Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема може и без да ползваш рекламаRe: Будвиг протоколнови [re: Buba67]  
Автор dimana64 (вървяща)
Публикувано03.10.13 07:18



Отвратително! Да правиш пари за сметка на онкоболни и понякога много уязвими хора.
Но това не прави протоколът на Будвиг неприложим.
Човек си купува на съвсем нормални цени една-две книжки на Славейков и си ги ползва. Също в нета има и предостатъчно информация.
Има и група в Yahoo - Fraxseed Oil мисля, че се казваше, където се дават прости и вкусни рецепти и протоколи и се обменя информация, от хора реално ползващи протокола и имащи личен опит (е- трябва да знаеш английски за да участваш).
Има и специален институт в Германия, където можеш вече (е - срещу заплащане за някои неща) да получиш по-квалифицирана информация и помощ.

Но за това е писано достатъчно в съответните теми.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: dimana64]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано03.10.13 11:52



"Отвратително! Да правиш пари за сметка на онкоболни и понякога много уязвими хора. "
А случвало ли ви се е онкоболни да го правят? Защото на мен ми се случи!


Това се случи пролетта, но винаги щом се сетя се изумявам как е възможно?!?
Обажда ми се една дружка Деси от клуба и ми казва, че нейна позната, с която се лекува в Онкологията й предложила кленов сироп, много качествен и пречистен, нейна приятелка е дистрибутор, струва 45 лв. и Деси си го е поръчала, пита ме искам ли и аз, аз се съгласих. На другия ден тя ми се обади и ми каза, че от този сироп вече нямало, но имало друг вид, още по-по-изчистен и струва 65 лв., казах й - нищо, поръчвай го. Сетих се, че моя колежка беше използвала кленов сироп /говорим за 1 л/, за отслабване, който беше в метална кутия и струваше около 100 лв. Представих си нещо такова, свързах се с жената и изпратих сина ми да го вземе. Оказа се в пластмасовата опаковка, отварям в Интернет и в магазин "Здравница" го виждам за 45 лв. Реших да не казвам на Деси, да не се ядосва, но след обяд тя ми се обажда, защото също го е видяла в сайта и беше страшно възмутена. Освен това, беше открила, че в кв."Иван Вазов", където живееше въпросната дама, има такъв магазин. Деси каза, че ще й се обади по тел. и ще й каже, че абсолютно същия сироп струва 20 лв. по-евтино, да не ни мисли за глупачки. Тя й беше отговорила: "Ами добре, следващия път ще си го купим от там, където казваш!" и беше затворила тел.
Ако не се беше случило на нас, а някой ми го беше разказал, сигурно нямаше да повярвам, не мога да си представя, че човек, докоснат от рака, ще си позволи да се облагодетелствува на гърба на хора, които се борят за оцеляване.

За 9-те години, в които се боря с рака, освен вас в клуба, познавам още много хора с тази диагноза, всички те са много стойностни, готови да помогнат най-безкористно, получавала съм помощ и от почти непознати, свързани по някакъв начин с болестта. Сигурно затова тази постъпка от човек с нашето заболяване ме разочарова толкова много! Но все пак мисля, че добрите хора и добрите постъпки са много повече от другите. Вярвам в това!



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано03.10.13 18:57



Наде, аз пък се очудвам как можеш да се доверяваш на някой който дори не познаваш, а на всичко отгоре кленовия сироп е 3 различни качества, като най-силния е клас А, да не говорим, че има и изкуствен кленов сироп който е направен от захар, ароматизатори и куп боклуци още, от него има и две за лев, дано не си купила от него. При положение, че имате био магазин и в него се продава органик и качество А, виж цената, се чудя как така ти стара пушка може да се лъжеш, ама да ти е за урок. Ето виж

Аз когато трябва да купувам нещо по принцип се ровя и търся инфо дълго време, а това "една жена казала при мен не върви". И аз се ядосвам на търговци които правят пари от болни хора. Направо не е честно.
На Йоанна Будвиг лечението е добро, но определено трябва да се внимава с млечните продукти - причината - да са от домашни животни и да не са пълни с хормони и химия.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано03.10.13 19:19



Калояна, ами доверих се точно защото жената е с онкозаболяване и тя самата се интересува за себе си и не допуснах, че ще "върти търговия". Постъпих импулсивно, знам че имо много "модификации" на кленовия сироп и колкото е по-скъп, би трябвало да е по-качествен. За този сироп става въпрос

