Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:30 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.05.11 21:50



Постингът е на hrisicb от темата "Множествен миелом"/02.05.11 21:11

Ох, миличка, напълно те разбирам. Изказвам искрените си съболезнования на теб и на всички, загубили близък с тази болест.

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 02.05.11 21:54.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.05.11 22:29



Ох...най-много ме боли, когато чета за това - лошо и безхаберно до престъпност отношение...

Писали сме много за това, почти всеки от нас го е усетил върху гърба си... ядосваме се; предупреждаваме другите, когато за нас вече е късно; плашим с беззъбите си усти, че ще накажем някого ... Толкова сме много, толкова много страдаме заради това! Толкова сме гневни и неудовлетворени!За това, че не се е направило всичко възможно; че някой си е отишъл заради престъпната небрежност на лекар, заради апатията, незаинтересоваността, размиването на отговорност, липсата на ясни правила и спазването им, липсата на екипност ...

Години наред ги чета и да отговарям със съчуствие и разбиране на тези постинги! До кога бе хора?!?! До кога?

Колко болка може да се събере преди да се превърне в черен облак; преди да стане буря с гръмотевици?! Докога ще се борим поединично - единствено и само към своята лична Голгота и със своя личен кръст?! А после ще предупреждаваме другите да се пазят от неизбежното зло?!? Плаче ми се в този момент! Нима сме толкова безсилни, бездушни и безобществени?! Нима сме такива нещастни сираци, че да нямаме сили, желание, дух да се обединим и да треснем с юмрука по голямата овална маса?!?

Боли, когато загубиш близък, ужасно боли! Но поне, когато знаеш, че всичко на света е направено ... мъката е някак приемаща, някак благодарна ...

Понякога, когато организациите, нещеш ли, се чуят в общественото пространство чувствам надеждата, от която всички болезнено се нуждаем. Но ... всичко се прави на кръпки, на парче ... и в крайна сметка ти си САМ и неизбежно вълците ще те разкъсат... Няма го онзи сноп пръчки, нали всички знаете История на България ... къде са онези силни българи, бойци с мъжки гърди, рискуващи своето настояще заради бъдещето на нечии деца ?!

Да, знам, твърде много препинателни знаци има тук, но така е и в душата ми .......



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Ekna]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано02.05.11 22:41



Права си Екна.

След всичко, казано и изписано тук, в други клубове, показвано по телевизии, борбата на пациентски организации...няма сп асение.

Да няма обезболяващо в онкологията в Русе - репортажът по БиТи Ви беше смразяващ. И след това металния глас и металното лице на чиновничеикта от Министерството - че трябва да се прави нов търг, но след 10 дни.
човекът умира от болка сега, в този момент....
И след това - докторката, която каза - има лекарства само за малка група пациенти, не можем да осигурим за всички....

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Poзмapия]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано03.05.11 08:49



Направо съм потресена от всичко прочетено до тук.А и като си спомня аз през какво преминах

трепането им е малко-без извинение



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Юлия 50]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано03.05.11 22:31



Ех, то трепането лесно, а после? Нали проблема е лиспата на човеци. Много дефицитна стока е това - човеците.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: bira_more]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.05.11 10:29



Човеците ще ги пропуснем

Не са много, но добрата новина е, че все пак ги има ... все още. Ще минат още много десетилетия преди в България да се завърнат Истинските пролетни птици. Но какво ще правим до тогава?! Ще мрем?!

И всъщност не съм съгласна с теб, че "трепането" е лесно ... там е работата - за нас, останалите в гнездото, слабите и със счупените крила - не е!



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Poзмapия]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано04.05.11 17:53



Няма обезболяващи в Русенския диспансер , човекът гасне в мъка и болка

, а Онкодиспансерът в милия ми град (Русе) е дружеството с най- голяма печалба за 2010 год. Дано с чиста съвест и душевно спокойствие се радват на големите си приходи и заплати.....

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Редактирано от nelgina на 04.05.11 17:54.



Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: nelgina]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано04.05.11 18:45



Така е навсякъде, но при вас имате късмета, че можете да пишете по вестниците и да раздухвате нещата, да съдите в България или в Европейския съюз грешните лекари, докато тук не се пишат тези негативи на лекарите, няма и осъден американски лекар за грешка или смърт, просто това не се случва, такива са законите По законите на държавата дори не се коментират такива случаи, никой не дава изявления, нито пък по ТВ каналите се показват, пълно мълчание от към лекарски грешки, абсурд е дори да си помислиш, че може да излезе министъра на здравеопазването и да коментира каквото и да било Когато съм споменавала за лошата американска медицина много пъти съм получава упреци във форума, защото някой чел някъде, или някой чул от някъде, и все спорят, че тук е по доброто, сякаш те реално живеят и ползват тукашната медицина, а не аз, само, че във форумите тук са забранени негативите да се показват, не се коментират Никой не е изпитал на гърба си реално - очи в очи - за какво става въпрос и все си мислите, че тук е рай и че тук всичко е само в името на човека, заблуда, жестока заблуда, четете и си правете изводите сами - молете се това да не идва и при вас, на този етап имате поне сободната воля да казвате мненията си, това си е направо късмет (докато и на вас не ви затворят устата) Навсякъде медицината стана водеща, лекарите я превръщат в бизнес и индустрия, къде са истинските лекари бе хора, те са малцинство, защото стоят свити и мълчаливи, (всички знаем защо)



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано04.05.11 19:14





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ПЛЮВАЛНЯ 2нови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.07.11 10:33



"УМИРАМ, НИКОЙ НЕ ИСКА ДА МЕ ЛЕКУВА ОТ РАК":



Прочетете и коментарите под статията...

"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.