямат право на спешна помощ, но в момента се сещам за три случая в които нещата не стоят по този начин. Не защитавам никой, нито вземам страна, просто търся истината.
Бих се радвала някое медицинско лице коментира написаното по този казус.
Примерите:
1. Баща ми получава спешна помощ по повод кръв в урината. Назначават му се изследвания и му се предписва лечение.
2. В отделението болен има нужда от спешна помощ. Извиква се линейка на спешна помощ и болния се настанява в друга болница.
3. Между двата курса ХТ, онкоболен е получил инсулт. Болният беше доведен с линейка на регионалната спешна помощ за постъпване за лечение.
Може би наистина има нещо, което не е изяснено, в тази куца здравна реформа, ще се радвам наистина ако МД или някой друг лекар се включи, за да ни бъдат разяснени правата.

Редактирано от ИлeнkaKo на 23.09.09 17:27.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: bira_more]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано23.09.09 17:24



Може би в един момент ще се консултирам и с адвокат относно това,което се случи на семейството ни.Това,което ме плаши е,че докато водя моята лична борба много хора ще се озоват в нашата ситуация и ще изгубят тяхната.
Именно затова апелирам- пишете и вашите писма до здравните институции.
Ако някой от вас има и някаква друга идея аз съм насреща.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: ИлeнkaKo]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано23.09.09 17:32



Мисля,че ако става въпрос за пациент в малко населено място нещата стоят по-добре.В София обаче болниците се водят за активно лечение а онкоболните особено в по-тежко състояние се водят терминално болни.Зная,че с моят проблем ежедневно се сблъскват страшно много хора.
Това ми беше потвърдено и от няколко доктора.
Аз също ще се радвам ако доктор се включи в дискусията.
Радвам се,че са оказали помощ на баща ти,но за съжаление съм сигурна,че това е изключение,което доказва правилота



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано23.09.09 17:38



Валери браво мила!Възхищавам ти се, въпреки болката си, ти намираш сили да говориш и да се бориш! Успех! Повече хора като теб трябва да има мила!
Смятам че идеята на Jull е страхотна- АПОЗ и Теодора Захариева са много силна организация, която не веднъж са оказвали помощ и са извоювали права за много болни. Смятам, че биха ти помогнали, защото всички там са хора с големи сърца.





Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Valery 72]  
Автор ИлeнkaKo (непознат )
Публикувано23.09.09 17:45



Да права си, два от написаните случаи наистина касаят провинциални болници, но има и случай от София.
Казуса наистина е болезнен, повторно моля лекарите четящи тук да отговорят.
По какъв начин онкоболните, могат да ползват спешна помощ?
Сигурна съм, че има вратичка.

Редактирано от ИлeнkaKo на 23.09.09 17:58.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: nelly_83]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.09.09 17:50



Не мисля, че само Валери има нужда от помощ! Пред този проблем всекидневно се изправят и ще се изправят
много хора, докато нещата не се променят! Но мисля, че е добре да се разговаря с Асоциацията по въпроса
каква форма на протест би била най-ефективна - дали поединична или консолидирана. А самата Асоциация
има много добър екип от адвокати, които знаят да печелят дела. Спомнете си за Весето...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано23.09.09 18:00



точно така смятам и аз Jull.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.