Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано12.04.09 14:14



аз чух за някаква билка с която се правела гаргара и е защитавала от изгаряне но забравих как се казва като разбера ще пиша а след колко време след месец ли е лъчетерапията защото не съм попитала



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано12.04.09 21:30



ами може с тетра(смрадлика) да си плакне гърлото по няколко пъти на ден.баща ми го изписаха на 16.03,значи след около 3 седмици започна лъчетерапия.на нас ни казаха 1м но ще продължи повече,тъй като се почива събота,неделя и по празниците.успех





Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано15.04.09 23:22



КЪДЕ Е ОПЕРИРАН БАЩА ТИ ? аЗ ОТНОВО СЪМ ТУК ОЧАКВАМЕ В ПЕТЪК ДА НИ ИЗПИШАТ



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано16.04.09 21:45



Здравей,в МБАЛ Св.Марина гр.Варна на 09.03,а на 16.03 го изписаха.А вие откъде сте?



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано17.04.09 16:24



Ами ние сме от югозападна България,гр.Хаджидимово.Колко пъти седмично е лъчетерапията и колко часа на ден?



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано18.04.09 09:08



Пожелавам на всички ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: maribob]  
Автор silvenka73 (непозната)
Публикувано18.04.09 21:58



Здравей,лъчетерапията е всеки ден без събота и неделя по 2-3мин. Весело посрещане на празника!

Много здраве,щастие и късмет на всички!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: silvenka73]  
Автор maribob (непознат )
Публикувано19.04.09 13:15



ХРИСТОС ВЪЗКРЕСЕ здраве и късмет желая на всички



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: maribob]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано20.04.09 10:01



ВО ИСТИНА ВЪЗКРЕСЕ. Съжалявам за дългото ми отсъствие, но близо два месеца прекарах в болница. Натрупах още опит....този път с рак на епиглотиса. Вече ме изписаха, но още ходя на превръзки. Късметлия съм -пак спасих гласа си. Мисля ,че не съм споделял, но аз си го имах още при първата операция. Тогава се опитаха да го махнат с лъчетерапията. Успяха, но за съжаление ефекта беше временен. След година и два месеца рачето отново изпълзя. Усетих го на 10февруари и на 16 ме оперираха. Но...поради правената лъчетерапия се оказа ,че възстановяването върви много бавно. Не зараства , и туй то. На моменти губех вяра и мислех,че ме будалкат и че нещата отиват на зле, но слава богу оказа се ,че човек може много нещо да понесе. Макар и не напълно, но вече се възстановявам в ускорено темпо. Да поясня: -Епиглотисът е предпазната клапа, която не дава да влиза храна в трахеята. Сега тази така важна част от ларинкса ми е премахнат. Най-големият проблем след такава операция е храненето и поемането на течности. Но .....организмът си изработва защитни механизми и постепенно нещата си идват на мястото. Още съм с временна канюла, но до 20 дена се надявам да се оттърва от нея. На всички желая от все сърце здраве и висок дух. Никакво предаване. КУРАЖ.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА /РАК НА ЕПИГЛОТИСАнови [re: arhitekta]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.04.09 11:56



Здравей и добре завърнал се при нас (имам предвид в добро състояние)!

Много ни липсваше, защото оптимизмът ти и чувството ти за хумор ни действа изключително релаксиращо!

Е, и рак на епиглотиса не сме имали до този момент, но явно ти си по специалните неща! Важното, че всичко е минало и както разбирам от думите ти - върви към подобрение!

В тази връзка исках да попитам дали не искаш да отвориш нова тема, в която да споделиш натрупания опит, защото такава точно нямаме. Като започнеш от симптомите, през изследвания и резултати, терапия, съпътстващи проблеми...
Специално към симптомите ме интересува дали си имал често задавяне при хранене (както казваме "храната да попадне в кривото гърло")? И всичко останало, разбира се!

Пожелавам ти светли празници и нека всичко вече да е зад гърба ти!



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.