Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема вит В17 лечение на ракнови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано24.06.11 16:13



включете си го на електронен превод

Вит В17 е известен още и под името Леатрил,

инжекционна форма

и таблетки






ето инфо от клуба

Редактирано от Kaлoянa на 24.06.11 16:18.



Тема Re: алое и плодовенови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.06.11 21:11



Джул така ми каза моя лекар преди години и аз се очудих но нали на доктор се вярва. А днес докато чаках на спирката си купих един вестник "Здраве за всички", за да си разваля парите за билетче.Та като го прочетох преди малко там прочетох една статия,която подтвърждава това, което преди години ми каза доктора. А именно, че сушените плодове са по-полезни от пресните сокове. При изцедения пресен сок от плодове имало много повече захар отколкото в сушените. Прочете я тази статия и ще видете, че не ви лъжа. Празни приказки не казвам и не пиша. Брой 25 от 2011 г. на вестник "Здраве за всички"

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: алое и плодовенови [re: flora bg]  
Автор whitelilly ()
Публикувано24.06.11 22:13



Така е, сигурно, но за алоето това, което е казал докторът, за мен не е сигурно, защото продължават да се правят изследвания и нещата не са установени, може и да е именно имуномодулатор с различните си съставки.



Тема Re: алое и плодовенови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.06.11 22:54



Никой не казва, че лъжеш, че пишеш и говориш празни приказки... За мен е важно да се изясни един важен въпрос, защото е налице явно противоречие. Място за обиди няма. Статията от вестника, който посочваш, не съм чела, но ето какво пише тук:
"Не бива да се ядат сушени плодове като стафиди, смокини, сушени зарзали. Те съдържат много повече захар от пресните плодове...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: алое и плодовенови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.06.11 09:19



Божеее,не се сърдя миличка,просто се застраховам от евентуални мисли .....

Джул, то кажи ми нещо, което да не е в противоречие в този живот?
Ето ще цитирам малко от статията дословно:
------За балансиран хр. режим трябва да консумираме повече изсушени плодове и да избягваме плодовите сокове, според две НОВИ изследвания на два екипа от учени от Великобритания.
------Откритията направени от учените сочат, че доре прясно изцеден сок от пладаве може да съдържа количество захар, равняващо се на 5 ч.л., тъй като самият процес на изцеждане концентрира сладостта на плода.Количеството се равнява на 2/3 от съдържанието на захар в 300 мл.газирана напитка,което повишава нивото на кръвната захар,смущава метаболизма и допринася за натрупването на наднормено тегло.
-----Учените препоръчват плодовия сок да бъде ограничен до веднъж на пет дни и да се набляга на консумация на плодове и зеленчуци. Една доза плодов сок да се разрежда с 4 чаши вода.
-----Второто изследване, учените откриват, че изсушените плодове съдържат толкова антиоксиданти, полифеноли и хр. вещества, колкото и в пресния плод. Освен това те могат да се борят с тумори, сърд.заболявание и при проблеми с метаболизма. Сушените плодове са богати на фибри, витамини и минерали.
Материала е взет от страниците на Lekuva.net

Ами това е,ще си хапваме сушени плодчета вече без притеснения, докато някое друго изследване не докаже, че е било грешно че сме се и родили....

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: алое и плодовенови [re: flora bg]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано25.06.11 09:49



Хммм, интересни изследвания, но... да подходим чисто химически. Какво значи изсушен - водното количество се е изпарило. Според моите скромни познания по химия, когато се е изпарило се е концентрирала останалата част т.е фруктозата. Просто си разсъждавам... Сладостта на плода няма как да се концентрира вследствие на процеса на изцеждане /по-голяма глупост не бях чувала/, но намаляването на фибри е гарантирано. В тази връзка консумирането на плодове е по-добро от пиенето на плодови сокове. Но сокът от ябълка не само ще подобри метаболимза, но и ще изчисти тялото. Соковете са предпочитани по друга причина - не се натрупват в червата, следователно няма гниене т.е. намалява се токсичността в тялото и раковите клетки нямат необходимата среда, в която да виреят. Това е също научно доказано и която и алтернативна клиника да погледнете има първо изчистване на тялото и после всичко останало. Изчистването обикновено става на основата на зеленчукови и плодови сокове. Да не говорим, че ако въобще не приемаш захар /фруктова също/ мозъкът ще започне да страда /също научно доказано/. И не на последно място - никой не е в състояние да докаже или да ме убеди, че съдържанието на витамини в сушените плодове е същото, като в това на пресните

Само за сушената кайсия съм чела, че съдържа повече полезни вещества от прясната.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Редактирано от megolina75 на 25.06.11 09:52.



Тема Re: алое и плодовенови [re: megolina75]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано25.06.11 11:04



Определено смятам, че сушения плод има повече захар от пресния, най-малкото защото при сушенето, изчезва водата, т.е. остава захарта! Тук обаче може би не е важен научния подход, а по-скоро нагласата на човека. Ако човек смята, че сушените плодове са неговата панацея, значи е така, ако ли пък приема за вярно за себе си обратното - то значи за него е така. За това всеки да прави това, което счита вярно за себе си.
Още повече - официалната медицина никога няма да каже, че захарта и месото са вредни за болните от рак. Лично аз от лекари знам, че болния трябва да яде много силна храна /месо, бульони от месо и т.н./, а за сладко ми казаха че е без значение, така, че ползваме шоколад за подсилване, когато не може да хапне нищо друго!
Понякога вярата, че нещо е добро за мен, наистина го прави такова и се получава!
бъдете живи и здрави



Не съди, ако не искаш да бъдеш съден

Тема Re: алое и плодовенови [re: vesi_na]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано25.06.11 11:17



Веси, съгласна съм с теб за нагласата, но не съм съгласна за лекарите. На мен веднага ми забраниха червеното месо и ми казаха да ям най-вече риба. За захарта ми казаха, че дори за меда е спорен въпроса, така че да ям натурален шоколад или плодове, когато организма ми иска нещо сладичко. Моят хирург ми каза още за млечните продукти да бъдат от коза

В Белгия се съгласиха за захарта и месото, за козата нямаха коментар

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: алое и плодовенови [re: megolina75]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано25.06.11 11:23



да меги, може обаче да има значение точно какво е заболяването, защото при татко категорично, заради отславането още след операцията казаха, силни супи, с месо и много зеленчуци, по малко и на често, това го казаха няколко независими доктора, така, че пак казвам, всичко е въпрос от многото мнения и препоръки, които всеки ти дава, да избереш вярното за себе си!



Не съди, ако не искаш да бъдеш съден

Тема Re: алое и плодовенови [re: vesi_na]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано25.06.11 12:19



Така е, зависи от състоянието на човек, но понеже ти написа, че официалното медицина никога няма да каже, че месото и захарта са вредни, затова казах, че не съм съгласна, защото именно официалната медицина ми го каза. Да не говорим за центрове, в които лечението е съчетано с диета. Просто не навсякъде е така. А по отношение на баща ти аз не мога да давам мнение и не искам. Всеки си решава самостоятелно



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.