, дано е бил добър, изпих го вече, прекалено сладко е за моя вкус.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано03.10.13 19:52



Мило Наденце, да се надяваме, че не ти е увредило, но от житейския ми опит и от това което виждам по магазините при нас, защото аз също търся качествен кленов сироп, го намирам от 25 до 32 долара от бутилка по 250-300 грама, а вие да купувате нещо за 1700 кг, такова голямо количество за такава ниска цена, направо ме озадачваш. Едва ли е виновна продавачката, по-точно този "дявол" който го е пуснал, защото ми е трудно да напиша внесъл, при това пише на български език, а оригинала винаги си е оригинал и си пише от коя държава идва, с много обяснения на самата бутилка, със сайт и производител, телефон за обратна връзка. Няма ли лаборатория да го изпратиш за анализ и да видиш за какво става въпрос. Ей, големи мушенници в тази държава, край нямат и милост нямат. Станалото станало, не се ядосвай, само си прави изводите и продължавай напред. Ти поне питай във форума за тези неща, като си решила нещо да купуваш, то е същото и за хранителните добавки. Не че тук няма, има и тук хората се лъжат, но на лични много инфо си разменяме тук и питаме, ровим, пак питаме, има и различни електронни вестници и списания - здравословни - и който се интерисува стига до качествени продукти, от дума на дума - намираме истинското. Тук като се опариш веднъж, вече внимаваш и доверие ни-ко-му. Сто пъти мери, един път режи. Човек не трябва да бъде наивен и да вярва на всичко, подлагай на съмнение всичко, дори и от приятел, най-лесно се лъже приятел и роднина, защото всеки смята, че точно това неможе да се случи, да, ама - не.
Ти как си, какво става с теб, какво лечение прилагаш сега , имаш ли нужда от помощ.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Будвиг протоколнови [re: Buba67]  
Автор strangeangel (дъждовна фея)
Публикувано03.10.13 23:57



Ееееее това е гавра направо:(

[img]http://lenagold.ru/fon/clipart/f/feja/fairy41.gif[/img]


Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано04.10.13 22:27



Остава ми успокоението, че направих кленовия сироп с американска сода без алуминий, която ми подари едно момиче, тук от форума. Така че, да се надяваме, че ако не ми е помогнало, не ми е и навредило. Обещавам да бъда "по-бдителна" за в бъдеще!

Уж съм "агент 007, ама този път се изложих!
За себе си ще пиша, но в друга тема, да не спамим тука. Благодаря ти, Калояна!



Тема Съдът пак прекрати колективния иск на онкоболнинови [re: strangeangel]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано18.09.14 09:35



Съдът пак прекрати колективния иск на онкоболни, че не получавали лечение

Софийският градски съд за пореден път прекрати колективния иск, внесен преди години от името на над 500 онкоболни пациентки, които не получиха своевременно лечение. За това информира пред Дарик д-р Стойчо Кацаров, председател на организацията Център за защита на правата в здравеопазването, която през 2009 г. заведе дело от името на пациенти с рак на гърдата.

Причината бе, че в периода от 2006 до 2009 г. болните не са получили своевременно лечение, заради това, че Здравното министерство не им осигури необходимите лекарства. Пет години по-късно обаче от съда заявили, че така или иначе са щели да прекратят делото, а аргументът е, че липсата на лекарства не била еднократна, а се отнасяла за период от три години.

През 2009 г. Центърът за защита на правата в здравеопазването заведе дело от името и в полза на пациенти с рак на гърдата, на които в периода от 2006 г. до 2009 г. бе отказано животоспасяващо лечение, припомня д-р Стойчо Кацаров.

„Важно е, че се събраха доказателства, приеха се, приложиха се в съда, че повече от половината от жените с рак на гърдата в периода 2006-2009 не са получавали лечение. А тези, които са го получавали, са го получавали неритмично, което го прави неефективно. Няма никакво съмнение в това нещо, има и приета експертиза, в която вещи лице казват, че това лечение е животоспасяващо за тях. Това са доказателства приети от съда”, заяви д-р Кацаров.

От 2009 г. досега делото многократно се прекратява, след което се дава нов ход.

„Пет години така - нов ход, спиране, нов ход, спиране. Много е странно. На последното заседание съдията каза, че така или иначе, че щял да го прекрати, какво то и да се случело. Защо не го направи преди една година, а чака една година”, каза още Кацаров.

Аргументът на съдията за сегашното прекратяване на делото бил, че искът не е колективен, добави д-р Кацаров.

„Той на някакви такива процедурни условия го прекратява, защото според него това не бил колективен иск. Трябвало да е еднократно въздействието, а тук било многократно в продължение на три години. Не можем да се борим едновременно и със здравната, и със съдебната система”, посочи той.

Съдията Евгени Георгиев, който сега прекратява делото, е провел десетина безсмислени заседания, половината, от които в собствения му кабинет, пропилявайки повече от година, за да стигне до решение, което отдавна е взел, подчертават още от неправителствената организация.



Източник:





Тема Re: Съдът пак прекрати колективния иск на онкоболнинови [re: TNBC]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано19.09.14 08:15



Без думи съм.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Съдът пак прекрати колективния иск на онкоболнинови [re: kaloyana_-177704]  
Автор _Suflower_ (непознат )
Публикувано19.09.14 21:09



Не знам дали тук е правилното място, но нека админите преценят ...
Та ... просто споделям четиво ...

1Изследване разкрива, че
ХИМИОТЕРАПИЯТА УСКОРЯВА ИЛИ ПРИЧИНЯВА СМЪРТТА НА МНОЗИНА
от Рубен Чоу, журналист на свободна практика

Статия, публикувана на 2 февруари 2009 г. в NaturalNews
Химиотерапията е един от трите главни протокола за лечение в традиционната медицина, на която
милиони хора по света са били подложени. Всъщност, всеки от нас познава някой, който е страдал и накрая е починал след неуспешен курс химиотерапия, предписан от неговия лекар. „Така или иначе, нищо друго не можеше да се направи”, ни казват често. Скорошно проучване в Англия е повдигнало
сериозни въпроси относно химиотерапията, в частност за ролята, която тя играе в ускоряване и дори причиняване смъртта на пациенти в последен стадий на рак.

Детайли и изводи от изследването
Проучването е проведено чрез Национално поверително запитване относно резултатите на пациентите и смъртността в Англия, чиито членове са предимно от английските кралски медицински колежи. Прегледани са досиетата на 600 раково болни в страната, починали в срок от 30 дни след
лечението. Повечето от тези пациенти са били вече обявени за неизлечимо болни от лекарите и са подложени на химиотерапия за тяхно успокоение. Изследването разкрива, че 1 от всеки 4 такива смъртни случаи е ускорен или причинен от химиотерапията. Открива се също, че 2 от всеки 5
пациенти са силно натровени от същото това лечение.
Колко ефективно е традиционното лечение на рака?

Резултатите от проучването биха изненадали мнозина. Всъщност, някои биха казали дори, че химиотерапията със сигурност е причинила или ускорила смъртта на повече от една четвърт от
починалите. Все пак, химиотерапията, както всички знаят, е доста токсичен метод на лечение и

човек трябва да е достатъчно силен, за да издържи, което е много странно и нелогично, като се има
предвид че раково болните вече имат силно увредена имунна система. Наистина няма нищо правилно в прилагането на химиотерапия в борбата с рака. Но резултатите от изследването будят
въпроси относно ефикасността на конвенционалното лечение на рака. Всяка дискусия за традиционни срещу алтернативни методи за лечение би продължила доста. Дълбоко уважаваният изследовател на рака Лотар Хирнайзе в книгата си „Химиотерапията лекува рака, а Земята е
плоска”, излага обективно, недраматично и премерено гледната си точка за неуспеха на конвенционалния протокол за лечение на рака. Той казва: „Искам да уточня допълнително в началото на книгата: не съм нито За, нито Против конвенционалната или нетрадиционната медицина. Изключително съм загрижен за благополучието на хората и ми е все едно как ще си
възвърнат здравето. Ако през последните години се интересувам все повече и повече от нетрадицонна медицина, това няма нищо общо с някакви предразсъдъци или лични интереси, а по-скоро се дължи на резултатите от личното ми проучване, които ме убедиха, че традиционната медицина не е въобще толкова успешна в лечението на хронични заболявания като рака, колкото си мислят пациентите, за съжаление.” На това място има странична бележка: все пак, въпреки че
заглавието е интересно и грабващо вниманието, според HealingCancerNaturally.com книгата не е
точно каквато заглавието предполага. Вместо това, тя е определена като „енциклопедична”
сравнителна препратка и ръководство, както и впечатляващо четиво за холистичните алтернативни
начини за лечение на рака и конвенционалното или ортодоксално алопатично лечение на
разнообразните форми на това заболяване.

2 (Не)Надеждност на традиционната статистика за рака
Когато става въпрос за традиционно лечение на рака, друг важен ключов момент е начинът, по
който се представя статистиката. В добре написаната и подплатена с проучвания книга „Да
надхитриш своя рак”, Таня Хартър Пиърс изтъква 6 главни начина, по които статистиката е
манипулирана, за да изглежда по-добре, отколкото е в действителност – тези разкрития са
извлечени главно благодарение на отличната работа на Лорейн Дей, диагностик, както и на Ралф
Мос, доктор по философия. „Излекуван” означава да живееш 5 години след поставяне на
диагнозата. Това означава, че човек може да бъде болен от рак 5 години и 1 ден и след това да
почине, но все още се счита за „излекуван” с химиотерапия. Не е ли това просто игра на думи?
Определени видове рак и определни групи хора, които показват слабо подобрение се изключват от
статистиките, което изкуствено повишава броя на „излекуваните”. Лесно лечимите ракови форми и
дори предраковите състояния са включени в статистиките. Пример за това е Интрадукталния
карцином на гърдата, който и сега е включен в сериозна част от статистиките за рака на гърдата.
Счита се, че ранната диагностика означава по-дълго време живот след диагнозата. Това означава,
че човек може да почине на същия етап от развитието на рака като друг човек, но първият се счита,
че е живял по-дълго, единствено поради факта, че неговият тумор е открит по-рано. С други думи,
използват се различни стартови позиции. Това не е ли измамно? Пациенти, които не успяват да
завършат традиционния курс на лечение се изключват от статистиката. Това означава, че ако
пациент, на когото са предписани 10 курса химиотерапия, почине след 9 курс, не е включен като
„неуспял”. Контролните групи се подчиняват на други правила, което отново изкуствено повишава
броя на излекуваните с традиционни методи. Не е ли това напълно ненаучно? Нагласянето на
„относително ниво на оцелелите” е много добре обяснено от д-р Мос: „то взима предвид
очакваните смъртни случаи/фигури”. Казано с прости думи, това означава, че ако човек не е
починал от рак, той може да бъде блъснат от камион и това трябва да се сложи в уравнението. Още
веднъж това допълнително повишава процентът на успеваемост на традиционното лечение.

Заключение
Имайки предвид гореспоменатото, в ума ми изплуват два основни въпроса. Информирани ли са раково болните и роднините им за „малките” подробности на раковата статистика, когато са
съветвани от лекарите си да се доверят на традиционната медицина или когато им се каже, че
химиотерапията предлага такъв и такъв процент излекувани и следователно е техният най-добър (и
единствен) избор? И дали, дори след такива умишлено заблуждаващи маневри, официалната
статистика се чете така незадоволително, колко зле може да изглежда една статистика без тези
очевидни манипулации? Интуитивно, може би знаем грубите отговори. В крайна сметка да избереш
конвенционално лечение, алтернативно или комбинация от двете, е избор, който трябва да се
полага на пациентите и семействата им. Ще бъде тъжен денят, когато болните ще са длъжни да се
подлагат на конкретен протокол, особено когато, статистически, този метод не работи.
Фундаменталната предпоставка, лежаща в основата на свободната воля, е достъпът до идеалната
информация, което за съжаление е далеч от реалността, що се отнася до лечението на рака. Всеки,
който избира на какъв метод на лечение да се подложи, трябва да си зададе тези въпроси. И ако
някои страни избират да представят бляскава реалност, то е дълг на пациентите и роднините им да
направят всичко възможно, за да съберат парчетата от реалността, скрити от техния поглед.

Study: Chemotherapy contributes to a quarter of cancer deaths
http://www.naturalnews.com/025499.html

"Chemo Therapy heals Cancer and the World is flat",
by Cancer Researcher Lothar Hirneise’s Holistic Cancer Cure Book
http://www.healingcancernaturally.com/hirneise-chemotherapy-cures.html
__________________________________________________________________________________
www. LearningGNM.com




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.